OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Jaapani keele õppimine
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3 ... 26, 27, 28, 29, 30  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> üldine
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
dipsy
katto katto KATTO!!


Liitunud: 25 Juun 2006
Postitusi: 1239
Asukoht: tln

PostitusPostitatud: Teis Veeb 16, 2010 01:13    Teema: Vasta viitega

genky kirjutas:

christian91 kirjutas:
Loomulikult saime kanjisi lehtesi (kanji book 1) vist kuid see ka ei olnud lahendus, sest tekstides neid ei kohanud, mistõttu nad kippusid meelest minema.

Kanjisid on nii palju, et sa pead ise ka tegelema nendega pidevalt. Ma alles nii alguses ja mul juba slme eest kirju. Ei tea, mida dipsy tunneb :P


haha XD
Ma olen suht meeleheitel nende kanjidega. XD
Esimesed 250 vms olid kõik suht loogilised ja lihtsad, aga nüüd on paljud nii ühesugused. :( Mis tuletab meelde et ma peaks kordamise jälle kätte võtma.
Ma olen püüdnud harjutuseks jaapani keelseid blogisid lugeda(modellid, mingid bändid või isegi mu enda senpai'd kes aegajalt jaapani keelseid blogi/LJ poste teevad vms). Tavaliselt sinna kirjutatakse suht lihtsalt, aga ikka ei saa kõike aru ega kõike lugeda. Hea harjutus sellegipoolest. Sunnib märkidele mõtlema ja neid meelde tuletama kuidas lugeda. Tähendused jäävad palju kergemini meelde, kui see kuidas märki lugeda. LaLaLaa
Jaapani keelset mangat on päris hea lugeda harjutuseks. Haha.. eriti kui seal on furigana olemas. XD

Aga soovitaks mõne huvitava jaapani keelt puudutava raamatu.

Esimeseks on üliäge Gomi Taro "An Illustrated Dictionary of Japanese Onomatopoeic Expressions". Ilmselt see on lõbus sirvimine ka algajatele. XD Kui oleks mingi hulk soovijaid, siis ma võiksin oma koopiat isegi skännida natuke. :P

Teine on ühe jaapani kirjanduse proffessori, Jay Rubin'i, poolt kirjutatud "Making sense of japanese". Käsitletud on raamatus erinevaid jaapani keele aspekte. Näiteks tooks peatükid: The explainers: kara da, wake da, no da; Shiru and wakaru: to know you is not necessarily to understand you; Aru vs de aru jne. Raamatust jookseb läbi ka kerge huumor, et see pole üldse kuiv lugemine.
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
christian91



Liitunud: 7 Veeb 2010
Postitusi: 22
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Veeb 17, 2010 22:41    Teema: Vasta viitega

Õpikut, mida kasutasime, ei oska öelda(sest kasutasime paljundusi), tean, et selle koostas vist hispaanlane ja et I osas on 30 osa, need said 2e aastaga läbi võetud. 1 kord nädalas oli tund 2h korraga. (Vahepeal oli ka Minna no nihongo raamatust paljundused, ei tea, miks ta seda õpikut ei kasutanud pidevalt, tundus palju parem olevat)

Pikemalt selgitaksind hiragana/kataganaga seonduvat. Loomulikult on tore, et seal on hiragana ja katakana ja et pärast 9ndat tundi enam ei olnud romajid, kuid minumeelest oleksid kanjid võinud lisanduda pärast esimest poolt aastat, aga ei, lõpuni välja olid ainult hiraganad ja katakanad, mille tõttu kanjisi pidi ise õppima ja kuna sa neid tekstis ei lugenud, siis nad kahjuks ununesid. Süsteem peaks olema selline, et uued kanjid lisanduksid ka paraleelselt tekstidesse - siis oleks nende õppimine kõige efektiivsem.
See inimene, kes algatas, selle arutelu, kus ja kuidas võiks mingi tagasiside anda, kas saime talle abiks olla. LaLaLaa

Ja Dipsyle oleks üks küsimus/palve, kas ta oskaks soovitada mingeid häid raamatuid, nt inglise keele baasil või dok filme Jaapani kultuurist, ajaloost jms? Nimelt tekkisid mul kõhklused, kas nii süvendatult ma jaapani keelt ja kultuuri õppida sooviksin. Arvan, et tegu on normaalse kõhklusega, kuid et kindel olla, siis parem oleks mul äkki tutvuda nende asjadega, mida ma tulevikus õppima hakkaksin. ありがとう。
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
dipsy
katto katto KATTO!!


Liitunud: 25 Juun 2006
Postitusi: 1239
Asukoht: tln

PostitusPostitatud: Nelj Veeb 18, 2010 00:30    Teema: Vasta viitega

christian91 kirjutas:

Ja Dipsyle oleks üks küsimus/palve, kas ta oskaks soovitada mingeid häid raamatuid, nt inglise keele baasil või dok filme Jaapani kultuurist, ajaloost jms? Nimelt tekkisid mul kõhklused, kas nii süvendatult ma jaapani keelt ja kultuuri õppida sooviksin. Arvan, et tegu on normaalse kõhklusega, kuid et kindel olla, siis parem oleks mul äkki tutvuda nende asjadega, mida ma tulevikus õppima hakkaksin. ありがとう。


そうですね。。。。。。。Võttis kohe mõtlema tükiks ajaks, et mida soovitada.

Ühiskonna temaatika:
Üks tore dokumentaalsari mida heameelega soovitaks on Japanorama. Kõik osad on huvitavad, aga tooks välja ka ehk mõned asjalikumad osad.
2. hooaja episoodid 3(Zoku), 4 (Owarai), 5 (bushido); 3. hooaja episoodid 1 (gaijin), 2 (ai/koi .. äärmiselt hea episood), 4 (densetsu), 5 (kaidan).
Selle dokumentaali põhjal saab endale mingisuguse mosaiigi jaapani ühiskonna kohta, aga mitte kindlasti terviklikku pilti.

Siis selline film nagu Tokyo-ga (1985). See on dokumentaali sarnane film. Üks filmitegija Wim Wenders läheb otsima Jaapani filmi tegija Yasujiro Ozu (elas 1903-1963) filmidest nähtud Tokyot. Kogu dokumentaal on väga Ozu'likult filmitud.
Mitmelgi pool on öeldud, et seda filmi peaks vaatma igaüks kes on Jaapanisse armunud.

Võiks soovitada ka sellist teost nagu Roland Barthes'e "Empire of signs". See kogu raamat on Jaapanist. See läheb rohkem ka sellise akadeemilisema lugemise alla. :P

Siis on üks rassistlik ja kommunistlik teos jaapanlastest: Pronnikov, Ladanov "Jaapanlased". Kui sealt ühteist filtreerida enda jaoks välja saab ka mõningat asjalikku infot sealt.

Cultureshock Japan P.Sean Bramble

Discovery reisikiri on asjalik üldise info saamiseks ("Discovery Insight guide Japan") või Lonely Planeti oma ("Lonely Planet Japan").

Kuna ma ise kaldun huvituma rohkem Jaapani ühiskonnast ja sotsiaalpsühholoogiast, siis mul siia teemasse on kõige asjalikumad soovitused.

Kirjandus:

Luulekogud "Süda on ainuke lill" ja "Mäetipp järve põhjas" (viimane on mu vaieldamatu lemmik).

Kui on viitsimist siis võiks lugeda Kenko "Jõudeaja võrsed" või näiteks Basho "Oku no hosomichi" ("Narrow road to the interior" .. eestikeelset tõlget pole sellest veel välja antud. Mul on küll ühe õppejõu tõlge eesti keelde ka, aga kuna sellega on veel vaja tööd teha siis õppejõud palus seda mitte väga jagada, kui just kellegil hirmus suur huvi pole. Mul on arvutis tekstifailina ka selle ingliskeelne tõlge olemas.)
Võib lugeda ka Sei Shonagoni "Padjaraamat" või kui viitsimist siis Murasaki Shikibu "Genji monogatari". Uurida võiks ka sellise teose kohta nagu "Kojiki"(põhimõtteliselt vanim kirjalik teos Jaapanis /8. saj kirja pandud/, koosneb müütidest, jutustatakse Jaapani ja kõigi Kami'de tekkelood. Jaapani mütoloogiaga tutvumiseks hea teos.)

Tanizaki Jun'ichiro "Varjude ülistus"; Akutagawa Ryunosuke "Hammasrattad" (sürr ja sünge raamat, see avaldas mulle kuidagi nii palju muljet, et raske on sõnadesse panna)


Kunst/teater jms:
Jaapani esteetika kohta saaks lugeda sellisest artiklist nagu Donald Keene "Philosophy east and west"
Veel esteetikast: Yamazaki Masakazu "Jaapanlaste ilu taju".

No-teatri kohta ma ei oska raamatut soovitada, aga ma vaatasin et wikipedia leht on päris põhjalik ja seal on ka väike loetelu mõningatest teostest.

Üks huvitav link ka ühele Kabuki teatrit puudutavale informatiivsele lehele.

Ajalugu/usundid:
William E. Deal "Keskaeg ja uusaeg Jaapanis" (2009). Väga hea teos. Olen seda ise lugenud ja see on äärmiselt huvitavalt kirjutatud. Ma ise üldiselt ei ole väga ajaloo fänn, aga isegi mind tõmbas kaasa. LaLaLaa

„Jaapan läbi aegade“ O. M. Klaassen

„Shinto the kamy way“ S.Owo

Jaapanlastel on muide väga palju ajaloolisi draamasid, mida on ka ehk põnev vaadata. Minuteada need üritatakse tõetruulit kujutada.
Näiteks Jin(see dorama võitis mingeid auhindu hiljuti, ise pole vaadanud, täis ajaloo draama see ei ole, natuke ulmet on seal alguses LaLaLaa ja ilmselt tegelased ei ole ajaloolise tähtsusega, aga Edo ajastul toimub tegevus)
Tenchijin - Seda olen ise ka vaadanud, aga vahepeal jäi pooleli. Tegevus toimub 16. saj, kui toimus Jaapani ühendamine. Loomulikult käivad läbi sellised tähtsad tegelased nagu Oda Nobunaga ja Toyotomi Hideyoshi. Põhilugu keerleb aga ühe Uesugi klanni samurai ümber.


Igasugused teaduslikud artiklid(ja teaduslikumad teosed) ma jätsin nimekirjast välja, sest üldjuhul isegi kui on hea artikkel, on nende mõistmiseks mõningast taustainfot jaapani kohta vaja teada.

Niipalju kui ma enda kohai'sid ja senpaisid tean, siis kõigil on suhtelislet erinevad põhjused miks nad selle eriala on valinud algselt ja erinevad põhjused selleks miks nad ka sell eriala peale jäänud on. Ühte ma võin öelda, et kui sa selle eriala valid, siis purunevad su illusioonid Jaapanist (absoluutselt kõigil on need LaLaLaa, ma arvan et ka minul on veel mingi hulk neid alles) ja tekivad mingid muud põhjused, miks Jaapan paeluv võiks olla. Minule hetkel näiteks tundub äärmiselt huvitav see, et Jaapan on niiii vastuoluline ühiskond. Et on see über-nunnunduse kultus ja samas on nii palju pervessust; et on perekonna mudelite ülistamine, aga samas paljud inimesed kas lihtsalt mässavad süsteemi vastu või on ühiskonna teatud mõjutuste tõttu eemaldunud teistest inimestest ja ei oska enam päris inimestega suhelda..rääkimatta perekonna loomisest vms; et on jäänud neile omane kultuurimull, aga samas on enamus asju "laenatud" väljast; et Jaapan on alati olnud suhtelislet uhke rahvas, aga samas on ajalooliselt nii palju Lääne riikide tunnustust taga aetud; et on justkui spirituaalne maa, nii väärika kultuuriga, aga ei osata seda hinnata ja ollakse pealiskaudsed hinnates ülekõige n.ö. pakendit. (näiteks kinkimis kultuuriline osa, kus pole niivõrd oluline kingi sisu, vaid pakend või kenad noored kuulsused, kes on ülikuulsad, aga tegelikult ei oskagi juskui midagi vaid on lihtsalt nii ilusad.)

(Lol, ma kirjutasin seda postitust peaaegu 3 tundi LaLaLaa.. mismõttes)
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
christian91



Liitunud: 7 Veeb 2010
Postitusi: 22
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Veeb 18, 2010 23:12    Teema: Vasta viitega

どもう ありがとう ございます! Väga informatiivne vastus ja tänan, et leidsid niipalju aega minule:) Ma püüan olla nii tubli ja lugeda osadki teosed läbi, et otsuse langetada. Kui aus olla, siis tegelikult on minu esimene valik praegul õiguseadus RE, aga sinna kohale on väga raske saada, mistõttu ma saan aru, et pean tõenäoliselt muu eriala valima, kus ma saaksin REs õppida. Sest 45000 aastas mul ei ole:D Aga õnneks on ajalugu ja jaapani keel 2 sellist ainet, mis mulle meeldivad ja mille lävendi REs ma tõenäoliselt ületan. Jaapani juures on mind alati tõmmaud kultuur: traditsioonid ja ehitised ning loomulikult ka keel. Kuid samas saan ma aru et valides sellise eriala, on see päris suur spetsialiseerumine, mille tõttu, tahan ma olla kindel oma valikus. Ja kindlasti sinu eelmine postitus on selles osas suureks abiks:)
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
dipsy
katto katto KATTO!!


Liitunud: 25 Juun 2006
Postitusi: 1239
Asukoht: tln

PostitusPostitatud: Reede Veeb 19, 2010 09:59    Teema: Vasta viitega

Leidsin videod, kus õpetatakse Okinawa Jaapani keelt. Happybunny Minu jaoks on see nii äge ja põnev, et mõtlesin et postitan siia ka. :P

Esimene lesson on siin http://www.youtube.com/watch?v=6EfwfexTB9g

Kummalisel kombel on see mees kes õpetab halfu (pool valge) XD .. ta seletab ka natuke miks on nii et ta oskab Okinawa-ben'i :P
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
SasoriSama



Liitunud: 24 Aug 2009
Postitusi: 108
Asukoht: Viimsi/Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Veeb 19, 2010 20:44    Teema: Vasta viitega

Kui on -ru lõpuga tegusõna , siis kuidas ma tean kas see on esimene või teine muutkond ? Mulle ei jõua need tegusõnad ikka üldse kohale :(
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail MSN Messenger
dipsy
katto katto KATTO!!


Liitunud: 25 Juun 2006
Postitusi: 1239
Asukoht: tln

PostitusPostitatud: Laup Veeb 20, 2010 00:28    Teema: Vasta viitega

SasoriSama kirjutas:
Kui on -ru lõpuga tegusõna , siis kuidas ma tean kas see on esimene või teine muutkond ? Mulle ei jõua need tegusõnad ikka üldse kohale :(


Sul on ichi-dandoushi ja go-dandoushi

ichi-dandoushi tegusõnad lõppevad -iru ja-eru (nt. miru; taberu)

go-dandoushi tegusõnad lõppevad kas -u; -tsu; -ru; -bu; -mu; -nu; -ku; -gu; -su. (näited: kau, matsu, wakaru, narabu, yomu, shinu, kiku, oyogu, hanasu)

Ja siis on veel erandid:
kuru ja suru :)

selgitav ingliskeelne jutt siin .. http://wiki.verbix.com/Languages/Japanese

kui ikka jääb segaseks võin skännida oma tegusõnade tabeli millaski :P
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
christian91



Liitunud: 7 Veeb 2010
Postitusi: 22
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Veeb 21, 2010 23:26    Teema: Vasta viitega

Dipsy hakkasin vaatama dokumentaale Jaapani kohta ja leidsin Youtubest ühe kasutaja, kellel on jaapani dokumentaalfilme, täispikkusega ülesse laetud- näiteks ühe klipi pikkus võib olla 55 minutit. " Japan: Memoirs of a Secret Empire " link: http://www.youtube.com/watch?v=xPFKIIBTOts&feature=player_embedded# Kui sa seda vaatad, siis kõrval rippmenüüs on veel jaapaniga seonduvaid filme. Mõtlesin jagada avasust/infot:P
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Viplala



Liitunud: 9 Aug 2009
Postitusi: 26
Asukoht: Pärnu

PostitusPostitatud: Teis Apr 06, 2010 15:51    Teema: jaapanisse reisule Vasta viitega

nii, pikemat aega on mõttes mõlkunud plaan seal ka ükskord ära käia nooremana kui pole veel oma reaalset pappi. et kui palju raha seal umbkaudu läheb elamisele, toidule, suveniiridele(kui palju ma neid ikka ostan LaLaLaa) ja äkki paar klubikülastust ka asja sisse. lennupilet ja sealne rongipilet välja arvestada.. oleks esimene kord arvatavasti ainult tokyos.. sõber küll käib oma kyotoga peale.. noh vaatab seda asja.. kui pakkuge miskit orienteerivalt, et palju võib 2 nädala peale minna.. ise kipun arvama sinna 10 tuhande piirimaile umbes kaheks nädalaks. sinna sisse ei kuulu rongipilet ja lennupilet:D
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Vabarnamees
mario with money


Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 1802
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Apr 06, 2010 15:53    Teema: Vasta viitega

Oleneb, kus ööbid. Aga isegi sellest hoolimata prognoosin, et 10K-st jääb väheks. Kui mingeid kulusid saad jagada, võib teatav lootus selleks olla.
_________________
Vabarnamees: nagu lendav tigu * ~animeloend~
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
LennY



Liitunud: 25 Sept 2008
Postitusi: 272

PostitusPostitatud: Teis Apr 06, 2010 16:37    Teema: Vasta viitega

Noo kui ma viimati uurisin, siis oli lennupilet edasi tagasi tallinnast juba üle 10k LaLaLaa
Ma uurisin mingi kultuuriprogrammi värki, see maksis 18k plus lennupiletid ???
Niiet jah, ega see väga odav lõbu pole.....
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Keitarò Urashima



Liitunud: 12 Dets 2006
Postitusi: 517
Asukoht: St. Paul, Minnesota

PostitusPostitatud: Teis Apr 06, 2010 16:48    Teema: Vasta viitega

Selle keskaja teosega on ainult selline lugu, et pole kuigi hästi ülesehitatud. Enamus teemadest on fragmenteerunud ning sissejuhatus on laialivalguv. Aga kui vaja mingi väepealiku minibiograafiat või ülevaadet Jaapani ajaloo kindlast aspektist (nt naise roll), siis on päris mõnus.

Ise ka tüürin Tallinna Aasia kultuuriloo pärast, kuid kui IB diplomiga riigieelarvelist kohta ei saa, siis olen arvatavasti nutuses seisus.
_________________
Tuntud ka kui: raidoukuzunoha, Raziel, Hauatagune

Welcome to..... Velvet Room.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Vabarnamees
mario with money


Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 1802
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Apr 06, 2010 16:53    Teema: Vasta viitega

LennY kirjutas:
Noo kui ma viimati uurisin, siis oli lennupilet edasi tagasi tallinnast juba üle 10k LaLaLaa

Viplala kirjutas:
sinna sisse ei kuulu rongipilet ja lennupilet:D

_________________
Vabarnamees: nagu lendav tigu * ~animeloend~
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Viplala



Liitunud: 9 Aug 2009
Postitusi: 26
Asukoht: Pärnu

PostitusPostitatud: Teis Apr 06, 2010 17:02    Teema: Vasta viitega

te ei tajunud ära LaLaLaa rongipilet ja lennupilet on eraldi makstud.. seal kohapeal laristamiseks 10 kilo. et kas sellest jääb ka väheks 1-2 nädala jaoks?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
genky
hommikune tõus


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 3674
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Apr 06, 2010 18:50    Teema: Vasta viitega

Viplala kirjutas:
te ei tajunud ära LaLaLaa rongipilet ja lennupilet on eraldi makstud.. seal kohapeal laristamiseks 10 kilo. et kas sellest jääb ka väheks 1-2 nädala jaoks?

Elamine jaapanis on kallis. Kohapealne elu, toit jne. Kõik maksab. Eriti kui plaan olla kaks nädalat. Vabarna käinud seal ning jagan tema arvamust, et 10k vähe.
_________________
Asashio | AniMatsuri | MyAnimeList
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
christian91



Liitunud: 7 Veeb 2010
Postitusi: 22
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Juul 12, 2010 12:17    Teema: Vasta viitega

Mõtlesin kirjutada Tallinna ülikooli testist Lähis-ida ja Aasia kultuuriloo suunal. Arvasin, et mind ootab ees mingi raske test. Ei, vastupidi, tegu oli ülilihtsa testiga, mis koosnes 4-st küsimusest. 1) Nimeta Aasia 3 põlevamat kriisi 2) seleta 3 mõistet (valik oli väga lai alates Jaapanist, lõpetades Türgist 3) seleta 3 nime (samuti suur valik nimesid) 4) Millist teost viimasena lugesid Aasia suunal- mille jaoks oli millegi pärast väga palju ruumi jäetud. Sain ca. 20 min.-ga valmis:D
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
dipsy
katto katto KATTO!!


Liitunud: 25 Juun 2006
Postitusi: 1239
Asukoht: tln

PostitusPostitatud: Esm Juul 12, 2010 13:24    Teema: Vasta viitega

christian91 kirjutas:
Mõtlesin kirjutada Tallinna ülikooli testist Lähis-ida ja Aasia kultuuriloo suunal. Arvasin, et mind ootab ees mingi raske test. Ei, vastupidi, tegu oli ülilihtsa testiga, mis koosnes 4-st küsimusest. 1) Nimeta Aasia 3 põlevamat kriisi 2) seleta 3 mõistet (valik oli väga lai alates Jaapanist, lõpetades Türgist 3) seleta 3 nime (samuti suur valik nimesid) 4) Millist teost viimasena lugesid Aasia suunal- mille jaoks oli millegi pärast väga palju ruumi jäetud. Sain ca. 20 min.-ga valmis:D



mis mõisted ja kriisid ja nimed seletasid? :P
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
christian91



Liitunud: 7 Veeb 2010
Postitusi: 22
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Juul 12, 2010 13:32    Teema: Vasta viitega

Tsiteerin::
mis mõisted ja kriisid ja nimed seletasid? :P


Kriisid: Põhja ja Lõuna korea teravnenud suhted, mis võivad viia sõjani
Tiibeti ja Hiina vaheline konflikt
Sõda afganistaanis
Mõisted: Haikud, shougan, shinto
Nimed: Basho, Akihito, Mustafa Kemal
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
christian91



Liitunud: 7 Veeb 2010
Postitusi: 22
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Juul 16, 2010 18:45    Teema: Vasta viitega

Mõtlesin kirjutada ka vestlusest, et kui keegi järgmine aasta tunneb huvi, mis teda ees võib oodata.
Tulin sisse ja minu ees istus mingi 8 õppejõudu:D Istusin maha ja öeldi, et hakka endast rääkima. Ma rääkisin siis. Nad küsisid, mis suunal. Siis, et mis jaapani raamatuid lugenud olen. Kui mainisin "Hammasrattad" küsiti kohe, et mis mulje jättis. Siis küsiti kas ma kuhugi veel proovin. Öeldi et räägi midagi jaapani ajaloost. Mainisin Klassikalise jaapani aega ja Genji Monogatarit. Siis küsiti Edo periood- mis see oli. Õnneks teadsin. Jaapani rahvastiku/ühiskonna hetke probleemid:D Lõpuks jõudsin järeldusele, et rahvastiku vananemine, õnneks õige:D Siis paluti rääkida Aasiast mida ma tean, suht imelik tunne oli- millest ma nüüd räägin. Tiibetist ja Hiinast rääkisin... Siis küsiti, kes on olnud Hiina vasallid- jaapan oli ainuke, mis meelde tuli. Siis öeldi, et konkurents on väga tihe ja kui ma ei peaks saama RE kohale, kas ma tulen majanduslikult toime. Vot, loodan, et on kellelegi abiks:)
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
AndersM02



Liitunud: 18 Juul 2010
Postitusi: 1

PostitusPostitatud: Püh Juul 18, 2010 16:00    Teema: Vasta viitega

Tahaksin teada, kus kohas saab Tartus õppida jaapani keelt?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> üldine Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3 ... 26, 27, 28, 29, 30  Järgmine
Lehekülg 27, lehekülgi kokku 30

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: