OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Air TV
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
kammerer
mitjok


Liitunud: 2 Dets 2004
Postitusi: 1454
Asukoht: tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Apr 21, 2005 19:23    Teema: Vasta viitega

Tsiteerin::
Ma ei oska selle kohta isegi midagi eriti öelda. Anime on anime, anime ja reaalse elu vahele ei tõmmata üks ühele jooni, et kui elus käitutakse tavaliselt nii, siis sedasi ka animes. Aga paistab, et sul nii on. Kuigi ausalt öelda ei saa ma ise aru, mida on kergemeelset inimesega rääkimises. Huvitav, kuidas üldse teistega muidu tuttavaks saadakse... Ja ausalt öelda on sellel rääkima hakkamisel väga hea põhjus ning kergemeelsusega pole seal absoluutselt mitte midagi pistmist. Aga noh, sina muidugi arvad et kui asi on korra ühtemoodi, siis seda ka on. Kui korra oled näinud tänaval lamavat purjus inimest, siis seda on ka kõik ülejäänud tänaval pikali lamavad inimesed.


??? misasja?
ma ei tõmbagi anime ja reaalse elu vahele üks ühele jooni.. ja see purjus inimeste paraleel, kuidas see üldse siia puutub?
minu arvates on naine, kes võtab oma majja, kus elab veel ta tütar, elama võhivõõra mehe ja asub temaga kohe napsu võtma vabameelne. nii reaalses elus, kui ka animedes :S
ja selle "kui asi on korra ühtemoodi" teema peale ma ei oska midagi kosta. jääb kergelt arusaamatuks.

võõraste inimestega rääkimises ei ole midagi halba, see on isegi väga tore. mida ma öelda tahan on see, et selline tegu nõuab tavaliselt tsipakse julgust ja vabameelsust. enamikel inimestel seda ei ole.

Tsiteerin::

kammerer:
ma ei ole kuskilt järeldanud, et air oleks anime taevasse vaatamisest ja oma mina leidmisest. ma viitasin, et tegemist on arvatavasti animega, kust võib midagi sellist erinevatel kujudel palju leida.

zork:
Sa kirjutasid - mulle ei meeldi sellised stamp animed, mis on täis mõtisklusi iseenda ja enda olemuse üle. monolooge taevasse vaatamisest ja sealt oma teise mina leidmisest jne
- kui anime on neid asju täis, siis millest muust ta siis veel on(ja selliseid asju seal muideks ka ei olnud).


ma rääkisin elementidest, mis esinevad animedes. olgu nad siis tihedamini või nõrgemini üldise tegevusega seotud. mulle nad ei meeldi.

Tsiteerin::
Ja mina kui seeria ära vaadanud ning sinu oletatavat kirjeldust lugedes ütlen, et see oletatava ülevaade on vähemalt mingi 90% vale. Ja sellele oled sa ikka veel vastamata jätnud, millistele animetele see Air sarnaneb ning milliseid stampe ta täis on. See et algus huvitav paistab, ei näita midagi, võib edasi üsna stamplikuks ning klizheeliseks minna. Ma julgen öelda, et isegi see sinu kiidetud Otogizoushi on rohkem stamplikum ning klizheelikum kui Air. Aga selleks et sellest aru saada, pead sa enne hea mitukümmend seeriat ära vaatama.


ja mis seal oletatavas ülevaates siis täpsemalt valesti oli?

ma ei ole selle źanri eriline austaja ja olen neid air-i, chobitsi, kanoni ja fruits basketi moodi asju väga vähe vaadanud. tavaliselt pärast paari osa sinnapaika jätnud. minu arvates on nad kõik enamvähem sarnased olnud.
ma olen kindel, et sa tooksid nüüd sada näidet, kuidas nad kõik omavahel jube erinevad on ja absoluutselt siia konteksti ei sobi, kuid minu arvates on nad oma tunnetuselt kõik üks ja seesama.

võibolla stamplikkus oli vale sõna. ütleme nii,et mind ärritab nende seeriate puhul see, kuidas iga järgmine kaader on täiesti ette aimatav. kuidas ühesugused vesised monoloogid hakkavad ajapikku korduma ja kuidas kõik tegelased hakkavad vaikselt kokku sulama.

ja see on minu arvamus. sellise tunde tekitas minus air tv, kui ma ta esimest osa vaatasin. ja sinu poolne selle tunde vastu vaidlemine oleks totrus. lõppkokkuvõttes on see maitse asi. erinevatele inimestele meeldivad erinevad animed.

ma kiidan otogizoushit sellepärast, et ta andis mulle elamuse. ma ei ootagi, et sa seda kuidagi jagaksid.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
hjarg
Post count matters!


Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 1207
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Apr 21, 2005 19:54    Teema: Vasta viitega

ruri kirjutas:
kah oeh. tuletate hjargiga meelde inimesi kes teiste üle kohut mõistavad esmamulje järgi tegevusest ja tagajärjest, mitte põhjuste järgi mis selle tegevuseni viisid.


Ja sina oled siis see, kas hakkab mõrvari puhul hakkama laulma laulu "raske lapsepõlv, rasked tingimused, tegelikult ta hea inimene, ega ta tahtnudki seda mutikest 53 korda noaga toksida, afektiseisund, tahtis ainult mutikest aidata jne jne"?

Tegevus on oluline, tagajärg on oluline. Põhjused on teisejärgulised. Nii et vahelduse mõttes nõustun ma sinuga täielikult. :)

Tõsi, ma ei saa aru, miks sa seda negatiivseks omaduseks pead?

Aga teemasse tagasi minnes... asi on selles, et minule ja Kammererile ei läinud "Air TV" kohe üldse peale. Ütleme nii, et ta tekitas piisava vastumeelsustunde, et esimesest osast mitte edasi vaadata ja ka piisava vastikustunde, et sellest foorumis nii tuliselt vaielda. Järelikult, meil on väga erinevad maitsed ja meie ei nautinud kohe mitte seda, mida teie "Air'is" kaifisite. Kõik. Ülejäänud vaidlus on tegelikult mõttetu, nagu seda on iga maitse üle käiv vaidlus- mida see tegelikult on. Kuigi, pean tunnistama, maitse üle käivad vaidlused mulle meeldivad :)
_________________
Roses are red
Violets are blue
All of your base are belong to me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
hjarg
Post count matters!


Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 1207
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Apr 21, 2005 19:54    Teema: Vasta viitega

ruri kirjutas:
kah oeh. tuletate hjargiga meelde inimesi kes teiste üle kohut mõistavad esmamulje järgi tegevusest ja tagajärjest, mitte põhjuste järgi mis selle tegevuseni viisid.


Ja sina oled siis see, kas hakkab mõrvari puhul hakkama laulma laulu "raske lapsepõlv, rasked tingimused, tegelikult ta hea inimene, ega ta tahtnudki seda mutikest 53 korda noaga toksida, afektiseisund, tahtis ainult mutikest aidata jne jne"?

Tegevus on oluline, tagajärg on oluline. Põhjused on teisejärgulised. Nii et vahelduse mõttes nõustun ma sinuga täielikult.

Tõsi, ma ei saa aru, miks sa seda negatiivseks omaduseks pead?

Aga teemasse tagasi minnes... asi on selles, et minule ja Kammererile ei läinud "Air TV" kohe üldse peale. Ütleme nii, et ta tekitas piisava vastumeelsustunde, et esimesest osast mitte edasi vaadata ja ka piisava vastikustunde, et sellest foorumis nii tuliselt vaielda. Järelikult, meil on väga erinevad maitsed ja meie ei nautinud kohe mitte seda, mida teie "Air'is" kaifisite. Kõik. Ülejäänud vaidlus on tegelikult mõttetu, nagu seda on iga maitse üle käiv vaidlus- mida see tegelikult on. Kuigi, pean tunnistama, maitse üle käivad vaidlused mulle meeldivad :)

ja zork:
Tsiteerin::
Ma ei suuda aru saada, mida hjarg oma viimase vastusega mõtles, sest küsimus jäi mul ikka lahtiseks - kuidas Kanoni esimesest osast kaugemale saadi, kui seal nii otsesed vihjed teadagi milelle on. Sest kui sa juba ülevaadet(mitte eelvaadet) kirjutada tahtsid, siis on ikka ühest rohkem vaadatud.


Täpselt samamoodi nagu näiteks Vabarnamees vaatas lõpuni "Ramuiro Senkitani". Hambad ristis. Kõik.
_________________
Roses are red
Violets are blue
All of your base are belong to me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Apr 21, 2005 20:37    Teema: Vasta viitega

hjarg kirjutas:
Ja sina oled siis see, kas hakkab mõrvari puhul hakkama laulma laulu "raske lapsepõlv, rasked tingimused, tegelikult ta hea inimene, ega ta tahtnudki seda mutikest 53 korda noaga toksida, afektiseisund, tahtis ainult mutikest aidata jne jne"?

jah hjarg, ma teen seda, sest tegelikult see mutike terroriseeris mõrvarit juba (mõrvari) lapsepõlvest peale kasutades nii füüsilist kui psüühilist vägivalda. ja lõpptulemus jõudis kätte siis kui mutike ühel korral käskis oma ööpoti välja viia ning oma halva tuju väljavalamiseks kallas sisu tulevase mõrvari peale, kellele osutus see viimaseks tilgaks karikasse ning lapi toomise asemel tõi ta noa ning äestas vanamuti ära.

Tsiteerin::
Tegevus on oluline, tagajärg on oluline. Põhjused on teisejärgulised. Nii et vahelduse mõttes nõustun ma sinuga täielikult.

Tõsi, ma ei saa aru, miks sa seda negatiivseks omaduseks pead?

sa said vastupidiselt aru. kuna tegevus ja tagajärg on millegi poolt põhjustatud, siis nad on teisejärgulised ning selletõttu pean negatiivseks jooneks seda kui keegi ilma põhjuseid selgitamata hakkab otsust langetama.
Tsiteerin::
Ülejäänud vaidlus on tegelikult mõttetu, nagu seda on iga maitse üle käiv vaidlus

maitse asi küll, aga mõlema arvamusest kumab läbi negatiivsete emotsioonide tekkimine millegi kohta, millest aru ei saada ning mis käib enda loogikale vastu. samas võin öelda, et ei ole seal midagi arusaamatut ega ebaloogilist, kõik on üsnagi ilusti äraseletatav. spoileritega loomulikult.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
hjarg
Post count matters!


Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 1207
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Apr 21, 2005 20:44    Teema: Vasta viitega

ruri kirjutas:
jah hjarg, ma teen seda, sest tegelikult see mutike terroriseeris mõrvarit juba (mõrvari) lapsepõlvest peale kasutades nii füüsilist kui psüühilist vägivalda. ja lõpptulemus jõudis kätte siis kui mutike ühel korral käskis oma ööpoti välja viia ning oma halva tuju väljavalamiseks kallas sisu tulevase mõrvari peale, kellele osutus see viimaseks tilgaks karikasse ning lapi toomise asemel tõi ta noa ning äestas vanamuti ära.


Mõrv on mõrv. Ei koti, kas tühjendas ööpotti või terroriseeris. Sest tüüp siiski tappis mutikese ära. Kuradile! Ja tuled mind loogikapuuduses süüdistama? Nagu mõrv oleks sellisel juhul ainus lahendus olnud... kaeba politseile, et vanamutt terroriseerib, koli muti juurest ära, küsi abi sotsiaaltöötajatelt jne jne. Inimene, kes laseb end sellise terroriga mõrvani viia... on lihtsalt loll. Täpsemalt, loll, kes teise ära tapab.

Põhjus pole nii tähtis. Tähtis on see, et ta muti maha koksas.

Tsiteerin::

maitse asi küll, aga mõlema arvamusest kumab läbi negatiivsete emotsioonide tekkimine millegi kohta, millest aru ei saada ning mis käib enda loogikale vastu. samas võin öelda, et ei ole seal midagi arusaamatut ega ebaloogilist, kõik on üsnagi ilusti äraseletatav. spoileritega loomulikult.


Ei, negatiivsete emotsioonide tekkimine millegi kohta, mis sulle lihtsalt ei meeldi. Ja palun, spoilerda. Pole just eriti tõenäoline, et ma "Air'i" uuesti käsile võtan, nii et minu vaatamisrõõmu sa ei riku.
_________________
Roses are red
Violets are blue
All of your base are belong to me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
zork



Liitunud: 19 Veeb 2003
Postitusi: 578
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Apr 21, 2005 21:07    Teema: Vasta viitega

Tsiteerin::
kammerer:
ma ei tõmbagi anime ja reaalse elu vahele üks ühele jooni.. minu arvates on naine, kes võtab oma majja, kus elab veel ta tütar, elama võhivõõra mehe ja asub temaga kohe napsu võtma vabameelne. nii reaalses elus, kui ka animedes :S

Näe, tõmbad, otseselt.

Tsiteerin::
ja see purjus inimeste paraleel, kuidas see üldse siia puutub?
. ja selle "kui asi on korra ühtemoodi" teema peale ma ei oska midagi kosta. jääb kergelt arusaamatuks.

Purjus inimese paralleel ei olnud purjus inimese paralleel vaid vihje sellele, et teinekord ei pruugi maas lamav inimese sugugi purjus olla, vaid on seal mingil muul põhjusel. See "ühtemoodi" tähendab seda, et kui sa oled korra näinud maas lamavat inimest ning see on purjus olnud, siis vaatad sa ka edaspidi alati maaslamavat inimest kohe selle pilguga, et näe - ta on purjus ning rohkem ei uuri. Sama on ka Air'i animes selle juturääkimise ja tüdruku juurde kojuminkeuga.

Tsiteerin::
ja mis seal oletatavas ülevaates siis täpsemalt valesti oli?

Minu jaoks kõik, kuigi osa paistab olevat küsimus, mis kellele mis on. Noormees pole müstiline, vaid tavaline noormees, kes rändab linnast linna. Tema ümber ei keerle esimese osa vältel kergelt vabameelsed näitsikud vaid tutvustatakse seeria tegelasi, kes juhtumisi on näitsikud. Anime ei ole täis mõtisklusi iseenda ega oma olemuse üle. Ei ole seal ka monolooge taevasse vaadates ega ka monolooge taevasse vaatamisest. Ei ole ka midagi foilosoofilist oma teise mina leidmisega seoses. Ei filosofeerita seal samuti. Kokkuvõttes ei saanud sa mitte mingit infot selle kohta, mis seerias edaspidi toimub.

Tsiteerin::
nii,et mind ärritab nende seeriate puhul see, kuidas iga järgmine kaader on täiesti ette aimatav.

Kindlasti võid Air'is mõningaid kohti ette arvata, kuid kokkuvõttes ei ole Airi tegevus ja ka lõpp nii ettearvatav.

Tsiteerin::
ja see on minu arvamus. sellise tunde tekitas minus air tv, kui ma ta esimest osa vaatasin. ja sinu poolne selle tunde vastu vaidlemine oleks totrus.

Ma ei vaidle sinu tunde vastu esimese osa vaatamisel, vaid selle tunde edasiviimise peale teiste osade suhtes. Ühesõnaga, sa räägid oma tunnetest asja esimese osa kohta ning tembeldad selle tundega ära kogu seeria. Selle vastu ma vaidlen.

Tsiteerin::
ma kiidan otogizoushit sellepärast, et ta andis mulle elamuse. ma ei ootagi, et sa seda kuidagi jagaksid.

Tore, sa oled seeria ära vaadanud ning elamuse saanud. Ma vaatasin ka Otogizoushi esimese osa ära. Ei midagi erilist, esimese seeria muljed on - igav, kuigi animatsioon tavapärasest erinev ei paistnud see millegagi eriti silma. Keskpärane, peale selle häirisid silma väga staatilised taustad. Väga klizheeline shüzee, naispeategelane, rännak millegi otsingul, ustav ihukaitsja, ajalooline taust, oletatavalt alternatiivne ajalugu. Asja kulgu võib suht ette aimata, rändava, neid segatakse, kaklevad tee peal teistega, leiavad lõpuks oma magatama üles ning viivad kuhu vaja. Päris lõppu ei hakka ennustama. Analoogia mis meelde tuli oli Ninja Scroll TV, kus suht sarnane shüzee ja tegevus oli.
Mina üldiselt piirduks sellise kirjeldusega, aga kui võtta arvesse trendi teha esimese osa põhjal põhjapanevaid järeldusi ning vaatamissoovitusi, võiks ka lisada, et asi on igav ajaloodraama, mõningase actioniga vahepeal ning küllaltki etteaimatava tegevusega ning ei soovita vaadata. Asja ei tee ka paremaks teise poole esimene osa, kus nooruke tütarlaps elab vanema mehega koos ning käivad öösel pilte tegemas. Lisame veel muidugi juurde müstika ning kadunud venna, keda oodatakse/otsitakse.

Üldiselt võiks sa natuke aru saada, et ma vaidlen asja vastu, kus inimene vaatab seeria ära, saab oma elamuse ning räägib sellest, kuid siis tuleb keegi, kes ei vaata seeriat, aga teeb samas totaalselt maha teise elamuse.

Tsiteerin::
hjarg:
Aga teemasse tagasi minnes... asi on selles, et minule ja Kammererile ei läinud "Air TV" kohe üldse peale. Ütleme nii, et ta tekitas piisava vastumeelsustunde, et esimesest osast mitte edasi vaadata ja ka piisava vastikustunde, et sellest foorumis nii tuliselt vaielda. Järelikult, meil on väga erinevad maitsed ja meie ei nautinud kohe mitte seda, mida teie "Air'is" kaifisite.

Siin vist läheb vaja haamrit, milllega puupeasse midagi sisse taguda. Mitu korda peab rääkima - sina ja kammerer räägite esimesest osast, meie seeriast. Need on täiesti erinevad asjad. Meie kaifisime Air'i seeriat, teie vaatasite vastikusega esimest osa ning viskasite kogu seeriale lehmakoogi(pehmelt öeldes), peale. Muideks, ka mu enda mulje oli peale esimest osa üks, mis eriti ei muutunud kuskil nii kuuenda osani, peale seda muutus, kuskil edasi muutus veel ja lõpus oli hoopis teine kui alguses või keskel.

Tsiteerin::
Täpselt samamoodi nagu näiteks Vabarnamees vaatas lõpuni "Ramuiro Senkitani". Hambad ristis. Kõik.

Küsimus ainult, kuna kavatsesid ülevaadet kirjutada sellest, kas sa oleks selle shanriks pannud hentai ning sees hoiatanud kõiki pedofiilia ning võimalike ettekujutatavate seksitseenide eest, kuna asi põhineb siiski hentai mängul?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
evangelion



Liitunud: 12 Apr 2005
Postitusi: 8
Asukoht: Pärnu põhiliselt

PostitusPostitatud: Nelj Apr 21, 2005 21:59    Teema: öäkk Vasta viitega

Seda mõtetut fleimi siiamaani välja lugedes tekkis mul kurvalt mõttetu küsimus, et mille krdi mõttetusele ma oma aega raiskasin...

Seda, et baka vaidlejate raudvara on kangust täis kui puupakud ja lisaks osavad demagoogid, saab igast foorumist täheldada.

Kusjuures kogu selle mulina ja fooruminaabrite saagimise juures ei öeldud MITTE TUHKAGI asjalikku vastava anime kui sellise arvustuseks.

Tähh, puhastverd eesti asi see baka...
_________________
Feel Free!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
hjarg
Post count matters!


Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 1207
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Apr 21, 2005 22:12    Teema: Vasta viitega

Kusjuures, pean kurvastusega tõdema, et evangelioni postitus on siit teemast kõige mõistlikum :(

Nagu kass Leopold kunagi ütles: "Rebjata, davaite ¾it dru¾no?"
_________________
Roses are red
Violets are blue
All of your base are belong to me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Apr 21, 2005 22:48    Teema: Vasta viitega

hjarg kirjutas:
Nagu kass Leopold kunagi ütles: "Rebjata, davaite ¾it dru¾no?"

sinu diktaatorliku ja ühekülgse suhtumise kõrval on seda aeg-ajalt suht võimatu teha.

ja seletamisest/spoilerdamisest loobun kuna on suht mõttetu ajaraiskamine proovida sulle midagi selgitada millest sa ei saa ega ka taha aru saada.

/me läheb ajaloolist dokumentaalanimet nimega Gankutsou vaatama
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
hjarg
Post count matters!


Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 1207
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Apr 21, 2005 23:06    Teema: Vasta viitega

ruri kirjutas:
hjarg kirjutas:
Nagu kass Leopold kunagi ütles: "Rebjata, davaite ¾it dru¾no?"

ja seletamisest/spoilerdamisest loobun kuna on suht mõttetu ajaraiskamine proovida sulle midagi selgitada millest sa ei saa ega ka taha aru saada.


muideks, ruri... see käib ju meie mõlema kohta, eks?
_________________
Roses are red
Violets are blue
All of your base are belong to me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Apr 22, 2005 00:09    Teema: Vasta viitega

hjarg kirjutas:
muideks, ruri... see käib ju meie mõlema kohta, eks?

täiesti võimalik, samas mulle tundub vahel, et sa ei püüagi midagi selgitada vaid istud oma mätta otsas ja kuulutad tõde.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
hjarg
Post count matters!


Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 1207
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Reede Apr 22, 2005 07:05    Teema: Vasta viitega

ruri kirjutas:
täiesti võimalik, samas mulle tundub vahel, et sa ei püüagi midagi selgitada vaid istud oma mätta otsas ja kuulutad tõde.


muideks, ruri... see käib ju meie mõlema kohta, eks? :P
_________________
Roses are red
Violets are blue
All of your base are belong to me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
zork



Liitunud: 19 Veeb 2003
Postitusi: 578
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Reede Apr 22, 2005 08:58    Teema: Vasta viitega

Tsiteerin::
hjarg:
muideks, ruri... see käib ju meie mõlema kohta, eks?


Võimalik et käib teie mõlema kohta, kuid mul on jäänud mulje, et ruri oskab ka tunnistada, kui ta on tõesti asjast valesti aru saanud, sina aga istud ikka oma mätta otsas edasi ning ignoreerid teisi ning ajad sama juttu edasi. Lühidalt kõike kokku võttes - sa küll mainid kogu aeg, et see(sinu esimene kiri selles teemas) on sinu arvamus esimes osa kohta, kuid selle viimane lause - Lihtsalt tahtsin öelda, et mina ei soovita. - pöörab asja kohe teistpidi, sest sa soovitad mitte vaadata kogu seeriat, mitte esimest osa. Ja sa ei ole siiamaani tunnistanud, et su esimes osal põhinev arvamus kogu seeria kohta võiks ka kuidagi vale olla, isegi mitte teiste jaoks(kui sa enda jaoks tahad selle selliseks jätte, siis minugipoolest). Teiseks on sul kohe algusest peale olnud fiksatsioon hentaile ning selle eelarvamusega sa kindlasti seda esimest osa ka vaatasid ja ütlesid selle ka välja, et seeria läheb hentai kanti. Siiamaani pole sa ühtegi fakti selle tõestuseks toonud ning ignoreerid küsimusi selle kohta. Et ühesõnaga, nii on ja nii jääb, asi on hentai. Küsin veel kord, millise screenshoti, tegevuse, teksti põhjal esimeses episoodis sa seda väidad?

Ja lõpetuseks veelkord, mul ei ole midagi arvamuste vastu esimeste osade kohta ning normaalne on ka mõningane spekultasioon tuleviku teemal, kuid ma olen väga selle vastu, kui see arvamus laiendatakse kogu seeria peale ning selle alusel soovitatakse kogu seeriat mitte vaadata. Kui sa ütled, et - esimene osa oli selline ja selline ning võibolla läheb tegevus edasi nii või naa ja tõenäoliselt ei tasu sellelt seerialt palju oodata - või sa ütled et - esimene osa oli selline ja edasi läheb tegevus nii ja naa ning ärge vaadake seda seeriat - siis nendel kahel on VÄGA suur vahe ning ma luban, et hakkan ka tulevikus selle teise variandi peale kisama. Ja eriti kõvasti veel kisama siis, kui seda öeldakse peale sellist arvamust, kus kogu seeria on siiski ära vaadatud. Ma tahaks loota(kuigi seda vist on palju tahetud), et vähemalt sellest saad sa aru ja tunnistad, et arvamusel mis on kirjutatud kogu seeria põhjal ning arvamusel mis on kirjutatud esimese osa põhjal on paras vahe ning viimane ei täienda mitte kuidagi esimest. Esimene see eest viimast küll.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
kammerer
mitjok


Liitunud: 2 Dets 2004
Postitusi: 1454
Asukoht: tallinn

PostitusPostitatud: Reede Apr 22, 2005 10:10    Teema: Vasta viitega

Tsiteerin::
kammerer:
ma ei tõmbagi anime ja reaalse elu vahele üks ühele jooni.. minu arvates on naine, kes võtab oma majja, kus elab veel ta tütar, elama võhivõõra mehe ja asub temaga kohe napsu võtma vabameelne. nii reaalses elus, kui ka animedes :S

Näe, tõmbad, otseselt.


ära muutu nüüd nõmedaks Hentai

Tsiteerin::
Purjus inimese paralleel ei olnud purjus inimese paralleel vaid vihje sellele, et teinekord ei pruugi maas lamav inimese sugugi purjus olla, vaid on seal mingil muul põhjusel. See "ühtemoodi" tähendab seda, et kui sa oled korra näinud maas lamavat inimest ning see on purjus olnud, siis vaatad sa ka edaspidi alati maaslamavat inimest kohe selle pilguga, et näe - ta on purjus ning rohkem ei uuri. Sama on ka Air'i animes selle juturääkimise ja tüdruku juurde kojuminkeuga.


???
olgu. ma nüüd ilmselt tekitan sellega endale terveks järgnevaks päevaks peavalu, aga ma püüan su loogikat mõista. nii põhimõtteliselt sa vihjad siis sellele, et tütarlapse ema võis väga vabalt olla ka mitte vabameelne, vaid käituda nii nagu ta käitus mingisuguste asjaolude kiuste, mis esimesest osas ei avaldunud?


Tsiteerin::
Minu jaoks kõik, kuigi osa paistab olevat küsimus, mis kellele mis on. Noormees pole müstiline, vaid tavaline noormees, kes rändab linnast linna. Tema ümber ei keerle esimese osa vältel kergelt vabameelsed näitsikud vaid tutvustatakse seeria tegelasi, kes juhtumisi on näitsikud. Anime ei ole täis mõtisklusi iseenda ega oma olemuse üle. Ei ole seal ka monolooge taevasse vaadates ega ka monolooge taevasse vaatamisest. Ei ole ka midagi foilosoofilist oma teise mina leidmisega seoses. Ei filosofeerita seal samuti. Kokkuvõttes ei saanud sa mitte mingit infot selle kohta, mis seerias edaspidi toimub.


olgu. teeme, siis nii sa vana põikpea, et noormees, kes võlujõu mõjul liigutab oma nukku jne ei ole müstiline. eks sellist asja võib ju iga päev näha. kuid nagu sa näed, sellisel juhul vaidled sa ikka vastu minu arvamusele, mis tekkis mul animed vaadates. tegemist on meeleoluga, mis see minus lõi ja see on iga inimese puhul individuaalne. kuna esimene osa oli mulle väga vastumeelne ei saa ka ülejäänud seeria sümpaatseks saada. asi ei ole süźees vms vaid lihtsalt terve selle esimese osa olemuses ja suhtumises.

Tsiteerin::
Kokkuvõttes ei saanud sa mitte mingit infot selle kohta, mis seerias edaspidi toimub.


vaata, ma ei ole selgeltnägija, ei ole ka kunagi seda väitnud. loomulikult ei suuda ma üks-ühele ära arvata, mis juhtuma hakkab. aga selleks ei ole vajadustki. kuna esimene osa mulle oma olemuselt ei meeldinud ja pani kohati lausa haigutama. mulle ei meeldinud selle anime olemus, tegelased ja õhustik. ja ma olen kindel, et see õhustik ja tegelased kandusid ka järgnevatesse osadesse. miski ei tõmmanud mind selliste kangelaste seiklusi edasi jälgima.

Tsiteerin::
Kindlasti võid Air'is mõningaid kohti ette arvata, kuid kokkuvõttes ei ole Airi tegevus ja ka lõpp nii ettearvatav.


väga meeldiv, aga ma ei olegi kusil üritanud seeria lõppu ära arvata. ma ütlesin lihtsalt seda, et dialoogid ja see, mis juhtub järgmises kaadris on liigagi etteaimatav.

Tsiteerin::
Ma ei vaidle sinu tunde vastu esimese osa vaatamisel, vaid selle tunde edasiviimise peale teiste osade suhtes. Ühesõnaga, sa räägid oma tunnetest asja esimese osa kohta ning tembeldad selle tundega ära kogu seeria. Selle vastu ma vaidlen.


kahjuks minu puhul lihtsalt on nii, et kui mulle esimene osa kohe üldse ei meeldi, siis tavaliselt ka järgnevad osad ei meeldi. asi ei ole süźees vaid selles, kuidas see anime tehtud on ja mis tunde ta tekitab - nagu ma juba korduvalt maininud olen.

Tsiteerin::
Tore, sa oled seeria ära vaadanud ning elamuse saanud. Ma vaatasin ka Otogizoushi esimese osa ära. Ei midagi erilist, esimese seeria muljed on - igav, kuigi animatsioon tavapärasest erinev ei paistnud see millegagi eriti silma. Keskpärane, peale selle häirisid silma väga staatilised taustad. Väga klizheeline shüzee, naispeategelane, rännak millegi otsingul, ustav ihukaitsja, ajalooline taust, oletatavalt alternatiivne ajalugu. Asja kulgu võib suht ette aimata, rändava, neid segatakse, kaklevad tee peal teistega, leiavad lõpuks oma magatama üles ning viivad kuhu vaja. Päris lõppu ei hakka ennustama. Analoogia mis meelde tuli oli Ninja Scroll TV, kus suht sarnane shüzee ja tegevus oli.
Mina üldiselt piirduks sellise kirjeldusega, aga kui võtta arvesse trendi teha esimese osa põhjal põhjapanevaid järeldusi ning vaatamissoovitusi, võiks ka lisada, et asi on igav ajaloodraama, mõningase actioniga vahepeal ning küllaltki etteaimatava tegevusega ning ei soovita vaadata. Asja ei tee ka paremaks teise poole esimene osa, kus nooruke tütarlaps elab vanema mehega koos ning käivad öösel pilte tegemas. Lisame veel muidugi juurde müstika ning kadunud venna, keda oodatakse/otsitakse.


kõigile ei peagi teatavasti ühesugused asjad meeldima.
kuid mina ei ole kuskil air tv seeria sisukokkuvõtet teinud, nagu sina siin usinasti teed :P

Tsiteerin::
Siin vist läheb vaja haamrit, milllega puupeasse midagi sisse taguda. Mitu korda peab rääkima - sina ja kammerer räägite esimesest osast, meie seeriast. Need on täiesti erinevad asjad. Meie kaifisime Air'i seeriat, teie vaatasite vastikusega esimest osa ning viskasite kogu seeriale lehmakoogi(pehmelt öeldes), peale. Muideks, ka mu enda mulje oli peale esimest osa üks, mis eriti ei muutunud kuskil nii kuuenda osani, peale seda muutus, kuskil edasi muutus veel ja lõpus oli hoopis teine kui alguses või keskel.


ma loodan, et minu sisse ei hakata midagi taguma.
ma siiski arvan, et seeria ja selle esimene osa ei ole "täiesti erinevad asjad". mingid seosed neil siiki ju (loodetavasti) on. ja viskasingi enda jaoks "lehmakoogi" peale sellele seeriale, sest mulle ei meeldinud selle seeria õhustik ja tegelased ja tegevuspaik ja blablabla. mind see ei suutnud üllatada.

aga miski ei takista sul seda animed nautimast. ma ei ütle, et see oleks objektiivselt jube kehv multikas, vaid seda, et mulle ta ei meeldi. mis mõttega sa üldse vaidled selle üle, kas mulle mingi asi meeldib või ei meeldi õigustatult või mitte. vaata parem multikat ja naudi jne :)
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Vabarnamees
mario with money


Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 1802
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Apr 22, 2005 10:25    Teema: Vasta viitega

Ma taas veidi arvan midagi. Kuna teema on niikuinii ammu animest kõrvale kaldunud, pole sellest vast enam hullu. Üritan teha lühidalt ning seejuures oma võimete piires vältida demagoogiat ja evangelion'i postituse laadset eestlusepõlgust.

Igal baka.ee kasutajal on õigus arvata, mida ta soovib, soovitada, mida ta tahab, ja kui tahab, siis kurat võtaks, ka mitte soovitada. Kui kasutaja järgib meie foorumi reegleid ja elementaarset netiketti, siis on tal võimalus ütelda, et talle ei meeldi üldse anime või mingi konkreetne anime või näiteks kasvõi kaalikapuder (kui ta teeb seda foorumis "üldine") ja sellele ei järgne mingeid sanktsioone. Seejuures pole üldse oluline, millist mõttekäiku või põhjalikkuse astet või põhimõtet pidi selle väljaütlemise juurde jõuti - oma arvamust on inimesel õigus seda põhjendades välja ütelda, olgu see põhjendus milline iganes. Kui baka.ee loomisel oleks üheks eesmärgiks olnud kasutajate allutamine ühele ainuõigele mõtteviisile, oleks see meie reeglites rasvaste tähtedega kirjas (ja väga tõenäoliselt oleks meie domeeni nimeks hoopis 1984.ee).

Kui te, zork ja ilmselt ka ruri, võib-olla arvate, et te sellise verbaalse käeväänamise ja oma tõekspidamiste iga hinna eest läbisurumise kaudu muudate seda foorumit kuidagi paremaks, tutvustate teistele tõhusamalt vaatamisväärseid anime-elamusi või edendate baka.ee kogukonda, siis mul on teile halbu uudiseid: see pole nii. Selle asemel te süvendate järjekordse "tunnista-et-sa-oled-eksinud" tiraadi lugejates tunnet, et tegemist on kibestunud, väiklaste ja huumorimeeleta inimeste kisklemiskohaga (olen ennastki sageli tabanud sellelt tundelt), ning võtate paljudelt ära soovi siia üldse midagi postitada. Imestan, et te ise ei tundu sellest aru saavat. Muidugi, see polegi tavakasutajatena võib-olla teie kohus selle üle südant valutada. Mind aga paratamatult kurvastab see, et meil ei ole baka.ee's eriti palju animevaldkonnas väga suurte teadmistega kasutajaid (ise ma ennast paraku sellesse kilda lugeda ei saa, teid aga küll), kes oskaksid anda nõu ja soovitusi, samas saades aru, millal targem järele annab, ning suutes sel hetkel rahulikuks ja heatahtlikuks jääda.

baka.ee avalehel kirjutasin kord optimistlikult: "Põhiline erinevus loll.ee ja baka.ee vahel, me armsad külastajad, ongi see, et baka.ee jaoks pole tegelikult vabandusi vaja. Sestap olge head, keerake lehte ja astuge üle läve." Ilusad ajad olid...
_________________
Vabarnamees: nagu lendav tigu * ~animeloend~
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
zork



Liitunud: 19 Veeb 2003
Postitusi: 578
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Reede Apr 22, 2005 10:38    Teema: Vasta viitega

Tsiteerin::
kammerer:
ära muutu nüüd nõmedaks
...


Esiteks, ei muutu, sest sa tõmbad täiesti otseselt ja üheselt anime ja reaalse elu vahel jooni. Teiseks, kogu su juttu lugedes on mul küll tunne, et meil on keelebarjäär vahel, sest ma ei saa aru kuidas sa nendest kirjutatud asjadest nii aru saad kuidas sa saad.


Tsiteerin::
Vabaranmees:
Kui te, zork ja ilmselt ka ruri, võib-olla arvate, et te sellise verbaalse käeväänamise ja oma tõekspidamiste iga hinna eest läbisurumise kaudu muudate seda foorumit kuidagi paremaks, tutvustate teistele tõhusamalt vaatamisväärseid anime-elamusi või edendate baka.ee kogukonda, siis mul on teile halbu uudiseid: see pole nii. Selle asemel te süvendate järjekordse "tunnista-et-sa-oled-eksinud" tiraadi lugejates tunnet, et tegemist on kibestunud, väiklaste ja huumorimeeleta inimeste kisklemiskohaga (olen ennastki sageli tabanud sellelt tundelt), ning võtate paljudelt ära soovi siia üldse midagi postitada. Imestan, et te ise ei tundu sellest aru saavat.

<ohe>Point taken. Igaljuhul vastupidiselt sinu arvamusele võttis minul oma läbivaadatud animedest arvamuse kirjutamise isu mingil määral ära juba hjargi esimene kiri selles teemas, seda süvendas tiba kammerei oma ning sinu oma pani punkti(sest mis mõtet on kirjutada arvamust seeriast, kui selle tulevad ja teevad täis teised, kes seda vaadanudki pole), sest arvamused on võrdsed, nii selle oma, kes on asja läbi vaadanud, kui selle oma, kes asjast vaid murdosa näinud. Või isegi, selle viimase oma on vaata et rohkem adekvaatsem ja täiendab esimese oma(oleks veel, et me räägiks eelvaatest ja sellele järgnevast ülevaatest, kui siin olid asjad vastupidi, mina tegin niiöelda pisikese ülevaate oma võimete kohaselt ja siis tuli hjarg, kes tegi eelvaate, mis loeti samaväärseks ülevaatega). Way to go.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Kotori



Liitunud: 22 Märts 2005
Postitusi: 34
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Apr 22, 2005 12:57    Teema: Vasta viitega

Teate , te võiksite selle vaidlemise juba lõpetada.
Olete juba küllalt aega see kallal vaidlenud.
Las üks arvab nii ja teine teine. Las üks arvab esimese osa põhjal, et asi on täielik rämps ja ta ju võib seda jälle mitte soovitada. Ja las siis teine arvab , et film ei olegi selline vaid teistsugune.
Öelge lihtsalt oma arvamus Air TVst ja ongi kõik ei pea siin ju nüüd kõik selle pärast karvupidi koos olema ja kisklema.

Minu lemmik anime sari on X/TV aga ma olen ikka paljudest foorumitest kus olen ise ka kasutaja olnud lugenud, et neile X jällegist ei meeldi või peavad lausa pasaks aga teistele jällegist meeldib. Mina ütlesin, et see on minu lemik anime seriaal ja mulle meeldib kuid ei hakkanud sellepärast teistele vastu vaidlema, et ei sa paned mööda. Võib-olla minu arust panigi aga see on ju minu maitse. Ja sel ajal kui ma ühte sellisesse foorumisse ka postitasin olin mina ka 1-3 osa (täpseltei mäleta kui palju) ära vaadanud.

Lepime nüüd kokku et ei vaidle enam selle mõtetuse üle. Oleme kenasti sõbralikus edasi ja ärme vaidle selle ja maitse üle. OK? LaLaLaa
Kuna mul oli juba selline tunne, et kui jälle bakasse tulen siis on kindlasti uus postitus Air TV s vaidlusest emm
_________________
Vale le pera vivir, pero siempre a yuda tener un angel que te cuide!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
ronja



Liitunud: 18 Apr 2005
Postitusi: 4
Asukoht: tartu

PostitusPostitatud: Reede Apr 22, 2005 17:41    Teema: Vasta viitega

(Vahe)kokkuv6te

Loomulikult soovitan ma k6igil terve selle kaasakiskuva foorumi l2bi lugeda, aga kui juhtub, et kellelgi t6esti pole aega, siis tegin v2ikese kokkuv6tte, et tempokad elajad p2ris k6igest geniaalsest siin ilmas ilma ei j22ks.
Peale esimese postituse lugemist on k6igil t6en2oliselt mulje yks, mis eriti ei muutu kuni kuuenda postituseni, peale seda aga muutub, kuskil edasi muutub veel ja l6pus on hoopis teine kui alguses või keskel. Iseasi, kas parem. Kuuldavasti on lugu samamoodi ka Air TV’ga.
Allj2rgnev ei ole mitte yhestki otsast minu isiklik arvamus, k6ik p6hineb puhtalt foorumil.

Kõigepealt v6tan kokku, mis t2pselt Air TV ei ole:
¤Raudselt ei ole tegu pedofiiliat sisaldava hentaiga. Nii ekslikul arvamusel v6ib olla ainult hjarg, kes m2ngib hentaim2nge, laseb anime ajal tekkida fantaasiatel, mis pole absoluutselt vaadatava animega seotud, ja on yleyldse loomult pervert (olgu siis asi kevades, khm-khm-khm’i puuduses või milles tahes).
¤Raudselt ei ole tegu vabameelse seeriaga. Eksiarvamus v6ib tekkida ainult seeria esimeses osas, kus nooruke noorik veidi vanema v66ra noorukiga (issand, kas ma ikka kasutasin neid s6nu 6igesti?!) vestlust alsutab, tolle oma koju viib, kus veidi vanem v66ras nooruk vennastub sake saatel noorukese nooriku emaga. Tegelikult eksiarvamust muidugi tekkida ei või. Niimoodi v6ib m66da panna ainult kammerer, samas oma noorusrumaluses arvab ta niikuinii ka seda, et iga maas lamav inimene on kindlalt purjus. Ja ta ei hakkagi l2hemalt uurima! Kus on see h2bi ots? (retooriline kysimus)
¤Raudselt ei ole tegu mystilisi elemente sisaldava seeriaga. 2rge laske h2irida ennast sellest, et anime peategelaseks on maagia abil oma nukke liigutav salap2rane noormees. Mystiline oleks see meie maailmas, aga me k6ik ju ometi teame, et anime ja reaalse elu taandamine yhtedele ja samadele reeglitele oleks t2ielik totrus. Okei. P2ris k6ik seda siiski ei tea. Nimesid nimetamata. Kammerer. Aga see mees arvab ka, et iga maas lamav inimene on purjus. Ja ta ei hakkagi rohkem uurima!
¤Raudselt ei ole tegu haaremanimega. Taaskord kammereri m66dalask. Neli noorukest noorikut vanema v66ra nooruki ymber ei ole haarem. See on tegelaste tutvustus! Iga normaalne inimene (nimesid nimetamata. zork.) saab sellest pikapeale aru. Kallis kammerer, samah2sti v6iksid sa missiv6istlused haaremv6istlusteks tembeldada (eriti arvestades sinu kirge reaalse elu ja anime vahel otseseid jooni t6mmata).
¤Raudselt ei ole tegu stampseeriaga. J2llegi kammereri totrus. Sest kuigi algusemuusika meenutab v2ga mingit Onegai asja ja anime stiil Kanonit ja kuigi naistegelased olid kahtlaselt standardiseloomudega, siis normaalsel inimesel (nimesid nimetamata. zork.) j22b see k6ik esmamuljeks. Eks.
¤Raudselt ei ole tegu seeriaga, mis sisaldab endas filosoofilisi m6tisklusi oma esimese või veel v2hem teise mina ymber. Minu meelest on nyydseks juba aeg kammerer arvamusinvaliidiks tembeldada. Tema v2iteid ma edaspidi ei kommenteeri (tyyp ju peab igat maas lamavat inimest purjus inimeseks ja ei vaevugi l2hemalt uurima!).

Kuna ma ei viitsi rohkem kammereri ja hjargi v22rarvamustega tegeleda, siis r22gime sellest, mis Air TV 6ieti on:
¤Raudselt on tegu seeriaga, mis on h2sti joonistatud, sydamlik, rahulik.

Ma ei tea, kuidas teistega lood on, aga ma pole kunagi 56 postitusest yhe anime kohta rohkem informatsiooni saanud. Ma arvan et edaspidi v6ikski animede tutvustamisel kirjeldada detailselt, mida neis pole, selle asemel, et rikkuda 2ra kogu p6nevus ja 6elda lihtsalt, mida nad endast kujutavad. Hoidke k6vad ka edaspidi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
zork



Liitunud: 19 Veeb 2003
Postitusi: 578
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Reede Apr 22, 2005 19:07    Teema: Vasta viitega

Tsiteerin::
ronja:
Kõigepealt v6tan kokku, mis t2pselt Air TV ei ole:


<kehitab õlgu> Tore kokkuvõte, mis minu jaoks ainult süvendas ühte arvamust veelgi - esimese osa vaatamine ja selle põhjal ülevaate kirjutamine ruulib, seeriat ei tasu vaadatagi, sest niikuinii ei usuta, mida sa räägid, sest esimene osa ei olnud ju selline.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Apr 22, 2005 19:12    Teema: Vasta viitega

vabandan viimase offtopic postituse eest. järgnev ei puutu Air'i mitte kuidagi, seega keda ei huvita, ärgu lugegu.



Vabarnamehe teksti valguses ja peale järelemõtlemist vabandan hjargi ja teiste ees, et surusin neile peale oma arvamust, et Air ei ole hentai ning hjargi ees veelkorra, sest väänasin tal verbaalselt käsi ning tahtsin teda vastupidiselt tema tõekspidamistele uskuma panna, et põhjuste ärahoidmine on tähtsam kui tagajärgede likvideerimine.

Vabarnamees kirjutas:
Imestan, et te ise ei tundu sellest aru saavat.

aega on võtnud, aga ma olen tasapisi sellest üsna hästi hakanud aru saama. see ei tähenda aga, et ma suudaks alati ennast talitseda kui keegi minu arust lollusi räägib. aga eks ma püüa ennast parandada.

Tsiteerin::
Mind aga paratamatult kurvastab see, et meil ei ole baka.ee's eriti palju animevaldkonnas väga suurte teadmistega kasutajaid (ise ma ennast paraku sellesse kilda lugeda ei saa, teid aga küll), kes oskaksid anda nõu ja soovitusi, samas saades aru, millal targem järele annab, ning suutes sel hetkel rahulikuks ja heatahtlikuks jääda.

kui sa "teie" all ühena isikuist mulle vihjad, siis ei saa ma tekkinud muljest aru. mis edasisesse puutub, siis vähemalt mina ei ole veel jehoovakummardajaks hakanud ja ei kavatse seda ka lähiajal teha.

ps! aitäh, ronja, teksti eest :)
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine
Lehekülg 3, lehekülgi kokku 4

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: