OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Mis raamatuid te loete?
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 18, 19, 20  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> üldine
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
kammerer
mitjok


Liitunud: 2 Dets 2004
Postitusi: 1454
Asukoht: tallinn

PostitusPostitatud: Teis Nov 15, 2005 02:05    Teema: Vasta viitega

Scene:A man and a woman sit on opposite sides of a park bench eating ice cream cones. A well-dressed, professional looking woman enters stage right, crosses in front of the bench and exits stage left.

MAN: What was the name of that woman that just walked by?
WOMAN: Jean.
MAN: Jean, Jean, Jean... I know her, how do I know her?
WOMAN: She was on TV last night.
MAN: That's right! She was! What show was that?
WOMAN: The 11:00 news.
MAN: Yes! Yes, now I remember, Jean Davies! She's the anchorwoman for Channel Six!
WOMAN: Channel Four.
MAN: That's right! Channel Four! She did that segment on sex on TV.
WOMAN: Violence on TV.
MAN: That's right! It was violence on TV! Wow! God, I'd really like to meet her!
WOMAN: What's stopping you?
(MAN thinks about this, pulls out a gun and shoots WOMAN. She falls on the bench and her ice cream cone runs out of her hand onto the ground.)
MAN: (Puts gun away and runs offstage left, ice cream cone in hand.) Miss Davies! Oh Miss Davies!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
pansomon



Liitunud: 26 Veeb 2003
Postitusi: 468
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Nov 16, 2005 17:07    Teema: Vasta viitega

kammerer kirjutas:
Tsiteerin::
Minu arust ka... siis ei saa vähemalt aru, kui palju see tüüp jampsib.


tegelikult ta ei jampsigi eriti. ta esitab lihtsalt ühe teooria millel on ka tugevad faktilised alused. aga igal asjal on kaks külge


ma pole da vinci koodi lugenud. mulle meeldivad originaalid rohkem kui plagiaadid. selles mõttes oli "püha graal ja püha veri" küllaltki põnev lugemine. paljud seosed seal olid küll üsna far-fetched, aga samas paljud seosed olid äärmiselt mõtlemapanevad. ning kristliku ajaloo, eriti varajase ajaloo, kirjeldus oli samuti väga huvitav. lõplik teooria jäägu siinkohal arvustamata, kuid küllaltki põnevad küsimused tekkisid seda raamatut lugedes. sest tõepoolest, miks on kristlus euroopa usk, kuigi peaks olema juutide usk? mida leidsid varakristlikud euroopa (algselt siis vist rooma, kuid sealt edasi juba ka ülejäänud euroopa) valitsejad selles algselt tegelikult küllaltki marginaalses liikumises? kas ehk oli tegu lihtsalt sellega, et võeti üks "raamlugu", mille ümber oleks võimalik ehitada äärmiselt geniaalne ning efektiivne propaganda- ja valitsemissüsteem? või oli selle taga midagi enamat?
jne jne. küsimusi on mitmeid.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
kammerer
mitjok


Liitunud: 2 Dets 2004
Postitusi: 1454
Asukoht: tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Nov 16, 2005 20:50    Teema: Vasta viitega

ausaltöeldes ei ole need antud küsimused eriti keerulised. palju paeluvam on minu arvates see suhteliselt õhust võetud, kuid paberil loogilisena tunduv teooria kristuse järglastest ning maarja magdaleenast, kui sang raali kandjast ehk siis kristuse järglase kandjast prantsuse rannale. selle teooria sõnastas algselt henry lincoln koos püha vere, püha graali kaasautoritega ning dan brown arendas antud teemat vaid edasi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
pansomon



Liitunud: 26 Veeb 2003
Postitusi: 468
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Nov 16, 2005 23:38    Teema: Vasta viitega

kammerer kirjutas:
ausaltöeldes ei ole need antud küsimused eriti keerulised. palju paeluvam on minu arvates see suhteliselt õhust võetud, kuid paberil loogilisena tunduv teooria kristuse järglastest ning maarja magdaleenast, kui sang raali kandjast ehk siis kristuse järglase kandjast prantsuse rannale. selle teooria sõnastas algselt henry lincoln koos püha vere, püha graali kaasautoritega ning dan brown arendas antud teemat vaid edasi.



aga minu meelest on need põhiküsimused. ehk teisisõnu nende küsimuste vastused ütleks meile ka, et kas on tõepõhja all sellel kristluse järglase ja püha vere teoorial. kui kristlus usundina juhtus lihtsalt olema õiges kohas õigel ajal ning seetõttu võeti tarkade onude poolt kasutusele omamoodi keskaegse põhiseaduse/valitsemissüsteemina (kuidas seda nimetadagi?), siis pole mõtet otsida ka kristuse verd kuskilt vabamüürlaste või muude hämarate tegelaste seast. kui aga teooria kristuse järglastest vastab tõele, siis seletab see ka kristluse rolli keskaegses euroopas.
mulle üldiselt kõiksugu sellised mõttekäigud meeldivad ning kogu see temaatika on minu meelest ääriselt huvipakkuv. eriti põnevaks muudab selle asjaolu, et ma ei oskagi kummagi teooria kasuks lõplikult pöörduda. enamus püha-vere-tõenditest on siiski kaudsed tõendid. samas loogika ja terve mõistus jällegi kipuvad tõdema, et miski pole juhuslik.
samas jällegi, piisavalt palju on püha-vere teoorias vastuolusid. kas püha vere saladuse kaitsmise eesmärk on vaid kristluse "credibility"? veel sadakond aastat tagasi oleks see olnud küllaltki mõistlik põhjus, kuna kristlus siis veel toimis kontrollivahendina. tänapäeval mitte enam niiväga. ning kui tõesti oli vaja seda saladust niiväga hoida, siis miks lihtsalt seda püha verd välja ei roogitud? miks kirik nt merovinge kohe alguses paika ei pannud? noh, maha ei löönud? salamõrvarid olid ju ka siis olemas. ükski kuningas pole surematu, olgu ta või jeesuse poeg.
teises küljest jälle... ka osad küllaltki autoriteetsed kirikutegelased on antud teooria kohta öelnud, et "tõepoolest nii see võis aset leida". ümberlükkamatuid tõendeid vastupidise kohta ei ole.

põhimõtteliselt ma arvan, et tõele lähemale jõudmiseks peaks tõsisemalt uurima esiteks seda esialgset kirikukogu, kus piibel kokku pandi (uus testament) - kes olid need, kes lõid uue testamendi? ning teiseks prantsuse (merovingide niisiis) varajast ajalugu ning nende suhet kristlusesse ning kirikusse. kindlasti mõni baka on tulnud värskelt koolipingist ning puhtast uudishimust ka antud perioodi pisut lähemalt uurinud? minu ainsaks allikaks on antud juhul vaid see püha graali raamat, ning seegi välja laenatud :)


panso,
tugitooliajaloolane-agitaator :)
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
kammerer
mitjok


Liitunud: 2 Dets 2004
Postitusi: 1454
Asukoht: tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Nov 17, 2005 01:37    Teema: Vasta viitega

Tsiteerin::
mida leidsid varakristlikud euroopa (algselt siis vist rooma, kuid sealt edasi juba ka ülejäänud euroopa) valitsejad selles algselt tegelikult küllaltki marginaalses liikumises? kas ehk oli tegu lihtsalt sellega, et võeti üks "raamlugu", mille ümber oleks võimalik ehitada äärmiselt geniaalne ning efektiivne propaganda- ja valitsemissüsteem? või oli selle taga midagi enamat?


asi oli arvatavasti selles, et suur osa konstantinoopoli armeest oli kristlased. keisrile ei tulnud aga selline armee kasuks, kuna sõdurite seas levisid patsifistlikud ideed jne. seega tuli leiutada mingi uus moodus, kuidas mehed sõdima panna. keegi ei tahtnud võidelda vanamoodsate päikesejumalate eest, kuid jeesus kristuse ning tol ajal popi ristimärgi eest küll.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
cythoslar



Liitunud: 5 Sept 2005
Postitusi: 5
Asukoht: Haapsalu

PostitusPostitatud: Nelj Nov 17, 2005 19:48    Teema: Vasta viitega

Mulle meeldivad eelkõige filosoofilise tagamõttega raamatud. Need ei pea alati ülimalt keeruka sõnastusega olema, vaid neil võiks mõte sees olla. Ka lasteraamatutest on palju selliseid. Näitena tooksin välja "Karupoeg Puhhi", mida väiksed lapsed ei pruugigi mõista. Arvan, et praegu, vanemana, peaaegu täiskasvanuna on seda paremgi lugeda.

"Väike prints" on ka väga hea.
Hermann Hesse "Stepihunt".

Samas meeldivad mulle Tolkieni teosed. Minu arust on ta lihtsalt nii geniaalne jutustaja. Eriti veel seetõttu, et ta on loonud terve oma maailma. Olen tema kohta rohkem uurinud ja tean, et ta nägi suurt vaeva ka keelte väljamõtlemisega. Perfektsionist.

"Kääbik", "Sõrmuste isand", "Roverandom", "Silmarillion". Vot need on alles raamatud.

Sheri S. Tepperi fantaasiaraamatud on samuti head. Eriti meeldib mulle "Rohtmaa". Olen lugenud ka seda: "Värav naiste maale".

George Orwelli "Loomade farm", vot see on ka hea.

Kunagi lugesin Terry Pratcheti teoseid ka. Alguses oli tore, eriti arvestades seda, et alustasin "Õdedega nõiduses". "Mort" on siiski parim, mida mul on õnnestunud lugeda. Enam ma ei suuda neid lugeda. Liiga ära keeranud. Aga fantaasiat mehel on. :)
_________________
Alias on sõltuvus, Anime võib selleks muutuda.


Viimati muutis seda cythoslar (Nelj Nov 17, 2005 20:12). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte Yahoo Messenger MSN Messenger
genky
hommikune tõus


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 3674
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Nov 17, 2005 20:03    Teema: Vasta viitega

cythoslar kirjutas:
Mulle meeldivad eelkõige filosoofilise tagamõttega raamatud. Need ei pea alati ülimalt keeruka sõnastusega olema, vaid neil võiks mõte sees olla.

Sama siin.

cythoslar kirjutas:
"Väike prints" on ka väga hea.
Hermann Hesse "Stepihunt".

Need on tõesti head raamatud. Lisaks veel sellised head raamatud: J.D. Salingeri "Kuristik rukkis" ja Jaan Krossi "Keisri hull"
_________________
Asashio | AniMatsuri | MyAnimeList
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
BukonoNugashi



Liitunud: 14 Veeb 2004
Postitusi: 581
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Nov 17, 2005 21:30    Teema: Vasta viitega

genky kirjutas:
cythoslar kirjutas:
"Väike prints" on ka väga hea.
Hermann Hesse "Stepihunt".

Need on tõesti head raamatud. Lisaks veel sellised head raamatud: J.D. Salingeri "Kuristik rukkis" ja Jaan Krossi "Keisri hull"


"Stepihunti" ma lugenud nendest pole, nii et ütlen, et ülejäänud kolm mainutut on head järejekorras: "Väike Prints", "Keisri Hull", "Kuristik Rukkis" - jäi viimaseks, sest kuidagi pop-raamat oli ja "Keisri Hull" meeldis lihtsalt rohkem.
_________________
Mu iseloom on isemoodi loom, mis ise ennast üles poob...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
uplink



Liitunud: 14 Juul 2003
Postitusi: 188
Asukoht: RLV\Tartu

PostitusPostitatud: Reede Nov 18, 2005 14:31    Teema: Vasta viitega

Sellest Salingeri "Kuristik Rukkis" fenomenist ma küll aru ei saa. Et olgu - omal ajal oli see esimene norrtele suunatud teos, mis oli ka noortepäraselt kirjutatud. Aga see külg on ju tänapäevaks nii aegunud. Ülejäänud küljed aga ei kujuta endast midagi märkimisväärset, need pole isegi head...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
genky
hommikune tõus


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 3674
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Reede Nov 18, 2005 19:18    Teema: Vasta viitega

uplink kirjutas:
Sellest Salingeri "Kuristik Rukkis" fenomenist ma küll aru ei saa. Et olgu - omal ajal oli see esimene norrtele suunatud teos, mis oli ka noortepäraselt kirjutatud. Aga see külg on ju tänapäevaks nii aegunud. Ülejäänud küljed aga ei kujuta endast midagi märkimisväärset, need pole isegi head...

Asi pole minu puhul selles, et tegu on noortele suunatud raamat ja kirjutatud noortepäraselt, vaid just selle sisu. Mulle kuidagi meeldis see kuristikku kukkumise idee (mida vanemaks saad, seda lähemale kuristikule jõuad ja kui täiskasvanuks saad, siis kukud sinna). Ja see oli ka suht õige, et lapsed on siirad ja ausad, erinevalt täiskasvanutest. Aaaghh...peavalu ja palavikuga on raske mõelda : / Kui need ära läheb, siis võin pikemalt sel teemal vestelda ^_^;


Edit: see on juba ming...mai tea 5 edit vist XD
_________________
Asashio | AniMatsuri | MyAnimeList
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
pansomon



Liitunud: 26 Veeb 2003
Postitusi: 468
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Nov 19, 2005 17:40    Teema: Vasta viitega

cythoslar kirjutas:

"Kääbik", "Sõrmuste isand", "Roverandom", "Silmarillion". Vot need on alles raamatud.


nüüd muidugi fännid löövad mu maha, aga minu meelest oli silmarillion küllaltki igav. lõpuni ma seda igatahes lugeda ei suutnud. kui LOTR ja kääbik läksid nagu lennates ja olid väga nauditavad, siis silmarillion ikka venis ja venis. proovisin nii inglise- kui ka eesti keeles, kuid ikka kuskil poole peal läksid kõik need haldjad omavahel segi, et kes oli mis ja mis kuradi värk :)

selles mõttes, et okei oli küll põnev ja fantaasiarikas, aga vist liiga kontsentreeritud. liiga palju informatsiooni. umbes nagu piibel :)
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
douji



Liitunud: 24 Veeb 2005
Postitusi: 1079

PostitusPostitatud: Laup Nov 19, 2005 22:01    Teema: Vasta viitega

pole ise silmarillioni lugenud, aga evin sõbrannat, kes ei väsi väitmast, et sõrmuste isand on silmarillioni kõrval kahvatu naljategemine ???
_________________
"Keegi peab seltskonnas ka peent vaimu esindama," ütles Vassikati.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
pansomon



Liitunud: 26 Veeb 2003
Postitusi: 468
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Nov 21, 2005 13:57    Teema: Vasta viitega

doujimasan kirjutas:
pole ise silmarillioni lugenud, aga evin sõbrannat, kes ei väsi väitmast, et sõrmuste isand on silmarillioni kõrval kahvatu naljategemine ???


mastaabilt kindlasti. kuna aga leheküljeline maht on raamatul umbes sama, mis triloogia ühel osal, siis on tegu äärmiselt kontsentreeritud informatsiooniga. mis muudab asja minu meelest mõnevõrra kuivaks ning, khm, piibellikuks.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Vabarnamees
mario with money


Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 1802
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Nov 21, 2005 16:27    Teema: Vasta viitega

Ja mis sul, pansomon, siis, khm, piibli vastu on? ???
_________________
Vabarnamees: nagu lendav tigu * ~animeloend~
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
nosferatu



Liitunud: 8 Jan 2005
Postitusi: 264
Asukoht: tartu

PostitusPostitatud: Teis Nov 22, 2005 14:59    Teema: Vasta viitega

Tasuja omab! :)
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
pansomon



Liitunud: 26 Veeb 2003
Postitusi: 468
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Nov 22, 2005 23:20    Teema: Vasta viitega

Vabarnamees kirjutas:
Ja mis sul, pansomon, siis, khm, piibli vastu on? ???


otseselt ei midagi. aga seda lugeda on küllaltki väsitav.
silmarillioni puhul on piibellikkus ilmselt kompliment. aga minu teeklaas see pole.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Sardokaur



Liitunud: 31 Jan 2003
Postitusi: 64
Asukoht: Midgard

PostitusPostitatud: Laup Nov 26, 2005 17:15    Teema: Vasta viitega

pansomon kirjutas:
otseselt ei midagi. aga seda lugeda on küllaltki väsitav.
silmarillioni puhul on piibellikkus ilmselt kompliment. aga minu teeklaas see pole.

Hmm, Simarillionil on piibliga teatud sarnased jooned, aga päris samasuguseks ei loeks.Piibel on natkuke rohkem, kuidas nüüd öelda, kordavam.Kuigi mulle Piibel lugemisvarana meeldib, pean sinuga nõustuma, piibel on küllaltki väsitav.
_________________
Kupo?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
BukonoNugashi



Liitunud: 14 Veeb 2004
Postitusi: 581
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Nov 26, 2005 22:58    Teema: Vasta viitega

Minu jaoks on Piibel rohkem käsiraamatuna vaadeldav, kui romaanina huvipakkuv. Ja kas seda kuradi piiblit siis kah juturaamatuks lugeda saab?
_________________
Mu iseloom on isemoodi loom, mis ise ennast üles poob...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
genky
hommikune tõus


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 3674
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Püh Nov 27, 2005 13:58    Teema: Vasta viitega

BukonoNugashi kirjutas:
Minu jaoks on Piibel rohkem käsiraamatuna vaadeldav, kui romaanina huvipakkuv. Ja kas seda kuradi piiblit siis kah juturaamatuks lugeda saab?

Mul Tartu-kodus on romaaniversioon Piiblist : ) Lugenud ma seda aga pole.
_________________
Asashio | AniMatsuri | MyAnimeList
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
BukonoNugashi



Liitunud: 14 Veeb 2004
Postitusi: 581
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Nov 28, 2005 11:35    Teema: Vasta viitega

Kas Teised ka siis lugesid seda romaaniversiooni? Igatahes sain midagi teada jälle.
_________________
Mu iseloom on isemoodi loom, mis ise ennast üles poob...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> üldine Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 18, 19, 20  Järgmine
Lehekülg 6, lehekülgi kokku 20

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: