OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

NB!!! SPOILERID!!!! Last Exile ja tema kõige säravamad kohad
Mine lehele Eelmine  1, 2
 
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Jikidhah



Liitunud: 23 Nov 2006
Postitusi: 120

PostitusPostitatud: Teis Apr 08, 2008 01:58    Teema: Vasta viitega

Kui sa nõnda tähelepanelikult mu posti lugesid oleksid pidanud tähele panema, et ma objektiivsuse eksistentsi ei usu. Konstruktiivne kriitika erinevate vaadetega inimestelt on aga igati positiivne, olgu siis see saadet fännav 5 aastane või seda põlgav 30 aastane, kuni mõlemad on võimelised ütlema, miks nad õigupoolest nõnda arvavad (mis on tegelt ju konstruktiivse kriitika point).

Ning ei, ei ole mul erilisi probleeme tegelaste arusaamadega, vaid nende liigsest loojate poolt tekitatud naiivsusest tingitud paatosega.
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Apr 08, 2008 21:44    Teema: Vasta viitega

Jikidhah kirjutas:
Kui sa nõnda tähelepanelikult mu posti lugesid oleksid pidanud tähele panema, et ma objektiivsuse eksistentsi ei usu.

ma lugesin varem küll välja, et sa kahtled objektiivsuse olemasolus mitte ei usu selle eksistentsi. samas eksisteerib ta siiski (niivõrd-kuivõrd. absoluutset objektiivsust ei esine arvatavasti kusagil ning see jääks ehk ka liiga kuivaks) ning ühe inimese objektiivne arvamus ütleb minuarust siiski teatud määral rohkem kui seinast-seinani paljude inimeste arvamused või "konstruktiivne kriitika." rohkem sellepärast, et ma pean vähem vaeva nägema mitte hulgast arvamustest end läbi närima ning proovima aru saada, et mida see asi minu jaoks kujutab.

pealegi ei ole "konstruktiivne kriitika" eriti pädev kui inimene asjast midagi eriti ei jaga või laseb emotsioonidel ennast mõjutada.
Tsiteerin::
Ning ei, ei ole mul erilisi probleeme tegelaste arusaamadega, vaid nende liigsest loojate poolt tekitatud naiivsusest tingitud paatosega.

seda ma mõtlesingi. samamoodi nagu minul rikkus KimiNozo ära liigne loojate poolt tekitatud peategelase põdemine enda süüdistamise näol. samas ma ei süüdista teisi, et nad hoiavad lamedat põdemist enda südame lähedal, sest paljud seda võib-olla ei näegi või saavad sellest teistmoodi aru. nagu näiteks minul ei tule meelde, et LE puhul oleks mul paatosega (ei saanud aru/ei pannu tähele/läks lihtsalt mööda/ignoreerisin seda) mingid probleemid olnud. ma ei süüdista ka loojat ega animet selles, et seal pole minu jaoks reaalseid ja normaalseid inimesi või situatsioone. või et kui päriselus on sarnased situatsioonid nagu KimiNozos on, siis on lapsik arvata, et ükski vähegi normaalne inimene käitub nii nagu sealsed tegelased käituvad. sest see on minu personaalne probleem ja võimetus aru saada või mõista situatsioone ja tegelasi ning seda, et miks nad just niimoodi käituvad (st on käituma pandud).

lühidalt öeldes on sinu suhtumine üsna sama kui mina ütleksin, et kõik Gundamid on saastad kuna päriselus sellised mechasid olla ei saa ning füüsikaseadused ei luba neil niimoodi lennata ning selliseid tegevusi teha.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Jikidhah



Liitunud: 23 Nov 2006
Postitusi: 120

PostitusPostitatud: Teis Apr 08, 2008 22:12    Teema: Vasta viitega

Põmst kordad sa terve posti ikka oma väiteid nagu sa poleks mu viimast posti lugenudki. Sellisele tegelasele vastu vaidlemine on aga suhteliselt mõttevaba tegevus.

Siiski, elame maailmas, kus taganemist loetakse enda vaadetes kahtlemise märgiks ning seda ju ometigi olla ei saa. Oma esimeses lõigus kiidad ühe inimese enam-vähem objektiivset arvamust mingist asjast, kuid tegelikult on see bullshit - sa loed selle vastava inimese arvamust sellest vaid juhul, kui ise leiad midagi endil ühist. Kui tema vaated on aga sinu omadest täiesti erinevad, sa ennemini ründad neid, kui võtad objektiivsuse võrdkujuna. Ning ikka kiidad sa vaid ühte vaatepunkti, unustades, et tavaline objektiivsus on lihtsalt viisakalt esitatud täiesti subjektiivne arvamus. Kui sina seda nõnda fännata tahad, fänna pealegi, ma eelistan ennemini kuulda kriitikat erinevate maailmavaatega inimestelt ning siis selle järgi asja hinnata. Ühepoolne kriitika imeb.

Samuti, sa väidad, et konstruktiivne kriitika pole kasulik, kui inimene laseb end emotsioonidest mõjutada, kuid milline inimene seda teha ei lase? Kriitikud on siiski tavalised inimesed ning kõik inimesed on emotsioonidest mõjutatud - on seda ju alati peetud inimeste üheks tugevamaks küljeks ning sina tahad nüüd seda "objektiivsetelt isikutelt" ära võtta. Ning ikka veel on sul pinnuks silmas pädevus, mis sai alguse minu pädevusest vastavas vallas. Tunnistan - pole animetegijate maal kunagi elanud ega nende kultuuriga otseselt kokku puutunud, kuid mille pärast pole see takistanud mind arvustamast teisi animesid? Kui täitsa aus olla, siis kuidas pole see takistanud kohe väga paljudel inimestel väga paljusid asju arvustamast ja kohati lausa nõnda, et sobiks su "objektiivsuse" alla?


Posti teises pooles on aga probleeme just selle sama ühepoolse kriitikaga. Mida üks isik näeb, teine ei näe, kuid see ei tähenda jällegi, et see toimuv asi kindlasti õige või vale on. Kuid selline vaadete mitmekesisus just mõjubki hästi.

Ning ma sain aru, et sa mõtlesid, et mul on probleeme tegelaste ideedega. Selles suhtes polnud - tahtsid ju enamik neist head ja puha. Lihtsalt pahatihti oli see läbi viimine ja tegelaste käitumine liiga nuttu nuruv.


Su viimane lause on, vabandage väga, aga täiesti idiootne. Küllap tahtsid nüüd mugavalt ära panna, kuid see võrdlus on teemast mööda ja ebavajalik (saan aru, et kujundlik, kuid sellest hoolimata). Peamiseks probleemiks on minul anime juures selle paatos, meie vahel aga käib arutlus teistel teemadel. Nii et jah .... järgmine kord ürita paremini.
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Apr 08, 2008 23:25    Teema: Vasta viitega

Jikidhah kirjutas:
et tavaline objektiivsus on lihtsalt viisakalt esitatud täiesti subjektiivne arvamus.

sul on objektiivsusest kuidagi täiesti vale arusaam kujunenud, aga kuna sa lähtud sellisest arusaamast nagu ülal, siis on täiesti arusaadav miks sa objektiivsusesse ei usu.
Tsiteerin::
Samuti, sa väidad, et konstruktiivne kriitika pole kasulik, kui inimene laseb end emotsioonidest mõjutada, kuid milline inimene seda teha ei lase?

"pole pädev" on minu sõnad. see on kasulikkusest üsnagi erinev (mis on pädevaga võrreldes vägagi subjektiivne asi). ja ennast vähem mõjutada laseb näiteks vabarnamehe taoline inimene kes ka mõtleb.
Tsiteerin::
Ning ikka veel on sul pinnuks silmas pädevus, mis sai alguse minu pädevusest vastavas vallas.

ma pole sinu pädevust kordagi kahtluse alla seadnud, pigem kuulud sa sinna "emotsioonidest mõjutatud" kategooria alla.
Tsiteerin::
Mida üks isik näeb, teine ei näe, kuid see ei tähenda jällegi, et see toimuv asi kindlasti õige või vale on. Kuid selline vaadete mitmekesisus just mõjubki hästi.

ei ole vastu vaielnud, aga kordan jälle: kui minu arust suudab üks inimene objektiivsemalt (tähendab ka seda, et näeb asju mida "üks isik näeb, teine ei näe") anda edasi mingi asja iseloomustuse kui sada inimest oma seinast-seina arvamusega, siis selle inimese arvamus lihtsalt loeb rohkem. ja kulutab vähem aega.
Tsiteerin::
Ning ma sain aru, et sa mõtlesid, et mul on probleeme tegelaste ideedega.

ma sain täiesti ilusti aru, et sul on probleeme paatosest nõretamisega...
Tsiteerin::
Lihtsalt pahatihti oli see läbi viimine ja tegelaste käitumine liiga nuttu nuruv.

ma julgen oletada (ja tõenäoliselt läheb see 100% täppi), et sa ei lugenud ning ei proovinud üldsegi aru saada minu postitusest KimiNozo kohta.
Tsiteerin::
Su viimane lause on, vabandage väga, aga täiesti idiootne.

olgugi idiootne sinu arust, aga mina näen sinu suhtumist LE paatosesse võrdsena minu näitliku suhtumisega Gundami mechadesse. sinul käib närvidele paatos, minul aga Gundamite ebareaalsus. täpselt sama ju.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Jikidhah



Liitunud: 23 Nov 2006
Postitusi: 120

PostitusPostitatud: Kolm Apr 09, 2008 17:26    Teema: Vasta viitega

Heh, sa kutsud mind ignorantseks, kuigi oled seda ise. Süüdistad mind mitte su posti täielikus lugemises (mida, muideks, ma su üllatuseks siiski tegin), kuid ise kraabid mu postist välja tsitaate, mida siis tõlgendad valesti ning vastad kah valesti. Niimoodi vaidlemine aga inimesega, kes lihtsalt väänab su sõnu või tõlgendab x-moodi, on jällegi suht mõttetu tegevu ning kui täitsa aus olla ei viitsi järjekordselt seletama hakata oma seisukohti ning kuidas sa neid valesti näed, kuna enda seisukohad olen juba siia üles riputanud mitmes postis ning vaevalt nende järjekordne etendamine sind nende mõistmisele lähemale viiks.


Muideks, see "üks isik näeb, teine ei näe" oli mõeldud LE paatose kohta, mida sina ei paistnud nägevadki, nii et seda tsitaadikest kasutades töötad hoopis enda vastu. Aga see jällegi selleks.
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Apr 09, 2008 18:25    Teema: Vasta viitega

kammerer kirjutas:
Omg Exbi teine tulemine :OO

toetan seda.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Jikidhah



Liitunud: 23 Nov 2006
Postitusi: 120

PostitusPostitatud: Kolm Apr 09, 2008 20:45    Teema: Vasta viitega

ruri kirjutas:
kammerer kirjutas:
Omg Exbi teine tulemine :OO

toetan seda.

Nii et kui fantaasiast tuleb puudu, tuleb odavad relvad välja krabada ja otseselt mõnitada üritada? Nojah siis. Nüüd peaks siis ütlema tõepoolest lõplikult "I rest my case".
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Ummi
lovely berry


Liitunud: 8 Apr 2006
Postitusi: 3500
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Apr 09, 2008 21:00    Teema: Vasta viitega

Jikidhah kirjutas:
ruri kirjutas:
kammerer kirjutas:
Omg Exbi teine tulemine :OO

toetan seda.

Nii et kui fantaasiast tuleb puudu, tuleb odavad relvad välja krabada ja otseselt mõnitada üritada? Nojah siis. Nüüd peaks siis ütlema tõepoolest lõplikult "I rest my case".

Exb ei olnud nii nõrk :(
_________________
baka pole surnud, me postitame siia peaaegu iga kuu
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Apr 09, 2008 21:08    Teema: Vasta viitega

Jikidhah kirjutas:
Nii et kui fantaasiast tuleb puudu, tuleb odavad relvad välja krabada ja otseselt mõnitada üritada? Nojah siis. Nüüd peaks siis ütlema tõepoolest lõplikult "I rest my case".

Exb ei ole isik kelle jaoks tuleks odavad relvad välja tuua ning teda lamedalt mõnitada. ta oli minuarust isik kellel oli enda arvamus (kuigi äärmuslik ning selline millega mina nõus ei olnud) ja kes kaitses seda korralike põhjendustega (enda arvates). sinu puhul ma seda ei näe kahjuks.

seega "Exbi teine tulemine" on teatud sarkasmiga. ja mul on kahju, et sa minu postitusi enda mõnitusena näed.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
kammerer
mitjok


Liitunud: 2 Dets 2004
Postitusi: 1454
Asukoht: tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Apr 09, 2008 21:27    Teema: Vasta viitega

Jikidhah kirjutas:
Not really, m8. Happybunny


I'm not your mate, buddy !

Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
erick
küps PSP-d plõgistav noormees


Liitunud: 29 Märts 2004
Postitusi: 934
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Apr 10, 2008 10:26    Teema: Vasta viitega

Pagan, miks ma alati peole siis jõuan kui see juba läbi on T_T
Meil on viimasel ajal nii vähe korralikke vaidlusi olnud.

Vaidleme nüüd ilusasti objektiivsuse võimalikkuse üle edasi, see on erutav teema ja ma olen Vabarnamehega sel teemal juba ohtralt tähemärke vahetanud.
_________________
--taevas linna kohal oli läbikõrvetatud vooluringi värvi--
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Apr 10, 2008 20:28    Teema: Vasta viitega

erick kirjutas:
Pagan, miks ma alati peole siis jõuan kui see juba läbi on

kiiresti lõppes "vaidlus" minu arust sellepärast, et teine pool ei suutnud minu jaoks ennast korralikult väljendada ja piirdus nö valimatu sõimuga vaidluse asemel. vaadates ka varasemat, siis tundub, et minu arusaam vaidlusest on täielikult inkompatiibel teiste arusaamast vaidlusest ning enda poolt ma lõpetan selle seega võimalikult kiiresti, et keegi jälle ei hakkaks hädaldama, et milleks sellised mõttetud postitused.

ps! ja kui sõna on olemas, siis on ka sellele vastav "objekt" olemas. õun on ju olemas, armastus on ju olemas? seega on ka objektiivsus olemas.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2
Lehekülg 2, lehekülgi kokku 2

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: