OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Kas anime või mitte?
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
SSJ_Silver
ei piinle enam


Liitunud: 7 Dets 2006
Postitusi: 1013
Asukoht: Tallinn/San Diego

PostitusPostitatud: Teis Veeb 13, 2007 19:03    Teema: Vasta viitega

kammerer kirjutas:
zork kirjutas:
Kindlasti on suurel osal animatsioonist võimalik teatud tunnuste järgi vahet teha, et kas on jaapani oma või läänes tehtud, kuid mis saab nendest, kes sellest mainstriimist erinevad? Võtad mõne jaapani autori ning liigitad selle teose peale vaadates omavoliliselt lääne animatsiooniks, kuna tema joonistamisstiil erineb mainstriim animest lihtsalt väga palju? Või mõni lääne autor teeb enda meelest rahulikult cartoone, sina aga tuled ja ütled, et ei, see on anime hoopis, kuna seal on need ja need elemendid sees?


Ei-ei loomulikult midagi nii rumalat ei tee. Anime/manga põhiline tunnus on see, et ta on tehtud Jaapanis - selle pärast teda ju animeks nimetataksegi ning mina nimetaksin seda isegi reegliks. Ma ei otsinud selle "anime stiili" all mingeid näppude peal üles loetavaid tunnuseid vaid mingeid Jaapani ajaloo ja paiknemisega jne seotud omapärasid nende animatsioonis, mis mujal ei esine.
Aga, kui ma jaapanis anime/manga valmis joonistaks ja seda seal müüma hakkaks, kas siis anime/manga nime all?
_________________

"White clouds rush under us, cold winds brush against our cheeks, together up here in these blue skies we can fly as high, and as far as our hearts will take us."
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
zork



Liitunud: 19 Veeb 2003
Postitusi: 578
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Veeb 13, 2007 19:06    Teema: Vasta viitega

SSJ_Silver kirjutas:
Tunnused mida kõik teavad(peaksid teadma):
2. e. sügavama mõttega, kui tavaliselt multad(enamasti)
3.Suured silmad
4.näoilmed(kui kurb siis on nutunägu jne.)
5.siis chibi stiil(tavaliselt suured silmad, suur pea, väike keha)
6.nina hakkab tegelasel veritsema kui paljast naist näeb vms.(enamasti)
----Need kõik on mõned tunnustest!!!

Ütle siis nüüd ka mõni lääne animatsioonitoode, mis neile tunnustele vastab ja tsiteeri mõnda kohta, kus ka keegi teine seda animeks nimetab.

SSJ_Silver kirjutas:
Aga, kui ma jaapanis anime/manga valmis joonistaks ja seda seal müüma hakkaks, kas siis anime/manga nime all?

Küsimus ei ole selles, milleks jaapanlased sinu loomingut nimetavad. Minu jaoks jääb igal juhul see kahtlaseks, kas keegi väljaspool jaapanit sinu loomingut lihtsalt sellepärast animeks/mangaks nimetama hakkab, et sa selle tegemiseks jaapanisse läksid. Mina seda ei teeks.


Viimati muutis seda zork (Teis Veeb 13, 2007 19:11). Kokku muudetud 3 korda
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
SSJ_Silver
ei piinle enam


Liitunud: 7 Dets 2006
Postitusi: 1013
Asukoht: Tallinn/San Diego

PostitusPostitatud: Teis Veeb 13, 2007 19:09    Teema: Vasta viitega

zork kirjutas:
SSJ_Silver kirjutas:
Tunnused mida kõik teavad(peaksid teadma):
2. e. sügavama mõttega, kui tavaliselt multad(enamasti)
3.Suured silmad
4.näoilmed(kui kurb siis on nutunägu jne.)
5.siis chibi stiil(tavaliselt suured silmad, suur pea, väike keha)
6.nina hakkab tegelasel veritsema kui paljast naist näeb vms.(enamasti)
----Need kõik on mõned tunnustest!!!

Ütle siis nüüd ka mõni lääne animatsioonitoode, mis neile tunnustele vastab ja tsiteeri mõnda kus seda ka keegi teine animeks nimetab.
OK ma annan alla. Anime tehakse jaapanis ja anime mis mujal maailmas tehakse nim. siis cartooniks...
_________________

"White clouds rush under us, cold winds brush against our cheeks, together up here in these blue skies we can fly as high, and as far as our hearts will take us."
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Ummi
lovely berry


Liitunud: 8 Apr 2006
Postitusi: 3500
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Veeb 13, 2007 19:12    Teema: Vasta viitega

SSJ_Silver kirjutas:
OK ma annan alla. Anime tehakse jaapanis ja anime mis mujal maailmas tehakse nim. siis cartooniks...

Ja mina juba arvasin, et Eestis nimetatakse neid asju "multikateks" ja "joonisfilmideks".
_________________
baka pole surnud, me postitame siia peaaegu iga kuu
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Veeb 13, 2007 19:18    Teema: Vasta viitega

kammerer kirjutas:
Minu arvates oleks tegelikult vale eeldada, et kui Jaapani animatsiooni/koomiksit nimetada animeks/mangaks, millel eksisteerib mingi omapärane väljenduslaad, siis peab ülejäänud maailmas kasutusel olevatel terminitel, multifilm/koomiks, olema samuti mingid ühised stilistilised omadused.

kui ma liigitan joonistusstiili järgi anime animeks, siis minu arust peaks ka teisel pool olema ühine stiil mille järgi seda mitteanimeks (multifilmiks eesti keeles) liigitada saab. et kui ma elaks Jaapanis, siis vaataks välismaisele toodangule peale ja ütleks, et see on multifilm. et neil kõigil on mingi ühine joonistusstiil kuna peale vaadates saab kohe aru, et see on välismaal (USA-s, Euroopas vm) tehtud.

sellest vaatepunktist lähtudes: kas ühel maal tehtud animatsioonil/koomiksil on ühine joonistusstiil?
Tsiteerin::
Kuna kui on võimalik stiililiselt eristada vene kirjandust nt prantsuse kirjandusest, madalmaade kunstnike itaalia kunstnikest jne, siis peaks ju teoreetiliselt olema võimalik eristada "animed" "ameerika animatsioonist" ning need erinevused võikski ju tinglikult nimetada selleks "anime stiiliks" ( ? ).

mul ei ole probleemi mitmesuguste tunnuste järgi "anime stiili" määramisega (manga puhul läheb asi tänu pikemale ajaloole siiski ääretult keeruliseks kui mitte võimatuks), kuid mis tingimused selle alla kuuluda võiksid, seda ei oska küll öelda.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Arno



Liitunud: 12 Märts 2006
Postitusi: 147
Asukoht: Männiku karjäär

PostitusPostitatud: Teis Veeb 13, 2007 19:55    Teema: Vasta viitega

Kõik kes ütlevad et anime't tehakse ainult jaapanis, õelge palun mis siis on -see-

link video lõigule
http://www.youtube.com/watch?v=IROqQ4yZ5FE

ja kui see pole anime, mis siis see veel on?
http://www.youtube.com/watch?v=hMDVWp6NOxk
_________________
__________________
ATSSSURRRRRRRR
____________________
  /\)
 / /
( Y)
 ""
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Veeb 13, 2007 20:12    Teema: Vasta viitega

SSJ_Silver kirjutas:
Ma olen näinud väga erinevaid animesid niiet ära mõnita

ma ei mõnita. ma tõin lihtsalt äärmusliku situatsiooni, et lihtsam oleks absurdsuset aru saada. pealegi mis kuuluvad sinu väga erinevate animete alla? kui suur % kogu jaapani anime toodangust? ja kas sa oled ka midagi järgnevatest näinud?

1001 Nights, Cat Soup, Dead Leaves, Dragon's Heaven, Memories, Mind Game, Panda Z, Parappa the Rapper, Reign: The Conqueror, Tamala 2010, The diary of Tortov Roddle, Trava, Ursa Minor Blue, Windy Tales.

Tsiteerin::
Anime= animestiilis joonistatud joonisfilm.

vaadates sinu loetletud punkte küsiks, et mida tähendab sinu mõistes joonistatud? sest need punktid käsitlevad rohkemat kui ainult joonistusstiili.

Tsiteerin::
Tunnused mida kõik teavad(peaksid teadma):
1. enamasti Jaapani päritolu

ilma sõnata "enamasti" oleks minu arust see punkt päris õige.
Tsiteerin::
2. [skip] e. sügavama mõttega, kui tavaliselt multad(enamasti)

Excel Saga, Boboboubo Boubobo, Puni Puni Poemi, hentai... see punkt ei ole kohe mitte anime ühine joon.

Tsiteerin::
3.Suured silmad
4.näoilmed(kui kurb siis on nutunägu jne.)
5.siis chibi stiil(tavaliselt suured silmad, suur pea, väike keha)
6.nina hakkab tegelasel veritsema kui paljast naist näeb vms.(enamasti)

GitS, Jin-Roh, Patlabor III, Perfect Blue jpt. samuti mitte animele ühised jooned.

või ega sa ometi ei taha öelda, et kui üks neist on esindatud, siis on looming kohe anime?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Random



Liitunud: 16 Juun 2006
Postitusi: 1871
Asukoht: puu otsas

PostitusPostitatud: Teis Veeb 13, 2007 20:22    Teema: Vasta viitega

ruri, zork ja muud anime=jaapan pooldajad: palun vaevuge teadmiseks võtma, et KUNSTI ei saa arvude ja sõnadega kirjeldada. Isegi maailmakuulsat Mona Lisat on võimatu sõnade abil täpselt kirjeldada, seega on see, mis te nõuate võimatu.

anime=jaapan on minu arust liiga üldistatud seos. Sama hästi võiks ju öelda, et sõrmedega laual trummeldamine on muusika.

Hmm, kas jaapanis tehtud nukufilm on anime? Jaapanlaste jaoks on, neile on kõik animeeritu anime. Aga nukufilmi animeks lugemine oleks minu jaoks juba liig mis liig.
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Veeb 13, 2007 20:28    Teema: Vasta viitega

Arno kirjutas:
Kõik kes ütlevad et anime't tehakse ainult jaapanis, õelge palun mis siis on -see-

Koreas ja muudes jaapani lähisriikides tehtud produktsiooni nimetaks siiski mitteanimeks. tegelikult oleneb ka sellest kuidas nad ise selliseid tooteid kutsuvad, aga seda kahjuks ei tea.
Tsiteerin::
ja kui see pole anime, mis siis see veel on?
http://www.youtube.com/watch?v=hMDVWp6NOxk

misajast GitS anime pole?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
shether



Liitunud: 25 Jan 2007
Postitusi: 765
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Veeb 13, 2007 20:30    Teema: Vasta viitega

Meh mina olen siin arvatavati kõige vähem mangasid lugenud ja animeid vaadanud aga mul on ka sõnaõigus XD...
igatahes ma arvan, et animel ja mangal on omad tunnused eriti kui see pole tehtud jaapanis, sest ma arvan, et animet ja mangat saab teha kõikjal! LaLaLaa
aga ma ka ei eita kui mõni animatsioon mis on jaapanist tulnud ja pole kohe nii sarnane nt. one piecile või narutole või teistele, et see pole anime...kui teie ei taha nimetada mangaks eestis ja eestlase tehtud, jaapanis tehtud mangale sarnases joonistus (ma tahtsin küll välja mõelda paremat sõna aga mul ei tulnud midagi pähe, niiet ma panen selle sõna vähemalt jutumärkidesse) "stiilis" koomiksit...siis see pole minu mure LaLaLaa mina nimetaks seda ikka mangaks Happybunny.
ja kui te soovitate meil oma silmaringi avardada siis kas te võiksite vähemalt suuna kätte näidata, sest ma ei tea kust ma peaks siis õppima mis on ja mis ei ole anime/manga kui mitte wikipediast. peace :)


Viimati muutis seda shether (Teis Veeb 13, 2007 20:33). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
raidomees
Kasemees Enn elab kase sees


Liitunud: 15 Sept 2006
Postitusi: 1640
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Veeb 13, 2007 20:33    Teema: Vasta viitega

Ma tahaksin midagi küsida.
Kas on tegelikult vahet, kas sa kutsud mingit animatsiooni animeks või multikaks või milleks iganes?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail MSN Messenger
shether



Liitunud: 25 Jan 2007
Postitusi: 765
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Veeb 13, 2007 20:39    Teema: Vasta viitega

Minu jaoks on kui ma vaataksin mingit cartoon networki multifilmi ja mõnda animet mida kõik saavad kutsuda animeks(st. need kes arvavad, et anime on stiil ja need kes arvavad, et anime on ainult jaapani animatsioon).
Sest cartoonis teevad nad põhiliselt lollusi (mitte et seda animes ette ei tuleks :P) ja iga osa on erinev lugu.
Minu jaoks on animel mingi tagamõte ja lugu läheb koguaeg edasi...peaks midagi tarka veel üritama öelda?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Veeb 13, 2007 20:42    Teema: Vasta viitega

Random Hero kirjutas:
ruri, zork ja muud anime=jaapan pooldajad: palun vaevuge teadmiseks võtma, et KUNSTI ei saa arvude ja sõnadega kirjeldada.

vot, kunsti. aga joonistusstiili saab. või sa tahad täpsustada mida sa joonistussiili all mõtled? et nagu SSJ_Silver'gi, kes räägib joonistusstiilist, aga selle kirjeldamisel haaras sellesse hoopis punktid millel pole joonistusstiiliga mingit pistmist.
Tsiteerin::
anime=jaapan on minu arust liiga üldistatud seos.

minu arust väga täpne ja piiritletud seos. sõna anime kuuldes tead kohe, et jaapanist pärit, isegi kui vaadates kohe sellest aru ei saa. sinu moodi lähenemine tekitab minus tõrke, kuna anime on pärit jaapanist, aga jaapanist pärit asja ei tohi animeks nimetada.
Tsiteerin::
Hmm, kas jaapanis tehtud nukufilm on anime? Jaapanlaste jaoks on, neile on kõik animeeritu anime. Aga nukufilmi animeks lugemine oleks minu jaoks juba liig mis liig.

PostPet Momobin kvalifitseerub minu jaoks üsna kenasti animeks.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
SSJ_Silver
ei piinle enam


Liitunud: 7 Dets 2006
Postitusi: 1013
Asukoht: Tallinn/San Diego

PostitusPostitatud: Teis Veeb 13, 2007 20:55    Teema: Vasta viitega

Ma ei oska ju seletada, mis on anime... Anime on minu jaoks VÄGA lahe joonisfilm, mis on sama sisukas, kui film ja mitte nii lapsik, kui mõni CN'i multa. Ja muidugi on animestiil ka tähtis, ning see, et on jaapani keeles. Igastahes anime=animestiil+jaapan+korralik sü¾ee. Pealegi need millel head sisu ple, need on minu jaoks animed mida ma ei vaata. Näit. Shinchan, mis on põhaliku sisuta ja mõttetu...(minu jaoks)
_________________

"White clouds rush under us, cold winds brush against our cheeks, together up here in these blue skies we can fly as high, and as far as our hearts will take us."
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Arno



Liitunud: 12 Märts 2006
Postitusi: 147
Asukoht: Männiku karjäär

PostitusPostitatud: Teis Veeb 13, 2007 21:11    Teema: Vasta viitega

ruri kirjutas:
Arno kirjutas:
Kõik kes ütlevad et anime't tehakse ainult jaapanis, õelge palun mis siis on -see-

Koreas ja muudes jaapani lähisriikides tehtud produktsiooni nimetaks siiski mitteanimeks. tegelikult oleneb ka sellest kuidas nad ise selliseid tooteid kutsuvad, aga seda kahjuks ei tea.
Tsiteerin::
ja kui see pole anime, mis siis see veel on?
http://www.youtube.com/watch?v=hMDVWp6NOxk

misajast GitS anime pole?


yeeh figures...palun lugemisel kaasa mõelda ehk saaks siis aru...
_________________
__________________
ATSSSURRRRRRRR
____________________
  /\)
 / /
( Y)
 ""
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
cenorig



Liitunud: 14 Sept 2006
Postitusi: 1695

PostitusPostitatud: Teis Veeb 13, 2007 21:11    Teema: Vasta viitega

Mõttetu teema nagu Ummi ütles. Animed Jaapani joonisfilmina käsitlev pool on niikuinii "võitjad", sest teil on ju õigus, seda see mõiste läänes tähendab ja meil siin kaks-kolm kasutajat ei hakka üle maailma levinud termini sisu muutma. Pealegi ruri, zork, kammerer on ka kogenenumad vaidlejad, a see juba teine teema. Kui nad esitavad palve lugeda üles stiili tunnuseid, mida ei saa olla jaapani animatsioonil nagu näiteks ei saa ühtseid tunnuseid olla Eesti koertel, siis on teine pool igal juhul vaidluse kaotanud.

Sisetunne ei loe siin midagi, kuid samas ei saa te Random Herole sisetunde järgi anime liigitamist keelata. Mina TEAN, mida anime tähendab - kõik Jaapani joonisfilmid ON anime. Kuid mulle on veel liiga vara aeg, et Jaapanis tehtud "Porgandite ööd" animeks kutsuda. Mina nimetaks vestluses seda Jaapani joonisfilmiks, samamoodi kutsun ka Jaapani nukufilmi Jaapani nukufilmiks. Anime stiili saab jagada heal juhul bishoneni/shojo jne vahel, millel on tavaliselt väljakujunenud üldtunnused, kuid samas on see vaid ¾anri nimetus nagu action, millel jällegi stiili pole.

Ärge rohkem kellelgi paluge stiili tunnuseid välja tuua, sest sellega te ainult mõnitate. Minu arust oli siin teema "Mis teeb animest anime" vms, kus igaüks tõi välja enda uskumuste kohaselt anime parimad jooned. Minu jaoks on anime ikka midagi üllamat tavalisest joonisfilmist, sellepärast ei kasuta ma Pokèmoni kohta põhimõtteliselt väljendit anime, kuigi sellel on anime "tunnuseid" jalaga segada.

Teema võiks lukustada, niikuinii oli algne eesmärk ühe kindla anime kohta teavet saada (selle on kõik unustanud), kuid mul ka paar küsimust teisel osapoolele. Millal on Jaapani joonisfilm Jaapani Joonisfilm ehk millal on anime anime? Kas Jaapani pinnal tehtud ameerika animatsioon, kus hääli loevad jaapanlased peale? Kas jaapanlaste joonisfilm, mis ameerika stuudios tehtud on anime? Kas anime on anime, kui jaapanlased osalevad selle tootmises vaid madalematel kohtadel või on ta anime siis, kui stiili on loonud jaapanlane, kuid tema all töötavad mitte-jaapanlased. Kasutud küsimused nagu stiili omadki...

Ja et juttu kokku võtta, siis: sellest, kuidas üks või teine inimene midagi kutsub, ei muutu midagi. RH jaoks võivad tähed olla kauged täpid, mille alla Päike ei kuulu, aga see on juba tema asi, kui ta nii arvab.
_________________
xyz
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Random



Liitunud: 16 Juun 2006
Postitusi: 1871
Asukoht: puu otsas

PostitusPostitatud: Teis Veeb 13, 2007 21:20    Teema: Vasta viitega

kõik anime=jaapan pooldajad võiksid faktile näkku vaadata, et anime on ülisuur ja ülilai teema. Minu arust on lollus panna ühte patta GitS ja nukufilm, tegemist on liiga erinevate asjadega.

Ma palusin siin ära tuua ilusa naise tunnused, mitte keegi ei ole selleks võimeline olnud, samamoodi on võimatu "anime stiili" kirjeldada.

Sama hästi võiks ju öelda, et õigeid märulifilme tehakse ainult Holliwoodis, mujal tehtu on ainult "märuli mõjutustega"
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
shether



Liitunud: 25 Jan 2007
Postitusi: 765
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Veeb 13, 2007 21:24    Teema: Vasta viitega

ütleme nii, et maitse üle ei vaielda.
kõigil on oma arvamus animest Happybunny (kuigi paljudel see ühtib :I )
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Veeb 13, 2007 21:55    Teema: Vasta viitega

cenorig kirjutas:
Minu jaoks on anime ikka midagi üllamat tavalisest joonisfilmist, sellepärast ei kasuta ma Pokèmoni kohta põhimõtteliselt väljendit anime, kuigi sellel on anime "tunnuseid" jalaga segada.

idealiseerimine. võtame endale meeldinud asjast parimad küljed ja kinnistame need nimetusele anime. nagu kirjanduse defineerimine tippklassi teostega.
Random Hero kirjutas:
kõik anime=jaapan pooldajad võiksid faktile näkku vaadata, et anime on ülisuur ja ülilai teema.

ammu teada. anime on nagu kirjandus mille kohta öeldakse vist nii, et 90% toodangust on pask ning ülejäänud 10% kõlbab lugeda. anime ei ole idealiseeritud nägemus animatsioonist vaid masstoodang mida jaapanis välja lastakse ning millest väike osa ka siia jõuab. sellest on kahju, et selle väikese osa põhjal panevad osad juba paika, et milline anime peab välja nägema, ignoreerides täiesti seda suurt osa millest neil aimugi pole (või lihtsameelselt arvates, et see suur osa on samasugune nagu see väike). mangaga on veel hullem lugu, sest seal on proportsioonid ääretult pisike siinpool ja väga palju sealpool.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
shether



Liitunud: 25 Jan 2007
Postitusi: 765
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Veeb 13, 2007 22:00    Teema: Vasta viitega

jah...kahjuks ma ei tea tõesti eriti sellest suurest osast :/
see tegi nukraks...kas sa muidu tead?(ma niisama küsin :) )
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Järgmine
Lehekülg 5, lehekülgi kokku 7

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: