OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Kas anime või mitte?
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Veeb 12, 2007 03:22    Teema: Vasta viitega

R.E.M.I. kirjutas:
Anime - Jaapani animestiilis joonissari/film, mis on alguse saanud ja kõige populaarsem küll jaapanlaste poolt

minu jaoks on kõige suurem aga selles, et miks anime/manga on jaapanist pärit, aga kõik jaapanis tehtud ei ole anime/manga? minu arust näitab see täiesti selgelt vähest teadmist - võetakse see vähene mis meile on jõudnud ning üldistatakse selle palju peale mis jaapanis on (võeh, anime on ju see laste digimon mis telekast tuleb.)

samuti miks eristatakse animet mangast kuigi mõlemad on põhimõtteliselt üks ja sama? miks jäetakse tänapäevase ja välismaale jõudnud loomingu stiili põhjal hindamisega välja manga algusaegadest pärit looming kuni tänapäevani ja alternatiivmanga?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Random



Liitunud: 16 Juun 2006
Postitusi: 1871
Asukoht: puu otsas

PostitusPostitatud: Esm Veeb 12, 2007 13:56    Teema: Vasta viitega

küsimus Japanimation=anime pooldajatele.

Kui jaapani koolitüdruk paneb vihikuserval kriipsujuku jooksma (teate küll, joonistate vihiku serva seeria pildikesi) kas see on kohe anime, mis anime, samas kui seda teeb USA õpilane, ei ole see mingit viisi anime.


Või veelgi parem, mis oleks, kui "Porgandite öö" oleks Jaapanis tehtud, Ghibli stuudios ja jaapani keeles kah veel. Anime? vist ikka mitte. Jaapanlaste jaoks oleks, sest nende jaoks on iga animatsioon anime, kuid minu jaoks kindlasti mitte.

Suhteliselt kitsarinnaline on vaadata mingit asja ainult selle päritolumaa kohta. Kordan, anime ei ole Jaapani registreeritud kaubamärk
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
zork



Liitunud: 19 Veeb 2003
Postitusi: 578
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Esm Veeb 12, 2007 14:41    Teema: Vasta viitega

Random Hero kirjutas:
Suhteliselt kitsarinnaline on vaadata mingit asja ainult selle päritolumaa kohta. Kordan, anime ei ole Jaapani registreeritud kaubamärk


Jätame nüüd selle päritolumaa sinnapaika(ma arvan, et heal juhul võib suurem osa meist teha järeleandmise ning nimetada ka mõnda jaapanlaste koostöös teise maaga tehtud animatsiooni animeks. samas puhtal kuskil mujal tehtud suurte silmadega animatsioon , mis jaapanlastesse üldse ei puutu, ei nimeta eriti küll keegi animeks) ning seleta meile ära, millised on siis "anime stiili" tunnusjooned ja miks siis osa jaapanis tehtud puhtal jaapanlaste mõeldud asjad ei ole anime? Kui sa tahad teistega suheldes kellelegi selgeks teha, mis on anime, siis pole nagu mõtet neile seletada asju stiilis - anime on see, mida vaadates ma tunnen et see on anime.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Random



Liitunud: 16 Juun 2006
Postitusi: 1871
Asukoht: puu otsas

PostitusPostitatud: Esm Veeb 12, 2007 14:53    Teema: Vasta viitega

Ainult siis, kui sina suudad öelda TÄPSED tunnused, mis teevad naise ilusaks. Mina seda ei suuda, mina vaatan naisele otsa ja kui mu kõhutunne ütleb, et ta on kena, siis seda ta ka minu jaoks on, ma ei suuda seda kirjeldada.
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Veeb 12, 2007 16:26    Teema: Vasta viitega

Random Hero kirjutas:
küsimus Japanimation=anime pooldajatele.

Kui jaapani koolitüdruk paneb vihikuserval kriipsujuku jooksma (teate küll, joonistate vihiku serva seeria pildikesi) kas see on kohe anime, mis anime, samas kui seda teeb USA õpilane, ei ole see mingit viisi anime.

jah
Tsiteerin::
Või veelgi parem, mis oleks, kui "Porgandite öö" oleks Jaapanis tehtud, Ghibli stuudios ja jaapani keeles kah veel. Anime?

jah.

aga minu küsimused?

miks anime/manga on jaapanist pärit, aga kõik jaapanis tehtud ei ole anime/manga? kas sellepärast, et sa oled natuke lääne poole lekkinud animet näinud ja sellepärast ka kohe kõik sarnane toodang on anime ning mittesarnane ei ole?

miks eristatakse animet mangast kuigi mõlemad on põhimõtteliselt üks ja sama? miks jäetakse tänapäevase ja välismaale jõudnud loomingu stiili põhjal hindamisega välja manga algusaegadest pärit looming kuni tänapäevani ja alternatiivmanga?

Tsiteerin::
Suhteliselt kitsarinnaline on vaadata mingit asja ainult selle päritolumaa kohta. Kordan, anime ei ole Jaapani registreeritud kaubamärk

ei ole jah Jaapani registreeritud kaubamärk, aga anime on nö jaapanikeelne sõna animatsioonile nagu meil multifilm või inglise keeles cartoon. nagu mangagi. muud vahet neil pole kui erinev nimetus erinevates keeltes ühele ja samale asjale - animatsioon ja pildiseeria (multifilm, cartoon, anime; koomiks, comic strip, manga).

ja minu arust on liiga üldistav suvalise tüübi suurte silmadega tegelast anime/manga tegelaseks tembeldada ning jaapanis tehtud eri stiilidega asjad jaapani kultuurist välja jätta ainuüksi sellepärast, et asjast vähe teatakse.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Ummi
lovely berry


Liitunud: 8 Apr 2006
Postitusi: 3500
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Veeb 12, 2007 16:32    Teema: Vasta viitega

ruri kirjutas:
aga anime on nö jaapanikeelne sõna animatsioonile nagu meil multifilm või inglise keeles cartoon.

Teadmatumatele, kes said ruri'st valesti aru või sain seda mina: Aga sõna animé ei ole jaapanikeelne sõna. o.O Täielik laenatud, mugundatud ja välja röögitud sõna.
_________________
baka pole surnud, me postitame siia peaaegu iga kuu
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
zork



Liitunud: 19 Veeb 2003
Postitusi: 578
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Esm Veeb 12, 2007 16:41    Teema: Vasta viitega

Random Hero kirjutas:
Ainult siis, kui sina suudad öelda TÄPSED tunnused, mis teevad naise ilusaks. Mina seda ei suuda, mina vaatan naisele otsa ja kui mu kõhutunne ütleb, et ta on kena, siis seda ta ka minu jaoks on, ma ei suuda seda kirjeldada.

Mina ei räägi ilusatest naistest, seega ei ole vaja ka neid tunnuseid otsima hakata. Sina aga räägid "anime stiilist", seega võiksid ju valgustada, mis stiilielemendid teevad animatsiooni animeks. Kui sa seda ei suuda isegi enda jaoks selgeks teha, siis võiksid ka lõpetada rääkimise sellest tundmatust "anime stiilist" millel pole ühtegi tunnust peale sinu kõhutunde. Nagu ma juba enne ütlesin - kuidas sa lähed ja seletad kellelegi teisele, mis on anime, kui sa muud ei oska öelda kui vaid - anime on see mis ma tunnen, et on anime?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Veeb 12, 2007 16:42    Teema: Vasta viitega

Ummi kirjutas:
ruri kirjutas:
aga anime on nö jaapanikeelne sõna animatsioonile nagu meil multifilm või inglise keeles cartoon.

Teadmatumatele, kes said ruri'st valesti aru või sain seda mina: Aga sõna animé ei ole jaapanikeelne sõna. o.O Täielik laenatud, mugundatud ja välja röögitud sõna.

nö jaapanikeelne sõna, kuigi tegelikult võiks seda ka jaapanikeelseks sõnaks nimetada, sest laensõnad keeles kuuluvad keele juurde. pealegi ei ole jaapanis sõna animé vaid anime (katakana e on ikkagi e mitte é).
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
kammerer
mitjok


Liitunud: 2 Dets 2004
Postitusi: 1454
Asukoht: tallinn

PostitusPostitatud: Esm Veeb 12, 2007 16:53    Teema: Vasta viitega

random hero kirjutas:
Ainult siis, kui sina suudad öelda TÄPSED tunnused, mis teevad naise ilusaks. Mina seda ei suuda, mina vaatan naisele otsa ja kui mu kõhutunne ütleb, et ta on kena, siis seda ta ka minu jaoks on, ma ei suuda seda kirjeldada.


Olgem ausad, sa lihtsalt ilutsed praegult. Ühesõnaga multikas, mille kohta su "liblikad" ütlevad, et see on anime, on anime ?

Ja miks sa selle "anime stiili" defineerimisega nii tagasihoidlik oled. Sa ju postitasid isegi pildi, mis peaks seda stiili esindama ning soovitasid inimestel viitsimise korral need tunnused sellelt pildilt ise kokku lugeda.

random hero kirjutas:


Äkki sa säästad meid sellistest postitustest:

random hero kirjutas:
Kui jaapani koolitüdruk paneb vihikuserval kriipsujuku jooksma (teate küll, joonistate vihiku serva seeria pildikesi) kas see on kohe anime, mis anime, samas kui seda teeb USA õpilane, ei ole see mingit viisi anime.


Ning hoopis tood ise välja need tunnused, mis teevad multifilmist anime ning koomiksist manga.

Ma siiralt tahaksin teada, sest keegi ei ole mulle kunagi varem seda "anime stiili" asja korralikult sinu vaatevinklist ära seletanud.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Ummi
lovely berry


Liitunud: 8 Apr 2006
Postitusi: 3500
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Veeb 12, 2007 17:03    Teema: Vasta viitega

ruri kirjutas:
Ummi kirjutas:
ruri kirjutas:
aga anime on nö jaapanikeelne sõna animatsioonile nagu meil multifilm või inglise keeles cartoon.

Teadmatumatele, kes said ruri'st valesti aru või sain seda mina: Aga sõna animé ei ole jaapanikeelne sõna. o.O Täielik laenatud, mugundatud ja välja röögitud sõna.

nö jaapanikeelne sõna, kuigi tegelikult võiks seda ka jaapanikeelseks sõnaks nimetada, sest laensõnad keeles kuuluvad keele juurde. pealegi ei ole jaapanis sõna animé vaid anime (katakana e on ikkagi e mitte é).

Keegi tagareast märkas, et see oli suunatud teadmatumatele, kes said ruri'st valesti aru. Ja samuti seda, et ma ütlesingi, et sõna animé ei ole jaapanikeelne sõna. Ja et ma lisasin, et see (anime) on täielik laenatud, mugundatud (e mitte é) ja välja röögitud sõna.
_________________
baka pole surnud, me postitame siia peaaegu iga kuu
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Random



Liitunud: 16 Juun 2006
Postitusi: 1871
Asukoht: puu otsas

PostitusPostitatud: Esm Veeb 12, 2007 17:18    Teema: Vasta viitega

oehh. Kui raske on wikisse "anime" sisse toksida ja siis seda lugeda? emm

Miks ma tagasihoidlik olen? Sest anime on nii laialivalguv, et seda on väga raske kirjeldada. zork, vana kavalpea aga hiilib jälle edukalt küsimustest mööda. Anime tunnuste kirjeldamine on sama keeruline, kui kauni naise kirjeldamine. ok, ma proovin kaunist naist ilma pildita kirjeldada, ehk siis saate aru, et seda on anime puhul sama raske teha.

Kaunil naisel on:
pea
nägu
juuksed
jalad
keha
käed
"kehaosad, mis meestele meeldivad" (ei hakka nimetama, siin on alla 18 aastasi)
varbad...

noh, tõstku nüüd käsi, kes sai targemaks, milline on kaunis naine. sorry, kui mõne elutähtsa organi välja jätsin.

Kõige lihtsam variant seletada, milline on kaunis naine või misasi on anime, on ikka otsene näitamine.
Wiki Animeprotaal kirjutas:

Anime (アニメ) refers to the animation style originating in Japan. It is characterized by distinctive characters and backgrounds, hand-drawn or computer-generated, that visually set it apart from other forms of animation.

_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
kammerer
mitjok


Liitunud: 2 Dets 2004
Postitusi: 1454
Asukoht: tallinn

PostitusPostitatud: Esm Veeb 12, 2007 17:28    Teema: Vasta viitega

random hero kirjutas:
Wikipe-tan, ehk anime näide. Kui sul igav on, kirjuta välja, mis annab talle anime tunnused.

random hero kirjutas:
Kordan - minu jaoks on Anime stiil, mitte Japanimation. Kui tahad, mõtle teisiti, ma ei tunne kohustust sinu ümberveenmiseks.

random hero kirjutas:
Sest anime on nii laialivalguv, et seda on väga raske kirjeldada. zork, vana kavalpea aga hiilib jälle edukalt küsimustest mööda. Anime tunnuste kirjeldamine on sama keeruline, kui kauni naise kirjeldamine. ok, ma proovin kaunist naist ilma pildita kirjeldada, ehk siis saate aru, et seda on anime puhul sama raske teha.


Eeaaoo, ühesõnaga on sinu jaks anime "stiil, mis ei ole Jaapanis registreeritud kaubamärk" ning Wikipe-tan on selle stiili näide, mille järgi igaüks oskab igavuse korral ülestähendada temale omased tunnused. Aga ometigi, sa ei oska seda stiili ise üldse kirjeldada.

Ütle lihtsalt et sa ei tea mees :P sellessuhtes, et ma ka ei tea - ära põe.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Random



Liitunud: 16 Juun 2006
Postitusi: 1871
Asukoht: puu otsas

PostitusPostitatud: Esm Veeb 12, 2007 17:31    Teema: Vasta viitega

kammerer kirjutas:

Ütle lihtsalt et sa ei tea mees :P sellessuhtes, et ma ka ei tea - ära põe.


Ise tean küll, mis anime on, kuid sõnadesse ei oska panna.
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
kammerer
mitjok


Liitunud: 2 Dets 2004
Postitusi: 1454
Asukoht: tallinn

PostitusPostitatud: Esm Veeb 12, 2007 17:35    Teema: Vasta viitega

random hero kirjutas:
Ise tean küll, mis anime on, kuid sõnadesse ei oska panna.


Ära muretse, see stiil on keeruline teema :( Aga ma küll oskan sõnadesse panna, mis anime on - anime on Jaapanis tehtud multa.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Veeb 12, 2007 17:38    Teema: Vasta viitega

kui sa tead, RH, siis ütle, millel põhineb sinu teadmine? natukesel nähtud animetel? sellisel juhul on see sama piiratud teadmine kui sci-fi nimetamine ulmeks ja fantaasia ja õuduse mitte sinna alla liigitamine.

ja kui oskad, siis võiksid ka proovida minu eelnevatele küsimustele vastata. eriti huvitab mind miks sa jätad jaapani kultuurist suure osa mangasid välja nimetades neid millekski muuks?

ja wikit ära võta sõna-sõnalt kuna see on väga üldistav definitsioon. paljud mangad/animed ei ole üsna kindlasti eristatavad mingi sarnase omaduse poolest.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Random



Liitunud: 16 Juun 2006
Postitusi: 1871
Asukoht: puu otsas

PostitusPostitatud: Esm Veeb 12, 2007 17:52    Teema: Vasta viitega

kammerer kirjutas:
random hero kirjutas:
Ise tean küll, mis anime on, kuid sõnadesse ei oska panna.


Ära muretse, see stiil on keeruline teema :( Aga ma küll oskan sõnadesse panna, mis anime on - anime on Jaapanis tehtud multa.


Nõus ~95% ulatuses. Aga ülddefinitsioonina kärab küll. Kuigi minu arust "Porganidte Öö" Made in Japan poleks anime. Samas oleks anime (stiil vähemalt) ka siis, kui see pole tehtud Jaapanis.

Gooti stiil leiutati oli ka alguses Prantsusmaal, selle algne nimi oli isegi "Prantsuse stiil" kuid nüüdseks on enamus euroopat Gooti stiilis kirikuid täis.


Armageddon kirjutas:

Russian, American... who cares! After all, it is all Made in China


Ahjaa:

Science Fiction - stiilina on "saienslik fiktsioon" (eestistatud inglise keel EI OLE lahe!) ehk teadusega seotud väljamõeldis.
Science Fiction kirjandusliku grupina - lisanduvad horror ja fantasy
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
zork



Liitunud: 19 Veeb 2003
Postitusi: 578
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Esm Veeb 12, 2007 18:17    Teema: Vasta viitega

Random Hero kirjutas:
oehh. Kui raske on wikisse "anime" sisse toksida ja siis seda lugeda? emm

Seal ei ole räägitud "anime stiilist" vaid sellest, mis on anime, selle ajalugu ning ja et seal on teinekord teatud stiilielemendid.
Random Hero kirjutas:
Miks ma tagasihoidlik olen? Sest anime on nii laialivalguv, et seda on väga raske kirjeldada. zork, vana kavalpea aga hiilib jälle edukalt küsimustest mööda.

Mis küsimusest ma mööda hiilin? Küsimus oli esitatud sulle, millele aga sina vastamata jätsid.

Random Hero kirjutas:
Kõige lihtsam variant seletada, milline on kaunis naine või misasi on anime, on ikka otsene näitamine.

Üldse ei ole, sest ühe ilu ei ole teise ilu. Samuti on anime joonistustiile mitmeid ning sa ei jõua neid kõiki teisele näidata. Samut itekib meil sellise definitsiooni juures umbes selline situatsioon, kus animatsioon ei ole anime senikaua, kuni seda näiteks RH vaadanud pole ja öelnud, et näe - see on anime. Ja kui sa ei oska seletada, mis on "anime stiil", siis ära ka räägi sellest, sest sõna "stiil" iseenesest eeldab juba seda, et seal on kindlad elemendid sees ning kui need seal on, siis võiksid sa neid ka juba kirjeldada.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Veeb 12, 2007 18:30    Teema: Vasta viitega

Random Hero kirjutas:
Ahjaa:

Science Fiction - stiilina on "saienslik fiktsioon" (eestistatud inglise keel EI OLE lahe!) ehk teadusega seotud väljamõeldis.
Science Fiction kirjandusliku grupina - lisanduvad horror ja fantasy

science fiction - teaduslik fantastika. ja see on ¾anr, mitte stiil.
science fiction grupina ei sisalda (vähemalt nii ma su lausest aru saan, st et SF sisaldab horrorit ja fantasyt) endas horrorit või fantasyt, need on eraldi ¾anrid - kokku kolm eraldi ¾anrit. eesti keeles võetakse nad ühise nimetaja alla nimega ulme.

ma ei usu, et sa ka animest rohkem tead, seega nagu arvata oli, üldistad asju enda vähese teadmise põhjal nii nagu sulle mugavam tundub.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Random



Liitunud: 16 Juun 2006
Postitusi: 1871
Asukoht: puu otsas

PostitusPostitatud: Esm Veeb 12, 2007 19:44    Teema: Vasta viitega

ruri kirjutas:
Random Hero kirjutas:
Ahjaa:

Science Fiction - stiilina on "saienslik fiktsioon" (eestistatud inglise keel EI OLE lahe!) ehk teadusega seotud väljamõeldis.
Science Fiction kirjandusliku grupina - lisanduvad horror ja fantasy

science fiction - teaduslik fantastika. ja see on ¾anr, mitte stiil.
science fiction grupina ei sisalda (vähemalt nii ma su lausest aru saan, st et SF sisaldab horrorit ja fantasyt) endas horrorit või fantasyt, need on eraldi ¾anrid - kokku kolm eraldi ¾anrit. eesti keeles võetakse nad ühise nimetaja alla nimega ulme.

ma ei usu, et sa ka animest rohkem tead, seega nagu arvata oli, üldistad asju enda vähese teadmise põhjal nii nagu sulle mugavam tundub.


Keegi hakkas siin enne seletama, et horror ja fantasy lähevad Sci-Fi alla. ei uskunud isegi, kuid wiki ütles ka nii...

Ja sina muidugi tead kõike kõige kohta.
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Veeb 12, 2007 20:53    Teema: Vasta viitega

Random Hero kirjutas:
Keegi hakkas siin enne seletama, et horror ja fantasy lähevad Sci-Fi alla. ei uskunud isegi, kuid wiki ütles ka nii...

nojah, see-see on kui kirjutan inglise terminitega, aga mõtlen eesti asja. st, mõtlesin nii: science fiction = teaduslik fantastika, samas TF ei võrdu ulmega. ulme=teaduslik fantastika+õudus+fantaasia. ¾anrite järgi.
Tsiteerin::
Ja sina muidugi tead kõike kõige kohta.

ei. ma ei tea näiteks misasi on anime/manga stiil.

ma peaks kusagilt skänneri saama, siis skänniks Frederick L. Schodti raamatust "Dreamland Japan" sisse peatüki "What Are Manga" ja "Manga! Manga!-st" natuke vanema perioodi manga stiilinäiteid. ehk siis kommenteerid mis neis ühist on...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Järgmine
Lehekülg 3, lehekülgi kokku 7

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: