OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

teema kõigest ja mitte millegist
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3 ... 123, 124, 125 ... 289, 290, 291  Järgmine
 
Uus teema   See teema on suletud: sa ei saa postitusi lisada ega muuta.    baka.ee foorum / -> üldine
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
R.E.M.I.



Liitunud: 11 Jan 2007
Postitusi: 399
Asukoht: Saksamaa, Berliin/Eesti, Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Jan 25, 2008 02:23    Teema: Vasta viitega

Oled küll julm inimene, jah. =/
_________________
Animeklubi Miyako
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
genky
hommikune tõus


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 3674
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Reede Jan 25, 2008 04:28    Teema: Vasta viitega

Mina isiklikult aitan hea meelega eelkõige loomi, sest nende olukord on suures osas tekitatud inimese hoolimatusest ja külmast südamest. Inimeste olukord on tavaliselt mitte teise olendi (inimene või loom) süü, ehk siis on mingi põhjus: haigus, põhjajoomine jne. Ma ei väida, et need inimesed ei vajaks abi. Muidugi vajavad, olen ka lastehaiglale annetanud. Küll aga on mul südant rohkem loomade jaoks. Ma pole ilmselt tüüpiline karjainimene.
_________________
Asashio | AniMatsuri | MyAnimeList
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
ewty
küsimus poistele ...


Liitunud: 20 Mai 2007
Postitusi: 414
Asukoht: tagasi Eestis

PostitusPostitatud: Reede Jan 25, 2008 08:08    Teema: Vasta viitega

annetustest veel niipalju, et meil siin väiksel Eestimaal kipuvad kõik sellelaadsed ettevõtmised väga Tallinna kesksed olema. Kui ma ka annaks raha siis tahan, et see jääks ikka siia Tartu kanti.
Meil peres on juba üks tõsine heategija ja ma olen nikuinii sealt kõrvalt igasugustesse üritustesse haaratud.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Sporkness



Liitunud: 16 Nov 2007
Postitusi: 214
Asukoht: Tallinn.

PostitusPostitatud: Reede Jan 25, 2008 12:34    Teema: Vasta viitega

Mul on ka kaks kassi kodus, nii et ei saaks võtta ühte kiisupoega juurde .___.
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
R.E.M.I.



Liitunud: 11 Jan 2007
Postitusi: 399
Asukoht: Saksamaa, Berliin/Eesti, Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Jan 25, 2008 21:02    Teema: Vasta viitega

Ma ei taha küll midagi halvasti öelda ja mul pole ka midagi loomade vastu ega pole seda ka kunagi olnud, mul endalgi kass ja koer olnud aga kokkuvõttes tuleb su jutust genky ikkagi välja, et sa eelistaksid elupäästmises looma inimesele. Kelle süü või mitte aga minu silmis on siis ikkagi tegemist inimlikuse puudumisega: "Aga ta on ju armas ja nii süütu... :( "

Kõik ilus ja tore aga teine võib ikkagi põhimõtteliselt samasugune inimene olla nagu sina kelle sina oma annetusega näiteks päästa võid. emm
_________________
Animeklubi Miyako
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
erik_schults



Liitunud: 22 Aug 2007
Postitusi: 1070

PostitusPostitatud: Reede Jan 25, 2008 21:07    Teema: Vasta viitega

Homesest alates ulatub mu manga kogu neljani...
_________________

Anime-Planet.com - anime | manga | reviews
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
genky
hommikune tõus


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 3674
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Reede Jan 25, 2008 21:57    Teema: Vasta viitega

R.E.M.I. kirjutas:
Ma ei taha küll midagi halvasti öelda ja mul pole ka midagi loomade vastu ega pole seda ka kunagi olnud, mul endalgi kass ja koer olnud aga kokkuvõttes tuleb su jutust genky ikkagi välja, et sa eelistaksid elupäästmises looma inimesele. Kelle süü või mitte aga minu silmis on siis ikkagi tegemist inimlikuse puudumisega: "Aga ta on ju armas ja nii süütu... :( "

Kõik ilus ja tore aga teine võib ikkagi põhimõtteliselt samasugune inimene olla nagu sina kelle sina oma annetusega näiteks päästa võid. emm

Kui mul oleks olukord, kus ma peaks valima inimese või looma, siis hea meelega ei eelistaks üht teisele. Prooviks mõlemat päästa. Minu jaoks on inimene samamoodi loom nagu teisedki. Nendest olulisemad on aga mulle lähedal seisvad olendid, keda ma paratamatult eelistaks teistest rohkem Kui mul oleks valida, kas lasta maha mingi hunt, et päästa sellega oma emme, siis muidugi lasen ennem hundi maha. Või näiteks kui mul oleks valida, kas põrutada kuul inimesse, kes minu koerale kallale tuleb, siis eelistan oma koera.

Ma lihtsalt ei leia, mis inimeses nii väga erililist võrreldes teistega oleks.

Tsiteeriks siinkohal Mart Twaini: "Fakt, et inimene oskab hea ja halva vahel vahet teha, näitab tema vaimset üleolekut teistest olenditest. Aga fatk, et ta sellest hoolimata teeb halba, seab ta kõlbeliselt madalamale igast olendist, kes ei suuda niisugust vahet teha."

Kui keegi suhtub minusse samamoodi, siis palun. Minul on oma seisukoht, temal oma. Inimesel on aju arenenud ja on vaba tahe. Kassil on näiteks väga head silmad, koeral ülihea nina ning gepard on maailma kiireim loom.

Üldjuhul ma siiski olen viisakas ja aitan inimesi hädas: lasen vanamemme bussis istuma, tõstan lapsevakrit bussi, aitan mahakukkunud asju üles korjata, katkise peaga maas lamavale mehele olen ka kiirabi kutsunud ning oodanud, kuni see kohale jõuab jne. Aga raha annetamise vastu on mul siiski midagi küll inimeste puhul. Võibolla seepärast, et nii või naa aidatakse inimesi rohkem kui loomi.
_________________
Asashio | AniMatsuri | MyAnimeList
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
R.E.M.I.



Liitunud: 11 Jan 2007
Postitusi: 399
Asukoht: Saksamaa, Berliin/Eesti, Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Jan 25, 2008 23:34    Teema: Vasta viitega

genky kirjutas:
Kui mul oleks olukord, kus ma peaks valima inimese või looma, siis hea meelega ei eelistaks üht teisele. Prooviks mõlemat päästa. Minu jaoks on inimene samamoodi loom nagu teisedki. Nendest olulisemad on aga mulle lähedal seisvad olendid, keda ma paratamatult eelistaks teistest rohkem Kui mul oleks valida, kas lasta maha mingi hunt, et päästa sellega oma emme, siis muidugi lasen ennem hundi maha. Või näiteks kui mul oleks valida, kas põrutada kuul inimesse, kes minu koerale kallale tuleb, siis eelistan oma koera.


Eelistades oma koera põrutaksid sa teisele inimesele parem kuuli sisse? Ma saaks aru kui kätega oma koera kaitsma minna aga relvaga... Ok, tsiteeriks ka siis oma endist ajaloo õpetajat: Iga inimene on egoist.

See lühike ja lihtne lause seletab ära, et ükskõik kas inimene teeb head või halba, ta teeb seda enda huvides, et iseendaga rahul olla. Aitad kassipojakest: tunned ennast paremini; tapad inimese: tunned ennast paremini; teenid raha, et midagi endale osta: saad hea tunde nii sellest mida ise saavutasid kui ka ostetud asjast.

See on kõik ilus ja tore aga kui see tähendab, et inimene on parem nõus maha laskma teise inimese, et oma koera kaitsta ja peab seda veel tavaliseks, siis see pole enam inimlik. Uuringud on ka näidanud, et selline käitumine, oma looma elu kõrgemalt hindamine kui inimese, on just enamjaolt levinud vanemate ehk pensioniealiste naissoost esindajate poolt. Huvitav küsitlus või mis? emm

Inimolend, kes mõtleb rohkelt, oskab teha asju mida ei ükski loom, elab kauem kui enamus loomi ja vähemalt rohkem üle kui ükski. Inimene, keda igatsetakse, kellest mõeldakse, kellelt käib samu palju mõtteid läbi pea kui sul endil, selle olendi tapaksid sa ennem kui looma? Sa eelistaks suuta mõlemad päästa, tore ja loogiline aga kui sinu kassi elu oleks ohus laseksid ikka püssiga ohu tekitajat, olgu see siis või inimene.

Tundub nagu sa mõtleks ainult enda peale sellest küljest, et ei laseks ühelgi juhul kahju teha oma lähedasele olendile, isegi kui läbi selle kannataks keegi teine inimene, kellel on ka inimesed kes tema pärast samamoodi muretsevad, kes ka ise hoolib kellestki, millestki kuna inimolend on ikkagi loomult hea.

genky kirjutas:

Üldjuhul ma siiski olen viisakas ja aitan inimesi hädas: lasen vanamemme bussis istuma, tõstan lapsevakrit bussi, aitan mahakukkunud asju üles korjata, katkise peaga maas lamavale mehele olen ka kiirabi kutsunud ning oodanud, kuni see kohale jõuab jne. Aga raha annetamise vastu on mul siiski midagi küll inimeste puhul. Võibolla seepärast, et nii või naa aidatakse inimesi rohkem kui loomi.


Ma pole öelnudgi midagi selle kohta, et sa seda ei oleks, sa oled mindgi aidanud, ilma, et ma sult otseselt abi oleks palunud ja ma olen väga tänulik, ma saan aru, et sa oled sellest küljest hea inimene, lihtsalt selline seisukoht jääb mulle arusaamatuks. Sa tood näiteid mis juhtudel sa mida teeksid ja väidad, et sa lihtsalt oled selline.

Ma ei ole mingi diskrimineerija ega midagi sellist, hoopis vastupidi, mulle meeldib inimõiguste eest seista aga mind lihtsalt huvitab kuidas saab inimene looma, mis tahes kui armas või kallis ta sulle on, eelistada inimesele kui mõtlevale ja kõvasti tundelisemale olendile? Inimene võib looma kohta arvata mis tahab aga tänu rohkemale mõtlemis võimele, on inimene ka tundelisem, ükskõik kuidas ta üles kasvanud kasvanud või milline ta iseloom on, nii et kuidas?
_________________
Animeklubi Miyako
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Ummi
lovely berry


Liitunud: 8 Apr 2006
Postitusi: 3500
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Jan 25, 2008 23:43    Teema: Vasta viitega

R.E.M.I. kirjutas:
See on kõik ilus ja tore aga kui see tähendab, et inimene on parem nõus maha laskma teise inimese, et oma koera kaitsta ja peab seda veel tavaliseks, siis see pole enam inimlik. Uuringud on ka näidanud, et selline käitumine, oma looma elu kõrgemalt hindamine kui inimese, on just enamjaolt levinud vanemate ehk pensioniealiste naissoost esindajate poolt. Huvitav küsitlus või mis? emm

sauce plz

Igatahes, sa pingutad liiga üle. Minu meelest oli genky püänt suht selge, ta pigem lööks tema koera vaenlase mättasse, kui läheks tollele inimesele appi (tõstaks koera vastu käe), et mis too hammustab kena härrasmeest/daami, kes lihtsalt tahtis veidi looma piinata, aga sina hakkad siin rääkima relvakangelastest jms.
_________________
baka pole surnud, me postitame siia peaaegu iga kuu
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
cenorig



Liitunud: 14 Sept 2006
Postitusi: 1695

PostitusPostitatud: Reede Jan 25, 2008 23:52    Teema: Vasta viitega

Ma ei viitsi pikalt rääkida, aga pean nõustuma genky'ga. Pe***e, kui minu koer (juhul kui ta mul olemas oleks), on mulle armas ja kallis ja ustav pikaajaline sõber ja mingi tundmatul mölakal tekib temaga probleeme, mida ma rahumeelselt lahendada ei suuda, siis saab see vend (vajadusel ka vanamemm) peksa. Ja kui looma elu kallale kiputakse ja mul relv oleks... no pähe ikka ei laseks, aga vajadusel saab hoiatuskuuli. See oli küll näide, mis oleneb olukorrast ja osalejatest palju, nii et pole mõtet pikemalt lahata.

Ka mina arvan, et inimesed on loomadest "kõrgemad", aga loomad on inimeste ees kaitsetud, nendega saab igasuguseid koledusi korda saata. Minu arust võiks loomapiinajatele määrata lausa maksimumkaristused, sellisele teole ei ole mingit õigustust. Samas inimesed peavad ise oma eluga toime tulema, paljud nende hädad on nende endi põhjustatud.

Pealegi Koer on alati Koer, ükskõik mis maal või mis värvi. Inimesed aga - no palun vabandust, aga neid on nii palju ja ma tõesti ei tunne kahju endale tundmatute inimeste pärast. Lähedastega on muidugi teine lugu - ema kaitstes saab jalaga iga peni ja kõuts.

Ehk ütles R.E.M.I õigusega, et inimene on egoistlik. Mina küll olen, vähemalt antud teema suhtes.
_________________
xyz
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
ZeroEndorphine



Liitunud: 11 Dets 2007
Postitusi: 242

PostitusPostitatud: Reede Jan 25, 2008 23:57    Teema: Vasta viitega

R.E.M.I. kirjutas:
Ma ei ole mingi diskrimineerija ega midagi sellist, hoopis vastupidi, mulle meeldib inimõiguste eest seista aga mind lihtsalt huvitab kuidas saab inimene looma, mis tahes kui armas või kallis ta sulle on, eelistada inimesele kui mõtlevale ja kõvasti tundelisemale olendile? Inimene võib looma kohta arvata mis tahab aga tänu rohkemale mõtlemis võimele, on inimene ka tundelisem, ükskõik kuidas ta üles kasvanud kasvanud või milline ta iseloom on, nii et kuidas?


Senini kui ma seda lugesin, ma omaette noogutasin. Nõustun, et näiteks looma ründava isiku laskine just kõige otstarbekam ning vajalikum pole. Samas, nagu sinu tekstist aru saan, inimesed on ju nii tundelised, kas pole siis mõistetav, et afekti seisus igasugu asju toime võib panna. Muidugi üks asi on rääkimine, teine asi on reaalses olukorras käitumine. Mina isiklikult jääks kindlasti füüsilisejõu poolest mõnele jõmmile alla.
Igatahes hetkel lööb minus välja jälle inimesevihkaja. Väide, et looma ei tohiks inimese ees eelistada on absurdne. Sul vist pole kodulooma olnud. Kodulooma kohta väidaks ma nii palju, et esmalt on ta perekonna liige ja alles siis loom. Ehk jutu mõte, ma eelistaks igaljuhul enne oma perekonna liiget, kui mingit suvalist, kes nõrgema peal oma jõudu demonstreerida soovib.
Igatahes inimene pole midagi nii ülimat, mõtlemine ja tundelisus, ära aja naerma. Ma ütlen, et minu koer on tihti tundelisem ja targem kui mõni inimene (ja üldjuhul ma ütleks, et ta on suht loll).

Vihale ajab lausa asjaolu, et loomapiinajad nii kergesti pääsevad. Maksavad oma trahvi ja kõik korras. Ja kui sa peaks siis sellele isikule väikse kriimugi tegema, siis tembeldatakse sind kohe pahaks. Mind ennastki võeti väiksena kinni, kui ma püüdsin oma vanaema juures naabrite koera "röövida", keda need üldse ei toitnud. Mina sain hoiatuse ja koer suri mõne päeva pärast.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Bushidon
sucker mc


Liitunud: 9 Juul 2006
Postitusi: 970
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Jan 26, 2008 00:37    Teema: Vasta viitega

cenorig kirjutas:
Ma ei viitsi pikalt rääkida, aga pean nõustuma genky'ga.

Sekundeerin.

Isiklikult tahaks küll sellise jubedusega hakkama saanud inimhäbiplekile korralikult peksa anda. Kõhklemata annetaks raha loomade varjupaigale, samas kui Maire Aunaste kogub raha mingi inimese mahapõlenud suvekodu vms. ülesehitamiseks. Selles ongi erinevus, et inimesed kipuvad liialdama ning oma hädasid suureks puhuma, loomad aga ei küsi midagi, algatuse nende aitamiseks teevad hea südamega inimesed.

Kui keegi aru sai, mis ma öelda tahtsin, siis palju õnne. Ise ei mõista. Uni on...

M.Hedberg -
"Ma olen piketeerimise vastu, aga ma ei tea kuidas seda välja näidata."
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
genky
hommikune tõus


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 3674
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Laup Jan 26, 2008 00:44    Teema: Vasta viitega

R.E.M.I. kirjutas:
Eelistades oma koera põrutaksid sa teisele inimesele parem kuuli sisse? Ma saaks aru kui kätega oma koera kaitsma minna aga relvaga... Ok, tsiteeriks ka siis oma endist ajaloo õpetajat: Iga inimene on egoist....

Nagu Ummi ütles, sa ei saanud pointile pihta. Kuna ma kirjutasin hundi laskmisest, siis tõin kõrvale ka võrdluse teistpidi. Põhimõte on: ma kaitsen omale lähedast, mitte seda, kes mu lähedast ründab. Muidugi ma ei taha teda tappa, pole mul seda vaja, küll aga viga teeksin hea meelega. Ehk siis jätab teise kiusamise järgi. Samamoodi käituks ma ka siis, kui mõni inimene ründaks teist või loom inimest. Probleem on selles, kes mida teeb. Kui nüüd võtta selle annetuse raames, siis inimene suudab enda probleeme tunduvalt paremini lahendada kui loom. Loom ei saa ennast täiesti ise ravida ega teistelt loomadel abi saada. Inimene läheb lihtsalt haiglasse. Okei, on haigusi ja juhtumeid, kus see ei aita, aga see pole ka oluline. Lisaks sellele ei saa loom öelda, mis tal viga on. Inimene ei mõista teda. Tihti loomad ei teegi häält, kui neil valus on. See on looduslik põhjus, sest kui sa näitavd välja, et oled nõrk, tullakse ja süüakse sind ära.

R.E.M.I. kirjutas:
See on kõik ilus ja tore aga kui see tähendab, et inimene on parem nõus maha laskma teise inimese, et oma koera kaitsta ja peab seda veel tavaliseks, siis see pole enam inimlik. Uuringud on ka näidanud, et selline käitumine, oma looma elu kõrgemalt hindamine kui inimese, on just enamjaolt levinud vanemate ehk pensioniealiste naissoost esindajate poolt. Huvitav küsitlus või mis? emm

Ehk sa tood välja, mis uuringutele sa toetud, sest koduloom on pereliige igas vanuses inimestele. Eriti lastele ja muidugi ka vanuritele, kellele loom on võib tihti olla ainuke seltsiline. See viimane aga ei tähenda, et teises elueas inimesed vähem oma pereliikmest hooliks. Koduloomal on oma iseloom ning koht perekonnas ja ta on südamelähedane. Seega, mida ZeroEndorphine ütles: "Ehk jutu mõte, ma eelistaks igaljuhul enne oma perekonna liiget, kui mingit suvalist, kes nõrgema peal oma jõudu demonstreerida soovib."

R.E.M.I. kirjutas:
Inimolend, kes mõtleb rohkelt, oskab teha asju mida ei ükski loom, elab kauem kui enamus loomi ja vähemalt rohkem üle kui ükski. Inimene, keda igatsetakse, kellest mõeldakse, kellelt käib samu palju mõtteid läbi pea kui sul endil, selle olendi tapaksid sa ennem kui looma? Sa eelistaks suuta mõlemad päästa, tore ja loogiline aga kui sinu kassi elu oleks ohus laseksid ikka püssiga ohu tekitajat, olgu see siis või inimene.

Ütle mulle, mispärast inimene on parem kui loom? Ta saadab korda kordi hullemaid tegusi oma 'rohke mõtlemisega'. Loe veelkord seda Mark Twaini tsitaati. Nagu ma ütlesin, ma ei tapaks kedagi, aga vigastaks küll. Mis õigusega ta minu kassile viga teeb?

R.E.M.I. kirjutas:
Tundub nagu sa mõtleks ainult enda peale sellest küljest, et ei laseks ühelgi juhul kahju teha oma lähedasele olendile, isegi kui läbi selle kannataks keegi teine inimene, kellel on ka inimesed kes tema pärast samamoodi muretsevad, kes ka ise hoolib kellestki, millestki kuna inimolend on ikkagi loomult hea.

Muidugi. Ma eelistan oma kodulooma üleolevale, ennast täis, väiksemaid ahistava ja kiusava inimese üle. Vahet pole, kas tal on pere, kes hoolib, Kui ta teeb teistele haiget, siis võib ise ka vahelduseks haiget saada.

R.E.M.I. kirjutas:
Ma ei ole mingi diskrimineerija ega midagi sellist, hoopis vastupidi, mulle meeldib inimõiguste eest seista aga mind lihtsalt huvitab kuidas saab inimene looma, mis tahes kui armas või kallis ta sulle on, eelistada inimesele kui mõtlevale ja kõvasti tundelisemale olendile? Inimene võib looma kohta arvata mis tahab aga tänu rohkemale mõtlemis võimele, on inimene ka tundelisem, ükskõik kuidas ta üles kasvanud kasvanud või milline ta iseloom on, nii et kuidas?

Ma vastan su küsimusele väga lihtsalt: koduloom on pereliige, sest nagu inimesel, on ka loomal tunded - armastab, hoolib, kardab, vihastab, rõõmustab, kurvastab ja austab oma pere (looma valib peres omale tavaliselt karjajuhi, kui teda just üle käte kasvada ei lasta). Samad iseloomujooned mis on korralikul inimesel.

Mulle jääb sama mulje nagu ZeroEndorphinele, et sul pole vist kodulooma olnud. Ma olen eluaeg koerade ja kassidega üles kasvanud. Nad on kõik olnud täiesti oma iseloomuga. Koerad on sõbralikud, hoiavad kodu, tunnevad muret, kui oled haige või kurb, rõõmustavad, tunnevad valu, on arukad, kurvastavad, kardavad. Kassid on samamoodi arukad, kardavad, vihastavad, egotsevad. Kassidst on küll raskem aru saada, kuna nad on väga iseseisvad, kuid sa saad aru, kui nad sind usaldavad. Lisaks sellele on nendega tore aega viita - mängida, pildistada, silitada, sügada. Lisaks sellele on nad väga head kuulajad. Saad oma mure ära rääida ilma, et sulle hakataks mingid moraali lugema või vastust andma. Vaikides kuulavad ja vaatavad otsa. Vaevalt nad aru saavad, aga psühholoogiliselt on selline rääkimine väga hea.

Koduloom on pereliige.

---

Ja loomade aitamise kohta, seda mida Bushidon ütles.
_________________
Asashio | AniMatsuri | MyAnimeList
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
R.E.M.I.



Liitunud: 11 Jan 2007
Postitusi: 399
Asukoht: Saksamaa, Berliin/Eesti, Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Jan 26, 2008 02:12    Teema: Vasta viitega

Ma olin nii kindel, et kõik saavad valesti aru ja näe imet, see oligi nii, ma pole vist just hea mõtete välja tooja. :(

genky kirjutas:
Kui nüüd võtta selle annetuse raames, siis inimene suudab enda probleeme tunduvalt paremini lahendada kui loom. Loom ei saa ennast täiesti ise ravida ega teistelt loomadel abi saada. Inimene läheb lihtsalt haiglasse. Okei, on haigusi ja juhtumeid, kus see ei aita, aga see pole ka oluline. Lisaks sellele ei saa loom öelda, mis tal viga on. Inimene ei mõista teda. Tihti loomad ei teegi häält, kui neil valus on. See on looduslik põhjus, sest kui sa näitavd välja, et oled nõrk, tullakse ja süüakse sind ära.


Ma ei mõelnud üldse midagi sellist nagu maja ehitamiseks vms annetada vaid rohkem inimestele kes seda tõesti vajavad nagu kodutud. Selles punktis sul on õigus, et loomad ei saa ennast ise aidata, see oli ka üks vastustest mida otsisin, kuigi minust võidi teisiti aru saada. =/ Ma ei mõelnud tol hetkel lihtsalt selle peale.

See oli lihtsalt lampi võetud uuring mida kuskilt olin kuulnud... Ei tasu nii tõsiselt võtta.

genky kirjutas:
Ütle mulle, mispärast inimene on parem kui loom? Ta saadab korda kordi hullemaid tegusi oma 'rohke mõtlemisega'. Loe veelkord seda Mark Twaini tsitaati. Nagu ma ütlesin, ma ei tapaks kedagi, aga vigastaks küll. Mis õigusega ta minu kassile viga teeb?


Ma ei mõelnud selle all, et sa oma kassi ei peaks kaitsma. ???

genky kirjutas:
Ma vastan su küsimusele väga lihtsalt: koduloom on pereliige, sest nagu inimesel, on ka loomal tunded - armastab, hoolib, kardab, vihastab, rõõmustab, kurvastab ja austab oma pere (looma valib peres omale tavaliselt karjajuhi, kui teda just üle käte kasvada ei lasta). Samad iseloomujooned mis on korralikul inimesel.

Mulle jääb sama mulje nagu ZeroEndorphinele, et sul pole vist kodulooma olnud. Ma olen eluaeg koerade ja kassidega üles kasvanud. Nad on kõik olnud täiesti oma iseloomuga. Koerad on sõbralikud, hoiavad kodu, tunnevad muret, kui oled haige või kurb, rõõmustavad, tunnevad valu, on arukad, kurvastavad, kardavad. Kassid on samamoodi arukad, kardavad, vihastavad, egotsevad. Kassidst on küll raskem aru saada, kuna nad on väga iseseisvad, kuid sa saad aru, kui nad sind usaldavad. Lisaks sellele on nendega tore aega viita - mängida, pildistada, silitada, sügada. Lisaks sellele on nad väga head kuulajad. Saad oma mure ära rääida ilma, et sulle hakataks mingid moraali lugema või vastust andma. Vaikides kuulavad ja vaatavad otsa. Vaevalt nad aru saavad, aga psühholoogiliselt on selline rääkimine väga hea.

Koduloom on pereliige.

---

Ja loomade aitamise kohta, seda mida Bushidon ütles.


D'oh mu peamine küsimus oleks siis otseselt selline, et kas sa eelistaks oma kodulooma elu ühele X inimesele? Või siis teine küsimus mõnele sinu nn halvale isikule? Inimene on loomult hea, nii et igat inimest on võimalik muuta.

Ummi - Ma tean, et üle pingutasin, alati räägin öösel liiga palju. :( Wow aga nagu midagi said sa ikka väga valesti aru. emm

cenorig - See näljutamine oli tõesti õige ja karistused on ka minu arvates liiga väiksed. Mu nagu ei käinud tegelikult minu jutt sinu oma vastu aga see, et suvalisest inimesest nagu üldse ei hooliks on ikka liig. Sa räägid nagu kõmmutaks ükskõik kelle maha kui ainult ise või keegi su lähedane sellest kasu saaks. GRRRR!

ZeroEndorphine - Mul on koduloomi olnud, üks kass ja üks koer, mainisin seda juba enne ja ikkagi ei mõista ma kuidas saaks inimene eelistada looma elu inimolendile. Ma saan aru, et ise oma südamega ei süüdaks ma ühelegi loomale viga teha aga eelistada looma elu inimesele on üle piiri minek. Inimelu on väärtusetu ja kui ma annan sulle valiku kas su kaua armastatud koer või mõni inimene ja sa koera valiksid siis poleks minu silmis selline asi samamoodi andesdatav. Ma ei ütle, et ma ise külma südamega koera valiks, loomulikult oleks see raske aga ikkagi ainuke õige otsus.

Bushidon - Yup, sa oled unine. LaLaLaa

Pole jah küll ilus asi mille üle rääkida "Kui oleks nii?" teemaga aga ikkagi, lihtsalt huvitas kuidas siinsed inimesed siis sellesse suhtuvad. Ok, enam uusi selliseid teemasid parem mitte arendada muidu ässitan veel viimased kasutajad ka enda vastu. Armas kuri

Ma loodan, et ma nüüd midagi ei unustanud...
_________________
Animeklubi Miyako


Viimati muutis seda R.E.M.I. (Kolm Jan 30, 2008 03:08). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
genky
hommikune tõus


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 3674
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Laup Jan 26, 2008 03:29    Teema: Vasta viitega

R.E.M.I. kirjutas:
Ma olin nii kindel, et kõik saavad valesti aru ja näe imet, see oligi nii, ma pole vist just hea mõtete välja tooja. :(

Sinust on väga lihtne valesti aru saada, sest sa tähtsustad inimelu looma elust üle, kuid enamus siin sinuga ei nõustu. Inimene on ka loom. Ta on teisiti arenenud, kuid siiski loom, täpsemalt imetaja. Miks peaks teda tähtsamaks pidama teistest? Jah, taon su liigikaaslane, aga kui sul on valik: võhivõõras isik või sinu koduloom ehk perekonna liige, siis ei näe vähemalt mina kusagilt otsast, et võiks pidada andestamatuks seda, kui inimene valib omale südamelähedasema. See on inimloomuses.

Ja btw, kui sa juba tead, et inimesed valesti aru saavad, miks sa siis ümber ei kirjuta? Või noh, ei paranda enda kirjutist. Ehk siis loed ennem mitu korda läbi ja alles siis postitad. (Btw...soovitan pikemad asjad kirjutada notebadis ning aegajalt seivida...)

R.E.M.I. kirjutas:
Ma ei mõelnud üldse midagi sellist nagu maja ehitamiseks vms annetada vaid rohkem inimestele kes seda tõesti vajavad nagu kodutud. Selles punktis sul on õigus, et loomad ei saa ennast ise aidata, see oli ka üks vastustest mida otsisin, kuigi minust võidi teisiti aru saada. =/ Ma ei mõelnud tol hetkel lihtsalt selle peale.

Muidugi, minu järgmise väite üle saab vaielda, aga ma leian, et inimene suudab ennast kodutu olukorrast välja viia, kui ta seda tõsiselt tahab. Kui ta on nooruspõlves aga millegagi hakkama saanud, mistõttu usaldus temasse on kadunud, siis peab ta vastupidist tõestama. Ta ise oli selle põhjustaja. Kui inimene ennast põhja joob, on see tema süü. Muidugi, siinkohal tulevad jälle mängu eelsoodumus jne, kuid keegi ei sunni inimest jooma. Seda teeb inimene ise. Mingi raske olukord ka ei sunni. See on inimese mõtlemises kinni "nii nüüd on kõik metsas, muud ei aita kui joomine, siis ei tunne midagi". See on vale. Reporteris oli kunagi lõik kolmest Tartu kodutust, kes elavad metsas. Nad elavad seal metsas, kuigi teenivad piisavalt, et endale odav korter üürida, aga nad ei taha. Mul on tõesti kodututest kahju, kuid inimene on suurteline ennast ise aitama. On juttu olnud ka kodututest, kes keelduvad kodutute varjupaika minemast. Selle asemel, et ennast põhja juua, võiks kätte võtta ja midagi teha. Muidugi, kui oled juba teatud eas, ei ole see lihtne.
Täiskasvanud inimene peaks olema siiski võimeline oma tegude eest vastutama ja enese eest hoolitsema. Lapsed seda tihti ei suuda. Tänavalapsed ning lastekodudes elavad lapsed on täiskasvanud inimeste süül ju seal. Nad ei suuda nende eest hoolitseda, neid kasvatada ning pakkuda neile turvalist ja head kodu. Küll on süüdi sõbrad, kool, rahaline olukord jne, lapsevanem mitte mingil juhul. Arusaadav on muidugi olukord, kus kogemata on jäädud lapseootele, kuid ka see on üldjuhul tema enese süü, sest ei suutnud kaitsevahendit kasutada (ma tean inimest, kes jäi spiraaliga rasedaks, kuid vaatamata sellele kastavas oma lapse kenasti üles).
Järeldus, üldjuhul on elu kannatus inimestel inimeste põhjustatud. Olgu see siis enesele halva tegemine või kellelegi teisele. Seetõttu eelistan ma tavaliselt loomi, kuna nad ei tee teadvustatudlt kellelegi halba. Nad lähtuvad instinktist ellu jääda (kaitsta poegi/ennast, süüa) või siis on inimene neid halvasti kasvatanud (on isegi koeratõud, kes on nimelt agressiivseks aretatud (riskigrupis on bullterjer, rotveiler, doberman jt)).

R.E.M.I. kirjutas:
See oli lihtsalt lampi võetud uuring mida kuskilt olin kuulnud... Ei tasu nii tõsiselt võtta.

Kui arutluse käigus tuuakse selline asi sisse, siis üldjuhul võetakse seda tõsiselt, mitte lampi asjana. Sellega sa ju põhjendad enda seisukohta.

R.E.M.I. kirjutas:
Ma ei mõelnud selle all, et sa oma kassi ei peaks kaitsma. ???

Mõtlesid ju küll. Kui ma eelistan inimese asemel enda kodulooma, siis see on vale. ZeroEndorphinele suunatud tekstis siis. (Kuigi see osa on väga segane ja kui ma keset ööd aru sain, siis väga mitteloogiline. Soovitan üle vaadata.) Miks on vale? Kas seepärast, et inimene omab tahtevabadust? Tegelt tahaks, et sa vastaksid minu küsimusele, mille ma esitasin ennem: Ütle mulle, mispärast inimene on parem kui loom? Ta saadab korda kordi hullemaid tegusi oma 'rohke mõtlemisega'. Loe veelkord seda Mark Twaini tsitaati. (Kui sa ehk ehk viitsid, siis avalda oma arvamus selle M. Twaini tsitaadi kohta)

R.E.M.I. kirjutas:
D'oh mu peamine küsimus oleks siis otseselt selline, et kas sa eelistaks oma kodulooma elu ühele X inimesele? Või siis teine küsimus mõnele sinu nn halvale isikule? Inimene on loomult hea, nii et igat inimest on võimalik muuta.

Inimene on loomult hea JA halb. Head on võimalik halvaks teha ning halba heaks. Küll aga ei toimi see alati. Kui kellelgi juba omad põhimõtted on välja kujunenud, siis on neid raske lahti kangutada. Ja old habits die hard...

R.E.M.I. kirjutas:
cenorig - See näljutamine oli tõesti õige ja karistused on ka minu arvates liiga väiksed. Mu nagu ei käinud tegelikult minu jutt sinu oma vastu aga see, et suvalisest inimesest nagu üldse ei hooliks on ikka liig. Sa räägid nagu kõmmutaks ükskõik kelle maha kui ainult ise või keegi su lähedane sellest kasu saaks. GRRRR!

Vabandan, et teievahelisse vestlusesse segan, aga kes rääkis siin teisest inimesest mittehoolimisest? Sinu jutu sisu on senimaani olnud, et sa ei tohi eelistada looma inimesele, sest inimene on seda, toda ja kolmandat. Nüüd tuleb hoolimise jutt. Asi pole siin selles, et keegi eelistab oma kodulooma seepärast, et ta ei hooli teisest inimesest. Asi on selles, et see koduloom on inimesele lähedasem kui võhivõõras. See ei tähenda, et ta külmavereliselt inimesele lihtsalt haiget teeks. See on samamoodi instinkt: kaista seda, mis sulle on oluline. Inimene on loomult egoistlik. See, mis on lähemal, on olulisem, kui see, mis on kaugemal. Sulle läheb ju tunduvalt rohkem korda see, mis toimub Eestis, kui see, mis toimub kusagil Lõuna-Ameerikas.

R.E.M.I. kirjutas:
ZeroEndorphine...Ma saan aru, et ise oma südamega ei süüdaks ma ühelegi loomale viga teha aga eelistada looma elu inimesele on üle piiri minek. Inimelu on väärtusetu ja kui ma annan sulle valiku kas su kaua armastatud koer või mõni inimene ja sa koera valiksid siis poleks minu silmis selline asi samamoodi andesdatav. Ma ei ütle, et ma ise külma südamega koera valiks, loomulikult oleks see raske aga ikkagi ainuke õige otsus.

Kas mulle aind tundub, et siin on mingi loogikaviga või on kell lihtsalt liiga palju...või noh vasturääkivus. Tõin need kohad välja, ehk saad üle seletada.

Mind siiski huvitab, mis inimeses nii erilist peaks olema, peale selle, et ta on minu liigikaaslane? Jah, tal on suurem aju, millest ta kasutab ainult murdosa ning tal on tahtevabadus. Soooo?
Siinkohal lähme ilmselt juba selleni, et meil on lihtsalt erinev arusaam sellest, kui väärtuslik on inimelu teiste elusolenditega võrreldes. Minu jaoks on inimene loom nagu iga teine ja seega ma ei leia, et ma peaks kohtlema võhivõõrast inimest teistmoodi võhivõõrast loomast. MIS aga ei tähenda, et ma ei hooliks. Lihtsalt eelistused on teatud olukordades erinevad.

R.E.M.I. kirjutas:
Bushidon - Yup, sa oled unine. LaLaLaa

Mina sain tema jutust selgelt aru :)

R.E.M.I. kirjutas:
Pole jah küll ilus asi mille üle rääkida "Kui oleks nii?" teemaga aga ikkagi, lihtsalt huvitas kuidas siinsed inimesed siis sellesse suhtuvad. Ok, enam uusi selliseid teemasid parem mitte arendada muidu ässitan veel viimased kasutajad ka enda vastu. Armas kuri

Sellised teemad on just head arendamaks argumenteerimisoskust ning nägemaks erinevate inimeste seisukohti. Seega, tee aga edasi. Ega sa siin maamunal ainuke pole, kes nii arvab. Teatud seisukohad on siiski rohkem levinud kui teised. Sellega tuleb lihtsalt leppida.

Okei, kell palju. Head ööd!
_________________
Asashio | AniMatsuri | MyAnimeList
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Ummi
lovely berry


Liitunud: 8 Apr 2006
Postitusi: 3500
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Jan 26, 2008 08:00    Teema: Vasta viitega

R.E.M.I. kirjutas:
aga kui sinu kassi elu oleks ohus laseksid ikka püssiga ohu tekitajat, olgu see siis või inimene.

Ot, kuidas ma sellest valesti aru sain?

Muidu selline teema, kus mul oma selget seisukohta ei olegi. Ideaalis loomi lõbu pärast ei piinataks ega tapetaks (liha pärast ikka tapetaks :3), inimesi ei piinataks ega tapetaks (liha pärast ka mitte, sest kannibalism on ebasoosingus). Selline maailm oleks ilmselt palju lihtsam tunduvalt väiksema inimeste arvuga. Seega peaks hunnik inimesi surema, ja see oleks nõme. Jama, eks?
_________________
baka pole surnud, me postitame siia peaaegu iga kuu
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
ZeroEndorphine



Liitunud: 11 Dets 2007
Postitusi: 242

PostitusPostitatud: Laup Jan 26, 2008 10:02    Teema: Vasta viitega

Toetuse osas mul hetkel meenus veel midagi, üldjuhul oli kombeks jõulude kanti igalepoole annetada (loobusin jõuludest ja siis jäi annetamiseks ka vahendeid :P)
Igatahes senini olen peamiselt Tartu Koduta Loomade varjupaika (www.loomadevarjupaik.ee ) toetanud, aga mingi hetk ma avastasin, et see ka oma tegevuselt suht piiratud ja haavatud kassidest nad tihti ei huvitu, ükskord juhtus selline ebameeldiv kogemus nendega olema. Aga Tartu baasil on ta igati vajalik, aga just ressursside puuduse tõttu nad piirduvad peamiselt ikkagi koerte ja kassidega.
Üldise idee poolest ma aga austan sellist MTÜ-d nagu Pets (www.pets.ee). Küll suht uus, kuid kuna ta asub Tallinnal lähemal, siis on ka toetajaskond veidi rahakam. Aga jah, idee ehitada loomadele päästekeskus on lihtsalt kiitmist väärt.

Inimeste, üldjuhul siis kodutute toetamise osas olen ma pigem genky-ga päri. Kuigi toetan vahel ka neid, samas äkki veidi valesti. Nende puhul ma anneta raha kuhugile kontole või mingisse kogumiskasti. Pigem on see juhuküsimus. Päris tihti on nii olnud, et kõnnin mööda Küüni tänavat ja näen siis Kaubahalli ees tädikest kükitamas. Sellise vaatepildi juures ma lihtsalt pean talle midagi andma ja üldjuhul isegi liiga lahkelt ??? Olen ka mõnele joodiku välimusega tüübile raha andnud, aga hiljem veidi ka kahetsenud. Aga mis seal parata, kui elus midagi muud peale alkoholi pole, siis las lõbutseb.
Ja ega sellisest seisust on veidi raske välja saada. Kui sa oled kodutu, siis sa oled üldjuhul ka veidi kasimata. Esimene asi kohe, kes sellise isiku tööle võtaks. Veidi vale on tegelt piirduda sõnaga kodutu, tihti nad seda päris ei ole, isegi a-sotsiaal pole vist eriti hea. Igatahes mõned proovivad august välja saada, nt kui ma hommikuti kooli lähen siis turu juures on näha neid mehi, kes ka väiksemagi juhutöö eest tänulikud on. Töö seegi, vähemalt veidi kauem hoiab elu sees. Selline asi on muidugi kergem neile, kes tunnevadki vaid lihttöölise elu. Ma oma isalt olen kuulnud, kuidas aga järjest haritlased alkoholi lembeseks muutuvad ja siis tänaval lõpetavad (kui mitte enne seda oksas). Aga huvitav on see, et sellised isikud on end küll põhja joonud, aga suudavad ikkagi rääkida veel väärikusest, mis neil kaotada on, kui nad peaks lihttööliseks hakkama. Vot see on midagi, mida ma ei mõista.
Mul on isiklik arvamus asjaolu kohta, miks mõned ei taha enam jalule saada. Inimene püüab seni, kui teda miski tagant lükkab. Mõni tugev soov, nt oma perekonnale mitte häbiks olla või lihtsalt näidata, et ollakse võimeline veel ennast inimesena tundma. Aga kui sul pole kedagi, kelle nimel vaeva näha, kedagi, kes sind toetaks, sulle õige tee näitaks ning sinusse usuks...siis on ikka väga raske kuskilt otsast pihta hakata.


Vabandan kui teks veidi segane tuli, pole eriti magada saanud, kultuuri¹okk...mulle tuli terve pere külla Happybunny
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
erik_schults



Liitunud: 22 Aug 2007
Postitusi: 1070

PostitusPostitatud: Laup Jan 26, 2008 10:18    Teema: Vasta viitega

Hmm, kui mul oleks olemas relv ja mu koera rynnatakse mingi noaga, siis mina kyll laseks 1 hoiatus lasu, ja kui inimene ei peatuks minu koera ryndamisest, siis ma laseks talle jalga, ning siis kysin miks ta tahab minu koera rynnata, kui vaastus on m6nes m6ttes normaalne (näiteks pures tema naise surnuks jne.), siis ma uurin välja, et kas see oli ikka minu koer ja miks ta nii arvab, kui tal on mingi t6endus, et see oli minu koer, siis ma V6IBOLLA lasen ta 2ra tappa, aga ma olen kindel, etma kaalun seda otsut kaua aega..
_________________

Anime-Planet.com - anime | manga | reviews
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
inz002



Liitunud: 1 Mai 2007
Postitusi: 410
Asukoht: kus, mis ja mida krdit

PostitusPostitatud: Laup Jan 26, 2008 10:22    Teema: Vasta viitega

Oot, oot, oot...
Vabandan, et oma nina siia torkan nüüd, aga... Minu seisukoht on selline: Mina otsustan siis, kui selline olukord lõpuks tuleb. Enne ei hakka ma oma pead vaevamagi sellel teemal, sest ma ei või kunagi teada mis seis tollel hetkel olla võib.

Nagu R.E.M.I. täna varavarahommukil ütles #emangas, siis võiks selle teema maha matta. No vähemalt tänaseks.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
dipsy
katto katto KATTO!!


Liitunud: 25 Juun 2006
Postitusi: 1239
Asukoht: tln

PostitusPostitatud: Laup Jan 26, 2008 12:02    Teema: Vasta viitega

erik_schults kirjutas:
Hmm, kui mul oleks olemas relv ja mu koera rynnatakse mingi noaga, siis mina kyll laseks 1 hoiatus lasu, ja kui inimene ei peatuks minu koera ryndamisest, siis ma laseks talle jalga, ning siis kysin miks ta tahab minu koera rynnata, kui vaastus on m6nes m6ttes normaalne (näiteks pures tema naise surnuks jne.), siis ma uurin välja, et kas see oli ikka minu koer ja miks ta nii arvab, kui tal on mingi t6endus, et see oli minu koer, siis ma V6IBOLLA lasen ta 2ra tappa, aga ma olen kindel, etma kaalun seda otsut kaua aega..



muide eufoorias inimest, kes on vihane ja ründab kedagi, jalga lask ei heiduta ta võibolla isegi ei tunne seda.. vbolla kui põlvele pihta saad... sõjaväes õpetatakse et kõhtu tuleks lasta kohe
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Reasta teated:   
Uus teema   See teema on suletud: sa ei saa postitusi lisada ega muuta.    baka.ee foorum / -> üldine Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3 ... 123, 124, 125 ... 289, 290, 291  Järgmine
Lehekülg 124, lehekülgi kokku 291

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: