OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Kevad, 2016

 
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Ummi
lovely berry


Liitunud: 8 Apr 2006
Postitusi: 3500
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Apr 10, 2016 01:25    Teema: Kevad, 2016 Vasta viitega

vaadake kui põnev http://anichart.net/spring

iron fortress on nagu mingi dream come true - titaanirünnaku re¾issöör, guilty crowni helilooja, zombud ja steam punk.

mayoiga räägib hulgast veidrikutest kellel sai ühel või teisel põhjusel oma elust siiber ja nad otsustasid bussiga kuhugi metsa elama sõita. tundub huvitav draama, vb on mingi horror müsteerium värk ka aga veel ei oska öelda.

uus jojo lugu on tulemas, järgib eelmist kangelast jotarot ja ta onu mingis ameerika väikelinnas.

ace attorney sai anime, aastate eest läbi mängitud lugu on aga päris põnev taas külastada, kuigi tal vist ilma interaktsioonita väga palju püsivust ei ole.

joker game räägib spioonimisest või selle õppimisest ja kõditab õige natuke samu närve kui akagi/kaiji/one outs, loodetavasti läheb kuhugi sinna suunda ka.

mingi uus macross ja uus gundam on veel ja paar bishounenit ja paar moeblob product placement junni ja paar naerukat. sailor mooni reboot läheb edasi, tundub suht armas.

kui olete palju vaadanud asju viimastel aastatel, siis olete seda kõike näinud, aga on ka seekord olemas oma versioon infinite stratosest, ja järg sellele sügise school magic animele asterisk, lisaks mõned magedamad maagilised gimmick seiklused. ma ikka tuuseldan need läbi, et äkki satub mõne hitsugi no chaika peale, aga suuri lootusi ei ole näha.
_________________
baka pole surnud, me postitame siia peaaegu iga kuu
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Kazim



Liitunud: 26 Veeb 2010
Postitusi: 55
Asukoht: Enemy Territory

PostitusPostitatud: Kolm Apr 13, 2016 03:38    Teema: Vasta viitega

Bangou Stray Dogs ja Flying Witch võiks pilgu peale heita, viimane millegipärast tuletas FMP meelde.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Kazim



Liitunud: 26 Veeb 2010
Postitusi: 55
Asukoht: Enemy Territory

PostitusPostitatud: Kolm Apr 13, 2016 18:15    Teema: Vasta viitega

Joker Game on hoopis selle hooaja Jokker, üks parimaid kindlasti.
Peenelt ja märkamatult "surutakse nuga selja tagant ribide vahele" spioonimängus.
Tegelikult on 2 osa möödas ning ainuke kord kui sõdureid nägi, seisid kõik rivis nagu puukujud, aga põnevust oli ikkagi.

Hundred- sai 30s suletud.

Flying Witch- meh sari? Väga igav on, siis võib maagiat tundma õppida. Kõige rohkem häiris imal taustamuusika. Annaks paremaks lihvida kasvõi muusika väljavahetamisega...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
August



Liitunud: 13 Aug 2011
Postitusi: 113
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Püh Apr 17, 2016 22:10    Teema: Vasta viitega

Mayoiga ja Kiznaiver tulevad minu arvates selle hooaja parimad. Igati soovitan neil kahel silma peal hoida.
Esimene on Shirobako tegijatelt ja teine on Trigger, seega kindlasti head tööd tehtud mõlemaga. Eriti on Mayoigast näha seda Shirobakole omast saja erineva tegelasega mängimist, kusjuures iga tegelane ikka täitsa oma karakter, kõigil mingi kiiks küljes.

Flying Witch tundub kohati naljakas, kohati armas, aga samas suht igav ka. Eks näis mis tulema hakkab.

Kuma Miko on suht hea SoL sari. Nunnu, lõbus, hea ja väga omapärase settinguga. Mida muud ühelt healt SoL-ilt ikka oodata.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Kaoru



Liitunud: 14 Dets 2007
Postitusi: 1264
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Mai 17, 2016 10:23    Teema: Vasta viitega

Mida te üldse arvate Unicornist, olen selle OVA versiooni nänud ja jäin täitsa rahule. Nüüd otsustasin ära vaadta ka TV versiooni. Nii palju võin öelda, et lõpus tõmmatakse kogu sellele mammut saagale, mis algas juba 1979 .a. ilusti joon alla.

Sailor Moon kui vaadta ed siis jääb tunne et mingi Yuri anime on see, kus on naistevaheline armastus. Ma ise pole seda vaadanud veel, ootan kuni kõik osad ära tulevad.
Vaatan veel Haifuri, Macross delta, Sakamoto ja Bakuon.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Ummi
lovely berry


Liitunud: 8 Apr 2006
Postitusi: 3500
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Juun 05, 2016 19:31    Teema: Vasta viitega

Väike kokkuvõte sellest kraamist (8-10 osa).

Kabaneri of the Iron Fortress oli neist kõige paljulubavam ja paljudes kohtades ta sai ka lubadused täidetud. Lõputu rongisõit zombialleel ja steampunkitemaatilised kaklusi on rõõmustav vaadata. Kahjuks tegelastevaheline draama on väga nüri ja mingit silmapaistvat isiksust neil ei tundu olevat.

Soovitan hoiduda tavalistest subtiitritest, need on veel kehvemad kui mu oma tõlked JAFFi jaoks. Parem on oodata hoolsamaid subbereid.

Kiznaiver on Triggeri uus anime koolinoortest (!= koolianime), kelle tunded seotakse väevõimuga - nii et kui üks lööb oma varba ära, siis valu jagatakse kõigi vahel ära - ja siis pannakse neid erinevatesse situatsioonidesse. Muidugi mingit realismi seal ei ole ega peagi olema, umbes nagu Kill la Killi power-up niidid või TTGLi puurid. Anime ise meenutab Kokoro Connecti kui ta oleks Gatchaman Crowdsiga armatsenud - teisisõnu tegelaskeskne draama + värviline ja energiline maailm.

Mul on hea meel ka öelda, et paremat sorti oh-ei-ma-sattusin-teise-maailma animed on eemaldunud videomängudest ja võib-olla SAO mõju jaapani multikatele on lõpuks vaibunud sosinaks. Re: Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu algab sarnaselt eelmise hooaja parimale naerutajale KonoSubale - tüüp jääb auto alla, ärkab uues maailmas - kuid see on vaid algus. Ta suudab vaevu oma fantaasiaseiklust alustada, kui ta saab uuesti surma. Edasi järgneb trial-and-error stiilis seiklus, kus peategelane ärkab teatud ajahetkel ülesse ja üritab siis parema tulemuse saavutada. Meenutab natuke Steins;Gate'i, natuke Higurashit - ajarändur oma isiklikus põrgus + rahuliku elu kontrast suure hirmu ja valuga.

Minu neljas lemmik on veidike pentsik Mayoiga, kus kohutavad veidrikud oma traumaatiliste kompleksidega korraldavad ekskursiooni müstilisse Nanaki külasse. See küla on aga neetud, kuna igaühe suurim hirm võtab seal külas füüsilise kuju. Kui te ei naudi hüsteerilisi animetegelasi üksteise peale karjumas, siis pole väga mõtet vaadata, aga muidu on selles stiilis anime kohta üpris hästi kokku pandud.

JoJo on vaikselt jälle toredaks muutunud, aga monster of the week on monster of the week. Tonkatsu DJ Agetarou on hea vaadata ja naerda kui pühapäeval Re: Zero kara Hajimeru ja Game of Thronesi uut osa oodata.
_________________
baka pole surnud, me postitame siia peaaegu iga kuu
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Kazim



Liitunud: 26 Veeb 2010
Postitusi: 55
Asukoht: Enemy Territory

PostitusPostitatud: Nelj Juun 09, 2016 10:38    Teema: Vasta viitega

Ummi kirjutas:
Väike kokkuvõte sellest kraamist (8-10 osa).

Kiznaiver on Triggeri uus anime koolinoortest (!= koolianime), kelle tunded seotakse väevõimuga - nii et kui üks lööb oma varba ära, siis valu jagatakse kõigi vahel ära - ja siis pannakse neid erinevatesse situatsioonidesse.


Meenutab väga Warehouse 13 paari viimast hooaega;)
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Sato-chan



Liitunud: 7 Jan 2004
Postitusi: 836
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Juun 09, 2016 14:12    Teema: Vasta viitega

Kaoru kirjutas:

Sailor Moon kui vaadta ed siis jääb tunne et mingi Yuri anime on see, kus on naistevaheline armastus. Ma ise pole seda vaadanud veel, ootan kuni kõik osad ära tulevad.


Uraan & Neptuun on üks legendaarsemaid anime lesbipaare. Muidugi tuleb neile oma fanservice ED teha. LaLaLaa

Kusjuures uus Sailor Mooni hooaeg on isegi talutav. Animatsioon ei ole enam nii sitt ja tegelastel on isegi mingisugune iseloom.
Ei ütleks, et see vägev hooaeg oleks, aga vaadatav on küll.
_________________


Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Kaoru



Liitunud: 14 Dets 2007
Postitusi: 1264
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Juun 09, 2016 19:47    Teema: Vasta viitega

selle hooajaga pidi nii olema et seyud jäid samaks, aga muud asjamehed vahetati teiste vastu. Mul on natuke kahju et ühest vanast heast animest tehti selline jama valmis. Ise mul on terve vana sari pluss filmid olemas.
Arvutiajastu on paljud head animed tuksi keeranud.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
erick
küps PSP-d plõgistav noormees


Liitunud: 29 Märts 2004
Postitusi: 934
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Reede Juul 08, 2016 15:55    Teema: Vasta viitega

Vahelduseks mainiks, et sel kevadel lõppes anime nimega Nanatsu no Taizai (Seven Deadly Sins, 24 episoodi).

Ma ei ole seda veel lõpuni vaadanud, aga 10nda osa kandis olen väga meeldivalt üllatunud! Anime ise on selline easy peasy fantasy magic fighting adventure, mis ilmselt tänu tegelaste omavahelistele suhetele tõmbab kiiresti sisse ja paneb kaasa elama.

Väga soovitatav light watching! Ja noh, selle hinne oli ka mingil suurel anime reviewde saidil 8.46 / 10, kui see midagi loeb.
_________________
--taevas linna kohal oli läbikõrvetatud vooluringi värvi--
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
erik_schults



Liitunud: 22 Aug 2007
Postitusi: 1070

PostitusPostitatud: Nelj Aug 04, 2016 21:08    Teema: Vasta viitega

Tuleb vist tagant järgi arvamusi jätta selle seasoni kohta.

Kabaneri of The iron Fortress - Oli vägagi "edgy" oma animatsiooniga ja palju inimesi sai surma. Algas mõnusalt "teekonnaga" ja paranoiliste inimestega, kellega MC pidi võitlema. Seda oli huvitav vaadata. (Kuigi nende arkpüksilikkus käis vahepeal pinda.) Lõpu poole tuli see draama sisse ja kogu grande-finale lõpetati 2 episoodiga ja see oli täis masendavaid plot hole.
Kokkuvõttes oli lõbus vaatamine, aga see oli kokkuvõttes keskmine, ei midagi "väga head".


Re:Zero - Kõigepealt tuleb öelda, et see anime meeldis mulle kõvasti rohkem kui selle manga, see lihtsalt jälgis Manga story-t ja lisas sellele animatsooni, soundtracki ja muu. Mulle meeldis see anime kuni episode 15-ni kui ma kaotasin usu peategelasse. Episood 17ndas ma otsisin viise kuidas läbi ekraani ma peategelast kägistada saaks.
Pmslt oli väga hea episood 15-ni, kust see anime muutus 100%-st, 50%-ks.

Sousei no Onmyouji- Vaatasin esimese episoodi lõpuni ära. Nägi välja nagu iga shounen mida ma eales näinud. Episood ise lõppes sellega, et peategelane kellel oli varem trauma, sai traumast üle ja järsku 1 shottis tugeva vaenlase. Tulevikus (Summarit lugedes) pidevat meie peategelane kokkusaama selle imeliku tüdrukuga. Pole küllalt kannatust sedasorti tavalist animet vaadata.
_________________

Anime-Planet.com - anime | manga | reviews
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
ShinNatsume
Robin, komadori


Liitunud: 12 Juun 2007
Postitusi: 1785

PostitusPostitatud: Püh Aug 07, 2016 22:33    Teema: Vasta viitega

erik_schults kirjutas:
Re:Zero - Kõigepealt tuleb öelda, et see anime meeldis mulle kõvasti rohkem kui selle manga, see lihtsalt jälgis Manga story-t ja lisas sellele animatsooni, soundtracki ja muu. Mulle meeldis see anime kuni episode 15-ni kui ma kaotasin usu peategelasse. Episood 17ndas ma otsisin viise kuidas läbi ekraani ma peategelast kägistada saaks.
Pmslt oli väga hea episood 15-ni, kust see anime muutus 100%-st, 50%-ks.

Kust otsast see halb asi on, et peategelase impulsiivsusel (nii väljaütlemiste kui ka tegude kujul) reaalsed tagajärjed on?
Ja see on ju üsna paratamatu, et mitu korda traagilisi sündmusi läbi elades see ta vaimsele tervisele mingi hetk mõju avaldama hakkab.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
cenorig



Liitunud: 14 Sept 2006
Postitusi: 1695

PostitusPostitatud: Esm Aug 08, 2016 15:01    Teema: Vasta viitega

Kevad oli üheülbaline ja seni kuni ma ei ole vaadanud re:Zero kara misiganes, siis saan öelda positiivset vaid kahe anime kohta.

***

Esmalt JoJo neljas osa: Diamond is Unbreakable. Tõsi, see on monster-of-the-week, nagu Ummi ütles. Kuid samas pole see seesama vana JoJo, vaid JoJo-lugude rivistusel vägagi omanäoline.

Esiteks sisaldavad pea kõigi varasemate ja hilisemate JoJode seiklused rännakut, teekonda ühest paigast teise. JoJo Neli püsib aga algusest lõpuni ühes kindlas geograafilises paigas: Morioh nimelises linnas kusagil Jaapanis. Sündmuste asetsus loob linnast omalaadse tegelase. Vaatajale saavad sõbraks selle vaatamisväärsused, kõrvaltänavad ja kõiksugu ekstsentriliste kujude kodukolded. Seeria esimene alguslugu, mis üht "lärmakat linna" kiidab, on sellest tundmusest mõistagi teadlik. Samamoodi leiab lõpulugu iga uue tegelase ilmumisel talle koha Morioh's, nii et algselt tühjad tänavad on hooaja keskpaigas juba meeldivalt täitunud. Lõpulaulu esitajaks on seejuures igipõliseid üheksakümnendaid kandev Savage Garden.

See linnamelu loob ka väga slice-of-life'iliku õhkkonna. Kindlasti rohkem kui tavapäraselt JoJo's näha. Eks oma roll ole sellel, et kuigi vägivalda ja süngust on siingi palju, on mitmed "vastased" lihtsalt veidrikud ning kohati isegi mitte pahatahtlikud. Ja kõik see lugu lõpeb ühe huvitavama JoJode lõpubossiga, kindlasti igas vallas kõige vähemambitsioonikamaga. Kuid ma ei salga, et sinna jõudmiseks kulub veel tüütu arv keskpärasemaid episoode.

Tõstaks esile ka visuaalse külje. JoJo Neli on tegelasdisainis teatud pöördepunktiks, meeldib see siis või mitte. Neile, kes arvavad, et Jojo on veits gei, siis võib-olla tõesti: aga kui veel kolmandas osas olid tegelased vägilasemõõtu muskulaarsed baramäed, siis viiendas juba feminiinsed ja elegantsed yaoikõrred. Neljas osa asetub kuhugi sinna vahepeale. Samuti on anime värvigamuut lõplikult tabanud seda kvintessentsiaalset Hirohiko Arakit, keda ei huvita värvimängus mingi loogiline järjepidevus, vaid kelle sulepea otsib igal pildil kohta uute värvid jaoks. Nii on taevas kord lilla, järgmine hetk punane, kord kellegi juuksed valged, siis sinised - oluline on sobitumine stseeni ja kooskõla teiste värvidega. Lisaks loob see sooja ning läänepärase koomiksimaailma mulje.

***

Teiseks pean ma nimetama kevadhooaja parima anime, milleks oli Uchuu Patrol Luluco.

Olen varemgi arvanud, et mida lühem anime, seda parem. Luluco koosneb kolmeteistkümnest üheksaminutlisest osast, mis tähendab, et terve seeria vaatamine võtab aega vähem kui kaks tundi. Või veel - jäta algus- ja lõpulood ära ja kokku saab vaevalt poolteist tundi! Nii et isegi kui anime on halb, siis aega raiskab võimalikult vähe!

Kuid ega siis Luluco pole halb. Tegelikult on see sari täpselt see põhjus, miks Studio Triggerit saab Gainaxi järglaseks pidada. Re¾issööriks Hiroyuki Imaishi, nii et loomulikult näeb kiiret, teisi lõbustavat ja iseennast nautlevat animatsiooni ning jaburat over-the-top sü¾eed. Kuigi ka vaevuliikuval animatsioonil (a la Ninja Slayer või Inferno Cop) on siin oma koht, siis õnneks on sellest piiraiast end läbi murtud ning sarja animatsioon on keskeltläbi ikka märkimisväärne. Sarja jooksul külastab peategelane teisigi Triggeri kaubamärki kandvaid loo-ilmu, ja seda nii häbitult, et taustamaalingud ja -muusikagi ei saa mahti vana eest lüüa.

Sisult loll komöödia, milles paar südamlikku kohta. Aga mingi kõrge paatose tõttu ei maksagi Triggerit hinnata. Täpselt nagu ei maksa Triggerit hinnata samakevadise, anime tavanorme järginud ja seetõttu keskpärasuse sohu vajunud Kiznaiveri tõttu. Luluco tõttu juba võib.
_________________
xyz
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
erik_schults



Liitunud: 22 Aug 2007
Postitusi: 1070

PostitusPostitatud: Esm Aug 08, 2016 22:56    Teema: Vasta viitega

ShinNatsume kirjutas:

Kust otsast see halb asi on, et peategelase impulsiivsusel (nii väljaütlemiste kui ka tegude kujul) reaalsed tagajärjed on?
Ja see on ju üsna paratamatu, et mitu korda traagilisi sündmusi läbi elades see ta vaimsele tervisele mingi hetk mõju avaldama hakkab.


Tema impulsiivsusega ei ole probleeme.
Spoiler:


"Traagilisi sündmusi". Asi on selles, et meie peategelane valmistus ennast ette, enne seda checkpointi. Kogu ta enesekindlus tuli sellest, et ta on valmis oma jõudu kasutama, oma sõprade aitamiseks. Ta näitas, et ta julgeb ennast ära tappa, et enda soovitud tulemuse juurde jõuda.
Teine asi oli muidugi, et tal polnud kordagi loopi kus ta ise, või keegi teine, surma ei saanud ja isegi kui ta teadis, et keegi saab surma teatud hetkel, siis ta oli alati mõistus selge pärast natukest aega.

See "krahh" mis tema tegelasega juhtus ei olnud lihtsalt loogiline tema kogemuste ja varasemate käitumis viisidega.

Varem kui ta nägi, et inimesed said tema ees surma, talle käis kõige rohkem pinda, et inimesed unustasid teda ja kõike mida nad läbi elasid. See oli talle palju suurem koormus vaimselt kui midagi muud. Ja see ei olnud see mis teda seekord mõjutas.

Kogu ta hulluks minemine oli väääääga halvasti ja ebaloogiliselt tehtud minu arust ja see lihtsalt oli "Sissesurutud arc", mida oleks kümme korda paremini võinud teha. Subaru isegi ei PROOVINUD asja korda saata enne kui ta hulluks läks. Ta oli ainult paar korda loopinud.

Kogu see enesekindlus mida nad proovivad Subarus jälle ülesse ehtitada on asi mis ta tegelasel juba enne olemas oli. Tema tegelane ei kasvanud üldse selle kolme episoodi sees, me ei saanud uusi osasi temast teada. Subaru ennem ei proovinud ära joosta näiteks, aga nüüd on järsku tal tung pidevalt enda probleemide eest ära saada.. Subarul oli juba teises checkpointis võimalus lihtsalt sealt lahkuda oma eluga kohe kui ta ülesse ärkas. Ta ei teinud seda valikut põhjusega.


_________________

Anime-Planet.com - anime | manga | reviews
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Ummi
lovely berry


Liitunud: 8 Apr 2006
Postitusi: 3500
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Aug 09, 2016 00:11    Teema: Vasta viitega

erik_schults kirjutas:

Spoiler:


"Traagilisi sündmusi". Asi on selles, et meie peategelane valmistus ennast ette, enne seda checkpointi. Kogu ta enesekindlus tuli sellest, et ta on valmis oma jõudu kasutama, oma sõprade aitamiseks. Ta näitas, et ta julgeb ennast ära tappa, et enda soovitud tulemuse juurde jõuda.
Teine asi oli muidugi, et tal polnud kordagi loopi kus ta ise, või keegi teine, surma ei saanud ja isegi kui ta teadis, et keegi saab surma teatud hetkel, siis ta oli alati mõistus selge pärast natukest aega.

See "krahh" mis tema tegelasega juhtus ei olnud lihtsalt loogiline tema kogemuste ja varasemate käitumis viisidega.

Varem kui ta nägi, et inimesed said tema ees surma, talle käis kõige rohkem pinda, et inimesed unustasid teda ja kõike mida nad läbi elasid. See oli talle palju suurem koormus vaimselt kui midagi muud. Ja see ei olnud see mis teda seekord mõjutas.

Kogu ta hulluks minemine oli väääääga halvasti ja ebaloogiliselt tehtud minu arust ja see lihtsalt oli "Sissesurutud arc", mida oleks kümme korda paremini võinud teha. Subaru isegi ei PROOVINUD asja korda saata enne kui ta hulluks läks. Ta oli ainult paar korda loopinud.

Kogu see enesekindlus mida nad proovivad Subarus jälle ülesse ehtitada on asi mis ta tegelasel juba enne olemas oli. Tema tegelane ei kasvanud üldse selle kolme episoodi sees, me ei saanud uusi osasi temast teada. Subaru ennem ei proovinud ära joosta näiteks, aga nüüd on järsku tal tung pidevalt enda probleemide eest ära saada.. Subarul oli juba teises checkpointis võimalus lihtsalt sealt lahkuda oma eluga kohe kui ta ülesse ärkas. Ta ei teinud seda valikut põhjusega.


Spoiler:

Ma ei hakka veel uuesti vaatama seda sarja, aga ma nägin sellist versiooni:
Subaru on õppinud oma needust kasutama informatsiooni kogumiseks;
teadmised tuleviku kohta ja mälestused enda ja oma lähedaste surmast on ühteaegu kasulikud ja painavad;
Subarul on alguse poole närvivapustus, Emilia aitab tal sellega diilida;
hiljem, kui Subaru käitub nagu nartsissistlik vitunägu, lükkab Emilia ta eemale ning tal kaob see emotsionaalne tugi ära;
Sama nartsissismi toel üritab Subaru tagasi Emilia sülle pugeda, aga Roswaali mõisa ründavad kultistid ja tapavad kõik ära;
Subaru üritab kümmet eri pidi Emiliat ja Roswaali pärisorje päästa, aga iga tema jõupunnistus kaob põrmu;
Subaru on meeleheitel, aga ta teab et kui ta piisavalt üritab siis ta saab oma missiooniga hakkama;
ta eksib ja langeb ahastusse, kuna Emilia on tema silmis ingel ja ta ei suuda teda päästa;
kui Subaru lõpuks alla annab ja oma Hamleti monoloogi Remile puistab, räägib Rem Subarust sarnasel viisil nagu Subaru mõtleb Emiliast;
see annab Subarule jõudu, et end kokku võtta ja asjale teisest nurgast läheneda.

Kui küsimus on "Miks see vend lolliks läks kui ta enne nägi ka surnud inimesi nagu praegu aga käitus teisiti?" siis vastus on lihtne - tal tekkis Emiliaga (ja Remiga) vahepeal palju tugevam emotsionaalne side. Sa räägid, et ta käitumine ei ole loogiline, aga Subaru enda mõttemaailm ei lähtugi loogikast - see on emotsionaalne ja impulsiivne.


(Re:Zero)
_________________
baka pole surnud, me postitame siia peaaegu iga kuu
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
erik_schults



Liitunud: 22 Aug 2007
Postitusi: 1070

PostitusPostitatud: Teis Aug 09, 2016 06:25    Teema: Vasta viitega

Ummi kirjutas:

Spoiler:

Ma ei hakka veel uuesti vaatama seda sarja, aga ma nägin sellist versiooni:
Subaru on õppinud oma needust kasutama informatsiooni kogumiseks;
teadmised tuleviku kohta ja mälestused enda ja oma lähedaste surmast on ühteaegu kasulikud ja painavad;
Subarul on alguse poole närvivapustus, Emilia aitab tal sellega diilida;
hiljem, kui Subaru käitub nagu nartsissistlik vitunägu, lükkab Emilia ta eemale ning tal kaob see emotsionaalne tugi ära;
Sama nartsissismi toel üritab Subaru tagasi Emilia sülle pugeda, aga Roswaali mõisa ründavad kultistid ja tapavad kõik ära;
Subaru üritab kümmet eri pidi Emiliat ja Roswaali pärisorje päästa, aga iga tema jõupunnistus kaob põrmu;
Subaru on meeleheitel, aga ta teab et kui ta piisavalt üritab siis ta saab oma missiooniga hakkama;
ta eksib ja langeb ahastusse, kuna Emilia on tema silmis ingel ja ta ei suuda teda päästa;
kui Subaru lõpuks alla annab ja oma Hamleti monoloogi Remile puistab, räägib Rem Subarust sarnasel viisil nagu Subaru mõtleb Emiliast;
see annab Subarule jõudu, et end kokku võtta ja asjale teisest nurgast läheneda.

Kui küsimus on "Miks see vend lolliks läks kui ta enne nägi ka surnud inimesi nagu praegu aga käitus teisiti?" siis vastus on lihtne - tal tekkis Emiliaga (ja Remiga) vahepeal palju tugevam emotsionaalne side. Sa räägid, et ta käitumine ei ole loogiline, aga Subaru enda mõttemaailm ei lähtugi loogikast - see on emotsionaalne ja impulsiivne.


(Re:Zero)


Diskussioon jätkab. Mitte lugeda kui pole vaatanud Re:Zero 18 episoodini.
Spoiler:


Subaru vaatevinkel surnud kehade kohta ei ole kordagi olnud sedamoodi, et tal on mingi trauma nendega. Esimeses checkpointis ta läks sellele otsekoheselt peale, ainuke asi mida ta kartis oli see, et ta kõht lõigatakse lahti.
Teine Checkpoint oli tal pidev stress selle kohta, et ta pidi neid samu tutvustamisi uuesti ja uuesti tegema, sest ta suri täiesti tundmatu needuse järgi. Tema surma kartus ei olnud enam nii tugev kui esimeses checkpointis ja see põhjus miks Remi surm teda vapustas, oli selle pärast, et ta ei ootanud Remi surma (Sest ta arvas, et Rem oli see kes teda tahtis tappa). Ta sai sellega aru, et on mingi kolmas inimene kes seda tegi. Enne selle arusaamiseni jõudmist ta hüppas enda initsiatiivil mäest alla, oma surma.


Järjekordselt see "nartsissistlik" käitumine mis Subarul oli, baseerus tema enesekindlusel oma jõuga. Ta teab, et ta SAAB selle jõuga teha midagi, mida keegi teine ei suuda. See nartsissilik käitumine eksisteerib hea põhjusega. See samuti on ka tema enda lubadus, et ta teeb ükskõik mida Emilia aitamiseks oma jõuga. See mõtteviis tugines sellel, mida ta oli juba varem kogenud.

Pärast seda kui me arusaame, et see nartsissilikkus baseerus tema kogemustel ja oli ka kinnitus tema tahtejõule. See hetk millal ta hulluks läks oli 2~3 loop selles checkpointis. Tema tegelasele oleks normaalne kui Subaru proovib järjest leida lahendusi ja läheb hulluks kui kõik võimalused on proovitud (Sest kogu ta tahtejõud ja "needus" ei olnud küllalt, et midagi muuta.). Aga siin ta läks hulluks kehade pärast, millega ta oli juba varem tegelenud.. Ja veel täpsemalt ta läks hulluks kui ta jäätus ära, ilma Emilia keha nägematta. Ta ei proovinud igat võimalust mis ta jõud laseb teha. Tema varasemad kogemused ja lubadused mida ta endale tegi, haistusid ära ning ta läks hulluks. Sellel ei olnud mitte mingit ülesehitust. Seda sorti hulluks minemised võivad olla loogilised siis kui tegelasel endal oli varem kruvi lahti ja ta elul ei olnud mitte mingit varasemat tragöödiat, või kui ta järjest kaotab asju ilma neid tagasi saamata ning lihtsalt läheb depresioonist hulluks. Subaru ei ole kumbagi, sest tema nartsissilukkus jällegi baseerus sellel, et "tal ei ole võimalik kaotada tänu tema jõule." (See tähendab, et tema mõistuses ta ei ole midagi kaotanud, mida ta pole tagasi saanud.) ning see esimene põhjus hulluks minemisele ei ole samuti seal. Subarul võis olla vapustus suur, et midagi "nii suurt" juhtus nende kultistidega, aga kui anda aru sellele, mida Subaru oli endale lubanud ja see enesekindlus, millega ta oli mäest valmis alla hüppama, siis tema tegelane oleks pidanud minema oma "uurimis mode-i" ja vaatama mida ta saaks teha järgmises loopis ning miks midagi juhtus. Hulluks minemine ei olnud ei ülesehitatud varem, ega see põhjus ei olnud vastav tegelasele endale.

Inim mõistused on väga keerulised olendid ja inimesed võivad jah kergesti hulluks minna olenevalt inimesest ja mida ta üle elab. Aga kui tegemist on animatsooniga/filmiga, kus meie peame visuaalsel meediumil olema informeeritud sellest, mida see tegelane teeb, kuidas ta midagi teeb ja mis tema motivatsioonid on, siis sellel korral nad lihtsalt feilisid selle "hulluks minemise" idee edastamisega. Meilie näidati, et Subari ei suutnud uskuda, et kogu see küla on surnud, aga samas ta mõistus peaks juba olema mingil määral harjunud selle informatsiooni käsitlemisega, sest tema varasemate kogemuste ja motivastsioonidega ei ole võimalik, et tal mõistus ei ole adapteerunud vastavalt tema läbielamistele. Seda pointi oli ka maininud see vanamees (Kelle nime ma ei mäleta.) kes nentis, et Subarul on "silmad mis on näinud palju surma" juba teises checkpointis ja meil ei ole põhjust uskuda, et ta nägi valesti, sest me teame, et see on tõsi.


_________________

Anime-Planet.com - anime | manga | reviews
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Valdars



Liitunud: 18 Okt 2006
Postitusi: 186
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Aug 15, 2016 01:26    Teema: Vasta viitega

Proovime seda Re:zero arutelu edasi arendada.
Spoiler:


Üks asi, millest on Subarust aru saamiseks vaja mõista on see, et tegemist on NEETiga, kes on elanud üksinda oma toas. Miks ta "armus" Emiliasse? Sest tegemist oli kena tüdrukuga, kes talle tähelepanu pööras. Tavaliselt lõppevad sellised asjad sama kiiresti, kui nad algasid aga seekord sai see juhuste kokkulangemisel piisavalt palju kütet, et liiga kaugele areneda.
Lisaks tegemist ei ole enesekindla noormehega vaid NEETiga, kellel on madal enesehinnang ja suhtlemisoskus. Tema "enesekindlus" tuleneb madala enesehinnangu kompenseerimisest, mistõttu ta pidevalt võtab ette raskemaid asju, kui ta võimeline tegema on, kuna ta tahab tõestada iseendale ja teistele, et ta tegelikult ei ole luuser. Ainuke põhjus, miks see tal kuidagiviisi välja tuleb, on see, et ta saab tänu tema võimele võimalusi vanu vigu vältida.
Mis tema võimesse puutub, siis ta võib küll olla selle olemasolu aktsepteerinud, kuid ta tegelikult vihkab suremist ja kuigi ta ei otseselt ei väldi surmaohtlikke olukordi ei pea ta samas ka enesetappu vastuvõetavaks viisiks probleemide lahendamiseks. Tema seni ainuke enesetapp tuli tohutust emotsionaalselt koormast, kuna ta ei suutnud tulla toime ühe õe surmaga ja sellest tuleneva teise õe kurbuse ja tema vihkamisega.
Mis puutub tema "murdumistesse" (minu meelest sobivam väljend, kui hulluks minemine), siis need on täiesti normaalsed arvestades pidevaid emotsinaalseid ¹okke. Jah, ta harjub mingil määral ära nendega, aga praeguse seisuga on need järjest hullemaks muutunud. See episoodis 18 juhtunud olukord tuli ühelt poolt sellepärast, et ta koges uusi eriti ränke ¹okke ja teiselt poolt selle pärast, et tal kadus ära lootus olukorda päästa kuna mitu kordust järjest ei õnnestunud tal mitte mingit progressi saavutada.


_________________
Kooliealine tüdruk.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Yuki Nagato



Liitunud: 30 Aug 2016
Postitusi: 2

PostitusPostitatud: Teis Aug 30, 2016 15:43    Teema: Vasta viitega

Kallis Kallis
_________________
http://media.giphy.com/media/btpYxHsr6d4EE/giphy.gif
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Sato-chan



Liitunud: 7 Jan 2004
Postitusi: 836
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Aug 31, 2016 17:27    Teema: Vasta viitega

Bunnysmile
_________________


Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: