OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Hellsing OVA
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Random



Liitunud: 16 Juun 2006
Postitusi: 1871
Asukoht: puu otsas

PostitusPostitatud: Püh Apr 22, 2007 18:53    Teema: Vasta viitega

blä blä blä, rääkige Hellsingi OVA'st või jääge vait.
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
cenorig



Liitunud: 14 Sept 2006
Postitusi: 1695

PostitusPostitatud: Püh Apr 22, 2007 22:19    Teema: Vasta viitega

zork kirjutas:
cenorig kirjutas:
Ning sinu loogika järgi ei ole ühelgi inimesel võimalik teist keelt korralikult hääldada. Midaiganes.

Ma pigem vihjasin sinnapoole, et ühelgi inimesel pole võimalik kõiki maailma keeli õigesti hääldada, mis aga sinu loogika järgi peaks just jällegi üsna kergelt teostatav olema.


Kindlasti ei tule see kergelt, aga maailma kõiki keeli on võimalik hääldada, kui me ei räägi just mõne hõimu keelest, kellel on näiteks komme oma keeled pooleks lõigata. See kindlasti muudab hääldust. Pealegi täiesti korrektset hääldamist pole olemas. Siiski kuroseto ja closeti vahe on märgatav.

zork kirjutas:
. Ka eestlased on üsna palju sõnu muudest keeltest(inglise, vene, saksa) laenanud ning need endale suupäraseks teinud. Üldse tundub väga mõttetu see virisemine teemal - miks jaapanlased ei räägi nii nagu minu arvates õige on.

Kui jaapanlased ütlevad terve lause inglise keeles, siis öelgu see korrektselt. Tõsi - nad on erinev rahvus. Tõsi - keegi ei keela neil pudikeelt rääkida ja seda inglise keeleks nimetada. Mõttetu virisemine küll, aga pigem teemal: miks jaapanlased ei räägi nii nagu maailma arvates õige on?

Teema algas, sest ma avaldasin imestust, miks "seda kirja (closet asemel kuroseto) siis natukenegi kvaliteetsemas animes nii lugema peab". Animed tehakse Jaapanis ja jaapanlastele. Kuid kui mina oleks anime/manga/raamatu jne autor, siis mina hoolitseks selle eest, et asju tehakse kvaliteetselt. Isegi kui ma kirjutan loo Jaapanist, mida ainult eestlased loevad, ja kasutan jaapani keelt valesti (anata wa desu baka), kas sinu arvamus ei langeks juba väikese pallikese võrra. Eks see ole minu väike perversus, järgmine kord ütlen koolis õpetajale, et olen sutudento ja siis seletan maast ja ilmast ja maailma keelte hääldamise võimatusest.

Random Hero, vabandust. Keeleprobleem tuli esile võibolla siin, sest Hellsingi inglise keel on päris imelik vahel.
_________________
xyz
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Apr 22, 2007 22:28    Teema: Vasta viitega

cenorig kirjutas:
Kui jaapanlased ütlevad terve lause inglise keeles, siis öelgu see korrektselt.

bla bla bla... kas sina annad neile selle raha selleks, et hääletalendid suudaksid sõnasid õigesti maailma arvates hääldada, samas kui jaapanlased ise sellest võib-olla üldsegi midagi halvasti ei arva?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
cenorig



Liitunud: 14 Sept 2006
Postitusi: 1695

PostitusPostitatud: Püh Apr 22, 2007 23:17    Teema: Vasta viitega

Ei anna. Loe minu eelmise postituse eelviimast lõiku. Mul on tunne, et seal ma rääkisin kõik ära, mis vaja ja rohkem mul öelda midagi pole. Rohkem juttu jaapanlaste keeleliste harjumuste kohta kuulata ka ei viitsi, sest siiamaani pole öeldud midagi, mida ma ei tea. Äkki ma siis lihtsalt ei mõista?
_________________
xyz
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Apr 23, 2007 00:04    Teema: Vasta viitega

cenorig kirjutas:
Ei anna. Loe minu eelmise postituse eelviimast lõiku. Mul on tunne, et seal ma rääkisin kõik ära, mis vaja ja rohkem mul öelda midagi pole. Rohkem juttu jaapanlaste keeleliste harjumuste kohta kuulata ka ei viitsi, sest siiamaani pole öeldud midagi, mida ma ei tea. Äkki ma siis lihtsalt ei mõista?

defineeri kvaliteetne anime ka teiste jaoks lahti. ütle, et sinu arvates "natukenegi kvaliteetne" anime on seda ka jaapanlaste arvates ning neil peaks olema põhjust välimuse juures ka keelele tähelepanu pöörata.

sa ajad vist liigselt täiuslikkust taga. samamoodi ei hooli keegi eesti kanalil nähtud Digimoni põhivaatajatest hääldusest ja keelest nagu ei hooli ka keegi jaapani audientsist kas hääldus on vale või mitte. seega ei ürita ka tegijad panna hääletalente korrektselt vastavaid keele sõnu hääldama.

kahju küll, aga tegijad sinu peale ei mõtle.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
zork



Liitunud: 19 Veeb 2003
Postitusi: 578
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Esm Apr 23, 2007 08:13    Teema: Vasta viitega

cenorig kirjutas:
Kui jaapanlased ütlevad terve lause inglise keeles, siis öelgu see korrektselt. Tõsi - nad on erinev rahvus. Tõsi - keegi ei keela neil pudikeelt rääkida ja seda inglise keeleks nimetada. Mõttetu virisemine küll, aga pigem teemal: miks jaapanlased ei räägi nii nagu maailma arvates õige on?

See on nüüd küll lahmimine, sest kui jaapanlane ikka inglise keelt räägib, siis räägib ta inglise keelt, kui hästi ja mis aktsendiga, on teine asi. Nagu sa isegi mainisid, tuli probleem välja sellest, et ühte sõna öeldi jaapanipäraselt ning see on hoopis teine teema. See pole inglise keele rääkimine vaid inglise keele ühe sõna jaapanipärastamine ning nagu ma ütlesin, on selle üle täiesti mõttetu viriseda. Pigem hari ennast selles suunas, et miks, kuidas ja millal seda tehakse.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
c0en
the MAN


Liitunud: 14 Apr 2004
Postitusi: 444
Asukoht: +35° 39' 37.47, +139° 43' 45.26

PostitusPostitatud: Kolm Apr 25, 2007 18:31    Teema: Vasta viitega

HELLSING​ OVA​ III













Size: 712MiB | Date: 2007-04-25 15:23 GMT | Comment: Final subbed
_________________
this knif drink a manners under a Creative Commons Attribution 2.5 License//CRBS needs you - if you're horny and gorgeous female
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
-=Px=-



Liitunud: 23 Apr 2007
Postitusi: 48

PostitusPostitatud: Kolm Apr 25, 2007 18:41    Teema: Vasta viitega

Major SPOILER WARNING!!!



Vaatasin kah siis need 3 OVA ära. Täitsa hea mulje jätsid, story jookseb mõnusalt ja verd ning tegevust on palju. Paar miinust on kah muidugi, need kuradi lollakad 'funny' joonistused vms. , mis vahepeale sisse poogitud on ikka eriti nilbed.
Story kohta tahaks niipalju küsida, et kuhu riiki ja miks Alucard ja co. kolmandas OVAs läksid? Mulle jäi selline pilt, et sellel maal on kõik selle natsi organisatsiooni "Millennium" kontrolli all. See paavsti lõik jäi kah arusaamatuks, aga sellele vist ei pidanudki selles osas pihta saama.
Jubedalt meeldis see pettumus mulle Alucardi näos kui miilits ennast ise maha lasi seal hotellitoas :)
Huvitav millal järge on oodata?


Viimati muutis seda -=Px=- (Kolm Apr 25, 2007 21:03). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Karst
blabla -chan


Liitunud: 3 Veeb 2007
Postitusi: 442
Asukoht: Ajuotsimisreisi laeva pardal.

PostitusPostitatud: Kolm Apr 25, 2007 18:55    Teema: Vasta viitega

ruri kirjutas:
cenorig kirjutas:
Kui jaapanlased ütlevad terve lause inglise keeles, siis öelgu see korrektselt.

bla bla bla... kas sina annad neile selle raha selleks, et hääletalendid suudaksid sõnasid õigesti maailma arvates hääldada, samas kui jaapanlased ise sellest võib-olla üldsegi midagi halvasti ei arva?


muide, jaapanlased ei suuda L-i öelda.
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Apr 25, 2007 19:39    Teema: Vasta viitega

Karst kirjutas:
muide, jaapanlased ei suuda L-i öelda.

suudavad. neil käib see kuidas tunne juhatab, r või l. vähemalt niipalju kui mina jaapani keelt olen kuulnud, on l seal täiesti olemas. samuti ka r ning mingi vahepealne moodustis.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Cliodna
Villager mob target


Liitunud: 8 Juun 2006
Postitusi: 211
Asukoht: Pärnu

PostitusPostitatud: Nelj Apr 26, 2007 19:32    Teema: Vasta viitega

-=Px=- kirjutas:
Major SPOILER WARNING!!!



Vaatasin kah siis need 3 OVA ära. Täitsa hea mulje jätsid, story jookseb mõnusalt ja verd ning tegevust on palju. Paar miinust on kah muidugi, need kuradi lollakad 'funny' joonistused vms. , mis vahepeale sisse poogitud on ikka eriti nilbed.
Story kohta tahaks niipalju küsida, et kuhu riiki ja miks Alucard ja co. kolmandas OVAs läksid? Mulle jäi selline pilt, et sellel maal on kõik selle natsi organisatsiooni "Millennium" kontrolli all. See paavsti lõik jäi kah arusaamatuks, aga sellele vist ei pidanudki selles osas pihta saama.
Jubedalt meeldis see pettumus mulle Alucardi näos kui miilits ennast ise maha lasi seal hotellitoas :)
Huvitav millal järge on oodata?


Brasiilia. Ja pole siin mingeid spoilereid.
_________________
SOMEONE SAYS I HAVE NO LIFE - GO AND BUY MORE HEALTH POTIONS!
Avatari-Alucard: tehtud Paintis minu poolt, animeeritud abivalmi dA kasutaja abil.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
-=Px=-



Liitunud: 23 Apr 2007
Postitusi: 48

PostitusPostitatud: Nelj Apr 26, 2007 19:36    Teema: Vasta viitega

Miks just Brasiilia?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Random Hero
muumikontroll


Liitunud: 16 Sept 2007
Postitusi: 712
Asukoht: Kosmos

PostitusPostitatud: Esm Veeb 25, 2008 00:55    Teema: Vasta viitega

Hellsingi 4. OVA lasti 22. Veebruaril välja, raw on saadaval, sub'i peab veel ootama.
_________________
Mulle meeldisid foorumid. Igaühel oli äge avatar ja signatuur.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Random Hero
muumikontroll


Liitunud: 16 Sept 2007
Postitusi: 712
Asukoht: Kosmos

PostitusPostitatud: Kolm Märts 05, 2008 23:56    Teema: Vasta viitega

Võttis küll palju aega, kuid lõpuks on ka Hellsing OVA 4 inglisekeelsed subtiirid saanud.

Kurb on see, et originaaliga võrreldes on tegemist splatter-humor'iga. Visuaalselt on asi väga hästi tehtud, detailid on puhtad ja teravad. Kuid sisu jätab soovida. Paneb imestama, kuidas tehti originaalne Hellsing'i anime, kui praegune Hellsing Ultimate põhineb otse mangal. Tegemist on ülimalt erinevate animetega, ühised on ainult tegelaste mõningad jooned ja toimumiskoht. Paljud karakterid on oma sära kaotanud, Alucard sai küll natuke oma väärikust viimases OVA's tagasi, kuid originaali bad-ass muljest pole midagi järel.
_________________
Mulle meeldisid foorumid. Igaühel oli äge avatar ja signatuur.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Jikidhah



Liitunud: 23 Nov 2006
Postitusi: 120

PostitusPostitatud: Nelj Märts 06, 2008 07:45    Teema: Vasta viitega

Kunagi suure vaevaga sai end esimesest OVAst läbi surutud ning siis endale lubatud, et sellist ajaraiskavat saasta enam vaatama ei hakka. Kuigi need OVAkesed on visuaalselt puhtamad, pani esimene sari oma meeleoluga jackpoti ning see uus värk on sellega võrreldes ikka tunduvalt nõrgem.
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
kinaver



Liitunud: 2 Mai 2007
Postitusi: 107
Asukoht: Tallinn suvel Pärnu

PostitusPostitatud: Nelj Märts 06, 2008 10:20    Teema: Vasta viitega

ma vaatasin neljandat ning kuigi see oli manga järgi tehtud polnud
see nii huvitav kui manga
T_T
_________________
"Hello I'm Kaido Kio""today I'm stalking a grade shooler." xD
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Clawson
Manlius Maximus


Liitunud: 25 Jan 2008
Postitusi: 393
Asukoht: Enamasti Märjamaa

PostitusPostitatud: Nelj Märts 06, 2008 12:50    Teema: Vasta viitega

Aga mulle meeldis, nagu jälle oleks jõulud.
_________________
Agressiivne isemõtleja ja multikulturist. Arbitraarseid ja potentsiaalselt ebapädevaid mõtteakte produtseeriv subjektiivne demagoog ning kantseliidi propageerija. Challenge accepted! Suffer not the brony to live.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
cenorig



Liitunud: 14 Sept 2006
Postitusi: 1695

PostitusPostitatud: Teis Märts 03, 2009 21:58    Teema: Vasta viitega

Huvitav, et keegi bakas pole maininud Hellsing Ultimate'i viienda osa ilmumist. Kas seeria ei paku enam huvi, oli osa eelmistega võrreldes igavam? Või äkki jäi talviste toimetuste ajal lihtsalt kahe silma vahele nagu minu puhul.



Läheme äkki tagasi väite "osa oli eelmistest igavam" juurde. Nii võiks ju väita - sest mis Hellsing see on, kui silmarõõm Seras platsile ei ilmu ja vampiiride kuningas Alucard viitsib nägu näidata alles pärast lõputiitreid. Nii oligi. Puudus ka tavaks saanud boss fight, OVA eelmiste episoodide lõpus sai vähemalt üks tugevam või nõrgem kurikael kolki.

Mida siis sellest osast oodata?
Vampiirid.
Natsid.
England.
Tsepeliinid.
Plahvatused ja veresaun.
Ja pisut Jumala armastust.

Just nimelt - nagu suusahüppekoondis ühistreeningutel, laskub siin täisrelvastuses vampiiridest natsivägi (või natsidest vampiirivägi, kui soovite) rakettide peal Londonlaste hulka õudu külvama. Kõlab päris naeruväärselt, aga camp'i tunnet ei tekita. Päris lahe on hoopis. Animatsioon oli hea nagu varemgi, sarjale omane huumor oli ka alles. Need "kritseldused" mulle küll ei meeldi, aga mis teha, nii on autor seda originaalis teinud ja parem jäädagu siis tema tahtele truuks, selmet liigse loominguvabadusega jälle Gonzo moodi pange panna.

Muusika puhul on malli võetud vanast seeriast. See tähendab, et on väga hea. Lahingustseenide ajal mõnus d¾ässine rütm ja shubi-dubi-duu. Vabalt võiks sari puhas õudus olla, aga muusika on süüdi selles, et pole ja seetõttu ongi Hellsingi soundtrack üks parimaid.

Sisaldab lisaks suurtele tapatalgutele ka ühte lahedat põgenemisstseeni autoga (hea 3D) ja Paladiin Alexander Anderssoni. Alguses ei taha kuidagi käima saada, aga lõpus on raske pidurit panna. Raske mõelda, et järgmist osa tuleb jälle pikalt oodata. Nii palju, kui ma tean, on see ootamist väärt.










Anime esimesed minutid tegi lõbusamaks Bruce Willis:



Lisaks: huvitav, kes olid need tegelased tiitrite taustal? Ilmselt vanem Hellsing koos sõpradega. Kas vanamees surnuaias oli THE Helsing? Päris huvitav, kuna mangas midagi nendega seotut ei olnud.
_________________
xyz
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
ShinNatsume
Robin, komadori


Liitunud: 12 Juun 2007
Postitusi: 1785

PostitusPostitatud: Laup Sept 10, 2011 15:57    Teema: Vasta viitega

Kaevan nüüd vanat teemat.
Vaatasin hiljuti kõik väljasolevad osad ära ning väga meeldib! Suhteliselt tüüpiliselt over the top nagu ikka Jaapanlastel kombes kuid see selle nii bad-ass'iks teebki.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
tõrvik



Liitunud: 26 Apr 2006
Postitusi: 477
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Sept 10, 2011 18:35    Teema: Vasta viitega

Esimene asi mis 8. OVA´t vaadates meelde jäi on Alucard`i grin, mis endalegei suure naeratuse näole tõi
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail MSN Messenger
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5  Järgmine
Lehekülg 4, lehekülgi kokku 5

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: