OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Spirited Away ja Oscarid
Mine lehele 1, 2, 3  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
pansomon



Liitunud: 26 Veeb 2003
Postitusi: 468
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Apr 02, 2003 14:21    Teema: Spirited Away ja Oscarid Vasta viitega

aru ma ei saa, miks läheb alati vaja oscarit, et inimesed mõistaksid kui normaalse asjaga tegu on. eriti veel arvestades fakti, et reeglina antakse oscareid siiski halbadele ja väga halbadele filmidele.

alles äsja oli mul jälle paar analoogset juhtumit. noh a'la, et ma käisin tükk aega oma silmarõõmule peale, et "lähme vaatame vaimudest viidud, kindlasti on hea film!" selle peale oli vähemalt kuu aega järjest kosta, et "ei viitsi, ei taha (umbes, et kesse neid multikaid ikka viitsib vaadata)". kusjuures mononoke ja laputa läksid talle väga hästi peale. noh, siis äkki võitis see oscari ja paar päeva hiljem juba oli see teema, et tema algatas asja "tead see jaapani multikas mis praegu kinos jookseb, võitis oscari, lähme vaatama". duuuh. ja siis selle peale kui ma ütlen, et "mida ma sulle siis viimased kuu aega rääkinud olen?" tehakse pähe süütu nägu umbes, et "mina ei ole küll midagi kuulnud".
ja siis oli alles äsja veel see juhus, et tuleb jälle mingi inimene minu juurde umbes, et "oo, käisin seda oscari võitnud multikat vaatamas, nii nii hea oli!" no loomulikult. tegu oli ju miyazakiga. oscari võitmine on sellisel juhul jumala teisejärguline, see on antud persooni puhul rohkem trooni vormistamine, muud midagi. millegipärast aga jõuavad asjad inimeste teadvusesse alles siis kui see kuldmehike käes on.

ja kusjuures im_h_o on spirited away küll sitaks väga super eriti hea film, aga teatud vanakooli miyazakid on ikka paremad.

ei tegelt ma tagasisidet ei ootagi, lihtsalt ohin natuke selle oscari-jama kallal.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Vabarnamees
mario with money


Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 1802
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Apr 02, 2003 15:10    Teema: Vasta viitega

Noojahh. Tuleb ikka tagasisidet, tuleb... :)

Eks otakude globaalses seltskonnas ole juba jõutud pikki ja mahukaid diskussioone maha pidada, et milline ikka on kuldmehikese mõju anime populaarsusele USAs ja mujal maailmas. Miks ka mitte sellest (ja ka muust asjassepuutuvast) siin juttu teha.

Tahes tahtmata on "Oscar" kui vilkur, mille külgeriputamine muudab filmi laiemale üldsusele atraktiivsemaks - mängus on "seda-peab-nägema-kuna-naabrimees/naine-ka-läks-vaatama" tegur, mille parim näide lähiajaloost on vast "Titanic". Sellesse ei saa midagi parata, heal juhul ainult ohkida, nagu pansomon siin teebki. :)

Minu isiklik arvamus filmist? Oli kaunis film, maagilis-unenäolise õhkkonna, seda toetava muusika ja ülihea animatsiooniga. Siiski ei saa ma väita, et oli täistabamus. Oleksin eelistanud kompaktsemat tegevustikku. Asi tundus laiali valguvat ja omaenda detailsusesse takerduvat. Seda siis loomulikult IMHO. Aga kindlasti ei pea Ghibli meeskond millegi pärast häbenema.

Ja veel, su väide, et "reeglina antakse oscareid siiski halbadele ja väga halbadele filmidele", on lahmimine. Kas pole? Sest, armas pansomon, kui sa ütled, et "Rebecca", "Casablanca", "All about Eve", "The Bridge on the River Kwai", "In the Heat of the Night", "Midnight Cowboy", "The French Connection", "The Godfather", "One Flew over the Cuckoo's Nest", "Rocky", "The Deer Hunter", "Gandhi", "Amadeus", "Platoon", "The Silence of the Lambs", "Unforgiven", "Braveheart", "American Beauty" on halvad ja väga halvad filmid, siis... heh... ma arvan, et sa ei pea filmikunstist eriti palju...

Veel selline tähelepanek, et kategooria oli siiski suhteliselt marginaalne "Parim animatsioon", kus ohtlikuimaks konkurendiks kergekaallane "Lilo & Stitch". Ses mõttes pisike võit, aga siiski võit. LaLaLaa
_________________
Vabarnamees: nagu lendav tigu * ~animeloend~
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
pansomon



Liitunud: 26 Veeb 2003
Postitusi: 468
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Apr 02, 2003 15:45    Teema: Vasta viitega

Tsiteerin::
Ja veel, su väide, et "reeglina antakse oscareid siiski halbadele ja väga halbadele filmidele", on lahmimine. Kas pole? Sest, armas pansomon, kui sa ütled, et "Rebecca", "Casablanca", "All about Eve", "The Bridge on the River Kwai", "In the Heat of the Night", "Midnight Cowboy", "The French Connection", "The Godfather", "One Flew over the Cuckoo's Nest", "Rocky", "The Deer Hunter", "Gandhi", "Amadeus", "Platoon", "The Silence of the Lambs", "Unforgiven", "Braveheart", "American Beauty" on halvad ja väga halvad filmid, siis... heh... ma arvan, et sa ei pea filmikunstist eriti palju...


tegelt see halbade filmide teema on rohkem tänapäeval tulnud. paljud sinu ette loetud filmidest on sitaks head, ega ma ei öelnudki et eranditult ainult halbadele filmidele. aga millegipärast on seda üha tihedamini hakanud juhtuma. i mean kamoon, Titanic ja Gladiaator on esimesed näited viimase aja "suurfilmidest", mis mulle pähe tulevad. popcorni-eeposed, mis kõlbavad vaid tuleviku diktaatorlikele režiimidele sõjavangide piinamisvahenditeks. noh Rocky oli kah minu meelest suhteliselt suvaline film. Unforgiven polnud samuti suurem asi. ära nüüd saa must valesti aru - head filmid mõlemad, aga ei midagi enamat. noh ja siis mingid Eric Brocknowitchid ja muud sellised ilad. laias laastus võiks öelda, et 50% tänapäeva oscarifilmidest on pisut üle keskmise, 25% on täielik mõttetus ja ainult veerandik on sellised, mis tõesti ka väärivad teistest esiletõstmist.

ja hollywoodi filme mis on pisut üle keskmise, neid pean ma juba halbadeks filmideks :)

Tsiteerin::
Veel selline tähelepanek, et kategooria oli siiski suhteliselt marginaalne "Parim animatsioon", kus ohtlikuimaks konkurendiks kergekaallane "Lilo & Stitch". Ses mõttes pisike võit, aga siiski võit. LaLaLaa


hehee, täpselt :) noh ei tasu ju ära unustada, et kahjuks on praegusel hetkel siiski jaapanlased ainsad, kes teevad animatsioone, mis pakuksid vaatamisrõõmu ka vanematele kui 3-aastastele. et tegelt oli see oscar mõnes mõttes pigem anime kui žanri tunnustus. ehk siis, et ameeriklased lõpuks ometi tunnistasid, et multifilm ei pea olema ainult 3-aastastele, vaid võib olla ka "Alla 6 aastastele mittesoovitav" :)
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
pansomon



Liitunud: 26 Veeb 2003
Postitusi: 468
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Apr 02, 2003 15:59    Teema: Vasta viitega

ahjaa ja pisut teemast ka veel - kindlasti aitab see oscar tulevikus kaasa anime tuntuse suurenemisele, kuid imho võib sellega kaasneda ka teatavad tagasilöögid. nimelt aitab tuntuse suurenemine kindlasti kaasa ka žanri meinstriimistumisele (mida juba viimase aja anime puhul võib üha rohkem tähele panna). ma juba kardan, et kaugel pole aeg, kus ka animede puhul hakkab kehtima see murphy seadus, mis räägib sita ja saia omavahelisest vahekorrast (ehk siis 90-10).

samas võibolla annab see tõuke ka muu maailma animatsiooni arenguks. st. et võibolla hakkavad lõpuks ometi ka õhtumaalased tegema multikaid, mis ei ole mõeldud ainult infantiilsetele. ammu juba oleks aeg, kuna tehniline tase on täiesti korralik ja animega võrreldav.

ning sellega kaasneks _jällegi_ oht, et meid ujutatakse üle keskpäraste ameerika ja euroopa louzy-excuse-for-anime-tüüpi animatsioonidega, ning ainus mis meil üle jääb, on kahe käega peast kinni hoida ja nutta taga "vanu häid anime-päevi".

Tsiteerin::

Minu isiklik arvamus filmist? Oli kaunis film, maagilis-unenäolise õhkkonna, seda toetava muusika ja ülihea animatsiooniga. Siiski ei saa ma väita, et oli täistabamus. Oleksin eelistanud kompaktsemat tegevustikku. Asi tundus laiali valguvat ja omaenda detailsusesse takerduvat. Seda siis loomulikult IMHO. Aga kindlasti ei pea Ghibli meeskond millegi pärast häbenema.


isegi kui miyazaki filmide juures olekski millegi kallal nuriseda, siis minu käsi selleks ei kõverdu (või kuidas nüüd öeldaksegi). see oleks imho umbes sama nagu Degas' või Picasso maalide kritiseerimine :)
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
hjarg
Post count matters!


Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 1207
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Apr 03, 2003 09:33    Teema: Vasta viitega

Pansomon, sulle ei ole kunagi pähe tulnud mõte, et kuigi meil läänemaades on anime "väheste friikide marginaalne hobi", on ta oma sünnimaal, Jaapanis, see "meinstriimi" värk. Teisisõnu, osake massikultuurist, mida sa paistad nii väga põlgavat. On seda olnud Astro Boyst saati.

Kusjuures, väide, et õhtumaalased teevad multikaid, mis on mõeldud ainult infantiilsetele... ei kannata pehmelt öeldes kriitikat. Kasvõi Priit Pärn. Käisid sa näiteks PÖFFi ajal mõningaid lääne omi vaatamas? Või kirtsutasid paljuteadvalt nina ning jätsid vahele? Tõsi, animatsioon kui selline on animel parem, kuid sisu poolest ei jää lääne omad tihti alla.

Väide, et anime on mingi püha lehm, mis alati kõigest ja kõigist parim on, on kitsarinnaline. Sellised animed nagu "Agent Aika", "Ramirou Senkitan" või... "La Blue Girl" näiteks on ju allapoole igasugust arvestust (vähemalt minu arvates). Tuues esile animet kui midagi eriti head, ei saa mainimata jätta ka "Digimone" ja "Pokemone".

Jahh, mulle meeldib anime. Ma vaatan seda hea meelega ning olen korralik "otaku". Kuid mulle ei meeldi, kui inimene tundub vaatavat animet vaid seetõttu, et end teistest paremana/targemana tunda. Aga umbes selline jutt sinu postitusi lugedes tekib.
_________________
Roses are red
Violets are blue
All of your base are belong to me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
acousmatique



Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 2499
Asukoht: ---

PostitusPostitatud: Nelj Apr 03, 2003 13:48    Teema: Re: Spirited Away ja Oscarid Vasta viitega

pansomon kirjutas:
ei tegelt ma tagasisidet ei ootagi, lihtsalt ohin natuke selle oscari-jama kallal.

http://www.blogger.com/
_________________
☞ [...LIL B MIXTAPE PLAYING VERY LOUDLY...] ☀
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Vabarnamees
mario with money


Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 1802
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Apr 03, 2003 14:18    Teema: Vasta viitega

pansomon kirjutas:
ja hollywoodi filme mis on pisut üle keskmise, neid pean ma juba halbadeks filmideks. :)

Ahah. emm

Tsiteerin::
noh ei tasu ju ära unustada, et kahjuks on praegusel hetkel siiski jaapanlased ainsad, kes teevad animatsioone, mis pakuksid vaatamisrõõmu ka vanematele kui 3-aastastele. et tegelt oli see oscar mõnes mõttes pigem anime kui žanri tunnustus. ehk siis, et ameeriklased lõpuks ometi tunnistasid, et multifilm ei pea olema ainult 3-aastastele, vaid võib olla ka "Alla 6 aastastele mittesoovitav" :)

Aga... "Vaimudest viidud" ju ongi suunatud eelkõige 10-aastastele tüdrukutele. Seda on Miyazaki ühes intervjuus väitnud. Iseasi on tõik, et ka sellest sihtgrupist väljajäävad vaatajad sealt endale rõõmustavat ja meeldivat leiavad, mis näitab tegijate loovust ja oskuslikkust.

Minu poolt alguses mainitud veebi-aruteludes tõusetuski sageli just vaatenurk, et tegelikult ei ole toimunud mingit revolutsiooni - "Oscar" läks taas kord lastefilmile, lihtsalt tavapärasest veidi erinevale. Oleks kuldmehikesega pärjatud samuti USA kinodes ringlevat filmi "Cowboy Bebop: Knockin' On Heaven's Door", võiks vast juba rääkida põhjapanevast vaatevinkli nihkest.

Tsiteerin::
ma juba kardan, et kaugel pole aeg, kus ka animede puhul hakkab kehtima see murphy seadus, mis räägib sita ja saia omavahelisest vahekorrast (ehk siis 90-10).

See aeg on käes praegu ja on, mulle näib, olnud käes kogu anime eluaja vältel. Nagu hjarg väga õigesti märkis, anime on osa massikultuurist Jaapanis, muutumata Eestis vaadates iseeneslikult elitaarseks. On andmeid, mille kohaselt 2003. aastal ilmub ainuüksi USA-s üle 1000 erineva anime-DVD ning üle 700 erineva mangaväljaande. Oletada, et enamik sellest on sulakuld, pole lihtsalt mõistlik teguviis.

Pakun välja, et kõigil, kes animet/mangat kalliks peavad ja aktiivselt selles valdkonnas toimuvat jälgivad, tuleks omaks võtta, et ei olda millegi poolest niiväga erilised (ehkki kitsukeses Eestis võib selline mulje jääda), vaid vaadatakse ikkagi animatsiooni ja loetakse koomikseid, nagu vaatavad animatsiooni Disney stuudio "kliendid" ja loevad koomikseid Wolverine'i seikluste huvilised. Üks ju ei välista teist, häbi ei peaks tundma keegi ja eelistused suunavad tahes tahtmata valikuid.

Vähemalt IMHO, nagu ilus on öelda. :)
_________________
Vabarnamees: nagu lendav tigu * ~animeloend~
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
pansomon



Liitunud: 26 Veeb 2003
Postitusi: 468
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Apr 03, 2003 15:32    Teema: Vasta viitega

hjarg kirjutas:
Pansomon, sulle ei ole kunagi pähe tulnud mõte, et kuigi meil läänemaades on anime "väheste friikide marginaalne hobi", on ta oma sünnimaal, Jaapanis, see "meinstriimi" värk. Teisisõnu, osake massikultuurist, mida sa paistad nii väga põlgavat. On seda olnud Astro Boyst saati.

Kusjuures, väide, et õhtumaalased teevad multikaid, mis on mõeldud ainult infantiilsetele... ei kannata pehmelt öeldes kriitikat. Kasvõi Priit Pärn. Käisid sa näiteks PÖFFi ajal mõningaid lääne omi vaatamas? Või kirtsutasid paljuteadvalt nina ning jätsid vahele? Tõsi, animatsioon kui selline on animel parem, kuid sisu poolest ei jää lääne omad tihti alla.

Väide, et anime on mingi püha lehm, mis alati kõigest ja kõigist parim on, on kitsarinnaline. Sellised animed nagu "Agent Aika", "Ramirou Senkitan" või... "La Blue Girl" näiteks on ju allapoole igasugust arvestust (vähemalt minu arvates). Tuues esile animet kui midagi eriti head, ei saa mainimata jätta ka "Digimone" ja "Pokemone".

Jahh, mulle meeldib anime. Ma vaatan seda hea meelega ning olen korralik "otaku". Kuid mulle ei meeldi, kui inimene tundub vaatavat animet vaid seetõttu, et end teistest paremana/targemana tunda. Aga umbes selline jutt sinu postitusi lugedes tekib.


ma tean loomulikult, et jaapanis on anime täielik meinstriim. kuid nad teevad seal seda vähemalt suhteliselt hästi. ma kardan lihtsalt seda, et kui ameerika stuudiod sellest lõhna ninna saavad, siis meid ujutatakse üle mingisuguse pseudo-animega. kusjuures ka jaapani animedest on väga suur osa selline mõttetus, mida ei viitsi üldse vaadata.

sa oled minust tegelikult valesti aru saanud. ma ei vaata kunagi midagi selleks, et teistest parema või targemana tunduda. animed vaatan ma sel lihtsalt põhjusel, et hollywoodi filmid on mind täiesti ära tüüdanud. ja üldse kõik see, mida telekast lastakse. ning anime, kuna tegemist on täiesti teistsugusest kohast pärit žanriga, pakub vaheldust. ma ei ole animefänn kuigi võibolla osadele võib selline mulje jääda. kuid mulle meeldivad hästi tehtud filmid. mulle meeldib vaadata asja, mille kallal on vaeva nähtud. ja animede puhul nähakse tihtipeale palju vaeva.
mis loomulikult ei tähenda et ma igasuguseid elmariachi ja braindead-tüüpi c-klassikaid ei naudiks :)

ja loomulikult olen ma näinud ka priit pärna multikaid ning olen täiesti teadlik sellest, et tegelikult tehakse ka normaalseid multikaid. ainult, et neid normaalseid multikaid ei ole eriti kuskilt võimalik kätte saada. no kurat, kasvõi Suurt Tõllu olen ma juba tükk aega taga otsinud ja no ei leia. probleem muidugi on ka selles, et mul kodus videot ei ole, muidu ilmselt oleks see asi märksa lihtsam. probleem läänemaailma animatsiooni juures on selles, et see asi on _liiga_ alternatiivne. seda ei ole lihtsalt võimalik kuskilt kätte saada kui just isiklikult kedagi asjaga seotud inimest ei tunne. ning siis on teine äärmus, see disney-värk.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
acousmatique



Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 2499
Asukoht: ---

PostitusPostitatud: Nelj Apr 03, 2003 15:35    Teema: Vasta viitega

pansomon kirjutas:
noh ei tasu ju ära unustada, et kahjuks on praegusel hetkel siiski jaapanlased ainsad, kes teevad animatsioone, mis pakuksid vaatamisrõõmu ka vanematele kui 3-aastastele. et tegelt oli see oscar mõnes mõttes pigem anime kui žanri tunnustus. ehk siis, et ameeriklased lõpuks ometi tunnistasid, et multifilm ei pea olema ainult 3-aastastele, vaid võib olla ka "Alla 6 aastastele mittesoovitav" :)


kui jätta kõik muud debiilsused selles postis kõrvale, siis vähemalt seda sa võiks vaadata > http://www.dapcentral.org/
_________________
☞ [...LIL B MIXTAPE PLAYING VERY LOUDLY...] ☀
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
pansomon



Liitunud: 26 Veeb 2003
Postitusi: 468
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Apr 03, 2003 15:50    Teema: Vasta viitega

Tsiteerin::
noh ei tasu ju ära unustada, et kahjuks on praegusel hetkel siiski jaapanlased ainsad, kes teevad animatsioone, mis pakuksid vaatamisrõõmu ka vanematele kui 3-aastastele. et tegelt oli see oscar mõnes mõttes pigem anime kui žanri tunnustus. ehk siis, et ameeriklased lõpuks ometi tunnistasid, et multifilm ei pea olema ainult 3-aastastele, vaid võib olla ka "Alla 6 aastastele mittesoovitav" :)

Tsiteerin::
Aga... "Vaimudest viidud" ju ongi suunatud eelkõige 10-aastastele tüdrukutele. Seda on Miyazaki ühes intervjuus väitnud. Iseasi on tõik, et ka sellest sihtgrupist väljajäävad vaatajad sealt endale rõõmustavat ja meeldivat leiavad, mis näitab tegijate loovust ja oskuslikkust.


ma tean, et film oli suunatud 10-aastastele tüdrukutele. miyazaki suurem osa (julgelt pooled) filme on ju suunatud 10-aastastele tüdrukutele. mis ei vähenda teps mitte nende väärtust. need on igatahes filmid, mida ma hakkan enda lastele näitama selle asemel, et nende ajusid mingisuguste lionkingidega loputada.

Tsiteerin::
Minu poolt alguses mainitud veebi-aruteludes tõusetuski sageli just vaatenurk, et tegelikult ei ole toimunud mingit revolutsiooni - "Oscar" läks taas kord lastefilmile, lihtsalt tavapärasest veidi erinevale. Oleks kuldmehikesega pärjatud samuti USA kinodes ringlevat filmi "Cowboy Bebop: Knockin' On Heaven's Door", võiks vast juba rääkida põhjapanevast vaatevinkli nihkest.


kas bebop alles praegu jookseb usa kinodes? siis on see asi neil küll häbematult palju aega võtnud.
ei tegelt miyazaki võit oli justnimelt jaapani animatsiooni võit disney üle. õigemini tunnustati sellega lõpuks ka ameerikas fakti, et jaapanlased teevad paremaid multikaid. noh järgmine aasta on loomulikult juba kindlasti oodata lilo&stich2-e võidukäiku, aga pretsedent on loodud (kuigi tegelt pole see minuteada esimene non-disney, mis oscari võitis).
selles kategoorias loomulikult ei saagi konkureerida bebopi-laadsed animed, oscari olemus on juba kord selline. ja vaatevinkli nihet sealtmaalt oodata ei ole küll mõtet.

Tsiteerin::
Pakun välja, et kõigil, kes animet/mangat kalliks peavad ja aktiivselt selles valdkonnas toimuvat jälgivad, tuleks omaks võtta, et ei olda millegi poolest niiväga erilised (ehkki kitsukeses Eestis võib selline mulje jääda), vaid vaadatakse ikkagi animatsiooni ja loetakse koomikseid, nagu vaatavad animatsiooni Disney stuudio "kliendid" ja loevad koomikseid Wolverine'i seikluste huvilised. Üks ju ei välista teist, häbi ei peaks tundma keegi ja eelistused suunavad tahes tahtmata valikuid.


krt ei jõua enam rohkem kirjutada, pean ära minema. üldiselt sellega nõus, et 90% on ka animest pask, aga lihtsalt kuna anime on piisavalt palju erinev sellest muust pasast millega me kokku puutume, siis on see anime pask märksa vastuvõetavam. okei, sorry vulgaarsuste pärast, aga kiirustades ei jõua oma mõtteid viisakasse vormi panna wink
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Apr 03, 2003 16:22    Teema: Vasta viitega

pansomon kirjutas:
üldiselt sellega nõus, et 90% on ka animest pask, aga lihtsalt kuna anime on piisavalt palju erinev sellest muust pasast millega me kokku puutume, siis on see anime pask märksa vastuvõetavam.

sa pööra tähelepanu enda lauseosale "millega me kokku puutume" ning lisa see ka animele, kuna see osa, mida me siin fansubide näo lnäeme, on väike osa kogu jaapanis väljalastud animest ning selle põhjal anime üle otsustada, et mitu % on jama ja mitu hea, on sama mõtetu kui näiteks PÖFFI filmide alusel hakata hindama mitu % maailma filmitoodangust on jama ja mitu hea.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
V6imendi



Liitunud: 2 Veeb 2003
Postitusi: 54

PostitusPostitatud: Nelj Apr 03, 2003 16:31    Teema: Vasta viitega

pansomon kirjutas:

kas bebop alles praegu jookseb usa kinodes? siis on see asi neil küll häbematult palju aega võtnud.

Litsenseerimine võtab tavaliselt 1,5 - 3 aastat aega.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
hjarg
Post count matters!


Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 1207
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Apr 03, 2003 19:24    Teema: Vasta viitega

pansomon kirjutas:

ma tean loomulikult, et jaapanis on anime täielik meinstriim. kuid nad teevad seal seda vähemalt suhteliselt hästi. ma kardan lihtsalt seda, et kui ameerika stuudiod sellest lõhna ninna saavad, siis meid ujutatakse üle mingisuguse pseudo-animega. kusjuures ka jaapani animedest on väga suur osa selline mõttetus, mida ei viitsi üldse vaadata.


Millest need pahad stuudiod lõhna ninna saavad? Et jaapanis on anime mainstream ning et seda tehakse suhteliselt hästi? Või sellest, et anime müüb?

Istuvad praegugi mingid ollivuudi bossid koos, sigar hambus ning räägivad, et Jaapanis on anime populaarne, ujutaks midagi pseudo-animega üle?

Paranoia, pansomon, paranoia.

Tsiteerin::
sa oled minust tegelikult valesti aru saanud. ma ei vaata kunagi midagi selleks, et teistest parema või targemana tunduda. animed vaatan ma sel lihtsalt põhjusel, et hollywoodi filmid on mind täiesti ära tüüdanud. ja üldse kõik see, mida telekast lastakse. ning anime, kuna tegemist on täiesti teistsugusest kohast pärit žanriga, pakub vaheldust. ma ei ole animefänn kuigi võibolla osadele võib selline mulje jääda. kuid mulle meeldivad hästi tehtud filmid. mulle meeldib vaadata asja, mille kallal on vaeva nähtud. ja animede puhul nähakse tihtipeale palju vaeva.
mis loomulikult ei tähenda et ma igasuguseid elmariachi ja braindead-tüüpi c-klassikaid ei naudiks :)


Viimase kui asjani? Mitte kui midagi ei leia telekast vaatamisväärset? Kõik on solk? Siis on mul sinust kahju.
_________________
Roses are red
Violets are blue
All of your base are belong to me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
V6imendi



Liitunud: 2 Veeb 2003
Postitusi: 54

PostitusPostitatud: Nelj Apr 03, 2003 20:03    Teema: Vasta viitega

hjarg kirjutas:
Viimase kui asjani? Mitte kui midagi ei leia telekast vaatamisväärset? Kõik on solk? Siis on mul sinust kahju.


Ise pole pea pool aastat telekat vaadanud.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Yoshy
U.C.0079


Liitunud: 4 Apr 2003
Postitusi: 765
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Laup Apr 05, 2003 09:45    Teema: Vasta viitega

vaatasin spirited awayd juba eelmine aasta kunagi, film oli fantastiline. l6puks j6udis film ka tartusse. tahtsin v2ga kellegagi vaatama minna, kuid keegi polnud n6us tulema. p2rast oskareid olid inimesed kyll: nuh l2hme vaatama. oleksimegi l2inud aga film kadus kinost 2ra, erakordselt n6me. URRRRRR loodetavasti tuleb film tagasi tartusse, et saaksin ka kinos seda n2ha.

neile kes pole veel n2inud ja on v6imalus seda vaatama minna soovitan kohe esimesel v6imalusel seda vaatama minna, sest muidu j22te lihtsalt heast filmist ilma
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Squall



Liitunud: 5 Veeb 2003
Postitusi: 6
Asukoht: Pärnu

PostitusPostitatud: Püh Apr 06, 2003 19:29    Teema: Vasta viitega

Mononoke Hime on lihtsalt super...kas seda on ka eestis legaalselt VHS peal saadaval?
_________________
Mujal tunnete mind K2nksta nime all
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
pansomon



Liitunud: 26 Veeb 2003
Postitusi: 468
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Apr 07, 2003 16:20    Teema: Vasta viitega

ruri kirjutas:
pansomon kirjutas:
üldiselt sellega nõus, et 90% on ka animest pask, aga lihtsalt kuna anime on piisavalt palju erinev sellest muust pasast millega me kokku puutume, siis on see anime pask märksa vastuvõetavam.

sa pööra tähelepanu enda lauseosale "millega me kokku puutume" ning lisa see ka animele, kuna see osa, mida me siin fansubide näo lnäeme, on väike osa kogu jaapanis väljalastud animest ning selle põhjal anime üle otsustada, et mitu % on jama ja mitu hea, on sama mõtetu kui näiteks PÖFFI filmide alusel hakata hindama mitu % maailma filmitoodangust on jama ja mitu hea.


tegelt ma arvan, et fansubbidena saame me näha siiski animede paremikku, sest igasugu suvalist kraami ju subbima ei hakata. ühesõnaga suurem jama jääb meil siiski nägemata. noh eks loomulikult see, et mis on hea ja mis mitte, on rangelt maitse asi, osadele inimestele kindlasti ju meeldivad ka chobits ja pokemon ja muu selline. et mina räägin sellest asjast ikkagi enda mätta otsast ja enda maitsele tuginedes.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
V6imendi



Liitunud: 2 Veeb 2003
Postitusi: 54

PostitusPostitatud: Esm Apr 07, 2003 17:04    Teema: Vasta viitega

fansubiad tõlgivad siiski (jaapanis)populaarseid meinstriim animeid. veidi alternatiivsem(ning võibolla parem) kraam ei jõu praktiliselt kunagi jaapanist välja.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Apr 07, 2003 17:08    Teema: Vasta viitega

pansomon kirjutas:

tegelt ma arvan, et fansubbidena saame me näha siiski animede paremikku, sest igasugu suvalist kraami ju subbima ei hakata. ühesõnaga suurem jama jääb meil siiski nägemata.

oeh, for christ sake, nagu öeldakse. kas sa üldse kellegi vastuseid loed ka või lased neist silmadega diagonaalis üle ja vastad vastavalt emotsioonile mis sellest mustrist tekkis? ma ju ütlesin suht täpselt sedasama, mida sa praegult ülalpool kirjutasid, kuigi kaudselt, oma PÖFF-i näitega, seega su tekst on lihtsalt minu oma ülekordamine ja ausalt öelda mõtetu.

ja teiseks, võttes arvesse ka su eelnevat teksti, tuleb välja, et 90% fansubitud animest on pask. millega vähemalt mina küll nõus pole.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
pansomon



Liitunud: 26 Veeb 2003
Postitusi: 468
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Apr 08, 2003 15:03    Teema: Vasta viitega

Tsiteerin::
Millest need pahad stuudiod lõhna ninna saavad? Et jaapanis on anime mainstream ning et seda tehakse suhteliselt hästi? Või sellest, et anime müüb?

Istuvad praegugi mingid ollivuudi bossid koos, sigar hambus ning räägivad, et Jaapanis on anime populaarne, ujutaks midagi pseudo-animega üle?

Paranoia, pansomon, paranoia.


pigem sellest, et anime müüb ja mitte ainult jaapanis. selles on point. ja no kuule suurem osa hollywoodi filmitoodangust käib jah umbes selle valemi järgi, et sigaritega bossid istuvad ja vaatavad, et "see läheb rahvale peale, teeme ka midagi sellist, saame pappi!". ja siis tulemuseks on mingi järjekordne haigus a'la gonein60seconds. ma lihtsalt kardan, et hollywoodi stuudiod hakkavad sama valemi järgi animed tegema. või noh, mis seal karta, ega tegelt ju vaatama ei pea, keegi ei sunni ju tegelt. aga žanri koguväärtust devalveeriks selline asi küll. ja vahet pole mis stuudiod - võta üks ja viska teist on minu arvamus.
okei okei, paar stuudiot ikka on, mis teevad ka vaadatavaid filme aga no need on üksikud. noh ütleme nii, et new line aktsiad minu silmis seoses Lotriga tõusid. ja miramax teeb ka üht-teist vaadatavat. aga ülejäänud... numaitea.

Tsiteerin::
Viimase kui asjani? Mitte kui midagi ei leia telekast vaatamisväärset? Kõik on solk? Siis on mul sinust kahju


kuule väga vähe on telekast ikka vaadata. vahetevahel tuleb discovery pealt mõni saade ja sõda võib ka 5 minutit päevas vaadata, aga muud midagi. üksikud sarjad (mis enamuses kõik juba nähtud) on ka ja vahetevahel etv pealt mõni hea film (kusjuures aeg-ajalt tuleb isegi k2 pealt häid filme, aga no see on korra kuus, mitte tihemini), muud midagi. naljalt ikka üle poole tunni telekat päevas vaadata ei kannata. ja miks kahju? on ju olemas arvuti ja divx, ega eriti palju rohkemat polegi vaja.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele 1, 2, 3  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 3

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: