OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Jaapani toit
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> üldine
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Kaoru



Liitunud: 14 Dets 2007
Postitusi: 1264
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Aug 06, 2009 08:45    Teema: Vasta viitega

Selverites on ka väike lett olemas, kus on välja pandud aasia tooted. See asub seal kus on õlid, ketsupid ja igasugused maitsekastmed.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
dipsy
katto katto KATTO!!


Liitunud: 25 Juun 2006
Postitusi: 1239
Asukoht: tln

PostitusPostitatud: Nelj Aug 06, 2009 11:09    Teema: Vasta viitega

xin Zeran kirjutas:
Vabarnamees kirjutas:
dipsy kirjutas:
Vabarnamees kirjutas:
Sakura on oluline koht ka selle poolest, et seal saab Asahi õlut osta raske raha eest. Ma ei tea, kas Eestis seda kusagil mujal ka saada on, aga seal on ikka olnud ja seal ma käin seda ka vahel mekkimas.


Tallinna Kaubamajas maksab asahi umbes 15 krooni pudel :)
Kontrollime.

Asahit ja ka teisi jaapani nime kandvaid õlusi on poelettidel ikka nähtud. Kahjuks-kahjuks on enamus, seal hulgas ka Asahi, pruulitud Tsehis.
Mingit jaapani nime kandvat õlut sai mõni aasta tagasi ropu raha eest ostetu (~29eq 0.33L) ja selle päritolu maa oli kirjade järgi tõesti Jaapan. Kahjuks ei tule praegu nimi meelde ja see ei oma enam ka tähtsust :P.
Head saket tahaks küll proovida ja nagu paljud on avastanud, puudub siinmail valikuvõimalus.


paljusid kaugemate maade õllebrände toodetakse eraldi euroopas auroopa jaoks sest, et kes see tahab maksta sed transpordi kulu ja pudel õlut läheks liiga kalliks ka. See ei tähenda et ta erinev oleks originaalmaal saadavaga. Jõin Asahit ka Jaapanis ja sama maitse. LaLaLaa
Sapporo on teine õllebränd mis Jaapanis populaarne ja muljal maades saadaval tavaliselt.
http://newsimg.bbc.co.uk/media/images/42574000/jpg/_42574801_sapporo203.jpg
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Vabarnamees
mario with money


Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 1802
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Aug 06, 2009 12:03    Teema: Vasta viitega

Tegelikult oli parim õlu, mida maitsesin, see. Paraku ei ole ma seda väljaspool Jaapanit näinud.
_________________
Vabarnamees: nagu lendav tigu * ~animeloend~
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
toomas



Liitunud: 25 Mai 2008
Postitusi: 250
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Aug 06, 2009 13:14    Teema: Vasta viitega

Ostsin kunagi Tartu Kaubamajast Gekkeikan nimelise sake (sest see oli ainuke valikus) ja absoluutselt ei kõlvanud juua. Võibolla on viga minus, aga see sake ei kõlba ei soojalt ega külmalt. Muidugi tehtud on see ka Californias, nii et tegelikult eriti ei imesta.

Hetkel on see minu esimene ja praegu ka viimane sake proovimine. Muidu poolik pudel seisab siiamaani... ei teagi miks pole ära visanud teist veel.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
R.E.M.I.



Liitunud: 11 Jan 2007
Postitusi: 399
Asukoht: Saksamaa, Berliin/Eesti, Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Aug 06, 2009 13:30    Teema: Vasta viitega

animegun1 kirjutas:
Stopa kirjutas:
Tsiteerin::
instant asjad

Mivina!
Rollton!


Oi.....seda Mivinat sai vanasti lausa toorelt söödud..panime lihtsalt pipart peale ja läks nagu sokolaadi sai. LaLaLaa


Pole seal isegi midagi vaja peale panna. Rolling Eyes
_________________
Animeklubi Miyako
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
kawry



Liitunud: 25 Okt 2008
Postitusi: 106
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Aug 06, 2009 16:12    Teema: Vasta viitega

dipsy kirjutas:
jackwood kirjutas:

Eesti kaubanduskettides olevatel aasiapärastel nuudlitel pole õiget maitset (maitseainekotike liiga väike või pole neid õiged maitsetugevdajaid sisse pandud) ja et mingitki maitset saada tuleb enamvähem kogu kaasasolev pipar supile lisada (mis teeb nad kõik enamvähem ühesuguseks lurriks). Mõnedel kaasas olevad palmiõli kotikesed lähevad kõik prügikasti.


Need vene(!!) nuudlid(ma kahkuks firmat ei tea), mis on nagu kausi sees on suht lähedale nendele mis jaapanis sõin :P


nende nimi oli vist Big Lunch (vene keelsete tähtedega), firma nime ei ole pannud tähele, kuid on parmiad kiirnuudlid mida olen saanud (neid leidub säästu marketis ja suuremates rimides)
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Stopa
kibestunud sotsiopaat


Liitunud: 18 Nov 2008
Postitusi: 1719
Asukoht: Shibuya-ku, Tokyo

PostitusPostitatud: Nelj Aug 06, 2009 17:08    Teema: Vasta viitega

kawry kirjutas:
dipsy kirjutas:
jackwood kirjutas:

Eesti kaubanduskettides olevatel aasiapärastel nuudlitel pole õiget maitset (maitseainekotike liiga väike või pole neid õiged maitsetugevdajaid sisse pandud) ja et mingitki maitset saada tuleb enamvähem kogu kaasasolev pipar supile lisada (mis teeb nad kõik enamvähem ühesuguseks lurriks). Mõnedel kaasas olevad palmiõli kotikesed lähevad kõik prügikasti.


Need vene(!!) nuudlid(ma kahkuks firmat ei tea), mis on nagu kausi sees on suht lähedale nendele mis jaapanis sõin :P


nende nimi oli vist Big Lunch (vene keelsete tähtedega), firma nime ei ole pannud tähele, kuid on parmiad kiirnuudlid mida olen saanud (neid leidub säästu marketis ja suuremates rimides)

A jaa, Биг Ланч oli vist sel juhul kui ma ei eksi. Elu head asjad on. :)
_________________

Arvake ära kaks kõige paremat animefrantsiisi üldse. Saatke oma variandid mulle. Võitke ¹okolaadi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Blawk



Liitunud: 1 Aug 2009
Postitusi: 438

PostitusPostitatud: Laup Aug 08, 2009 22:51    Teema: Vasta viitega

No nii, et siis tuli ükspäev mõte üritada ise ramenit teha. Leidsin internetist ka sellise retsepti. Et kas kõik seal vajaminev on Selverist kättesaadav, eriti muretsen nende munanuudlite pärast ning eelkõige kas sellega saaks mina, 16 aastane poiss, kelle köögikogemused on piirdunud pannkookide ja makaronidega, üldsegi hakkama nii, et ei saaks viga mina ning ka teised inimesed.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
tyger



Liitunud: 28 Märts 2007
Postitusi: 794

PostitusPostitatud: Laup Aug 08, 2009 23:41    Teema: Vasta viitega

Blawk kirjutas:
No nii, et siis tuli ükspäev mõte üritada ise ramenit teha. Leidsin internetist ka sellise retsepti. Et kas kõik seal vajaminev on Selverist kättesaadav, eriti muretsen nende munanuudlite pärast ning eelkõige kas sellega saaks mina, 16 aastane poiss, kelle köögikogemused on piirdunud pannkookide ja makaronidega, üldsegi hakkama nii, et ei saaks viga mina ning ka teised inimesed.

Munanuudleid peaks küll olema ja ma usun, et kui sa korralikult retsepti järgid ning paremal juhul veel kellegi kogenuma nõuandeid kuulad, siis peaks rameni valmistamine hõlpsalt minema. Usu endasse ja leia oma sisemine jõud!
_________________
Animelist ver5.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
douji



Liitunud: 24 Veeb 2005
Postitusi: 1079

PostitusPostitatud: Püh Aug 09, 2009 00:37    Teema: Vasta viitega

Blawk kirjutas:
No nii, et siis tuli ükspäev mõte üritada ise ramenit teha. Leidsin internetist ka sellise retsepti. Et kas kõik seal vajaminev on Selverist kättesaadav, eriti muretsen nende munanuudlite pärast ning eelkõige kas sellega saaks mina, 16 aastane poiss, kelle köögikogemused on piirdunud pannkookide ja makaronidega, üldsegi hakkama nii, et ei saaks viga mina ning ka teised inimesed.


saab hakkama küll. munanuudlid asuvad Selveris muu eksootilise värgi juures, Blue Dragoni silindrikujuline pakk näiteks on 300-grammine.
retsepti vaadates, liha praadimiseks peab pann üldjuhul olema korralikult tuline, aga küüslaugu, ingveri ja porru puhul, mis tuleks paigutada mingisse väiksemasse kastrulisse, oleks parem veidi madalam kuumus, sest need lähevad kergesti kõrbema. ingveri "peenestamise" variandiks soovitaksin riivimist. pott + keev vesi + kuubik = puljong... nuudleid on parem keeta viimase asjana, kui muu on enam-vähem valmis, ja kui teha terve neljale mõeldud kogus, siis 300 grammi keetmiseks läheb vaja suht'suurt potti.
_________________
"Keegi peab seltskonnas ka peent vaimu esindama," ütles Vassikati.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Blawk



Liitunud: 1 Aug 2009
Postitusi: 438

PostitusPostitatud: Püh Aug 09, 2009 01:05    Teema: Vasta viitega

Ma ei saa sellest aru, et miks on seal kõigepealt koostises 12 dl kanapuljongit ja siis veel omakorda leem 2 dl kanapuljongit. Kuhu ma selle ülejäänud 12 dl panen, kui leem ainult kahte vajab. Nuudleid keedan puljongis või?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
dipsy
katto katto KATTO!!


Liitunud: 25 Juun 2006
Postitusi: 1239
Asukoht: tln

PostitusPostitatud: Püh Aug 09, 2009 09:45    Teema: Vasta viitega

Tsiteerin::
Pruunista seafilee pannil ümberringi.
Valmista samal ajal leem. Peenesta porru, küüslauk ja ingverijuur ning hauta väheses õlis paar minutit.
Lisa sojakaste, kanapuljong ja suhkur ning keeda, kuni leem pakseneb.
Keeda nuudlid eraldi küpseks.
Kuumuta kanapuljong.
Jaota pannil paksendatud leem kaussidesse (u 2 sl sööja kohta). Lisa nuudlid ja kanapuljong.
Lõika seafilee viiludeks ning jaota kaussidesse. Kaunista hakitud porruga ja serveeri kohe.

Väga segane jutt. LaLaLaa Aga ma kirjutaks sellest kokku oma versiooni, nagu minu silme läbi asi õnnestuks.
Pruunista liha. Samal ajal valmista leem -> peenesta poruu, küüslauk ja ingverijuur. Hauta neid õlis paar minutit. Lisa sinna sojakaste, kanapuljong(2dl) ja suhkur. Keeda segu, kuni leem on paksenenud. Keeda nuudlid eraldi vees pehmeks. Jaota eelnevalt valmistatud leem kaussidesse(kuna see leem on päris selline tummine. LaLaLaa siis pannakse seda vähe. Umbes 1/3 kausist peaks hea olema). Lisa nuudlid ja eelnevalt soojendatud kanapuljong(12dl). (lihtsalt kanapuljongiga täidad ülejäänud kausi.) Lõika seafilee viiludeks ning jaota kaussidesse. Kaunista hakitud porruga ja serveeri kohe.

Loodan et sai selgemaks. Mul tekkis ka isu proovida. :P
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Blawk



Liitunud: 1 Aug 2009
Postitusi: 438

PostitusPostitatud: Esm Aug 10, 2009 16:28    Teema: Vasta viitega

Oeh seda olematut kokaannet. Porrusojaküüslauguingverisuhkruleem igatahes paksuks ei läinud, absoluutselt mitte. Minu ramen on igatahes makaronid absurdselt ülemaitsestatud supi sees. Paar tükki liha ka peal. Ei mõista mina, mis on jaapani-/hiinapärast makaronisupis lihaga LaLaLaa

Aga okei, vähemalt saan öelda, et olen ramenit teinud.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Flasher T



Liitunud: 2 Veeb 2009
Postitusi: 224
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Aug 11, 2009 08:57    Teema: Vasta viitega

jackwood kirjutas:
No Knorri vürtsikad kanamaitselised kiirnuudlid on igatahes parimad.


+1. Chico Dinamito on kõige parem, mida Eestist olen leidnud. (Selveritest saab.)
_________________
Chojin Gattai - God Ginrai!
AnTyx
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
douji



Liitunud: 24 Veeb 2005
Postitusi: 1079

PostitusPostitatud: Kolm Aug 19, 2009 15:22    Teema: Vasta viitega

kujuteldava Instant Noodle Appreciation Threadi jätkuks, need on kõige kallimad kiirnuudlid, mida ma näinud (ja mitte maitsnud) olen. kaupsi all ökopoes vist 56 krooni. 0.o

sama tootja teisi jaapani asju oli ka, aga mitte nii suures valikus kui nende veebist paistab.
_________________
"Keegi peab seltskonnas ka peent vaimu esindama," ütles Vassikati.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
douji



Liitunud: 24 Veeb 2005
Postitusi: 1079

PostitusPostitatud: Reede Aug 21, 2009 02:47    Teema: Vasta viitega

mad bento skillz :)
_________________
"Keegi peab seltskonnas ka peent vaimu esindama," ütles Vassikati.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
princess



Liitunud: 2 Mai 2008
Postitusi: 133

PostitusPostitatud: Kolm Aug 26, 2009 18:35    Teema: Vasta viitega

jaapani ja teisi aasia tee sorte saab tellida http://www.coffeetea.info/ee.php
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
jackwood
Saksa pervert ameles lumemehega


Liitunud: 22 Jan 2006
Postitusi: 689
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Kolm Sept 23, 2009 19:15    Teema: Vasta viitega

Kaubamajja on Kuuseheki tänavalt (mitte Jaapanist nagu teema algataja soovis) müügile tulnud sushivalik (3 erineva valikuga). Ülehinnatud, soolane, marineeritud ingver ei kõlba süüa.




_________________
http://www.giantbomb.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
BrokenSoul



Liitunud: 4 Nov 2008
Postitusi: 157
Asukoht: Pärnu

PostitusPostitatud: Kolm Sept 23, 2009 20:28    Teema: Vasta viitega

Ma tahaks teada, kas see eriliselt ilusaks tehtud toit maitseb ka paremini, kui niiöelda "tavaline" kraam.
Cuz this doesn`t look good at all.
Aga jah, minu toiduvalik on üldse kesise võitu ja igast imelike nimedega asju ma suhu ei topi.

*Meenutan reporteris nähtud restorani, kus pakuti erinevate olendite peeniseid*
_________________

http://myanimelist.net/profile/Brokensoul
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
douji



Liitunud: 24 Veeb 2005
Postitusi: 1079

PostitusPostitatud: Nelj Sept 24, 2009 00:37    Teema: Vasta viitega

supermarket sushi - the taste of desperation. üle ühe korra ei osta seda vist keegi...
_________________
"Keegi peab seltskonnas ka peent vaimu esindama," ütles Vassikati.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> üldine Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3  Järgmine
Lehekülg 2, lehekülgi kokku 3

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: