OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Air TV
Mine lehele 1, 2, 3, 4  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
zork



Liitunud: 19 Veeb 2003
Postitusi: 578
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Püh Apr 17, 2005 10:58    Teema: Air TV Vasta viitega

Sai Air TV läbi vaadatud ja paneks siis ka mõned muljed kirja. Esimesed asjad mis vaatama hakatese meelde tulid - algusmuusikaga seoses Onegai * asjad, stiili poole pealt Kanon(paralleelid sellega säilisid veel ka mõnda aega seeriat vaadates - rahulik ja vaikne lugu). Järgmine mulje, mis tegelaste tekkides tuli, uus haaremanime? Kari selliseid standardiseloomuga tibisi - üliaktiivne pätakas, kohmakas tegelane, hästi flegmaatiline ja aeglane isiksus, familiaarne ning lärmakas tüüp jne. Aga see ainult esmamuljeks jäigi, edasi vaadates minu jaoks asi enam haaremaanime ei olnud.
Animatsioon oli kena, hästi joonistatud, ilusad tegelased ja taustad. Aga samas leidsin ma pärast vaatamist ennast mõtlemas, et järsku oli see saavutatud taustategelaste vähesuse arvelt, sest vahepeal tekkis häiriv tunne, nagu elaksid nad päris tühjas linnas, ei olnud peale aktiivsete tegelaste eriti kedagi näha.
Lugu ise tundus olevat nagu osa ühest pikemast loost ja seeria lõppedes jäi tunne, et keegi võiks seda lugu veel edasi rääkida, jäi piisavalt lahtisi otsi ning anti mõista, et asi läheb veel edasi. Peale viimase osa vaatamist oli ka sees "tunne", et vaatasid midagi ja ei olnud lihtsalt "ah oli kah midagi". Mõned võiksid kindlasti seeria vaatamiseks ka taskuräti käepärasesse kohta panna, et oleks hea silmanurgast pisaraid pühkida. Muidu on lugu ise üsna rahulik, pealiin areneb aeglaselt, on nii huumorit, müstikat ja ka natuke actionit. Võib tõmmata küll paralleelle Kanoniga, kuid minu arust on Kanon siiski aeglasem/rahulikum/vähemate emotsioonidega/jne. Soovitan vaadata üheõnaga.
-----------------------------------------
Hiljem lisatud hoiatus/disclaimer, et kohe valesti ei arvataks(oh, näe, hentai vist, vaatan. ahh, hentai, ei vaata) - allpool olev hjargi arvamus Air'i seeria seotusel hentai või pedofiiliaga on alatu laim ning ei põhine ühelgi teadaoleval esimese osa tseenil, fraasil või muul tegevusel ja asub ainult tema enda peas.


Viimati muutis seda zork (Kolm Apr 20, 2005 13:42). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
hjarg
Post count matters!


Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 1207
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Püh Apr 17, 2005 16:12    Teema: Vasta viitega

Ma nägin sellest toredast asjast esimese osa ära. Seal oli mingi tütarlaps, kes kindlasti oli eas, kus temaga khm-khm-khm tegemine oleks vanglatrellide taha saatnud. See tütarlaps korjas tänavalt üles hulkuva koera... prrr, oot, raisk, mida ma räägin, hulkuva poisi, ja viis ta koju, kus ta teda toitis ja kammis ja kus ema talle saket jootis.

Nohh, lühindalt langes see trään minu jaoks liiga pedofiilia kanti... ja tegelikku mõttet ei tundunud ka olemas.

Tegelikult tundus sel küljes olevat peamine hentai mängude põhjal tehtud animede viga. Ehk siis- palju tegelasi, mängus teeb mingeid absurdseid valikuid ja siis lõpuks elad ühe tegelasega õnnelikult elu lõpuni. Alustad uut mängu ja elad teise tegelasega õnnelikult elu lõpuni. Animes päris nii ei käi ja seetõttu tundub seal sees olevat suur hunnik tegelasi, kelle eksistentsil pole vähimatki mõtet. Nohh, see ei puutu tegelikult asjasse.

Lihtsalt tahtsin öelda, et mina ei soovita.
_________________
Roses are red
Violets are blue
All of your base are belong to me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
zork



Liitunud: 19 Veeb 2003
Postitusi: 578
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Püh Apr 17, 2005 18:55    Teema: Vasta viitega

Tsiteerin::
hjarg:Ma nägin sellest toredast asjast esimese osa ära....


Ja sellised need ainult esimese osa vaatajad ning kohe arvamuse kujundajad ongi. Teame tausta(hentai mäng), vaatame esimest osa ning seal on tüdruk, poiss - ja asi ongi selge. IMHO, täielik valearvamus seeria kohta. Muidugi, keegi teine seeriat vaadanu võiks veel arvamust avaldada, et järsku oli seeria tõesti seksistliku alatooniga või kumas kuskil hentai läbi, mis mul kahe silma vahele jäi või millest täiesti mööda vaatasin. Sama kehtib ka selle arvamusekohta, et tehti absurdseid valikuid nin elati pärast õnnelikult elu lõpuni. See jällegi asi, mida ma seeriat vaadates ise tähele ei pannud.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Apr 17, 2005 23:26    Teema: Vasta viitega

hjarg kirjutas:
Ma nägin sellest toredast asjast esimese osa ära. Seal oli mingi tütarlaps, kes kindlasti oli eas, kus temaga khm-khm-khm tegemine oleks vanglatrellide taha saatnud. See tütarlaps korjas tänavalt üles hulkuva koera... prrr, oot, raisk, mida ma räägin, hulkuva poisi, ja viis ta koju, kus ta teda toitis ja kammis ja kus ema talle saket jootis.

Nohh, lühindalt langes see trään minu jaoks liiga pedofiilia kanti... ja tegelikku mõttet ei tundunud ka olemas.

mis sul häda on hjarg? tõsiselt, kas kevad pähe löönud, et muud mõttes ei liigu kui ainult see khm-khm-khm? anime võib ju olla hentai mängu järgi tehtud, aga niimoodi selliste vihjetega hakata asja esimese osa järgi hindama jätab mulje mingist isiklikust vihast mida tahad välja valada.

mis pedofiilia osassse puutub, siis ma tahaks ühte head põhjendust sellele, sest minu arust on see täiesti alusetu süüdistus.

Tsiteerin::
Lihtsalt tahtsin öelda, et mina ei soovita.

su soovitus, hjarg, on väga eelarvamuslik ja kahtlane, kuna "nägin ... esimese osa ära" ja "tundus" ei ole eriti veenvad argumendid, seda enam, et kogu su tekstist paistab läbi väga isklik suhtumine sellistesse animetesse. ehk lühidalt, see ei ole anime hindamine vaid lihtsalt lahmimine.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
zork



Liitunud: 19 Veeb 2003
Postitusi: 578
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Esm Apr 18, 2005 10:34    Teema: Vasta viitega

Tsiteerin::
ruri:
su soovitus, hjarg, on väga eelarvamuslik ja kahtlane, kuna "nägin ... esimese osa ära" ja "tundus" ei ole eriti veenvad argumendid, seda enam, et kogu su tekstist paistab läbi väga isklik suhtumine sellistesse animetesse. ehk lühidalt, see ei ole anime hindamine vaid lihtsalt lahmimine.


Lahmimine võtab ilusti hjargi arvamuse kokku. Ma muidu veel hiljem üritasin enda jaoks välja mõelda analoogiat, millega kirjeldada möödalaskmise suurust, millega hjarg seeria paika pani ja ei tulnudki ühtegi head ette peale fraasi - rohkem mööda lasta pole enam võimalik. See vist peaks tegelikus elus välja nägema umbes nii, et seisad näoga märklaua poole ja siis lased otse vastassuunas selja taha, ise arvates, et tabasid märki.
Ja nagu ka ühes teises teemas mainitud "ühe osaga arvamuse kujundamise kohta", selline arvamus on alusetu ning seisneb inimese enda eelarvamustel, pettekujutlustel ning spekulatsioonil. Tegeliku seeriaga pole sel midagi pistmist.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Star



Liitunud: 9 Sept 2004
Postitusi: 176

PostitusPostitatud: Esm Apr 18, 2005 11:26    Teema: Vasta viitega

mis, see on mingi hentai väääh Hentai
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Vabarnamees
mario with money


Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 1802
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Apr 18, 2005 13:00    Teema: Vasta viitega

Kõigepealt: mina ei tea sellest seeriast suurt midagi, sest see kord, kui viibisin samas ruumis selle seeria esimese osaga, oli mul palju muud seltskondlikku tegevust, millest osa võtta, ja nõnda jäi anime paraku tagaplaanile.

Küll aga tundub mulle, et siin teemas tehakse vaesele lahmivale hjarg'ile tsutike liiga. T_T

Lugesin tema tekstist välja järgmist. Talle ei meeldinud see, et esimeses osas toimus tegevus, mida tegelikus elus tavaliselt ei toimu (lapseohtu tüdruk leiab õuest võõra tüübi, toob tolle koju, seal antakse tollele süüa ja juua, nagu oleks see normaalseim nähtus siin ilmas). Kui säärane tegevus tundub vaatajale liiga pingutatud ja ühese tagamõttega (nagu hjargile tundus), on väga tõenäoline, et vaatajal tekivad negatiivsed emotsioonid (nagu hjargil tekkisid). Ja kui juba tekivad sellised ebameeldivad emotsioonid, siis on omakorda väga tõenäoline, et sa neid teistele ei soovita (nagu hjarg ei soovitanud).

Ehkki ma ise tavaliselt nii ei tee, ei saa ma siiski teistele pahaks panna seda, et nad teevad valiku mitte kannatada teadlikult välja tülgastust lootuses avastada, et see hiljem üle läheb. Mina tavaliselt kannatan mõnda aega seda tülgastust välja, aga leian, et on üleliia nõudlik teistele ette heita, et nemad ei soovi nii talitada. Isegi kui lõpp-peatuses ootab võib-olla midagi hääd.
_________________
Vabarnamees: nagu lendav tigu * ~animeloend~
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
MTI



Liitunud: 13 Juul 2003
Postitusi: 216
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Esm Apr 18, 2005 14:26    Teema: Vasta viitega

hjarg, hjargiks, aga Air mulle endale meeldis küll, ükskõik kust otsast ma seda vaatan, ei suuda ma kuidagi seda hentaiga seostada. Pigem oli too väike tüdruk väga armas ja sümpaatne, kohe ronis südamenurka, ükski tegelane varem pole mulle niimoodi erilisena tundund. Seeria alguse poole tundus, et kõik kes seal linnakeses elavad on iseendaga pahuksis, nii see ka oli. Seeria muutub järjest kurvemaks ja mitmel korral läks vägisi silm märjaks. Mulle väga meeldis, soovitan soojalt.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Apr 18, 2005 15:15    Teema: Vasta viitega

Vabarnamees kirjutas:
Küll aga tundub mulle, et siin teemas tehakse vaesele lahmivale hjarg'ile tsutike liiga. T_T

ehk lühidalt: sa pead hjargi arvamuseavaldust täiesti korralikuks ja õigustatud hinnaguks sarja kohta? ja et meie süüdistame teda alusetult sellise hinnangu andmisele esimese osa põhjal ning sari on ära teeninud vihjed pedofiiliale ja hulgale mõttetutele tegelastele?

pealegi pole ette heitnud hjargile ka mitte midagi muud, kui et ta teeb liiga ennatlikke ja üldiseid järeldusi. kui ta esimesest osast kaugemale ei suuda vaadata, siis võiks ka väheke rahulikumalt võtta ja mitte nii valesti ja umbes lahmida.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
kammerer
mitjok


Liitunud: 2 Dets 2004
Postitusi: 1454
Asukoht: tallinn

PostitusPostitatud: Esm Apr 18, 2005 15:58    Teema: Vasta viitega

vaatsin ka seda esimest osa ja minu arvates oli tegu puhta pasaga. tead seda tunnet, kui hakkad telekast mõnda filmi vaatama ja oskad ette ära öelda, mis lõpus juhtub?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Vabarnamees
mario with money


Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 1802
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Apr 18, 2005 15:59    Teema: !!!OFF-TOPIC!!! Vasta viitega

ruri kirjutas:
Vabarnamees kirjutas:
Küll aga tundub mulle, et siin teemas tehakse vaesele lahmivale hjarg'ile tsutike liiga. T_T

ehk lühidalt: sa pead hjargi arvamuseavaldust täiesti korralikuks ja õigustatud hinnaguks sarja kohta? ja et meie süüdistame teda alusetult sellise hinnangu andmisele esimese osa põhjal ning sari on ära teeninud vihjed pedofiiliale ja hulgale mõttetutele tegelastele?

Esimesele küsimusele: ei, kui ma oleksin seda tahtnud ütelda, siis ma oleksin seda ka ütelnud. :) Ma pean hjargi arvamuseavaldust täiesti adekvaatseks kirjelduseks temale jäänud muljest ja tunnetest, mis temas tekkisid pärast esimese osa nägemist. Ma ei osanud tema postitusest küll midagi kaugeleulatuvamat välja lugeda.

Teisele küsimusele: jälle ei, selle kohta, kas sari midagi on ära teeninud, ei saa ma ju midagi väita, kui pole seda tervikuna näinud. Küll aga saan väita nõnda: kui inimesel tekkis seda seeriat vaadates mingi arvamus ja kuna meil on siin selline foorum, kuhu inimesed võivad oma arvamusi kirjutada, siis on kõik hästi, kui inimene oma arvamuse foorumisse kirjutabki. Oleks väga naiivne arvata, et kõik inimesed omavad sama arvamust või kasutavad arvamuseni jõudmiseks samu meetodeid. Mõni vaatab süviti, mõni vaimustub välisest, mõni lepib vähesega, mõni "lahmib", mõnele "kärab küll". Erinevaid arvamusi on huvitav lugeda - see need teemad väärtuslikuks ja vahel kasulikuks teebki. Erinevate arvamuste alusel kujuneb lugejal ka ettekujutus, kas kõnealune anime/manga tundub huvitavana või mitte. Seetõttu on parim võimalus kellelegi midagi (mitte) soovitada sellest foorumisse paar rida kirjutada.

Mis on aga eesmärgiks nendel, kes ei rahuldu pelgalt teiste arvamuste lugemisega, vaid kes asuvad mõnda endale mittemeeldivat arvamust ründama? Kas see on haavumine, et miski, mis endale meeldis, maha tehakse? Või hoopis potentsiaalne rahuolu, mis kaasneb konfliktis võidu saavutamisega? Või sootuks vajadus kasvatada "eksinut" edaspidi hoiduma sääraste "valede" arvamuste avaldamisest? Ei oska öelda, aga igatahes on kummaline sellist teravat "mis sul häda on hjarg?" juttu lugeda. FFS, ta lihtsalt ütles, mis mulje talle jäi.

(Ahsoh. Eelnev on ühtlasi minu arvamus ka hjarg'i enese arvukate "sa oled idioot" eskapaadide kohta siin foorumis. Miks peab nii halvasti ütlema teistele... :()

(Ahjaa. Ma teadvustan muidugi, et sellise postituse kirjutamisega ma satun ka ise täpselt samasse nn arvamusliidrite lahtrisse, mida eelnevalt halvaks panen. Aga ma ei tea, kuidas muidu väljendada seda, et minu meelest võiks tsipa vähem ligimestele oma arusaamu peale sundida.)
_________________
Vabarnamees: nagu lendav tigu * ~animeloend~
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Apr 18, 2005 17:56    Teema: Re: !!!OFF-TOPIC!!! Vasta viitega

head ja põhjalikud vastused küsimustele. pole ka eriti millelegi vastu vaielda, va teine vastus mille puhul ma sinuga päris 100%-lt ei nõustu. nimelt jätab see mulje, et kirjuta mida tahad mingi anime kohta isegi kui sa seda näinud pole (selles mõttes, et oled ainult pilgu korra peale visanud). ja siin läheb sinu allpool pakutud viimane punkt minu jaoks käiku: ma sooviks küll, et hoidutaks avaldamast sääraseid arvamusi (häid või halbu) ilma sarja nägemata.

Vabarnamees kirjutas:
Mis on aga eesmärgiks nendel, kes ei rahuldu pelgalt teiste arvamuste lugemisega, vaid kes asuvad mõnda endale mittemeeldivat arvamust ründama? Kas see on haavumine, et miski, mis endale meeldis, maha tehakse? Või hoopis potentsiaalne rahuolu, mis kaasneb konfliktis võidu saavutamisega? Või sootuks vajadus kasvatada "eksinut" edaspidi hoiduma sääraste "valede" arvamuste avaldamisest? Ei oska öelda, aga igatahes on kummaline sellist teravat "mis sul häda on hjarg?" juttu lugeda. FFS, ta lihtsalt ütles, mis mulje talle jäi.

üheks põhjuseks praegu hjargi ühekülgne mõtteviis - igas asjas seksuaalne alatoon ning praegusel juhul (vähemalt minu jaoks) ilma mitte mingi põhjuseta khm-khm ja pedofiilia sissetoomine. samadel alustel võiksin ka Macross Zerot pedofiiliaga seotud animeks nimetada.

teiseks oleks enda arvamuse avaldamine. kahjuks ei ole veel päris sellisel tasemel nagu sina, et suudan vaikides igasugust teksti lugeda ning mitte midagi vastu kirjutada (kuigi nagu näha, pole ka sina veel päris sellisel tasemel :) ). aga see, et mille peale midagi kirjutatakse näitab lihtsalt mis kellelegi niivõrd vastu hakkab, et paneb näpud käima. minu jaoks oli see hjargi täiesti mööda arvamus, sinu jaoks minu nö ründamine hjargi arvamuse suhtes. seega laias laastus võib öelda, et ma kirjutasin samal põhjusel miks sinagi.

kokkuvõtlikult oleks siis põhjuseks hjargi lahmimine ilma animet vaatamata ja ja minu tahtmine selle lahmimise kohta arvamust avaldada. ja kui tulevikus sellist asja vätlida tahetakse, siis pange reeglitesse kirja, et anime kohta kirjutage mida sülg suhu toob, aga teiste arvamuste kohta arvamuse avaldamine on tabu.


Viimati muutis seda ruri (Esm Apr 18, 2005 20:25). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
zork



Liitunud: 19 Veeb 2003
Postitusi: 578
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Esm Apr 18, 2005 20:12    Teema: Vasta viitega

Tsiteerin::
Vabarnamees:
Mis on aga eesmärgiks nendel, kes ei rahuldu pelgalt teiste arvamuste lugemisega, vaid kes asuvad mõnda endale mittemeeldivat arvamust ründama?


Vabanda Vabarna, kuid siin ei ole tegemist sellega, et "arvamus mulle ei meeldinud". Kui seda asja nimetada arvamuseks, siis on see lihtsalt täiesti vale ning ma usun, et ka sina ei suuda vait jääda, kui keegi näiteks sulle hästi teada oleva asja kohta täieliku valet räägib.
Teiseks ei saa seda asja eriti arvamusena isegi vaadata, vaid nagu sa isegi mainid, on see mingi "kirjeldus temale jäänud muljest ja tunnetest", mis on samas käidud välja adekvaatse soovitusena, et ärgu teised selle põhjal asja vaadaku.
Kolmandaks - kui inimesel tekkis seda seeriat vaadates - hjarg vaatas ainult esimest osa, mitte seeriat. Kui ta oleks seeria ära vaadanud, siis ma täiesti aktsepteeriks tema arvamust, sest tõesti, mõnele meeldib üks asi, teisele teine.

Tsiteerin::
Erinevaid arvamusi on huvitav lugeda - see need teemad väärtuslikuks ja vahel kasulikuks teebki. Erinevate arvamuste alusel kujuneb lugejal ka ettekujutus, kas kõnealune anime/manga tundub huvitavana või mitte. Seetõttu on parim võimalus kellelegi midagi (mitte) soovitada sellest foorumisse paar rida kirjutada.

Vana-vana-vana-jutt, kuidas saab seeriast ettekujutust inimestelt, kes vaatavad esimest osa ainult ja peale selle oletavad asja tausta teades olematuid asju juurde. Me ju räägime ikka terviklikust asjast, mitte esimestest osadest. Kui sa tahad eelvaateid teha ja oletada esimeste osade põhjal, siis palun väga - tee, ja räägi oma esmamuljetest ning tunnetest ja spekuleeri palju tahad asja tuleviku suhtes, aga ära tule kohe soovitama, kas seda tasub vaadata või mitte ning samas maha tegema inimeste arvamust, kes vastupidiselt sinule on kogu seeria ära vaadanud.

Ja veelkord, ma võin täitsa vabalt moka maas hoida teiste arvamuste suhtes, kui nad teavad, millest räägivad, s.t. on asja vaadanud, isegi kui tekib see "haavumine, et miski, mis endale meeldis, maha tehakse", aga kui põhjapanev "arvamus" tehakse esimese osa põhjal, siis...

Kõrvalmärkusena on mulle sinu kiri ka ilusaks demagoogia näiteks, kus minnakse ilusti ja sujuvalt üle üksikult üldisele. Alguses räägime muljest, mis tekkis esimest episoodi vaadates ning siis läheme sujuvalt üle muljele, mis tekkis inimesel seeriat vaadates, samas kogu aega nagu ühest ja samast asjast rääkides. ???
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Vabarnamees
mario with money


Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 1802
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Apr 18, 2005 21:14    Teema: Vasta viitega

:(
_________________
Vabarnamees: nagu lendav tigu * ~animeloend~
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
hjarg
Post count matters!


Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 1207
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Esm Apr 18, 2005 21:17    Teema: Vasta viitega

Nii, kõigepealt, pedofiilia.

.

Palju sa sellele neiukesele vanust annaksid? Kindlasti on tegemist vanaemmega, kellel on juba 10 lapselast ja kes kolmanda pensionisamba abil oma teenitud vanaduspäevi Kariibi merel veedab? Või siiski mitte? Äkki on ta nii 10-12? Kuna tegemist on hentai-mängul põhineva animega, siis vähemalt mängus oli võimalus selle tädiga ka khm-khm-khm teha. Kui see ei ole pedofiilia, siis...

Teiseks, milleks ma peaksin hambad risti suruma ja seda jura lõpuni vaatama, teades samas suurepäraselt, et minu arvamus 99% tõenäosusega ei muutu? Mul oli vist kord võimalus mainida, et see tundub olevat vaimse masohismi moodi ning ma eelistan oma aega millegi muu, palju mõistlikuma peale, kulutada. Vabandust, kuid mulle jälle tundub see "vaata anime lõpuni ära ja avalda alles siis oma arvamust" tobe. Tõsi, ülevaate kirjutamiseks, kui mul vastav soov oleks tekkinud, oleks ma ta lõpuni vaadanud ja siis tuld ja tõrva sülitanud. Kuidagi tuleb see frustratsioon, mis peale 13 osa halba animed vaatamist on tekkinud, välja elada. Foorumis, kus me tegelikult arutleme anime üle, ei näe ma midagi halba selles, et ma ütlen oma esimesel osal põhineva arvamuse. Jummal hoidku, kui ma eksin, eks parandage mind. Kuid ärge hakake kisama "lahmimisest" ja "seeria äravaatamisest".

Muideks, ma mainisin ju ilusasti ja selgelt, et tegemist on esimesel osal põhineva arvamusega... Tõesti, vabandust, kuid mulle ei meeldi see "vaata lõpuni või ära kobise" suhtumine.
_________________
Roses are red
Violets are blue
All of your base are belong to me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Apr 18, 2005 22:57    Teema: Vasta viitega

hjarg kirjutas:
Äkki on ta nii 10-12? Kuna tegemist on hentai-mängul põhineva animega, siis vähemalt mängus oli võimalus selle tädiga ka khm-khm-khm teha. Kui see ei ole pedofiilia, siis...

palun näita mulle esimeses osas mingigi koht millest võiks kinni hakata ja öelda, et pedofiiliaga on tegemist? praegusel hetkel on see ainult sinu fantaseerimine sellel teemal, et kuna mäng on hentai, siis järelikult on tüdruku näitamine animes pedofiilia. teisisõnu:



kui vana see tüdruk on? 10-14? kuna minu fantaasias on võimalik teha temaga khm-khm, siis järelikult on tegemist pedofiiliaga.
Tsiteerin::
Jummal hoidku, kui ma eksin, eks parandage mind.

mida siin enam parandada kui sina juba parandasid zorki. tema vaatas läbi, kirjutas sellest ja oma muljetest natuke, sina vaatasid esimest osa ja parandasid tema kirjelduse hentaiks, jamaks, mõttetuks.
Tsiteerin::
"lahmimisest" ... tegemist on esimesel osal põhineva arvamusega.

ma ei viitsi arutleda selle üle, kas peab või ei pea vaatama, kuna see on igaühe enda asi, aga kui vasakul pool kolme punkti olev ja paremal pool kolme punkti olev ei kinnita üksteist, siis on meie arusaamad väga erinevad. ja ma ei mõtle seda üldiselt vaid seoses sinu praeguse arvamusega Air-ist. sest nagu ütlesin, näen mina seda otsese lahmimisena anime suunas mis tekitas negatiivseid tundeid ning mis olid siis vaja kusagil välja valada peale ütlemist, et see sari kellelegi meeldib (vabandan kui sa vaatasid seda spetsiaalselt peale zorki postitust).

lahmimisena sellepärast, et su arvamuses on vaatamata anime sisu kokku võetud esimese osa tekitatud tunnete põhjal ilma mingit reaalset teadmist omamata, mida see endast tegelikult kujutab.


Viimati muutis seda ruri (Teis Apr 19, 2005 00:46). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
kammerer
mitjok


Liitunud: 2 Dets 2004
Postitusi: 1454
Asukoht: tallinn

PostitusPostitatud: Esm Apr 18, 2005 23:56    Teema: Vasta viitega

minu arvates on tegelikult kergelt naiivne arvata, et seeria esimese osa ära vaadates animest mingit ettekujutust ei saa. näed ju kuidas asi joonistatud on, kas tegelased on huvitavad, õhustik/tegevuspaik huvipakkuv, kas tegu on millegi ajuvaba või siis paljulubavaga.

näiteks siin on kasutaja ericku ülevaade elfen liedi kohta, olles ise näinud vaid esimest osa. päris täppi läheb kogu see jutt või mis?

Tsiteerin::
Olles ära vaadanud Elfen Lied'i esimese osa, tekkis küsimus, et millise piirini võib ühte seeriat teise järgi teha...

Kui ruri siin eespool mainis, et asi tõi millegipärast meelde Chobitsi, siis mina ütleks, et EL on lausa totaalne Chobitsi ripoff.

Esiteks, stoori algab suht samamoodi, põimides endas elemente nii Love Hinast (kõrts-ühikas ja selle eest hoolitsemine), kui juba mainitud Chobitsist.

Lühike nimekiri sarnasustest, mis juba esimeses osas silma torkasid:

Peategelase Lucy hüüdnimi Nyuu tuleneb tema pidevast häälitsusest, mis väljendab enamvähem kõike, täpselt nagu Chobitsis Chii-ga oli.

Nyuu on sama rumal-agar-lapsik nagu Chii, lausa piirini, et võiks nimed ära vahetada, ja vahet polekski käitumises..

Nyuul on peas mingid sarvemoodi värgid, mis näevad umbkaudu välja nagu Chii plastmassist vidinad, ka koht on sama, aga kuju on muudetud.

Mõlemal tsikil on poiss-peategelase ellu sisse sadades väga tume minevik ja mälukaotus kotiga kaasas.


Veel mõned asjad, mis häirisid. See, mis Chobitsis oli napi seeliku-öösärgiga kaetud (ning mõjus seetõttu ahvatlevalt) on Nyuu puhul pandud kohe algusest rambivalgusesse. Tulemuseks enam mitte tunne, et seal on midagi ahvatlevat, vaid pigem arusaam, et mõned animeprodutsendid on nõus odava populaarsuse nimel kõike tegema, kaasa arvatud teiste, palju paremate seeriate stoori kopeerimine. Ka see veri ja värk tundus kuidagi ajuvabalt tehtud, ses mõttes, et need turvad lasid end liiga passiivselt tükeldada, ning kokkuvõttes jäi mulje, et prooviti halvasti läbi mõeldud äktsionit rohke verega kaunimaks põlistada. Muidu keegi tuleb veel selle peale, et turvade IQ selles hoones on silmaga nähtavalt alla 50 palli.

Ka esimene peapahalane, tüüp, kes saadetakse Nyuud jahtima, on liialt ühekülgne tegelane, et pikemat huvi pakkuda. Nagu papist kuju, millel eespool värvitud, ja taga tühjus. Lihtsalt funktsioonitäiteks kiiruga tekitatud.

Kokkuvõtteks ütleksin esimese osa kohta, et kui Chobitsit võrrelda tuumaka Postimehega, siis Elfen Lied oleks haruldaselt ebaõnnestunud variant SL Õhtulehest, kus on palju kli¹eesid, varastatud ideid, verd, põhjendamatut vägivalda ja alasti naisekeha.

Kes tunneb, et Elfen Lied talle midagi justkui pakub, aga (rohkem kui) mõned kohad jäävad häirima, vaadaku Chobitsit. Viimane on puhas lust, positiivne elamus on kindlustatud, ning ka saundträkk on väärt veel kauaks peale seeria lõppu su arvutisse mängima jääma...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Apr 19, 2005 00:57    Teema: Vasta viitega

kammerer kirjutas:
minu arvates on tegelikult kergelt naiivne arvata, et seeria esimese osa ära vaadates animest mingit ettekujutust ei saa.

räägi meile Air'ist siis. millise teise sarjaga sa teda võrdleksid, millest seal juttu on jne.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
zork



Liitunud: 19 Veeb 2003
Postitusi: 578
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Apr 19, 2005 08:15    Teema: Vasta viitega

Tsiteerin::
Palju sa sellele neiukesele vanust annaksid? Kindlasti on tegemist vanaemmega, kellel on juba 10 lapselast ja kes kolmanda pensionisamba abil oma teenitud vanaduspäevi Kariibi merel veedab? Või siiski mitte? Äkki on ta nii 10-12? Kuna tegemist on hentai-mängul põhineva animega, siis vähemalt mängus oli võimalus selle tädiga ka khm-khm-khm teha. Kui see ei ole pedofiilia, siis...

Siis mis? Mulle tundub su mõttekäik vääääga imelik, et millel su viide üldse põhineb. On tüdruk, kes paistab noor välja(ma muidugi avaldan tunnustust, et sa vanust paika paned animes, kus ka nii oletatavalt 30-40 aastased lastega emad paistavad teinekord 20'sed välja. ps! minu poolest võib see tibi seal ka 16 aastane olla) ja noormees, kes paistab vanem(nii 20-25). Nende vahel ei toimu mitte mingit tegevust, millest võiks vähimatki seksuaalset alatooni välja lugeda. Aga seeria põhineb hentai mängul. Ja see ongi ainus põhjapanev argument - hentai mäng -> seeria porno. Ma saan aru, et siis on sinu maailmas pornod ka sellised animed nagu - Kanon, Shingetsutan Tsukihime, Kimi ga Nozomu Eien - põhinevad samuti hentai mängudel.

Tsiteerin::
hjarg:
Muideks, ma mainisin ju ilusasti ja selgelt, et tegemist on esimesel osal põhineva arvamusega... Tõesti, vabandust, kuid mulle ei meeldi see "vaata lõpuni või ära kobise" suhtumine.


Jah, seda sa tegid, aga tuletame ka meelde, mida sa veel tegid. Ütlesid, et ärge vaadake seda sarja, kuna sellel pole mõtet sees ning pealegi läheb ka pedofiilia kanti. Ja seda üksnes iseenda väljamõeldud illusioonidele tuginedes. Kui sul tekib esimest osa vaadates arvamus, siis palun, ütle välja, me parandame, kui eksid, aga palun-palun ära laienda seda arvamust kogu seeria peale ning käi seda ka välja kui konkreetset soovitust, et tehke selle järgi, sest muidu ma garanteerin, et me hakkame kisama "lahmimisest" ja "seeria äravaatamisest".

kammerer:
Tsiteerin::
minu arvates on tegelikult kergelt naiivne arvata, et seeria esimese osa ära vaadates animest mingit ettekujutust ei saa.

Ja minu arvates on väga naiivne arvata, et sellise ettekujutuse saab kõigist animedest ainult esimest osa vaadates. Osadest kindlasti saab, kuid on ka selliseid, millest ei saa ning Air on just üks selliseid, millest ei saa.

Vahemärkusena püüaks ka öelda, miks selline jauramine. Ütleme, et sa oled näinud tõesti ilusat asja ja leiad, et võiks seda ka teistega jagada ning neilegi selle vaatamist soovitada ja seda ka teed. Aga siis tuleb keegi ning ütleb, et ärge seda küll vaadake, asi puhas porno, kuna tema nägi ka seda asja(mis siis, et kaugelt ja ainult silmanurgast) ning seal oli mingi kumerus, mis temal seostus palja naiserinnaga. Ja mees paistis ka olevat, vist oli poolpaljas isegi. Ei, aga ju ta siis oli ikka päris paljas, paljas naiserind oli ka ikka, siis peab ju mees ka paljas olema, teisiti ei saa. Ma ei tea kuidas teistel, aga mul ajab selline "arvamuste" ütlemine küll harja punaseks.


Viimati muutis seda zork (Teis Apr 19, 2005 08:54). Kokku muudetud 2 korda
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
ronja



Liitunud: 18 Apr 2005
Postitusi: 4
Asukoht: tartu

PostitusPostitatud: Teis Apr 19, 2005 08:17    Teema: Vasta viitega

mida te siis veel teete, kui keegi teist vale arvamuse avaldamise asemel inimese 2ra tapab ? h2sti armsad olete igatahes. musi!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele 1, 2, 3, 4  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 4

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: