OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Pronks sõdur!
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4 ... 13, 14, 15  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> üldine
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  

Kas sõdur jätta või võtta?
Jätta
27%
 27%  [ 22 ]
mine ma see
72%
 72%  [ 59 ]
Kokku Hääli : 81

Autor Teade
Keitarò Urashima



Liitunud: 12 Dets 2006
Postitusi: 517
Asukoht: St. Paul, Minnesota

PostitusPostitatud: Püh Jan 21, 2007 17:11    Teema: Vasta viitega

Ei mõista mina üldse, mida need venelased hetkel mölisevad. Kutsuvad meid fa¹istideks ja mida kõike veel. Minu arvates võiks pronkssõduri (väikse tähega) kuhugi jõkke visata või siis pomm otsa panna. Kasvõi venelased koos nendega. Tundun tõesti jäme, aga kui ikka Ida-Virumaal elad, siis saad aru miks ma nii mõtlen. Venelasi ma ei austa, ei salli ega tunne huvi ning nende kujusi ei taha siin Eesti pinnal nähagi!
_________________
Tuntud ka kui: raidoukuzunoha, Raziel, Hauatagune

Welcome to..... Velvet Room.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Ryujin



Liitunud: 1 Sept 2006
Postitusi: 252
Asukoht: Tartu, Ryugu-jo

PostitusPostitatud: Püh Jan 21, 2007 17:42    Teema: Vasta viitega

Kunagi ei tasu venemaa avaldusi tõsiselt võtta, eriti kui need pole ametlikul tasandil. See kuju on lihtsalt üks vahend, et näidata, kuidas Eestis elavat venekeelset elanikkonda "diskrimineeritakse". Las rahvuslased ja fanaatikud tõmblevad, kõikidele lollustele ei pea reageerima.

Kuju kaitsmise peale meie nappiva politseijõu raiskamine oli veel suurem lollus, võiksid mingid trellid või võrkaia lasta ette lüüa (annetusraha eest >.>).

Ja sellel kujul on ainult 2,01 väärtust, millest esimene on skulptori kunstiline väärtus (mida ma kommenteerida ei oska) ja teiseks võlts Eesti okupeerijate mälestamine (suvaline vahend et lärmi tõsta meedias). See 0,01 on see osa, kellele see kuju tõesti mingit enamat väärtust omab.

Mina seda tsirkust eriti ei viitsinud jälgida, see pole esimene ega viimane selline juhtum. Kõige parem viis selliste asjade vastu võitlemises on lihtsalt nendest mitte välja teha. Kui lugejad ei loe, siis ajakirjandus ei kirjuta. (I wish it were so...)
_________________
*I wish my grass was emo so it would cut itself*
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
genky
hommikune tõus


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 3674
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Püh Jan 21, 2007 18:07    Teema: Vasta viitega

Arvestades seda, mis möllu Eesti meedia on loonud selle Pronkssõduri ja üldse Vene ümber ja kui paljud inimesed selle kõigega kaasa on läinud, ei ole meil mingit õigus rääkida sellest, mida Vene meedia Eestist räägib ja mida sealsed inimesed usuvad. Vahe on selles, et Venemaa on lihtsalt äärmuslikum. Tulihingelisem rahvas.

Pada sõimab katelt sündroom.

Pronkssõduri võiks aga viia kuhugi surnuaiale, kus see tulevikus ei satuks samasse olukorda ja rahu oleks tagatud.
_________________
Asashio | AniMatsuri | MyAnimeList
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
-hectic-



Liitunud: 5 Jan 2007
Postitusi: 378

PostitusPostitatud: Püh Jan 21, 2007 18:32    Teema: Vasta viitega

Ei tea mul on sellest kujust suht pohh*+-/*lad..
Aga üllatusin kui nägin seda teemat siin foorumis 0.o
Anyway, usun et see jura selle ümber kaob enne suve sest keegi ei viitsi sellega nii kaua jamada :P LaLaLaa
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
cenorig



Liitunud: 14 Sept 2006
Postitusi: 1695

PostitusPostitatud: Püh Jan 21, 2007 18:47    Teema: Vasta viitega

Ma olen alati tahtnud temast lahti saada, aga Venemaa möla pingestab mind veel enam. See on provokatsioon ja sellele ei tohi alluda, vaid lausa vastupidi! Riigil peab ju mingit autunnet olema, kuju tuleks kohe minema viia, mitte aga Venemaad karta. Sulatamist ma pooldan sama palju, kui Sakala keskuse lammutamist, mis on ju nõukogude ajal ehitatud, kindlasti toimus seal palju kommunistlike üritusi. Kunstiväärtuste hävitamisel pole mõtet, sest keegi samasugust enam ei tee. Kuju tuleks transportida kuhugi surnuaiale nagu varem pakutud või kõige magusam versioon - okupatsioonimuuseumi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Ummi
lovely berry


Liitunud: 8 Apr 2006
Postitusi: 3500
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Jan 21, 2007 21:45    Teema: Vasta viitega

Ho-hoo... Pronkssõduri-teema jälle platsis. Mina pooldan Ärapanijas pakutud ideed.
_________________
baka pole surnud, me postitame siia peaaegu iga kuu
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
raidomees
Kasemees Enn elab kase sees


Liitunud: 15 Sept 2006
Postitusi: 1640
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Püh Jan 21, 2007 22:20    Teema: Vasta viitega

Vot see jutt juba läheb.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail MSN Messenger
Ritsikas



Liitunud: 4 Veeb 2006
Postitusi: 229
Asukoht: Tallinn /Mustamäe

PostitusPostitatud: Püh Jan 21, 2007 22:52    Teema: Vasta viitega

Lätlased tahavad ka venelastele pühendatud kujust Lätis lahti saada... nati hilja võitu ärkasid aga vähemalt ärkasid LaLaLaa
Ma ei saa aru kui venelastele siin ei meeldi kobigu oma maale tagasi.
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Random



Liitunud: 16 Juun 2006
Postitusi: 1871
Asukoht: puu otsas

PostitusPostitatud: Püh Jan 21, 2007 22:54    Teema: Vasta viitega

Ritsikas kirjutas:
Lätlased tahavad ka venelastele pühendatud kujust lahti saada... nati hilja võitu ärkasid aga vähemalt ärkasid LaLaLaa
Ma ei saa aru kui venelastele siin ei meeldi kobigu oma maale tagasi.


Ei, eesti peab kummardama ja teenima venelasi, muidu neid ahistatakse. eestlane peab ära õppima vene keele, sest eesti keel on venelase jaoks liiga raske.
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Ritsikas



Liitunud: 4 Veeb 2006
Postitusi: 229
Asukoht: Tallinn /Mustamäe

PostitusPostitatud: Püh Jan 21, 2007 22:55    Teema: Vasta viitega

Random Hero kirjutas:
Ritsikas kirjutas:
Lätlased tahavad ka venelastele pühendatud kujust lahti saada... nati hilja võitu ärkasid aga vähemalt ärkasid LaLaLaa
Ma ei saa aru kui venelastele siin ei meeldi kobigu oma maale tagasi.


Ei, eesti peab kummardama ja teenima venelasi, muidu neid ahistatakse. eestlane peab ära õppima vene keele, sest eesti keel on venelase jaoks liiga raske.

Siis ahistatakse ju meid LaLaLaa
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Random



Liitunud: 16 Juun 2006
Postitusi: 1871
Asukoht: puu otsas

PostitusPostitatud: Püh Jan 21, 2007 22:57    Teema: Vasta viitega

Ritsikas kirjutas:

Siis ahistatakse ju meid LaLaLaa


Suva sellega, peaasi et vähemust ei ahistataks. Enamus võib kannatada, kuid vähemus kindlasti mitte. Venelasi on ju niigi nii vähe, neid tuleb hoida ja kaitsta nagu kõige väärtuslikumat loodusimet. eestlased võivad kannatada, kuid õnnetu venelane peab õnnelikuks saama.

Pean käsi südamel tunnistama, et mul pole õrna aimugi, mille eest see kurikuulus sõduripoiss seal seisab, kuid kui temast niipalju jama on, visake ta minema. Kui inimestega võidakse nii teha, miks ei võiks nii teha hunniku vanarauaga?
_________________


Viimati muutis seda Random (Püh Jan 21, 2007 22:59). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
kammerer
mitjok


Liitunud: 2 Dets 2004
Postitusi: 1454
Asukoht: tallinn

PostitusPostitatud: Püh Jan 21, 2007 22:59    Teema: Vasta viitega

minu meelest on see kuju norm . ma igati supportin seda ja vene pensionäride paraade kah seal. vene tädidel on tavaliselt mingeid hullult häid küpsiseid , mida arvatavasti leti alt aint neile müüdakse valitud turgudes
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Random



Liitunud: 16 Juun 2006
Postitusi: 1871
Asukoht: puu otsas

PostitusPostitatud: Püh Jan 21, 2007 23:04    Teema: Vasta viitega

kammerer kirjutas:
minu meelest on see kuju norm . ma igati supportin seda ja vene pensionäride paraade kah seal. vene tädidel on tavaliselt mingeid hullult häid küpsiseid , mida arvatavasti leti alt aint neile müüdakse valitud turgudes


no venelased on minuarust niikaua lahedad, kui nad eesti keelt oskavad ja muidu sõbralikud on. Mul on mitu tuttavat venelast, osad neist lasevad eesti keelt vaat et paremini kui mina, osad jälle nii, et naera või kõht valusaks, kuid nad on head inimesed. Samas on osad jälle sellised, et on 70 aastat siin elanud, saanud riigilt tasuta korteri ja kopsaka pensioni, ise lõugab, et eesti riik on jama ja miks tänapäeva noored temaga enam vene keeles ei räägi, ta ju siin 70 aastat vene keeles elanud, miks peaks ta nüüd keelt õppima.

Teine asi on vene pätid. kui me korterit välja üürisime, tuli kohale 4 ida-virumaa venelast, kes tahtsid end ühetoalisse ära mahutada. Üüri lubasid siis maksta, kui saavad, nad ehituse peal ja siis makstakse, kui objekt valmis. Kukkusid seal seletama ja enne ära ei läinud, kui meie suurt kasvu ehitusmees neile ust näitas.
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
kammerer
mitjok


Liitunud: 2 Dets 2004
Postitusi: 1454
Asukoht: tallinn

PostitusPostitatud: Esm Jan 22, 2007 01:43    Teema: Vasta viitega

eiei need on kõik linnalegendid. kuni küpsiseid saab on venelased ok.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Sato-chan



Liitunud: 7 Jan 2004
Postitusi: 836
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Jan 22, 2007 23:44    Teema: Vasta viitega

ei noh tõesti kui see monument nendele põlisvenelastele nii tähtis on, võtku endale. >_>
Kogu see jama ühe monumendi ümber on muutunud täiesti naeruväärseks.
Mind ajab nagu täiega tegelt vihale kuidas vanad vene kommunistid nüüd selle kuju pärast meie rahvast oma noortele (mitte küll ainult neile) mingisuguste kibestunud fa¹istidena püüavad näidata.
Ma nägin ka just natuke aega tagasi vene kanalil mingit uudist kus räägiti kuidas eestlased vaeseid venelasi peksavad ja ahistavad ja mida iganes nad veel nendega ei tee...jeesh emm
Ma lihtsalt ei talu sihukest lollust enam!
_________________


Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
gravitation
bishounen labu


Liitunud: 27 Sept 2006
Postitusi: 143
Asukoht: Pärnu

PostitusPostitatud: Teis Jan 23, 2007 00:12    Teema: Vasta viitega

Minu arust on see teema liiga ülesse puhutud- need venelased käisid seal juba aastatid ja kedagi ei häirinud aga järsku tekkis mingi paanika. Ega seda kuju ju see aasta sinna pandud.
Ja mõningad minu sõbrad ütlesid hästi- kui see kuju ei meeldi, sulatame üles ja teeme eesti sportlastele palju pronks medaleid.
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
R.E.M.I.



Liitunud: 11 Jan 2007
Postitusi: 399
Asukoht: Saksamaa, Berliin/Eesti, Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Jan 23, 2007 01:14    Teema: Vasta viitega

Täpselt sama arvamus mis RHl 0.o Ka endal puhtalt Eesti keelt rääkivaid venelas sõpru ja nende vastu pole midagi aga need jukud, kes tänaval kampadega käivad, suvalt inimesi peksavad ja/või muidu ülbed on, need võiks koos kujuga Venemaale maha müüa.

Just õhku ei taha seda kuju lasta aga kui nad tõesti selles nii kiindunud ja Venemaale ka ei taha viia, siis võiksid vähem selle ümber jollerdada, muudkui hüppavad seal ringi ja põletavad Eesti lippe. No mida veel? Meie ülbed nende vastu? Kui nad ainult nats vaeva näeksid ja Eesti keele ära õpikisid võiks venelaste seastki Savisaare vihkajaid leida, ehk üks tase kõrgemal.

Ka võimalus, võiks selle kuju kuhugi viia, kus 90% elavad venelased, küll neid kohti ka Eestis on, siis rahuneksid ehk maha. Pole ime et selline "suur teema" selle ümber on, kui Eestlaste pealinna keskel on vallutaja kuju ja keegi käib seal veel "palvetamas" või tõesti palvetamas ???

Üldkokkuvõttes pole mul isegi ainult vene keelt rääkivate venelaste vastu ka midagi, küll need ka meie keele kunagi ära õppivad. Küll meil tuleb ka ikka varsit see seadus nagu Saksamaal, et algklassist alates peab laps emakeelt oskama, ehk küll need venekoolid tasapisi ära kaovad. Aga mis vihaleajab oli ka see, kuidas näitas Reporteris, kuidas venelased hädaldavad vene telejaamade ees, et meid koheldakse nagu ***** jne, ei teagi täpselt, kas selline asi ajab vihale või teeb kurvaks :/

Selle kujuga võiks midagi ette võtta igatahes, muidu on suvel jälle sama lärm lahti emm
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
mamoru



Liitunud: 5 Veeb 2007
Postitusi: 20

PostitusPostitatud: Reede Veeb 16, 2007 13:26    Teema: Prokssõduri teema Vasta viitega

Olen kõigiga nõus, kes arvavad, et pronkssõdur võiks jääda või selle eemaldamise otsus kiireimas korras vastu võtta, ükskõik milline ja et see teema on liiga üles puhutudu.
Kuid ühte ma ei saa aru- kõik räägivad, et venelased ja venelased, kuid okupatsiooni taga oli Stalin. Ja mõelge ise kui oleks Saksamaa võitnud, siis oleksime me ka oma iseseisvuse nii või naamodi kaotanud ja see oleks veel hullem, sest sakslaste ideoloogia järgi pidi alamrahvad ära kaotama, eriti juute, mille käigus tapeti Eestis 5000 eesti kodaniku koondus laagris, NSVLis seevastu küüditati, kuid see polnud veel nii õudne, kui surra koonduslaagri gaasikambris, enne seda tapvat tööd tehes. Ja selline küsimus veel, et miks seisavad Berliini keskel kaks NSVLi tanki ja vene sõdurid( kujud(? Seda küsiti ka Berliini linnapealt ja tema vastas, et see on ajalugu ja seda küsimust küsivad väga paljud turistid, kes külastavad linna. Kusagil muul maal kus on NSVLi mälestusmärke ei ole selle teemaga probleeme peale Eesti, kuigi paljud riigid sattusid samuti NSVLi mõjusfääri või okupatsiooni alla. Paljud võivad mõelda, et miks ma olen nii kaitsev pronkssõduri jäämise suhtes: vastus on selles, et see on ajalugu ja me ei saa seda muuta, me saame muuta tuleviku, et midagi sellist enam ei juhtuks kunagi ja peale selle oleme me demokraatlikmaa, mille järgi peaksime me olema tolerantsed üksteise suhtes. Peale selle olen kindel, et paljudel eestlastel oli suva kas sõdur on või ei ole, kuid loomulikult hakkas see kõiki huvitama, kui riigikogus hakati seda palju arutama ja abiks tulid veel sündmused/aktsioonid, mis toimusid kevadel, minu arust peaks karistama neid kes selle aktsiooni taga olid, mitte aga sõdurit teiseldama- Kohe-kohe on valimised ja see on neile igati kasuks, kes pronkssõdurit eemaldada tahavad. Kui meelde tuletada, et pärast eelmist kevadet, mil toimusid need ebameeldivad aktsioonid räägiti sellest palju, kuid siis see vaibus kuni valimisteni. Ja peaks mainima, et ega ainult venelased neid aktsioone ei korraldanud, eestlased kastsid ka värvisisse paar korda pronkssõdurit. Eila võeti parlamendis vastu seadus, mille kohaselt võiks pronkssõdurit teiseldada, kuid president lükkas selle tagasi, toodes põhjuseks vastuolud põhiseadusega.
Peaks ütlema, et mõtlesin algul nii nagu paljud siin ennast väljendasid, et pronkssõdur maha ja kohe! Kuid ma hakkasin siis mõtlema, et pronkssõdur ei tähenda okuperimist vaid võitu venelaste silmis, fasistide üle, loomulikult sellele järgnesid pikad okupatsiooni aastad ja saan igati aru, et meie silmis tähendab see okupatsiooni.
Minu seisukoht oleks pronkssõduri kohta selline, et lasta jäda või eemaldagu, kuid tehku seda kiirelt ja lähiajal.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
mamoru



Liitunud: 5 Veeb 2007
Postitusi: 20

PostitusPostitatud: Reede Veeb 16, 2007 13:40    Teema: Vasta viitega

Ritsikas kirjutas:

Ma ei saa aru kui venelastele siin ei meeldi kobigu oma maale tagasi.


Selle kommentaari kohta ütleksin ma seda, et miks ei ole umbes 10000 eestlast, kes Venemaal elavad ja vabalt eesti keelt räägivad tagasi tulnud, kui eesti taasiseseisvus? Põhjuseks on see, et seal on neil olemas oma kodu, majapidamine ja kui nad tuleksid Eestisse poleks neil kuhugi minna, samuti on venelastega, paljud on elanud siin sünnist saati miks nad peaksid tahtma oma uuelt kodunt lahkuma ja kindlalsti paljud tahaksid kuid neil ei oleks kuhugile minna.

Teeme sellise hüpoteesi:(ja sa oskaksid kohaliku keelt)
Sulle ei meeldi Eestis elada ja sa tahaksid kuhugile Ladina -Ameerika riiki, USAsse või Jaapanisse elama asuda. Su vanemad ütleksid OK! lähme, te ostate piletid ja lähete- te ei tea kedagi või on vähesed sõbrad, kes teid aidata ei saa, korter mille maha müüdi selle raha eest ei osta heas kohas korterit peale mingi küla, peale selle pole tööd nii kiiresti võimalik leidaa ega koolis käia. Vot sellis värgi ees on iga venelane, kes tahaks tagasi minna.

Jäta meelde, et see oli ainult hüpotees ja ise oleksin ka palju õnnelikum kui oleks Eestis palju rohkem eestlasi ja venelasi vähem.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Random



Liitunud: 16 Juun 2006
Postitusi: 1871
Asukoht: puu otsas

PostitusPostitatud: Reede Veeb 16, 2007 15:01    Teema: Vasta viitega

mamorou hüpoteesist natuke:

Ilusad majad maksavad Vahemere ääres vähem kui siin. Tõesti ei mäleta, mis riik oli, kuid mäletan, et mingi kahekorruselise UUE maja sai vist 900 000eest kätte.


Ja minu arvamus asjast on endiselt sama: Kui sellest sõduripoisist on nii palju tüli, visake ta minema.

See
See

See eriti
Palun ära ole kirjaviga ja olegi nii odav.
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> üldine Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4 ... 13, 14, 15  Järgmine
Lehekülg 3, lehekülgi kokku 15

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: