OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

teema kõigest ja mitte millegist
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3 ... 133, 134, 135 ... 289, 290, 291  Järgmine
 
Uus teema   See teema on suletud: sa ei saa postitusi lisada ega muuta.    baka.ee foorum / -> üldine
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Bushidon
sucker mc


Liitunud: 9 Juul 2006
Postitusi: 970
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Veeb 09, 2008 19:06    Teema: Vasta viitega

Mul hakkas ka kurb.

Tsiteerin::
Thus, it was approximately 6,000 years ago that God, Jesus Christ, created the heavens and the earth in 6-days.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
PlastiLiin



Liitunud: 26 Veeb 2007
Postitusi: 121

PostitusPostitatud: Laup Veeb 09, 2008 19:07    Teema: Vasta viitega

genky kirjutas:
Ma ei suuda naermist jätta. See on ikka nii halenaljakas tekst, et hakkab lausa kurb.

http://www.jesus-is-savior.com/Evolution%20Hoax/4000.htm


Kui juba sellele teemale läks, siis ma võin ka oma lingid siia panna.

http://www.chick.com/reading/tracts/0055/0055_01.asp
http://www.fstdt.com/fundies/top100.aspx?archive=1
http://youtube.com/watch?v=9zwbhAXe5yk

;_;
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
acousmatique



Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 2499
Asukoht: ---

PostitusPostitatud: Laup Veeb 09, 2008 19:34    Teema: Vasta viitega

http://www.youtube.com/watch?v=PwR7hEi5RGA
_________________
☞ [...LIL B MIXTAPE PLAYING VERY LOUDLY...] ☀
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
cenorig



Liitunud: 14 Sept 2006
Postitusi: 1695

PostitusPostitatud: Laup Veeb 09, 2008 19:55    Teema: Vasta viitega

Tsiteerin::
Thus, it was approximately 6,000 years ago that God, Jesus Christ, created the heavens and the earth in 6-days.

Äkki on tegu mõne naljavennaga, kes niisama tülisid tekitada üritab. ???

PlastiLiin kirjutas:
http://www.chick.com/reading/tracts/0055/0055_01.asp


Kurb on tegelikult see, et ma lugesin pool koomiksit paremalt vasakule enne kui pihta sain, kuidas asi käib. :(
Kord varem "avastasin", et Ernie on tagurpidi trükitud ajalehte, tahtsin seda kellelegi mainida ka, aga enne tuli mõistus koju ja sain oma lolluse üle naerda.
_________________
xyz


Viimati muutis seda cenorig (Laup Veeb 09, 2008 20:07). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Bushidon
sucker mc


Liitunud: 9 Juul 2006
Postitusi: 970
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Veeb 09, 2008 19:57    Teema: Vasta viitega

http://youtube.com/watch?v=5f-NSSpDQ5U
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Ummi
lovely berry


Liitunud: 8 Apr 2006
Postitusi: 3500
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Veeb 09, 2008 21:02    Teema: Vasta viitega


_________________
baka pole surnud, me postitame siia peaaegu iga kuu
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Random Hero
muumikontroll


Liitunud: 16 Sept 2007
Postitusi: 712
Asukoht: Kosmos

PostitusPostitatud: Laup Veeb 09, 2008 23:34    Teema: Vasta viitega

kui lõpuni suudad kuulata, oled minust kõvem.
_________________
Mulle meeldisid foorumid. Igaühel oli äge avatar ja signatuur.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Veeb 09, 2008 23:43    Teema: Vasta viitega

genky kirjutas:
Ma ei suuda naermist jätta. See on ikka nii halenaljakas tekst, et hakkab lausa kurb.

http://www.jesus-is-savior.com/Evolution%20Hoax/4000.htm

ma ei suuda sellise teksti peale küll naerda, pigem hale on vaadata kuidas inimesed jumala silmaklappideks teevad ning kõike temaga põhjendada püüavad.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Ummi
lovely berry


Liitunud: 8 Apr 2006
Postitusi: 3500
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Veeb 09, 2008 23:57    Teema: Vasta viitega

Hauakaevaja kirjutas:
kui lõpuni suudad kuulata, oled minust kõvem.

So i herd u liek mudkips?

Igatahes, ma äsja vaatasin selle lõpuni. Heli valjudus oli mõõdukal tasemel, arvestades mu kerget peavalu. Et peatada end vaatamist lõpetamast ja lihtsalt kuulamisele taganemast, panin asja fullscreeni. Alguses polnudki nii hull. Kaks nunnut looma ütlevad vaheldumisi "mud" ja kip". 4. minuti ajal tundus, nagu nad hakkaksid aeglasemalt ja valjemini oma teksti lugema. 6. minuti juures võisin vanduda, et üks neist ütles "mom" ning teine lihtsalt aevastas. 8. minutil kujutasin ette, et need oran¾id asjandused nende põskedel on tegelt mingid kaanid, kes nad tasapisi ära söövad. Lõpp mõjus värskendavalt.
_________________
baka pole surnud, me postitame siia peaaegu iga kuu
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
mimmu
hilja juba


Liitunud: 22 Apr 2005
Postitusi: 1270
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Püh Veeb 10, 2008 00:14    Teema: Vasta viitega

njah ma vaatasin ka lõpuni, keskel läks igavaks ja lõpu poole oli suht suva juba
_________________
Onu Vanja kurvad püksid
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Clawson
Manlius Maximus


Liitunud: 25 Jan 2008
Postitusi: 393
Asukoht: Enamasti Märjamaa

PostitusPostitatud: Püh Veeb 10, 2008 00:22    Teema: Vasta viitega

Ega need jumalat põhjendavad tekstid ei olegi ateistidele mõeldud. Selleks, et kreatsionismi tõe pähe võtta, on vaja eelnevalt uskuda. Kui on soovi neist tekstidest tõeliselt aru saada, siis tuleb hakata väliseid usukombeid täitma. Käid kirikus, palvetad, tähistad usupühi, loomastad end kellegi teise tahte all ja nii usk tulebki. Ja siis pole loogilisemat asja kui kreatsionism. Usklik ei ole usklik selle pärast, et ta saab kreatsionismist aru, vaid ta saab kreatsionismist aru, sest ta on usklik. emm
_________________
Agressiivne isemõtleja ja multikulturist. Arbitraarseid ja potentsiaalselt ebapädevaid mõtteakte produtseeriv subjektiivne demagoog ning kantseliidi propageerija. Challenge accepted! Suffer not the brony to live.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
genky
hommikune tõus


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 3674
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Püh Veeb 10, 2008 02:14    Teema: Vasta viitega

Mul pole iseenesest selle vastu midagi, et nad oma kreatsionismi põhjendada ja argumenteerida püüavad. Päris hea isegi, sest see annab teadusele võimaluse enda seisukohti põhjendada (mis siis, et krea). Pigem häiris mind asjaolu, et selle lehekülje koostaja/d ei ole endale enda 'vastasete' põhilisemaidki väited/fakte korralikult selgeks teinud. Kasvõi sellega, et nende arusaamadest lähtuvalt tegeleb evolutsionist Maa ajaloo ja kujunemise uurimisega. Poolik eeltöö...
_________________
Asashio | AniMatsuri | MyAnimeList
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Clawson
Manlius Maximus


Liitunud: 25 Jan 2008
Postitusi: 393
Asukoht: Enamasti Märjamaa

PostitusPostitatud: Püh Veeb 10, 2008 02:33    Teema: Vasta viitega

heh ööloom Armas kuri

Kreatsionism on muinasjutt, pesudoteadus ja piibel ei ole vett pidav põhjendus. Probleem on see, et USA-s õpetatakse kreatsionismi mõnedes osariikides avalik-õiguslikes koolides, maksumaksja raha eest. Probleem on selles, et teaduslikku tõde ei saa demokraatlikult hääletada, nagu see USA-s kreatsionismiga on. See, et kreatsionistid teadlaste argumente ei arvesta, on tavaline. Nad lihtsalt soovivad teaduslikku meetodi autoriteeti õõnestada, et tõsta fundamentalistlike kristlaste mõjujõudu ühiskonnas. Inimesed "tõenäoliselt" ratsutasid dinasauruste seljas, cmon.
_________________
Agressiivne isemõtleja ja multikulturist. Arbitraarseid ja potentsiaalselt ebapädevaid mõtteakte produtseeriv subjektiivne demagoog ning kantseliidi propageerija. Challenge accepted! Suffer not the brony to live.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
genky
hommikune tõus


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 3674
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Püh Veeb 10, 2008 03:06    Teema: Vasta viitega

Clawson kirjutas:
heh ööloom Armas kuri

Kreatsionism on muinasjutt, pesudoteadus ja piibel ei ole vett pidav põhjendus. Probleem on see, et USA-s õpetatakse kreatsionismi mõnedes osariikides avalik-õiguslikes koolides, maksumaksja raha eest. Probleem on selles, et teaduslikku tõde ei saa demokraatlikult hääletada, nagu see USA-s kreatsionismiga on. See, et kreatsionistid teadlaste argumente ei arvesta, on tavaline. Nad lihtsalt soovivad teaduslikku meetodi autoriteeti õõnestada, et tõsta fundamentalistlike kristlaste mõjujõudu ühiskonnas. Inimesed "tõenäoliselt" ratsutasid dinasauruste seljas, cmon.

Ööloom tõesti...öö on ilus :}

Seda kõike ma tean, aga see ikkagi ei tähenda, et mind nende vhene faktiteadmine vähem häiriks. USA haridussüsteem on üldse metsas omadega...

Stupid in America - päris huvitav.
_________________
Asashio | AniMatsuri | MyAnimeList
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
acousmatique



Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 2499
Asukoht: ---

PostitusPostitatud: Püh Veeb 10, 2008 03:24    Teema: Vasta viitega

Ma nüüd ka korra lugesin seda teksti, kuni:
Tsiteerin::
Thus, it was approximately 6,000 years ago that God, Jesus Christ, created the heavens and the earth in 6-days.

wat

Kreatsionismi baasideedega ma olen kursis, aga seda et Jumal on Jeesus ja Jeesus lõi maailma ma küll varem ei teadnud. Ma alati arvasin, et Vana Testament, mis valmis mingi 200 aastat e Kr. (vist) ei sisaldanud endas mingisuguseid viiteid Jeesusele -- kui üldse, siis sai sealt ainult mingeid umbmääraseid viiteid sellele pühale kolmnurgale välja kraapida.

Edit: ah või nii.
_________________
☞ [...LIL B MIXTAPE PLAYING VERY LOUDLY...] ☀
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Chiisan



Liitunud: 17 Sept 2004
Postitusi: 421
Asukoht: selline vahva karudega ja häste segamini tuba :P

PostitusPostitatud: Püh Veeb 10, 2008 04:21    Teema: Vasta viitega

Oeh...Miks te teete maha kreatsionismi, kuigi darwinism põhineb samamoodi usul? Kõik oleneb vaid tõlgendusest...

väike tsitaat füüsikaliselst maailmapildist, mis loodetavasti ütleb teile rohkem kui mina:

http://www.physic.ut.ee/instituudid/efti/loengumaterjalid/fmp/ kirjutas:

Religioosse maailmapildi aluseks on usk sellesse, et maailma mitmekesisus ning korrapära tulenevad ini­mesest kõrgemal seisvast tahtelisest infoallikast. Seda maailma struktureerivaid programme käivi­tanud (ja kontrollivat) infoallikat nimetatakse religioossetes tekstides Jumalaks.

Ateistliku maailmapildi aluseks on usk sellesse, et maailma mitmekesisus ja korrapära on isetekkelised ning maailma struktureerivad programmid kujunevad välja spontaanselt. Keskset tahtelist infoallikat (Jumalat) ei ole olemas. Religioosne ja ateistlik maailmapilt välistavad teineteist, kuid mitte kumbki neist ei välista loodusteaduslikku (ega ka mütoloogilist) maailmapilti (ja ka vastupidi).

Eksperiment on küsimus Loodusele (Loojale). Asjaliku vastuse saamiseks tuleb see küsimus esitada selgelt ja ühemõtteliselt (Albert Einstein: Jumal on rafineeritult kaval, aga pahatahtlik Ta ei ole).


Kuid antud tekstis

Genky kirjutas:
Pigem häiris mind asjaolu, et selle lehekülje koostaja/d ei ole endale enda 'vastasete' põhilisemaidki väited/fakte korralikult selgeks teinud. Kasvõi sellega, et nende arusaamadest lähtuvalt tegeleb evolutsionist Maa ajaloo ja kujunemise uurimisega. Poolik eeltöö..


nõustun Genky'ga



PS: Fushi, su eelnev oletus oli ka õige. Kõik usulahud ei tunnista kolmainust. Näide, kuidas erinevad rühmad on piiblilt erinevalt mõistnud.
_________________
/\_/\ (\_/)
( o_o) ('_')
(")_(") (")(")
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
uupps



Liitunud: 14 Juul 2007
Postitusi: 279

PostitusPostitatud: Püh Veeb 10, 2008 12:30    Teema: Vasta viitega

Hauakaevaja kirjutas:
kui lõpuni suudad kuulata, oled minust kõvem.


.____.
Nüüd on järgmised paar tundi garanteeritud, kuidas peas kajab kogu aeg: Mud! Kip! Mud! Kip! jne... .__.
Alguses tundus lõbus asjake, kuid mida edasi, seda imelikumaks asi muutus. Minu kasuks oli ehk ka see, et tegin samal ajal muid asju, kuid kui ma oleks ka videot vaadanud, siis kummitaks Mud! Kip! homseni vähemalt....
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
ShinNatsume
Robin, komadori


Liitunud: 12 Juun 2007
Postitusi: 1785

PostitusPostitatud: Püh Veeb 10, 2008 12:55    Teema: Vasta viitega

Ma vihkan Mudkipe. >:(
Ma olen kogu aeg tule Starter-Pokémone kasutanud ja kasutan edasi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Clawson
Manlius Maximus


Liitunud: 25 Jan 2008
Postitusi: 393
Asukoht: Enamasti Märjamaa

PostitusPostitatud: Püh Veeb 10, 2008 13:04    Teema: Vasta viitega

Darwinism ei põhine usul, darwinism põhined Charles Darwini uurumistööl. Ja darwinismil põhineb tänapäevane evolutsiooniline süntees. Bioloogide ja teiste uurijate sõnul on töötav teooria just evolutsiooniline süntees. Kreatsionismist räägivad teoloogid, kirikutegelased ja süvausklikud. Hmm, huvitav küll, kes teab organismidest rohkem, bioloog või teoloog... Lihtsalt, et sa teaksid, olenemata, mis nime kreatsionism on võtnud... alates 1960.ndatest on kohtuasjad lõppenud järeldusega, et kreatsionism on pseudoteadus. Ehk religioosne jama, mille eesmärk on õõnestada teaduslikku meetodit, et taastada vanad head ajad, kui teadlasi sai religiooni solvamise eest põlema/vangi panna.

Kreatsionismi ja darwinismi teooria suurim vahe on selles, et kreatsionism loeb piiblist, kuidas asi oli ja otsib sellele tõendeid, samas darwinism ja temast arenenud evolutsiooniline süntees uurivad kõigepealt tõendeid ja siis teevad järeldused.

See tsitaat loengumaterjalidest on nn loophole religioossetele inimestele, et ka nemad saaksid füüsikaga tegeleda, ilma oma väärtuslikke tõekspidamisi ohtu panemata. Mida see tegelikult ütleb, on: uskumine ja mitteuskumine ei loe teaduses, loeb teaduslik mõtlemine. Mis on vastutulek religioonimaiastele, kuna ateiste ei sega miski loodusteadustega tegelemast.

Et oma teksti pehmendada, lisan lõppu ühe nummi jänese: Muhe
_________________
Agressiivne isemõtleja ja multikulturist. Arbitraarseid ja potentsiaalselt ebapädevaid mõtteakte produtseeriv subjektiivne demagoog ning kantseliidi propageerija. Challenge accepted! Suffer not the brony to live.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
genky
hommikune tõus


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 3674
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Püh Veeb 10, 2008 13:15    Teema: Vasta viitega

Clawson kirjutas:
...Kreatsionismist räägivad teoloogid...

Kuigi see on ilmselt iseenesestmõistetav usuteaduskonnas, kuid senimaani pole vhemalt meil keegi kreatsionismist rääkinudki. Kusjuures meil arutati näiteks selle, üle, kas Piiblis olev maailma loomine kuu päevaga võiks olla hoopis mingi nö teine ajaarvamine, et ei tähenda just kindlalt meie mõistes päeva vms. Arutelu on siiski palju ja nagu mulle tundub (pole siiski otseselt küsinud), et kuigi kristlus nõuab teataval määral Jumala poolt loodud maailma uskumisse, siis tegelikult on ka teoloogide seas neid, kes mingil tasandil usuvad evolutsiooni.

Kusjuures ma võin kursusel mõne kristlase käest uurida nende suhtumist evolutsiooni ning kreatsionismi vahekorda. Endalgi oleks huvitav teada :)
_________________
Asashio | AniMatsuri | MyAnimeList
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   See teema on suletud: sa ei saa postitusi lisada ega muuta.    baka.ee foorum / -> üldine Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3 ... 133, 134, 135 ... 289, 290, 291  Järgmine
Lehekülg 134, lehekülgi kokku 291

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: