OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

2013 kevadhooaeg animes
Mine lehele 1, 2  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
cenorig



Liitunud: 14 Sept 2006
Postitusi: 1695

PostitusPostitatud: Püh Märts 10, 2013 23:25    Teema: 2013 kevadhooaeg animes Vasta viitega

Aeg uueks hooajaks! Aprilli alguseni nii kolm nädalat, kuid säärane teema on kohustuslik, nii et võib sedakorda varem alustada, sest kevadisel silmapiiril kiirgab enamat, vähemalt siinkirjutaja arvates, kui kesktalvise päikese all. Ei mingeid kullamägesid loomulikult, seda võiks anime hetkeseisu teades arvestada, aga mõni pärl ehk tuleb.

Ei saa läbi ka koondtabelita, mille netiurgaste elanikud meie jaoks koostanud. Nähtav siin.
Hiidversioon foorumis:
Spoiler:



Üsna palju originaalteoseid, tore on näha ka mechade paljusust. Ginga Kikoutai: Majestic Prince, Sunrise'i Valvrave the Liberator ja Suisei no Gargantia: kolm tükki! Iseasi milliseks need kujunevad, aga hea teada, et tehakse ikka ulmet ka. Viimase nimetatu stsenaariumi kirjutas Gen Urobuchi (Madoka, Psycho-pass), see on kindlasti plussiks. Lisaks on tegelaste disain seal päris ilus, eriti võrreldes kahe eelnimetatuga. blöäh. Gundam Seed Destiny saab uustöötluse HD-s, mis võib ka kellelegi huvi pakkuda, mulle siiski mitte.

Shigeki no Kyojin ehk Attack on Titan on üks nõrga visuaalse küljega fantaasiamanga, mille karm sisu mind suht ükskõikseks jättis. Ometigi on see väga populaarne ja selleks peab ju mingi põhjus olema. Animele, mille visuaalne külg mangale vastukaaluks muljetavaldav paistab, võib küll võimaluse anda.

Production I.G. Yondemazu-yo Azazel-san oli armastusega tehtud allapoole-vööd komöödia, millesarnaseid vähe ning mille uut hooaega ma seega kindlasti vaatan. Teise hooajaga õnnistatud sarjad on veel Toaru kagaku no Railgun, Nyaruko-san ning Minu õde lihtsalt ei saa nii armas olla! (ehk lühidalt MinuÕde), kuid nende kohta mul midagi öelda pole.

Ning loomulikult uus Higurashi! Ma tegelikult ei näe vajadust jätkata lugu, mille otsad said teises hooajas korralikult kokku tõmmatud, kuid kuna tulev sari pidavat rohkem sarnanema esimese kahe seeria põneviku- ja müsteeriumiatmosfäärile, erinevalt hilisematest trikootatud lolipepudest, siis pilgu heidan peale sellelegi.

Uusversioon tehakse ka legendaarsele Kosmoselaev Yamatole, on nüüd minulgi väärt võimalus Matsumoto frantsiisiga tutvust teha.

Mõttetult pika pealkirja rändauhind läheb seekord sarjale nimega Yahari ore no seishun love come wa machigatteiru.

OVA-de hulgast pakub Gundami fännidele kindlasti rõõmu uus Unicorn. Loodetavasti jätkub rõõmu kauaks, sest järgmine ja viimane osa ilmub alles aasta pärast. Loodetavasti ilmuvad kinos näidatavad Anime Mirai raames loodud lühiprojektid ka millalgi kodulevisse. Eriti põnev on Little Witch Academia (re¾ Yoh Yoshinari), mis on Hiroyuki Imaishi jt Gainaxist võrsunud animaatorite rajatud Studio Triggeri esimene (tõsine) projekt.
_________________
xyz
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
erik_schults



Liitunud: 22 Aug 2007
Postitusi: 1070

PostitusPostitatud: Esm Märts 11, 2013 00:27    Teema: Vasta viitega

Nagu alati ~90% listist tundub olevat jama, aga samas on ~10%, mis mulle tundub huvitav olevat.

Shingeki no Kyojin - Olen palju head kuulanud manga kohta. Kuigi mulle tundub erinevad tseenid natuke imelikud, seega ma olen küllaltki skeptiline.

Devil Survivor 2 - Ei tea mida oodata, kuigi art style tundub pildil olevat korralik ja story ei tundu olevat halb.

Cyclops Shojou Saipu - Ma olen seda mangat lugenud ja komöödia oli sellel küllaltki meeldiv. Vaatan üle.

Asian Risshiden no shima kousaku - Natuke tõsisem anime jaapani töökultuuri kohta. Kui tegelased ja/või tegevustik/ud on huvitavad, siis pole põhjust miks see huvitav ei oleks.

Suisei no Gargantina - Ei tea mida oodata, aga setting tundub olevat OK.
_________________

Anime-Planet.com - anime | manga | reviews
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
mimmu
hilja juba


Liitunud: 22 Apr 2005
Postitusi: 1270
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Esm Märts 11, 2013 15:14    Teema: Vasta viitega

erik_schults kirjutas:
Nagu alati ~90% listist tundub olevat jama, aga samas on ~10%, mis mulle tundub huvitav olevat.
.


Wrong! Seal tabelis oli kokku 85 eri animet/ovat/filmi, ja 10 % sellest on 8,5. Sina aga märkisid ära ainult 5 huvipakkuvat animet, mis on ligikaudu 6 protsenti.

kui sa aga mõtlesid 10 % uutest animeseeriatest, siis on ikkagi wrong! sest neid oli 38, millest 10 % ei ole endiselt 5 tükki.



mökk!
_________________
Onu Vanja kurvad püksid
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
ShinNatsume
Robin, komadori


Liitunud: 12 Juun 2007
Postitusi: 1785

PostitusPostitatud: Esm Märts 11, 2013 19:48    Teema: Vasta viitega

Devil Survivor 2 tundub cool, kuigi ma mängul ainult 1. osa mängind ja seda ka mitte lõpuni :x

Ginga Kikoutai, Shingeki no Kyojin (kuigi manga oli kinda igav.. trailer tundus põnev ja hiiglaste design meeldib räigelt), Valvrave the Liberator, Suisei no Gargantia checkin ka kindlasti.

S2'dest vaatan railguni ja oreimot.

Higurashil on animatsioon endiselt väga sitt (DEEN siiski) ning arvatavasti praegu see häiriks rohkem, kui mõned aastat tagasi.. Eks ma üritan ikka vaadata, sest kui ma suht ammu higurashit vaatasin, siis see meeldis, (rei oli igav tho) mis sest, et animatsioon shit-tier on.


Viimati muutis seda ShinNatsume (Nelj Apr 18, 2013 18:58). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Will



Liitunud: 11 Märts 2005
Postitusi: 485
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Märts 12, 2013 09:28    Teema: Vasta viitega

Hentai Ouji to Warawanai Neko aga muidugi :)
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Shirotoki



Liitunud: 11 Veeb 2010
Postitusi: 333
Asukoht: Põltsamaa/Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Märts 12, 2013 14:12    Teema: Re: 2013 kevadhooaeg animes Vasta viitega

cenorig kirjutas:
Ei mingeid kullamägesid loomulikult, seda võiks anime hetkeseisu teades arvestada


Sellised ütlused tekitavad minus alati küsimärke. Kas tõesti oli kunagi rohi rohelisem ja taevas sinisem? Mulle tundub, et alati on olnud nii häid, kui halbu animeid ning neist viimased moodustavad alati enamuse. Võib-olla mäletatakse lihtsalt ainult häid ja selle pärast tunduvad vanad ajad paremad?

See selleks...


Internetis on tekkinud päris suured ootused selle hooaja suhtes ning seda mitte ilma põhjuseta. Mitmed suured nimed on saanud adaptsiooni ja paar üpris kuulsat järge on tulemas. Ka mind huvitavaid pealkirju on päris mitmeid:

Shingeki no Kyojin - Loen selle mangat juba aastaid ning see kuulub minu lemmikute hulka. Seega ootan antud animet kahtlemata tulevast hooajast kõige rohkem. Ka üleüldiselt tundub see tuleva hooaja kõige oodatumaid olevat, sest manga on saanud Jaapanis tõeliseks hitiks ning seda teades on antud anime tegijatele ka üpris soliidne eelarve animtsiooni jaoks.

Suisei no Gargantia - Gen Urobuchi. Rohkem põhjuseid pole vaja selle ootamiseks. Kuigi ma oletan, et ta üritab teha seekord midagi vähem tüüpiliselt endalikku. See ei pruugi omakorda ilmtingimata hea olla.

Kakumei Valvare - Tundub samuti midagi, mis võiks hea olla. Selle kallal töötavad päris mitmed tuntud nimed, nende hulgas näiteks Matsuo Kou, kelle käekirja kuuluvad Mobile Suit Gundam 00 ja Rozen Maiden. Ta produtseeris ka Millennium Actress'i. Opetning theme T.M Revolution ja Angela? Yes please!

Ginga Kikoutai: Majestic Prince - Kolmas selle kevade mecha trio liige. See ei tõmba mind eriti nii palju, kui teised kaks (ning mul on paar halba eelaimdust selle osas), kuid pilgu viskan ikkagi peale.

Aku no Hana - Uurisin veidi selle tausta ja kohe hakkas intrigeerima. Eriti MALi kasutajate iseloomustused selle manga kohta stiilis: "This manga is crazy. I'm sorry, actually, allow me to correct myself, this manga is FUCKING crazy" ja "demented never-ending nightmare." Muidugi ma võin veel pettuda selles. Tegu on ikkagi ühe kooli looga.

Red Data Girl - Taaskord lööb välja minu nõrkus Shinto ja folkloori vastu. Ühtlasi see on tehtud pikema novelli põhjal (mitte light novel) ja see on enamasti hea märk.

Ja siis muidugi Higurashi. Küll aga kaldun ma arvama, et me ei pruugi seda kevadhooajal näha. Nimelt pole kusagil täpsustatud kas tegu on sarja, OVA või filmiga. Kahe viimase puhul ei pruugi me seda niipeagi näha veel ja arvestades, et see on tehtud lühiloo järgi siis ilmselt ongi tegu ühega neist.




Muide ma soovitaks filmidest silma peal hoida sellisel asjal nagu Kotonoha no Niwa. (The Garden of Worlds). Seda teevad täpselt need samad sellid, kes tegid 5 Centimeters per Second.

Ja lihtsalt vaadake seda trailerit....

http://www.youtube.com/watch?v=udDIkl6z8X0
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
cenorig



Liitunud: 14 Sept 2006
Postitusi: 1695

PostitusPostitatud: Teis Märts 12, 2013 15:22    Teema: Re: 2013 kevadhooaeg animes Vasta viitega

Shirotoki kirjutas:
cenorig kirjutas:
Ei mingeid kullamägesid loomulikult, seda võiks anime hetkeseisu teades arvestada


Sellised ütlused tekitavad minus alati küsimärke. Kas tõesti oli kunagi rohi rohelisem ja taevas sinisem? Mulle tundub, et alati on olnud nii häid, kui halbu animeid ning neist viimased moodustavad alati enamuse. Võib-olla mäletatakse lihtsalt ainult häid ja selle pärast tunduvad vanad ajad paremad?


Nõustun, et halvad või keskpärased animed on alati enamuses olnud. Samuti pean vajalikuks koha ära öelda, nagu säärastel puhkudel alati vaja, et kuna hooaeg pole veel kätte jõudnud, siis on vara rääkida headest ja halbadest animedest selles hooajas, see on tõesti kõrgem nõmedus. Lause kirjutasin hoiatuseks, et kuigi ma suure innu ja kiitusega teema avan, ei tähenda see veel, et siit kahtlemata midagi märkimisväärset leiab. Silm mul juba natuke eristab ka, milliseid sarju on varem juba tehtud ja nähtud - mitte otseselt, aga põhimõtteliselt, eks. Põhimõtteliselt ei midagi uut.

Viimaste aastanumbrite sees on nauditavaid animesid olnud küll, aga vist ei midagi sellist nagu 2006-2008 paiku. Kui järjepanu tulid TTGL, Kaiji, Kaiba (ja Haruhi, Clannad, Baccano, Moribito jne). Keskmine tase on langenud. Varasema aja kvaliteedi kohta ma hooajaspetsiifiliselt rääkida ei oska, seal võis tõesti pikemaaegseid tõuse ja languseid olla, kuigi tasuks meeles pidada, et loodi ka palju nö kohustuslikku klassikat. Nojah, võib ka olla maitse asi.

Hooaja auks peab üle kordama, et originaalteoseid on tõesti palju. Manga- või LN-adaptsioonid on alati teretulnud, aga kõige rohkem meeldib mulle kui stuudio loob midagi algusest otsani oma visiooni järgi. See arendab loomingulisust, tahaks loota.


Shirotoki kirjutas:
http://www.youtube.com/watch?v=udDIkl6z8X0

Väga ilus. Kahju, et Shinkai teosed mulle kohe üldse ei sobi, aga juba paleti ja animatsiooni pärast tahaks seda näha.
_________________
xyz
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Stopa
kibestunud sotsiopaat


Liitunud: 18 Nov 2008
Postitusi: 1719
Asukoht: Shibuya-ku, Tokyo

PostitusPostitatud: Teis Märts 12, 2013 17:16    Teema: Re: 2013 kevadhooaeg animes Vasta viitega

cenorig kirjutas:

Shirotoki kirjutas:
http://www.youtube.com/watch?v=udDIkl6z8X0

Väga ilus. Kahju, et Shinkai teosed mulle kohe üldse ei sobi, aga juba paleti ja animatsiooni pärast tahaks seda näha.

Ma arvasin, et ainult selle pärast Shinkai'd vaadataksegi? : /
_________________

Arvake ära kaks kõige paremat animefrantsiisi üldse. Saatke oma variandid mulle. Võitke ¹okolaadi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
chew



Liitunud: 15 Juul 2012
Postitusi: 26
Asukoht: tallinn

PostitusPostitatud: Teis Märts 12, 2013 22:43    Teema: Vasta viitega

noh, mina olen to aru kagaku no railguni järje üle igatahes õnnelik.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Kazim



Liitunud: 26 Veeb 2010
Postitusi: 55
Asukoht: Enemy Territory

PostitusPostitatud: Laup Apr 06, 2013 17:02    Teema: Vasta viitega

Ohoh ohoh, kohe kolm mechat lubatakse see hooaeg, tasub oodata. Loodetavasti suudetakse üllitada huvitavamat kui lihtsalt: robot, pahad, piu, piu sari läbi wink
"Space battleship Yamato" jättis JAFFil küll sügava mulje, võib pilgu peale heita.
See pika pealkirjaga külakese lugu paistab ka müstiline.

Täitsa nõus mõne eelpool kirjutajaga. Vahepeal pole ikka suurt midagi huvipakkuvat välja tulnud, rääkimata suhteliselt kitsast ¾anrist nagu mecha. Viimane suurepärane anime mis meenub on "Gurren Lagan", rohkem meeldejäävat pole viimastel aastatel silma hakanud. Aga võib olla ka asi maitses: mecha ja ulme(Blood C, FMA jms)
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
chew



Liitunud: 15 Juul 2012
Postitusi: 26
Asukoht: tallinn

PostitusPostitatud: Laup Apr 06, 2013 19:31    Teema: Vasta viitega

railguni järg lükati edasi, seni nähtust on siiani parim olnud Hataraku Maou-sama. selle analoog, mis mul pähe tuleb, oleks Level E (kes näinud ja mäletavad), ehk üsna geniaalne huumor.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Stopa
kibestunud sotsiopaat


Liitunud: 18 Nov 2008
Postitusi: 1719
Asukoht: Shibuya-ku, Tokyo

PostitusPostitatud: Laup Apr 06, 2013 22:11    Teema: Vasta viitega

chew kirjutas:
railguni järg lükati edasi, seni nähtust on siiani parim olnud Hataraku Maou-sama. selle analoog, mis mul pähe tuleb, oleks Level E (kes näinud ja mäletavad), ehk üsna geniaalne huumor.


Hm...siiralt kahtlen, aga võibolla isegi vaatan, kui Level E'ga võrreldakse
_________________

Arvake ära kaks kõige paremat animefrantsiisi üldse. Saatke oma variandid mulle. Võitke ¹okolaadi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
shadowman



Liitunud: 6 Veeb 2007
Postitusi: 829

PostitusPostitatud: Püh Apr 14, 2013 15:29    Teema: Vasta viitega

Selleks, et te ei peaks ennast kõigist halbadest animetest läbi närima, said mõned bakalased jälle kokku ja vaatasid suurema osa kevadhooaja uutest sarjadest teie eest ära. Tulemused olid järgnevad:



Kui ignoreerida fakti, et osad potentsiaalselt head sarjad on siit nimekirjast puudu, siis tundub, et kevadhooaja parimad palad on esimese osa põhjal hinnates Gen Urobuchi uusim teos Suisei no Gargantia ning peaegu sama nimekate autorite käe all valmiv Shingeki no Kyoujin.

Tartlased, teie kord.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
acousmatique



Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 2499
Asukoht: ---

PostitusPostitatud: Nelj Apr 18, 2013 00:31    Teema: Vasta viitega

shadowman kirjutas:
Tartlased, teie kord.

Game on, bro.

Ma otsustasin maha istuda ja vaadata ära need samad sarjad mida teie vaadanud olite ning teha seda lausa samas järjekorras. Ja panna oma mõtted kirja. Koos punktidega. Ja alles praegu, kogu seda teksti alla pasteerides, sain ma aru kui palju seda on. Seega soovitan ma punktidest juhinduda.

Minu keskmine on 4,5 baidevei.

***

Mushibugyo - 2
Hiigelputukad versus samuraid Edo-aegses Jaapanis. Disain, tegelased, dialoog, kogu ülesehitus on just täpselt selline asi mida ootaks inimeselt kelle kogemused kirjutistega piirduvad Shounen Jump'i kaante vahel leiduvaga. Kli¹ee kli¹ee järel ja mitte ükski neist pole piisavalt hästi realiseeritud et kuidagi huvi äratada. Tahtejõuline peategelane kes kõiki elu probleeme karjudes lahendab, suurte tissidega hell mimm, salapärane ja vaikne eliitsõdur kes kõneleb ainult monoloogides, prillidega targutaja, lühikest kasvu ja ülimalt tagasihoidlik võluritirts, smartass beib ning viimaks tüüp kes samuti kõike karjudes lahendab aga sealjuures peategelasest 5 aastat vanem on.

Pask noh. Kaasa arvatud OP. Ning fan service'i pärast ei tasu ka seda vaadata, sest seda on VÄHE ja see on IGAV.

Vaata parem: Oh! Edo Rocket. Sama periood, kõik muu on parem. Ja natuke teistsugune ka, aga mis siis.

RDG Red Data Girl - 5
    - So how come you're so bad at using the Internet?
    - It takes me forever. Everything loads so slowly when I try.

Noor tüdruk vahib koguaeg maha, ei oska normaalselt rääkida ning oskab ennast arvutitesse sõna otses mõttes ära uputada ja elektroonikat lühisesse viia. Ta on very special ja pidevalt oma lähedaste tähelepanu keskmes. Peagi hakkavad igasugu eri kohtadest ka mingid poisid välja imbuma, kes peategelase vastu nii- ja naasugust huvi hakkavad üles näitama. Laiem sü¾ee on ka olemas, aga karakteriseering lämmatab seda liigselt.

Sarja nautimine on üsna otseses korrelatsioonis sellega kui palju peategelase käekäik korda läheb. Mulle eriti mitte, aga ma hindan seda kuidas sari oma ¾anri kitsastes raamides veidi teistsuguse tooniga lugu jutustada püüab.

Vaata parem: Serial Experiments Lain, Dennou Coil.

Karneval - 4
Käeraudadega kiitsakas poiss, posu maskuliinseid, laitmatult kostümeeritud mehi ning paar gothlolit. Kõigil on oma aust ja omad ambitsioonid, isegi väetil peategelasel, kes mingisugust tüüpi nimega Karoku taga igatseb. Seda "tsirkust" saadab hunnik üleloomulikku bullshiti ja vandenõude jada.

Iseenesest täiesti keskpärane, aga minus on aja jooksul tekkinud aina sügavam ja sügavam antipaatia sarjade suhtes mis mingisugust klassiviha üles üritavad kiskuda, toonitades korduvalt kui erilised peategelased on võrreldes "tavaliste inimestega". Automaatne turnoff.

Vaata parem: Pole aimugi. Mingit kvaliteet shounen-ai'd äkki.

DATE A LIVE - 3
Dating sim'i mustriga ehitatud anime. Sümpaatne peategelane, kari naisi (k.a. õde) ning mingi taustalugu, mis sedapuhku on veidi süngetes toonides ja sci-fi kaldega. Algab tavapärase kodu- ja kooliruumiga, hiljem aga läheb mingiks actioniks keset linna (mechaloli) ja sealt edasi veelgi totramaks. Vaadates tekib tunne, nagu oleks sama lugu juba kümme korda varem näinud. Või mänginud. Animatsioon on tubli harju keskmine, midagi muud märkimisväärset kahjuks pole. Boonuspunkt esimese osa lõpus asetleidva metahuumori eest.

Vaata parem: Haruhi...?

Zettai Bouei Leviathan - 3
Täiskasvanud audientsile toodetud magical girl seeria. Slapstick, olustlikuline lällamine ja sõpruse tähtsus on kandvad teemad siin, ehk siis midagi täiesti derivatiivset. Juhuse tahtel saavad kolm tüdrukut ning üks pöidlapikkune haldjas omavahel sõbraks ning on sunnitud läbi kolkima ühe kamba lolle mehi, kellede käitumine kogu nende sugu häbistab. Tõenäoliselt hargneb siin veel mingi lugu edasi, aga esimese osa lõpuks olin ma juba need niidid unustada suutnud.

Vaata parem: Madoka, mida ma küll ise näinud pole, aga kõik vannuvad et see on hea, seega...

Yahari Ore no Seishun Love Comedy wa Machigatteiru - 6
Misantrooplik noor viiakse oma õpetaja poolt eraldiseisvasse huviringi kus tal tuleb kahe tüdrukuga suheldes õppida taas inimeseks saama. Noormees on võrdlemisi küüniline, kuid üsnagi sümpaatne ning naisterahvad on vastavalt enesekindel, kuid kergelt tsun-tsun ning lärmakas, kuid seesmiselt arg.

Mind ajab veidi segadusse miks sari üritab presenteerida kahte täiesti vastanduvat pilti meessoost peategelasest. Üheltpoolt on tegemist mingi tüübiga kes teab täpselt öelda et naisterahvaga suhtles ta viimati kaks aastat tagasi, teisalt aga suudab ta selles tühjas klassiruumis tolle kae tüdrukuga eriti ladusalt teema üles võtta ja pikalt jaurata. Nagu polekski mingeid foobiaid ja ennastlaitvaid sundmõtteid. Jääb mulje nagu sõidetaks tema probleemi algsest olemusest teerulliga üle, et vaatajatele võimalikult palju naljakat dialoogi pakkuda (ning dialoog on kohati päris naljakas, pean tunnistama).

Ka on sarjas minu arust veidi mahamängitud potentsiaali, suuresti tänu sellele et peetakse vajalikuks taandada olustikku üldlevinud koolianime väärtustele, ehk siis armastus. Tegelased on küll sunnitud omavahel suheldes enda kompleksidest üle saama, resotsialiseeruma. Kuid millegipärast paneb sari liiga palju rõhku kinnistatud soorollidega kaasnevatele väärtustele (kuidas tüdrukutele läheneda, kuidas poistele armastust avaldada), mitte niivõrd reaalsele suhtlusoskusele. Viimane teema oleks märksa laiema rakendusega ning võimaldaks sarjal huvitavamate teemadega tegeleda, eemale sellest tavapärasest keskkooli juustust.

Aga muigama ta võtab. Ja see on juba saavutus omaette.

Vaata ka: Genshiken'is on sarnaseid noote sellele sarjale, kuid märksa mitmekülgsema karakteriseeringuga.

Suisei no Gargantia - 7
Mechad. Avakosmos. Action. Rohkem ma sarja sisu kohta eriti öelda ei tahaks sest see rikuks üsna mõjusa puändi ära. Tegelaskujud on tuttavlikud stereotüübid (võrdluseks siis Mushibugyo'ga, milles olid halvasti realiseeritud kli¹eed) ning loodud maailm, ptüi, universum ei sära ka just millegi originaalsega, sest maaväliste kollidega on ka korduvalt varem sõdu peetud. Aga seda varasema taaskasutust on siin siiski võrdlemisi hästi tehtud, ehkki hetkel ei oska öelda kui sügavale selle või tolle ideega minnakse. Ja sü¾eearendus on piisava vilumusega tehtud et tekib isu teada saada mis edasi saab.

Ehk siis: esimene sari sellelt hooajalt mille teist episoodi ma ka näha tahan.

Vaata ka: Gunbuster, kui sarja esimeses pooles asetleidev mastaapne kosmoselahing millegi sisukama järele isu tekitab.

Hataraku Maou-sama! - 6
Whoooaa, kaks sarja järjest millel on täiesti oma pseudokeeled. Ja... sarnasevõitu sü¾eeline keerdkäik ka. Deemonite kuningas Satan laastab maad ja merd, kuniks inimväed viimaks temast üle käivad ning ta mingisugusesse dimensioonidevahelise värava kaudu pageda püüab. Kuhu ta satub? No arvake... jah, õige, tänapäevasesse Tokyo'sse. Ja seal püüavadki tema ning ta agaralt ogar parem käsi Ashiel oma vähese võluväega end tagasi oma maailma töötada. Sest töö viivat eesmärgini:
    - Apparently, in this world, they like to say that you must "work your butt off" to attain your objective.

Ja sellest saabki vist sarja sisu. Iseseisev toimetulek, kaasaegses töömaailmas navigeerimine ning mingi üleloomulik bullshit™ läbi huumoriprisma. Enamus nalju on ootuspärased, kuid mõned üksikud on ka väga teravmeelsed.

Vaata ka: kui Living Game'ist anime oleks tehtud, siis tuleks seda vaadata. Senikaua aga tuleb leppida selle lugemisega.

Photo Kano - 3
Suvaline tüüp saab endale kaamera ja hakkab sellega pildistama (peaasjalikult erinevaid tüdrukuid). Kõikide nende tüdrukute meelest on tegemist üsna sümpaatse tüübiga ning jääb mulje nagu pooltel neist on tunded tema vastu, mida nad ülimalt platoonilise käitumisega varjata püüavad. Teisisõnu, tegemist on dating sim'i adaptsiooniga.

Tüüp satub peagi kokku friikide kambaga, kes kõik on kordades ekstreemsemad kui tema ning tüdrukutest eriti nilbeid pilte teha püüavad. Mingi loll jant läheb sealt edasi, mille keskmes alati peategelane on (kõik tahavad temalt midagi) ning mis mingit pidi huvi ei tekita.

Vaata parem: Mängi parem mingit päris dating sim'i. Valikuvabadus! AO-rating!

Shingeki no Kyojin - 8
Selle sarja sisukirjeldus oli see mis mind animevaatamise juurde üldse tagasi tõi. Postapokalüptiline keskaeg milles kogu inimkond elab kolme hiiglasliku müüri vahel, sest välismaailma on enda alla võtnud inimsööjatest hiiglased. Elu on neil võrdlemisi okei olnud viimased sada aastat, seda tohutud müürid on oma kohta hoidnud ning kolle nende vahelt sisse pole sadanud. Ühtäkki aga ilmub 50m kõrge müüri juurde lähes 60m suur titaan, kes linna sisse murrab ja laastamistööd korraldab. Inimkonna lõplik allakäik on sammu võrra lähemal.

Shingeki no Kyojin'i manga on juba mõned aastad jooksnud ning vaikselt enda populaarsust juurde kogunud, ületades siis mingi hetk selle künnise millest alates ka animeadaptsioon kõne alla tuli. Manga üks suurimaid tugevusi on oskus hoida üleval pidevat pingeseisundit just sellise balanssiga, et see sarja põnevana hoiab, ilma teda nüristavaks tegemata. Paraku on osa sellest ka pidevate sü¾eepöörete sissetoomine, mis sarja arenedes järk-järgult totramaks muutuvad ja mingil määral lugemishimu ka kahandada jõuavad. Aga mitte piisavalt et sarjast loobuda.

Animeadaptsioon on hea, mingis mõttes isegi parem oma allikmaterjalist, sest manga joonsitustiil esimestes peatükkides on pehmelt öeldes kohutav. Äärmiselt väärastunud perspektiivkaadrid ning korduvad katsed kritseldustega tasa teha oskamatust dünaamilisi liikumist esitada. Animes neid probleeme valdavalt ei esine, ehkki originaali ebaõnnestunud kadreeringud võetakse pea täiel määral üle -- vähemalt esimeses jaos.

Ehk siis: rohkem kui kompetentne adaptsioon heast seinen mangast.

Vaata ka: loe mangat, kui isu tekib, ning kirista hambaid viimastes peatükkides toimuva kohalt.

Aku no Hana - 4
Raamatunohik loeb prantsuse pervoluulet ning olles aastaid juba ihalenud ühte oma klassiõdedest, võtab ta end lõpuks kokku ja varastab tema võimlemisriided ära. Üks teine tüdruk on ka, tema on range pohhuist ja saadab õpetaja perse. Muu aeg kulub meessoost peategelase näoilmete ja kehakeele jälgimisele.

Kogu sari on animeeritud rotoskooptehnikaga (või nii vähemalt tundub), mistõttu iga liigutus mis tehakse kuidagi väga rõhutatult esile tõuseb, ka siis kui nad on täiesti triviaalsed. Silm pole lihtsalt harjunud nägema midagi nii konarlikku animatsioonis. Teisalt on sama tehnika kasutamise tõttu tegelaste näojooned kohati täiesti tühjad ega kommunikeeri mitte midagi. Kõik see on ilmselgelt taotuslik, kuid ma ei saanud esimese osa lõpuks selle eesmärgist eriti aru. Eraldivõetuna ei kommunikeerinud peategelase kehaline motoorika mulle praktiliselt mitte midagi sellist, mida tema reaalne käitumine või pidevad sisemonoloogid kordades paremini edasi ei annaks. Kui üldse midagi, siis tekkis esimese osa lõpu poole tunne, et see on lihtsalt vahend sisu venitamiseks, pikemaks ja pikemaks läbi animeeritud, kuid täiesti tühja tegevuse.

Sest, noh, sarja peategelane on igav. Loeb ja retsiteerib enda peas luulet, on veendunud oma erakordsuses vis-a-vis ülejäänud maailm ning juurdleb mingisuguste sotsiopaatiliste lollust ümber vahetevahel. Kuid enamuse ajast on Lihtsalt Mingi Tüüp.

Vaata parem: NHK ni Youkoso!

Kakumeiki Valvrave - 4
Selle hooaja teine scifiavakosmosmechaaction. Utoopiline tulevik milles kaks või rohkemat kosmoseriiki omavahel sõdivad ebaselgetel alustel. Head on valdavalt toreadad naiivikud, kelle maailma põjhjalikult raputatakse. Pahad seevastu on ikka väga-väga pahad ja tapavad inimesi täiesti valimatult. Kedagi meeldejäävat otseselt polnud ning osadel naistegelastel on absurdselt suured rinnad.

Sari üritab oma esimese osaga väga palju draamat üles puhuda, aga ebaõnnestub selles pea täielikult. Pingsad stseenid on kohmakalt esitatud ning nende raames aset leidvad sõnalused puised ja võrdlemisi ebaveenvad. Sarja üks tegelastest peaks keset osa vihast hulluma, kuid kogu tema käitumine on täiesti motoorne, liikudes ühest stseenist teise ning elades nupulevajutusega emotsionaalseid stampe välja. Ning paar minutit peale seda traagilist juhtumit on pooled tegelased selle üldse ära unustanud sest keegi saab kusagil netis feimi juurde. Ja miks see tüüp üldse mechat juhtida oskas?

Mechade disain on Sunrise'i keskmine, ehk siis futuristlik-funktsionaalne aga mitte eriti meeldejääv.

Vaata parem: Code Geass. Või siis lihtsalt esimest Gundamit.

Yuyushiki - 4
Slice of life komöödia mille peategelased on noored koolitüdrukud. Sedapuhku on peategelasi kolm: "uimane ohmu", "energiline ohmu" ning "tavaline tüdruk kes on oma sõbrannade tõttu samuti natuke ohmu aga mitte eriti". Nad siis teevad mingeid asju ja see on naljakas. Või noh, peaks olema, sõltuvalt meeleseisundist ei pruugi seda üldse olla. Minu jaoks oli huumor kuidagi punnitatud ja imelik. Vististi seetõttu, et allikmaterjal (4koma) eeldab kõikidele naljadele kindlat tempot mis ennast alati kordab ja selle võrra väsitavaks muutub.

Aga noh, ta on lihtne vähemalt. Hea praktika jaapani keele jaoks kui RAW'e vaadata.

Vaata parem: Azumanga Daioh.
_________________
☞ [...LIL B MIXTAPE PLAYING VERY LOUDLY...] ☀
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
acousmatique



Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 2499
Asukoht: ---

PostitusPostitatud: Reede Apr 19, 2013 13:24    Teema: Re: 2013 kevadhooaeg animes Vasta viitega

cenorig kirjutas:
Eriti põnev on Little Witch Academia (re¾ Yoh Yoshinari), mis on Hiroyuki Imaishi jt Gainaxist võrsunud animaatorite rajatud Studio Triggeri esimene (tõsine) projekt.

Saadaval nüüd ka otse YouTube'ist. BR rip on juba mõnda aega väljas, aga keegi ei pidanud vajalikuks seda mainidagi ning mingil kummalisel kombel jäi see tallinlaste menüüst ka välja. Vististi seetõttu et see on OVA?

Vaatasin poole minuti jagu seda just (töö ootab). Filigraanne joonestus ja ülisujuv liikumine annavad kohe aimu et oma ala meistrid on asja kallal. Soovitan kindlasti tsekata, eriti nüüd kus seda otse brauserist vaadata saab.

Edit: Link parandatud. Eelmine video kustutati ära millegipärast, mingi nendepoolne aps nagu ma aru saan.
_________________
☞ [...LIL B MIXTAPE PLAYING VERY LOUDLY...] ☀


Viimati muutis seda acousmatique (Reede Apr 19, 2013 19:47). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
mimmu
hilja juba


Liitunud: 22 Apr 2005
Postitusi: 1270
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Reede Apr 19, 2013 15:00    Teema: Re: 2013 kevadhooaeg animes Vasta viitega

acousmatique kirjutas:
cenorig kirjutas:
Eriti põnev on Little Witch Academia (re¾ Yoh Yoshinari), mis on Hiroyuki Imaishi jt Gainaxist võrsunud animaatorite rajatud Studio Triggeri esimene (tõsine) projekt.

Saadaval nüüd ka otse YouTube'ist. BR rip on juba mõnda aega väljas, aga keegi ei pidanud vajalikuks seda mainidagi ning mingil kummalisel kombel jäi see tallinlaste menüüst ka välja. Vististi seetõttu et see on OVA?

Vaatasin poole minuti jagu seda just (töö ootab). Filigraanne joonestus ja ülisujuv liikumine annavad kohe aimu et oma ala meistrid on asja kallal. Soovitan kindlasti tsekata, eriti nüüd kus seda otse brauserist vaadata saab.


Väga meeldiv, et seda siin lingati, vaatasin ja nautisin. Meenutas veidi mahou shoujo tai arusu't. Kokkuvõtvalt - hea!
_________________
Onu Vanja kurvad püksid
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Kaoru



Liitunud: 14 Dets 2007
Postitusi: 1264
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Laup Apr 20, 2013 09:21    Teema: Vasta viitega

Veel on välja tulnud Death Billiards
Arve Rezzle: Kikaijikake no Yousei-tachi. See viimane anime on täitsa hea algus looga, millest võiks välja kujuneda suurema anime sari.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
acousmatique



Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 2499
Asukoht: ---

PostitusPostitatud: Püh Apr 21, 2013 20:54    Teema: Vasta viitega

Little Witch Academia oli väga tore vaatamine. Sisu on lihtne ja selgelt lastesõbralik, aga ta on nii pilgeni täisanimeeritud et vaatamine on puhas lust. Osati ka seetõttu, et suurem osa huumorit ongi just animeeritud, mitte räägitud huumor. Soovitan.

Ja kui punkte annaks, siis 8 vist, mis tundub justkui õige, kuid eelnevat nimekirja vaadates meeldis ta mulle rohkem kui Shingeki no Kyojin, seega peaks ma vist tolle punkte langetama, või... ei tea, ei viitsi.
_________________
☞ [...LIL B MIXTAPE PLAYING VERY LOUDLY...] ☀
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Random Hero
muumikontroll


Liitunud: 16 Sept 2007
Postitusi: 712
Asukoht: Kosmos

PostitusPostitatud: Teis Apr 23, 2013 21:28    Teema: Vasta viitega

Mida head ma vaatasin?

Suisei no Gargantia - 8/10. Esimese osa esimese poole üle naersin, sest kogu see kosmosevõitlus lihtsalt polnud tõsiseltvõetav. Water Worldis toimuv on juba üsna asjalik. Sarjas kasutatava tehiskeele koostamisel pole kohal viibinud ükski keeleteadlane, see on lausa kohutavalt kole.

Shingeki no Kyoujin - 9/10. Anime, mille puhul ma tõsiselt tahtsin kohe järgmist osa vaadata, sest tundus nii hea. Ei pidanud pettuma.

Railgun S - 7/10 Esimene Railguni hooaeg oli üsna fanservice Indexi fännidele, kuigi lõpuks muutus üsna heaks... kohati. Uus hooaeg tundub esialgu päris pädev.

Mis oli keskpärane?

Hentai Ouji to Warawanai Neko - 6/10. Ei tundnud just väga eriline, aga lähen B-kategooria fänniks korraks ja nendin, et tõenäoliselt selle hooaja parim jant koos nunnude tegelastega.

Valvrave the Liberator - 6/10.Pole paha madistamine ja see, et esimeses osas kõik kohe surma saavad, on ka lahe. Aga eks ta taandu kolinal varsti keskpäraseks mõttetuseks ära. Annan veel paari osa jagu armu.

Photokano - 5/10. Hea pole, aga üsna naljakas taidlemine. Pole veel teist osa vaadanud. Tõenäoliselt unustangi edasi vaadata.

Mis oli halb?

Mushibugyo - 3/10 Jäi mulje, et paar tegelast on Katanagatarit vaadanud ja siis mõtlesid, et davaiks, poisid, teeme oma samurai anime, mis on täiesti unikaalne. Aga kuna kontoris ühtegi head ideed ei tulnud, mindi baari jooma, kogu char design kirjutati salvräti peale, iga inimene sai ühe tegelase disainida ja siis võisteldi, kelle oma on rohkem üle võlli debiilne.

Zettai Bouei Leviathan - 2/10. Jätan 1/10 panemata, et inimesed ei hakkaks seda uudishimust vaatama (mars of destruction). Kokkuvõtvalt võib öelda, et keegi kodanik veetis hea mitu aastat oma elust kusagil loli-MMORPG mängus, kuid sai siis permabänni. Oma valu leevendamiseks otsustas ta loli-MMORPG tegelastega anime teha. On meie viglaga loli, kes on võimas maag, mingi paljaste õlgadega sõjakirvega loli ja mingeid muid debiilikuid jookseb ka ringi. Ainus anime, mille puhul ma kasutasin märkmepaberit, kuhu jäi anime lõpuks üksainus rida: "I'm too old for this shit"

Red Data Girl - 4/10. Igav, igav ja siis veel igavam. Umbes 2 rida üsna mõtlemapanevat teksti ja siis halb fujoshi jura edasi. Midagi polnudki nagu valesti tehtud, aga mitte midagi polnud ka hästi tehtud.

Karneval - 4/10. Arvan sama, mis eelmisest.

Mis mind üllatas?

Little Witch Academia - 8/10. Täpselt nagu fushi kirjeldas, selline mõnusalt nunnu ja hästi animeritud vaatamine. Ei oska paremat analoogi tuua, nunnud tüdrukud teevad nunnusid asju, aga rohkem Azumanga kui Keion.

Aku no Hana - jääb hindamata, kuna vaatasin seda viimasena ning aju oli üsna küps. Kindlasti vaatan edasi, kuigi hetkel ei meenu esimesest episoodist rohkem kui rotoskoopanimatsion.
_________________
Mulle meeldisid foorumid. Igaühel oli äge avatar ja signatuur.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
acousmatique



Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 2499
Asukoht: ---

PostitusPostitatud: Esm Apr 29, 2013 01:00    Teema: Vasta viitega

Otona Joshi no Anime Time 2 - 3
Noortele naistele suunatud sari, milles kolm erinevat naissoost autorit jutustavad kolm erinevat lugu naiseks olemisest ja muudest seonduvatest teemadest. Esimese osa peategelane on 30-le lähenev naisterahvas, kes sundkorras nigelale mehele naiseks pandi ning hiljem tema juurest minema kolis ning prügikoristajasse armus. Too uus mees on tore ja hooliv.

Idee tasandil on pärislugude jutustamine anime vormis ju väga tore mõte, eriti kui arvestada milliseid kummalisi motiive kõiksugu shoujoproduktsioonid pidevalt taastoodavad. Miskipärast on aga autor otsustanud oma "pärisinimestest" eriti lihtsakoelised tegelased vormida, kellede terve presenteeritud isiksuse paari lausega kokku saab võtta.

Naine ei ole pärisnaine, vaid fiktiivne kodukana kes muust ei unista kui oma mehe kõhu täitmisest:





Tal on imelik arusaam armastusest:



Mees on aga prints, kes juhtumisi tema ellu sissesajab, ilma pikema jututa kõrvuni armub ning oma armastust eriti krüptiliste sõnadega väljendab:




Ning kogu sari kulmineerub moraaliga, mis mulle võõraks jäi:


_________________
☞ [...LIL B MIXTAPE PLAYING VERY LOUDLY...] ☀
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele 1, 2  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: