OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

EPL ja kirjandusklassika
Mine lehele 1, 2  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> üldine
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
pansomon



Liitunud: 26 Veeb 2003
Postitusi: 468
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Okt 07, 2005 12:00    Teema: EPL ja kirjandusklassika Vasta viitega

võtaks siin ka antud teema üles. Mida te arvate sellest EPL-i kirjandusklassika nimekirjast?
http://raamat.epl.ee/index.php?a=ilmumine

et noh 20-nda sajandi kirjandusklassika peaks olema... või nii... aga kus on siis Hemingway, Salinger, Vonnegut, Camus? Või ka Kerouac, Hesse, kasvõi Waltari? Kas kirjandusklassika määrab ära see, et antud raamatust on ka mingi film tehtud või see, et "hmm, nimi tuleb tuttav ette"?

vodehell, kirjandusklassika?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Vabarnamees
mario with money


Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 1802
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Okt 07, 2005 12:18    Teema: Vasta viitega

Ei ole minu näha sellist lubadust välja käidud, et see peaks olema ammendav loetelu XX sajandi kirjandusklassikast. See on lihtsalt üks valik, ja suhteliselt seinast seina valik, peab nentima - Fitzgerald ja Ristikivi, Lem ja Puzo, Christie ja Conrad sõbralikult käsikäes. Igati tore ettevõtmine, hinnadki väga soodsad. Üksnes pastelsetes toonides kujundus silitab mu maitsemeelt vastukarva. Aga see on juba minu probleem, mis samas väga mind ei mõjuta, kuna ma ei kuulu EPL tellijate ridadesse.

Mis aga puutub mõiste "kirjandusklassika" sisustamisse, siis eks nö klassikasisalduse kindlaksmääramise kriteeriumid vahelduvad ikka vastavalt kindlaksmääraja isikule. Pealegi, kas mitte Salingeri, Vonneguti, Camus'd ja Hesset pole hiljuti juba ilmunud tolles punaste kaantega sarjas? Silmaringi avardamise mõttes kulub ju ära ka mõne vähemtuntuma kirjaniku teoste populariseerimine - kes on näiteks Robert Graves, Dino Buzzati, Toni Morrison või Norman Mailer? Ma ei tea, aga võib-olla tasuks?
_________________
Vabarnamees: nagu lendav tigu * ~animeloend~
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
acousmatique



Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 2499
Asukoht: ---

PostitusPostitatud: Reede Okt 07, 2005 12:22    Teema: Vasta viitega

Ühel pool on meil 20s sajand ning selle kirjandus, millest ühte osa peetakse klassikuteks. Seda võib nimetada ka XX sajandi kirjandusklassikaks. Teisel pool on meil aga Eesti Päevalehe kampaania nimega XX sajandi kirjandusklassika, kus saab üsna soodsa hinna eest soetada endale portsu raamatuid, mida keegi peab kirjandusklassikaks. Konnotatsioonid on erinevad ning probleem ise on triviaalne, vähemalt minu arust.

Teatud autorite puudumine on muidugi kahetsusväärne.

( Võib-olla ma sain kogu teemast valesti aru, sorry. )

Edit: Nende reklaamid on aga kummalised. Ma ei saa neist eriti hästi aru. Kas ma saan endale ka sellise käterätikus neiu kui ma raamatuid loen? Mis raamatuid ma lugema pean, et 12-aastaseid tüdrukuid saada?

Probleemid.
_________________
☞ [...LIL B MIXTAPE PLAYING VERY LOUDLY...] ☀
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
douji



Liitunud: 24 Veeb 2005
Postitusi: 1079

PostitusPostitatud: Reede Okt 07, 2005 13:07    Teema: Vasta viitega

acousmatique kirjutas:
Edit: Nende reklaamid on aga kummalised. Ma ei saa neist eriti hästi aru. Kas ma saan endale ka sellise käterätikus neiu kui ma raamatuid loen?


Kallis Kallis sellise avalduse eest. mul jäi juba mulje, et ma olen ainuke inimene vabariigis, kes selle reklaami teemal bitchima vaevub.

mis valikusse puutub, minu meelest jookseb see üsna selgelt mööda banaalseid hinnakalkulatsioone - enamik on nähtavasti asjad, millel on juba enam-vähem korralik eesti tõlge olemas (pole vaja tõlkijale kogu töö eest maksta, ilmselt piisab sümboolse mõne tuhande poetamisest - kui tõlkija üldse veel elus on). ja kui autor on piisavalt ammu surnud, et pole vaja copyrighti maksta, seda parem. ja osad asjad ilmselt on välja jäänud seepärast, et esimese eestikeelse variandi väljaandnud ja potentsiaalselt ka uustrüki õigusi omavad kirjastused pole raatsinud neid odavalt ära müüa.
_________________
"Keegi peab seltskonnas ka peent vaimu esindama," ütles Vassikati.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
pansomon



Liitunud: 26 Veeb 2003
Postitusi: 468
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Okt 07, 2005 13:09    Teema: Vasta viitega

acousmatique kirjutas:

Edit: Nende reklaamid on aga kummalised. Ma ei saa neist eriti hästi aru. Kas ma saan endale ka sellise käterätikus neiu kui ma raamatuid loen? Mis raamatuid ma lugema pean, et 12-aastaseid tüdrukuid saada?
Probleemid.


kummalised on pehmelt öeldud. esiteks muidugi pean märkima, et iga kampaania "headuse" määrab ära tema efektiivsus. niiet kui antud kampaania paneb inimesi raamatuid tellima, siis pean tõdema, et reklaamikamaaniana on see olnud hea.

aga minu meelest on see hirmutav ja kohutav. lõppude lõpuks pole ju raamatud mingi moekaup. "Tänases Pärlipeeglis räägime sellest, et igal trendikal ja kaasaegsel tütarlapsel peaks ridikülis olema ka Nabokovi "Lolita", mis on selle kevade suureks moeröögatuseks". võeh... brrr...
raamatud on igavesed. need ei lähe kunagi moest. raamatu sa pärandad oma lastele - erineval 99% muust kraamist.

paljud neist on muidugi väärt kirjandus. eeskätt ¹veik :)
aga siiski pigem on tegu kino-generatsioonile mõeldud kirjandusklassikaga kui kirjandusklassikaga selle sõna tõsises mõistes. millest on muidugi ühest küljest kahju. teisest küljest aga suva, kuna igal endast lugu pidaval inimesel on need kõik juba riiulis olemas :)
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Vabarnamees
mario with money


Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 1802
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Okt 07, 2005 13:20    Teema: Vasta viitega

doujimasan kirjutas:
Kallis Kallis sellise avalduse eest. mul jäi juba mulje, et ma olen ainuke inimene vabariigis, kes selle reklaami teemal bitchima vaevub.

Ei, sa ei ole. Ise olen juba ammu kõik ligimesed ära tüütanud oma alatise vingumisega selle kallal, kuidas mulle kõikvõimalikke tooteid ainult ja alati seksi abil müüa üritatakse, ning seekord mõtlesin, et hoidun piiksumast ja kannatan vaikides.
_________________
Vabarnamees: nagu lendav tigu * ~animeloend~
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
acousmatique



Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 2499
Asukoht: ---

PostitusPostitatud: Reede Okt 07, 2005 14:22    Teema: Vasta viitega

doujimasan kirjutas:
Kallis Kallis sellise avalduse eest. mul jäi juba mulje, et ma olen ainuke inimene vabariigis, kes selle reklaami teemal bitchima vaevub.

Ma ei bitchi otseselt, ma lihtsalt ei saa(nud?) aru sellest reklaamist. Kuid noh, ehk ei olegi vaja aru saada, kui me sellest juba räägime. Võib-olla ajendas isegi pansomoni ennast seda threadi tegema pigem roosasse käterätikusse mähitud näitsik kui raamatute ebapiisav valik; ta lihtsalt ise ei märganud seda.

Kummaline küll ...

Minu jaoks ei ole naiste objektideks tegemine ning ära kasutamine probleemiks siis, kui see on selgelt eesmärgipärane ja võimeline mu kogemust mingi toote või teenusega paremaks muutma.

Näiteks, D3 Publisher'i Simple 2000 seeria 50-s mäng, THE daibijin. Mängu tehniline idee on lihtne: Tohutu monstrum ründab Okinawa saart, mängija ülesandeks on juhtida erinevaid sõidukeid ja lennumaisnaid, et peatada. Väga hea, aga mingi edge on nagu puudu, mis muudaks mängu kuidagi erilisemaks. Kuidas küll mängule vürtsi lisada ja teda intrigeerivamaks muuta?

Tadaa:



( ta räägib ka muideks, ning seiyuu on mulle piinlikult tuttav )

See idee oleks jama kui asi piirduks mingi lihtsa skiniga ( Godzilla! Aga rindadega! ), eiei, minnakse palju kaugemale. Näiteks saab talle mingisuguseid kapsleid visata, mis kookideks muutuvad ( Dragonballi mäletate? Jah, just sellised kapslid ) ning veelgi parem: panna teda muusika järgi tantsima. Ja palju muud. Taevas on fantaasia piir.

( mäng muideks lokaliseeritakse Euroopa turule )

Siin on alatoon pool toote võidust. Enamikel juhtudel ei ole aga reklaamis figureeriv naine mingit moodi tootega seotud. Naljakas ka pole, igav lihtsalt.
_________________
☞ [...LIL B MIXTAPE PLAYING VERY LOUDLY...] ☀
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
pansomon



Liitunud: 26 Veeb 2003
Postitusi: 468
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Okt 08, 2005 11:05    Teema: Vasta viitega

acousmatique kirjutas:

Ma ei bitchi otseselt, ma lihtsalt ei saa(nud?) aru sellest reklaamist. Kuid noh, ehk ei olegi vaja aru saada, kui me sellest juba räägime. Võib-olla ajendas isegi pansomoni ennast seda threadi tegema pigem roosasse käterätikusse mähitud näitsik kui raamatute ebapiisav valik; ta lihtsalt ise ei märganud seda.
Kummaline küll ...


mind see tibi ei häirinud, ma praktiliselt isegi teda ei näinud. mis häiris, oli see sõnum - raamatud on jälle moes. igati loogikavastane ja kohutav igaühele, kes raamatutest vähegi peab.

aga, et mitte laskuda lihtsasse virisemisse, siis võiks teemat arendada:
Mis on Sinu meelest 20nda sajandi kirjandusklassika? sarnane teema küll juba oli, aga mitte vist päris?
Mis selles nimekirjas oleks kindlasti pidanud veel olema? ja hakkame siin unistama, st ei vaata asja majanduslikult ja õiguslikult realistlikult, kõik autorid kõlbavad.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
douji



Liitunud: 24 Veeb 2005
Postitusi: 1079

PostitusPostitatud: Laup Okt 08, 2005 12:59    Teema: Vasta viitega

Pansomon kirjutas:
Mis selles nimekirjas oleks kindlasti pidanud veel olema? ja hakkame siin unistama, st ei vaata asja majanduslikult ja õiguslikult realistlikult, kõik autorid kõlbavad.


täiesti objektiivselt peaks seal olema tolkieni "sõrmuste isand", mitte seepärast, et ma seda tingimata otsast otsani hiilgavaks peaks, vaid kuna sellest palju epohhiloovamaid tekste 20. sajandil ette näidata ei ole. ja midagi philip k. dickilt ja william gibsonilt näiteks. mulle ei meeldi suhtumine, et ainus ulme, mida kõlbab klassikaks nimetada, on orwell või äärmisel juhul bradbury.

edit: vonneguti ka paluks.
_________________
"Keegi peab seltskonnas ka peent vaimu esindama," ütles Vassikati.


Viimati muutis seda douji (Püh Okt 09, 2005 12:27). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
BukonoNugashi



Liitunud: 14 Veeb 2004
Postitusi: 581
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Okt 08, 2005 21:21    Teema: Vasta viitega

Bulgakovi "Meister ja Margarita" ning Wilde'i "Dorian Gray portree" peaksid ikka olema, minu arvates. Midagi Sartre'lt kindlasti. Ja Exupery "Väikest Printsi" ei tohiks kah sinna lisamata jätta.
_________________
Mu iseloom on isemoodi loom, mis ise ennast üles poob...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
erick
küps PSP-d plõgistav noormees


Liitunud: 29 Märts 2004
Postitusi: 934
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Laup Okt 08, 2005 21:55    Teema: Vasta viitega

Pole kampaaniaga veel lähemalt kokku puutunud (ega selle bitchima-ajava reklaamiga :wink: ) aga mulle nende algatusvõime igatahes väga meeldib.

Hirmus tore on kuulda säärastest asjadest, kui SL Õhtuleht harib oma lugejaid artiklitega a la 'Kuidas ennast lakke kinni liimida?' (ma ei tee nalja: http://www.sloleht.ee/index.aspx?id=182935) emm

See kujundus pole ka miski hirmutis, eriti kui soodsat hinda arvesse võtta. Kes tahab, paneb oma raamatukollektsioonile isetehtud tapeedist paberkaaned ümber (just nagu õndsal vene ajal) :wink:

Igatahes - raamat rahvani :)
_________________
--taevas linna kohal oli läbikõrvetatud vooluringi värvi--
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
acousmatique



Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 2499
Asukoht: ---

PostitusPostitatud: Laup Okt 08, 2005 23:09    Teema: Vasta viitega

erick kirjutas:
Hirmus tore on kuulda säärastest asjadest, kui SL Õhtuleht harib oma lugejaid artiklitega a la 'Kuidas ennast lakke kinni liimida?' (ma ei tee nalja: http://www.sloleht.ee/index.aspx?id=182935) emm

See on huvitav artikkel muideks. Palju parem kui see mida Postimees viimasel ajal trükib.

Maitse asi muidugi.
_________________
☞ [...LIL B MIXTAPE PLAYING VERY LOUDLY...] ☀
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
pansomon



Liitunud: 26 Veeb 2003
Postitusi: 468
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Okt 09, 2005 13:52    Teema: Vasta viitega

acousmatique kirjutas:
erick kirjutas:
Hirmus tore on kuulda säärastest asjadest, kui SL Õhtuleht harib oma lugejaid artiklitega a la 'Kuidas ennast lakke kinni liimida?' (ma ei tee nalja: http://www.sloleht.ee/index.aspx?id=182935) emm

See on huvitav artikkel muideks. Palju parem kui see mida Postimees viimasel ajal trükib.
Maitse asi muidugi.


pean mainima, et see probleem on ka mind huvitanud. täitsa tõsiselt :)
nüüd siis tean.

raamatutest - lisaks eelnimetatutele võiks sealt leida minu meelest ka Kafkalt midagi (miks mitte Protsess, sobib tänapäeva oludesse hästi), Salingeri võiks olla ja täitsa tore oleks seal näha ka Mika Waltarit (nt Sinuhe) - eelistaksin seda Kivi vennakestele, mis mulle millegipärast kunagi pole sümpatiseerinud (kuigi on ehk ilmselt rohkem klassika). Marquesi "Sada aastat üksildust" sobiks samuti.

kui natuke vinti keerata ajaviite poole, siis võiks sealt leida ju ka paksude kaante vahel Asimovi Asumi-seeria. vähemalt seeria tuumiku. Ning kui juba hollywoodi, siis miks mitte sellised ajaviiteromaanid nagu Jurassic Park (imho kõvasti parem kui film) või Kingi Surmahotell.

nimekiri pole täielik :)
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
mimmu
hilja juba


Liitunud: 22 Apr 2005
Postitusi: 1270
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Esm Okt 10, 2005 18:25    Teema: Vasta viitega

mulle millegipärast tundub et Ulenspiegel võiks seal ka olla.
_________________
Onu Vanja kurvad püksid
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Vabarnamees
mario with money


Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 1802
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Okt 10, 2005 22:58    Teema: Vasta viitega

Kas Charles de Costeri raamat, mida sa ilmselt silmas pead, ei ilmunud mitte esmakordselt 19. sajandil? Wikipedia vähemalt näib nii arvavat.
_________________
Vabarnamees: nagu lendav tigu * ~animeloend~
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
pansomon



Liitunud: 26 Veeb 2003
Postitusi: 468
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Okt 11, 2005 11:36    Teema: ja veel Vasta viitega

telereklaam paljastab meile, et tegu on 20-nda sajandi menuromaanidega hoopistükkis. säh sulle klassikat. kas siis järelikult tulevikus kui tehakse 20nda sajandi kinoklassika kogumik, siis saab seal ilmselt kubricku ja fellini asemel figureerima tähesõjad ja titanic...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
mimmu
hilja juba


Liitunud: 22 Apr 2005
Postitusi: 1270
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Okt 11, 2005 21:03    Teema: Vasta viitega

Vabarnamees kirjutas:
Kas Charles de Costeri raamat, mida sa ilmselt silmas pead, ei ilmunud mitte esmakordselt 19. sajandil? Wikipedia vähemalt näib nii arvavat.
...oih...
_________________
Onu Vanja kurvad püksid
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
kammerer
mitjok


Liitunud: 2 Dets 2004
Postitusi: 1454
Asukoht: tallinn

PostitusPostitatud: Reede Okt 14, 2005 14:52    Teema: Vasta viitega

solarise uuesti tõlkimine on küll tänuväärne. seda on vist ju viimati ja ainsana ilmunud kusagil kuuekümnendatel/seitsmekümnendatel ? kellavärgiga apelsin just hiljuti trükiti jälle kui ma ei eksi
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Vabarnamees
mario with money


Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 1802
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Okt 14, 2005 15:21    Teema: Vasta viitega

1989 (ma ei lingi kommertseesmärgil, vaid illustratiivses mõttes, ehkki noh, kellel veel pole, tasub osta :wink:)
_________________
Vabarnamees: nagu lendav tigu * ~animeloend~
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
kammerer
mitjok


Liitunud: 2 Dets 2004
Postitusi: 1454
Asukoht: tallinn

PostitusPostitatud: Reede Okt 14, 2005 15:38    Teema: Vasta viitega

jaajah .minu paha.
"eeden" samade kaante vahelt väärib ka kindasti lugemist. mh. nad oleksid võinud "tagasituleku tähtede juurest" uuesti trükkida (: sellest on mul mingi räbaldunud kaanteta eksemplar kodus.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> üldine Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele 1, 2  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: