OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Jaapani keelekursused?

 
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> üldine
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
erik_schults



Liitunud: 22 Aug 2007
Postitusi: 1070

PostitusPostitatud: Laup Veeb 13, 2016 03:43    Teema: Jaapani keelekursused? Vasta viitega

Mul on kavas hakkata Jaapani keel tõsisemalt kätte võtta. Ma olen äärmiselt halb iseõppija ja seega oleks huvi mõne kursusega liituda. Keeletase on madal - arusaan suurem osa ajast, aga kirjaoskus on 0 ja soovi oleks seda algusest korralikult võtta.
Mind huvitab kus keegi Jaapani keelt õppinud on ja kuidas? Soovitused oleks teretulnud!

Ja soovitused võiksid olla Tallinna paikadest. :)
_________________

Anime-Planet.com - anime | manga | reviews
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
August



Liitunud: 13 Aug 2011
Postitusi: 113
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Laup Veeb 13, 2016 18:32    Teema: Vasta viitega

Palju ei tea, aga Tallinna Ülikoolis saab vist jaapani keele kursust võtta. Krõbe kallis küll.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Valdars



Liitunud: 18 Okt 2006
Postitusi: 186
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Veeb 13, 2016 19:10    Teema: Vasta viitega

Hiljuti paluti Miyako abi ühe kursuse kohta info levitamisel. Kopeerin selle siia ka siis:

Jaapani keele kursus algajatele

Toimumise aeg: 16.02–21.04.2016, teisipäeviti ja neljapäeviti kell 18.45–20.15
Toimumise koht: A. Weizenbergi 20b, I korrus (Kadrioru trammipeatuse lähedal)
Õpetaja: Maarja Yano
Kursuse maht: 40 akadeemilist tundi
Hind: 240 €
Kursusele registreerumine: kuni 15. veebruarini

Kursus on mõeldud nii jaapani kultuurist huvitatutele kui ka neile, kes tahaksid end proovile panna uue ja erilise keele õppimisega.
Kursuse jooksul õpitakse selgeks kaks jaapani keeles kasutusel olevat tähestikku ja kevadeks on õpilased võimelised pidama lihtsamaid vestluseid igapäevastel teemadel. Jaapani keel annab võtmed jaapani kultuuri mõtestamiseks ja nii jõutakse iga keeletunniga sammukese võrra lähemale Jaapani ühiskonna ja kultuuri mõistmisele.

Maarja Yano kokkupuude Jaapaniga algas kümmekond aastat tagasi Tallinna Ülikoolis ja jätkub igapäevaselt siiani. Ta on Jaapanis viibinud kokku viis aastat ja selle aja jooksul põhjalikult tundma õppinud jaapani kultuuri ja kombeid. Ta on sooritanud jaapani keele eksami JLPT kõrgeima taseme. Oma muljed elust Jaapanis pani ta kirja raamatusse “Minu Tokyo: nähtamatu piiri taga”.

Lisainfo ja registreerumine:
MTÜ Jaapani Keele ja Kultuuri Keskus
jaapani.keskus@gmail.com

tel. 5556 7727 (Maarja)
_________________
Kooliealine tüdruk.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
erik_schults



Liitunud: 22 Aug 2007
Postitusi: 1070

PostitusPostitatud: Laup Veeb 13, 2016 20:40    Teema: Vasta viitega

Valdars kirjutas:
Hiljuti paluti Miyako abi ühe kursuse kohta info levitamisel. Kopeerin selle siia ka siis:

Jaapani keele kursus algajatele


Suht järsult tuli see peale, aga liitun tolle kursusega ja eks vaatame kuidas läheb. :)
_________________

Anime-Planet.com - anime | manga | reviews
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
genky
hommikune tõus


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 3674
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Esm Veeb 15, 2016 11:41    Teema: Vasta viitega

Jaapani-Inglise keeltekool pakub samamoodi võimalust õppida Tallinnas. Õpetajaks Naoya Tamura, kes AniMatsuril on käinud jaapani keelt tutvustamas.

Neil vist aind kevadkursust ei ole http://jelschool.eu/index.php?lang=et
_________________
Asashio | AniMatsuri | MyAnimeList
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Starker



Liitunud: 30 Sept 2015
Postitusi: 7

PostitusPostitatud: Püh Veeb 28, 2016 18:46    Teema: Vasta viitega

Tallinna kursuste koha pealt ei oska kahjuks nõu anda, aga õppimisest võin ma pisut rääkida küll. Ma olen pea 6 kuud sellega tegelenud ja julgelt 3 kuud kulus mingisuguse õppeprotsessi paika seadmiseks. Nüüd võib vist juba öelda ka, et ei ole pelgalt ajutine vaimustus vaid ikka tõsisem huvi. Iga inimene on muidugi erinev ja seetõttu pole minu kogemused ilmselt kaugeltki kõigile üle kantavad ning lisaks kasutan ma väga palju ingliskeelseid vahendeid, aga üldjoontes nägi asi välja selline...

Kana'd

Kõigepealt õppisin ma selgeks kana'd, mille meeldejätmisel oli palju abi mälutehnika nippidest -- näiteks kujutada ette mõnda sarnase kujuga asja, mis algab sama tähega. Kõige efektiivsem on muidugi need nipid/asjad ise välja mõelda, sest nii jääb asi kõige paremini meelde, aga ideid leiab Google'i abiga hulganisti, kasvõi näiteks siit või siit.

Seejärel tegin ma kaardid, mille ühel pool oli kana ja teisel pool hääldus. Neid kaardipakke lappasin ma näiteks bussipeatuses või kui muidu parajasti midagi teha ei olnud, aga palju abi oli ka sellest, et ma iga päev neid laua peale tabelisse seadsin -- horisontaalis あいうえお ja vertikaalis あかさたなはまやらわ. Kui kedagi kuuldekauguses ei olnud, siis hääldasin ma need kõvasti välja ka samal ajal (üldjoontes on Jaapani keele hääldus eestlasele üsna lihtne, aga mõned häälikud nõuavad siiski harjutamist).

Pärastpoole, kui äratundmisega enam raskusi polnud, hakkasin ma samal viisil kirjutamist harjutama -- kui parajasti midagi olulist teha ei olnud, kirjutasin mõlemad tabelid välja. Seda tegin ma senikaua, kuni kana'd hakkasid pigem kirjamärke kui varesejalgu meenutama.

Siin on mõned märksõnad veel, millel ma hetkel pikemalt ei peatu, nagu dakuten, topeltkonsonandid ja -vokaalid, kombineeritud kanad, mõned häälduse iseärasused, aga suur osa neist on üsna reeglipärased ja lihtsalt õpitavad.

Kanjid

Kanjide õppimiseks kasutan ma kolme erineva meetodi kombinatsiooni. Esiteks Heisigi meetod, ehk kanjide jaotamine komponentideks (radikaalideks) ja nende õppimine komponentide abil, nii et lihtsamad kanjid õpitakse enne selgeks ja keerulisemad, mitmest komponendist koosnevad kanjid tulevad hiljem. Selle meetodi variante on mitmeid, näiteks Kanji Damage või Wanikani (tasuline). Selle meetodiga haakuvad hästi ka mälutehnika nipid, näiteks mingite lugude väljamõtlemine, mis seob kanji eri komponendid, lugemised (üht kanjit on tihtilugu võimalik mitut moodi lugeda) ja tähendused (päris üks-üheselt kanjide puhul tähendustest rääkida küll ei saa, aga vähemalt mingi märksõna on ikka abiks, et kanjit meelde jätta).

Teiseks SRS ehk spaced repetition system. See seisneb selles, et õpitut korratakse regulaarselt üle järjest suurenevate vahedega. Selle üks lihtsamaid variante on Leitneri süsteem. Sul on näiteks viis karpi reas ja sa hakkad sõnu õppima kaartidelt, mille sa paned esimesse karpi. Kui karp täis saab, kordad sa sõnad üle ja need, mis meelde jäid, tõstad edasi järgmisesse karpi. Kui järgmine karp täis saab, kordad sa need sõnad üle ja mis meelde ei jäänud, tõstad eelmisesse karpi, meeldejäänud sõnad aga järgmisesse. Ja nii iga kord, kui mõni karp täis saab.

Tänapäeval muidugi karpide ja kaartidega ei jännata ja asi käib elektrooniliselt. Selleks on mitmeid programme, mida on nii veebilehtede kui arvutisse ja telefoni tõmmatavate programmide kujul. Näiteks Anki, Houhou (mis töötab lisaks ka sõnaraamatuna), Memrise ja juba ülalpool mainitud Wanikani.

Kolmandaks õpin ma kanjisid alati kontekstis, ehk näitelausete saatel. Lisaks õpin ma kohe ära ka mõned sõnad, mis seda kanjit kasutavad. Nii tekib vähem võimalusi valestimõistmisteks ja see aitab ka erinevaid lugemisi paremini kinnistada. Sõnade jaoks kasutan ma samuti SRS meetodit.

Harjutamine

Kuulamist-lugemist harjutan ma kõige peal, mida kätte saan, aga hästi palju olen ma kasutanud näiteks seda lehte, kus on erinevaid muinasjutte jaapani keeles saadaval. Üks näide, milline üks jutt seal välja näeb. Igal juhul tasub võimalikult palju jaapanikeelseid asju tarbida. Igasugustest filmidest/seriaalidest/raamatutest/videoklippidest on kasu juba ainuüksi selletõttu, et kõrv/silm harjub keelega ja õpib sõnu eristama, aga peale selle ei või iial teada, millal mõni kuuldud asi elu lihtsamaks teeb. Näiteks tegi Rashomoni vaatamine mulle 'värava' tähendusega kanji õppimise ülilihtsaks ja tänu Mushishile teadsin ma juba enne vastava sõna õppimist, kuidas on 'putukas' jaapani keeles.

Veel soovitan ma ette võtta mõne õpiku ja see läbi töötada. Eriti hea on muidugi, kui seda teha keelekursusel. Neid õpikuid on mitmeid, aga pidevalt jooksevad soovitustest läbi Genki ja Minna no Nihongo ning nüüd on neile lisaks populaarsust kogumas üks uus õpik nimega Marugoto. Õpiku järgi õppimise kasuks räägib juba kasvõi see, et seal on mitmeid eri liiki harjutusi ja need on kõik enam-vähem paraja raskusastmega süstemaatiliselt ritta seatud.

Programmidest on suureks abiks näiteks Google'i IME, mille abiga saab jaapani keele märke kirjutada ja Rikaisama, mis brauseris automaatselt sõnade sõnaraamatuvasteid kuvab, kui hiirega nende kohal hõljuda. See konkreetne programm on Firefoxi jaoks, aga sellest on tehtud versioone näiteks ka Chrome'ile (Rikaikun) ja Operale (Rikaisan).


Kõige tähtsam aga on ehk pideva õppimisharjumuse välja kujundamine. Tegelikult on üsna lihtne võtta korraga liiga palju ette ja siis läbi põleda. Tasub ikka mingid kindlad sihid seada ja neid järjepidevalt järgida. Keele õppimine nõuab pidevat asjaga tegelemist ja kui iga päev natuke õppida, on sellest ehk rohkemgi kasu kui seda teha korra nädalas ja palju. See on pigem ikka rohkem maraton kui sprint. Siinkohal on jällegi ilmselt väga hea, kui on mõni (arvuti)programm, mis tagant utsitab, näiteks Memrise, mis on täiesti tasuta kasutatav või siis mõni keelekursus, kus nädalas mitu korda tuleb kohal käia.

Ma muidugi ei tea, kui palju minu jutust reaalselt ka tolku on. Ilmselt oli siin palju selliseid asju, mis juba kõigile ammu teada, nagu kasvõi seesama Anki programm. Ma olen ju ise üsna algaja veel ja ilmselt on palju suuremate kogemustega inimesi, kes oskavad ehk asjalikumat nõu anda. Aga ehk keegi midagi kasulikku ikka leiab.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
DudeJr



Liitunud: 28 Veeb 2016
Postitusi: 24
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Märts 02, 2016 19:49    Teema: Vasta viitega

Huvitav, et siin ei ole näinud Memrise kohta midagi, ise hakkasin õppima Memrise'ga...

Hea koht kust alustada on siin: http://www.memrise.com/course/12/introduction-to-japanese/

Õpetab natuke sõnu ja lisaks saab hiragana'd selgeks, kui sellega hakkama saada, siis võib katakana'd selgeks õppida.
Materjali on seal suhteliselt palju ja on olemas ka mobiili äpp, mida ma ise aeg-ajalt näpin, kui näiteks Bussiga tööle sõidan.

Hiraganade harjutamiseks ketran aeg-ajalt seda läbi:
http://www.csus.edu/indiv/s/sheaa/projects/genki/hiragana-timer.html

Ja viimaseks abimeheks, lisaks sellise lingi:
http://www.memrise.com/blog/how-to-write-in-japanese-a-guest-post-from-jlptboo/

Ise kasutan Google IME'd, mitte windowsi oma ja sain suht kergelt aru, kuidas see toimib.
Andsin ühele hollandi tuttavale ka selle ja ta switchis kohe Google IME'le üle... Varem kasutas Microsofti oma.


that's it from me, for meow
_________________
http://myanimelist.net/animelist/ZippyRaks
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Starker



Liitunud: 30 Sept 2015
Postitusi: 7

PostitusPostitatud: Püh Märts 06, 2016 03:25    Teema: Vasta viitega

DudeJr kirjutas:
Hiraganade harjutamiseks ketran aeg-ajalt seda läbi:
http://www.csus.edu/indiv/s/sheaa/projects/genki/hiragana-timer.html


Kui läheb juba ladusalt, siis see on järgmine tase :): http://lab.fleon.org/type-kana/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
laurake1717



Liitunud: 14 Märts 2016
Postitusi: 3

PostitusPostitatud: Esm Märts 14, 2016 21:47    Teema: Vasta viitega

Kuidas keele õppimisega läheb? Leidsid mõne kursuse?
_________________
PVC hallid


Viimati muutis seda laurake1717 (Esm Juun 13, 2016 19:00). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
erik_schults



Liitunud: 22 Aug 2007
Postitusi: 1070

PostitusPostitatud: Esm Mai 16, 2016 05:31    Teema: Vasta viitega

Leidsin-leidsin. Viimased 3~ kuud olen mõnusalt keelt õppinud.
Sõnu vaja tuupida, aga katakana'd, Hiraganad, numbrid jm on peas. Kuigi sõnu njng kanjisi on veel elulõpuni vaja õppida.
_________________

Anime-Planet.com - anime | manga | reviews
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> üldine Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: