OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Kas anime või mitte?
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
mimmu
hilja juba


Liitunud: 22 Apr 2005
Postitusi: 1270
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Laup Veeb 10, 2007 15:20    Teema: Vasta viitega

Nõustun suvalise kangelasega.
_________________
Onu Vanja kurvad püksid
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
kammerer
mitjok


Liitunud: 2 Dets 2004
Postitusi: 1454
Asukoht: tallinn

PostitusPostitatud: Laup Veeb 10, 2007 15:39    Teema: Vasta viitega

genky kirjutas:
Sama siin, aga mul tekkis küsimus sellest, et jaapanlane on paratamatult Jaapaniga seotud (seda eelkõige päritolu mõttes) ja kui jaapanlane kusagil maailmaotsas teeb animatsiooni, mis on animestiilis, siis kas see on anime? Pmst peaks olema, kuna tegu on jaapanlasega, aga samas jälle pole, sest tegu pole Jaapani toodanguga.


Minu arvates polegi võib-olla see, kes seda animatsiooni valmimist rahastab kõige olulisem. Oluline on asja juures vist kultuuriline ning endeemiline taust. Põhimõtteliselt, kui näiteks Kanadas elab keegi Jaapani päritolu animaator ning ta osaleks mõnes Kanada multifilmi tootvas projektis, siis see projekt ei muutu minu arvates animeks lihtsalt selle pärast, et näiteks key animator on jaapanlane. Minu arvates on anime puhul oluline, et suur loominguline ning liikumapanev jõud pärineb Jaapanist. Ehk siis, kui nt. stuudio Ghibli otsustab teha oma järgmise anime koostöös kanadalastega või hoopiski täiesti Kanadas, siis oleks see anime - kuna mis tahes maailma punktis see teostatakse on selle taga ikkagi Jaapani taustaga Ghibli. Ja teisest küljest, kui Kanada hakkaks tootma mõnda uut multifilmi ning otsustaks palgata appi animaatoreid Jaapanist, siis ei muutuks nende projekt animeks.

Samuti ei ole minu arvates rahvus liiga oluline. Ma ei tea küll ühtegi konkreetset nime, kuid kui mõni sakslane asuks elama Jaapanisse, õpiks seal animatsiooni, saaks tööd mõnes anime stuudios, siis need animed, mida ta tulevikus hea õnne korral ise valmistaks oleksid samuti anime.

Tsiteerin::
Seega on anime see, kus juhtival kohal on jaapanlane? Pmst peaks siis olema nii, et kui juhtival kohale on jaapanlane ja animaatorid on muust rahvusest, siis on tegu animega? Või peavad kõik meeskonnas olema jaapanlased?


Ma vist natuke juba vastasin sellele. Ei, minu arvates kui näitkes Eestis mõni Jaapani päritolu inimene hakkaks multifilme tegema, omamata mingit sidet tegelike Jaapani anime traditsioonidega, siis see ei oleks anime. Kui näiteks Hayao Miyazaki otsustaks oma järgmise anime teostada hiina animaatorite meeskonnaga, siis see oleks ikkagi anime, kuna animatsiooni loominguliseks teostajaks oleks anime rezissöör.

Tsiteerin::
Iga inimene võib igalpool teatud stiilis teha. Seepärast ei tundu mulle ka kammereri märkus kõige õigem "Seal treileris paistis see multikas ka suhteliselt läänelik - ma mõtlen tegelaste disaini peale ükssarviku"


Ma mõtlesin selle all seda, et The Last Unicorn sarnaneb animatsioonilt lääne loomingule. Mitte seda, et The Last Unicorn ei saa olla anime, kuna ta ei ole "anime stiilis" joonistatud.

Tsiteerin::
Ma nüüd ei saanud täpsel aru, kas sa mõtlesid seda jaapanis elamist ja koostööd kõike koos või eraldi. Selles mõttes, et antud animatsioon (The Last Unicorn) on tehtud koostöös endise Jaapani animatsioonistuudioga Topcraft (kellest mitmed töötavad pragu Ghiblis, nagu ennist mainisin). Seega on tegu animega. Samas...väga vabalt võivad siis animet teha ka need, kes pole jaapanlased, aga elavad Jaapanis ja töötavad mõnes animestuudios?


Minu arvates jah, Jaapanis elavad võõramaalased, kes töötavad sealsetes stuudiotes saavad vabalt animed teha. Selle Jaapanis elamise ja töötamise all ma mõtlesin seda, et inimene kellel ei ole tegelikult mingit kultuurilist/minevikulist/olevikulist sidet Jaapaniga, nt sina ja mina, ei saa oma kodumaal heast peast animed tegema kukkuda.

Tsiteerin::
Ma arvan, et RH mõtles siin joonistusstiili eelkõige. Miks eestlased sellest aru ei peaks saama?


Sa said natuke valesti aru, see käis hoopis selle kohta:

cenorig kirjutas:
Kuid samas - kui Eestis tehakse joonisfilm, millel on stiil äravahetamiseni sarnane animega ja kui hääli loevad peale jaapanlastest seiyud, siis kas see oleks anime?

kammerer kirjutas:
Ee, noh esiteks, miks peaksid eestlased tegema multika, millest 99 protsenti Eesti elanikest aru ei saa?


genky kirjutas:
Joonistajad ja animaatorid olid ju Jaapani animatsioonistuudiost ja animatsioon tehti Jaapanis. Filmi riikidena on märgitud nii USA, Suurbritannia, Lääne-Saksamaa kui ka Jaapan. Tegelaste disaind jne oli küll kellegi teise kavandatud, aga elu puhusid animatsioonile sisse siiski ju jaapanlased (näiteks Muumitrollide idee, stoori ja tegelaskujud olid juba raamatu põhjal suhteliselt kindlaks määratud).


Minu arvates ei ole see anime, sest animatsiooni loomingulised teostajad ei olnud jaapanlased. Jaapanlased ei dikteerinud kuidas see multikas peaks välja nägema, või kuidas ta peaks liikuma ja arenema. See multifilm oli kellegi teise nägemus, kes kasutas jaapani animaatoreid oma ideele elu sisse puhumiseks.

Muumitrollide puhul on lugu selline minu arvates, et anime rezissööriks on ju jaapanlane ning ka teostajateks enamuses jaapanlased. Ning ka välja lastud on ta ju algselt Jaapanis. See, et Tove Jannson on muumide raamatu autor ei tähenda, et sellest raamatust ei oleks võimalik teha anime adaptsiooni. Paljudest lääne autorite raamatutest on ju animesid tehtud - ee Gankutsuou lööb hetkel pähe näiteks.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Ryujin



Liitunud: 1 Sept 2006
Postitusi: 252
Asukoht: Tartu, Ryugu-jo

PostitusPostitatud: Laup Veeb 10, 2007 16:11    Teema: Vasta viitega

Rohkem siia teemasse pole lisada kui et...

"Everyone takes the limits of his own vision for the limits of the world" ~ Schopenhauer
_________________
*I wish my grass was emo so it would cut itself*
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Random



Liitunud: 16 Juun 2006
Postitusi: 1871
Asukoht: puu otsas

PostitusPostitatud: Laup Veeb 10, 2007 16:15    Teema: Vasta viitega

minu jaoks on aga ainult üks kindel anime tuvastamise viis - vaata peale ja ütle, kas on anime või mitte. Anime definitsioon ei ole "Jaapani Animatsioon" Anime on stiil ja ongi kogu moos. Iga eestlane, lätlane ja poolakas võib animet teha, niikaua kuni see on tõesti äratuntavalt anime stiilis.

Võtame kasvõi tegelase Wikipe-tan ehk siis wikipedia anime stiili näide. Vaevalt nemad selle jaoks jaapanisse pöördusid, lasid kohapeal ära teha ja oligi kõik. tulemuseks on kõigile äratuntavalt anime stiilis joonistatud tegelane, ei saa mingil moel kindlaks teha selle päritolumaad.

Lihtne küsimus: Kui ma võtan suvalise anime ja kustutan "Made in Japan" kaanelt ära ja kirjutan "Made in USA" asemele, kas see polegi siis enam anime? Praeguse jutu põhjal võin küll nii arvata.
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
kammerer
mitjok


Liitunud: 2 Dets 2004
Postitusi: 1454
Asukoht: tallinn

PostitusPostitatud: Laup Veeb 10, 2007 17:02    Teema: Vasta viitega

random hero kirjutas:
minu jaoks on aga ainult üks kindel anime tuvastamise viis - vaata peale ja ütle, kas on anime või mitte. Anime definitsioon ei ole "Jaapani Animatsioon" Anime on stiil ja ongi kogu moos. Iga eestlane, lätlane ja poolakas võib animet teha, niikaua kuni see on tõesti äratuntavalt anime stiilis.


Minu arvates on see üks halvimaid viise üldse anime defineerimiseks. Selle järgi oleks ju igasugune nunnudus suurte läikivate silmadega anime : )
Ning sinu definitsiooni järgi ei oleks ju see või see või see või see multikas anime, kuna neil puudub ju distinktiivne "anime stiil".

Tsiteerin::
Lihtne küsimus: Kui ma võtan suvalise anime ja kustutan "Made in Japan" kaanelt ära ja kirjutan "Made in USA" asemele, kas see polegi siis enam anime? Praeguse jutu põhjal võin küll nii arvata.


Eeeoooaa
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Arno



Liitunud: 12 Märts 2006
Postitusi: 147
Asukoht: Männiku karjäär

PostitusPostitatud: Laup Veeb 10, 2007 17:22    Teema: Vasta viitega

made in Korea ...kas see pole sis enam anime kuigi ta näeb samasugune täpselt välja kuid on teises riigis tehtud ning on korea keeles?

kui ei, mis oleks siis kui sellel oleks jaapani dub peal ja sa ei teaks et see oleks koreas tehtud, kas siis arvaksid ka et see ei ole anime?

Tsiteerin::
Ning sinu definitsiooni järgi ei oleks ju see või see või see või see multikas anime, kuna neil puudub ju distinktiivne "anime stiil".

animatsioon=anime=multikas=animatsioon
see et pole tehtud jaapanis ei tähenda et see pole anime kuna anime on lihtsalt animatsioon, see et neil erinevad joonistus stiilid on ei muuda seda et nad on kõik animatsioonid ehk multikad ja multikad on animed.. starting to get it??

anyway selle teema üle on täiesti mõetu vaielda kuna enamus jäävad ikkagi oma vaatepunktide juurde ja neid ei koti mis teised arvavad või ütlevad, ehk sis tuleb välja et see on mingi ülimalt mõtetu topic kus vailedakse oma toredate arvamuste üle
_________________
__________________
ATSSSURRRRRRRR
____________________
  /\)
 / /
( Y)
 ""
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
uplink



Liitunud: 14 Juul 2003
Postitusi: 188
Asukoht: RLV\Tartu

PostitusPostitatud: Laup Veeb 10, 2007 20:59    Teema: Vasta viitega

Kas taikonaut polegi kosmonaut ?
Aga astronaut ?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
genky
hommikune tõus


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 3674
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Püh Veeb 11, 2007 12:15    Teema: Vasta viitega

Arno kirjutas:
anyway selle teema üle on täiesti mõetu vaielda kuna enamus jäävad ikkagi oma vaatepunktide juurde ja neid ei koti mis teised arvavad või ütlevad, ehk sis tuleb välja et see on mingi ülimalt mõtetu topic kus vailedakse oma toredate arvamuste üle

Püstitasin selle teema selleks, et teada saada, mida teised arvavad. Kammerer põhjendas kenasti, kuigi ma temaga päris kõiges ei nõustu. Mina isiklikult näen seda vestlust arutluse, mitte vaidlusena. Vaidlusega oleks siis tegu, kui inimesed üksteist või üksteise öeldut maha tegema hakkaks ja põhjendusi ei suudaks tuua.

Aga aitäh vastanutele :)

uplink kirjutas:
Kas taikonaut polegi kosmonaut ?
Aga astronaut ?

On küll. Taikonaut on Hiina kosmonatu/astronaut ja astronaut=kosmonaut. Ühel asjal mitu nimetust.
_________________
Asashio | AniMatsuri | MyAnimeList
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
SSJ_Silver
ei piinle enam


Liitunud: 7 Dets 2006
Postitusi: 1013
Asukoht: Tallinn/San Diego

PostitusPostitatud: Püh Veeb 11, 2007 12:31    Teema: Vasta viitega

genky kirjutas:
uplink kirjutas:
Kas taikonaut polegi kosmonaut ?
Aga astronaut ?

On küll. Taikonaut on Hiina kosmonatu/astronaut ja astronaut=kosmonaut. Ühel asjal mitu nimetust.
Kosmonaut on tglt Venemaa astronaut. Ja astronaut on USA oma. Kui Eestis oleks astronaute siis oleksid nad estonaudid vms...
Ontopic: Kui ma vaatasin seda trailerit siis ütlen, et see ple raudselt anime :) , kuigi ilus.
_________________

"White clouds rush under us, cold winds brush against our cheeks, together up here in these blue skies we can fly as high, and as far as our hearts will take us."
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Random



Liitunud: 16 Juun 2006
Postitusi: 1871
Asukoht: puu otsas

PostitusPostitatud: Püh Veeb 11, 2007 12:58    Teema: Vasta viitega

SSJ_Silver kirjutas:
genky kirjutas:
uplink kirjutas:
Kas taikonaut polegi kosmonaut ?
Aga astronaut ?

On küll. Taikonaut on Hiina kosmonatu/astronaut ja astronaut=kosmonaut. Ühel asjal mitu nimetust.
Kosmonaut on tglt Venemaa astronaut. Ja astronaut on USA oma. Kui Eestis oleks astronaute siis oleksid nad estonaudid vms...
Ontopic: Kui ma vaatasin seda trailerit siis ütlen, et see ple raudselt anime :) , kuigi ilus.

Kosmonaut - tegelane, kes möllab kosmoses
Astronaut - tegelane, kes möllab tähtede vahel
estonaut - tegelane, kes ei ole eestlane, kuid on siia saadetud eestlaste vahele elama.


@kammerer:
Mind Game - anime + miski jama
Kemonozume - Anime äkki?
Nekojiru-sou ja Atama Yama - jaapani multifilmid, animeks on need nimetanud inimesed, kes arvavad, et igasugune Jaapani toodang on anime

Aga see on MINU arvamus, keegi ei saa öelda, et see oleks ainuõige või puhas vale.

Minu jaoks on anime stiil mitte Japanimation
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
cenorig



Liitunud: 14 Sept 2006
Postitusi: 1695

PostitusPostitatud: Püh Veeb 11, 2007 14:41    Teema: Vasta viitega

Ka minu jaoks liigitub anime rohkem stiili kui vaid Jaapani toodangu poole. Ma ei sooviks pikemalt põhjendada, kuid need kammereri viimase posti joonisfilmid liigitaks ma animeks, Muumid ka.
_________________
xyz
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
kammerer
mitjok


Liitunud: 2 Dets 2004
Postitusi: 1454
Asukoht: tallinn

PostitusPostitatud: Püh Veeb 11, 2007 14:48    Teema: Vasta viitega

random hero kirjutas:
Kosmonaut - tegelane, kes möllab kosmoses
Astronaut - tegelane, kes möllab tähtede vahel


Kas tähtede vahel ei olegi kosmost ? Mina olen ka alati teadnud, et tähesõdade aegu nimetasid ameeriklased oma inimesi astronautideks ning venelased kosmonautideks. Ning taikonaut peaks selle asja hiinlaste vaste olema.

Tsiteerin::
@kammerer:
Mind Game - anime + miski jama
Kemonozume - Anime äkki?
Nekojiru-sou ja Atama Yama - jaapani multifilmid, animeks on need nimetanud inimesed, kes arvavad, et igasugune Jaapani toodang on anime


Oh, päris lahe. Palun liigita need ka : My Neighbors the Yamadas, Tamala 2010, Metropolis, Trava, Eternal Family, She and her Cat ja Fantastic Children.

Mm, ja tegelikult ma tean, et ma ajan seda asja mõtetuks vaidluseks. Huvi pärast tahaks teada, et kuidas sa siis, Random Hero, täpselt tuvastad erinevate Jaapani animatsioonide seast, milline on anime ja milline mitte ? Et milline on see "anime stiil", mille alla sa animed liigitad ?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Random



Liitunud: 16 Juun 2006
Postitusi: 1871
Asukoht: puu otsas

PostitusPostitatud: Püh Veeb 11, 2007 15:21    Teema: Vasta viitega

ja kui mind raketiga üles lastakse võite mind ilmaruumi-naudiks kutsuda.
Asi on lihtsalt väljakujunenud väljendites. Venelane võib vabalt astronaut olla ja ameeriklane kosmonaut.
Taikonaut on lihtsalt meedia poolt leiutatud sõna, mida ei maksaks tõsise terminina võtta.


Wikipe-tan, ehk anime näide. Kui sul igav on, kirjuta välja, mis annab talle anime tunnused.

Võrdle kasvõi näiteks sellega.


Aga teeks eksperimenti. Ütleme, et Wikipe-tan ON USA looming ja Dee-Dee oleks Jaapanis tehtud, kas siis Wikipe-tan ei oleks enam anime ja Dexter's lab oleks?

Kordan - minu jaoks on Anime stiil, mitte Japanimation. Kui tahad, mõtle teisiti, ma ei tunne kohustust sinu ümberveenmiseks.
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Arno



Liitunud: 12 Märts 2006
Postitusi: 147
Asukoht: Männiku karjäär

PostitusPostitatud: Püh Veeb 11, 2007 15:25    Teema: Vasta viitega

Random Hero kirjutas:

Kosmonaut - tegelane, kes möllab kosmoses
Astronaut - tegelane, kes möllab tähtede vahel
estonaut - tegelane, kes ei ole eestlane, kuid on siia saadetud eestlaste vahele elama.

/sarcasm on
kes koolis käind teab et tähetede vahel ei saa mõllata :o
sest tähed on nagu ..kuidas ma ütlen nyd... päike on ka täht LaLaLaaLaLaLaa:d
/sarcasm off
_________________
__________________
ATSSSURRRRRRRR
____________________
  /\)
 / /
( Y)
 ""
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
SSJ_Silver
ei piinle enam


Liitunud: 7 Dets 2006
Postitusi: 1013
Asukoht: Tallinn/San Diego

PostitusPostitatud: Püh Veeb 11, 2007 18:43    Teema: Vasta viitega

Niih, te ei uskunud mind... Wikipedia aitab
Tsiteerin::
In the United States and many other English-speaking nations, a professional space traveler is called an astronaut.

By convention, a space traveler employed by the Russian Aviation and Space Agency (or its Soviet predecessor) is called a cosmonaut

In Chinese, the term yǔháng yuán (Simplified Chinese: 航天员; pinyin: hángtiàn yuán) (宇航员, "universe navigator") has long been used for astronauts. Taikonaut (Chinese: 太空人; pinyin: tàikòng rén) is sometimes used in by Western news media for professional space travelers from China.
Minu jaoks on ainme samuti stiil, mitte jaapani joonisfilm(kuigi vahest on :P ).
_________________

"White clouds rush under us, cold winds brush against our cheeks, together up here in these blue skies we can fly as high, and as far as our hearts will take us."
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
kammerer
mitjok


Liitunud: 2 Dets 2004
Postitusi: 1454
Asukoht: tallinn

PostitusPostitatud: Püh Veeb 11, 2007 19:02    Teema: Vasta viitega

random hero kirjutas:
Kordan - minu jaoks on Anime stiil, mitte Japanimation. Kui tahad, mõtle teisiti, ma ei tunne kohustust sinu ümberveenmiseks.


Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
zork



Liitunud: 19 Veeb 2003
Postitusi: 578
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Püh Veeb 11, 2007 22:15    Teema: Vasta viitega

kammerer kirjutas:


Nõustun sinuga. Neilt aga, kes ütlevad, et anime on stiil, tahaks siiski teada(see teema on siin varemgi läbi käinud), mis on siis selle stiili elemendid. Ja kas seega osa jaapani animatsioonist ei olegi anime, kuna ta ei järgi seda "anime stiili"?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Veeb 12, 2007 01:48    Teema: Vasta viitega

genky kirjutas:
Aga osad loojad olid jaapanlased ja animatsiooniga tegeleti Jaapanis olevas Topcraft Animation stuudios.

ma ei süvenenud filmi detailidesse, aga mulle piisas esialgse hinnangu andmiseks imdb infost (Directed by Jules Bass, Arthur Rankin Jr. ning Cast Overview). natuke rohkem otsides võiks hinnangu andmisel kahelda, aga lähtudes sellest, et Topcrafti on minu arust alltöövõtjana kasutatud animatsiooni tegemiseks, samas kui algatus ja kõik muu tuleb USA-st ning see oli tõenäolisellt ka USA turule mõeldud, siis ütleks, et see ei ole anime. kui uskuda seda lehekülge, siis peaksid ka teised Rankin-Bass poolt tehtud asjad olema animed (The Hobbit, The Return of the King, and 20.000 Leagues Under the Sea).

Random Hero kirjutas:
Suvaline Kangelane kirjutas:

Ühe jaoks on baka sinakashall, teise jaoks hallikassinine (kuramus, ma ei tea isegi mis ta on) Heh, kas ainult mulle tundub, või on kammereri postituse taust sinakam kui minu oma???

Aga tegelikult nii ongi. Igaüks vaatab oma vinklist ja peab oma arvamust õigeks.

doh, siin pole mingit pistmist oma vinklist vaatamisega. kui just värvipime pole või on vilets monitor, siis on üle ühe postituse ilusti näha värvide erinevus.

Tsiteerin::
Minu jaoks on anime stiil, mis seondub tugevalt Jaapaniga. Isegi kui Ed, Edd & Eddy oleks tehtud Jaapanis ja Ghibli stuudios, poleks see minu jaoks anime, sest see on läbi ja lõhki Cartoon Isegi Wiki ütleb, et anime stiili tunnuseid on võimatu täpselt välja tuua, kuid need on alati selgelt ära tuntavad.

küsimused joonistusstiilist kinnihoidjatele: miks määrab joonistusstiil anime/multifilmi või manga/koomiksi? miks jaapanis ja jaapanlaste poolt tehtud ning jaapanlastele mõeldud "Simpsonid" ei ole anime ning miks ameerikas ja ameeriklaste poolt tehtud ning ameeriklastele mõeldud "Crayon Shin-chan" ei ole multifilm?

pealegi kui jaapanis öeldakse kõige kohta anime, siis miks meie eristame jaapani toodangut animena mitte ei ütle lihtsalt multifilm selle kohta? kas sellepärast, et see on jaapanist või sellepärast, et siia maailma jõudnud animetel on näha ühist stiili (mõtlemiseks: väiksed lapsed kes midagi veel ei tea ütlevad ka kõige kohta multifilm)?

ja lõpuks - kas stiili järgi anime paikapanijad eristavad animet mangast? st liigitavad mangat ühe kriteeriumi järgi mangaks/koomiksiks ja animet teise kriteeriumi järgi animeks-multifilmiks? kui siis miks ja kui ei, siis miks paljusid mangasid ei kõlba nimetada mangadeks ainult joonistusstiili erinevuse pärast?

ja kõige lõpuks - minu arvates inimesed kes animet/mangat stiili järgi paika panevad on väga vähe nendega kokku puutunud ning seega käsitlevad neid kui pizzat (suvalisel taignatükil mingi suvaline täidis ja pizza valmis) samas kui päritolu järgi liigitajad käsitlevad neid kui ¹ampust (tõeline ¹ampus on pärit prantsusmaalt, Champagne regioonist, ülejäänud on lihtsalt vahuveinid). ja viimased kipuvad tavaliselt olema ka rohkem anime/mangaga kokku puutunud.

võrdlusele lisaks veel killuke ulmemaailmast - teadjad inimesed paigutavad ulme alla lisaks sci-fi'le ka fantaasia ja õuduse, võhikud kipuvad ulmet ainult sci-fi'ga seostama.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Veeb 12, 2007 01:53    Teema: Vasta viitega

SSJ_Silver kirjutas:
Keda huvitab mis riigis tehtud!!! Äkki on mu unistus joonistada manga ja seda Eestis ja muudes maades müüma hakata manga nime all.

miks manga nime all? mille poolest on koomiks nimetusena (ja ka ¾anrina) halvem mangast? ja kas manga tegelikult ei olegi koomiks? minu arust on vahe ainult selles, et erinevates keeltes on pildiseeriate jaoks erinevad nimetused.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
R.E.M.I.



Liitunud: 11 Jan 2007
Postitusi: 399
Asukoht: Saksamaa, Berliin/Eesti, Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Veeb 12, 2007 02:45    Teema: Vasta viitega

Olen suht koht täiesti RHga nõus :/ Väga võimalik, et ametlikult on see teist moodi aga kuna iga isiksus elab omas maailmas, siis minu jaoks on:

Anime - Jaapani animestiilis joonissari/film, mis on alguse saanud ja kõige populaarsem küll jaapanlaste poolt aga võib ka vabalt olla mujal maailmas joonistatud nagu multikaski. Või tahate öelda, et kui ma just ilmtingimata pole Jaapanis sündinud või pole seal elanud, siis ei saagi ma ei animed ega mangat teha? Või kui joonissarja tegijad on kõik jaapanlased, siis on kohe kas või mingi RH näide Dextor's värk anime? EI! Minu jaoks ei oma see tähtsust kes selle tegi, vaid mis stiilis on tehtud ja ma oskan eristada, mis on minu jaoks anime ja mis mitte. See pole ültse õige, et iga väike, vaeselt tehtud joonissari Jaapanis on kohe anime. Minu silmes on Anime jäänud nagu kunst, mida on ilus vaadata. Multikas seekõrval aga mitte. Mis minu jaoks veel joonissarja animeks muudab on selle story. See on küll ainult väike kõrval fakt aga ikkagi endale on vähemalt silma jäänud, et animedel on sügavam sisu tavaliselt. Need japsid ikka targad inimesed ka, ega neil ilma asjata maailma suurm IQ pole wink

Multikas - USAst alguse saanud(vähemalt tuntumad) stiili joonissari/film, mida kasutavad ka tänapäeval enamus riike maailmas, kuna seda on lihtsalt kergem joonistada, või kuna maailmas ei tutvustata eriti ida riike ega nende kultuure. Võtame näiteks Ameerika, nad ei tea enamjaolt isegi midagi Euroopa ajaloost ega praegustest tähtsatest inimestest Euroopas, rääkimata veel Ida maadest.

Manga / Koomiks - Järeldades manga paksust ja seda, et ta on alati poodides raamatute, mitte koomiksite all + stiil, siis ei ole raske teha vahet koomiksil ja mangal :/ Sama siin, nagu animelgi, mind ei huvita tõesti kust see pärit on. Naide 1(marveli koomiks) - Näide 2(Bleach manga) Stiil ju täitsa teine, ei hakka seletamagi ???

Ma loodan, et see tekst liiga segaselt välja ei tulnud, pool kolm öösel kirjutades, ai oota, homme ju kool, jama -.-
_________________
Animeklubi Miyako
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Järgmine
Lehekülg 2, lehekülgi kokku 7

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: