OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

kuidas käituda baka.ee foorumites

 
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> tagasiside
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
treasure



Liitunud: 5 Veeb 2003
Postitusi: 80
Asukoht: Tokyo

PostitusPostitatud: Reede Sept 17, 2004 01:53    Teema: kuidas käituda baka.ee foorumites Vasta viitega

lehitsedes veel ennem magamaminekut üle jupi aja jälle baka.ee'd, jäi silma teema, kust link litsenseeritud animet jagavale saidile kõrvaldatud. Samast teemast avastasin ka lingi täiendatud reeglite juurde, millele hiljuti lisatud punkt 6 mind mõtlema pani, eriti esimene lõik --

6. Ehkki fansub'ide teemaline vestlus on ühes animefoorumis ilmselt vältimatu, pole siiski lubatud avalikult jagada ükskõik milliseid konkreetseid linke ja aadresse, mille kaudu saab vahetult tõmmata ükskõik millist animet/mangat, mille jagamine/tõmbamine võib endast autoriõiguste rikkumist kujutada. Kui tingimata tarvis, toimugu sääraste andmete jagamine privaatteadete kaudu või mingil muul omavaheliselt kokkulepitud teel.

Kukalt sügama ajas just see, et siit ei tule välja, kas fansubidele linkimine siis on lubatud või ei -- loogika nagu ütleks, et on lubatud, samas on ka litsenseerimata fansubi jagamine Jaapani animekompaniide autoriõiguste rikkumine. Ja sel juhul nagu ei tohiks neid linke jagada?

See viib ka teise probleemi juurde -- nimelt on ühes alafoorumis sticky reeglitega, mida teises alafoorumis olev sticky (Kust ja kuidas saada animet) rikub, kuna seal leidub muuhulgas linke saitidele, kust ka USAs litsenseeritud animete bittorrenti linke leiab. Samas on jällegi reeglite punkt 6-s kukaltsügamaajav sõnastus -- kas vahetult tõmmatav tähendab ka bittorrenti ja emule linke, või lihtsalt otselinke videofailideni? Ühest küljest Bittorrenti linkide kaudu saadav anime pigem ei ole vahetult tõmmatav, sest saitidel pole üleval anime, vaid lingid... teisalt, vähemalt osa jagatavast ikkagi on litsenseeritud ja samal ajal kergelt kättesaadav, kuigi mitte võib-olla päris vahetult.

Ühesõnaga, va punkt 6 ajas vähemalt minu silmis baka.ee suhtumise linkimisesse segaseks -- nagu oleks päris keelatud, aga samas nagu ei oleks kah. Kui varemalt tundus, et näiteks Anime-Kraze'i linkimine oleks ok, siis nüüd vist ei ole? Animesuki, mis varem valge ala oli, on kah nüüd seoses uute reeglitega kuidagi halliks tõmbunud... Lahendusi võiks olla mitu -- öelda lahti igasugusest linkimisest ja kustutada või vähemalt muuta 'Kust ja kuidas' teemat; lubada linkimine litsenseerimata animetele ja jällegi muuta 'Kust ja kuidas' teemat (eeldaks ka pidevat kontrolli uute animete litsenseerimisest ja tagantjärgi teemade muutmist), lubada kõigi bittorrenti saitide linkimist...
Hetkel nagu tundub, et linkimispoliitika on segane ka baka.ee tublidel moderaatoritel.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Vabarnamees
mario with money


Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 1802
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Sept 17, 2004 08:56    Teema: Re: kuidas käituda baka.ee foorumites Vasta viitega

Paar selgitavat lauset kõnealuse punkti 6 kohta.

Jah, ka fansub'ide jagamine kujutab endast väga selget autoriõiguste rikkumist, olenemata tavaõigusest ja USA seadusandlusest - loodan, et kõik, kes fansub'e tõmbavad, teadvustavad seda endale. Seetõttu ei ole ka punktis 6 eristatud fansub'e näiteks DVD-rip'idest.

Väljendiga "vahetult tõmmatav" on tõepoolest silmas peetud üksnes otseseid linke failidele, mille kaudu saab neid faile ilma täiendavate abiprogrammideta tõmbama hakata, ning lehekülgedele, mis selliseid linke sisaldavad. Reegli eesmärk on see, et baka.ee foorum ei muutuks nende linkide kaudu ise selliseks leheküljeks.

treasure, sinu poolt nimetatud lehekülgede (AnimeSuki, Anime-Kraze jt) erinevuseks võrreldes minu poolt kirjeldatud "vahetute" lehekülgedega on see, et esimesed pakuvad tõmbamissooviga isikule teabe ja võimaluse, mitte aga kõiki vahendeid. Muidugi võiks väita, et vahe võimaluse ja vahendite vahel on nt BitTorrent'i puhul kaduvväike, ent meie jaoks sellest täielikult piisab. Isiklikult ei arva ma, et baka.ee meeskond peaks oma sellist otsust ülearu agaralt põhjendama - me lihtsalt soovime, et selliseid linke ei oleks.

Eeltoodu peaks vastama ka kahe sticky vahelise vastuolu küsimusele - vastuolu ei ole, kuna "kust ja kuidas"-teema ei sisalda soovitusi stiilis "klõpsake siia, siis kukub InuYasha teile kõvakettale".

Tsiteerin::
Hetkel nagu tundub, et linkimispoliitika on segane ka baka.ee tublidel moderaatoritel.

Kahtlemata on nii meie tagasihoidlike reeglite kui ka nende kehtestamise põhjenduste suunas võimalik esitada igasugust kriitikat ning ma usun, et nii mõnigi siinne kasutaja on selleks enam kui võimeline. Palun aga siiski meeles pidada, et keegi ei ole kunagi lubanud, et baka.ee oleks demokraatia. Samuti ei ole vahekord baka.ee tavakasutajate ja moderaatorite vahel võlaõiguslik suhe - igasugused poolte õigused ja kohustused, mida keegi sellele oma ettekujutlusis omistab, on puhtalt imaginaarsed, haihtudes, nagu kõik muu internetis, paari hiireklõpsuga.
_________________
Vabarnamees: nagu lendav tigu * ~animeloend~
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
treasure



Liitunud: 5 Veeb 2003
Postitusi: 80
Asukoht: Tokyo

PostitusPostitatud: Reede Sept 17, 2004 12:18    Teema: Re: kuidas käituda baka.ee foorumites Vasta viitega

Aitäh selgituse eest. Tundub, et sel juhul ma interpreteerisin reegleid õigesti; veidi segadusttekitav oli vaid sõnastus. Vaielda veel annaks, aga ma leian et täpsema selgituse valguses on uus reeglite punkt täiesti mõistlik.

Vabarnamees kirjutas:

Kahtlemata on nii meie tagasihoidlike reeglite kui ka nende kehtestamise põhjenduste suunas võimalik esitada igasugust kriitikat ning ma usun, et nii mõnigi siinne kasutaja on selleks enam kui võimeline. Palun aga siiski meeles pidada, et keegi ei ole kunagi lubanud, et baka.ee oleks demokraatia. Samuti ei ole vahekord baka.ee tavakasutajate ja moderaatorite vahel võlaõiguslik suhe - igasugused poolte õigused ja kohustused, mida keegi sellele oma ettekujutlusis omistab, on puhtalt imaginaarsed, haihtudes, nagu kõik muu internetis, paari hiireklõpsuga.


Mingisugust demokraatiat ma silmas ei pidanud; ma annan endale täiesti aru, et baka.ee on heas mõttes feodaalühiskond, mida valitseb moderaatorite aristokraatia. Lihtsalt hetkeks näis, et puudub konsensus suhtumises linkimisesse, kuid tuleb välja, et tegu oli minu eksitusega.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> tagasiside Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: