OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

uus omalooming?
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> üldine
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
kammerer
mitjok


Liitunud: 2 Dets 2004
Postitusi: 1454
Asukoht: tallinn

PostitusPostitatud: Reede Dets 10, 2004 11:06    Teema: Vasta viitega

keegi ei olegi ju midagi joonistama õpetamisest rääkinud.
eestis ei ole palju inimesi, kes huvituksid animest võinoh, palju on selliseid, kes on moe pärast mononoket vaadanud ja siis kirjutavad igale poole et manga/anime on lihtsalt parimad!
aga siit võiks tõepoolest leida inimesi, kellele on see asi väga südamelähedane. kas me ei saaks siis omavahel ilusti läbi?
see oleks lihtsalt väga hea kui oleks kuskil mingi sait, kus saaks näha eestlaste joonistusi - mitte selleks nendelt midagi õppida, vaid et oleks lihtsalt mingisugune võrdlusmoment.
ja kas me ei saaks siis täiskasvanulikult mööda vaadata mignitest lalisevatest sõimajatest? mind nende küündimate kriitika nt ei häiriks, selle korvaks täielikult see, kui ma näeksin mõne asjalikuma inimesi töid.
see ei oma mingit tähtsust, kas joonistused on visandlikud või mitte. tavaliselt just visanditest saabki aru, kas inimene teab mida ta teeb või mitte.

!omalooming!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
BukonoNugashi



Liitunud: 14 Veeb 2004
Postitusi: 581
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Dets 10, 2004 15:13    Teema: Vasta viitega

Ühinen öelduga

Omalooming!
_________________
Mu iseloom on isemoodi loom, mis ise ennast üles poob...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
ichi



Liitunud: 10 Aug 2003
Postitusi: 249
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Reede Dets 10, 2004 16:37    Teema: Vasta viitega

(a little flame on)
naljakas, et just pigem uuemad liikmed bakas või/ja algajamad joonistajad sooviksid omaloominut tagasi.
(flame off)
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
V-QuB



Liitunud: 6 Nov 2004
Postitusi: 53
Asukoht: Kohtla-Järve

PostitusPostitatud: Reede Dets 10, 2004 19:10    Teema: Vasta viitega

Ehh, ei tea küll, miks nii paljud siin nii külmalt suhtuvad "omaloomingusse" ??? :(

Mina olen igatahes omaloomingu poolt Armas kuri
_________________
"When Machines Learn to Feel
Who Decides What is Human"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail MSN Messenger
kammerer
mitjok


Liitunud: 2 Dets 2004
Postitusi: 1454
Asukoht: tallinn

PostitusPostitatud: Reede Dets 10, 2004 19:24    Teema: Vasta viitega

minu arvates ei ole see naljakas vaid kurb
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
acousmatique



Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 2499
Asukoht: ---

PostitusPostitatud: Laup Dets 11, 2004 00:18    Teema: Vasta viitega

kammerer kirjutas:
keegi ei olegi ju midagi joonistama õpetamisest rääkinud.
eestis ei ole palju inimesi, kes huvituksid animest võinoh, palju on selliseid, kes on moe pärast mononoket vaadanud ja siis kirjutavad igale poole et manga/anime on lihtsalt parimad!
aga siit võiks tõepoolest leida inimesi, kellele on see asi väga südamelähedane. kas me ei saaks siis omavahel ilusti läbi?

Antud foorum on elav tõestus, et ega ikka ei saa küll.
kammerer kirjutas:
see oleks lihtsalt väga hea kui oleks kuskil mingi sait, kus saaks näha eestlaste joonistusi - mitte selleks nendelt midagi õppida, vaid et oleks lihtsalt mingisugune võrdlusmoment.

Võrdlusmoment millega? Jaapani graafikutega? Ma nüüd lõõbin veidi, kuna ma omaloomignus peaaegu kunagi ei käinud, aga nii palju kui ma käisin nägin ma ainult autorite olematut vaeva ja kriitikataluvuse täielikku puudumist (ning ei, ma ei õigusta neid veelgi idiootsemaid sõimajaid).
kammerer kirjutas:
ja kas me ei saaks siis täiskasvanulikult mööda vaadata mignitest lalisevatest sõimajatest? mind nende küündimate kriitika nt ei häiriks, selle korvaks täielikult see, kui ma näeksin mõne asjalikuma inimesi töid.

Sina ehk suudad, ülejäänud aga ei suutnud seda isegi korduvate manitsuste puhul vaid laskusid pea ees labastesse flamewar'idesse. Omalooming näis niigi armetu oma sisutuse poolest, pidevad sopasõjad muutsid ta aga üldse mõttetuks.
kammerer kirjutas:
see ei oma mingit tähtsust, kas joonistused on visandlikud või mitte. tavaliselt just visanditest saabki aru, kas inimene teab mida ta teeb või mitte.

!omalooming!

See on naiivne arvamus ja õigustab inimesi mitte pingutama vaid pidevalt esteetilise väärtuseta viieminutitöid postima.

Ma tean hästi, et minu arvamus Omaloomingu suhtes on üsna subjektiivne, kuna ma ei külastanud seda ja pidasin teda väärtusetuks juba eos... aga tõesti, selle asemel et siin halada võiksite genky'le appi tõtata uue omaloomingu loomisel. Omalooming suleti väga selgetel põhjustel ning bakasse tuleks ta ainult siis tagasi kui selle kasutajad mõistlikumaks muutuksid.
_________________
☞ [...LIL B MIXTAPE PLAYING VERY LOUDLY...] ☀
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
kammerer
mitjok


Liitunud: 2 Dets 2004
Postitusi: 1454
Asukoht: tallinn

PostitusPostitatud: Laup Dets 11, 2004 01:34    Teema: Vasta viitega

oh issand kuidas sa nüüd lammutasid. armas.
vaata ma ei otsinudki tõestust selle kohta, kas me saame omavahel läbi või mitte. tegelikult kui küsida küsimus, et kas me ei saaks omavahel läbi? siis see on pigem tagasihoidlik üleskutse sellele, et võiks püüda olla veidikene tolerantsem:)

//Võrdlusmoment millega? Jaapani graafikutega?//

emm. sa vist ei saanud hästi aru. kui oleks võimalik näha, kuidas teised su kaasmaalased joonistavad, siis saaks seda võrrelda oma töödega. miks ma peaks tahtma võrrelda kellegi töid jaapani graafikutega? seda võib ju igaüks ise teha.

//Sina ehk suudad, ülejäänud aga ei suutnud seda isegi korduvate manitsuste puhul vaid laskusid pea ees labastesse flamewar'idesse. Omalooming näis niigi armetu oma sisutuse poolest, pidevad sopasõjad muutsid ta aga üldse mõttetuks. //

nüüd ei ole nendel ülejäänutel enam omaloomingut. ja moded saaksid ju mingeid mõttetuid postitusi kustutada.

//See on naiivne arvamus ja õigustab inimesi mitte pingutama vaid pidevalt esteetilise väärtuseta viieminutitöid postima.//

:O issand jumal, kuidas saab keegi midagi nii rumalat öelda. tõeline anne peitubki selles, mida inimene on võimeline impulsiivselt mõtte ajel korda saatma. igaüks suudaks päevade kaupa nokitsedes ja kustutades ja uuesti joonistades millegi vaadatavaga maha saada. andekas on see, kes joonistab mida ta tahab. minu arvates oelks visandeid hoopis huvitavam vaadata, kui diletantlike ponnistusi. selle kõigega ma ei mõtle muidugi seda, et ainult visandid ongi õige asi, vaid seda, et on äärmiselt küündimatu, kui keegi väidab , et visandid õigustavad inimesi mitte pingutama:S visanditest sünnibki ju see tõeline töö. kui inimene suudab visandada, mõelge, milline siis veel valmistöö välja näeks.

okei. see tuli nüüd väga pikk jutt siia. lihtsalt ärritav kuidas iniemsed võivad niivõrd tagurlikult käituda.

tehkem seda et arendada eesti animed.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
acousmatique



Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 2499
Asukoht: ---

PostitusPostitatud: Laup Dets 11, 2004 02:24    Teema: Vasta viitega

kammerer kirjutas:
oh issand kuidas sa nüüd lammutasid. armas.
vaata ma ei otsinudki tõestust selle kohta, kas me saame omavahel läbi või mitte. tegelikult kui küsida küsimus, et kas me ei saaks omavahel läbi? siis see on pigem tagasihoidlik üleskutse sellele, et võiks püüda olla veidikene tolerantsem:)


Ma pole kunagi osav sarkasmis olnud : ( vabandan sellepärast. Aga Omaloomingu ajalugu ning ka sulgemistopicus olev pidev lahmimine näitab, et ei, siinsed ei oska tolerantsed olla.

kammerer kirjutas:
emm. sa vist ei saanud hästi aru. kui oleks võimalik näha, kuidas teised su kaasmaalased joonistavad, siis saaks seda võrrelda oma töödega. miks ma peaks tahtma võrrelda kellegi töid jaapani graafikutega? seda võib ju igaüks ise teha.


Jah, ma tõesti ei saanud aru... vabandan seetõttu veelkord : )

kammerer kirjutas:
nüüd ei ole nendel ülejäänutel enam omaloomingut. ja moded saaksid ju mingeid mõttetuid postitusi kustutada.


Aga miks sa arvad, et moded/adminnid, kes lõid baka.ee siiras lootuses pakkuda midagi huvitavat Eesti animesõpradele, peaksid üldse vaevuma pideva sopasõja vooga? Sa oled uus kasutaja (vähemalt registreerimiskuupäev näitab nii) ning sul puudub ettekujutus sellest, milline tüütu vaev sellega rassimine oli. Muidugi, baka.ee (mis on kahjuks veidi liiga suletud kontrolliga kommuun) oleks võinud lisada uue mode, kes Omaloominguga tegeleks, aga milleks? Ükski admin ei pidanud sellest foorumist eriti lugu ning ehkki see on üsna tähtis osa animekommuunist kui sellisest, rikkus ta oluliselt kogu foorumi kvaliteeti.

kammerer kirjutas:
:O issand jumal, kuidas saab keegi midagi nii rumalat öelda. tõeline anne peitubki selles, mida inimene on võimeline impulsiivselt mõtte ajel korda saatma. igaüks suudaks päevade kaupa nokitsedes ja kustutades ja uuesti joonistades millegi vaadatavaga maha saada. andekas on see, kes joonistab mida ta tahab. minu arvates oelks visandeid hoopis huvitavam vaadata, kui diletantlike ponnistusi. selle kõigega ma ei mõtle muidugi seda, et ainult visandid ongi õige asi, vaid seda, et on äärmiselt küündimatu, kui keegi väidab , et visandid õigustavad inimesi mitte pingutama:S visanditest sünnibki ju see tõeline töö. kui inimene suudab visandada, mõelge, milline siis veel valmistöö välja näeks.

okei. see tuli nüüd väga pikk jutt siia. lihtsalt ärritav kuidas iniemsed võivad niivõrd tagurlikult käituda.


Sulle jäi ehk mu lause kontekst hoomamata, ma rääkisin koguaeg Omaloomingust, mitte joonistamisest üleüldse. Omaloomingu hädaks oli (nagu ma ka eelnevalt mainisin) enesekriitika täielik puudumine. Postiti ka kõige mõttetumaid kritseldusi, mida minu vähemuse arust ei olnud vaja postitada. See omakorda mõjus nn "kriitikutele" provotseerivalt, kes antud joonistusi maha tegid, autor solvus, enter flamewar.

Ma olen täiesti kindel, et kusagil ideaalses kommuunis sinupoolt väljatoodud lähenemine sketšidele ja kõigele muule eksisteerib, aga mitte meie kitsarinnalises kommuunis. Baka.eel oli valida kahe võimaluse vahel: 1) rahuldada Omaloomingu pidevalt kasvavaid vajadusi kontrollimise ja segmenteerimise järele (eg esimesed katsed vs pika töö tulemused) 2) sulgeda Omalooming ning lasta sel tohutul häbiplekil mitte enam kasvada.

Aga kõik see ei takista teil ülejäänuil oma Omalooming teha. Kui Omalooming algselt suleti, olin ma kergelt löödud, kuna ka mina pidasin joonistamist üheks tähtsaks osaks kogu kommuunist. Aga olles põgusalt tutvunud Omaloomingu olemusega, selle sulgemise järelkajadega, pideva hala, süüdistamise ja apaatiaga, kadus minus igausgune poolehoid kogu selle kogukonna suhtes ära. Teil kõikidel on vabad käed luua midagi, miks te seda ei tee. Genky näib ainus olevat, kes püüab.
_________________
☞ [...LIL B MIXTAPE PLAYING VERY LOUDLY...] ☀


Viimati muutis seda acousmatique (Laup Dets 11, 2004 02:35). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
kammerer
mitjok


Liitunud: 2 Dets 2004
Postitusi: 1454
Asukoht: tallinn

PostitusPostitatud: Laup Dets 11, 2004 02:29    Teema: Vasta viitega

okei.
pole mõtet vaielda.
sul on õigus ka ju enamvähem.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Chiisan



Liitunud: 17 Sept 2004
Postitusi: 421
Asukoht: selline vahva karudega ja häste segamini tuba :P

PostitusPostitatud: Laup Dets 11, 2004 17:56    Teema: Vasta viitega

Ma ei taha vaielda ...aa ma tahan öelda ka oma arvamuse omaloomingust...

ütleme nii et Baka'sse saabusin ma vist omaloomingu "tipphetkel", millal olidki need "ilusad" kommentaarid...
ja ma ei ütleks et midagi väga hullu oli, sest jah mõned natukene panid täiesti mõttetuid ja solvavaid komme, aa sellest ma pigem järeldasin seda, et kommentaari kirjutaja ise on täielik baka...mitte seda, et autor oskamatu...
Kuid samas oli ka selliseid häid komme nagu "vaata jalga see on nac vale nurga all" jne

...aa mis mind tõeliselt köitis omaloomingu juures olid just sketchid...ja nende ideed...(eriti mulle meedlis mingi haldjas, kelle juustega mängiti :) )
ja nagu ytles
kammerer kirjutas:
andekas on see, kes joonistab mida ta tahab


Tsiteerin::
Teil kõikidel on vabad käed luua midagi, miks te seda ei tee. Genky näib ainus olevat, kes püüab.

aitaksin ja teeksin...kui oskaksin midagi teha...
_________________
/\_/\ (\_/)
( o_o) ('_')
(")_(") (")(")
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
kammerer
mitjok


Liitunud: 2 Dets 2004
Postitusi: 1454
Asukoht: tallinn

PostitusPostitatud: Laup Dets 11, 2004 19:10    Teema: Vasta viitega

sama siin Bunnysmile
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
genky
hommikune tõus


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 3674
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Laup Dets 11, 2004 21:17    Teema: Vasta viitega

fushi kirjutas:
Aga miks sa arvad, et moded/adminnid, kes lõid baka.ee siiras lootuses pakkuda midagi huvitavat Eesti animesõpradele, peaksid üldse vaevuma pideva sopasõja vooga? Sa oled uus kasutaja (vähemalt registreerimiskuupäev näitab nii) ning sul puudub ettekujutus sellest, milline tüütu vaev sellega rassimine oli. Muidugi, baka.ee (mis on kahjuks veidi liiga suletud kontrolliga kommuun) oleks võinud lisada uue mode, kes Omaloominguga tegeleks, aga milleks? Ükski admin ei pidanud sellest foorumist eriti lugu ning ehkki see on üsna tähtis osa animekommuunist kui sellisest, rikkus ta oluliselt kogu foorumi kvaliteeti.

Aga kas see siis tähendab, et foorum on ainule adminnidele mõeldud? Ma arvan, et mitte ainule mina vaid ka mõni teine oleks nõus olnud modeks olema. Ja ma pole mingi nats mode, nagu hjarg on väljendanud. Kuid miks üldse siis luua mingi foorum, kui adminnid sellest lugu ei pea?

Ja veel joonistustesse puutuv. Tihti kritiseeriti solvavalt inimeste esimesi joonistusi. Sellisel juhul TULEB arvesse võtta, et inimene alles alustab joonistamist. Kriitika teemal 'nõme', 'kole' või 'harjuta ennem ja alles siis tule pilte panema' on kohatud. Kriitika on see, kui sa näitad inimesele vead kätte ja seletad ära. Inimene, kes alles alustab, ei pruugi oma vigu näha. Mõnikord ei näe neid ka inimesed, kes juba mõnda aega joonistavad.

Selle omaloomingufoorumiga, mis tuleb, on nüüd nii: nimeks on meeskonna poolt valitud Riiul ja see tuleb üleüldine loomingufoorum ( s.t., et seal pole ainult animeteemalised pildid), kuid sinna ei tule mingit kirjanduslikku nurka (s.t., et luuletusi, lühijutte jne sinna ei saa panna. (nende jaoks on olemas näiteks selline koht -> www.poogen.ee)).
tahtsin lihtsalt teatada, kaugel asjaga ollakse. Tänu vahepealsetele kiiretele aegadele on asi suts seisma jäänud, kuid anname endast parima :)
_________________
Asashio | AniMatsuri | MyAnimeList
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Tuletegija
Püromaan


Liitunud: 28 Dets 2003
Postitusi: 238
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Dets 11, 2004 21:48    Teema: Vasta viitega

kui rääkida fleimisest ja sopasõjast siis see teema siin kisub vaikimisi täpselt sellesse kategooriasse.

ehk siis tohiks plauda ettepanekuid ideid jne

OTHERWISE PIIX OFF!!

Täiendan: omavahelised maadejagamised tehke privasõnumite või msni või jutuka või mone muu alternatiivse kommunikatsioonivahendi abil
_________________
Due to the current financial crisis facing the world at the moment, the light at the end of the tunnel will be switched off to save on electricity costs, until further notice.

Sincerely,
God
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
kammerer
mitjok


Liitunud: 2 Dets 2004
Postitusi: 1454
Asukoht: tallinn

PostitusPostitatud: Laup Dets 11, 2004 21:57    Teema: Vasta viitega

go genky!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
ichi



Liitunud: 10 Aug 2003
Postitusi: 249
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Laup Dets 11, 2004 21:58    Teema: Vasta viitega

flamewar on natuke liiast selle kohta öelda..

arutlust on päris huvitav jälgida.

mina ütlen: ride on!
aga konstriktiivselt, tõsi, paluks :)
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
acousmatique



Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 2499
Asukoht: ---

PostitusPostitatud: Püh Dets 12, 2004 01:07    Teema: Vasta viitega

genky kirjutas:
Aga kas see siis tähendab, et foorum on ainule adminnidele mõeldud?


See on liiga kardinaalne väide, ära loe nii ridade vahelt : ) Kommuun kui selline on mõeldud töötama võimalikult paljude inimeste kasuks, kes kuuluvad baka.ee adminnide sihtgruppi (anname neile võimaluse see sihtgrupp ise välja valida, kuna nad on portaali nimel vaeva näinud ning neil on ka teatud visioon asjast). Omaloomingus figureerinud isikud ei ole selle sihtgruppi põhiosa kahjuks, pigem üks väiksem kild.

genky kirjutas:
Ma arvan, et mitte ainule mina vaid ka mõni teine oleks nõus olnud modeks olema. Ja ma pole mingi nats mode, nagu hjarg on väljendanud. Kuid miks üldse siis luua mingi foorum, kui adminnid sellest lugu ei pea?


Jah, sul on õigus, ma mainisin ka, et baka.ee on kohati liiga kinnine. Aga tuleb arvestada ka sellega, et adminnid pettusid Omaloomingu üldises sõnakuulmatuses. Ei hoolitud korduvatest manitsustest vaid lahmiti edasi nii nagu jumal juhatab. Lisamode oleks kindlasti olukorda leevendada osanud, aga pidev fleimimine ei oleks ka siis lakanud, seda oleks lihtsalt edasi summutatud, kommuun kui selline aga minetaks oma positiivse eesmärgi.

genky kirjutas:
Ja veel joonistustesse puutuv. Tihti kritiseeriti solvavalt inimeste esimesi joonistusi. Sellisel juhul TULEB arvesse võtta, et inimene alles alustab joonistamist. Kriitika teemal 'nõme', 'kole' või 'harjuta ennem ja alles siis tule pilte panema' on kohatud. Kriitika on see, kui sa näitad inimesele vead kätte ja seletad ära. Inimene, kes alles alustab, ei pruugi oma vigu näha. Mõnikord ei näe neid ka inimesed, kes juba mõnda aega joonistavad.


Minu arust 'harjuta ennem ja alles siis tule pilte panema' ei ole kohatu, aga ma ei viitsi enam rääkida enesekriitika puudumisest ning tuua sisse terminit infomüra ja laiskus : ). Äärmiselt amatöörsete piltide vaatamine ei ole lihtsalt huvitav minu arust (subjektiivne ma). Ma olen veendunud, et vähese harjutamisega võib ka ise mõista ära mõned lihtsamad põhitõed.

Aga mul on hea meel kuulda, et Omaloomingu asendaja on arenemas!
_________________
☞ [...LIL B MIXTAPE PLAYING VERY LOUDLY...] ☀
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
kammerer
mitjok


Liitunud: 2 Dets 2004
Postitusi: 1454
Asukoht: tallinn

PostitusPostitatud: Püh Dets 12, 2004 02:27    Teema: Vasta viitega

ma vaatan et acousmatique on meil siin väike superstaar Happybunny

einoh. sellessuhtes muidugi - kui see mis me ise joonistame selle foorumi kvaliteeti rikub, siis ei tohiks seda ju küll olla. peale selle oleks adminnidel käed jalad tööd täis kogu aeg ja seda ei tahaks ju ka keegi. veelgi keerulisem ja mõttetum oleks omaloomingule eraldi mode määramine. kuna me oleme ju kõik teatavasti pisikesed selgeltnägijad ja teame et mode ei suudaks kunagi, kuidas ta ka ei püüaks, mingisugust sõimlemist peatada. ja kommuun oleks minetanud oma positiivse eesmärgi Happybunny see on üks põhilise punkte kogu asja juures minu arvates.
ikka äärmiselt valulik on vaadata "positiivseid eesmärke" kaotavaid foorumeid.
ma arvan et samamoodi suudaks kirjutada ainult mu 40 aastat koolis olnud matemaatika õpetaja.

mina arvan et kõik väärivad teist võimalust. uus omalooming ju lihtsalt ei saa enam sama hull tulla, kuna vaadake milliseid tuumakaid ja harivaid loenguid siin peetud on. ma arvan et kõik on õppust võtnud.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Dets 12, 2004 04:06    Teema: Vasta viitega

kammerer kirjutas:
mina arvan et kõik väärivad teist võimalust.

tavaliselt öeldakse seda inimeste kohta. muutuva koosseisuga hulkade kohta ei paindu minu keel küll seda nii kergelt ütlema.
Tsiteerin::
uus omalooming ju lihtsalt ei saa enam sama hull tulla, kuna vaadake milliseid tuumakaid ja harivaid loenguid siin peetud on. ma arvan et kõik on õppust võtnud.

optimistlikult võiks öelda, et kõik kes on lugenud neid loenguid. või oled sina nõus enda peale võtma vastutust ka uute liikmete eest kes veel liituvad ja vaevalt neid loenguid, ning vahel isegi mitte reegleid pole lugenud?

mis teemasse puutub, siis pole ausalt öelda kõige parem vaadata kuidas "eesti animet" arendatakse siin väikse lapse kombel hädaldamisega "mult võeti mänguasi ära, andke tagasi" selle asemel, et midagi konstrutkiivsemat teha. kui see sulle tõesti südamelähedane on, siis tee midagi muud peale mõttetu klaviatuuri kulutamise siia kirjutamisel.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
genky
hommikune tõus


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 3674
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Püh Dets 12, 2004 15:13    Teema: Vasta viitega

acousmatique kirjutas:
Jah, sul on õigus, ma mainisin ka, et baka.ee on kohati liiga kinnine. Aga tuleb arvestada ka sellega, et adminnid pettusid Omaloomingu üldises sõnakuulmatuses. Ei hoolitud korduvatest manitsustest vaid lahmiti edasi nii nagu jumal juhatab. Lisamode oleks kindlasti olukorda leevendada osanud, aga pidev fleimimine ei oleks ka siis lakanud, seda oleks lihtsalt edasi summutatud, kommuun kui selline aga minetaks oma positiivse eesmärgi.

Aga on ju selge, et Omaloomingufoorum on teistmoodi foorum kui ülejäänud. Kuna tegu on kohaga, kus inimesed enda tehtud töid näitavad, siis tuleb lihtsalt arvestada selliste sõimajatega. ( näiteks Kindaga või MrCinnamoniga, keda enamus baka adminne tunnevad ) Kes veel ei tea, siis ühe eestlase lemmiksöögiks on teine eestlane ( oli vist midagi sellist ). Tänu sellele on kriitika ja sõim kergem tulema kui kiitused või õpetussõna.

acousmatique kirjutas:
Minu arust 'harjuta ennem ja alles siis tule pilte panema' ei ole kohatu, aga ma ei viitsi enam rääkida enesekriitika puudumisest ning tuua sisse terminit infomüra ja laiskus : ). Äärmiselt amatöörsete piltide vaatamine ei ole lihtsalt huvitav minu arust (subjektiivne ma). Ma olen veendunud, et vähese harjutamisega võib ka ise mõista ära mõned lihtsamad põhitõed

kõike me ( inimesed, kes joonistavad ) kunagi olime algajad. Eks paremaks saab ainult siis, kui saame kriitikat või taipame ise vigu ja arendame ennast. Kohe esimesest hopsuste ei saagi tulla meistriteos ja ka vähese harjutamisega mitte ( võibolla mõnel on nii hea käsi, et teisel korral tuleb palju paremini välja). Seega ma ei leia, et inimesele, kes on pannud oma esimese pidli üles, tuleks öelda, et 'mine arene edasi' või 'harjuta veel ja näita siis'. Pigem tuleks öelda, kus on vead. Kui terves pildis on, siis öelgugi nii ja palugu inimesel kõigepealt piltidelt maha joonistada. Inimesi on väga erinevaid ja paljud on oma esimeste piltide kriitika suhtes väga õrnad. Minul läks kaks aastat aega, enne kui mõistsin, et 'minu stiil' on tegelikult viga. Selliste asjadega tuleb lihtsalt arvestada. Kui loodad sellele, et terava kriitika tõttu inimene ainult pingutab paremaks saada, siis on see koolis olevate vanemate õpetajate stiil : )
_________________
Asashio | AniMatsuri | MyAnimeList
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
acousmatique



Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 2499
Asukoht: ---

PostitusPostitatud: Püh Dets 12, 2004 16:26    Teema: Vasta viitega

Jätkame surnud hobuse peksmisega...

genky kirjutas:
Aga on ju selge, et Omaloomingufoorum on teistmoodi foorum kui ülejäänud. Kuna tegu on kohaga, kus inimesed enda tehtud töid näitavad, siis tuleb lihtsalt arvestada selliste sõimajatega. ( näiteks Kindaga või MrCinnamoniga, keda enamus baka adminne tunnevad ) Kes veel ei tea, siis ühe eestlase lemmiksöögiks on teine eestlane ( oli vist midagi sellist ). Tänu sellele on kriitika ja sõim kergem tulema kui kiitused või õpetussõna.


Sul on täiesti õigus genky! Kuna Omalooming on sopasõdasid genereeriv boord, toob ta rohkem kahju kui kasu : ) Tore, et sa minuga nõustud.

genky kirjutas:
kõike me ( inimesed, kes joonistavad ) kunagi olime algajad. Eks paremaks saab ainult siis, kui saame kriitikat või taipame ise vigu ja arendame ennast. Kohe esimesest hopsuste ei saagi tulla meistriteos ja ka vähese harjutamisega mitte ( võibolla mõnel on nii hea käsi, et teisel korral tuleb palju paremini välja). Seega ma ei leia, et inimesele, kes on pannud oma esimese pidli üles, tuleks öelda, et 'mine arene edasi' või 'harjuta veel ja näita siis'. Pigem tuleks öelda, kus on vead. Kui terves pildis on, siis öelgugi nii ja palugu inimesel kõigepealt piltidelt maha joonistada. Inimesi on väga erinevaid ja paljud on oma esimeste piltide kriitika suhtes väga õrnad. Minul läks kaks aastat aega, enne kui mõistsin, et 'minu stiil' on tegelikult viga. Selliste asjadega tuleb lihtsalt arvestada. Kui loodad sellele, et terava kriitika tõttu inimene ainult pingutab paremaks saada, siis on see koolis olevate vanemate õpetajate stiil : )


Sul on järjekordselt õigus, genky! Kuna "Inimesi on väga erinevaid ja paljud on oma esimeste piltide kriitika suhtes väga õrnad" ja "ühe eestlase lemmiksöögiks on teine eestlane", siis on sõimlemiste tekkimine mitte raskesti välditav vaid lausa paratamatu! Jah, Omalooming oli tõesti tarbetu, mõistan seda nüüd paremini kui eales varem : )
_________________
☞ [...LIL B MIXTAPE PLAYING VERY LOUDLY...] ☀
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> üldine Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Järgmine
Lehekülg 2, lehekülgi kokku 7

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: