OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Oeh, järjekordne vaidlus "kas anime on multikas?"
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3
 
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Kyo



Liitunud: 6 Sept 2009
Postitusi: 29

PostitusPostitatud: Nelj Dets 03, 2009 23:18    Teema: ehm Vasta viitega

Minule tuleb sõnu multikas ja anime kuuldes pähe kaks täiesti erinevad arvamust. Multikas on Dexter' Laboratory jne..., kui anime on midagi täiskasvamalikumat... Samuti joonistus stiil on kaunisti erinev... Animel on tavaliselt mingi meaning vms, kuid paljudest multikatest me seda ei leia.. Ning animeks on imo ainult Jaapani toodang;) Nemad on selle "sõna" loonud ning teavad kõige paremini mida see peaks sümboliseerima.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Ummi
lovely berry


Liitunud: 8 Apr 2006
Postitusi: 3500
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Dets 04, 2009 07:49    Teema: Re: ehm Vasta viitega

Kyo kirjutas:
Nemad on selle "sõna" loonud ning teavad kõige paremini mida see peaks sümboliseerima.

nende jaoks on kõik multikad animed.

ja kui keegi ütleb, et jaapani multikad on täiskasvanulikumad kui teised multikad, siis tasub tal öeldu üle tõsiselt järele mõelda

imo
_________________
baka pole surnud, me postitame siia peaaegu iga kuu
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
erik_schults



Liitunud: 22 Aug 2007
Postitusi: 1070

PostitusPostitatud: Laup Dets 05, 2009 18:58    Teema: Re: ehm Vasta viitega

Ummi kirjutas:
keegi ütleb, et jaapani multikad on täiskasvanulikumad kui teised multikad, siis tasub tal öeldu üle tõsiselt järele mõelda

imo


Oi-oi-oi..Just ütlesid midagi mida sa ei oleks tohtinud..
Ma pole üldiselt ühtegi multikat (Kasutaks seda terminit AMEERIKA multikate jaoks) näinud, kus mõni kurikael oleks surma saand, tavaliselt on midagi labast nagu ·I will be back· (Midagi sinna poole igatahes) ja paari järgmise osa tagant ilmub see sama vennike tagasi ja teeb ikka midagi paha...Ameerika multikad on igati rohkem mõeldud lastest koosnevale vaatajas konnale, kui suurematele inimestele ja tuues järjekordse näite meie armast Shigurist (Oi kudas mulle meeldib sellist raskelt verist animed näitena kasutada)

Ja meie armsat ameerika multikat *Kim Possible*


Muidugi võite mulle ette heita, et ma võrdlen natuke liiga erinevaid ·multikaid·, siis võin anda ka veel ühe pildi millega võrrelda Kim possible pilti.. ...See anime on Kim possible-st ka erinev suhteliselt mitmest küljest..

Face the facts Jaapani ·multikad· on nähtavalt erinevad ja väärivad eraldi nimetust..Teie kui anime fännid siin foorumis peaksite erinevust märkama ameerika multika vahel ja jaapani animatsiooni, ehk anime vahel.. URRRRRR
_________________

Anime-Planet.com - anime | manga | reviews
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
raidomees
Kasemees Enn elab kase sees


Liitunud: 15 Sept 2006
Postitusi: 1640
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Laup Dets 05, 2009 23:06    Teema: Vasta viitega

Ahah. Shigurui ja Kim Possible. Musternäidesed Jaapani ja muu maailma joonissarjadest.

Täiesti õige jutt, mujal maailmas tehakse ainult Kim Possible'i sarnaseid multikaid ja Jaapanis tehakse selliseid veriseid sügavamõttelisi animeid või kõrge kvaliteediga komöödiad.

Täiega on ühe riigi animatsioon väärt täiesti teist nimetust kui mujal maailmas tehtud, no ütleme ausalt, kõnts. Kuidas saaks üldse keegi julgeda nimetada selles hämmastavas riigis tehtud asju sama nimega, millega teiste riikide omi nimetatakse?

Uhh, raske on su väidet ümber lükata, sest peale pikka uuringut ei leidnud ma õieti ühtegi korralikult verist multikat sellises tähenduses nagu väga jaapani multikatesse kiindunud inimene seda tunnistab.

Niisiis, selle asemel, et samasuguseid naljakaid pilte kuskilt otsida, kirjutan ma pika ja keerulise postituse, mille igas lauses kaob mul poole pealt mõte ära ja ei saa hiljem ise ka aru, mida ma öelda tahtsin.

MÕTE:
Jaapanis ei tehta ainult puhast animeeritud kulda!

Mujal maailmas tehakse ka häid animatsioone, mis näevad välja head ja millel on hea sü¾ee ja ülesehitus ja kõik teised keerulised filmialased terminid.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail MSN Messenger
hfhdhg



Liitunud: 2 Okt 2009
Postitusi: 60
Asukoht: Märjamaa

PostitusPostitatud: Laup Dets 05, 2009 23:30    Teema: Vasta viitega

raidomees kirjutas:
Mujal maailmas tehakse ka häid animatsioone, mis näevad välja head ja millel on hea sü¾ee ja ülesehitus ja kõik teised keerulised filmialased terminid.


Paluks ühte head näidet. Sellise asja vaataks ära. Aitäh!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Vabarnamees
mario with money


Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 1802
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Dets 06, 2009 00:35    Teema: Vasta viitega

Ma ei tea, "Shigurui" nüüd küll eriti sügavmõtteline polnud minu meelest. Lihtsalt kujutusviis oli stiliseeritud, õhustik osavalt painajalik ja vägivald ekstreemne.

erik_schults ja hfhdhg võiksid näiteks "Waltz with Bashir"-i vaadata. "Shigurui" tundub selle kõrval veidi ebaterve vere ja soolikatega mässamisena. Seejuures on nad mõlemad multifilmid selle sõna tegelikus tähenduses, nagu see Eestis kümnendeid tagasi kasutusel võeti (vt ka multiplikatsioon). Mis sest, et ajad on edasi liikunud ja erinevaid meetodeid multifilmide loomiseks juurde tulnud.

Naljakas teema ja naljakas, et see vaidlus iga paari aasta tagant ikka ja jälle üles võetakse.
_________________
Vabarnamees: nagu lendav tigu * ~animeloend~
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Ummi
lovely berry


Liitunud: 8 Apr 2006
Postitusi: 3500
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Dets 06, 2009 13:57    Teema: Vasta viitega


~sama mis Kim Possible.
_________________
baka pole surnud, me postitame siia peaaegu iga kuu
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3
Lehekülg 3, lehekülgi kokku 3

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: