OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

2013 Suvel välja tulevad animed.
Mine lehele Eelmine  1, 2
 
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
erik_schults



Liitunud: 22 Aug 2007
Postitusi: 1070

PostitusPostitatud: Laup Juul 13, 2013 19:26    Teema: Vasta viitega

Leidsin paar sarja, mida vaadata suvel välja tulnud animedest.

Blood Lad - On siiamaani küsimärgi all. Ei tea kui hea see saab olema, aga esimene osa oli küllaltki meeltlahutav, et seda mitte droppida.

Silver Spoon - Sarnane mingil määral Moyashimonile, ning see on positiivne. Aga tuleb öelda, et see huumor ei läinud mulle eriti peale. Manga tundub kuidagi meeldivam kui aus olla. Aga Anime ise on küllaltki hästi tehtud.

Dangan Ronpa - Action alles algas teisest episoodist, kus kohe alguses sai 2 venda surma. Anime ise on küllaltki imelik, ning see tuletab hästi natuke ''Doubti'' meelde.. Kuigi see on rohkem shouneny. Väga tüütu on muidugi, et seal on veri mingi neon-lillat värvi ja peategelane on samuti natukene bländ.
_________________

Anime-Planet.com - anime | manga | reviews


Viimati muutis seda erik_schults (Reede Juul 19, 2013 16:16). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
EvilKatarn



Liitunud: 16 Jan 2011
Postitusi: 43
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Juul 14, 2013 13:34    Teema: Vasta viitega

Kui enne suhtusin Dangan Ronpa animusse ettevaatliku positiivsusega, siis tänaseks on see kadunud. Kogu seda "11037" teemat ei jaksa ma teist korda elus välja kannatada ning kogu müsteerium mõrva ümber on vaatajale lahendamiseks võimatuks tehtud. Näidatakse lihtsalt ükskõikne hulk stseene ja sündmusi, millede olulisus on vaid algallikat mänginutele selge.

Väga õnnetu adaptatsioon. 12 episoodiga ei saa seda lugu edasi kanda.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Clawson
Manlius Maximus


Liitunud: 25 Jan 2008
Postitusi: 393
Asukoht: Enamasti Märjamaa

PostitusPostitatud: Reede Juul 19, 2013 16:12    Teema: Vasta viitega



Kuna Imoti animeööl ei vaadatud kõiki animeid, siis võtsin selle tänamatu töö enda kaela ja vaatasin sõpsidega ülejäägid ära. Tulemused on pildil näha.
*Joon graafikus näitab õhtu kvaliteedi trendi.
_________________
Agressiivne isemõtleja ja multikulturist. Arbitraarseid ja potentsiaalselt ebapädevaid mõtteakte produtseeriv subjektiivne demagoog ning kantseliidi propageerija. Challenge accepted! Suffer not the brony to live.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
ShinNatsume
Robin, komadori


Liitunud: 12 Juun 2007
Postitusi: 1785

PostitusPostitatud: Esm Aug 05, 2013 15:38    Teema: Vasta viitega

Gatchaman Crowds on päris cool, kuigi plot tundub veidike lappesse minevat.

edit: vaatasin 4. osa just ära, tuletab kinda [C] ja accel world meelde ja mitte ainult sarnaste conceptide tõttu. Praegu seisuga jääb mulje, et sarnaselt neile kahele ei kavatse gatchaman crowds oma potensiaali ära kasutada. Siiani on veel mingil määral nauditav, kuid võiks tunduvalt parem olla.


Viimati muutis seda ShinNatsume (Reede Aug 09, 2013 20:35). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
cenorig



Liitunud: 14 Sept 2006
Postitusi: 1695

PostitusPostitatud: Reede Aug 09, 2013 19:57    Teema: Vasta viitega

Kuigi plaan kõike vaadata puudus, siis juhtus ometi nii, et ilmumisel vaatasin ühe ja päeva pärast teise ja nii sai palju halba pikema aja peale ära jaotatud, nii et lõpuks saigi igale uuele nimetusele (v.a järjelood, mida on kusjuures õige mitu) pilk peale heidetud. Lubasin endale, et kirjutan seekord lühemalt, aga tekstimüriaad on tulemas nii või naa.

Jagan animed üldjoontes kolme gruppi - the good, the bad, the ugly. See on 1/? osa seeriast, millal järgmised tulevad, ei tea. Äkki ei tulegi. Praegu igatahes hooaja halvimad animed suvalises järjekorras ehk mis sellesse posti ei kuulu, on järelikult minu maitse järgi parem kui väga halb. Ja see ei ole hea. Isegi rahuldav mitte.

The Ugly

Kitakubu Katsudou Kiroku

Küllap on teilegi silma jäänud, kui mõnes koolianimes huvialaringidega liitumise aegu vastab keegi teravmeelsem: "kitakubu" - "Kojumineku klubi", mis omab umbes sama tähendust nagu tugitoolijalgpall trennina. Ehk siis ninatark ei mõtlegi mingi klubiga liituda, vaid eelistab tundide lõppedes käbedalt koolist lahkuda. Selles sarjas on nali aga selles, et kitakubu on tegelikult olemas - oma klubriuumi, juhataja, laekuri jm vajalikuga. Tundub naljakas?
Oijah. Kui juba idee maitselage paistab, siis peaksite vaid teostust nägema! Nii huumorivaest komöödiat ei ole ammu nähtud. Tüüpiline jaapani huumor, kus situatsiooni ("Siin on meil X") ootamatult pea peale pöörav lause ("Ehe, X on hoopis Y") on sket¹i algushetkedel ettenähtav ning mille tulekule järgneb tsukkomi osa täitva peategelase poolt nalja sisuline kordamine selle lahtiseletamise kaudu (karjudes, kurjustades ja higitilk põsel: "bläbläblä, agasiistapolejuX!!!").
Mulle meeldis üks hetk, kus neljandat seina lõhkudes väideti eelarve lõhki läinud olevat, millele järgnes 10 sekundit animatsiooni toormaterjalis (key frameidena). Aga mulle üldiselt meeldivad sellised asjad... Nunnu hülgepoeg oli ka seal... Rohkem suhkruteri tõrvavaadis ei leia.
1/5


Fantasista Doll

Vot nii juhtub, kui vaadata sarju suvaliselt, vähimatki filtriteerimist rakendamata. Võib sattuda sarjade otsa, mille puhul oleks piisanud pildist ja sisututvustusest mõistmaks, et see ei huvita mind ega hakka kunagi mingil viisil huvitama.
Sisust. Tüdruku kotti pistetakse mobiiltelefoni meenutav masin, mille sees kaardid. Keegi hakkab tüdrukut jälitama, tüdruk kuuleb hädas häält, mis pakub talle abi, tingimusel et sõlmitaks salajase häälega leping. Edaspidi saab tüdruk tollest masinast kaarte välja tõmmata, need aga muutuvad elusuuruses "nukkudeks", kes vajalikud loomulikult selleks, et teiste "nukkudega" võidelda - sest otseloomulikult on sarnaste kaadervärkide otsa sattunud ka kalgima südamega inimesed.
Mõistan küll, et iga ¾anri on võimalik vaadatavaks teha, aga FD puhul see õnnestunud pole. Ma ei pahanda väga, sest ilmselt on see väikestele tüdrukutele suunatud, kujutatakse ju tavapärast soovunelmat, kus noor neiu saab endale ilusad ja vanemad kaaslased, selles shows nukud, kes on nii kaitsjaks kui sõbraks. Kusjuures selle kaadervärgi andjaks oli, nagu episoodi lõpus roosikimbulises stseenis avaldatakse, keegi salapärane maskiga mees. Pole ka vanadele pervertidele suunatud fanservice'it, kui mõni rinnakam tegelane välja jätta. Oot, aga mis kuradi pärast see siis keset ööd eetris on? Misiganes.
1/5


Brothers Conflict

Neiu juhtub kolima majja - vabandage, vaatamisest on mõni nädal möödas ja täpset motivatsiooni ei mäleta - kus ootavad teda kaksteist kasuvenda. Seal on noor lavaiidol, tõsiseilmeline shintopreester, nunnu shota, lipsustatud jurist, vana klassivend - lühidalt igale maitsele midagi ja kõik loomulikult hästi kenad. Huumori eest kannab hoolt rääkiv orav. Osa lõpuks on esimene armastusavaldus juba käes ja miski mu sees ütleb, et see ei jää viimaseks.
Äraspidine haarem, mis võimaldab minul sihtgrupist erineva soo esindajana ¾anrit kogu selle inetuses näha. Ehk siis oleks seal poiste asemel tüdrukud, oleksin mingil määral mõjutatud armsast tegelasdisainist või tooksin õigustusi, kuidas mu süda sarja vaadates põntsub. Aga ka tol puhul ei annaks ma rohkem kui 1/5, sest stsenaarium on lihtsalt nii läbipaistvalt kehv, et palistab kuldäärisega terve ¾anri absurdsust ja madalalaubalist eesmärki - enesesisestust kui vaimset masturbatsiooni - , nii et ka vaegnägijal on raske varjata end tõe eest ja kujutatada ette, et "siin on midagi rohkemat".


Gifuu Doudou!! Kanetsugu to Keiji

Lugu kahest sõbrast ja endisest samuraist, mille on kirja pannud ja mille valmimist jälgib oma mehise pilguga Tetsuo Hara, Hokuto no Keni legendaarne autor. Sarja see pilk kahjuks ei päästnud.
Hoiatus arenenud ilumeelega vaatajaile - visuaalselt on tegu hirmsa käkiga, mis sobiks pigem pachinko-masina vaheklipiks kui teleekraanile. Studio DEEN kasutab animatsiooni minimaalselt, taustajoonistused on odavtööjõu maiguga, värvipalett lame ja kõige tipuks pole ka tegelasdisain eriti meeldiv.
Ma ei oska öelda, millest anime jutustama hakkab, kuid esimene osa koosnes laias laastus kolmest lookesest, mis kõik tunduvad mingil määral tolleaegsete lühijuttude adaptsioonidena. Seletan.
Esmalt valmilaadne ekspositsioon, kus üks samurai vastvalminud hoone sammast kirvega hammustab. Peoperemees pärib temalt ärritunult kuid viisakalt, et kuigi härra on tuntud ekstsentrilise käitumise poolest, siis mis ometi võis olla tema teguviis. Lavale ilmub teine pealkirjas nimetatud samurai, kes seletab, et rahulolu on isiku kurjeim kaaslane ja kui majas juba üks arm olemas, ei saa rahulolu enam saabuda ega mandumiseni viia. Ei olnud eriti teravamõtteline.
Teiseks on pildike peategelaste esimesest kohtumisest, kus üks laseb teise pihta miili kauguselt noole, mida ümbritsev aura siis tiigriks muutub. Seega on sarjas kas üleloomulikud võimed või kujutatakse allusioone tõmmates vägitegusid piltlikult, igal juhul halb märk.
Kolmandaks pikem lugu sellest, kuidas üks samurai geishadele biwat mängib, teine teda kuulab, ja siis mingid töllid lõpuks ründavad neid. Huvitav, et biwamäng, mille rahulikku heli vaid paari märkusega rikuti, kestis sõna otses mõttes üle kahe minuti. Ei kõla just palju, aga pooltunnipikkuses animes annab selline ajakasutus igale vaatajale jõuliselt tunda. Olen kindel, et nii mõnedki laud sulgusid niigi igava episoodi jooksul tol hetkel pikemaks ajaks, aga mina nautisin seda stseeni ja vähekasutatud ideed, et ka animes võib sel viisil luua huvitava õhkkonna, mille eesmärk polegi enamat kui vaid tolle õhkkonna loomine.
Kokkuvõttes mitmest stiilist kokku segatud, oli nagu ehk midagi samurailugudest ja midagi JoJo-laadset, aga igast otsast mäda.
0/5


Hyperdimension Neptunia

Selmet JoJo uuele hooajale aega kulutada, on David production ette võtnud adaptsiooni videomängust, kus napilt rõivastatud tüdrukuteks antropomorfiseeritud mängukonsoolid Geemugyoukaid (tõlkes Gaimindustrid) valitsevad ja selle probleemidega tegelevad (esimese osa näitel on probleemideks muuhulgas seeliku alla hüppavad ja keha lakkuvad critterid).
Kusjuures sarjast ma konsoolidele mingit vihjet ei leidnudki, kui planeedi nimi välja arvata - või siis et üks neiu kasutab juukseklambritena d-pade. Oleks konsoolideks-tegelasteks ka meile tuntud xbox, PS3 jt, leiaks metahuumorit vähemalt paari irve jagu, aga siin on firmamärgidki välja mõeldud, mis paneb küsima, et miks siis üldse selline lähenemine.
Ei olnud midagi huvitavat ega ilusat, oli täpselt nii halb kui antropomorfseid ükskõik-mis-asju ja õrna ecchit sisaldav sari olla saab.
0/5


Inu to Hasami wo Tsukaiyo

Tutvume peategelasega, bibliofiilist poisiga. Elult ta palju rohkemat tahagi, kui oma rõõmuhetki kauni kirjanduse seltsis mööda saata. Kahjuks läheb lugu teisiti ning baaris toimunud relvastatud röövi käigus saab ta õnnetu kõrvalseisjana surma. Ositi. Tema hing avastab end äkitselt puurivõre tagant, jäsemed moondunud käppadeks, saanud on temast koer. (Koeraeluga harjumine võtab tal tervelt minuti aega, kuid väljavaade, et ta puuris olles lugeda ei saa, teeb poisi meele süngeks.) Olukorra leevendajana ilmub tüdruk, kes temaga suhelda mõistab ning koera endale ostab; vihjatakse muidugi sellele, et tüdrukul on kogu looga (ma ei tea täpselt, mis looga, aga küllap siin mingi lugu ikka on) rohkem pistmist, kui pealtnäha paistab. Vihma käest räästa alla - tuleb välja, et tema uus omanik on sadist, seda mitte psühhopatoloogises, aga pigem seksuoloogilises mõistes, sest talle meeldib hirmsasti koerakest kinni siduda ja kääridega ähvardada ning lausa lõikuda. Kui mu faktikuiv kirjeldus atmosfääri edasi ei kanna, siis kirjutan välja: tegu on komöödiaga. Minu meelest pole koera piinamises küll midagi naljakat, see on ikka päris hirmus.
Stuudioks Gonzo, mis juba viitab, et sari eriti hea pole, huumorit oli ka vähe ja parim kompliment minu poolt oleks, et OP ja ED olid... värvilised. Okei, see selleks, ma sooviks hoopis teisel teemal peatuda - nimelt kääridel. Et siis mis värk nendega ikkagi on? Selles sarjas pole nad esindatud mitte tobedusena minu poolt kirjeldatud ja kirjeldamata jäetud virvarri seas, vaid terav tarbeese on aukoha leidnud pealkirjas (anglitseeritud kujul lausa "Dog & Scissors") ning esineb ka algus- ja lõpuloos. Meenub kevadine "Crime Edge" ja mõne aasta tagune "Nazo no Kanojo X", kus kaksikterad ka oma rolli mängivad. Ka Catchaman Crowdsis on ühe peategelase relvaks just suured käärid. Kääride vanim ülesastumine võtmerollis on minu mälus Kazuo Umezu õudusantoloogia 神の左手, 悪魔の右手 (Jumala vasak käsi, kuradi parem) esimeses loos aastal 1989. Seal toovad õnnetutele lastele needuse kaela jõemudast uhatud roostesed käärid, mis kunagi mingile käärimõrvarile kuulusid ja nüüd iseseisvat elu elavad.
Mind paelub küsimus: miks käärid? Tegemist on läänes täiesti teisejärgulise tarbeesemega, teiste terariistade kõrval pole käärid relvavalikul sugugi optimaalsed. Äkki on käärid Jaapanis kunagi tähtsamat rolli mänginud või olid nad kunagi eelistatud relvana kuna näiteks mõõka talupoeg ju omada ei tohtinud? Pealiskaudne otsing paistis mind lolliks pidavat. Tänapäevane seadusandlus Jaapanis suhtub kääridesse sama karmilt, kui muudesse teradesse, nii et ka seal ei peitu iva. Palju bakalasi käib ülikoolis tõusva päikese maa kultuuri uurimas - säh teile kursusetööd ja ärge väitkegi, et sellest on kuidagi mõttelagedam kirjutada kui näiteks Edo-ajastu bunrakunukkudest! Nii et ootan igasugust põnevat tagasisidet, kes vähegi arvab seda anda oskavat. Seni pean seda kultuurifenomeni seletama moega - et käärid on teatud seltskonna jaoks armsad, nii nagu kihvad, sabad, valged silmaklapid jms.
Ah jaa, 1/5


Järgmisel korral siis "The Bad" ehk ausamalt "The Meh". See tuleb animede poolest pikem, tähemärkide poolest lühem, sest seal on animed, mis mingit muljet ei jätnud. Ehk polnud ei lõbus ega valus vaadata.
_________________
xyz
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
cenorig



Liitunud: 14 Sept 2006
Postitusi: 1695

PostitusPostitatud: Püh Aug 18, 2013 00:08    Teema: Vasta viitega

Noh, vaatame siis seda keskpäraste sarjade nimistut.

The Bad

Rozen Maiden Zurückspulen
Ma küll lubasin, et ühtegi järgsarja ei vaata, kuid polnud tollal kindel, kas tegu on järjega või mitte. Ilmselt on, sest esimene osa oli põhimõtteliselt üks suur infotulv. Tutvustatakse pea kõiki varem tuntud tegelasi, nende päritolu ja eesmärke, osa teises pooles juba esimesed neist surevad. Kuuldavasti hakkab lugu arenema siiski eelnevast erinevas suunas.
Kuna ma Rozen Maidenit kunagi vaadanud pole, ei alusta ka keskpaigast. Ning ega avaepisood huvi ka tekitanud, ainult suurt segadust.
Leidub kena animatsiooni, ka tegelasdisain on ilus, rahustavalt hellades toonides, palju etem kui vanemates seeriates.
2/5


Danganronpa The Animation.
Hooaja videomänguadaptsioon tuleb sama re¾issööri paberilt, kes vastutas ka Devil Survivori ja Persona adaptsioonide eest. Kuna ma ise nendest mängudest midagi ei tea, ei oska ma ka animeversioone õigel tasemel hinnata, aga kuulu järgi on tegu käkkidega. Midagi head siit seega loota pole.
Anime toimub koolis, kuhu kogunenud kümmekond õpilast on oma ala tipud; aladeks ujumise, programmeerimise jms kõrval ka näiteks gängiliider, ennustaja ja peategelase puhul otseselt õnn. Nad avastavad end aga ühtäkki maailmast eraldatuna, nende ette ilmub kaisukaru meenutav olevus Monokuma (kuri ja ülivõimetega, umbes nagu Bokurano Dungbeetle), kes annab teada, et vabadusse pääsemiseks tuleb ise teolt tabamata jäädes tappa üks saatusekaaslane. Edaspidi peaks tegu olema mõrvamüsteeriumite lahendamisega Battle Royali tagasihoidlikumas versioonis. Mõned huvitavad nurgad sel sissejuhatusel olid, kuid üldiselt jäi sellise tunde varju, et tegu looga, mida juba teistes ja palju paremates vormides nähtud.
2/5


Genei wo Kakeru Taiyou ~ Il Sole Penetra le Illusioni
Madokamaiguline (st sünge ja depressiivne) mahou shoujo. Ma ausalt öelded ei oskagi rohkem midagi välja tuua...
Kui Madoka meeldis, siis meeldib see ka... ? Võib-olla? Minule samas Madoka meeldis, aga see sari ei tõmba kuidagi kaasa, tegelased jätsid täiesti külmaks.
Animatsioon on hea, aga mitte midagi hämmastavat.
Kui keegi soojalt soovitaks, siis vist võiks järgmiseidki osasid proovida.
2/5

ServantxService
Nagu Töötukassa tellimuse peale tehtud õppevideos, algab anime pikema sissejuhatuseta mingi ebamäärase riigiasutuse kontoris, kus kolm radikaalselt erineva iseloomuga tegelast oma proovipäeva alustavad. Järjepanu tekkivad situatsioonid ongi nagu õppebro¹üüris peatükist "milleks valmistuda tööd otsides".
Ehk teen ma sarjale liiga ja see liigub teises suunas, bürokraatide igapäevatööd ilmestades. Jah, ilmselt liigubki. Kuid ega huumor suurem asi polnud, tüüpilised animenaljad, nii mitu korda nähtud-kuuldud...
1/5

Kamisama inai Nichiyoubi
Põhikoolipoisi kirjanduskatsetused. Olemuselt, mitte sisult. Sisult räägib maailmast, millest Jumalal ühel hetkel villand sai - ta lahkus direktoritoolilt ja jättis kõik alatiseks nii nagu on, nõnda et inimesed polnud enam võimelised surema ega sünnitama. Inimesed siiski haavadest ei pääsenud, ka peata isik veel elab, kuigi ei liigu, ning nende tõsisemate juhtumite jaoks on Haukaevajad, kes ainsana suudavad inimesi mattes ja sõnu peale lugedes neile viimse une tuua.
Ma parem räägin, mis sari on olemuselt, ehk siis miks stsenaarium nii ajuvaba on. Esmalt häirib mind see, et säärane äraspidine maailmakord inimeste elus ja toimetustes kuidagi silma ei hakka - kuigi Jumala "lahkumine" toimus kõigest viieteistkümne aasta eest, on kõik business as usual, meile tavapärane maailmapilt on moonutamata. Idee pakub tohutuid võimalusi mõttetööks: mis oleks kui? Kuid idee on kasutamata. See selleks, ma olen ammu lakanud unistamast, et mõni anime ka taustmaailma sügavusest hoolida võiks. Kuid tõsiselt närib mind see, et kui tundmatu tegelane 1 tapab tegelase 2 kodukülas kõik elanikud, siis läheb 2 juba osa lõpus erilise põhjenduseta tegelase 1 kannul sealt välja. Teises osas on midagi veel lollimat - üks valmistub tapma teist, kuid viimasel hetkel ilmub päästjana kolmas. Esimese ja kolmanda vahelise jõukatsumise lõpptulemusena pöördub olukord 180 kraadi: kolmas hoiab mõne minuti möödudes teisel relva oimukohal, hoolimata sellest, et pantvang, keda teine pool just tappa püüdis, ei tundu mingitpidi loogiline vahetuskaup. Tegelaste kaootilist käitumist leidub edaspidigi ning mingit seletust sellele pole. Ma ei tea, äkki on asi minus.
2/5


Fate/kaleid liner Prisma Illya
Kui sind huvitab, mis juhtuks, kui mõned F/SN universumist tuttavad tegelased eesotsas blondi loli Illyasviel von Einzberniga tegutseksid hoopis maailmas, kus graalisõdade asemel on lahingud mahou shoujode vahel, siis on see anime sulle. Värvilised kleidid, võlukepikesed, transformatsioonistseenid: kogu kompott on olemas.
Kahjuks huvitasid F/SN tegelased mind vähe juba koduses universumis, saati siis veel võõras külas...
Aga disain ja palett on kenad!
1/5


Love Lab
Ilmselt üks paremaid slice of life komöödiaid sel hooajal. Mitte parim, aga teisel kohal kindlasti. Samas konkurents on väike ja vilets, nii et esimene lause on sisult üpriski tühi väide. Kuid naerda ma keskmisest rohkem sain ja see pole enam sisutühi väide vaid aus fakt. Pole välistatud, et edasi vaatan.
Seal on mingid yuri alatoonid, ilmselt mitte tõsised, aga rõhk teemal ikkagi on. Re¾issöör Masahiko Ohta ja enamiku stsenaristide näol on YuruYuri tiim kokku tulnud, nii et viimase fännid võivad siitki ehk midagi leida. Animatsioon on hea, suvalise teleshou kohta meeldivalt sujuvate liigutustega.
3/5


Makai Ouji - devils and realist
Jõuka pere võsuke leiab maja keldrist salajase ruumi, milles asub Põrguga ühendust omav loitsuring. Hooletusest saab see verega määritud ja sedaviisi deemon välja kutsutud. Ta avaldab poisile saladuse - poisi soontes on kuningas Saalomoni verd, see teeb temast Valija, kes määrab uue põrguisanda. See ei jää allmaailmas saladuseks ning kuna enamik deemoneid tema õnnistust pigem väevõimuga võtta tahavad, tuleb poisil nendega rohkelt maid jagada.
Mind häirib, et kui mingis teoses keegi ennast "realistiks" tituleerib - siin teeb seda peategelane, lisades, et "maailmas pole ühtegi nähtust, mida ei saaks valemina väljendada" -, siis ei suuda ta mingil juhul aktsepteerida oma infokogumisse midagi tundmatut "reaalsuse" uue tahuna, vaid peab kindlasti silmad kogetu ees sulgema. Pealegi ei välista miski, et ka deemoneid ei saaks valemina väljendada, kui nad eksisteeriksid, siis saakski. Selline kitsas mõttemaailm on muidugi ka päris elus kohatav, kuid eriti nilbe on see käesoleval puhul (anime puhul, kus "realist" pole mitte niisama tegelast värvikamaks muutev iseloomuomadus vaid pealkirjaväärseks peetud definitsioon, ehk peategelane on defineeritud ennekõike ja üle kõige "realistina"), kus poiss ilmselge ja silmnähtava ees pikalt põikpäine on, seejärel aga käitub üleloomuliku tunnustamisel samaväärse üllatuse, ebaluse ja hirmuga nagu talumees kahe juurega porgandi leidmisel - hetkeks kortsutab kulmu, siis on juba olukorraga leppinud.
Üldpildilt igav, aga kohati sai nalja ka.
2/5


Blood Lad
Jutustus paralleelmaailmas pesitsevast vampiiriisandast Stazist, kes on tegelikult suur otaku, veedab päevad toas jaapani animede, mangade ja videomängude seltsis. Kui siis tema juurde satub inimmaailmast eksinud päris elus inimtütarlaps, jaapanlane loomulikult, hakkab sü¾ee liikuma ning varsti võetakse ette retk meie maile.
Paistis päris tore actionit täis anime, kus kenade nurkade all tutvustas kaamera ka tagumikku ja tissipaari, nii et ma ei vaata viltu isikule, kellele see anime huvi pakub. Edaspidi hakkavadki vist mingid kaklused toimuma, siis mingil põhjusel on tüdruk kolm numbrit väiksemas kostüümis, siis võitlus jälle - umbes sellise kava järgi. Nii et vot selline anime.
Muideks, kel on hinges kripeldanud standartse animetegelase kehaehituse ebaloomulikkus, siis siin on tutvustatud ka selle anatoomilisi aluseid.
Spoiler:



2.5/5

C3-bu (Tokurei Sochi Dantai Stella Jo-Gakuin Kòtò-ka C3-Bu)
Tüdrukud, kellele meeldib airsoft. Sellega sai vist kõik öeldud. Ma ei taha öelda, et selline anime peab halb olema. Sellist on tehtud paremini (tipuks jääb minu silmis Girls und Panzer ning ei näe sellele ka tõsist konkurenti), kuid samas korduvalt ka täpselt samamoodi, sama igavalt. Valmistab kurbust, et sari illustreerib - nagu mujal mainisin - Gainaxit aastal 2013. Muidugi võib-olla on teistpidi? Äkki on mindud juurte juurde tagasi, sest militaarotakudele pühendatud sari on ikka hardkoorim kui mõni ecchi või K-oni kloon. Aga oleks siis teemas mingit hingestatust. Ei. Täiesti keskpärane kraam igalt nurgalt: ¹abloonse iseloomuga tegelased, silmapaistmatu animatsioon, ¾anrile kohaselt puuduv sügavam sü¾ee. Tahaksin rohkem punkte panna, kuid kusagilt pole neid võtta.
1/5
_________________
xyz
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Yoshy
U.C.0079


Liitunud: 4 Apr 2003
Postitusi: 765
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Aug 22, 2013 20:13    Teema: Vasta viitega

Cenorig, kas The Decent/The Good vms ka tulemas on või piirdubki hooaeg halvaga?
Ise vaatan Genshikeni uut hooaega, loomulikult pole esimese hooajaga võrreldav, kuid täitsa tore on, kuid kujutan ette, et päris paljusid võib temaatika häirida seoses crossdressingu ja homoseksuaalsusega.
Love Lab tundus ka esimese kahe osa põhjal okei, ehk vaatan edasi kui midagi oma ajaga teha ei oska.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Shirotoki



Liitunud: 11 Veeb 2010
Postitusi: 333
Asukoht: Põltsamaa/Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Aug 25, 2013 19:19    Teema: Vasta viitega

Genei wo Kakeru Yaiyou - Keegi tuli lõpuks mõttele, et võiks teha midagi Madoka sarnast, äkki saab ka palju raha. Teisisõnu süngema alatooniga mahou shoujo, kus väiksed armsad tüdrukud saavad läbi elada meie lõbustuseks erinevaid traumaatilisi kogemusi ning võidelda koletistega. Või vähemalt nii mõtles ilmselt selle teose originaalne autor, sest Madoka on tegelikult palju enamat. Genei wo Kakeru Yaiyou paraku aga mitte. Tundub, et peale armsate mahou shoujode näitamise proovibki see anime ennast põhiliselt „shock value“ peal müüa. Põhimõtteliselt on tegu siis Madoka varjuga, mis teeb kõike valesti, mida Madoka õigesti tegi. Neist vigadest suurim on täiesti valedele asjadele rõhku panemine (näiteks koolielu!!) 5/10.

Fantasista Doll – Mäletate animet Busou Shinki? See on sisuliselt TÄPSELT sama asi, ainult nüüd on üksikute noormeeste märjad unenäod suuremad ja ilusamate riietega, Rozen Maideni stiilis. Kaardimängustiilis pannakse nukud üksteisega võitlema, nii nagu nendes laste mänguasju promovates animetes (yu gi oh jne) 3/10

Blood Lad - Soul Eateri ja Beelzebubi abieluväline laps. Jabur ecchi action komöödia rohke fan servicega, orienteeritud vähemalt esmapilgul shouneni austajatele. Sellel on omajagu fänne, kuid jättis mind täiesti külmaks 4/10

Free! – KyoAni teab, kuidas raha teha, see on fakt. Just see paistab olevat ka Free! eesmärgiks. Kõrge animatsiooni kvaliteediga (ei midagi uut KyoAni puhul) moe fan service naistele. Tegelikult on KyoAni tüüpilises võrrandis ainult üks asi muudetud. Cute girls doing cute stuff asemel on nüüd cute boys doing cute stuff. Isegi moe käitumis mallid on paljuski samaks jäätud ning seepärast ei mõju sealsed tegelased üldse mehelikult (kui siis ainult homo seksuaalselt). Nagu KyoAni teoste puhul alati, siis rahvamassid rõkkavad rõõmust ning raha sajab. Miks? Sest nad oskavad oma asja kuradima hästi teha. 4/10

Kiniro Mosaic – tuntud ka, kui Engrish lesbian Mosaic. Lihtsalt kurb, et mõnede teoste kohta polegi midagi rohkemat öelda, kui cute girls doing cute stuff. Täiesti sisutühi tüdrukute omavaheline jutuajamine ja mitte naljakad naljad. 3/10.

Uchouten Kazoku – Selle hooaja peidetud pärl. Kvaliteetsed animed ja oodatud hitid saavad sageli juba enne hooaja algust staarideks, kuid hoolimata tasemel meeskonnast jäi see teos fänniradari raadiustest välja. Õigupoolest jäi see ka minu radarilt välja. Ma nimetaks seda ka hooaja üllatajaks, kuid meeskonda vaadates pole tegelikult midagi imekspandavat. Loo on kirjutanud Tomihiko Morimi (Tatami Galaxy) ning projekti juhib Yoshihara Masayuki, kes on osalenud Ghost in the Shell Stand Alone Complex’i kõigi sarjade loomisel, filmi loomisel ja tema käsi on mängus ka Seirei no Moribito ning Higashi no Eden’i tegemises. Seda informatsiooni teadmata sain esimest osa vaadates meeldiva üllatuse osaliseks. Tegelased on kõik värvikad ja omamoodi isiksused, igaüks oma kiiksuga ning nende vahelisi dialooge presenteeritakse kohati lausa Monogatari sarjade stiilis, kus vaimukaid lauseid pillutakse edasi-tagasi ning need võivad omada mitmeid peidetud tähendusi. Samuti ei topita vaatajale supilusikaga ploti suhu vaid pigem vihjatakse pidevalt erinevatele sündmustele, jättes vaataja mõtlema. Sama võib öelda erinevate tegelaste motiivide kohta. Läbi sarja voogav huumor ei koosne „vaimukatest“ punch line’dest nagu komöödia animetele meeldib väga tänapäeval teha, vaid pigem tegelaste vahelistest interaktsioonidest. Soovitan kõigile vaimuka komöödia fännidele 8/10.

Kamisama no Inai Nichiyoubi – teise nimega „where’s your god now?“ Loogika pole just selle anime kõige tugevamaid külgi. Ma ei saa siiani täpselt aru kuidas see maailm seal töötama peaks või mida kuradima päralt sealsed tegelased oma tegevusega taotlevad. Vaataja mõistatama panemine ei mõju siin sugugi positiivselt, sest ennast nii tõsiselt võtva anime kohta mõjub kõik seal suhteliselt absurdselt. Hoolimata nii suurest puudujäägist on Kamisama’s aga üllatavalt palju huvitavaid ja omapäraseid fantaasia kontseptsioone, tekitades minus reaalset huvi. Kui seda millegagi võrdlema peaks, siis oleks see Dantalian no Shoka. Samuti jätab teose kunstiline külg väga ilusa mulje endast ning opening theme on parim näide sellest:
http://www.youtube.com/watch?v=dxGsSR8UOBs 6/10

Love Lab – Cute girls doing cute stuff. 4/10

Teekyuu 2 – Cute girls doing cute stuff on crack. 4/10

Servant X Service – Nimi ütleb päris palju onju? Tuleb välja, et siiski mitte. Tegu on hoopis komöödiaga, mis räägib kontoritöötajatest ja nende läbi käimistest tööl ja väljaspool tööd. Kui keegi on näinud animet Working, siis omate üpris head ettekujutust sellest, mida sealt oodata võib. Tegelikult on isegi autor sama ( opening theme bänd samuti). Erinevalt Workingust koosneb tegelaste cast aga enamuses täiskasvanud inimestest. Mulle Working meeldis ja see on vägagi sarnase maiguga. Hoolimata läbi ja lõhki ära leierdatud „build up - punch line“ huumorist omab see üllatavalt palju meelelahutusväärtust 7/10.

Makai Ouji: Devils and Realist – Keegi justkui üritas Kuroshitsuji järgi teha, et saada naissoost fännidelt palju „kyaaa“ sid välja, kuid kukkus haledalt läbi sellega. Lahjendatud Kuroshitsuji olekski parim väljend sellele, sest räägib kena välimusega shota poisist ja tema nägusatest deemon - bishounen teenritest, rohkete homoseksuaalsete vihjetega. Mis veel – plotiks on see, kuidas nägusad bishounenid võitlevad tema nimel, et saada deemoni maailma valitsejaks! 4/10.

Watashi ga Motenai no wa Dou Kangaete mo Omaera ga Warui! – Viimaste aegade tähelepanek, et mida pikem nimi, seda halvem anime on saanud vahelduseks ühe erandi. Watamote sai juba ammu 4chanis ja 2chanis ikooniliseks, kuid jäi neist kohtadest väljas võrdlemisi vähe tuntuks. 4chani ja 2chani lugejaskonnad on aga piisavalt suured, et anime adaptsioon ennast ära tasuks. Oonuma Shin (ef: a tale of memories, Kokoro Connect, baka to test) on teinud algmaterjaliga tõeliselt kulda väärt tööd. Tal õnnestub just õigesti edasi anda seda morbiidset ja sünget huumorit, mille poolest Watamote nii kuulus on ning need olukorrad ja situatsioonid lubavad kindlasti ka nii mõnelgi anime fännil ennast samastada peategelasega. Mis veel parem – peategelane Tomoko pole ainult vääriti mõistetud ohver ja hea inimene. Ta on egoistlik ja vihane süsteemi peale ning süüdistab oma ebaõnnestumistes kõiki teisi enda ümber, rääkimata happelisest kadetsemisest teiste tütarlaste ees. Me ei peagi teda nägema ainult sotsiaalse süsteemi ülekohtu saajana vaid teos teadvustab, et see asi ongi tegelikult kahe otsaga. Tomoko lahendus reaalusega tegelemisel on sageli hoopis eskapism ning anime kasutab mõningaid päris kavalaid visuaalseid trikke selle edasi andmisel. Näiteks (vähemat minu meelest) kujutab anime opening endast seda, kuidas Tomoko ennast ise näeb ning ending seda, mis ta tegelikult on. Ahjaa, siia läheb ka hooaja parima openingu tiitel: http://www.youtube.com/watch?v=HAIAXFQ0T74 8/10.

Hakkenden: Touhou Hakken Ibun 2 – Shoujo elementidega Jaapani müstika fantaasia on saanud teise hooaja. Mulle meeldivad Hakkendini paari episoodilised lühilood erinevatest müstilistest nähtustest, sest need on ühe shoujo anime kohta sageli üllatavalt mõtlema panevad, liigutavad ja kurvad. Mulle tuleb neid vaadates meelde Musishi ja isegi toon on veidi sarnane sageli. Lühilood on Hakkendeni tugev külg, kuid „main“ plotiga seostuvad episoodid ei tundu kunagi päris nii huvitavad, ega nii hästi üles ehitatud. Tegelikult on võib-olla asi selles, et main plot on üles ehitatud ühe vana Jaapani novelli järgi (samuti nimega Hakkenden ja see on maailma pikim novell muide), kuid see on väga tugevalt ära transformeeritud, kohandumaks rohkem modernse fantaasia tavadega. Soovitan kõigile keda huvitab müstika ja mütoloogia, kui te suudate üle elada natukene klassikalist bishie shoujot. 7/10.

Stella Jogakuin Koutouka C3 bu – Nunnud tüdrukud relvadega hullus jätkub ja mõne sellise ilmumine iga hooaeg on saamas traditsiooniks. Põhimõtteliselt lisatakse cute girls doing cute stuff valemisse militaarhobi (olgu selleks siis tankid, tulirelvad, külmrelvad vms) ning uus raha tegemise valem on valmis! 4/10.

Brother’s Conflict – Fujoshi reverse harem, millest on tehtud ka otome game. Tüdruk saab omale 11 bishounenist kasuvenda vanuses 32 – 11. Eraldi noormees igale fetishile. 3/10.

Fate/kaleid liner Prisma Illia – Kinkou Nasu pole vist veel piisavalt rikas ja nii lubab ta igasugu rahval Type Mooni fandomi teha. Sellised asjad võivad väga hästi lõppeda (Fate Zero), või siis nii nagu see… Tuntud Nasuverse naistegelastest on saanud moe Mahou Shoujod. Ma kahtlustan, et keegi sai inspiratsiooni Fate/Hollow Attaraxia visual novel’ist (mis saab varsti ka inglise keelde lõpuks tõlgitud), kus Rin muutus vahepeal kerge comic reliefi jaoks Mahou Shoujoks. Äkki peaks ka proovima oma Fate lugu kirjutada, mine tea, tehakse animeks veel. 4/10.

Rozen Maiden 2013 - Rozen Maiden on Jaapanis juba pikki aastaid väga soliidset mainet hoidnud. Intrnetis ilmus muudkui fan arti tohututes kogustes, hoolimata sellest, et sarjad triivisid üha kaugemale minevikku. Rozen Maideni ei unustatud ja just selle pärast pole ka üldse põhjust imestamiseks, et uus hooaeg on tulnud. Viimasest hooajast on möödas 7 aastat ning see on hea näide sellest, et fännide pikk visadus võib ennast lõpuks ära tasuda. Uue hooaja tulek andis ka mulle kevadel motivatsiooni kõik varasemad sarjad ära vaadata ning ma ei pidanud pettuma. Rozen Maiden pole ainult lugu ilusatest maagilistest nukkudest, kes omavahel võitlevad. See on lugu purunenud elu kildude kokku korjamisest, oma vaimsete probleemidega võitlemisest, nende aktsepteerimisest ja ületamisest. 8/10.

Kitabuku Katsudou Kiruku – Cute girls doing cute stuff. 4/10.

Danganronpa Kibou no Gakuen to Zetsubou no Koukousei – Hea näide sellest, kuidas hype võib täiesti mööda panna. Enne hooaja algust muudkui kirjutas sellest internetis igal pool ja kiidulaulu lauldi ühes ja teises kohas, sest visual novel olla väga hea. VNDB skoor oli samuti väga kõrge ja see kruttis ka minu ootused kõrgeks, hoolimata faktist, et sisu tutvustus hoiatas mind juba kohe alguses millegi potentsiaalselt halva eest. Sarja algus ei tundunudki kõige hullem. Esimene osa jättis mulle sellise Mirai Nikki stiilis over the top whacky mulje ning Mirai Nikki puhul see täiesti töötas. Teine osa purustas aga kõik lootused millegi sellise suhtes. Ma ei tea kas nad üritavad VN’ile meeletult truuks jääda või on nad lihtsalt väga laisad animaatorid, aga isegi anime enda stseenid on kohati üles ehitatud nagu visual novelis ja see mõjub lihtsalt kohutavalt halvasti. Neid kahte meediumi ei saa lihtsalt suvaliselt kokku klopsida. Kolmas osa muutis selle anime aga nii fenomenaalselt halvaks, et ma ei tahtnud seda isegi droppida enam. Tegelased ei mõju isegi inimestena vaid nad on pigem mingite absurdsete ideede arhetüübid, mis pritsivad välja enda sisse kodeeritud punch line’sid (sõna otseses mõttes punch linesid, sest mõnikord need purustavad teiste tegelaste sõnade mullid). Ma pole veel kunagi ühelegi animele 2 punkti andnud ja ma tahaks selle skoori välja jagada, kuid Danganronpa pole sellist au väärt. 3/10.

Monogatari Series Second Season – Ainus SHAFT’i sari, mis suudab Madokaga konkureerida populaarsuselt. Nii novellide, kui anime müüginumbrid on astronoomilised ning kas see sellist tähelepanu ka väärib jääb igaühe enda otsustada. See on lihtsalt selline teos, mida sa armastad või ei salli üldse. Mina kuulun nende esimeste hulka ja olen isegi nii vägev hipster, et fännasin seda enne, kui see populaarseks sai (kui originaalne lause). Väga tore on näha, et hoolimata suurest edust pole Shinbo mitte midagi muutnud Monogatari omanäolise stiili juures esimesest hooajast saadik. Naljakal kombel kujunes suur osa sellest stiilist välja just eelarve nappuse tõttu. Selles maailmas ei eksisteeri ruumilisust, sest kõik on ruumitu ning kõik taustad pigem üritavad ainult peegeldada tegelaste vahelisi interaktsioone, sest just need moodustavad kogu loo südamiku. Monogatari on lugu, mis on üles ehitatud AINULT dialoogidele ning kõik muud asjad on mõeldud ainult nendele dialoogide toetuseks. Tegelaste vahelised interaktsioonid kipuvad sageli ka väga nilbeks minema ning paljud interneti anime bloggerid ütlevad, et see on lihtsalt kõik üks väga peenekujuline ümbernurga porno. Ei saa sellele faktile vastu vaielda, kuid lisaks hipster smutile pakub Monogatari kõige paremat sorti dialooge, mida animetest üldse leida võib + korraliku doosi folkloori ja müstikat. 9/10

Inu to Hasami wa Tsukai you – Animal torture the animation. Üldiselt kipuvad service animed vähemalt minu meelest minema seda rada pidi, et igale lihahimu maitsele leiduks midagi. Nii võib oodata kõige rohkem erinevaid vaatajaid. See absurdilugu on endale aga kindalt ühe sihtgrupi välja valinud ning annab seda juba esimese osaga selgelt mõista. Rõõmustage masohhistid, te olete lõpuks saanud anime, mis on ainult teie päralt! Terve lugu räägib seksikast sadistist naisest, kes piinab koera kehasse kinni jäänud noormeest. Mida kuradit!? 3/10.

High School DxD New – Kas te usuks, kui ma ütleks, et ma vaatan seda animet üllatavalt hea OST ning actioni pärast? Ei, nii suuri illusioone ei suuda isegi mina omale luua. See ei muuda aga fakti, et sellel rindade animel siiski on üllatavalt hea OST. High School DxD pakub kõike, mis ühele noorele mehepojale huvi pakkuda võib: alasti poseerivad naised, rebenevad riided, mehised shounen võitlused ja superpowerid. Pole ka siis ime, et sellel MAL’s nii kõrge skoor on. 5/10.

Gin no Saji – Arakawa Hiromu (FMA) uusima manga, mis pole enam nii uus, adaptsioon. See naine teab, kuidas head shouneni teha ikka. Sellest annab märku ka tema teise manga tohutu edu, mida ma hakkasin juba kohe ilmumisest saadik ka lugema. Adaptsioon oli ainult aja küsimus ja siin see on – peaaegu samade inimeste poolt, kes tegid FMAB (ending theme on sama bändi poolt ka muuseas). Arakawa kasvas üles farmis ning nii saame eriti täpse ülevaate sellest, kuidas elukene Hokkaido agraarringkondades veereb. Hoolimata shounen ¾anrist keskendub Gin no Saji paljuski slice of life aspektile, vürtsitades kogu asja korraliku huumoriga. Me saame lõbusa ja liigutava maaelu draama, kust leiame ka eluraskusi, armastuslugusid ning hill billy noorte tuleviku plaane. Hetke skoor on 8/10, kuid see võib veel 9 peale minna, sest just selle skooriga on mul manga hetkel.

Hyperdimension Neptune – Moe sci Fi mahou shoujo anime pedofiilidele, tehtud moe sci fi mahou shoujo mägu järgi pedofiilidele. 3/10

Gatchaman Crowds – Selle hooaja suurim üllataja. Minu tugev vastumeelsus klassikaliste sentai superherode vastu (ja superherode vastu üleüldiselt) takistas alguses selle pärli ilu märkamast. Samuti käis esimeses osas hyper genki peategelane närvidele. Pärast esimest osa droppisin, kuid lugedes väga positiivseid arvustusi targemate inimeste blogidest internetis otsustasin asja veelkord käsile võtta. Tuli välja, et tegu ikkagi on väga hea animega, sest superhero aspekt on kõigest sekundaarne selles värvikas ja veidi over the top loos. Gatchaman Crowds on lõpuks võtnud käsitlusele ühe temaatika, mida anime ja ulme üleüldiselt veel eriti palju lahanud pole – sotisaalmeedia laiem mõju inimkonnale. Üks esimesi pioneere selles vallas oli Summer Wars, kuid Gatchaman astub sammu edasi ja muudab selle aspekti veel kõvasti mastaapsemaks ning seab oma tegelased ja vaatajad mitmete moraalsete küsimuste ette. Gatchaman Crowds lõhub kogu superhero kontseptsiooni laiali ning küsib kas seda on üldse vaja? Kas kangelased pole äkki hoopis diktaatorid ja kas tõeline kangelane kannab maski või mitte? Kes on tõeline kangelane? Selle sarja üks läbivaid väljendeid on „uptade the world“ ning seda mõeldakse üpris otseses mõttes. Soovitan vaadata. Hooaja teisena kõige parem op:
http://www.youtube.com/watch?v=K7yriIA5k38 8/10

Kami Nomi Zo Shiru Sekai 3 – Katsuragi Keima targad õpetused sellest, kuidas võimalikult paljusid naisi korraga petta jätkuvad - selleks, et maailma päästa loomulikult. Küll aga on naljakast ja romantilisest situatsioonikomöödiast saanud natukene tõsisema plotiga asi, kuid paraku sellisele teosele see ei sobi. Kami Nomi tegi hästi, mida ta tegi, kuid nüüd mitte niiväga enam. See säras just naljakate ja piinlike olukordade loomisega, kui Keima üritas taaskord ühte või teist tüdrukut ära võrgutada, kuid nüüd on neid kuidagi väheks jäänud. 6/10.

Genshiken Nidaime – Selle võib küll see hooaeg panna ühte patta Rozen Maideniga - vana ja kuulus veteran uue hooajaga pärast pikki aastaid. Loomulikult nagu Rozen Maideniga pidin ka kõik eelnevad hooajad järgi vaatama. Genshikeni üks suurimaid võlusid on see, et ta ei paku idealiseeritud versiooni mingist hobi klubist (nagu Oreimo näiteks, mida võib pidada Genshikeni kehvemaks klooniks) vaid näitab otakusid sellistena nagu nad tegelikult on. Seda vaadates suutsin tuua koguaeg paralleele enda animeklubiga ning nende inimeste igapäeva elu probleemid mõjusid samuti väga reaalselt, pannes mind mind automaatselt samastuma. See pole lugu ainult sellest, kuidas otakud oma hobiga tegelevad vaid ka sellest, kuidas nad üritavad selle hobi paigutada kogu oma ülejäänud ellu. Genshiken Nidaime teeb just selle viimase osas eriti head tööd, sest mitmed tegelased on juba ülikooli lõpetanud ning asunud tööellu. Tegelased muutuvad läbi aja ja see muudabki nad inimlikuks. Madarame ülikooli järgse elu jälgimine tuletab mulle kangesti meelde meie enda animefoorumi veteranide vestlusi elust ja eriti ühe kindla ircu kanali vestlusi. Genshiken on absoluutselt suurepärane komöödia ja draama, millest suur osa anime fänne võivad leida ühte ja teist iseenda kohta. 9/10.


Viimati muutis seda Shirotoki (Kolm Aug 28, 2013 20:05). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
cenorig



Liitunud: 14 Sept 2006
Postitusi: 1695

PostitusPostitatud: Kolm Aug 28, 2013 00:57    Teema: Vasta viitega

Tänud muretsemast, Yoshi, polnud mõnda aega netis, panen lähiajal punkti siinsele postijadale. Mõned revüüd lükkan omaette teemasse, lihtsalt prooviks, kas, ja sooviks, et teised ka oma arvamust avaldavad.

The Good


Free

Juba esimesest trailerist tekitas Free netihulgustes kisa-kära ja vastakaid arvamusi. Kyoto Animation, kelle ampluaaks nunnude tüdrukute nunnud toimetused, asendas valemis tähtsa teguri poistega, ülakeha paljastavate, liibuvaid ujumispükse kandvate, treenitud kehaga poistega.

Sarja fujoshibaitiks kutsumine vale polegi, demograafiline suunitlus on seekorda ilmselgelt naisvaatajatel, kuid süüdistus homoseksuaalsetes alatoonides ei kanna minu meelest vilja. Tegelikult on kõik sellised toonid, vähemalt siiani, nähtavad vaid vaataja rikutuse tasemel. Tõsi, kaadripaigutus ja stseeni ülesehitus väidab tihti vastupidist ja rõhutab seda igati, kuid see on kõigest eelarvamusest pungitavat pilku täis kaamera. Algelementideks pole muud kui neli sõpra ja ujumisfanaatikut, kes hobi tõttu üksteise seltsis enam kui tihti poolalasti viibivad, mis on normaalne. Kuigi tegelastega liituvad ka kaks õrnema soo esindajat, ei ole nad säärane self-insert nagu äraspidises haaremis - üks neist on õpetaja, teine küll eakaaslane, kuid mingit romantilist sädet temaga ei seondu (samas, imetlust alasti kehade vastu ta ka ei varja, kuid see pole too). Seega pole ei yaoi ega ka haaremi maiku küljes, nii on ta pisut erinev teistest samasse demograafilisse lahtrisse kuuluvatest animedest. Minule midagi sarnast meelde ei tule. Lugu sõprusest, ujumisest ja ilusate meeste ülakehadest.

Rääkides musklitest - on tore, et tavapäraste vormitute riidepuude ja Kenshiro-Armstrongi teljel paiknevate steroiditarvitajate vahel näidatakse ka enam-vähem realistlikku (tervet ja sportliku eluviisi harrastava) noormehe muskulatuuri. Kahjuks on need lisakriipsud kehal animeerijatele veel harjumatud ja seepärast tihti algelised ja ebaloomulikud. Kuid arenguruumi on. Ka vee-efektide animeerimisel saavad töölised siit kõvasti kogemusi.

Pea kõik, mis sü¾ee kohta vaja öelda, on eelnevas juba peidetud. Poisid taasalustavad kooli kunagise ujumisklubi, treeningute taustaks on mitmed isiklikud hirmud ja ülesaamised, pealiiniks rivaliteet aastateks välismaale kadunud lapsepõlvesõbraga, kes purunenud sõprussuhete pärast ikka veel vimma peab.
Midagi väga diipi ei ole, aga mingipärast mulle väga meeldib. Tahtmatu gay-teema toob esile kohmetunud naeratuse ja kokkuvõttes on väga lõbus. Fun things are fun, tõestab KyoAni jälle. Olgu siis poisid või tüdrukud.
4/5


Kiniro Mosaic

Pildikesi koolitüdrukute elust. Kuna sääraseid pildikesi on animeriiulil juba mitme albumi jagu, siis teeb mõne neist tihti meeldejäävaks teistsugune raam. Seekord on minu jaoks tähelepanu äratav raam illustreeritud kultuurierinevuste värvides. Muidugi pole siin mingit arutlemist lõimumise või multikulturalismi probleemide üle, koolitüdrukute pildid sellega ei tegele. Siin on lihtsalt britt vahetusõpilasena oma jaapanlannast sõbranna juures. Huumoriks on vähemalt alguses mitmed tõlkes kaduma läinud momendid (seda muidugi sarjasiseseselt, kuivõrd meie jaoks vaid tavapärasel määral), kuid edaspidi liigub kõik harjumuspärast rada pidi.

Kõik on nunnu, tegelasdisain lausa ääretult nunnu ja paar hetke, kui jaapani dubleerijad äärmiselt hoolikalt inglise keelt pursivad tekitavad samase tunde kui pahandusega hakkama saanud malamuudikutsika pilk. Sellepärast mulle meeldibki. Kuid kui esimesed osad olid ka mingil määral vaimukad, siis hiljem taandus seegi ning ka nunnususe uudsus kadus. Ma küll vaatan edasi, kuid kardetavasti jäävad selle pildi detailid aastate pärast sama häguseks kui naaberfotodel.

ED on mõnus d¾ässlugu.
3/5


Watamote ehk Watashi ga motenai no wa dou kangaetemo omaera ga warui!
Sai omaette teema!
4/5


Gatchaman Crowds
Sai omaette teema!
3/5


Uchouten Kazoku
Saab omaette teema!
5/5


Gin no Saji (Hõbelusikas)

See anime sai siia nimekirja pandud patuga pooleks. Olen vaadanud vaid esimest osa ja ei tea, kas järgmiseid üldse vaatangi, aga olin kuulnud selle kohta valdavalt positiivseid arvamusi, nii et hoidsin teda heade animede listi jaoks. Tegelikult sari erilist muljet ei jätnud, aga halb samas ka pole.

Põhineb Hiromu Arakawa (FMA) auhindu võitnud mangal, räägib noorte õpilaste elust ja hakkamasaamisest põllumajandusakadeemias, sellises õppeasutuses, kus elatakse range päevaplaani järgi maaelu - lindude, loomade, põldude, peenarde - keskel. Minule meenusid näiteks väeteenistuse esimesed päevad, kuid ka raskemat treeninglaagrit kogenul on äratundmisrõõmu: varajane ärkamine, trenn ja füüsiline töö, ning hirmus oigamine söögikorra ootamatul edasilükkumisel; kõige selle järel vallutab päikese loojudes keha kiire ja rammestav uni.

Esimese osa põhjal rahulik ja vaikne, ägedamate konfliktideta anime. Tutvustab linnalastele kuidas muna, liha ja piim poeletile jõuavad. Nagu Moyashimon, ainult ilma rääkivate bakteriteta.
3/5
_________________
xyz
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Ummi
lovely berry


Liitunud: 8 Apr 2006
Postitusi: 3500
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Okt 14, 2013 13:13    Teema: Vasta viitega

Uchouten Kazoku (cenorig bro kus teema on), Gatchaman Crowds, Gin no Saji, Teekyuu 2. Hea hooaeg.
_________________
baka pole surnud, me postitame siia peaaegu iga kuu
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2
Lehekülg 2, lehekülgi kokku 2

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: