OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Planetes ja anime järgi tehtud mangad

 
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> manga
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
kaptengalaktlan
räägib nagu muusika


Liitunud: 16 Jan 2004
Postitusi: 312
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Märts 05, 2006 11:32    Teema: Planetes ja anime järgi tehtud mangad Vasta viitega

Kas kellelgi on aimu, kuivõrd sarnaneb Planetes manga sisu animele? Mangat on ainult 4 köidet, aga anime oli vist 26 osa, kui ma ei eksi. Tundub kuidagi õhukeseks kokku kuivanud?

Võibolla mulle ainult tundub, aga olen märganud teatavat seduspärasust, et kui mangast tehakse anime, siis on proportsionaalsus umbes kaks episoodi ühe mangaköite kohta. Animest manga tegemisel kipub aga manga tavaliselt olema palju kompresseeritum (näiteks Gundam SEED on ainult 5 köidet 50 osa kohta).
_________________
/>_<\
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
acousmatique



Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 2499
Asukoht: ---

PostitusPostitatud: Püh Märts 05, 2006 12:59    Teema: Vasta viitega

PLANETES'i manga sisu kattub enamjaolt anime omaga, kuid ta pacing on erinev. Mangas on rohkem sellist idüllilist olesklemist kosmoses ning veidi rohkem aega (proportsionaalselt siis) on pühendatud inimese ja kosmose vahelise suhte lahkamisele erinevate tegelaste vaatenurgast. Mangas on näiteks Yuri palju rohkem esile tõstetud kui animes, kus ta isegi kõrvaltegelasena end kuigi palju ei näidanud, kui teatud episoodid välja arvata.

Anime seevastu on veidi episoodilisem ning erinevalt mangast on rohkem rõhku asetatud tegelaste vahelistele suhetele. Animes on mitmeid lisategelasi ning osad tegelased saavad endale uue, tähenduslikuma rolli sündmuste keerises. Samas on rohkem aega pühendatud ka maailma üldise seisukorra kirjeldamiseks, millised on uue ajastu globaalprobleemid seoses ilmaruumi aeglase koloniseerimisega jne.

(Samas, meenub mulle, on mangas ka üks lisategelane keda animes polnud, nii et...)

Mulle meeldivad mõlemad väga, aga järjest ei ole mõtet neid vaadata/lugeda, vaid nii umbes poole aasta pärast, kui sisu on veidi meelest läinud juba. Märkad rohkem ja nii.

Aga, kui näide tuua, siis minu silmis näeb seeria peamine suhteliin mangat ja animet võrreldes umbes selline välja:
anime: Tanabe <-> Hachimaki <-> kosmos
manga: Tanabe <-> Hachimaki <-> kosmos
Tulemus on mõlemal juhul sama, aga protsess on erinev. Vaieldav, kindlasti, aga nii nägin (ja mäletan) mina asja :)
_________________
☞ [...LIL B MIXTAPE PLAYING VERY LOUDLY...] ☀
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> manga Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: