OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Kas anime harib?
Mine lehele 1, 2  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> üldine
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
HotPapa
banned


Liitunud: 25 Veeb 2003
Postitusi: 229
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Püh Veeb 15, 2004 18:58    Teema: Kas anime harib? Vasta viitega

Tahtsin teada inimeste arvamust selle kohta, et kas anime harib?Näiteks mõned loevad raamatuid ja nagu teada, sellega kaasneb uute sõnade tundmine ja õige kirjaviis(enamustel on see nii).Tegelikult peaks anime inimses mõtteviisi ka kuidagi muutma, see muidugi oleneb animest ka aga igatahes mina olen sellest üsna targemaks saanud.Vaadata asja mitmest vaatepunktis on hea, kuid kõige raskem on neid üles leida.Mõnes animes käsitletakse mitut probleemi, mis puudutavad ka tänapäeva tavaelu ning ,kes teab vb sattud ise ka sellisesse olukorda.

Anime on põhimõtteliselt sama mis filmide vaatamine, ning see ei pidnad eriti targaks tegema.Mis aga enamus animede puhul hea on, on see, et neile on inglis keelsed subtiitrid all.Raamatuid ma ei loe, kuna see lihtsalt ei meeldi mulle ja see tundub mulle aja raiskamisena.Juba väiksest peale vaatsin koguaeg telekat ning see tõi mulle rohkem kasu kui ma oleks selle asemel raamatuid lugenud. Parem vaatan mõnda head animed inglis keelsete subbidega ja õpin midagi juurde Happybunny
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Chobits



Liitunud: 18 Jan 2004
Postitusi: 93
Asukoht: kaugustes

PostitusPostitatud: Püh Veeb 15, 2004 21:41    Teema: Vasta viitega

Ingliskeelsed subtiitrid arendavad vähemalt keele oskust.
Aga animest midagi kasulikku õppida?! ??? Oleneb kindlasti animest endast arvan ma.
_________________
animed
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
hjarg
Post count matters!


Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 1207
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Veeb 17, 2004 12:22    Teema: Re: Kas anime harib? Vasta viitega

HotPapa kirjutas:
Raamatuid ma ei loe, kuna see lihtsalt ei meeldi mulle ja see tundub mulle aja raiskamisena.Juba väiksest peale vaatsin koguaeg telekat ning see tõi mulle rohkem kasu kui ma oleks selle asemel raamatuid lugenud. Parem vaatan mõnda head animed inglis keelsete subbidega ja õpin midagi juurde Happybunny


Noormees, mul pole peaaegu midagi öelda. Võttis lausa sõnatuk (loe: tuleb üks kuradima pikk tiraad). Sest niipalju kui mina olen sinu postitusi lugenud, siis ütleme nii, et kui sa väikesest saati oleksid lugenud nii paar raamatukogutäit raamatuid ja selle arvelt vähem telekat vaadanud, siis oleksid sa kohe PALJU parem inimene. Muidugi, kindlasti on ka muid faktoreid, mis su arnegut on mõjutanud. Kuid siiski tekib tunne, et kui sa oleksid midagi harivat lugenud, selle asemel et telekast nüri näoga järjekordset märulit või "reaalsusesarja" passinud, oleks ka lõpp-produkt palju parem.

Nüüd aga, kui see teema mul juba käes on. Väike mõttetera- miks on raamatud paremad kui televiisor. Lihtsalt kargas mulle üks päev pähe väike mõtteke. Nimelt televiisor pakub rahuldust kahele meelele, milleks nägemine ja kuulamine. Raamat aga vaid ühele- nägemine.

Mõlema puhul toimuvad teatud ajuprotsessid, mis tõlgendavad nähtut-kuuldut ja panevad selle inimese ajule arusaadavasse vormi. Erinevus tuleb aga välja siit- televiisorid näidatakse pilti, tausta, nägusid; räägitakse ja karjutakse, nutetakse ja naerdakse. Raamatus aga sa loed vaid trükitähti.

Võtame näiteks ühe raamatu/telesarja, kus üks episood toimub troopikas. Televiisoris on järelikult taustaks midagi rohelist ja vastav džungliheli- arvatavasti mingid karjed ja kriisked. Hea kirjanik aga raiskab selle tausta kirjelduse peale (nohh, ütleme ligikaudu) pool kuni poolteist lehte, tuues tegelikult ära täpsema kirjelduse kui selle, mida sa televiisoris näed. Lisades juurde lõhnad, näiteks ka puude nimetused jms.

Aga mitte see ei ole minu arust peamine vahe. Vahe on selles, et telekapurgist sa näed seda looduspilti, su aju lahterdab selle taustaks ja sa ei pööra sellele suuremat tähelepanu. Hästi kirjutatud kirjelduse lugemisel hakkab aga sinu aju täistuuridel tööle, üritades kogu seda pilti endale vaimusilmas ette kujutada ja silma ette manada.

Seega sunnib lugemine aju, ja just fantaasia jms tegelvat ajupoolkera (see oli vist parem) intensiivsemalt tööle, samas kui keskmine telekasaade pakub võimalust vaid vaadata ja lasta ajul suures osas puhata.

Lühidalt, ja see on minu väga võhiklik hinnang, mida ma kellelegi peale ei suru. Seega palun suhtuda reservatsioonidega. (see oli Ruri jaoks).

Aga point oleks lühidalt selles- raamat on tegelikult etem.

See oli nüüd off-topic, aga on-topic: Kui midagi muud, siis natuke jaapani keelt sa õpid, samuti tutvud mingil määral idamaade kultuuriga. Oleneb animest.
_________________
Roses are red
Violets are blue
All of your base are belong to me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
HotPapa
banned


Liitunud: 25 Veeb 2003
Postitusi: 229
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Veeb 17, 2004 13:51    Teema: Vasta viitega

Ma ei vaidelgi, et raamat etem on aga see on suht harjumise asi.Muidugi kui ma oleks rohkem raamatuid lugenud siis oleks mu sõnavara rikkam aga...kas ma oleks ära õpinud sakas keele ni hästi ära, et ma saaks sooritada riigieksami ilma probleemideta 5 peale ära,ja minna saksa ülikooli edasi õppima...(teist nimetatud kavatsust pole plaanis teha).Ma ei usu, et raamatu lgemisega oleks ma sellisele tasemele jõudnud.

Nagu ma mainisin pole mul raamatute vastu midagi...asi on vaid selles, et ma olen laisk T_T ega viici nii plaju lugeda...parem rüüsatn oma aju telekaga ja arvutiga.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Sato-chan



Liitunud: 7 Jan 2004
Postitusi: 836
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Veeb 17, 2004 14:02    Teema: Vasta viitega

Ma ei tea...noh paljud multikad on seotud jaapani ajalooga...siis saab nac ajalugugi õppida...näitex ma tean nüüd ühteist Meiji ja Muramachi ajastust... :)
_________________


Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
kaptengalaktlan
räägib nagu muusika


Liitunud: 16 Jan 2004
Postitusi: 312
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Veeb 17, 2004 14:41    Teema: Vasta viitega

See on nüüd küll üks hästi vaieldav teema vist.
Hjarg vist tundis ennast puudutatuna, kuna ta ei ütle ära heade raamatute lugemisest ja selle käigus ise endale asjade ette kujutamisest.
HotPapa postitusest võis aga välja lugeda, et tema lähenemine "harimisele" on praktilisemat laadi (mis ei tähenda üldse seda, et raamatutes seda poleks) - keeleõpe, olukorrad, mis võivad endalgi ette tulla jne. Siin pole midagi imestada ega kraagelda - tegemist on veidi erinevate mõtlemis- ja vastuvõtumehhanismidega.
See aga, et eri inimesed on vastuvõtlikumad eri meeltest tulevale infole, on samuti selgesti märgatav. Kui ma ütleks hoopis, et minu jaoks on muusika ilmekam kui tekst, kas see oleks siis vale? Seda ei saa tõestada, sest me ei saa seda kuidagi mõõta.
Oluline on hoopis see, kui kaugele suudab sinu enda fantaasia minna ükskõik millisest meelest tuleva info põhjal. Hjarg, kas sa ei arva, et kui me tõstame vastuvõetavate meelte arvu, siis enda ette kujutatud fantaasia võib olla samavõrd veelgi komplekssem? Kui juba pelgalt tektsi lugemisel suudad nii palju ette kujutada, siis mida võiksid ette kujutada veel audiovisuaalse teose põhjal, see tähendab - mis on see samm veel edasi? Tuleks lihtsalt asja potentsiaal maksimaalselt ära kasutada. Kas keegi selleks ka võimeline on, see on omaette küsimus. Kui võrrelda meelte taju ruumi tajumisega, siis kahemõõtmelist ruumi (vastavalt võrdlusele justkui kahe meelega saadud infot) võib ette kujutada paindununa kolmemõõtmelises ruumis, kuid kolmemõõtmelise ruumi paindumist neljamõõtmelises juba niisama lihtne ette kujutada pole - meil puudub vastav võrdlus reaalsest maailmast. Sealt edasi on ainult igaühe enda teha, kuidas ta defineerib asjad, mida meie maailmas tegelikult reaalselt olemas ei ole (tegelikult on enamikke selliseid asju võimalik matemaatikaga kirjeldada, kuid see just ei aita väga palju asja ettekujutamisel).
Mina ise pean harimise eesmärgiks mitte teadmisi konkreetseteks lahendusteks stiilis "kui on nii, siis tuleb nii teha", vaid enda võimekuse suurendamist mis iganes olukorra looval lahendamisel. Seda suudab aga teha iga teos, mis jätab mõtlemisruumi, seega ka anime.
_________________
/>_<\


Viimati muutis seda kaptengalaktlan (Teis Veeb 17, 2004 16:49). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Mr Cinnamon



Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 147
Asukoht: Uchuu Senkan Yamato!

PostitusPostitatud: Teis Veeb 17, 2004 15:14    Teema: Vasta viitega

Kuid, kui sa loeksid raamatuid ei kirjutaks sa selliseid lauseid :

HotPapa kirjutas:
...kas ma oleks ära õpinud sakas keele ni hästi ära, et ma saaks sooritada riigieksami ilma probleemideta 5 peale ära...


Tegelt, kurat seda teab, kui palju need raamatud sind aidata suudaksid.
*cough*düsgraafik*cough*

Lovely, just lovely, keep it up.
_________________

Avatar tehtud Mr Cinnamoni poolt, suured tänud talle.
I was a VIP at a Trance party!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
HotPapa
banned


Liitunud: 25 Veeb 2003
Postitusi: 229
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Veeb 17, 2004 16:30    Teema: Vasta viitega

Arvatavasti seda ma enam teada ei saa..:p...aga kes teab võib olla hakkan mõnel ilusal päeval mõnda head draamat lugema:)
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
hjarg
Post count matters!


Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 1207
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Veeb 17, 2004 18:33    Teema: Vasta viitega

kaptengalaktlan kirjutas:
Hjarg, kas sa ei arva, et kui me tõstame vastuvõetavate meelte arvu, siis enda ette kujutatud fantaasia võib olla samavõrd veelgi komplekssem? Kui juba pelgalt tektsi lugemisel suudad nii palju ette kujutada, siis mida võiksid ette kujutada veel audiovisuaalse teose põhjal, see tähendab - mis on see samm veel edasi?


Mitte päris. Kui täpne olla, olen risti vastupidisel arvamusel.

Ma ei tea, kui hästi see seletamine mul õnnestub, aga ma proovin. emm
Minu arust on nii, et just trükitud kiri- seega igasuguse pildi puudumine, stimuleerib inimese kujutlusvõimet paremini kui täielik audiovisuaalne (ja vast ka lõhnaga.. nasaalne? :p) teos. Põhjus on väga lihtne- sa näed pilti, sa näed heli, sa näed kellegi teise kujutlusvõime vilju. Sul pole vaja enam midagi juurde mõelda, kõik on kandikul ette serveeritud, fantaasia on valmis ja sinu ülesandeks on see vastu võtta ja nautida. Tore, kuid mitte eriti arendav.

Võtame ühe lihtsa näite- Helmi süvik filmis ja raamatus. Kui ma Tolkieni lugesin, siis ma ehitasin enda vaimusilmas mitme lehekülje peale jaotunud kirjeldustest ja vihjetest päris kena kindluse valmis. (mis muide oli kardinaalselt erinev filmis näidatust). Kuid kui inimene vaatas filmi, siis nägi ta ära filmi loojate versiooni sellest (üpris majesteetlik, polnud midagi öelda), kuid ei pidanud ise midagi juurde mõtlema.

Selles ongi minu arust peamine vahe- mida rohkem kanaleid, mida mööda inimene informatsiooni vastu võtab, seda vähem peab ta ise selle juures kaasa lööma, st mõtlema.

Aaa, natuke markantsem näide ka- kui üks meel mingil põhjusel alt veab, siis võib inimese fantaasia trikke tegema hakata. Sul ei ole olnud juhust, kui sul väikese lapsena tuli ära kustutati (st nägemismeel ära võeti), hakkasid iga krabinat kartma ja kapis kolle kuulma? Kui tule tagasi põlema panid (vastavalt siis nägemismeele tagasi said), tundus see rumalusena. Kuid tegelikult oli selle põhjuseks minu arust see, et sa üritasid oma nägemismeele puudumist millegiga kompenseerida ja tegid seda kollidega :p Kui tuli poleks ära kustunud, poleks su fantaasia ka tööle hakanud ja poleks mingeid kapikolle tulnud.

Ehk siis- mingi meele puudumine sunnib seda millegi arvelt kompenseerima. Raamatuid lugedes on puudu päris mitu meelt, tekitades vaesele ajule päris palju tööd.
_________________
Roses are red
Violets are blue
All of your base are belong to me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Mr Cinnamon



Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 147
Asukoht: Uchuu Senkan Yamato!

PostitusPostitatud: Teis Veeb 17, 2004 20:22    Teema: Vasta viitega

Hjarg, siin sa eksid. Kapikollid tõepoolest eksisteerivad ja nad tulevad välja ja häälitsevad vaid siis, kui pime on.

Ma kardsin väiksena päkapikke, mõtelgem sellele, millised väikesed värdjad nad on. Kas nad tõesti tahavad vaid head, usume-usume.
_________________

Avatar tehtud Mr Cinnamoni poolt, suured tänud talle.
I was a VIP at a Trance party!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
kaptengalaktlan
räägib nagu muusika


Liitunud: 16 Jan 2004
Postitusi: 312
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Veeb 17, 2004 23:33    Teema: Vasta viitega

Jah, Hjarg - ainult teksti lugedes võime ülejäänu fantaasia abil kompenseerida, kuid ma rääkisin ühtlasi ka sellest, et see, mida sa mingi meele ajel suudad ette kujutada, sõltub sinu vastuvõtlikkusest just selle meele suhtes. Ja sellest, et teksti lugedes võid ülejäänud puuduvad meeltekomponendid küll juurde kujutada, kuid küsimus on selles, et kui sulle anda kõik meelekomponendid, kas oleksid siis võimeline tajuma midagi nendest kaugemale. Väga mugav on seda mitte teha, sest kõik on juba ette serveeritud - kuid samahästi võiks ju ka öelda, et teksti võib lugeda ilma muid meeli ette kujutamata ja sellega rahul olla. Lihtsalt üks tundub lihtsam kui teine. Meelte juurde lisamisel suureneb niiöelda paralleeltöötluse osa, millest iga komponenti eraldi võttes võiksid sa ju samamoodi midagi omakorda ette kujutada.
_________________
/>_<\
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
MTI



Liitunud: 13 Juul 2003
Postitusi: 216
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Veeb 19, 2004 01:38    Teema: Vasta viitega

kaptengalaktlan, osalt ma oleks sinuga nõus. Aga raamatut/animet/filmi ei anna lõpmatuseni läbi mõelda ja ette kujutada. See on ikkagi loodud inimese poolt ja hea vaeva ja tahte juures võid sa mitu korda raamatut läbi lugedes uurida kõik väiksemadki aspektid ja ideed läbi. Lõppkukkuvõttes oled sa siis kõik teadmised mis sellest raamatust saada võib enda harimiseks ära kasutanud.
Minu puhul on nii et ma suudan raamatule palju paremini keskenduda kui filmile/animele, see võib tulla sellest et järjest jutu lugemisega pead sa seda töötlema samal ajal ja ei hakka igav. Asi võib lihtsalt minus ka olla. Paljude tõeliselt heade raamatute ja animega on selline lugu et ühe korraga läbi vaatamisel/lugemisel on raske täielikult aru sellest saada. Seda peab mitu korda tegema, siis saab puzzle mõttes kokku panna, sest kõik tükid on ennem teada ja tuletatakse järjest meelde. Mul on tõeliselt halb mälu ja sellepärast ma pean uuesti osasid animesid vaatama, muidu läheb meelest ära.
Vastates küsimusele mis origiaalselt oli topic, oleneb animest, mõni harib mõni mitte. Täpselt sama lugu filmidega ja raamatutega. Filmid on enamjagu Lääne massitoodang ja midagi head sealt ei tule. Euroopa filmid pidid head olema. Osad vanad vene filmid on kah head. Igat tüüpi toodangu juures saab olla tõeliselt head ja tõeliselt halba/mõttetut toodangut. Head, sügava mõttega ja poolenisti meistriteosed on jah tõesti harivad, juhul kui sa poindile pihta mis on sulle esitatud puzzle tükkidena ja mille sa ise pead mõttes kokku panema. Osad animed on mind tõeliselt sügavalt mõtlema pannud (siinkohal tõstaks esile Neon Genesis Evangelion, mu lemmik).
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
pansomon



Liitunud: 26 Veeb 2003
Postitusi: 468
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Veeb 20, 2004 14:32    Teema: Re: Kas anime harib? Vasta viitega

Tsiteerin::
Seega sunnib lugemine aju, ja just fantaasia jms tegelvat ajupoolkera (see oli vist parem) intensiivsemalt tööle, samas kui keskmine telekasaade pakub võimalust vaid vaadata ja lasta ajul suures osas puhata.


oled sellega enam-vähem naelapea pihta tabanud. ja oleks see asi siis nii lilleline, et aju "puhkab". noh enam-vähem võiks seda asja võtta nii, et kui sa telekat vaatad, siis sa teed oma ajule sama, mida sa teed oma kehale siis kui terve päev diivanil lesid ja burgereid ja kartulikrõpsesööd.

ning siia tulevad veel juurde need tänapäeval aktuaalsed fight-club-tüüpi identiteediprobleemid (äärmuslikest juhtumitest lugeda nt raamatust Ameerika psühhopaat - samas võib ka filmi vaadata :))

aga ilma naljata - see teleka vaatamise psühholoogia on iseenesest üsna hirmuäratav asi. kui nüüd hakata mõtlema _massikultuuri_ tekkemehhanismidele ning tagajärgedele.

kunagi 1920-ndatel tegid kaks psühholoogi Kent ja Rosanoff ameerika inimestele assotsiatsioonitesti. ehk siis anti ette sada sõna ja inimene pidi automaatselt kirjutama juurde, millega miski sõna seostub. selle järgi siis enam-vähem vaadati, et kui palju tekib samasuguseid seoseid. kolm aastakümmet hiljem, 1950-ndatel tehti sama test samade sõnadega uuesti ameeriklastele. samasuguseid seoseid oli seekordses testis kolmandiku võrra rohkem. ning sel ajal olid massikommunikatsioon ning massikultuur veel alles lapsekingades.

mis selles halba on? ega paljude inimeste jaoks ei olegi. näiteks nende jaoks, kes töötavad reklaamitööstuses, poliitikas, avalikes suhetes jne. ühesõnaga nendes kohtades, mis eeldavad massidega manipuleerimist. ning põhimõtteliselt on see ühesuguseks muutumise protsess aluseks üldse tarbijakultuuri tekkimisele. loogika siin asja taga on lihtne - kui inimesed mõtlevad ühte moodi, siis on neid kergem mõjutada. rahvas muutub ennustatavaks - seega mõjutatavaks.

bah aitab kah teile salateadusest :) lähen parem sööma.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Antonius



Liitunud: 23 Märts 2004
Postitusi: 31

PostitusPostitatud: Nelj Märts 25, 2004 22:03    Teema: Vasta viitega

Salateadus? Mis ajast on massimeedia, inimeste mõjutamine salateadus? Minu teada on ta antiikne ja omab ka sellist nime, nagu demagoogia. LaLaLaa


Ise tahtsin ka tuua näiteks NGE, mille vaatamine on aidanud aju arendamisele mingil määral (arvan...). Nimelt mingil määral psühholoogiliste äärmuste jälgimine aitab meil mõista inimesi, I guess...

Üks fakt inimajust olla see, et mida rohkem me informatsiooni kogume, seda võimsamaks see muutub, nii et selles mõttes annab anime vaatamine ka mingil määral juurde... tarkust... vist.

Siis on keeleline pluss asjal juures - subtiitrite kaudu saadud inglise keel.

Üks pluss veel neile, kes kergesti innustuvad (mina olen üheks näiteks) - kui ma lihtsalt jooksen, teen ma seda tujutult (välja arvatud erijuhtudel). Kui ma jooksen, kehastudes end mõttes nt. Kouga'ks (Inu Yasha'st, ülikiire jooksja), jooksen ma hoopis suurema innuga, võib-olla ka kiiremini ja teen paremat trenni.

See oli aga väga erandlik näide ja sellesse tuleb üldiselt pigem suhtuda naeruga, kui näpu näitamisega.
_________________
Inimesi saab ligikaudu kaheks jagada - kiiremad, kes sageli teevad enne mõtlemist, ja aeglasemad, kes mõtlevad iga oma teo läbi.
Samas, kõik teevad vigu.
Ainult teisena mainitud inimtüüp teeb neid aeglasemini.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
HotPapa
banned


Liitunud: 25 Veeb 2003
Postitusi: 229
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Reede Märts 26, 2004 08:53    Teema: Vasta viitega

Antonius kirjutas:


Üks pluss veel neile, kes kergesti innustuvad (mina olen üheks näiteks) - kui ma lihtsalt jooksen, teen ma seda tujutult (välja arvatud erijuhtudel). Kui ma jooksen, kehastudes end mõttes nt. Kouga'ks (Inu Yasha'st, ülikiire jooksja), jooksen ma hoopis suurema innuga, võib-olla ka kiiremini ja teen paremat trenni.



Ma arvan, et igaüks on end ettekujutand mingi anime kangelasena või tegelasena ja see annab muidui energiat kõvasti juurde...
Mul oli näiteks selline juhtum, et peale Dear Boys´is vaatamist(anime kus on peategelasteks korvpallimeeskond)...tekkis mul eriti suur vajadus mängida korvi...kuigi see mäng ei meeldi mulle eriti.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
pansomon



Liitunud: 26 Veeb 2003
Postitusi: 468
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Märts 28, 2004 21:54    Teema: Vasta viitega

Antonius kirjutas:
Salateadus? Mis ajast on massimeedia, inimeste mõjutamine salateadus? Minu teada on ta antiikne ja omab ka sellist nime, nagu demagoogia. LaLaLaa


eks salateadus oli pisut naljaga öeldud, kuid demagoogia on pisut teine asi. demagoogia on rohkem lihtsalt puru silma ajamine ning mitte teadusharu. asi, millest jutt käis, on rohkem massipsühholoogia ning propaganda. nende asjade tudeerimine muudab märksa selgemaks paljud protsessid, mis meie ümber aset leiavad.
massipsühholoogiast rääkides peaks tegelt iga inimene lugema kasvõi gustave le boni vastavat raamatut, mis on vist isegi täitsa netist saadaval:
http://spartan.ac.brocku.ca/~lward/LeBon/LeBon_1895/LeBon_1895_toc.html
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Antonius



Liitunud: 23 Märts 2004
Postitusi: 31

PostitusPostitatud: Kolm Märts 31, 2004 20:33    Teema: Vasta viitega

off-topic:
minu meelest on massipsühholoogia ja propaganda demagoogia üheks alaliigiks. Demagoogia pole ka päris lihtsalt puru silma ajamine, demagoogia on üldse inimlik mõjutamine.

üks tõlgendus ühest netisaidist...
See on massidega manipuleerimine. Demagoog annab katteta lubadusi, petab, võltsib olevikku ja minevikku. Ta istutab inimeste pähe mõtteid ja tundeid, sõltumata nende sisust - see on ajupesu.

on-topic:
Hea teada, et ma pole ainus siis, kes selline anime fanboy on...
Kuigi enda ette kujutamine mõne anime-tegelasena pole veel eriline fanboy-lus, pigem on seda see, kui sa kannad nt. Inu Yasha pildiga aluspükse vms...

Üks asi veel - anime võib anda igasuguseid ideid neile, kes tegelevad omaloomingu kirjutamisega. Mitte ei mõtle ma plagiaadi võimaluse tekkimist (et kirjanik hakkaks lihtsalt anime-sarja ümber kirjutama ja sellega "haritumaks" ja rikkamaks saada), vaid lihtsalt ideid jms.
_________________
Inimesi saab ligikaudu kaheks jagada - kiiremad, kes sageli teevad enne mõtlemist, ja aeglasemad, kes mõtlevad iga oma teo läbi.
Samas, kõik teevad vigu.
Ainult teisena mainitud inimtüüp teeb neid aeglasemini.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Märts 31, 2004 22:32    Teema: Vasta viitega

Antonius kirjutas:
off-topic:
minu meelest on massipsühholoogia ja propaganda demagoogia üheks alaliigiks.

pigem vastupidi, kuna massipsühholoogia on ikkagi teadus mis käsitleb inimmasside üldist käitumist, mõtlemist ja emotsionaalset osa, aga demagoogia on rohkem inimeste mõjutamine oma eesmärkide saavutamiseks, seega ainult osa sellest üldisest.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Antonius



Liitunud: 23 Märts 2004
Postitusi: 31

PostitusPostitatud: Kolm Märts 31, 2004 23:07    Teema: Vasta viitega

ruri kirjutas:
pigem vastupidi, kuna massipsühholoogia on ikkagi teadus mis käsitleb inimmasside üldist käitumist, mõtlemist ja emotsionaalset osa, aga demagoogia on rohkem inimeste mõjutamine oma eesmärkide saavutamiseks, seega ainult osa sellest üldisest.

Kas ei saa seda võtta nõnda, et demagoogia on üleüldse inimeste mõjutamine oma eesmärkide saavutamiseks, massipsühholoogia see-eest selle alaliik - inimmasside mõjutamine? Igalt poolt olen nii õppinud...(panen inimesi siin lihtsalt kordama üht ja sama lauset... emm sori)
_________________
Inimesi saab ligikaudu kaheks jagada - kiiremad, kes sageli teevad enne mõtlemist, ja aeglasemad, kes mõtlevad iga oma teo läbi.
Samas, kõik teevad vigu.
Ainult teisena mainitud inimtüüp teeb neid aeglasemini.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Apr 01, 2004 00:35    Teema: Vasta viitega

Antonius kirjutas:
Kas ei saa seda võtta nõnda, et demagoogia on üleüldse inimeste mõjutamine oma eesmärkide saavutamiseks, massipsühholoogia see-eest selle alaliik - inimmasside mõjutamine? Igalt poolt olen nii õppinud...(panen inimesi siin lihtsalt kordama üht ja sama lauset... emm sori)

psühholoogia, ja ka massipsühholoogia kui psühholoogia alaliik, ei ole minu teada inimeste mõjutamiseks otseselt, vaid eksisteerib kui teadus mis uurib inimeste mõtlemist, käitumist, emotsioone ja muud sellist kraami (massipsühholoogia teeb siis seda inimmassiga). ja teeb seda üldiselt, mitte ainult ühest kitsast vaatepunktist - minu kasust - lähtudes. seega ma ei saa kuidagi (massi)psühholoogiat, kui üldist teadust, vaadata millegi piiratu alaliigina (umbes nagu, et meie maakera sees on veel üks maakera mis aga on meie maakerast suurem). demagoogia sisaldab, st õigem oleks öelda kasutab, küll psühholoogiat, aga see ei tee psühholoogiat veel demagoogia alaliigiks.

minu nägemus asjast...

ja tagasi minnes teemasse... err... see läheb ka vist mööda, aga noh...

hjargi ettekujutamise ja fantaasia jutu peale ütleks, nagu see alati käib, see sõltub ikkagi isikust, sest näiteks minu puhul sobib täiesti ilusti kaptengalaktlani lause "kuid samahästi võiks ju ka öelda, et teksti võib lugeda ilma muid meeli ette kujutamata ja sellega rahul olla." ei mingit üleliigset segamist lugemisel ja kindluse ehitamist, vaid keskendumine lugemisele ja stoorile ning vahel pärast lugemist natuke ehk jutu ja seal toimuva üle mõtlemist. st mina ei fantaseeri niimoodi asju kokku nagu hjarg.

ja lisaks veel vastuväide hjargi markantsele näitele: kui sul on pimedas natukenegi silmanägemist, siis võib selle põhjal palju hullemaid hirme hakata ette kujutama. ning kuhu sa ikka peitu poed - ikka teki alla kus kuulmine on küll summutatud, aga olemas, kuid nägemist pole üldse.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> üldine Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele 1, 2  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: