OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Kas anime või mitte?
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Random



Liitunud: 16 Juun 2006
Postitusi: 1871
Asukoht: puu otsas

PostitusPostitatud: Esm Veeb 12, 2007 21:02    Teema: Vasta viitega

ahh, teil on õigus, ma ei viitsi vaielda.
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
SSJ_Silver
ei piinle enam


Liitunud: 7 Dets 2006
Postitusi: 1013
Asukoht: Tallinn/San Diego

PostitusPostitatud: Esm Veeb 12, 2007 21:19    Teema: Vasta viitega

Palun öelge mulle, kui ma kunagi anime joonistan, kas seda võib siis animeks pidada, kui stiil on jaapanlik ja näeb välja nagu anime.
Muide ma vaatasin kunagi RTL2'st ja seal oli üks tydo, kes õppis animet kuskil ringis ja talt küsisti mis anime tunnused. Siis ta ütles, et naistel pikad jalad, ümmargused silmad enamasti, meestel teravamad, juuksed torkivad ja jaapan on peamine animeriik.
_________________

"White clouds rush under us, cold winds brush against our cheeks, together up here in these blue skies we can fly as high, and as far as our hearts will take us."
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Veeb 12, 2007 21:26    Teema: Vasta viitega

Random Hero kirjutas:
ahh, teil on õigus, ma ei viitsi vaielda.

kui üks pool ei suuda muud argumenti tuua kui, et "anime on anime sellepärast, et mu kõhutunne ütleb nii" siis ei saa vaidlust olla, ainult monoloogid mõlemalt poolt.

ja RH, sa võiksid enda silmaringi avardada selle asemel, et teisi kitsarinnalisuses süüdistada.

SSJ_Silver kirjutas:
Palun öelge mulle, kui ma kunagi anime joonistan, kas seda võib siis animeks pidada, kui stiil on jaapanlik ja näeb välja nagu anime.

sa võid seda nimetada animeks ja pidada animeks, aga miks? ma ei ütle, et see vale põhjus oleks, aga mina näen ainukese põhjusena seda, et mulle meeldib, ma teen järgi ja tulemus on sama mis originaal. minu silmis mitte. minu silmis on see nagu kodus vahuveini valmistamine ja siis teistele ütlemine, et see on ehtne ¹ampus.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
zork



Liitunud: 19 Veeb 2003
Postitusi: 578
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Esm Veeb 12, 2007 22:18    Teema: Vasta viitega

SSJ_Silver kirjutas:
Palun öelge mulle, kui ma kunagi anime joonistan, kas seda võib siis animeks pidada, kui stiil on jaapanlik ja näeb välja nagu anime.

Sa ei joonista animet vaid sa võtad ja jäljendat mingi teatud anime(te) stiili ja tulemus on animatsioon, mis meenutab mingi(te) anime(te) stiili/stiile.
SSJ_Silver kirjutas:
Muide ma vaatasin kunagi RTL2'st ja seal oli üks tydo, kes õppis animet kuskil ringis ja talt küsisti mis anime tunnused. Siis ta ütles, et naistel pikad jalad, ümmargused silmad enamasti, meestel teravamad, juuksed torkivad ja jaapan on peamine animeriik.

Animet ei õpita, õpitakse animatsiooni ja joonistamist. Ja need ülesloetletud tunnused on lihtsalt tunnused, mis esinevad paljudes animetes, see aga ei tee mitteanimeks sellist animet, kus neid tunnuseid ei esine. Mõni jaapani animestuudio võib vabalt võtta ja teha mõne anime, kus selliseid tunnuseid näiteks pole ja see on ikkagi anime. Või mõni ameerika stuudio võib teha mingi animatsiooni, kus neid tunnuseid esineb, kuid ega teised seda sellepärast animeks loe. Kas Betty Boop või Bambi või Mickey Mouse koos Pluto ja Donaldiga on anime? Ei ole. Samas on neis kõigis esindatud suured silmad ning kindlasti võib leida ka muid ühiseid asju, mis mingites animetes olevate stiilidega kokku sobivad.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
SSJ_Silver
ei piinle enam


Liitunud: 7 Dets 2006
Postitusi: 1013
Asukoht: Tallinn/San Diego

PostitusPostitatud: Esm Veeb 12, 2007 22:24    Teema: Vasta viitega

Näh ple aus!!! Ma tahan ka äkki kunagi manga teha. Pean Jaapanisse kolima sellepärast w?
EDIT:(See "näh" ple minu sõna vaid mu tydo, külge jäänud..)
_________________

"White clouds rush under us, cold winds brush against our cheeks, together up here in these blue skies we can fly as high, and as far as our hearts will take us."
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Veeb 12, 2007 23:27    Teema: Vasta viitega

SSJ_Silver kirjutas:
Näh ple aus!!! Ma tahan ka äkki kunagi manga teha. Pean Jaapanisse kolima sellepärast w?

miks sa pead enda pildiseeria nimetama just mangaks, aga mitte kutsuma seda pildiseeriaks või koomiksiks? kas sellepärast, et nii on cool või? ja mille poolest nimetus su loomingut paremaks teeb? mitte karvavõrdki.

koomiks ei ole halvem mangast, et seda oleks tarvis häbeneda ning enda loomingut mitte koomiksiks kutsuda. paljud koomiksid on kindlasti peajagu üle enamuses mangadest, näiteks Sandman kohe kindlasti. samuti on endal head mälestused seoses Dawni ja Death Dealeriga, rääkimata sellest, et joonistused neis on palju paremad kui keskmises mangas, lisaks veel värvilised.

lühidalt, avardage enda silmaringi natuke, ja mõlemalt poolt, enne kui hakkate midagi joonistusstiili järgi liigitama. väga lihtne on mingit endale meeldivat asja pealiskaudselt vaadata ja sellega piirdudes mängida teadjat ning selle jäljendamisega mängida oskajat. hea, lihtne ja mugav, aga minu arvates pole sellise natukese põhjal võimalik adekvaatselt millegi üle otsustada, kuna info on lihtsalt puudulik. aga vaatamata sellele nii tehakse - ollakse nähtud mõnda animet ning juba teatakse mis on anime ning milline on anime stiil (sama käib ka manga kohta).

pikk jutt, siit jutt ning ma ei keela teil arvamast nii nagu tahate, aga vähemalt võiks põhjenduseks tuua midagi enamat kui "mina arvan" ja "kõhutunne ütleb..."
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
R.E.M.I.



Liitunud: 11 Jan 2007
Postitusi: 399
Asukoht: Saksamaa, Berliin/Eesti, Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Veeb 13, 2007 00:10    Teema: Vasta viitega

zork kirjutas:
SSJ_Silver kirjutas:
Muide ma vaatasin kunagi RTL2'st ja seal oli üks tydo, kes õppis animet kuskil ringis ja talt küsisti mis anime tunnused. Siis ta ütles, et naistel pikad jalad, ümmargused silmad enamasti, meestel teravamad, juuksed torkivad ja jaapan on peamine animeriik.

Animet ei õpita, õpitakse animatsiooni ja joonistamist. Ja need ülesloetletud tunnused on lihtsalt tunnused, mis esinevad paljudes animetes, see aga ei tee mitteanimeks sellist animet, kus neid tunnuseid ei esine. Mõni jaapani animestuudio võib vabalt võtta ja teha mõne anime, kus selliseid tunnuseid näiteks pole ja see on ikkagi anime. Või mõni ameerika stuudio võib teha mingi animatsiooni, kus neid tunnuseid esineb, kuid ega teised seda sellepärast animeks loe. Kas Betty Boop või Bambi või Mickey Mouse koos Pluto ja Donaldiga on anime? Ei ole. Samas on neis kõigis esindatud suured silmad ning kindlasti võib leida ka muid ühiseid asju, mis mingites animetes olevate stiilidega kokku sobivad.


"Mis mingites animetes olevate stiilidega kokku sobivad". No nii! Mina ütleks just, et need enne loetletud tunnused on õiged ainme/manga tunnused, võibolla juuksed ei ole ainult enam NII teravad igas animes/mangas, kuna need ka koguaeg arenevad.

Te tahate öelda, et kui ma pole läbi kõik võimsa jumala sündinud Jaapanis, siis olen alamrahvas, kes ei saagi animet/mangat teha? *Pheh* Või et see on lihtsalt nende nimetus multikalte/koomiksile? See võis kunagi nii tõesti olla aga tänu oma erilisele joonistustiilile on need tõesti eraldi kategooriaks arenenud ja ma usun, et seda juba kindlasti kauem kui mina elanud olen.

See et Mikil on suured silmad ei tee teda kaugeltgi veel milleksgi taoliseks, kui on loetletud, et neid tunnuseid peab ikka küllaga veel olema.

Manga ja koomiksi vahe on täiesti näha:

1. Piltide paigutus.

2. Mitte et see joonistusstiili tunnus on aga mangas käib lugemine ikkagi paremalt vasakule, ülevalt alla(See on kindel manga tunnus, ilma selleta, kas anime stiilis või mitte, võib see olla vabalt koomiks, mis on lihtsalt anime tunnuseid juurde võtnud). Ehk kui lähen n Saksamaal raamatu poodi on ka seal eraldi riiulid, ühed mangad ja teised koomiksid. Tahaks näha, et keegi hakkab lugema ühte koomiksit paremalt vasakule või ühte mangat vasakult paremale.

Mangaga on asi natuke teine kui animega, kuna anime peab olema kindlalt anime stiiliis aga manga põhi tunnus on lihtsalt piltide paigutus ja paremalt vasakule lugemine. Seega ei tule ilmtingimata mangast anime vaid võib ka multfilmi teha kui pole õigeid anime tunnuseid. Sama nagu koomiksist võib ka anime vabalt teha, kui koomiksi muidu joonistusstiil on anime oma.

Ei ole mingit jama, et iga Jaapanis tehtud asi on meie jaoks anime/manga, lisaks see wikist lause, mida RH näitas oli täiesti õige. RH ehk ei viitsi enam vaielda aga tal oli täiesti õigus. On eraldi anime stiil. Ei ole ainult Jaapanis tehtud "joonistused" animed/mangad vaid anime stiilis tehtud "joonistused" on animed/mangad.

Igatahes kuni tee mulle vastupidist küllalt selgelt ära ei oska seletada, siis jään mina oma arvamuse juurde. Ehk ka SSJ_Silver võib vabalt teha Eestis manga valmis ja ka miski ei peata teda sellest animed teha ja seda ka anime alla liigitamada ja kui teie nimetate seda koopiaks kuna ta lihtsalt Jaapanist pole, kuigi täpselt samamoodi joonistatud on, siis no kuulge tere tore. Kindlasti ei ole anime enam lihtsalt Jaapanis tehtud koomiks, see on eraldi teistmoodi tehtud kunst. Vähemalt selleks see on välja arenenud :/
_________________
Animeklubi Miyako
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Veeb 13, 2007 00:40    Teema: Vasta viitega

R.E.M.I. kirjutas:
No nii! Mina ütleks just, et need enne loetletud tunnused on õiged ainme/manga tunnused, võibolla juuksed ei ole ainult enam NII teravad igas animes/mangas, kuna need ka koguaeg arenevad.

mina ütleks selle peale, et mine arene natuke, st laienda silmaringi.

Tsiteerin::
1. Piltide paigutus.

ehk täpsustad, mida sa selle all mõtled?

Tsiteerin::
2. Mitte et see joonistusstiili tunnus on aga mangas käib lugemine ikkagi paremalt vasakule, ülevalt alla

see on kultuuriline eripära, mitte manga tunnus, kuna jaapanis kirjutatakse ülevalt alla ja vasakult paremale. selle järgi eristad ainult seda, et see on jaapanist pärist ja jaapanlastele mõledud. tõlgitud mangad on ennem olnud vasakult paremale loetavad, alles mingi aeg tagasi hakati originaal layouti alles jätma.

ülejäänut ma ei kommentaari...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
R.E.M.I.



Liitunud: 11 Jan 2007
Postitusi: 399
Asukoht: Saksamaa, Berliin/Eesti, Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Veeb 13, 2007 01:24    Teema: Vasta viitega

Tavaliselt on mul nii halb mälu, et ma enam ei mäleta mida mõtlesin aga noh :(

- Ma lihtsalt ütlesin, mida läbi minu silmade on väärt animeks kutsuda, mitte mida ametlikult animeks nimetatakse.

- Piltide paigutus, nüüd on see halva mälu koht :( Aga ma oletan, et ma mõtlesin seda, et mangades on tihti nii öelda üle teise pildi jne...

- Ma tean isegi, et see on kultuurne eripära aga ma olen kindel, et ka mujal maailmas, inimesed teevad mangasid ja samamoodi paremalt vasakule(ära näited küsi, ei oska tuua, ei uuri mina mis maalt mis anime on). See nagu ei ole võimalik, et enne oli vasakult paremale, kuna mis siis kui üle mitme pildi või üle kahe lehe on? ??? (tähendab see tundub võimatu, mitte et ma midagi väidaks :) Varem siis ei tehtudgi üle teiste piltide? o_O Kahtlen selles lihtsalt kuidagi.
_________________
Animeklubi Miyako
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
SSJ_Silver
ei piinle enam


Liitunud: 7 Dets 2006
Postitusi: 1013
Asukoht: Tallinn/San Diego

PostitusPostitatud: Teis Veeb 13, 2007 06:52    Teema: Vasta viitega

ruri kirjutas:
SSJ_Silver kirjutas:
Näh ple aus!!! Ma tahan ka äkki kunagi manga teha. Pean Jaapanisse kolima sellepärast w?

miks sa pead enda pildiseeria nimetama just mangaks, aga mitte kutsuma seda pildiseeriaks või koomiksiks? kas sellepärast, et nii on cool või? ja mille poolest nimetus su loomingut paremaks teeb? mitte karvavõrdki.

koomiks ei ole halvem mangast, et seda oleks tarvis häbeneda ning enda loomingut mitte koomiksiks kutsuda. paljud koomiksid on kindlasti peajagu üle enamuses mangadest, näiteks Sandman kohe kindlasti. samuti on endal head mälestused seoses Dawni ja Death Dealeriga, rääkimata sellest, et joonistused neis on palju paremad kui keskmises mangas, lisaks veel värvilised.

lühidalt, avardage enda silmaringi natuke, ja mõlemalt poolt, enne kui hakkate midagi joonistusstiili järgi liigitama. väga lihtne on mingit endale meeldivat asja pealiskaudselt vaadata ja sellega piirdudes mängida teadjat ning selle jäljendamisega mängida oskajat. hea, lihtne ja mugav, aga minu arvates pole sellise natukese põhjal võimalik adekvaatselt millegi üle otsustada, kuna info on lihtsalt puudulik. aga vaatamata sellele nii tehakse - ollakse nähtud mõnda animet ning juba teatakse mis on anime ning milline on anime stiil (sama käib ka manga kohta).

pikk jutt, siit jutt ning ma ei keela teil arvamast nii nagu tahate, aga vähemalt võiks põhjenduseks tuua midagi enamat kui "mina arvan" ja "kõhutunne ütleb..."
>Esiteks mulle meeldib MANGA/anime joonistustiil palju rohkem, kui Mingi marveli oma, selleks ma siia foorumisse regasingi, et leida endasuguseid animearmastajaid ja, kui sulle ei meeldi siis see on sinu mure!
R.E.M.I kirjutas:
"Mis mingites animetes olevate stiilidega kokku sobivad". No nii! Mina ütleks just, et need enne loetletud tunnused on õiged ainme/manga tunnused, võibolla juuksed ei ole ainult enam NII teravad igas animes/mangas, kuna need ka koguaeg arenevad.

Te tahate öelda, et kui ma pole läbi kõik võimsa jumala sündinud Jaapanis, siis olen alamrahvas, kes ei saagi animet/mangat teha? *Pheh* Või et see on lihtsalt nende nimetus multikalte/koomiksile? See võis kunagi nii tõesti olla aga tänu oma erilisele joonistustiilile on need tõesti eraldi kategooriaks arenenud ja ma usun, et seda juba kindlasti kauem kui mina elanud olen.

See et Mikil on suured silmad ei tee teda kaugeltgi veel milleksgi taoliseks, kui on loetletud, et neid tunnuseid peab ikka küllaga veel olema.

Manga ja koomiksi vahe on täiesti näha:

1. Piltide paigutus.

2. Mitte et see joonistusstiili tunnus on aga mangas käib lugemine ikkagi paremalt vasakule, ülevalt alla(See on kindel manga tunnus, ilma selleta, kas anime stiilis või mitte, võib see olla vabalt koomiks, mis on lihtsalt anime tunnuseid juurde võtnud). Ehk kui lähen n Saksamaal raamatu poodi on ka seal eraldi riiulid, ühed mangad ja teised koomiksid. Tahaks näha, et keegi hakkab lugema ühte koomiksit paremalt vasakule või ühte mangat vasakult paremale.

Mangaga on asi natuke teine kui animega, kuna anime peab olema kindlalt anime stiiliis aga manga põhi tunnus on lihtsalt piltide paigutus ja paremalt vasakule lugemine. Seega ei tule ilmtingimata mangast anime vaid võib ka multfilmi teha kui pole õigeid anime tunnuseid. Sama nagu koomiksist võib ka anime vabalt teha, kui koomiksi muidu joonistusstiil on anime oma.

Ei ole mingit jama, et iga Jaapanis tehtud asi on meie jaoks anime/manga, lisaks see wikist lause, mida RH näitas oli täiesti õige. RH ehk ei viitsi enam vaielda aga tal oli täiesti õigus. On eraldi anime stiil. Ei ole ainult Jaapanis tehtud "joonistused" animed/mangad vaid anime stiilis tehtud "joonistused" on animed/mangad.

Igatahes kuni tee mulle vastupidist küllalt selgelt ära ei oska seletada, siis jään mina oma arvamuse juurde. Ehk ka SSJ_Silver võib vabalt teha Eestis manga valmis ja ka miski ei peata teda sellest animed teha ja seda ka anime alla liigitamada ja kui teie nimetate seda koopiaks kuna ta lihtsalt Jaapanist pole, kuigi täpselt samamoodi joonistatud on, siis no kuulge tere tore. Kindlasti ei ole anime enam lihtsalt Jaapanis tehtud koomiks, see on eraldi teistmoodi tehtud kunst. Vähemalt selleks see on välja arenenud :/
Väga õige jutt ja ma pooldan sind. Need teravad juuksed on pigem mõeldud juuksteotste kohata(on ju teravamad, kui mingites muudes animatsioonides). :)
_________________

"White clouds rush under us, cold winds brush against our cheeks, together up here in these blue skies we can fly as high, and as far as our hearts will take us."
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
kammerer
mitjok


Liitunud: 2 Dets 2004
Postitusi: 1454
Asukoht: tallinn

PostitusPostitatud: Teis Veeb 13, 2007 07:23    Teema: Vasta viitega

Kui "anime stiili" üle arutamiseks läks juba, siis ma arvan, et selline asi muideks täiesti eksisteerib. Aga väide, et "anime/manga on mingi kindla stiiliga joonistatud koomiks/multifilm" on vale. Kuid öelda, et Jaapani mangadel ning animedel pole omapärast stilistikat on ka vale. Jaapani animatsioon/koomiksikunst erineb lääne omast väga - kas me võrdleme siis mingit Shonen Jumpi Marveliga või mingit alternatiivmangat Robert Crumbiga. Et ühesõnaga animed/mangat ei saa liigitada ühe ühise stilistika alla (nagu siin osad kasutajad üritavad veidi küündimatult seotsada tervet animed, kui ¾anrit, suurte läikivate silmadega), kuid animel/mangal tervikuna on mingid piisavalt spetsiifilised eripärad, mis täielikult eristavad teda teiste kultuuride loomingust. Ning neid eripärasid saakski äkki nimetada "anime stiiliks".
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Veeb 13, 2007 09:37    Teema: Vasta viitega

kammerer kirjutas:
kuid animel/mangal tervikuna on mingid piisavalt spetsiifilised eripärad, mis täielikult eristavad teda teiste kultuuride loomingust. Ning neid eripärasid saakski äkki nimetada "anime stiiliks".

jah, äkki saakski. samas on see üsna kahtlane ja laialivalguv tegevus kuna mingi osa nendest eripäradest on kindlasti kultuurilised (kas kultuurilisi erinevusi saab nimetada stiiliks?) ning midagi ühist kõige kohta leida on minu arust ikka suht võimatu.

teiseks, kui on nö "anime/manga stiil", siis peaks olema ka "multifilmi/koomiksi" stiil. ja selle alla kuuluvad kuskohas tehtud asjad? ja milline on see stiil?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
zork



Liitunud: 19 Veeb 2003
Postitusi: 578
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Veeb 13, 2007 11:12    Teema: Vasta viitega

R.E.M.I. kirjutas:
"Mis mingites animetes olevate stiilidega kokku sobivad". No nii! Mina ütleks just, et need enne loetletud tunnused on õiged ainme/manga tunnused, võibolla juuksed ei ole ainult enam NII teravad igas animes/mangas, kuna need ka koguaeg arenevad.

Ja nii ongi, joonistustiilid muutuvad ja arenevad ning ei ole mingeid "õige anime" tunnuseid. Et tõesti, mine laienda silmaringi ning otsi ka jaapanlaste independent tegijate loomingut ning tule siis uuesti rääkima. Praegu sa lihtsalt lahmid oma mõne mainstream anime põhjal nähtuga kõik asjad ühte patta.
R.E.M.I. kirjutas:
Te tahate öelda, et kui ma pole läbi kõik võimsa jumala sündinud Jaapanis, siis olen alamrahvas, kes ei saagi animet/mangat teha?

Kui sulle meeldib masohhism ja enda alandamine, siis me jätame sulle selle alamrahvaks olemise rõõmu. Ainult ma ei saa aru, miks peaks manga millegipoolest ülim olema kui koomiks... Paistab, et siin on meil pigem tegemist teatud kompleksidega jaapani ja jaapanlaste loomingu suhtes.
R.E.M.I. kirjutas:
See et Mikil on suured silmad ei tee teda kaugeltgi veel milleksgi taoliseks, kui on loetletud, et neid tunnuseid peab ikka küllaga veel olema.

No palun, loetle siis üles kõik need tunnused, mis peavad kindlasti animatsioonis sees olema(kõik korraga sees, mitte ainult mõni neist), et animatsioon anime oleks.
R.E.M.I. kirjutas:
On eraldi anime stiil. Ei ole ainult Jaapanis tehtud "joonistused" animed/mangad vaid anime stiilis tehtud "joonistused" on animed/mangad.

Ikka ja jälle, sõna stiil eeldab, et on olemas kindlad tunnused ja kuni sa neid tunnuseid ette ei loe, pole olemas sellist asja nagu "anime stiil". Seega üks kahest
1) sa loed ette kõik tunnused, mis peavad olema animatsioonis, et ta anime oleks(nagu öeldud, ainult üks tunnus - suured silmad või teravad juuksed ei tee asja animeks veel, neid peab mitu olema)
2) sa lõpetad rääkimise "anime stiilist"

Kolmandat varianti pole.

R.E.M.I. kirjutas:
Igatahes kuni tee mulle vastupidist küllalt selgelt ära ei oska seletada, siis jään mina oma arvamuse juurde. Ehk ka SSJ_Silver võib vabalt teha Eestis manga valmis

Siin ei ole midagi seletada. Mõlemad on pildiseeriad, ainult läänes nimetatakse neid koomiksiteks, jaapanis mangaks. Sa võid oma pildiseeria siin valmis joonistada ning minna jaapanisse seda levitama, ehk nad nimetavad seda sul seal mangaks, aga siin eestis võid sa seda keerata mispidi tahes ja lugeda ülevalt alla või paremalt vasakule või kasvõi diagonaalis, aga siin ei nimeta seda keegi sul mangaks peale sinu enda ehk.

EDIT:
Radom Hero kirjutas:
Ainult siis, kui sina suudad öelda TÄPSED tunnused, mis teevad naise ilusaks.

Et panna sind nüüd oma sõnu sööma, siis ütlen ma ka ära TÄPSE tunnuse, mis teeb naise ilusaks - tema vaatamine/temaga suhtlemine/temaga koos olemine pakub mulle meeldiva elamuse. Rohkem pole vajagi, sest ilu ei ole defineeritud mingite konkreetsete omaduste kaudu vaid kui objekti/subjekti omaduste komplekt, mis on meeldivad silmale või kõrvale või intellektile või moraalsele meelele või ... jne.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
SSJ_Silver
ei piinle enam


Liitunud: 7 Dets 2006
Postitusi: 1013
Asukoht: Tallinn/San Diego

PostitusPostitatud: Teis Veeb 13, 2007 16:41    Teema: Vasta viitega

Mul ei ole kompleksid jaapani suhtes, vaid ma kade, kuna ma ei või manga teha ja seda manga nimega müüa sinu ja teiste jutu järgi, mis on masendav :( Ja anime ei võrdu minu jaoks jaapanlaste multa, vaid hoopis animatsioon millel on kindlad tunnused, mida enamus teavad. Kahju kui siin mõne arvates on anime ainult "jaapani multikas". T_T
_________________

"White clouds rush under us, cold winds brush against our cheeks, together up here in these blue skies we can fly as high, and as far as our hearts will take us."
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
kammerer
mitjok


Liitunud: 2 Dets 2004
Postitusi: 1454
Asukoht: tallinn

PostitusPostitatud: Teis Veeb 13, 2007 16:56    Teema: Vasta viitega

ruri kirjutas:
teiseks, kui on nö "anime/manga stiil", siis peaks olema ka "multifilmi/koomiksi" stiil. ja selle alla kuuluvad kuskohas tehtud asjad? ja milline on see stiil?


Kuna multifilm/koomiks on terve kunstivormi üldnimetused (mille alla käivad ka anime ning manga), siis oleks multifilmi "stiiliks", kui seda niimoodi saab nimetada, joonisfilm ning koomiksi stiiliks graafiline novell. Minu arvates oleks tegelikult vale eeldada, et kui Jaapani animatsiooni/koomiksit nimetada animeks/mangaks, millel eksisteerib mingi omapärane väljenduslaad, siis peab ülejäänud maailmas kasutusel olevatel terminitel, multifilm/koomiks, olema samuti mingid ühised stilistilised omadused. Igale kultuurile ongi loomulik ajaloost, religioonist, traditsioonidest ja paikkonnast tulenev omapärane kunst. Ning sellest tulenevalt oleks võib-olla õigem stilistilisi omadusi otsida erinevatelt animatsiooni/koomiksi koolkondadelt ning riikidelt. See, et Jaapan on nii tunnustatud ning on teeninud enda äärmiselt arenenud animatsioonile ning koomiksikunstile spetsiaale identifitseeriva nimetuse "anime" ei tähenda, et "anime" ei ole enam "multifilm" ega ka, et "multifilm" peaks käima ainult mingi teatud regiooni joonisfilmide kohta mille hulka ei kuula Jaapan.

Ühesõnaga "anime" ning "multifilm" ei saa mingil juhul olla vastanduvad terminid. "Anime" ning nt "Disney animatsioon" või "Skandinaavia animatsioon" saaksid olla minu arvates vastanduvad nimetused, millel on erinevad tunnused (stiilid ?).

Tsiteerin::
jah, äkki saakski. samas on see üsna kahtlane ja laialivalguv tegevus kuna mingi osa nendest eripäradest on kindlasti kultuurilised (kas kultuurilisi erinevusi saab nimetada stiiliks?) ning midagi ühist kõige kohta leida on minu arust ikka suht võimatu.


Jah, nõustun sinuga esmapilgul. Kuid tegelikult peaks see olema äärmiselt palju näinud/lugenud inimesel, kellel on teadmisi ka teiste maade animatsioonist ning multifilmist kui kunstiliigist üldiselt, võimalik. Kuna kui on võimalik stiililiselt eristada vene kirjandust nt prantsuse kirjandusest, madalmaade kunstnike itaalia kunstnikest jne, siis peaks ju teoreetiliselt olema võimalik eristada "animed" "ameerika animatsioonist" ning need erinevused võikski ju tinglikult nimetada selleks "anime stiiliks" ( ? ).

EDIT:

Natuke kaevasin ja leidsin sellise lehe, kus keegi toob välja rohkem kui ühe animele omase stiilielemendi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Veeb 13, 2007 18:19    Teema: Vasta viitega

SSJ_Silver kirjutas:
Ja anime ei võrdu minu jaoks jaapanlaste multa, vaid hoopis animatsioon millel on kindlad tunnused, mida enamus teavad.

ja kas sa oled valmis jaapanlasele ütlema, et sinu looming ei ole anime/manga, kuna mina, gaijin, ütlen nii. sest ma olen näinud sailor mooni ja dragonballi ning lugenud paari mangat ning seega tean täpselt milline anime/manga välja nägema peab.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
zork



Liitunud: 19 Veeb 2003
Postitusi: 578
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Veeb 13, 2007 18:36    Teema: Vasta viitega

SSJ_Silver kirjutas:
Mul ei ole kompleksid jaapani suhtes, vaid ma kade, kuna ma ei või manga teha ja seda manga nimega müüa sinu ja teiste jutu järgi, mis on masendav :(

Tee mulle selgeks, mille poolest sinu töö muutub paremaks, kui sa enda pildiseeria mangaks nimetad koomiksi asemel? Ainuke põhjus, mida ma siin näen, on inimeste tähelepanu püüdmine võõrapäraste nimetustega. Sa võid teha oma pildiseeriaid ja neid mangaks nimetada, kuid kõik teised siin eestis vaevalt seda tegema hakkavad(või arvad, et kui sa siin eestlasena eesti keeles raamatu kirjutad, siis on sul võimalus seda näiteks vene kirjanduseks nimetada? Ei ole.). Aga mine müü jaapanlastele seda, nemad nimetavad kindlast sul seda mangaks.
SSJ_Silver kirjutas:
Ja anime ei võrdu minu jaoks jaapanlaste multa, vaid hoopis animatsioon millel on kindlad tunnused, mida enamus teavad.

Kes on see enamus? Need, kes animet alles vähe näinud on? Ma olen animet vaadanud mingi 6,7,8 aastat ning mina ei suuda enam öelda, et anime on kindlate tunnustega animatsioon. Samuti ei defineeri ka ükski mulle teada olev allikas animatsiooni animeks stiili järgi. Muideks, kas on ühelgi teist stiili järgi liigitajatest viidata mõnele piisavalt autoriteetsele allikale(mitte mingile suvalisele foorumi postitusele või blogile), kus anime defineeritakse mingi stiili järgi? Või on teil välja pakkuda mõni lääne animatsiooni kompanii, kes nimetab ennast anime kompaniiks või siis oma tooteid animeks?
kammerer kirjutas:
Kuna kui on võimalik stiililiselt eristada vene kirjandust nt prantsuse kirjandusest, madalmaade kunstnike itaalia kunstnikest jne, siis peaks ju teoreetiliselt olema võimalik eristada "animed" "ameerika animatsioonist" ning need erinevused võikski ju tinglikult nimetada selleks "anime stiiliks" ( ? ).

Kindlasti on suurel osal animatsioonist võimalik teatud tunnuste järgi vahet teha, et kas on jaapani oma või läänes tehtud, kuid mis saab nendest, kes sellest mainstriimist erinevad? Võtad mõne jaapani autori ning liigitad selle teose peale vaadates omavoliliselt lääne animatsiooniks, kuna tema joonistamisstiil erineb mainstriim animest lihtsalt väga palju? Või mõni lääne autor teeb enda meelest rahulikult cartoone, sina aga tuled ja ütled, et ei, see on anime hoopis, kuna seal on need ja need elemendid sees?


Viimati muutis seda zork (Teis Veeb 13, 2007 18:53). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Ummi
lovely berry


Liitunud: 8 Apr 2006
Postitusi: 3500
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Veeb 13, 2007 18:49    Teema: Vasta viitega

Mis mõttetu diskussioon, buh! Rolling Eyes
_________________
baka pole surnud, me postitame siia peaaegu iga kuu
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
SSJ_Silver
ei piinle enam


Liitunud: 7 Dets 2006
Postitusi: 1013
Asukoht: Tallinn/San Diego

PostitusPostitatud: Teis Veeb 13, 2007 18:52    Teema: Vasta viitega

ruri kirjutas:
SSJ_Silver kirjutas:
Ja anime ei võrdu minu jaoks jaapanlaste multa, vaid hoopis animatsioon millel on kindlad tunnused, mida enamus teavad.

ja kas sa oled valmis jaapanlasele ütlema, et sinu looming ei ole anime/manga, kuna mina, gaijin, ütlen nii. sest ma olen näinud sailor mooni ja dragonballi ning lugenud paari mangat ning seega tean täpselt milline anime/manga välja nägema peab.
Ma olen näinud väga erinevaid animesid niiet ära mõnita, kuigi mitte niipalju, kui paljud `BAKA kasutajad on. Ja ma ei saa su lausest aru täpselt. Anime= animestiilis joonistatud joonisfilm. Tunnused mida kõik teavad(peaksid teadma):
1. enamasti Jaapani päritolu
2.
Wikipedia kirjutas:
Most anime includes content from several different genres, as well as a variety of thematic elements. This can make it difficult to categorize some titles by genres. A show may have a seemingly simple surface plot, but at the same time may feature a far more complex, deeper storyline and character development. It is not uncommon for an action themed anime to also involve humor, romance, and even social commentary. The same can be applied to a romance themed anime in that it may involve an action element, or in some cases brutal violence.

e. sügavama mõttega, kui tavaliselt multad(enamasti)
3.Suured silmad
4.näoilmed(kui kurb siis on nutunägu jne.)
5.siis chibi stiil(tavaliselt suured silmad, suur pea, väike keha)
6.nina hakkab tegelasel veritsema kui paljast naist näeb vms.(enamasti)
----Need kõik on mõned tunnustest!!! On olemas ka Anime-mõjutatud joonifilmid näit. Teen Titans.
_________________

"White clouds rush under us, cold winds brush against our cheeks, together up here in these blue skies we can fly as high, and as far as our hearts will take us."
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
kammerer
mitjok


Liitunud: 2 Dets 2004
Postitusi: 1454
Asukoht: tallinn

PostitusPostitatud: Teis Veeb 13, 2007 19:01    Teema: Vasta viitega

zork kirjutas:
Kindlasti on suurel osal animatsioonist võimalik teatud tunnuste järgi vahet teha, et kas on jaapani oma või läänes tehtud, kuid mis saab nendest, kes sellest mainstriimist erinevad? Võtad mõne jaapani autori ning liigitad selle teose peale vaadates omavoliliselt lääne animatsiooniks, kuna tema joonistamisstiil erineb mainstriim animest lihtsalt väga palju? Või mõni lääne autor teeb enda meelest rahulikult cartoone, sina aga tuled ja ütled, et ei, see on anime hoopis, kuna seal on need ja need elemendid sees?


Ei-ei loomulikult midagi nii rumalat ei tee. Anime/manga põhiline tunnus on see, et ta on tehtud Jaapanis - selle pärast teda ju animeks nimetataksegi ning mina nimetaksin seda isegi reegliks. Ma ei otsinud selle "anime stiili" all mingeid näppude peal üles loetavaid tunnuseid vaid mingeid Jaapani ajaloo ja paiknemisega jne seotud omapärasid nende animatsioonis, mis mujal ei esine.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Järgmine
Lehekülg 4, lehekülgi kokku 7

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: