OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Angel Sanctuary
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
cenorig



Liitunud: 14 Sept 2006
Postitusi: 1695

PostitusPostitatud: Kolm Nov 07, 2007 16:39    Teema: Vasta viitega

Indrek kirjutas:
Kui paljud teist tegelikult pärilikkust, sotsiaalpsühholoogiat ja inimese füsioloogiat sügavamalt kui keskkooli tasemel õppinud on, et selline targutamine käib?

Ega rohkem polegi vaja teada, kui õigeid fakte välja käiakse. Ka põhitõdedega saab arutelule punkti panna.

chi kirjutas:
Ja see, et nad ovas selle incesti mõtte üle vaevlesid tundub täieliku mõttetusena, kuid jah, need peategelased ei paistnud geneetikast midagi teadvat, va. seda, et venna ja õe suhtes on midagi seletamatult imelikku....

Inimesena, kes teemaalust animed näinud pole, nii et ma võin täitsa segast peksta praegu: ega nad sellepärast vaevlenud, et geneetikast midagi teadsid või ei teadnud või et see üldse neid huvitas. Nad muretsesid just selle pärast, et verepilastus - ilus eestikeelne sõna, aga siin teemas peaaegu kasutamata - on tabu. Teiste ühiskonnaliikmete kuri pilk on see, mis verepilastust takistanud on ja takistama jääb, mitte geenide uurimine ja mure, et äkki sünnib värdjas.
_________________
xyz
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
erik_schults



Liitunud: 22 Aug 2007
Postitusi: 1070

PostitusPostitatud: Kolm Nov 07, 2007 16:57    Teema: Vasta viitega

Mind huvitab lihtsalt et miks peaks 6e ja venna laps olema puudega....prints abiellub oma 6ega et nii8elda veri jääks puhtaks......ja miks peaks nende laps olema puudega??Minu teada oli keskimselt kuningriike kus prints abiellus oma 6ega ja pärast seda hakkas nende laps riiki juhtima (suuremalt osalt abiellusid printsid oma n6budega.) .....ja see tähendab et see laps ei olnud puudega sest vanal ajal kui syndis puudega laps siis ta tappeti kohe ära
Minu teada lihtsalt 8eldakse et inimesi hirmutada et nad ei teeks seda oma 6e või vennaga......Uranus kust sa v6tad et nende lapsed tulevad värdjalikud (vabandust väga).
_________________

Anime-Planet.com - anime | manga | reviews
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Bushidon
sucker mc


Liitunud: 9 Juul 2006
Postitusi: 970
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Nov 07, 2007 17:13    Teema: Vasta viitega

Mina ei oska seda sulle seletada, aga kui sa 11. klassi jõuad, seletatakse see igastahes bioloogia tunnis ära sul.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Random Hero
muumikontroll


Liitunud: 16 Sept 2007
Postitusi: 712
Asukoht: Kosmos

PostitusPostitatud: Kolm Nov 07, 2007 17:21    Teema: Vasta viitega

erik_schults kirjutas:
Mind huvitab lihtsalt et miks peaks 6e ja venna laps olema puudega....prints abiellub oma 6ega et nii8elda veri jääks puhtaks......ja miks peaks nende laps olema puudega??Minu teada oli keskimselt kuningriike kus prints abiellus oma 6ega ja pärast seda hakkas nende laps riiki juhtima (suuremalt osalt abiellusid printsid oma n6budega.) .....ja see tähendab et see laps ei olnud puudega sest vanal ajal kui syndis puudega laps siis ta tappeti kohe ära
Minu teada lihtsalt 8eldakse et inimesi hirmutada et nad ei teeks seda oma 6e või vennaga......Uranus kust sa v6tad et nende lapsed tulevad värdjalikud (vabandust väga).


geneetika. kuula, mida su bioloogiaõpetaja räägib. valem on väga lihtne. Selleks, et mingi retsessiivne tunnus avalduks, peab kaks retsessiivset geeni kokku saama. Näiteks oled sa tõestanud, et sinus on lolluse tunnus olemas. Su õel on/(oleks kui sul pole õde) see ka tõenäoliselt olemas, kuid see ei pruugi avaldada. Kui te nüüd lapsi teeksite, oleks teil üsna suur tõenäosus, et lapsd tulevad ka lollid. Kuid kui sa leiaksid mõne tavalise tüdruku, kellel ei ole Schultside suguvõsa lolluse geeni, siis üsna suure tõenäosusega oleks su lapsed normaalsed. :)
_________________
Mulle meeldisid foorumid. Igaühel oli äge avatar ja signatuur.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
himiko



Liitunud: 26 Dets 2006
Postitusi: 290
Asukoht: hea küsimus ;)

PostitusPostitatud: Kolm Nov 07, 2007 17:56    Teema: Vasta viitega

Millest siin jutt käib? Kas animest Angel Sanctuary või bioloogia põhitõdedest? 0.o Olen seda animet ise näinud ja imelik ta mulle ei tundunud, kuna olen näinud teisi samalaadseid asju.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
chi



Liitunud: 18 Dets 2005
Postitusi: 574

PostitusPostitatud: Kolm Nov 07, 2007 23:17    Teema: Vasta viitega

Jõudsin järeldusele, et igale eraldi, kes teemat jälginud pole oma küsimust lahti seletada on mõttetu, seega lingin eelnevad olulised postitused:

post 1 | post 2 | post 3 | post 4 | post 5

Kuid lühidalt käib arutelu selle üle, "miks Teiste ühiskonnaliikmete kuri pilk verepilastust takistanud on, ja millega see põhjendatud on.


ewty kirjutas:
ei ma mõtlesin seda mida ütlesin, mine vaata oma joonist. üritan veelkord seletada, seekord näidete põhjal.

Selge.

ewty kirjutas:
isegi kui see nii oleks tuleb siin mängu armastuse ja armumise faktor ja ajaloost ka sundabielude faktor...

Tegelikult võiks armastuse faktori ära jätta, sest "looduslik valik" ei valiks defektseid partnereid.

ewty kirjutas:
praegune geeniteadus veel ei võimalda lasta laboris omale võimalikult terve lapse teha

Ma ei mõelnudki selle all seda, et nad seal mõne geeni välja lülitavad(asendavad mõne teisega), nagu seda hiirtel tehakse. Tegelikult ma ei teagi, kas see üldse inimesel võimalik on. Seda tuleb kellegi targema käest küsida...

ewty kirjutas:
teadusringkondades käib vaidlus selle üle kas see ka üldse eetiline oleks.
Neil pole vist midagi paremat teha, kui mõttetuse üle vaielda,..see pole ju eetikaga seotud?...Näiteks: oletame, et oled defektiga ( oletame, et sul on suhkruhaigus, süstid insuliini 3 korda päevas, et ellu jääda...Aga soovid järglasi ). Sinu Võimalused: 1) lasta laboris mõni(mõned) normaalne(normaalsed) sperma rakk(rakud) valida ja nendest laps kasvatada ( tulemus: ei kanna ta sinu vigast koodi ) 2) Jätta kõik õnne hoolde...( kuna ise defektiga oled, siis oled kas Rr,RR või rr ja Tulemus on juba ette teada..... ) Usun, et ei pea kaua mõtlema, millise võimaluse ma siit valiksin...(muidugi on ka adoptsiooni võimalus, kuid see on samuti riskantne, kuna lapse suguvõsast pole üldjuhul midagi teada)


Kuid kokkuvõte oleks siis selline: Mingil huvitaval ja arusaamatul põhjusel ( mis on tingitud inimeste nö. loomulikust "lõppmatust lollusest" ) ei ole enamus oma suguvõsas esinenud geneetilisi haigusi täpselt jälginud ja kirja pannud, vaid selle asemel, kui juba haiged lapsed suguvõssa sündima hakkasid nö. värskendati verd ("eskimote näide"). Ning ega keegi sellest ometigi õppust ei võtnud, vaid "tambiti peaga vastu seina" seni, kuni defektidega lapsi kole paju tulema hakkas. Ja ega siiski keegi sünni kontrolli üle oma pead vaevama ei hakanud (näiteks keelata defektsete geenidega inimestevahelised paljunemised ja selle asemel neile muid võimalusi järglaste soetamiseks otsida....) Mindi kergemat teed pidi ja nimetati see TABUUKS.

Niisiis kui tervest suguvõsast vend ja õde näiteks lapsi soovivad, siis vaadatakse neid tänapäeval kurja pilguga(mõningates riikides isegi karistatakse...)...Kuid tekib küsimus(see käib nüüd psühholoogia valda), miks?
_________________
AutoIt Script | Anime-Source | Watchanimeon
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Nov 08, 2007 00:45    Teema: Vasta viitega

chi kirjutas:
Tegelikult võiks armastuse faktori ära jätta, sest "looduslik valik" ei valiks defektseid partnereid.

"looduslik valik" katsetab, eksperimenteerib ja valib välja tugevamad isegi kui need tugevamad on defektsete partneritega saadud.
Tsiteerin::
Kuid kokkuvõte oleks siis selline: ... (näiteks keelata defektsete geenidega inimestevahelised paljunemised ja selle asemel neile muid võimalusi järglaste soetamiseks otsida....) Mindi kergemat teed pidi ja nimetati see TABUUKS.

inimesed ei olnud lollid vaid tegid seda mida nemad enda ajastul enda teadmistega oskasid teha: tuua värsket verd sisse ja see asi tabuks kuulutada (ehk siis keelata võimalike defektsete geenidega inimeste omavaheline paljunemine).

enne eelmist sajandit ei olnud mingit geeniteadust olemas ning ei olnud kuidagi võimalik kindlaks teha igasugu retsessiivseid ja dominantseid jmt geene, seega sinu jutt tänapäevaste mõistetega vanemate aegade kohta on kohatu. samuti ei usu, et isegi aadlikud pidasid oma suguvõsas igasugu haiguste ja väärarengute, tuntud ja tundmatute, kohta nimekirju, et siis teadlikult ja kaine mõistusega geneetilise selektsiooniga tegeleda.

seega lühidalt: ei olnud võimalusi ja teadmisi selleks mida sina soovid.
Tsiteerin::
Niisiis kui tervest suguvõsast vend ja õde näiteks lapsi soovivad, siis vaadatakse neid tänapäeval kurja pilguga(mõningates riikides isegi karistatakse...)...Kuid tekib küsimus(see käib nüüd psühholoogia valda), miks?

kui isegi tänapäeval suudetakse kuidagi kindlaks teha, et milline nende laps tuleks, siis kindlasti maksaks see hingehinda, seega mida muud peab tavainimene tegema kui enda esivanemate tarkusi järgima? pealegi ma ei usu, et isegi tänapäeva arenenud riigis saaks inimene oma suguvõsa meditsiinilisi rekordeid haiguste jmt kohta eriti paljude põlvkondade ulatuses jälgida, seega on sellise teadmise puhul võimalus ainult umbkaudselt tõenäosust määrata, et milline järglane võiks tulla.

st, et kohe kindlasti on lihtsam ja riskivabam enda suguvõsa jätkata terve inimesega väljastpoolt kui proovida pöialt hoides saada terveid lapsi perekonnaliikmete vahel. ja seda isegi tänapäeval, sellest ka see jätkuv tabu ja viltu vaatamine.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
himiko



Liitunud: 26 Dets 2006
Postitusi: 290
Asukoht: hea küsimus ;)

PostitusPostitatud: Nelj Nov 08, 2007 01:54    Teema: Vasta viitega

chi kirjutas:
Jõudsin järeldusele, et igale eraldi, kes teemat jälginud pole oma küsimust lahti seletada on mõttetu, seega lingin eelnevad olulised postitused:

post 1 | post 2 | post 3 | post 4 | post 5

Kuid lühidalt käib arutelu selle üle, "miks Teiste ühiskonnaliikmete kuri pilk verepilastust takistanud on, ja millega see põhjendatud on.


ewty kirjutas:
ei ma mõtlesin seda mida ütlesin, mine vaata oma joonist. üritan veelkord seletada, seekord näidete põhjal.

Tegelikult ma olin juba enne sellega kursis, tahtsin lihtsalt märkida, et miks te ei võiks seda tarka juttu ajada näiteks teemas kõigest ja mittemillegist, kuna siin räägitakse konkreetselt animest Angel Sanctuary ja kõik muu on juba offtopic. Vastasel juhul ei kuulu see teema mitte anime, vaid üldise alla. Mul on kahju, et sa mu sarkasmist aru ei saanud emm
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
chi



Liitunud: 18 Dets 2005
Postitusi: 574

PostitusPostitatud: Nelj Nov 08, 2007 03:46    Teema: Vasta viitega

himiko kirjutas:
Mul on kahju, et sa mu sarkasmist aru ei saanud emm
Ega jah, mõtteid ma lugeda ei oska...
ruri kirjutas:
...

Jah muidugi õnnele loota on "lollus" kindlam on oma partnerist ja tema sugupuust võimalikult palju välja uurida ( suguluses olevate inimesega on selle mõttes asi lihtsam, võõrastega keerulisem, kusjuures seda infot ei saa kah alati uskuda, mida nn. võõras sulle ette söödab. )

See, mis kunagi ammu (sajandeid) toimus ei oma minu jaoks näiteks suuremat tähtsust. Kuid kui mu esivanemad, näiteks 50-70a tagasi oleksid kõik neile teadaolevad sugupuus esinevad defektidega sugulased kirja pannud, oleks sellel infol väga suur tähtsus eriti siis, kui ma oma lapsi planeerima hakkaks. Siis oleks mul vast pea 10 või rohkemgi põlvkonna jagu hindamatut infot.( seda kõike teoreetiliselt muidugi )...aga see on juba tõesti offtopic..seega kui kellegil enam midagi tarka öelda pole, siis olen selle teemaga ühelpool.
_________________
AutoIt Script | Anime-Source | Watchanimeon
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5  Järgmine
Lehekülg 4, lehekülgi kokku 5

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: