OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

The Melancholy of Haruhi Suzumiya
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
acousmatique



Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 2499
Asukoht: ---

PostitusPostitatud: Nelj Juul 06, 2006 23:10    Teema: Vasta viitega

Haruhi Suzumiya esimene osa on nagu küpsustest: kõik need, kes sellest aru ei saa või keda see ära hirmutab kuna see nii harjumatu on, ei ole selleks seeriaks valmis. Nad ei saa täit kogemust sellest.

Sestap: "vara veel."

Sa võid, kui sa tahad, hakata seeriat teisest osast alates vaatama. Ehk tundub normaalsem, aga seda ainult kolmanda osani, kus kõik veelgi maksimaalsemalt krussi keeratakse, aga hoopis teisiti kui esimeses osas. Ja ehk sa isegi koged seda vaadates midagi, olgu see siis kaastunne, igavus või isegi hämmeldus, kuid lõppude lõpuks on see kogemus vaid veerandik sellest mida tunneb inimene kel on hinge taga juba üksjagu animet ja kes hakkas seeriat just selle esimese osa pärast vaatama, suu ammuli vaadates mis toimub ning tohutu ärevusega uusi osasid oodates sest iga uus osa on täis ootamatusi -- või vastupidi, on uus osa ühtäkki nii tavaline et ta on ka justkui eriline.

Ja nii edasi, ja ka tagasi, kronoloogiliselt siis. fufufuuu
_________________
☞ [...LIL B MIXTAPE PLAYING VERY LOUDLY...] ☀
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Random



Liitunud: 16 Juun 2006
Postitusi: 1871
Asukoht: puu otsas

PostitusPostitatud: Nelj Juul 06, 2006 23:13    Teema: Vasta viitega

eks ta ole jah selline piiri peal mäng. kas on nii absurdne, et keegi ei saa aru, või nii natuke absurdne, et tekitab suure huvi, mis edasi tuleb. Seekord oli minu jaoks esimene variant. eks oma osa mängis ka söödamatu kvaliteet youtube's.
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
acousmatique



Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 2499
Asukoht: ---

PostitusPostitatud: Nelj Juul 06, 2006 23:18    Teema: Vasta viitega

Seda youtube'i asja ka. Haruhi animatsioon on klass. Seda tuleb naudida maksimaalselt.

Ning su sõnastus on egoistlik. "nii absurdne, et keegi ei saa aru" ei pea üldse paika, sest väga paljud said aru.
_________________
☞ [...LIL B MIXTAPE PLAYING VERY LOUDLY...] ☀
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Random



Liitunud: 16 Juun 2006
Postitusi: 1871
Asukoht: puu otsas

PostitusPostitatud: Nelj Juul 06, 2006 23:33    Teema: Vasta viitega

acousmatique kirjutas:

Ning su sõnastus on egoistlik. "nii absurdne, et keegi ei saa aru" ei pea üldse paika, sest väga paljud said aru.

See oli üldistus, millisel noateral balansseerivad selliste anime tegijad, see ei käinud konkreetselt selle kohta.
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Ummi
lovely berry


Liitunud: 8 Apr 2006
Postitusi: 3500
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Juul 06, 2006 23:36    Teema: Vasta viitega

Random Hero kirjutas:
see ei käinud konkreetselt selle kohta.

okei, ma sain oma naeru kätte, ma vaatan nüüd nats haruhit. Happybunny

EDIT: naer käis selle lauseehituse pihta, mis oli ületamatult tore ja vastas mu tujule Happybunny
_________________
baka pole surnud, me postitame siia peaaegu iga kuu


Viimati muutis seda Ummi (Nelj Juul 06, 2006 23:45). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
acousmatique



Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 2499
Asukoht: ---

PostitusPostitatud: Nelj Juul 06, 2006 23:43    Teema: Vasta viitega

Random Hero kirjutas:
See oli üldistus, millisel noateral balansseerivad selliste anime tegijad, see ei käinud konkreetselt selle kohta.

Ma tean, ja sisimas vabandasin ka juba ette ära. Mulle lihtsalt ei meeldi sellised üldistused. See jätab sinust arvamusliidri mulje, mida sa aga vähemalt hetkel väljaspool iseennast kahjuks pole.

BAD KARMA. Ja nii.
_________________
☞ [...LIL B MIXTAPE PLAYING VERY LOUDLY...] ☀
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Random



Liitunud: 16 Juun 2006
Postitusi: 1871
Asukoht: puu otsas

PostitusPostitatud: Nelj Juul 06, 2006 23:44    Teema: Vasta viitega

Ummi kirjutas:
Random Hero kirjutas:
see ei käinud konkreetselt selle kohta.

okei, ma sain oma naeru kätte, ma vaatan nüüd nats haruhid. Happybunny

EDIT: naer käis selle lauseehituse pihta, mis oli ületamatult tore ja vastas mu tujule Happybunny

Kas see lauseehitus oli:
ülimalt geniaalne
ülimalt segane/idiootlik
ülimalt segu mõlemast
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
acousmatique



Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 2499
Asukoht: ---

PostitusPostitatud: Nelj Juul 06, 2006 23:46    Teema: Vasta viitega

"ülimalt tore" oli, mitte midagi muud. Nagu ta ise ütles.

Lakka kahtlemast, see on esimene samm Haruhiismi suunas.
_________________
☞ [...LIL B MIXTAPE PLAYING VERY LOUDLY...] ☀
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Ummi
lovely berry


Liitunud: 8 Apr 2006
Postitusi: 3500
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Juul 06, 2006 23:49    Teema: Vasta viitega

Mulle lihtsalt meeldis kahe "see" kasutamine.

Anime on lihtsalt nii kohutavalt armas ja tore!

Muuseas tahtsin küsida, mis OVA tähendab, sest ma olen seni sellele mitte eriti tähelepanu pööranud ja täna oli mul eriti igav, nii et ma arvasin enda 3-sekundiliseks lõbuks, mis see olla võiks.

EDIT: Ületamatult tore, ütlesin. Kuigi Haruhi ületas selle juba ammu.

EDIT2: JA mida tähendab esper? LaLaLaa
_________________
baka pole surnud, me postitame siia peaaegu iga kuu
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
kaptengalaktlan
räägib nagu muusika


Liitunud: 16 Jan 2004
Postitusi: 312
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Juul 07, 2006 04:15    Teema: Vasta viitega

Kui on eriti igav, siis loe näiteks teatmeteoseid.
_________________
/>_<\
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Ummi
lovely berry


Liitunud: 8 Apr 2006
Postitusi: 3500
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Juul 07, 2006 12:47    Teema: Vasta viitega

mul polnud sel hetkel arvutit käeulatuses ja ega mul hiljem eriti igav polnudki :P
_________________
baka pole surnud, me postitame siia peaaegu iga kuu
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
kaptengalaktlan
räägib nagu muusika


Liitunud: 16 Jan 2004
Postitusi: 312
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Juul 07, 2006 16:31    Teema: Vasta viitega

Ummi kirjutas:
mul polnud sel hetkel arvutit käeulatuses ja ega mul hiljem eriti igav polnudki :P

See kuulub ilmselt müstika või siis poeesia valdkonda, kuidas kirjutati postitus siia foorumisse ilma arvutita.
Kas tõepoolest on lihtsam kirjutada foorumisse offtopicuna postitus ja oodata paar päeva sellele vastust, kui on olemas wikipedia?
_________________
/>_<\
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
acousmatique



Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 2499
Asukoht: ---

PostitusPostitatud: Reede Juul 07, 2006 17:14    Teema: Vasta viitega

kaptengalaktlan kirjutas:
Kas tõepoolest on lihtsam kirjutada foorumisse offtopicuna postitus ja oodata paar päeva sellele vastust, kui on olemas wikipedia?

Kuidas seda nüüd öelda, aga... jah, on küll. Kui see küsimus sind otseselt ei paina, siis on lihtsam tegeleda mingi pika, kuid pideva ning sisuliselt muutumatu protsessiga nagu seda on postituse kirjutamine. Kui ma tahan Wikipediast midagi teada saada, pean ma läbima üksjagu samme, mis on pealtnäha lihtsad, kuid samas sisaldavad endas mõttetasandite pidevat muutmist. Umbes nii:

-lõpetan postituse kirjutamine ja sellega kaasnevalt mõtete sõnadeks kandmise ning panen enda vaimu valmis netis brausimise jaoks, teadmata mida mind täpselt ees ootab. See kestab murdosa sekundist, kuid nõuab üksjagu vaimset tööd, võib-olla isegi rohkem kui küsimuse "Mis on OVA?" kirjutamine ja 'Saada' nupu vajutamine.
-avan uue brauseriakna või tab'i (esimene on veidi vaevarikkam kui teine).
-kui tean ingliskeelse wikipeedia aadressi, lähen sinna. Võib-olla tean ma aga ainult wikipeedia portaali aadressi ja lähen hoopis sinna, olles võib-olla sunnitud seal ingliskeelse wikipeedia lingile klikkima. Võib-olla ma aga ei tea Wikipeedia aadressi ning olen sunnitud googlisse kõigepealt 'wikipedia' sisestama (siinjuures tark inimene muidugi sisestab 'wikipedia OVA') kuid googledamine ise on ka vaev ja nõuab googlisse minemist, kui kasutajal pole ei Operat ega Firefoxi või mõnda muud googli intergratsiooniga brauserit. Samas, ehk ma ei teagi Wikipeediat ja lihtsalt googledan OVA. Kõik need sammud eeldavad reeglina paari klikki ja mitmesuguseid mõtete formuleeringuid, mis erinevad varemkasutatud tavakeele/kõne süntaksist. Jälle mõttetöö.
-otse Wikipeedia ingliskeelsele lehele minnes tuleb meil ignoreerida päeva artiklit, mis tihti huvitav on!
-õnneks on wikipeedia sissekanne googli esimene vaste otsingusõna 'OVA' puhul, kui ta aga ei oleks, tuleks meil omakorda tuhnida, valida valede ja õigete variantide hulgast kõige õigem, mis nõuab üksjagu mõttetööd, hiire nihutamist, lugemist. Kõik selleks, et teada saada miks need reeglina väheosalised animed nime OVA kannavad. Phuhh, eksole!
-ning hiirt oleme ka juba üksjagu nihutanud, ning kellegile ei meeldi hiire liigutamine. Minu arust, vähemalt.
-wiki sissekande puhul lülitame siis oma mõistuse lõpuks ingliskeele peale ümber ja saamegi oma vastuse. Ongi kõik.

Ning ma olen veendunud, et sa teadsid seda kõike, Gaala, kuid selle tegevuse kvantifitseerimine on vajalik et aru saada miks see ikkagist nii tüütu on ja miks me eelistame suvaliselt foorumis küsida seletust, selle asemel, et seda ise välja otsida. Tee OVAni on lihtne, mõne teise asjani võib see aga veel kordi pikem olla.

See postitus kirjutati köögis pannkooke praadides.
_________________
☞ [...LIL B MIXTAPE PLAYING VERY LOUDLY...] ☀
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Vabarnamees
mario with money


Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 1802
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Juul 07, 2006 17:22    Teema: Vasta viitega

Ära ei kõrbenud mõni?
_________________
Vabarnamees: nagu lendav tigu * ~animeloend~
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
acousmatique



Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 2499
Asukoht: ---

PostitusPostitatud: Reede Juul 07, 2006 17:29    Teema: Vasta viitega

Vabarnamees kirjutas:
Ära ei kõrbenud mõni?

Eih, mul nad suht madala temperatuuri peal ning sihukse pläma kirjutamine ei võta palju aega ka.

Võimalik muidugi, et ma tegin korra pausi ka ja tsekkisin kooke, aga ma ei usu.
_________________
☞ [...LIL B MIXTAPE PLAYING VERY LOUDLY...] ☀
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
kaptengalaktlan
räägib nagu muusika


Liitunud: 16 Jan 2004
Postitusi: 312
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Juul 07, 2006 18:53    Teema: Vasta viitega

Lol fushi, need pannkoogid tulid ilmselt maitsvad. Vaiksel tulel tehtud toit on ikka hea.
Aga asjast rääkides, ka minule meeldis see anime väga. Esimene episood rokkis isegi nii hästi, et teise vaatamisel tekkis kerge tagasilöök. Asi selles, et ma olen käinud ka igasugu amatöörfilmide fesivalidel ja näinud selliseid filme jne, aga asja nii loomutruult halvasti teha on raske, see vajab väga proffesionaalset taset, ka hääleartistide tase tuli sealt välja. Kui episoodide järgnevus sassi läks, tekkis mul taas kord tunne - "Kas nüüd on see siis juhtunud, ma vist olen hulluks läinud...? Asi paha, kas ma peaks kuhugi pöörduma?"
Nimelt on mul mõne viimase nädala jooksul juhtunud rida sündmusi, mis tekitasid mul suuri kahtlusi oma vaimse tervise suhtes. Teine variant on, et keegi üritab mul järjekindlalt juhet kokku ajada ja suht õnnestunult.
Kujutage ise ette olukorda:
1. Panen mängima ühe plaadi. Playlistis on kõik lood erinevate nimedega ning pikkustega, aga kuulates on kõik täpselt samad lood. Pikkus veidi varieerub, aga algus kõigil sama. "No okei, ongi äkki selline plaat". Panen mängima sama bändi järmise plaadi - täpselt sama lugu! (Pärast muidugi selgus, et see oligi selline bänd...vist).
2. Kohtan tänaval ühte inimest, keda pole umbes 8 aastat näinud. Lubasime ühendust võtta ja meeldiva lõunasöögi koos veeta. Mõne päeva pärast kirjutan talle kirja, et võiks siis kokku saada ja saan vastuseks "Te ajate mind vist kellegagi segamini. Mina pole Teiega kuskil kokku saanud ja ma ei tunne Teid".
Asi muutus juba kriitiliseks. (Pärast muidugi selgus, et see inimene oli lihtsalt ära unustanud...)
3. Mõni aeg hiljem vaatan seda animet ja tundub, et keegi on episoodid sassi ajanud. Või on mul midagi viga?? (Pärast selgus, et nii pidigi olema).

Sõnaga, selgub, et minu juhtme kokku ajamiseks polegi väga palju vaja. Ainult mõned juhuslikud kokkulangevused.
Rahustuseks võin öelda, et leidsin kõikidele olukordadele loogilised lahendused enne kliinikusse sattumist.
_________________
/>_<\
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Ummi
lovely berry


Liitunud: 8 Apr 2006
Postitusi: 3500
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Juul 07, 2006 19:20    Teema: Vasta viitega

Oh ei, te saite hoopis valesti aru minust aga et mul on palav, ei hakka ma ennast liiga palju liigutama et teile midagi seletada, niisiis on teil harukordne võimalus oma suurepäraseid pannkooke mekkida.

Osade sassiajamine tekitas minus veidi segadust, kuid just nii need peavadki järjestatud olema.
_________________
baka pole surnud, me postitame siia peaaegu iga kuu
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Random



Liitunud: 16 Juun 2006
Postitusi: 1871
Asukoht: puu otsas

PostitusPostitatud: Reede Juul 07, 2006 21:03    Teema: Vasta viitega

juhe on kõigil eestlastel alati kokkuminekuvalmis.

Vihjeks veel niipalju, et pange järgmisd asjad kindlasti bookamrkide alla ja tehke oma elu kergemaks:
Google
Wiki
hotmail/gmail/msn/mail/hot/misiganes sa kasutad
Baka.ee :P

Nipalju siis OT kah, et ma kavatsen selle esimese osa uuesti vaadata, teise osa ka, kui siis ka ei meeldi, sadan seenele, ehk vaatan kunagi hilisema igavushetke ajal uuesti.
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
erick
küps PSP-d plõgistav noormees


Liitunud: 29 Märts 2004
Postitusi: 934
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Reede Juul 07, 2006 21:46    Teema: Vasta viitega

Vaatasin alles eile viimase osa ära. Oleks eeldanud, et viimane osa on ikka kuidagi groundbreaking või vähemalt heidab kõigele eelenavle mingit erilist valgust. Aga ei. See, mida seal räägiti, oli niigi juba selge. Ma tean, et see on niigi hea seeria üle bitchimine, aga ma vihkan selliseid mittemidagiütlevaid lõppe URRRRRR
_________________
--taevas linna kohal oli läbikõrvetatud vooluringi värvi--
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Vabarnamees
mario with money


Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 1802
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Juul 07, 2006 22:10    Teema: Vasta viitega

erick kirjutas:
...vähemalt heidab kõigele eelenavle mingit erilist valgust. Aga ei.

Aga siiski. Minu silmis heitis viimane osa eelnevale vägagi erilise valguse, ütleme lausa, et külvas seesinase eelneva üle miljonite hõõguvate kiirtega. Ma arvan, et ma olen lihtsalt nii tuhm, et see, mis oli paljudele juba ammu niigi selge, paljastus minule alles viimast osa vaadates (või lausa päev pärast seda).
_________________
Vabarnamees: nagu lendav tigu * ~animeloend~
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Järgmine
Lehekülg 3, lehekülgi kokku 11

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: