OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Samurai 7
Mine lehele 1, 2  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
marv



Liitunud: 23 Mai 2004
Postitusi: 12
Asukoht: transpersonaalse psühhiaatria osakond

PostitusPostitatud: Püh Juun 13, 2004 14:44    Teema: Samurai 7 Vasta viitega

Paistab, et Akira Kurosawa 1954. aasta meistriteosest Shichinin no samurai tehakse uus versioon, ja seda anime kujul. Kui filmi tegevus toimus minevikus, siis anime on ulmeline: nii samuraid kui bandiidid on hiigelsuured võitlusrobotid. Vaid talupojad on inimesteks jäetud.

Anime-Keep ja ANBU on otsustanud selle ära fansubida, praegu on saadaval treiler, mille võib tõmmata sarja fansaidilt, http://www.samurai-seven.com.

Ma vaatasin just hiljuti seda Kurosawa filmi, ja see oli päris lõbus ja huvitav. Selle põhjal tehtav anime tundub samuti midagi erilist olevat.
_________________
If you wanna be seen, stand up.
If you wanna be heard, speak up.
If you wanna be appreciated, SHUT up.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
pansomon



Liitunud: 26 Veeb 2003
Postitusi: 468
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Juun 14, 2004 11:47    Teema: Vasta viitega

omoshiroi.
kuigi mulle isiklikult ei meeldi see suurte robotite teema. samuraid peaksid ikka olema inimkujul ja võitlema mõõkade jm traditsiooniliste relvadega...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
HotPapa
banned


Liitunud: 25 Veeb 2003
Postitusi: 229
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Esm Juun 14, 2004 16:21    Teema: Vasta viitega

Olen pansomon´iga täiesti ühel meelel...ja see treiler on küll niru võitu,selle põhlaj ei sa küll öelda, et anime on vaatamist väärt...aga eks näeb
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
hjarg
Post count matters!


Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 1207
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Juun 15, 2004 16:59    Teema: Vasta viitega

Ehhh... esimesed 2 osa nähtud...

Ütleme nii, et kui "7 samuraid" rokib täiega, siis "Samurai 7" puhub parmupilli. Kui nad oleksid teinud selle ilma Kurosawa suurteose viidedeta, oleks see parem olnud.
_________________
Roses are red
Violets are blue
All of your base are belong to me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Yoshy
U.C.0079


Liitunud: 4 Apr 2003
Postitusi: 765
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Juun 15, 2004 20:21    Teema: Vasta viitega

hmm, ma küll seda filmi näind pole aga ega pärast esimese osa vaatamist midagi erilist küll ei tundu olevat, kuid vaatan vast paar osa veel enne kui lõpliku otsuse teen
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
HotPapa
banned


Liitunud: 25 Veeb 2003
Postitusi: 229
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Kolm Juun 16, 2004 14:33    Teema: Vasta viitega

Mulle hakkas meeldima LaLaLaa
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
marv



Liitunud: 23 Mai 2004
Postitusi: 12
Asukoht: transpersonaalse psühhiaatria osakond

PostitusPostitatud: Reede Juun 18, 2004 17:06    Teema: Vasta viitega

See pole jah tegelikult midagi nii hull. Täpselt nagu film, isegi dialoog kattub kohati filmiga. Ainult et igale poole on lisatud veidi uusi tegelasi, roboteid, lõhkeaineid ja muud.
_________________
If you wanna be seen, stand up.
If you wanna be heard, speak up.
If you wanna be appreciated, SHUT up.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
hjarg
Post count matters!


Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 1207
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Laup Juun 19, 2004 09:12    Teema: Vasta viitega

marv kirjutas:
See pole jah tegelikult midagi nii hull. Täpselt nagu film, isegi dialoog kattub kohati filmiga. Ainult et igale poole on lisatud veidi uusi tegelasi, roboteid, lõhkeaineid ja muud.


Vott täpselt! Dialoog kattub kohati (päris palju isegi) ja ka sündmused on osaliselt filmist võetud.
Boonusena on sinna juurde pandud üks neiu, keda kutsutakse printsessiks ja kes omab mingit saladuslikku kristalli.. natuke mingeid väga müstilisi ehitisi (mille omanikud ohutusnõuetest polnud midagi kuulnud)... natuke vääääääga imelikke tegelasi jne jne.
Mis mind kõige rohkem häiris, oli tegelikult peategelane- see samurai. Filmis oli ta usutav- vananev, kuid sellest hoolimata osav ja oma tööd hästi tundev samurai. Animes- überleet skillidega überängsti täis übersamurai... See vahe käis mulle kõige enam peale...

Kui sa oled "7 samuraid" näinud ja peale seda pakutakse sulle "Samurai 7-t" on tõesti tunne, et peale teemanti ulatatakse sinu kätte üks klaasikild ja ollakse selle üle veel tõesti uhke.
_________________
Roses are red
Violets are blue
All of your base are belong to me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Juul 22, 2004 15:22    Teema: Vasta viitega

ma arvan, et on suht kohatu ja mõttetu hakata filmi ja animet mingitpidi omavahel võrdlema ja hjargi kombel hädaldama, et asjad ja tegelased on teistsugused kui filmis - animed ongi ju selle poolest huvitavad, et neid saab väga teistsuguseks ja omapäraseks teha. samuti pole see sari mitte Akira Kurosawa filmi animeering, et oleks õigus viriseda, et asjad on nii kole teistmoodi (ka Kaze no Yojimbo sari on väga erinev filmist, aga siiski küllaltki hea ja vaadatav). ma saan aru, et filmi on pigem kasutatud ideena ning sama põhiloo ümber on tehtud oma kujundus ja nägemus mille kohta siiamaani (4 osa vaadatud) ei saa midagi eriti halba öelda (ka mitte ohutusnõuete ignoreerimise koha pealt - see on ju anime, hjarg! ja mitte kuidagi reaalsusele ja füüsikaseaduste kehtivusele rõhku pannes tehtud (mida juba algusest oli näha)). maailm ise ka piisavalt huvitav minu jaoks ning hetkel ei näe erilist põhjust miks peaks selle enda jaoks vaatamise nimekirjast maha kandma.

hjarg kirjutas:
Kui sa oled "7 samuraid" näinud ja peale seda pakutakse sulle "Samurai 7-t" on tõesti tunne, et peale teemanti ulatatakse sinu kätte üks klaasikild ja ollakse selle üle veel tõesti uhke.

olen näinud, isegi vist kaks korda kui õigesti mäletan, aga kuna ei suuda niimoodi tema filme hinnata nagu sina, siis pole absoluutselt seda tunnet. ma parem vaatan animet edasi ning otsustan edasise põhjal, mida ta väärt on, ning hoidun, tegelikult ei tahagi, neid kahte omavahel võrdlemast. erinevad asjad siiski.


Viimati muutis seda ruri (Reede Juul 23, 2004 08:11). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
hjarg
Post count matters!


Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 1207
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Reede Juul 23, 2004 07:17    Teema: Vasta viitega

Miks on suht kohatu ja mõttetu hakata filmi ja animet omavahel võrdlema? Siiski, siiski. Kui tegemist oleks olnud animega, mis natuke filmi meelde tuletaks, võiks seda kohatuks nimetada. Kui aga anime põhineb filmil, siis on teine lugu. Siis peab seda võrdlema. Kusjuures, film ei ole päris lihtsalt niisama. Aeg-ajalt tuleb dialoog väga tuttav ette. Aeg-ajalt tuleb sündmustikuga selline tugev deja vu tunne.

Ja just selle oma kujunduse üle ma virisengi. Meil on siin traditsiooniline maagiaplika. Meil on traditsiooniline vana, osav ja sõnaaher, aga tark samurai. Meil on noor ja innukas samurai. Paistab, et meil on selline traditsiooniline ja vägagi mõõgalemb samurai. Ehh... ei midagi uut. Meil on suured ja kurjad mechad, kelle vastu samuraid võitlusesse lähevad.

Ehk siis- võeti hea film ja tehti sellest keskpärane samuraianime, millesuguseid on erinevad variatsioonis sadu.
_________________
Roses are red
Violets are blue
All of your base are belong to me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Juul 23, 2004 09:11    Teema: Vasta viitega

hjarg kirjutas:
Miks on suht kohatu ja mõttetu hakata filmi ja animet omavahel võrdlema?

seda teha sinu vaatepunktist, et asjad ja tegelased ei ole samad kui filmis ning palju on muudetud, on kohatu ja mõttetu.
Tsiteerin::
Siiski, siiski. Kui tegemist oleks olnud animega, mis natuke filmi meelde tuletaks, võiks seda kohatuks nimetada. Kui aga anime põhineb filmil, siis on teine lugu. Siis peab seda võrdlema.

räägi mulle ka enda allikatest kust sa oled teada saanud, et anime põhineb (st põhineb sinu arusaama järgi) filmil ja peab seetõttu olema tehtud umbes nii (st võimalikult täpselt algset järgides) nagu LoTR'i film raamatu järgi tehti? et ei ole rohkem minu nägemuse järgi: "filmi on pigem kasutatud ideena ning sama põhiloo ümber on tehtud oma kujundus ja nägemus"?

võid ka vaadata, kuidas sa sellest aru saad (interviuu stsenaariumi kohta (vastus Q2-le)):
http://www.excite.co.jp/world/english/web/body?wb_url=http%3A%2F%2Fwww.samurai-7.com%2Finterview5.html&wb_lp=JAEN&wb_dis=2
ja
http://www.excite.co.jp/world/english/web/body?wb_url=http%3A%2F%2Fwww.samurai-7.com%2Finterview2.html&wb_lp=JAEN&wb_dis=2

Tsiteerin::
Meil on siin traditsiooniline maagiaplika. Meil on traditsiooniline vana, osav ja sõnaaher, aga tark samurai. Meil on noor ja innukas samurai. Paistab, et meil on selline traditsiooniline ja vägagi mõõgalemb samurai. Ehh... ei midagi uut. Meil on suured ja kurjad mechad, kelle vastu samuraid võitlusesse lähevad.

et nagu filmis ei ole neid, traditsioonilisi, tegelasi (va maagiaplika)? kui ei ole, siis on iseasi, aga kui on, siis miks ei peaks ka animes olema?

Tsiteerin::
Ehk siis- võeti hea film ja tehti sellest keskpärane samuraianime, millesuguseid on erinevad variatsioonis sadu.

oskad mulle nimetada mõnda sarnase stooriga samuraianimet? või lahmid niisama jagades asjad (näiteks) kolme (halb, keskmine, hea) gruppi olenemata sisust? st, keskpäraseid on sadu ja kuna see on ka keskpärane, siis läheb ta sinna gruppi ning seega on selliseid animeid, nagu "Samurai 7", ka sadu...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
hjarg
Post count matters!


Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 1207
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Reede Juul 23, 2004 15:25    Teema: Vasta viitega

Ahsoo, ma unustasin enda lubaduse.
Ma ei viitsi sinuga pisiasjade üle vaielda. Niikuinii jääme eri arvamusele.
_________________
Roses are red
Violets are blue
All of your base are belong to me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Juul 23, 2004 22:32    Teema: Vasta viitega

hjarg kirjutas:
Ahsoo, ma unustasin enda lubaduse.
Ma ei viitsi sinuga pisiasjade üle vaielda. Niikuinii jääme eri arvamusele.

tundub jah, et pole mõtet, kuna tahapoole vaadates ütleb su lause:

"Kui sa oled "7 samuraid" näinud ja peale seda pakutakse sulle "Samurai 7-t" on tõesti tunne, et peale teemanti ulatatakse sinu kätte üks klaasikild ja ollakse selle üle veel tõesti uhke."

kõik. sa oled pettunud, et anime aluseks on võetud film, mida sa kummardad, ning sellest pole tehtud üks-ühele (nii tegelaste, maailma kui ka story osas) animeering ning nüüd elad seda siin välja nö "haukudes vale puu all," sest niimoodi pole olnud kellelgi kavas seda animet teha.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
pansomon



Liitunud: 26 Veeb 2003
Postitusi: 468
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Juul 24, 2004 11:38    Teema: Vasta viitega

ruri kirjutas:
hjarg kirjutas:
Ahsoo, ma unustasin enda lubaduse.
Ma ei viitsi sinuga pisiasjade üle vaielda. Niikuinii jääme eri arvamusele.


kõik. sa oled pettunud, et anime aluseks on võetud film, mida sa kummardad, ning sellest pole tehtud üks-ühele (nii tegelaste, maailma kui ka story osas) animeering ning nüüd elad seda siin välja nö "haukudes vale puu all," sest niimoodi pole olnud kellelgi kavas seda animet teha.


ma küll pole samurai7-t näinud, niiet praegu ma hindan raamatut kaante järgi, aga kui ikka tõesti sellisest suurepärasest filmiklassikust tehakse mingi võluritüdrukukestega mecha-anime... nomaeitea, paneb ikka pisut kukalt kratsima küll.

tundub lihtsalt, et on mindud väääga väääga komertslikku teed (stiilis: võtame aluseks ühe klassiku, mis _kindlasti_ tekitab inimestes huvi, lisame noorema vaatajaskonna saamiseks sinna veel mechasid ning et tüdrukud ka ikka vaataksid, siis peab seal ikka üks plikatirts ka ringi hüppama). tegemist on anime mõistes täieliku poliitilise korrektsusega kommertshuvide rahuldamise eesmärgil.

kas mäletad sellist filmi nagu "Last action hero"? seal oli selle kohta pisut liialdatud ning naljakas kuid sellegipoolest hea näide sellest, kui see peategelasest poisiklutt nägi vaimusilmas arnoldit mängimas hamletit. ning teine näide sinnasamasse oleks see "romeo ja julia" leonardoga. noh see, kus tänaval püssid paukusid ja loeti shakespeari teksti ette. minu meelest on R&J üks shakespeari pehmemaid ja kommertsimaid teoseid ja no ilmselt olid ka filmitegijad sellesse nii suhtunud. sellegipoolest ei ütleks, et sellel filmil mingisugune kunstiline/kultuuriline vms väärtus oleks olnud. minu silmis vähemalt. aga noh see on ju ainult minu subjektiivne im_h_o nagu tavaks on öelda. tean ka paljusid inimesi, kellele see film tõesti meeldis ??? ning kuna ma jutuks olevat animet pole üldse näinud, siis mida ma üldse siin mölisen eksole ning hoian parem oma moka edaspidi maas vms, et mitte rahvusvahelist konflikti tekitada.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Juul 24, 2004 22:36    Teema: Vasta viitega

pansomon kirjutas:
ma küll pole samurai7-t näinud, niiet praegu ma hindan raamatut kaante järgi, aga kui ikka tõesti sellisest suurepärasest filmiklassikust tehakse mingi võluritüdrukukestega mecha-anime... nomaeitea, paneb ikka pisut kukalt kratsima küll.

kratsi või ära kratsi, aga minu arust on vaks vahet, et kas on tehtud filmist midagi või on film millegi aluseks võetud. ja see, et tegemist on filmiklassikaga, ei eelda, et filmi põhjal millegi uue tegemisel peaks uus tingimata täpselt samasugune olema. niipalju kui mina aru saan, "samurai 7" ei ole ei "seitsme samurai" remake ega ka animeering sellest, kuigi hjarg teab teisiti. aga millegipärast ei taha ta meiega oma teadmiste allikaid jagada.

Tsiteerin::
tundub lihtsalt, et on mindud väääga väääga komertslikku teed (stiilis: võtame aluseks ühe klassiku, mis _kindlasti_ tekitab inimestes huvi, lisame noorema vaatajaskonna saamiseks sinna veel mechasid ning et tüdrukud ka ikka vaataksid, siis peab seal ikka üks plikatirts ka ringi hüppama).

kommerts... ega jah, jätaks kommertsi välja ja vaataks palju animet üldse alles jääks. pealegi, kas on selles midagi halba, et see _kindlasti_ tekitab inimestes huvi? et oh kui jube, äkki keegi võtab peale "samurai 7" vaatamist ka "seven samurai" ette, seda veel vaja.

Tsiteerin::
tegemist on anime mõistes täieliku poliitilise korrektsusega kommertshuvide rahuldamise eesmärgil.

hmm, mida poliitiline korrektsus siia puutub? et kui teeme filmi, mis on võimalikult laiale ringkonnale suunatud, siis on see automaatselt poliitiliselt korrektne? midagi kõlab siin minu kõrvade jaoks küll valesti.

ja lõpuks - ma vist nägin liigset vaeva linkide väljaotsimisega...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
hjarg
Post count matters!


Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 1207
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Esm Juul 26, 2004 09:17    Teema: Vasta viitega

ruri kirjutas:
[kõik. sa oled pettunud, et anime aluseks on võetud film, mida sa kummardad, ning sellest pole tehtud üks-ühele (nii tegelaste, maailma kui ka story osas) animeering ning nüüd elad seda siin välja nö "haukudes vale puu all," sest niimoodi pole olnud kellelgi kavas seda animet teha.


Can't resist... sest sina, Ruri, vingud siin vale puu all.

Ma ei vingu mitte selle üle, et nad ei ole filmi üks-ühele teinud. See ei huvita. Tõesti. Pole vähimatki probleemi. Minu poolest võiksid peategelased olla kasvõi väikesed rohelised mehikeselt Marsilt, kui anime tegijatele nii oleks rohkem meeldinud.

Ma vingun selle üle, et see anime on halb ja mulle ei meeldi. Kõik.
_________________
Roses are red
Violets are blue
All of your base are belong to me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Juul 26, 2004 10:13    Teema: Vasta viitega

hjarg kirjutas:
Can't resist... sest sina, Ruri, vingud siin vale puu all.

can't resist... :) aga siiski ei arva, et päris vale puu all vingun.

Tsiteerin::
Ma vingun selle üle, et see anime on halb ja mulle ei meeldi. Kõik.

jah, ka seda on näha. aga minu vaatepunktist, kus sa paned anime mingi oma definitsiooni järgi filmil põhinema, võrdled tegelasi ning virised, et neid on juurde pandud ja maailma muudetud, hädaldad sa pigem selle üle, et anime pole samasugune, et pole järgitud filmi ning asi pole ka veel sellepärast hea, et maailm on imelik ja tegelasi liiga palju modifitseeritud ning lisatud.

nagu näha, arusaamatus minu poolt, aga kui sa rõhud väga tugevalt anime ja filmi võrdlusele ja paned pahaks modifikatsioone, siis ei jää mul ka palju muud üle kui su arvamusele, et asi halb, lisada enda arusaamine asjast, et sinu arvates on asi halb, kuna ta on muudetud ja pole tehtud filmi järgi.

siit ka spekulatsioon: kui tegelased oleksid suht sarnased originaalile, usutavad ning hästi välja mängitud, mis sa siis sellest sarjast arvaksid? või oleks vaja ka maailm samasuguseks teha, et sa asjast tõesti hästi arvama hakkaksid?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
hjarg
Post count matters!


Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 1207
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Kolm Juul 28, 2004 09:31    Teema: Vasta viitega

Nii, proovime veel kord..
Puust ja punaseks

Film meeldis mulle.
Anime ei meeldinud mulle.

Filmi ja tegelasi võrdlen sellel põhjusel, et anime lõppude lõpuks baseerub filmil. Seega- kui ma võrdlen näiteks tegelasi ja otsustan, et filmi omad meeldivad rohkem, on see normaalne. Sest mina ei leidnud seda seost, animemehikesed astusid ämbrisse.

Ma ei pane modifikatsioone pahaks. Nagu ma ütlesin, see ei huvita mind. Tehku tõesti roheliste mehikestega Marsilt. Ma panen nende muutuste tulemit pahaks- ehk siis tõeliselt huvitavatest tegelastest on tehtud keskpärased ja standartsed animetegelased.

Spekulatsioonile vastuseks: võimalik, võimalik. Isegi mitte siis, kui tegelased on sarnased originaalile, vaid lihtsalt usutavad ja hästi välja mängitud. Mida Samurai 7 tegelased ei ole.
_________________
Roses are red
Violets are blue
All of your base are belong to me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
pansomon



Liitunud: 26 Veeb 2003
Postitusi: 468
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Aug 03, 2004 15:07    Teema: Vasta viitega

ruri kirjutas:


kommerts... ega jah, jätaks kommertsi välja ja vaataks palju animet üldse alles jääks. pealegi, kas on selles midagi halba, et see _kindlasti_ tekitab inimestes huvi? et oh kui jube, äkki keegi võtab peale "samurai 7" vaatamist ka "seven samurai" ette, seda veel vaja..


ma pidasin silmas downright britneyspears-vanillaninja-tüüpi kommertsi. loomulikult on seda ka anime seas, ma ei ütle et anime nüüd mingi mittekommerst asi on. absoluutselt mitte. aga antud juhul on tegemist hollywoodi-tüüpi kommertsiga. ma räägin sellest, kui anime tegijate jaoks pole tähtis algmaterjal, millest midagi vormima hakati. sama moodi pole tähtis lõpptulemus või selle väärtus üldises kontekstis. tähtis on _ainult_ see, et antud anime oleks kasumlik ja tooks raha sisse. ma ütleks, et see on taunitav iga kunstiliigi juures.

Tsiteerin::
Tsiteerin::
tegemist on anime mõistes täieliku poliitilise korrektsusega kommertshuvide rahuldamise eesmärgil.

hmm, mida poliitiline korrektsus siia puutub? et kui teeme filmi, mis on võimalikult laiale ringkonnale suunatud, siis on see automaatselt poliitiliselt korrektne? midagi kõlab siin minu kõrvade jaoks küll valesti.


noh reeglina nii need asjad ongi - võimalikult laiale ringkonnale suunatud asjad ongi poliitiliselt korrektsed. vastasel korral ei saaks nad olla võimalikult laiale ringkonnale suunatud (kuna oleks oht, et astutakse kellelegi varbale). ning pane tähele ka lause teist poolt - "kommertshuvide rahuldamise eesmärgil". ma ei mõista mis siin sinu kõrvade jaoks valesti kõlab? meil ei ole siin mõtet hakata vaidlema teemal kommerts/mittekommerts, kuna iga asi on rohkemal või vähemal määral kommerts. mina lihtsalt tõin välja oma seisukoha, et asjadel, millel võiks olla ka mingisugune kunstiline ning kultuuriline väärtus, kuid millel seda ei ole ning on vaid see väärtus, et asi toob raha omanike taskusse (rõhk sõnal vaid), siis see on minu tagasihoidliku arvamuse kohaselt minule kui vaatajale väärtusetu. kuna see ei anna mulle midagi, ainult võtab.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Aug 03, 2004 18:19    Teema: Vasta viitega

hjarg kirjutas:
Filmi ja tegelasi võrdlen sellel põhjusel, et anime lõppude lõpuks baseerub filmil. Seega- kui ma võrdlen näiteks tegelasi ja otsustan, et filmi omad meeldivad rohkem, on see normaalne. Sest mina ei leidnud seda seost, animemehikesed astusid ämbrisse.

ma vaatan, et sinu ja tegijate arusaamised filmil baseerumisest lähevad üsna lahku. kui tegijate poolt paistab rohkem idee olevat võetud ja sellega mängitud, siis sinul käib ikkagi kõik sarnasuste järgi - et ei ole nii ja ei ole naa samamoodi. aga noh, baseeri seda kuidas tahad.

pansomon kirjutas:
aga antud juhul on tegemist hollywoodi-tüüpi kommertsiga...

antud juhul ja mõne osa põhjal ei võtaks ma veel nii absoluutset seisukohta. vaatab veel seda asja.

Tsiteerin::
noh reeglina nii need asjad ongi - võimalikult laiale ringkonnale suunatud asjad ongi poliitiliselt korrektsed. vastasel korral ei saaks nad olla võimalikult laiale ringkonnale suunatud (kuna oleks oht, et astutakse kellelegi varbale). ning pane tähele ka lause teist poolt - "kommertshuvide rahuldamise eesmärgil". ma ei mõista mis siin sinu kõrvade jaoks valesti kõlab?

lihtsalt see, et "lai vaatajaskond" ja "poliitiline korrektsus" ei ole minu jaoks sünonüümid. ja ma arvan, et mitte ainult minu jaoks, vaid ka tegelikult, st millegi ärajätmine või lisamine vaatajaskonna suurendamise eesmärgil ei võrdu poliitilise korrektsusega. pigem käib see selle "kommertshuvide rahuldamise" alla.

muide, sinu teooria järgi oleks vist "Karupoeg Puhh" või "Muumitrollid" ka poliitiliselt korrektsed - loevad nii lapsed kui ka täiskasvanud ning kindlasti ka erinevad rassid ja huvigrupid.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele 1, 2  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: