OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Spirited Away ja Oscarid
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
pansomon



Liitunud: 26 Veeb 2003
Postitusi: 468
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Apr 08, 2003 15:10    Teema: Vasta viitega

ruri kirjutas:
pansomon kirjutas:

tegelt ma arvan, et fansubbidena saame me näha siiski animede paremikku, sest igasugu suvalist kraami ju subbima ei hakata. ühesõnaga suurem jama jääb meil siiski nägemata.

oeh, for christ sake, nagu öeldakse. kas sa üldse kellegi vastuseid loed ka või lased neist silmadega diagonaalis üle ja vastad vastavalt emotsioonile mis sellest mustrist tekkis? ma ju ütlesin suht täpselt sedasama, mida sa praegult ülalpool kirjutasid, kuigi kaudselt, oma PÖFF-i näitega, seega su tekst on lihtsalt minu oma ülekordamine ja ausalt öelda mõtetu.

ja teiseks, võttes arvesse ka su eelnevat teksti, tuleb välja, et 90% fansubitud animest on pask. millega vähemalt mina küll nõus pole.


kui ma kordasin sinu teksti, siis see ju tähendab, et ma olin sinuga nõus, kas pole?

kusjuures imho on nii anime kui ka muude filmidega nii, et mida rohkem sa neid vaatad, seda nõudlikumaks maitse muutub. sest objektiivselt ei saa ju millegi kohta öelda, kas tegu on sita või saiaga - kõik on ju maitse asi, eksole? ning kui juba piisavalt palju animed vaadata, siis lõpuks tekib ikka see efekt, et suurem osa on mõttetu jama. ma õnneks pole veel piisavalt palju animed vaadanud ja päris seda tunnet veel tekkinud ei ole. tahaks loota, et niipea veel ei teki ka...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Apr 08, 2003 16:04    Teema: Vasta viitega

pansomon kirjutas:
kui ma kordasin sinu teksti, siis see ju tähendab, et ma olin sinuga nõus, kas pole?

ei, see näitab, et sa ei vaadanud korralikult mu teksti läbi. ja see tundub suht läbiv su vastuste puhul olevat, st pealiskaudselt lugemine. vähemalt minu arvates.
Tsiteerin::
sest objektiivselt ei saa ju millegi kohta öelda, kas tegu on sita või saiaga - kõik on ju maitse asi, eksole?

a ega polegi vaja objektiivselt öelda, et kas asi on hea või halb (nagu see oleks võimalik), vaid proovida lihtsalt objektiivselt asja hinnata, mis on üsnagi võimalik. näiteks öelda, et see on sita maitsega ja see on saia maitsega. arusaadav ja suht objektiivne :)
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
hjarg
Post count matters!


Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 1207
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Apr 08, 2003 17:35    Teema: Vasta viitega

pansomon kirjutas:
pigem sellest, et anime müüb ja mitte ainult jaapanis. selles on point. ja no kuule suurem osa hollywoodi filmitoodangust käib jah umbes selle valemi järgi, et sigaritega bossid istuvad ja vaatavad, et "see läheb rahvale peale, teeme ka midagi sellist, saame pappi!". ja siis tulemuseks on mingi järjekordne haigus a'la gonein60seconds. ma lihtsalt kardan, et hollywoodi stuudiod hakkavad sama valemi järgi animed tegema. või noh, mis seal karta, ega tegelt ju vaatama ei pea, keegi ei sunni ju tegelt. aga žanri koguväärtust devalveeriks selline asi küll. ja vahet pole mis stuudiod - võta üks ja viska teist on minu arvamus.
okei okei, paar stuudiot ikka on, mis teevad ka vaadatavaid filme aga no need on üksikud. noh ütleme nii, et new line aktsiad minu silmis seoses Lotriga tõusid. ja miramax teeb ka üht-teist vaadatavat. aga ülejäänud... numaitea.


Anime müüb ja mitte ainult Jaapanis? Ning keegi Hollywoodis pole seda tähele pannud ja endale laevatäit jaapani animekunstnikke hankinud? Või ei peeta seda siiski nii müüvaks? Seega anime ei müü nii hästi? Arvad, et Hollywoodis istuvad ajudeta puupead, kes ei suuda aru saada, mis rahvale peale läheb?

Mjahh, Pansomon, ma soovin sulle suures koguses tolerantsust juurde.

Tsiteerin::
sa oled minust tegelikult valesti aru saanud. ma ei vaata kunagi midagi selleks, et teistest parema või targemana tunduda. animed vaatan ma sel lihtsalt põhjusel, et hollywoodi filmid on mind täiesti ära tüüdanud. ja üldse kõik see, mida telekast lastakse.


Tsiteerin::
kuule väga vähe on telekast ikka vaadata. vahetevahel tuleb discovery pealt mõni saade ja sõda võib ka 5 minutit päevas vaadata, aga muud midagi. üksikud sarjad (mis enamuses kõik juba nähtud) on ka ja vahetevahel etv pealt mõni hea film (kusjuures aeg-ajalt tuleb isegi k2 pealt häid filme, aga no see on korra kuus, mitte tihemini), muud midagi. naljalt ikka üle poole tunni telekat päevas vaadata ei kannata. ja miks kahju? on ju olemas arvuti ja divx, ega eriti palju rohkemat polegi vaja.


Leia viis vahet.
Kõik on ära tüüdanud, kõik on nähtud, aga midagi ikka vaadatavat on? Phehh. Ei tahaks just halvasti öelda, aga loll jutt suhu tagasi.

Kahju aga sellepärast, et sa oled alles noor. Samas on sind kõik ära tüüdanud, midagi vaadata ei ole, midagi enda jaoks ei leia. Kurb. Tõesti kurb.
_________________
Roses are red
Violets are blue
All of your base are belong to me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
pansomon



Liitunud: 26 Veeb 2003
Postitusi: 468
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Apr 09, 2003 09:11    Teema: Vasta viitega

Tsiteerin::
sest objektiivselt ei saa ju millegi kohta öelda, kas tegu on sita või saiaga - kõik on ju maitse asi, eksole?

Tsiteerin::
a ega polegi vaja objektiivselt öelda, et kas asi on hea või halb (nagu see oleks võimalik), vaid proovida lihtsalt objektiivselt asja hinnata, mis on üsnagi võimalik. näiteks öelda, et see on sita maitsega ja see on saia maitsega. arusaadav ja suht objektiivne :)


aga osadele meeldib sitt ja sai kohe üldse peale ei lähe. võiks isegi öelda, et enamusele, kuna ega muidu ju nii palju seda sitta ei oleks. ja kuidas sa ütled sellele enamusele, et nad söövad sitta kui nad ise on täiesti veendunud, et saiaga tegu?
objektiivusest ei saa siin juttugi olla.


Viimati muutis seda pansomon (Kolm Apr 09, 2003 09:25). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
pansomon



Liitunud: 26 Veeb 2003
Postitusi: 468
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Apr 09, 2003 09:25    Teema: Vasta viitega

Tsiteerin::
Anime müüb ja mitte ainult Jaapanis? Ning keegi Hollywoodis pole seda tähele pannud ja endale laevatäit jaapani animekunstnikke hankinud? Või ei peeta seda siiski nii müüvaks? Seega anime ei müü nii hästi? Arvad, et Hollywoodis istuvad ajudeta puupead, kes ei suuda aru saada, mis rahvale peale läheb?


ei, ma arvan, et hollywoodis istuvad vägagi kavalad onud, kes teavad täpselt mis rahvale peale läheb, kuid probleem on selles, et nad ainult seda teavadki, kuid sellest jääb väheks. publiku maitset puudutavatele teadmistele tuginedes tehaksegi selliseid filme nagu fast and furious võimisiganes sealt bruckheimer-tüüpi väravast. sest vaata, kõige rohkem raha toovad ju sisse tegelikult filmid, mis on igavad, 100% ettearvatavad ning klišeedest ja one-lineritest koosnevad. ning hollywoodi bossidele ei tähenda sõna filmi_kunst_ mitte tuhkagi, nemad on filmi_ärimehed_.

Tsiteerin::
Mjahh, Pansomon, ma soovin sulle suures koguses tolerantsust juurde


tolerantsus kõlab umbes nii, et "mis sest, et sulle ei maitse, söö ära ikka nii palju inimesi ju selle toidu valmistamise nimel vaeva näinud." vot ei söö sitta, isegi kui sada inimest on selle tegemise nimel verd ja higi valanud.

Tsiteerin::
kuule väga vähe on telekast ikka vaadata. vahetevahel tuleb discovery pealt mõni saade ja sõda võib ka 5 minutit päevas vaadata, aga muud midagi. üksikud sarjad (mis enamuses kõik juba nähtud) on ka ja vahetevahel etv pealt mõni hea film (kusjuures aeg-ajalt tuleb isegi k2 pealt häid filme, aga no see on korra kuus, mitte tihemini), muud midagi. naljalt ikka üle poole tunni telekat päevas vaadata ei kannata. ja miks kahju? on ju olemas arvuti ja divx, ega eriti palju rohkemat polegi vaja.


Tsiteerin::
Leia viis vahet.
Kõik on ära tüüdanud, kõik on nähtud, aga midagi ikka vaadatavat on? Phehh. Ei tahaks just halvasti öelda, aga loll jutt suhu tagasi.


ei ole kõik ära tüüdanud. kui kõik oleks ära tüüdanud, siis oleks asi küll nadi. aga suurem osa sellest, mis telekast lastakse, on ära tüüdanud, kuna see on ju kõik täiesti ühesugune lurr. ning suurem osa sellest, mis kinodes lastakse, on samuti ära tüüdanud. see aga ei tähenda, et midagi vaadatavat enam järgi ei ole.

ning lisaks sellele on eluga ka palju muud huvitavat peale hakata peale teleka passimise.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
hjarg
Post count matters!


Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 1207
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Kolm Apr 09, 2003 10:07    Teema: Vasta viitega

[quote="pansomon"]
Tsiteerin::
ei, ma arvan, et hollywoodis istuvad vägagi kavalad onud, kes teavad täpselt mis rahvale peale läheb, kuid probleem on selles, et nad ainult seda teavadki, kuid sellest jääb väheks. publiku maitset puudutavatele teadmistele tuginedes tehaksegi selliseid filme nagu fast and furious võimisiganes sealt bruckheimer-tüüpi väravast. sest vaata, kõige rohkem raha toovad ju sisse tegelikult filmid, mis on igavad, 100% ettearvatavad ning klišeedest ja one-lineritest koosnevad. ning hollywoodi bossidele ei tähenda sõna filmi_kunst_ mitte tuhkagi, nemad on filmi_ärimehed_.


Siis ma ei saa aru, mida sa muretsed... Hollywoodi onud vorbivad edasi oma 100% ettearvatavaid klišeesid täis filme ja hoiavad animest oma nina eemale...

Tsiteerin::
tolerantsus kõlab umbes nii, et "mis sest, et sulle ei maitse, söö ära ikka nii palju inimesi ju selle toidu valmistamise nimel vaeva näinud." vot ei söö sitta, isegi kui sada inimest on selle tegemise nimel verd ja higi valanud.


Ei. Tolerantsus käib niimoodi: mina ei söö sitta. Kuid kui teine seda sööb ja naudib, ei ole mul selle kohta midagi öelda. Mina mugin oma saia edasi, kuid ei hakka teisele sellel põhjusel midagi halvasti ütlema.

Tsiteerin::
ning lisaks sellele on eluga ka palju muud huvitavat peale hakata peale teleka passimise.


Nõus. Aga kui sa samas tempos jätkad, siis tüütavad sind ära ka sellised huvitavad asjad nagu joomine, lugemine (kaua sa neid samu tähti ikka jõllitad? võiks midagi erinevat olla), seks (sisse-välja, sisse-välja, oi kui tüütu) jne jne jne. Veidi aja pärast on ainus huvipakkuv tegevus sul mõtlemine, kuidas kõik on ära tüüdanud.
_________________
Roses are red
Violets are blue
All of your base are belong to me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
acousmatique



Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 2499
Asukoht: ---

PostitusPostitatud: Kolm Apr 09, 2003 14:09    Teema: Vasta viitega

oehdi. kõige pealt ma vabandan ette ära, et ma pole selle topicu kõiki poste üksikasjalikult läbi lugenud, seega mu posti sisu on ehk siin topicus läbi arutatud. kuid mingisugune kihk minus käsib mul siin midagi öelda, sügava sooviga see teema sulgeda ja maha matta.

nii, ma esitan nüüd paar oletust. need nn sigaritega onud saavad haisu ninna, et voh, anime on tegija, hakkame finantseerima animete tootmist, arendame fänne, loome ehk siseturu, etc
ja siis tekivad paar bloodlusti sarnast animet, mis valmivad kas siis täielikult või osaliselt usa firmade rahastusega ning on ka määratud just usa turule (oh the irony: sa ju kiidad enda VHD: bloodlust arvustuses just seda mida sa kardad!). neid (pseudo?)animetükke saadab keskpärane edu ning mõistetakse, et asi pole siiski animatsioonis, vaid animete edu juur on veidike sügavamal (need põhjused on vast individuaalsed, sest just animete laiahaardelisus on minu jaoks üks suurimaid magneteid) ning loobutakse ideest ise suuremat animeproduktsiooni tegema hakata, vaid teenitakse anime levitamisega väljaspool Jaapanit ning samas püütakse ka animet üle trumbata uute ideedega (teadupäraselt vaevleb nii USA filmi kui ka muusikatööstus teatud massproduktsiooni kriisis, mis peaks kulmineeruma lähitulevikus).

minu jaoks on täiesti läbimõtlematu ning idiootne kartus, et USA firmad hakkavad tõsisemalt osalema animete tootmises. Kas sa, senjoor pansomon, pead seda reaalseks, et jaapani animaatorid lakkavad tootmast animesi enda siseturule, kuna USAs on hetkeline trendihaip, mis võib vaibuda iga hetk? et nad ühtäkki jätavad maha oma suurepärase niši mis on otseselt kinnistunud sealsel turul ja ei kaoks ära nii pea?

mina mitte.
mistõttu puudub probleem ja on vaid mingisuguse elitaarse maailmasuhtumisega inimeste poleemika, et 'äkki rikutakse ära'
kindlasti avaldab usas anime populaarsus mõju animete tootmisele, kuid see on hoopis väiksem ja arvatavasti kulmineerub just bloodlusti sarnaste "meistritöödega", mitte aga anime allutamisega lääne turule.
lisaks kahtlen ma kas sa omad piisavat ülevaadet animetest mida jaapanis toodetakse, et enda väiteid kinnitada. ka tasub arvestada, et USAsse imporditakse asju mis müüvad, art house animed ei müü, neid pead kinomajas vaatamas käima : ) nign see populaarsuse asi kehtib kahjuks / õnneks ka fansubijate juures. ei taha raisata ruumi AJ fleimisele, pigem mainiksin ära nt sellised grupid nagu honobono või mugen anime, eks võtavad endale vahel eesmärgiks ka vähem populaarseid seeriaid subida, kuid see kõik on juba muu teema.

niisiis, päikest, mitte lund teile kõigile, vabandan (nagu ikka) enda kohmaka stiili pärast : )
_________________
☞ [...LIL B MIXTAPE PLAYING VERY LOUDLY...] ☀


Viimati muutis seda acousmatique (Kolm Apr 09, 2003 14:43). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
pansomon



Liitunud: 26 Veeb 2003
Postitusi: 468
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Apr 09, 2003 14:41    Teema: Vasta viitega

Tsiteerin::
oehdi. kõige pealt ma vabandan ette ära, et ma pole selle topicu kõiki poste üksikasjalikult läbi lugenud, seega mu posti sisu on ehk siin topicus läbi arutatud. kuid mingisugune kihk minus käsib mul siin midagi öelda, sügava sooviga see teema sulgeda ja maha matta.


no kurat ei saa. mulle peab ju viimane sõna jääma :twisted:

Tsiteerin::
minu jaoks on täiesti läbimõtlematu ning idiootne kartus, et USA firmad hakkavad tõsisemalt osalema animete tootmises. Kas sa, senjoor pansomon, pead seda reaalseks, et jaapani animaatorid lakkavad tootmast animesi enda siseturule, kuna USAs on hetkeline trendihaip, mis võib vaibuda iga hetk? et nad ühtäkki jätavad maha oma suurepärase niši mis on otseselt kinnistunud sealsel turul ja ei kaoks ära nii pea?


ei, tegelt ma kardan rohkem seda, et ameeriklased ise hakkavad animed tegema. bloodlust oli ju (vähemalt visuaalne külg) ikkagi jaapanlaste tehtud. ning bloodlust oli ka üks hirmu tekkimise põhjustajaid, kuna jaapanlaste poolt tehtud asjad olid jumala suurepärased, aga see osa mis puudutas õhtumaalaste tehtud asju (ehk siis näitlemise pool põhiliselt) ei kannatanud mingit kriitikat.

mine tea, võibolla see kartus on õigustamata. aga, nagu sa mainisid, on usa meelelahutustööstus vaevlemas kriisis ning äkki need bossid leiavad, et anime on üheks väljapääsuks? ning mine tea, äkki nad tõepoolest saaksid hakkama ka _hea_ asjaga, kui selle enda kätte võtaksid. sest arvestades disney ja teiste sarnaste tehnilist taset, noh lootust ju on. aga ikkagi...

tegelt siinkohal tuleb mulle meelde see, mis üks meelelahutusguru mulle rääkis. jutt ei käinud küll filmitööstusest, vaid muusikatööstusest, aga tsirkus on tsirkus, eks? tähendab rääkis mees sellest, et selline masstoodang ei müü enam. tööstus liigub üha rohkem nišinduse poole, staadionibändid on kas surnud või suremas, samal ajal koguvad üha rohkem populaarsust just sellised klubibändid ja väiksematele rahvahulkadele mõeldud üritused. kohalikust scene'ist näiteks see, kuidas Elton Johni kontsert omadega persse kukkus samal ajal kui näiteks krahlis bashmentid, mutandid ja muud sarnased üritused on nii rahvast täis, et enam ära ei mahu.

point selles, et arvatavasti on sama tendentsi oodata ka usa filmitööstuselt, et ühesõnaga hakatakse koomale tõmbama kõiksugu one-lineritest kubisevate blockbusterite tegemine ning hakatakse filmidele iseloomu andma. viimase aja filmidest tuleb meelde näiteks vanilla sky, mis oli üllatavalt hea film, olgugi et hollywood ja cruise. ning tegelikult tuleb tunnistada, et mulle selline tendents meeldib.

oeh, sai jälle üks oopus...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
acousmatique



Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 2499
Asukoht: ---

PostitusPostitatud: Kolm Apr 09, 2003 14:56    Teema: Vasta viitega

Tsiteerin::
ei, tegelt ma kardan rohkem seda, et ameeriklased ise hakkavad animed tegema.


kas sa ka märkad et see viib selle sama teemani, et mis ikkagi on anime. mistõttu see teema on minu jaoks surnud.

Tsiteerin::
tegelt siinkohal tuleb mulle meelde see, mis üks meelelahutusguru mulle rääkis. jutt ei käinud küll filmitööstusest, vaid muusikatööstusest, aga tsirkus on tsirkus, eks? tähendab rääkis mees sellest, et selline masstoodang ei müü enam. tööstus liigub üha rohkem ni?induse poole, staadionibändid on kas surnud või suremas, samal ajal koguvad üha rohkem populaarsust just sellised klubibändid ja väiksematele rahvahulkadele mõeldud üritused. kohalikust scene'ist näiteks see, kuidas Elton Johni kontsert omadega persse kukkus samal ajal kui näiteks krahlis bashmentid, mutandid ja muud sarnased üritused on nii rahvast täis, et enam ära ei mahu.
point selles, et arvatavasti on sama tendentsi oodata ka usa filmitööstuselt, et ühesõnaga hakatakse koomale tõmbama kõiksugu one-lineritest kubisevate blockbusterite tegemine ning hakatakse filmidele iseloomu andma. viimase aja filmidest tuleb meelde näiteks vanilla sky, mis oli üllatavalt hea film, olgugi et hollywood ja cruise. ning tegelikult tuleb tunnistada, et mulle selline tendents meeldib.


ihaha : D
aga, räägi, kus on siis see MF probleem millest see teema algas? : )
suund on ju positiivne, massitoodang väheneb ning hakkavad rohkem levima kreatiivsed ideed, mis pole allutatud niivõrd kommertsile kui loomeideele kui sellisele.

selle postiga hakkasid sa põhimõtteliselt kõikidele enda eelmistele väidetele risti vastu, mõistad sa seda ise ka? : )
_________________
☞ [...LIL B MIXTAPE PLAYING VERY LOUDLY...] ☀
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
pansomon



Liitunud: 26 Veeb 2003
Postitusi: 468
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Apr 09, 2003 15:09    Teema: Vasta viitega

Tsiteerin::
Siis ma ei saa aru, mida sa muretsed... Hollywoodi onud vorbivad edasi oma 100% ettearvatavaid klišeesid täis filme ja hoiavad animest oma nina eemale...


aga kui anime müüb, siis oleks ju mõistlik teha üks klišeedest kubisev 100% etteaimatav animatsioon, kas sa ei arva?

Tsiteerin::
Ei. Tolerantsus käib niimoodi: mina ei söö sitta. Kuid kui teine seda sööb ja naudib, ei ole mul selle kohta midagi öelda. Mina mugin oma saia edasi, kuid ei hakka teisele sellel põhjusel midagi halvasti ütlema.




Tsiteerin::
ning lisaks sellele on eluga ka palju muud huvitavat peale hakata peale teleka passimise.


Tsiteerin::
Nõus. Aga kui sa samas tempos jätkad, siis tüütavad sind ära ka sellised huvitavad asjad nagu joomine, lugemine (kaua sa neid samu tähti ikka jõllitad? võiks midagi erinevat olla), seks (sisse-välja, sisse-välja, oi kui tüütu) jne jne jne. Veidi aja pärast on ainus huvipakkuv tegevus sul mõtlemine, kuidas kõik on ära tüüdanud


lugemine nüüd vaevalt mind ära tüütab, raamatus kui meediumis on selline sügavus ja laiahaardelisus, mida ükski film ealeski saavutada ei suuda. joomine on mind tõepoolest hakanud juba ära tüütama, ei ole enam seda värki, et "oo jee, reede on tulemas, täna saab end lakku täis kiskuda". kuigi tegelt on just see rutiin mind ära tüüdanud, viina meeldib mulle juua ikkagi. ainult üldse mitte nii tihti kui varem. seks - iseenesest meeldiv tegevus, kuid meie ühiskonnas way ületähtsustatud. kuid need kõik on juba omaette teemad, mis vääriksid sügavamat lahtiharutamist näiteks mõne õlleklaasi ääres :wink:

point selles, et lisaks loetud tegevustele on tegelt ju veel sitaks palju mida teha. maailm on ju nii suur ja lai, et mul isegi nats kahju neist, kelle elu pöörleb teleka, joomise ja seksi ümber. mitte, et ma ise mingi hull aktivist ja kõiketegija oleksin, aga ma tean, et kui mind üks asi juba ära tüütab (ning tavaliselt võtab selline asi aega ikka aastaid), siis on alati midagi muud, mida ette võtta.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Apr 09, 2003 16:24    Teema: Vasta viitega

pansomon kirjutas:
aga osadele meeldib sitt ja sai kohe üldse peale ei lähe. võiks isegi öelda, et enamusele, kuna ega muidu ju nii palju seda sitta ei oleks. ja kuidas sa ütled sellele enamusele, et nad söövad sitta kui nad ise on täiesti veendunud, et saiaga tegu?
objektiivusest ei saa siin juttugi olla.

ehh, sa mõtle parem natuke. saial on saia maitse täiesti objektiivselt, subjektiivseks läheb asi alles siis kui hakkab meeldimise peale minema. seega midagi hinnates öelda, et asjal on saia maitse, on suht objektiivne. ja siis kougivad kõik enda ajust vastava emotsiooni saia maitse peale välja ning lähevad alles selle peale subjektiivseks.

samas on nii lihtne ainult lihtsate asjadega ja arvutuse/hinnagu puhul on 100% objektiivsust suht võimatu saavutada, aga sellegipoolest on võimalik kirjutada arvustust/anda hinnagut ka nii, et see on rohkem objektiivne kui subjektiivne juhul kui asjaga kursis oled. seega on ka sellistel puhkudel võimalik objektiivsusest rääkida kui ei piirduta ainult selliste avaldustega, et see on hea ja see on halb.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
pansomon



Liitunud: 26 Veeb 2003
Postitusi: 468
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Apr 10, 2003 09:21    Teema: Vasta viitega

Tsiteerin::
ihaha : D
aga, räägi, kus on siis see MF probleem millest see teema algas? : )
suund on ju positiivne, massitoodang väheneb ning hakkavad rohkem levima kreatiivsed ideed, mis pole allutatud niivõrd kommertsile kui loomeideele kui sellisele.

selle postiga hakkasid sa põhimõtteliselt kõikidele enda eelmistele väidetele risti vastu, mõistad sa seda ise ka? : )


igal kopikal on kaks poolt. ma ei olegi ju surmkindlalt väitnud, et asjad persse lähevad. ma ütlesin lihtsalt, et ma kardan, et nad lähevad. ja et miks nad võiksid minna. kamoon, ma oleksin ju õnnelik kui asjad teisiti läheksid, kuidas iganes siis - kui ameerika stuudiod hakkaksid tegema kvaliteetanimatsioone või üldse hoiaksid oma käed eemal. oleks ju rumal rääkida tulevikust täie kindlusega, kuna ainus asi, mis on kindel, on see, et päike tõuseb. kõik muu on aga võibolla. ma rääkisin ühest võibollast, mis oleks minu jaoks halb. ja siis teisest võibollast, mis oleks märksa parem.

ah tead, vahest on lihtsalt tore piike murda sellistel teemadel, olgugi et need kuhugi ei vii.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
pansomon



Liitunud: 26 Veeb 2003
Postitusi: 468
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Apr 10, 2003 10:02    Teema: Vasta viitega

Tsiteerin::
ehh, sa mõtle parem natuke. saial on saia maitse täiesti objektiivselt, subjektiivseks läheb asi alles siis kui hakkab meeldimise peale minema. seega midagi hinnates öelda, et asjal on saia maitse, on suht objektiivne. ja siis kougivad kõik enda ajust vastava emotsiooni saia maitse peale välja ning lähevad alles selle peale subjektiivseks.

samas on nii lihtne ainult lihtsate asjadega ja arvutuse/hinnagu puhul on 100% objektiivsust suht võimatu saavutada, aga sellegipoolest on võimalik kirjutada arvustust/anda hinnagut ka nii, et see on rohkem objektiivne kui subjektiivne juhul kui asjaga kursis oled. seega on ka sellistel puhkudel võimalik objektiivsusest rääkida kui ei piirduta ainult selliste avaldustega, et see on hea ja see on halb.


ok, toome siis sellise näite: söövad inimesed saia. sai on aga kuiv ja maitsetu. kuna aga nad on juba sellise saiaga harjunud või kuna nad midagi enamat soovida ei oskagi, siis nad ütlevad, et see sai on täitsa okei ja võib süüa küll. inimene, kes on aga söönud pehmet, sooja ja värskelt ahjust tulnud saia, ütleb et see kuiv sai on ju sulaselge sitt, olgugi et ta näeb välja nagu sai.
kummal on siis õigus?
ehk siis - kas sai, mis maitseb nagu sitt, on sai või sitt? kumb hinnang on objektiivsem?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Apr 10, 2003 13:02    Teema: Vasta viitega

pansomon kirjutas:
ok, toome siis sellise näite: ...

st, saa aru, et ma ei räägi meeldimisest ega mittemeeldimisest vaid objektiivsest hindamisest (niivõrd-kuivõrd seda saab teha). nagu veini hindamisel räägitakse veini omadustest (kuiv, magus, mingid maitsed, parkaine maitse jne) mis kirjeldusena on suht objektiivne ja mille põhjal moodustatakse siis subjektiivne arvamus veinist kui sellisest. on sellest raske aru saada?

ehk siis algusesse tagasi: objektiivselt ei saa öelda millegi kohta, et kas see on hea või halb - sellega olen nõus. aga sellegipoolest saab asja enam-vähem objektiivselt hinnata kirjeldades asja omadusi mingitest laialtlevinud/üldtuntud kriteeriumitest/standarditest lähtuvalt. või vaidled vastu sellele?

ning tulles sinu näite juurde: "ehk siis - kas sai, mis maitseb nagu sitt, on sai või sitt? kumb hinnang on objektiivsem?".
kõigepealt ma ei tea kas see kuiv sai on tõesti sihukese maitsega, et kui sai ja sitt kõrvuti panna, siis maitse järgi vahet ei tee, ainult nö tekstuuri järgi. samas sellest sõltumatult on esimene hinnang siiski objektiivsem, kuna sai on ikkagi sai, olenemata maitsest. st, annab toitaineid ja teeb kõhu täis, aga sitt võib ainult viimast teha (neid minimaalselt allesjäänud toitaineid ma ei arvesta).
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Sipelgas Ferda



Liitunud: 7 Veeb 2003
Postitusi: 3
Asukoht: Omnipotentne

PostitusPostitatud: Esm Juun 16, 2003 03:46    Teema: Vasta viitega

Hmh... lausa lust tegelikult vaadata jutu kulgu. mul on lausa imelik pöörduda esialgse teema juurde tagasi, oleks nagu offtopic st. LaLaLaa Sry kui ma paari asja kordan, ma lasin osadest juttudest silmad diagonaalis üle :)

Igatahes, isiklikult arvan ma, et "Sen to Chihiro no Kamikakushi" puhul on saadud hakkama uskumatu reklaamindusimega. Sisu on minuarust nigelam kui ykskõik millisel teisel Ghibli stuudio välja antud asjal (ok, ma pole kyll paari neist näinud, kuid osad neist "nägematutest" tunduvad ikka väga kahtlastena isikliku maitse jaoks) - eriti kahju on lõpus lambist väljamõeldud Kohakugawa nime juures.
Samas tehes kerge vihje oskarite pädevuse kohalt: kui te suudate kuskilt välja võluda Don Hertzfeldt'i "Rejected"'i (hell, ma jagan seda rõõmuga :) ) mis on iseenesest hästi tehtud, kuid ma ei suuda uskuda, et sel aastal ei tehtud ühtegi paremat lühifilmi (tegelikult ei suuda ma uskuda et ühelgi aastal ei ole tehtud paremat kui see :p).
Igatahes on minu point järgmine:
a) tunnen austust selle reklaamigeeniuse vastu, kes suutis ta sedavõrd üles hype'ida, et ta liikus mitte ainult lääneturule - sest seal ei ole eriline ime kohata animet kinos - vaid ka eestisse ja sai oma oscari(d) (kuna mind need kollased läikivad päkapikud ei huvita siis ma ei tea, kas neid oli mitu või mitte).
b) Siiski on see igaühe enda asi, mis põhjusel nad filmi vaatavad - olgu see siis oscar, see et tegemist on animega, või lihtsalt 6 a. vanuselt toredat värvilist pilti näha :p . Arutlemaks, miks inimesed lähevad parema meelega vaatlema filmi tuleb suure tõenäosusega läbida nii sotsioloogilised, psüholoogilised kui ka muud ajuloputuse ning massikultuuriga seotud/mitte-seotud "-loogiad" ja on suht lootusetu kysimus millele vastust leida :)

a propos... muuseas, kas mitte Miyazaki polnud see, kes aasta tagasi jutustas animest kui surevast kunstist?

(tean kyll, et vana teema, aga siiski)
_________________
Darakes.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
acousmatique



Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 2499
Asukoht: ---

PostitusPostitatud: Esm Juun 16, 2003 10:37    Teema: Vasta viitega

Sipelgas Ferda kirjutas:
Samas tehes kerge vihje oskarite pädevuse kohalt: kui te suudate kuskilt välja võluda Don Hertzfeldt'i "Rejected"'i (hell, ma jagan seda rõõmuga :) ) mis on iseenesest hästi tehtud, kuid ma ei suuda uskuda, et sel aastal ei tehtud ühtegi paremat lühifilmi (tegelikult ei suuda ma uskuda et ühelgi aastal ei ole tehtud paremat kui see :p).

veidike offtopic, aga siin on antud filmike, võrdlemisi madala kvaliteeidga küll, kuid elame üle : )
http://web.ics.purdue.edu/~cplapper/Rejected.wmv
_________________
☞ [...LIL B MIXTAPE PLAYING VERY LOUDLY...] ☀
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Sipelgas Ferda



Liitunud: 7 Veeb 2003
Postitusi: 3
Asukoht: Omnipotentne

PostitusPostitatud: Esm Juun 16, 2003 11:35    Teema: Vasta viitega

Üks väike ebatäpsus minu poolt :( ta oli kyll nomineeritud, kuid ta vist siiski ei saanud ikkagi oscarit... Mul on silmad matemaatilisest fyysikast täiega krõllis, sry, seega pool mu arvamusest varises just kokku T_T :)
_________________
Darakes.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
goldenboy



Liitunud: 21 Mai 2003
Postitusi: 47

PostitusPostitatud: Teis Juun 17, 2003 12:35    Teema: Vasta viitega

No ei tea ei tea selline enamvähem normaalne film, okei, okei hea film oli! noh olete nüüd rahul....ei hakka rohkem kommenteerima. :P
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
hjarg
Post count matters!


Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 1207
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Juun 17, 2003 14:29    Teema: Vasta viitega

goldenboy kirjutas:
No ei tea ei tea selline enamvähem normaalne film, okei, okei hea film oli! noh olete nüüd rahul....ei hakka rohkem kommenteerima. :P


Ole nüüd hea ja seleta mulle, rumalale inimeseloomale, ära põhjus, miks põrgu pärast oli sul vaja teha kommentaari, mis sundis mind rasikama oma elust 2 sekundit selle läbilugemise peale ja raiskama natuke energiat teema vaatamise ja hiirenupu kruttimise peale? Mis kuradi mõttega sa seda postitasid? Kui midagi öelda ei ole, hoia oma pudrumulk kinni.

ONTOPIC: Sisu jääb tõesti nõrgemaks, kui ülejäänud Miazhaki toodangul. Kuid, ärme unustame fakti, et see film oli tõesti tehtud väikestele lastele ning seetõttu ei tasu sealt midagi suurt oodata. (http://www.nausicaa.net/miyazaki/sen/proposal.html)
_________________
Roses are red
Violets are blue
All of your base are belong to me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Juun 17, 2003 15:54    Teema: Vasta viitega

Sipelgas Ferda kirjutas:
Igatahes, isiklikult arvan ma, et "Sen to Chihiro no Kamikakushi" puhul on saadud hakkama uskumatu reklaamindusimega.

ime võib küll olla, aga reklaamindusimest (vähemalt USA's) on asi pigem kaugel, eriti kui meelde tuletada loetud artikleid reklaami, ja selle tõttu ka nii sissetulekute kui ka vaadatavuse vähesuse, kohta USA's. see, et ta siia jõudis ja muidu üle maailma populaarsust on saavutanud, selles on minu arust ka üsna palju kaasaaitavad muud tegurid kui ainult mingi firma reklaam. esimene punkt kindlasti see, et anime lihtsalt on juba laiemalt levinud ja võidab aina rohkem populaarsust ning teine ehk see, et Miyazaki on ikkagi tuntud nimi ja nii tema, kui Ghibli stuudio nimega filmi võib maailmas juba laiemalt ringi lehvitada.

Tsiteerin::
Sisu on minuarust nigelam kui ykskõik millisel teisel Ghibli stuudio välja antud asjal

olgugi nigelam, halb ei ole ta sellegipoolest ja see on põhiasi. ja kuna film ikkagi uus, ilus ja hea, siis parem sellega jaapanist välja minna kui mingi vana filmiga.

ja punkt b... mis seos sellel animega on, ei saa aru. ja kas võrdled seeria vaatamist filmiga või lihtsalt avaldad arvamust, sellest kah ei saa aru.

Tsiteerin::
a propos... muuseas, kas mitte Miyazaki polnud see, kes aasta tagasi jutustas animest kui surevast kunstist?

pole kuulnud, seega oleks parem kui suudaksid ka mingid lingid välja võluda :)
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3  Järgmine
Lehekülg 2, lehekülgi kokku 3

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: