OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Kõige huvitavamad 2017. aastal nähtud animed

 
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Ummi
lovely berry


Liitunud: 8 Apr 2006
Postitusi: 3500
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Dets 22, 2017 23:35    Teema: Kõige huvitavamad 2017. aastal nähtud animed Vasta viitega

Kõige huvitavamad 2017. aastal nähtud animed


Ma arvan, et pole mõtet mingit hääletust siin hakata keevitama, aga selle asemel võiks iga Baka juhukülastaja öelda paar sõna kõige toredama anime kohta, mida nad see aasta vaatasid. Ei pea olema selle aasta produkt, lihtsalt mõni tore soovitus.



Mulle tegid see aasta palju rõõmu animed, kus suure paha asemel aeti taga nii endi kui kaaslaste mõtteid ja tundeid. Päris aasta alguses juhtus ette Rakugo seeria, mis rääkis ühe vana jutustaja-näitleja elust ja teda ümbritsevate inimeste draamadest. Taustal vahetusid ka selgelt Jaapani ajalooperioodid, mis lisas asjale sellise tõelisuse maigu.

Rakugo oli väga kunstiline vaatemäng ja talle on vääriline kaaslane 3-gatsu no Lion, mis kasutab animatsiooni täies mahus ära kirjanduslike emotsionaalsete analoogiate edasitoomiseks.

Märtsilõvi kannustas mind lõpuks ära nägema ka Hachimitsu to Cloveri, mis on vist esimene tolle tegelasdisainiga anime. Seda vaadates hakkas mul lausa kahju, et ma varem seda vaadata polnud julgenud. Paari aasta eest tuli välja selle anime n-ö säästuversioon Sakurasou, mis mulle ometi väga meeldis just nende osade pärast, mis ta oli mee ja ristikheina röstsaia vahelt pihta pannud. Tollal ma muidugi ei teadnud, et tegu oli mingis mõttes fanficiga.



Natuke lõbusamalt poolt jäid meelde Masamune kättemaks ja Gamers!. Masamune lugu võttis kahjuks Shounen Jumpi kuju ja oma esialgse huvitava teema asemel muundus tavapäraseks haaremisarjaks. Mängurite romcom säilitas aga oma suurepärase arusaamatuste ahela pea et lõpuni ja võttis end kohe 12 osaga kokku ka.

See aasta tõi kaks sellist huvitavat ¾anri minu jaoks pildile: imouto ja chosha (väike õde ja kirjanik). Ilmselt on tegu mingisuguse lühiromaanide maailma trendiga, kuna kevadel tuli välja vaieldamatult kohutav Eromanga-sensei ja tundub et justkui päris hea Imouto sae ireba ii, mis mõlemad kuuluvad nii ühte kui teise ¾anri. Teine anime on ilmselgelt vastukaaluks esimesele ja ilmselt oli ta seda ka lühiromaanina - ütleme nii, et esimeses kirjutab Oreimo autor ennast väikeõehaaremisse sisse ja teises kirjutab Oregairu autor sellest tüübist, kes väikeõehaaremeid kirjutab. Esimeses seerias oli autor täielik võlur, teine üritas neist pigem luua inimlikku pilti; mõlemad olid siiski pigem huvitavad nende konteksti ja mitte sisu poolest.



Minu lemmik¾anr on traditsiooniliselt olnud aga seiklusanime ning suvel välja tulnud ja poolikuks jäänud Made in Abyss näitas selle ala meistriklassi. Vist Kaibast saati pole sellist eriti mõnusat paigast paika avastamist näinud.

Viimasena mainiks ära ka Kaiba jm lahedate animede re¾issööri Yuasa uue filmi Yoru wa Miyikashi Arukeyo Otome, kus on ohtralt alkoholi, värve ja natuke Kafkat.
_________________
baka pole surnud, me postitame siia peaaegu iga kuu
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Will



Liitunud: 11 Märts 2005
Postitusi: 485
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Laup Jan 13, 2018 20:10    Teema: Vasta viitega

I Rakugo 2. hooaeg
II Tsuki ga Kirei
III Made in Abyss
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Kazim



Liitunud: 26 Veeb 2010
Postitusi: 55
Asukoht: Enemy Territory

PostitusPostitatud: Laup Jan 20, 2018 14:15    Teema: Vasta viitega

2017 aastast leidsin ühe enam vähem anime Elegant Yokai Apartment life. Kõike head väga head animed jäid 2016 aastasse...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: