OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Küsimus reeglite kohta..

 
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> üldine
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Karasu



Liitunud: 25 Juul 2006
Postitusi: 24

PostitusPostitatud: Teis Juul 25, 2006 22:57    Teema: Küsimus reeglite kohta.. Vasta viitega

Reeglites on kirjas, et anime download linke ei tohi postida, sest see rikub autori õigusi, kas eestis on üldse ühelegile animele litsents? Või kuidas iganes seda kutsutakse.
Näiteks üks suur torrenti sait töötab nii, et nende serverid asuvad riigis, kus ei ole ühelgi firmal mitte mingeid copy righte või midagi. Neid on mitu korda üritatud kohtusse viia, aga ei saa, sest nad ei riku ühtegi seadust.

Niiet äkki oskaks keegi seletada miks on selline reegel? Lihtsalt tahaks teada :P
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
hjarg
Post count matters!


Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 1207
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Juul 25, 2006 23:01    Teema: Vasta viitega

No siis on pakkuda variant 2:

Ei mingit kuradima piraatlus siin, paluks. Sest adminid ütlevad nii.
Palju lihtsam ja ei mingit juriidilist halli tsooni.
_________________
Roses are red
Violets are blue
All of your base are belong to me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Random



Liitunud: 16 Juun 2006
Postitusi: 1871
Asukoht: puu otsas

PostitusPostitatud: Teis Juul 25, 2006 23:02    Teema: Vasta viitega

See, et eestis pole midagi legaalselt, ei tähenda veel seda, et meil on õigus siia midagi illegaalselt laadida.
Tavakasutajale (ka minule) tundub see lihtsalt peenutsemine ja norimine, kui kasulikud lingid kustutatakse, kuid tegelikult kui neid siia kahtlaselt palju tekib, siis võidakse baka't süüdistada illegaalse info levitamises, mille tagajärjed võivad olla kurvad. Kõigepeal pannakse baka lihtsalt kinni, siis võidakse minna omanikke ja agaramaid linkide postitajaid kollitama. Selle tõenäosus on küll väike, kuid täiesti olemas.
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Vabarnamees
mario with money


Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 1802
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Juul 26, 2006 15:22    Teema: Vasta viitega

Minu kui ühe adminidest nägemus asjast on järgmine:

1) baka.ee võiks tegutseda võimalikult kaua, segamatult ja edukalt;
2) baka.ee ei tohi anda põhjust seostada end ega oma kasutajaid millegagi, mis on Eesti Vabariigis keelatud;
3) baka.ee adminid peavad tegema kõik, mida nende siseveendumus nõuab, et tagada punktides 1 ja 2 nimetatud eesmärke, sh kehtestada reegleid, kustutada/muuta postitusi, bännida kasutajaid jne.

Niisiis, me ei hakka end kolima välismaistele serveritele või ootama, kuni meie vastu nõudeid esitatakse või muid ebameeldivusi planeeritakse. Selmet tegutseme me ennetavalt, viisakalt ja kasutajate suhtes informatiivselt! :)

Ja kas tõesti on raske nendest reeglitest kinni pidada, mis meil on, ilma, et see suurt ja väljakannatamatut valu tekitaks? Kui on tõesti vaja neid direct download-linke kuhugi riputada, palun riputage need enda kodulehtedele vms.
_________________
Vabarnamees: nagu lendav tigu * ~animeloend~
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Random



Liitunud: 16 Juun 2006
Postitusi: 1871
Asukoht: puu otsas

PostitusPostitatud: Kolm Juul 26, 2006 15:38    Teema: Vasta viitega

Hmm, kas ei saaks teha mingit zone.ee/me_oleme_baka.ee_kasutajad_ja_me_paneme_oma_lingid_siia_nii_et_keegi_aru_ei_saa.
Kas seda annaks baka.ee'ni tagasi jälitada või teeks see lõpuks sama välja, mis näit. torrentreactori linkimine?
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
kammerer
mitjok


Liitunud: 2 Dets 2004
Postitusi: 1454
Asukoht: tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Juul 26, 2006 15:52    Teema: Vasta viitega

aga miks midagi sellist ometigi vaja oleks ?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
BukonoNugashi



Liitunud: 14 Veeb 2004
Postitusi: 581
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Juul 27, 2006 10:42    Teema: Vasta viitega

Et olla "lahe" näitamaks seaduse üle võidutsemist?!
Midagi paremat ma välja ei oska mõelda ???
_________________
Mu iseloom on isemoodi loom, mis ise ennast üles poob...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Hinoto



Liitunud: 2 Juul 2004
Postitusi: 118
Asukoht: seal kus tuul puhub

PostitusPostitatud: Nelj Juul 27, 2006 12:20    Teema: Vasta viitega

Mul tuleb täitsa naer peale. Kes tahab alla laadida otsib ise ju! :P
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte Yahoo Messenger MSN Messenger
Karasu



Liitunud: 25 Juul 2006
Postitusi: 24

PostitusPostitatud: Nelj Juul 27, 2006 12:45    Teema: Vasta viitega

Vabarnamees kirjutas:

Niisiis, me ei hakka end kolima välismaistele serveritele või ootama, kuni meie vastu nõudeid esitatakse või muid ebameeldivusi planeeritakse. Selmet tegutseme me ennetavalt, viisakalt ja kasutajate suhtes informatiivselt! :)


Mu point oligi tegelikult selles et Eestis olev server ongi ju niiöelda "Välismaa server", siin ju ei ole see seaduse vastane.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
genky
hommikune tõus


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 3674
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Juul 27, 2006 16:36    Teema: Re: Küsimus reeglite kohta.. Vasta viitega

Karasu kirjutas:
Reeglites on kirjas, et anime download linke ei tohi postida, sest see rikub autori õigusi, kas eestis on üldse ühelegile animele litsents? Või kuidas iganes seda kutsutakse.

Vot litsentside kohta ma ei oska öelda, küll on aga olemas sellised asjad nagu linastusõigused. Linastusõigus tähendab seda, et teatud firmale antakse õigus seda asja näidata. (täpsemalt ma jällegi ei oska öelda, sest ei tunne autorikaitseseadusi).
Eestsis on üks firma olemas, mis muretseb animetele linastusõigusi. Üks selline anime oli näiteks PÖFFi kavas olnud "Interstellar 5555". Neil oli ka soov korraldada Sõpruse kinos mingi anime-näitamise-üritus, kuid minu viimase info kohaselt ei jõudnud neile vajalikud paberid õigeks ajaks kohale ja üritus lükati edasi. Kunaseks täpsemalt, seda ma ei tea, sest pole selle inimesega kontakti saanud.
Ghibli Stuudio toodangu ("Spirited Away" ja "Mononoke Hime") ja TV3l jooksvate animete kohta mul infot pole.
_________________
Asashio | AniMatsuri | MyAnimeList
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> üldine Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: