OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

OTSIN anime filmi nime mida nägin 30 a tagasi...

 
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> üldine
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
ardisala



Liitunud: 9 Apr 2014
Postitusi: 5

PostitusPostitatud: Kolm Apr 09, 2014 17:28    Teema: OTSIN anime filmi nime mida nägin 30 a tagasi... Vasta viitega

Mul oleks küsimus ühe animafilmi kohta.

Ehk siin keegi oskab öelda...
Nimelt 80-nendatel kui ma olin teismeline ja Rakveres toimus selline asi nagu filmiklubi ja käisime klassiga kohalikus kinos "ILO" multikaid vaatamas.
Mulle on jäänud meelde üks film, mida olen püüdnud kõikjalt tulutult otsida.
Seal üks poiss nagu püüab murda mingit needust... Tal on ka mingi väike loomake... Ja siis on selles mingi surnupealuuga amulett ja filmi lõpus poiss jookseb mööda treppe kõrgeimasse torni ja esimesed hommiku päikese kiired amuletile paistes võiksid murda needuse.... film lõpebki õnnelikult nii et torn on langemas pikali, poisil amulett käes ja päikesekiired saabusid ja needus murdus....

Ühesõnaga see oli üle 30 aasta tagasi kui seda nägin... LaLaLaa Tahaks nostalgialaksu saada LaLaLaa

Tervitades Ardi Haapsalust
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
cenorig



Liitunud: 14 Sept 2006
Postitusi: 1695

PostitusPostitatud: Nelj Apr 10, 2014 19:32    Teema: Vasta viitega

Aitaks, kui sa täpsustaks, et millal 80ndatel. Kas alguses või keskel või lõpus? Mina sellel kümnendil küll eriti ei tegutsenud ega oska tolle aja kohta midagi öelda, aga usuks, et filmid päris paari aastaga välismaalt ekraanile ei jõudnud. Seega kui sa nägid 80ndate keskel, siis ilmselt pärit seitsmekümnendate lõpust.

Ega ma seda filmi ei tea muidugi, aga see aitaks otsingut korrastada. Meil vanemaid inimesi pisut vähe ka, kes säärast asja first-hand mäletaksid. Trash enam ei käi siin, aga keegi võiks talt küsida, ta on vanu animesid vaadanud küll.
_________________
xyz
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
AndreS



Liitunud: 3 Märts 2007
Postitusi: 548

PostitusPostitatud: Nelj Apr 10, 2014 21:23    Teema: Vasta viitega

Mulle meenus esmalt disney The Last Unicorn.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Sato-chan



Liitunud: 7 Jan 2004
Postitusi: 836
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Apr 10, 2014 21:55    Teema: Vasta viitega

AndreS kirjutas:
Mulle meenus esmalt disney The Last Unicorn.


See ei ole Disney though.
See oli tehtud mingi suht tundmatu Ameerika firma ja Jaapani animatsioonifirma Topcraft'i koostöös.
Millegi pärast ma arvan, et ükssarvik ise ja see hiigelsuur põlev pull (sellest nägin ma väiksena veel hiljem õudusunenägusid) oleksid siis postitajal ka meeles, kui see see film oli. Nende ümber kogu lugu tiirles.

Kahjuks ei oska ka midagi paremat pakkuda...
_________________


Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
ardisala



Liitunud: 9 Apr 2014
Postitusi: 5

PostitusPostitatud: Reede Apr 11, 2014 14:33    Teema: "The Last Unicorn" see ei ole... Vasta viitega

Filmi "The Last Unicorn" olen näinud ja see se film ei ole...
Samuti olen püüdnud korduvalt tulutult Google pildiotsinguga leida, aga ei ole siiani üles leidnud... Pakun et ma nägin seda ajal 1979-1981 paiku kui olid need olümpiamängud ja Eestis oli ka purjeregatt jne...

Netis leidsin sellise toreda raamatu nagu Jaapani animatsiooni entsüklopeedia. Selles piltidena ei tundnud filmi ära....

Selles on 898 lk, PDF fail on suht 127 Mb ja vaatamiseks sobib acroReader 9.4.0.195
Saad seda siit: http://ardisala.planet.ee/failid/The.Anime.Encyclopedia.Japanese.Animation.Since.1917.pdf
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
SSJ_Silver
ei piinle enam


Liitunud: 7 Dets 2006
Postitusi: 1013
Asukoht: Tallinn/San Diego

PostitusPostitatud: Kolm Mai 07, 2014 23:20    Teema: Vasta viitega

Võtsin tunnikese ja sirvisin ka ise internetiavarusi, ning kahjuks vastet ei leidnud, kuid soovitaks selle otsingumootori abil otsida: http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=search .

Kui eeldada, et mälu võib petta, siis pakuksin, et võiks olla üks neist:

http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=1859
http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=5292
http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=2209

Tõenäoliselt ei ole, aga andsin oma panuse. Edu otsingutel!
_________________

"White clouds rush under us, cold winds brush against our cheeks, together up here in these blue skies we can fly as high, and as far as our hearts will take us."
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
ardisala



Liitunud: 9 Apr 2014
Postitusi: 5

PostitusPostitatud: Nelj Mai 08, 2014 22:57    Teema: Vasta viitega

http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=2209

Ei olnud...

https://www.youtube.com/watch?v=4pBjf9dcYZ4


Minu multikas oli poisstegelasel mingi loomake kogu aeg ühes ning lõpus on torni langemine....

wink
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
cenorig



Liitunud: 14 Sept 2006
Postitusi: 1695

PostitusPostitatud: Reede Mai 09, 2014 17:47    Teema: Vasta viitega

Võib-olla kohatu küsimus, aga oled sa ikka kindel, et tegemist just jaapani animatsiooniga oli?
_________________
xyz
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
ardisala



Liitunud: 9 Apr 2014
Postitusi: 5

PostitusPostitatud: Reede Mai 09, 2014 19:53    Teema: Vasta viitega

Niipalju mäletan küll et enne filmi räägiti Jaapani teemal... Tollesse ajaperioodi jäid paljud uued täispikad animatsioonid mida naljalt mujal maailmas täispikkadena ei tehtudki... Näiteks uudsena oli ka "Väike Merineitsi" mis oli alaealistele lubamatu sest sisaldas alasti rinnaga pildikest filmis... LaLaLaa a mu ema siis võttis mu ise kinno kaasa...

Põhi-pointid mis meeles on pealuuga amulett, mingi väike loomake poisil kaasas aitamas (ühes kohas too hammustas pahalast sõrmestki), lõpus jooks-ronimine torni otsa ja kui see alla langeb siis esimesed päiksekiired paistsid amuletile ja kurjuse vägi purunes.... Happybunny
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Sato-chan



Liitunud: 7 Jan 2004
Postitusi: 836
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Dets 15, 2014 23:39    Teema: Vasta viitega

Pakun välja Disney filmi The Black Cauldron.
Lampi sattusin mingi treileri peale. Igatahes seda nähes meenus see teema.
Worth a shot.
_________________


Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
ardisala



Liitunud: 9 Apr 2014
Postitusi: 5

PostitusPostitatud: Teis Dets 16, 2014 18:58    Teema: Vasta viitega

vaatasin youtuubist... paraku The Black Cauldron pole see film ... noormehel oli väike loomake ka ja mingi pealuuga amulett oli ka mängus...
Aga tänud meeles pidamise eest.. LaLaLaa
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> üldine Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: