OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Enneaegne suremine

 
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> üldine
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
kaptengalaktlan
räägib nagu muusika


Liitunud: 16 Jan 2004
Postitusi: 312
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Veeb 14, 2006 16:07    Teema: Enneaegne suremine Vasta viitega

Mõtlesin siin selle peale, et miks küll lastakse animedes üsna tihti kõige lahedamatel kõrvaltegelastel surra juba üsna varakult? Ma ei hakka siin näiteid tooma, kuna see oleks sulaselge spoilerdamine, aga ilmselt olete isegi seda täheldanud.
Ma saan aru küll, et seda sügavam mulje karakterist tagasi vaadates jääb, aga mõnes mõttes on ju see ka raiskamine. Samas mingi suvalise tegelase surm oleks sama mõttetu ja neid sureb nagunii kogu aeg. Surema peavad ikka need, kes on olulised ja kuna peategelane üldjuhul ei saa poole pealt ära surra, siis ohverdatakse olulised kõrvaltegelased. See on nende suhtes ju siiski üsna julm - vaatajate animenaudingu nimel hukkuvad mitmed karakterid.
Küsimus on aga selles, kas seda suremist oleks teoreetiliselt võimalik millegagi kompenseerida? Kindlasti ei taha ma mingeid õnnelikke lõppe igale poole, aga mis siis näiteks lülitaks vaatajal sisse samasuguse kripeldava tunde tekkimise nagu seda on kellegi surm?

Cool'ide Kõrvaltegelaste Kaitsmise Assotsiatsioonist,

Kaptengalaktlan
_________________
/>_<\
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Star



Liitunud: 9 Sept 2004
Postitusi: 176

PostitusPostitatud: Teis Veeb 14, 2006 17:33    Teema: Vasta viitega

Sadness T_T that i like LaLaLaa
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
acousmatique



Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 2499
Asukoht: ---

PostitusPostitatud: Teis Veeb 14, 2006 21:53    Teema: Vasta viitega

Kusjuures... ei ole nii väga täheldanud.

Samas on mul jube halb mälu ka.

Samas-- juustumates animetes ärkavad need surnud tegelased seeria lõpuks taas ellu. Trigunis oli vist nii, näiteks.

Ma võin ka eskida.

Aga too näiteid, muuda teksti värv valgeks ja siis uurime-puurime. Ma arvan, et niiviisi annaks neid põhjuseid paremini uurida, muidu tekivad eriarvamused puhtalt sellest et me oleme erinevaid animesid näinud, või siis et me mäletame erinevaid tegelasi rohkem kui teisi.

Ma usun, et suremise puhul on sündmuste pacing mängus, eriti animetes, mis on ebaepisoodiliseld. Kusjuures eriti huvitav oleks see, kui me võrdleksime omavahel seeriaid, mis on algselt animena loodud (või siis ka täispikad filmid) ning asetaks neile vastu seeriaid mis põhinevad mangadel.

Sounds like a plan.
_________________
☞ [...LIL B MIXTAPE PLAYING VERY LOUDLY...] ☀
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
kaptengalaktlan
räägib nagu muusika


Liitunud: 16 Jan 2004
Postitusi: 312
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Veeb 15, 2006 08:56    Teema: Vasta viitega

Edasine tekst ilmselt võib sisaldada spoilereid!!!! Lugege omal vastutusel!


Fushi -
Ei, Triguni kõige coolim kuju, palgamõrvarist preester Nicholas D. Wolfwood ei tulnud tagasi, ta suri ikka üsna päriselt. Trigun on minu meelest väga lahe kerge huumoriga tehtud draama, ise seda eriti juustuks ei nimetakski. Mai Hime oli see, kus kõik tegelased viimases osas ellu ärkasid.

Ja üldiselt:

Aga muidu tooks näiteks veel Fullmetal Alchemist, kus see üks tüüp, kes oma lapsest kogu aeg igal pool rääkis, üsna varakult suri ja isegi nii, et seda ei näidatud. Minu meelest oli see paljulubav karakter ja tema suremine oli küll kindlalt raiskamine.

Aga nüüd, !!!!!!!!!!!!!!!!kui sa ei ole vaadanud Eureka 7 osasid 27 ja 28, siis ära loe edasi







Igatahes Charlesi ja Ray surm oli küll vältimatu, kuid minu meelest veidi kiirustatud.



Sedasi siis.
_________________
/>_<\
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Veeb 15, 2006 09:41    Teema: Re: Enneaegne suremine Vasta viitega

kaptengalaktlan kirjutas:
Mõtlesin siin selle peale, et miks küll lastakse animedes üsna tihti kõige lahedamatel kõrvaltegelastel surra juba üsna varakult?

hmm, minu arust pole ühelgi sinu mainitutest kõrvaltegelasel lastud enne poolt seeriat surma saada ja see pole vara. ja isegi mitte varakult peale tegelase sissejuhatust, va viimasena mainitud seeria.

Kusjuures teisena mainitu puhul polnud tegemist lihtsalt surmasaamisega, vaid kadumisega. ainukesena sai enne lõppu tõeliselt surma ainult üks isik (kui ma õigesti mäletan).
Tsiteerin::
Küsimus on aga selles, kas seda suremist oleks teoreetiliselt võimalik millegagi kompenseerida? Kindlasti ei taha ma mingeid õnnelikke lõppe igale poole, aga mis siis näiteks lülitaks vaatajal sisse samasuguse kripeldava tunde tekkimise nagu seda on kellegi surm?

vägivald, alandus, invaliidistumine, kooma? isegi kui tekitavad mingil määral sarnase tunde, siis tõenäoliselt muudavad need ellujäämised story' t. ja pole kindel, kas paremuse poole.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
kaptengalaktlan
räägib nagu muusika


Liitunud: 16 Jan 2004
Postitusi: 312
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Veeb 15, 2006 11:25    Teema: Re: Enneaegne suremine Vasta viitega

ruri kirjutas:

vägivald, alandus, invaliidistumine, kooma? isegi kui tekitavad mingil määral sarnase tunde, siis tõenäoliselt muudavad need ellujäämised story' t. ja pole kindel, kas paremuse poole.


See käib nüüd küll juba peategelase kohta, aga sellises seerias nagu
Kurau Phantom Memory





oli asi lahendatud nii kui ma nüüd õigesti mäletan, et otseselt tegelane ei surnud, aga see rynax kes peategelase sees elas, lahkus kuhugi teadmata suunas. Kadus niiöelda tegelase personaliteet. See on peaaegu nagu hundid söönud, lambad terved variant. Minu meelest töötas see samaväärselt

Ja teisene mainitud seerias minu meelest öeldi ikka välja, et ta on surnud.

Muide ma ei soovi seriaale juustumaks muuta, aga ma võitlen tegelaste õiguste eest!
_________________
/>_<\
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Veeb 15, 2006 21:51    Teema: Re: Enneaegne suremine Vasta viitega

nagu ikka, valge tekst võib sisaldada spoilereid ja lugege seda teadmisega, et see võib midagi teie jaoks ära rikkuda.

kaptengalaktlan kirjutas:
See käib nüüd küll juba peategelase kohta, aga sellises seerias nagu ...

Kurau Phantom Memory

oli asi lahendatud nii kui ma nüüd õigesti mäletan, et otseselt tegelane ei surnud, aga see rynax kes peategelase sees elas, lahkus kuhugi teadmata suunas. Kadus niiöelda tegelase personaliteet. See on peaaegu nagu hundid söönud, lambad terved variant. Minu meelest töötas see samaväärselt

kadus osa tegelasest, st rynax. Kurau inimesena ja tema personaliteet jäid ilusti alles, seega ei saa päris nõustuda lausega "kadus tegelase personaliteet", see pigem muutus. sellepärast ei mõjunud minu jaoks see ka eriti Kurau poole pealt kaotusena, vaid pigem Christmasi poolt, kes jäi ilma enda paarilisest. st, ei olnud kurb vaadata Kuraud, kes oli elus ja kelle personaliteet polnud kuhugi kadunud, ei olnud eriti kurb mõelda ka kadunud rynaxile, vaid oli kurb vaadata Christmasi kes ilma enda paariliseta pidi elama.

Tsiteerin::
Ja teisene mainitud seerias minu meelest öeldi ikka välja, et ta on surnud.

teisena mainitud, ehk siis Mai Hime's. tegelaste suremine ei paistnud suremise moodi välja, pigem protsessina mis võiks mingil juhul ka vastupidiselt töötada. pealegi, kui ma õigesti mäletan, siis ei mainitud seal suremist, vaid ähvardati, et kui kaotad, siis jääd ilma isikust keda kõige rohkem armastad.

Tsiteerin::
Muide ma ei soovi seriaale juustumaks muuta, aga ma võitlen tegelaste õiguste eest!

neil on õigus surra. story ja üldise hüvangu nimel. selle nimel mida ainult surm pakkuda saab.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Yoh



Liitunud: 17 Veeb 2006
Postitusi: 16

PostitusPostitatud: Reede Veeb 17, 2006 18:46    Teema: Vist Vasta viitega

sellepärast, et ...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Veeb 18, 2006 01:21    Teema: Re: Vist Vasta viitega

jah, sul on õigus. sellepärast tehaksegi asju, et ...






.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> üldine Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: