OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Mingi süntesaatori teema

 
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> üldine
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
raidomees
Kasemees Enn elab kase sees


Liitunud: 15 Sept 2006
Postitusi: 1640
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Reede Juun 13, 2008 17:30    Teema: Mingi süntesaatori teema Vasta viitega

Äkki keegi siit tunneb natuke muusikavärki, nii et küsin.

Mul tuli tahtmine klaverit klõbistada, aga klaver ei mahu vist kuskile eriti ära ja tahab mingit häälestamist vahel, nii et süntesaator tundub justkui parem.

Aga kuna ma ei tea mitte midagi muusikast, siis tahan teada, mida ma peaksin üldse süntekast otsima, et see korraliku klaveri häält teeks?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail MSN Messenger
Cino



Liitunud: 26 Märts 2008
Postitusi: 130
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Juun 13, 2008 17:37    Teema: Vasta viitega

Oleneb kui suur on su eelarve ja kui suured on su nõudmised. Kui rahuldud midi keyboardiga ja heli lased oma arvutil teha, siis läheb see maksma paarituhande krooni ringis. Päris süntesaatorid on muidugi kümme korda kallimad. Ise kasutasin M-Audio keystation 49 nimelist aparaati mitu aastat ja ajas asja ära küll.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
raidomees
Kasemees Enn elab kase sees


Liitunud: 15 Sept 2006
Postitusi: 1640
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Reede Juun 13, 2008 19:25    Teema: Vasta viitega

Mis see midi keyboard on?
Põhimõtteliselt tahaks lihtsalt midagi, mis teeb klaveri häält. Eelarve eriti suur ei ole.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail MSN Messenger
Cino



Liitunud: 26 Märts 2008
Postitusi: 130
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Juun 14, 2008 09:55    Teema: Vasta viitega

Midi keyboard on selline asi, mis arvuti usb või midi auku pistad, paned mingi muusikatarkvara (Reason, Fruityloops jne) tööle ja saad seal olevaid pille mängida. Midi keyboard ise häält ei tee, vaid saadab lihtsalt signaali klahvivajutusest arvutisse. Mu mainitud keystation 49e maksab umbes 1000-1600 krooni.

Või otsida siit midagi sobivat: http://www.pillipood.ee (kategooria Süntesaatorid -> Peaklaviatuurid)
Aga hinnad on mu arust seal päris kallid. Enamike asju saab odavamalt välismaalt tellides ja kui ei viitsi tellimisega ise jahmerdada, siis võin soovitada mõnda tüüpi, kes vahendamisega tegeleb.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
raidomees
Kasemees Enn elab kase sees


Liitunud: 15 Sept 2006
Postitusi: 1640
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Laup Juun 14, 2008 10:32    Teema: Vasta viitega

Midi keyboardist eriti ei hooli. Tahaks lihtsalt maha istuda ja klõbistada.

Ma vaatasin videoid nendest midi keyboardi asjadest ja pole ka just paha, aga hääled on kahtlased vahel.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail MSN Messenger
alarkivi
ametlikult mitte dissitud


Liitunud: 30 Märts 2006
Postitusi: 616

PostitusPostitatud: Laup Juun 14, 2008 10:47    Teema: Vasta viitega

well. midiklaveri hääl sõltub ju progesisesest setingust, filtritest, jne jne. sa saad puhast klaverit ka saada kui soov on. abletoni proged mingid masinasse, klaver taha ja saadgi pianist olla.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Ragnaripea



Liitunud: 14 Apr 2008
Postitusi: 350
Asukoht: London

PostitusPostitatud: Esm Juun 16, 2008 22:35    Teema: Vasta viitega

Just, see hääl on täpselt see, mis sa tahad (või kui õigemini öelda, mis sa paned selleks hääleks). Reasoniga on sul teoorias lõputud võimalused just oma enda saund välja kruttida. Ja siis istu ja klõbista end magama. Midi-klaver ei tee häält, tarkvara su arvutis teeb. Midi-klaver on lihtsalt sul klahvide eest.

Ja võin veel julgelt siia lisada, et kui sa ikka süntesaatorit tingimata tahad, siis soovitan arvestada kuskil alatest 10 tuhandega. Sest kui ostadki mingisuguse tuhandekroonise mänguasja läbi Kuldse Börsi, võid avastada, et ühel hetkel ei piisa enam sul sellest ja tahaksid miskit enamat ja jõuaksid ikka samasse kohta välja, ainult selle vahega, et sa raiskasid juba raha selle pisikese mänguasja peale. Summad võivad küll erineda, aga mõttest saad ju aru. Ja miks üldse sinnani peaks keegi jõudma? Selle pärast, et nendel odavatel süntidel see saundibank ei ole just kõige rikkalikum (ja vabalt võib ka olla, et mitte väga kvaliteetne), mida hinnalisem sünt, seda suuremad võimalused (mitte küll alati, kuid erand kinnitab reeglit).
_________________
http://soundcloud.com/KULG
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
AndreS



Liitunud: 3 Märts 2007
Postitusi: 548

PostitusPostitatud: Teis Juun 17, 2008 12:03    Teema: Vasta viitega

Sa tahad sünteka peal klaverit mängima õppida? LaLaLaa
Siis tuleb ikka midagi kallimat osta ,et klahvidega annaks kas valjemalt või vaiksemalt mängida. Või noh... et heli vastaks vajutusele vastavalt vajutuse iseloomule LaLaLaa nii nagu päris klaveril.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Cino



Liitunud: 26 Märts 2008
Postitusi: 130
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Juun 17, 2008 12:58    Teema: Vasta viitega

Minu nimetatud midi keyboardil oli see vajutustugevusele reageerimine täiesti olemas, nii et see on ka odavamatel aparaatidel.

Eelarvamuste leevendamiseks:
http://www.myspace.com/cino7hz
ja sealt "lontkõrv klaverit piinab", mille mängisin just sellesama midi keyboardiga sisse. Ma pole küll suurem asi pillimees, aga mu arust kõlab küllalt päris klaveri moodi küll.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
toomas



Liitunud: 25 Mai 2008
Postitusi: 250
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Püh Juun 29, 2008 23:26    Teema: Vasta viitega

Kindlasti on oluline vahet teha süntesaatoritel ja igasugustel teistel klaviatuuridel.
Süntesaator on peamiselt igasuguste helide loomiseks reaalajas head. Süntesaatoriga saad sa kombineerida erinevaid ostsillaatoreid, filtreid ja muud sellist, et aga erilisemat soundi saada. Otsi näiteks klassikalist Mini Moog süntesaatorit youtubest. Tänapäevasemad on muidugi digitaalsemad ja sageli ka arvutis jooksvad, aga idee on sama.
Näiteks http://www.youtube.com/watch?v=WY2AeD0Tn4Y

Inglise keeles kutsutakse tavaliselt "portable keyboard" mõistet selle kohta, mille kohta kiputakse süntesaator öeldama. Nonde idee on aga selles, et need sisaldavad mingi valiku pillidest ja helidest, millega sa mängida saad. Heli poolest on muidugi kallimad rohkemate ja parema heliga (seda nii kõrvaklappidest kui ka kõlaritest). Muidugi hinnaga koos käivad ka igasugused huvitavad featuurid, mis näiteks Yamaha kallimatel mudelitel tipnevad sellega, et sa võid mikri asjale järele panna ja paned igaühe kes mikrisse laulab panna enda meloodiat laulma :P

Kui mina umbes pool aastat tagasi uurima hakkasin, et mida osta, siis oleksin peaaegu osta.ee-st mingi lihtsa paarituhandese Casio ostnud. Läks õnneks, et ei saanud seda, sest leidsin netist mingeid arvustusi, kus muusikakool vahetas kõik casiod yamahade vastu välja. Põhjuseid oli mitmeid.

Kui sa tahad kindla peale minna, siis soovitan Yamaha klaviatuure. Nende klaveri heli kõlab tavakõrvale väga realistlikuna (ka minule). Muuseas, ka Nodame Cantabile animes on paljud muusikainstrumendid just Yamaha omad :). Üldiselt on Yamaha muusika alal kõva tegija.

Endale soetasin Yamaha PSR403 ja olen väga rahul. Sellest odavamad psr seeria omadel ei olnud peamiselt "touch response" featuuri või oli midagi muud puudu. Igatahes minu Yamahal ja ka teistel Yamaha PSR seeria omadel on sisse ehitatud igasuguseid õpiprogramme, palju helisid, natuke süntesaatori funktsioone, usb liides, ... ja igasugu muud huvitavat. Pidavat hästi ajale ka vastu pidama. Kui ostmas käisin, siis öeldi ka poes, et sellest minu mudelist odavamaid ikka ei soovitata kui mänguasja ei just ei taha. Muidugi väga palju sõltub ka mängijast. Muuseas, mina ei oska pea üldse mängida.

Casio võibolla ainuke suurem pluss oli see, et tolle õpiprogrammides näitas ekraani peal, et mis näppudega peaks klahve vajutama. Seda on aga ainult väga algajal vaja.

Aitab ka jutust, niigi palju sai juba... aga mõned lingid ka.

Yamaha keyboardidest:
http://www.yamaha-keyboard-guide.com/

Head reviewd:
http://www.musiciansfriend.com/

Üks mõnus lehekülg iagasuguste süntesaatorite kohta alates igivanadest.
http://www.sonicstate.com/synth/

PS. Kui on huvi, siis võin ka demoda natuke seda keyboardi, millega ma üritan midagi korda saata. Muidugi muusikapoes osatakse rohkem rääkida :P
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
raidomees
Kasemees Enn elab kase sees


Liitunud: 15 Sept 2006
Postitusi: 1640
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Esm Juun 30, 2008 21:03    Teema: Vasta viitega

Cino kirjutas:
Minu nimetatud midi keyboardil oli see vajutustugevusele reageerimine täiesti olemas, nii et see on ka odavamatel aparaatidel.

Eelarvamuste leevendamiseks:
http://www.myspace.com/cino7hz
ja sealt "lontkõrv klaverit piinab", mille mängisin just sellesama midi keyboardiga sisse. Ma pole küll suurem asi pillimees, aga mu arust kõlab küllalt päris klaveri moodi küll.


Kuule, päris kõva. Sellise pilliga oleksin rahul küll.

Ma sain siit teemast ikka kõvasti mõtlemisainet. Mingeid kümneid tuhandeid nalja peale eriti raisata ei raatsiks, igastahes ma veel vahin ringi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail MSN Messenger
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> üldine Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: