OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Taishou Yakyuu Musume

 
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Stopa
kibestunud sotsiopaat


Liitunud: 18 Nov 2008
Postitusi: 1719
Asukoht: Shibuya-ku, Tokyo

PostitusPostitatud: Reede Juul 31, 2009 22:55    Teema: Taishou Yakyuu Musume Vasta viitega

Light noveli põhjal, Moe, koolielu, elutükk, pesapall, romantika
Kas teil on nii olnud, et ärkate keset ööd külmas higis, raske on hingata, süda peksab ja mõtlete, "Hm, huvitav mis juhtuks kui võtta K-on, asendada kitarrid pesapallikurikatega, tõsta kogu lugu 90 aastat minevikku ja õpetada animaatorid joonistama?". Mul on. True story.

Tuleb välja, et siis juhtub Taishou Yakyuu Musume ehk Taisho Era Baseball Girls, selle hooaja spordi- ja moeröögatus.
Lugu on siis selline: ajal, kui Jaapani läänestamine on alles alganud (täpsemalt siis 1925) solvab üks poiss ühte tüdrukut öeldes, et tema arust (nii arvas vist tegelikult sellel ajal veel enamus Jaapanist) on naise koht majapidamises. Tüdruk otsustab selle peale tõestada vastupidist ja loob koos teiste põhikoolitüdrukutega pesapallitiimi. Seda ettevõtmist ei kiida heaks muidugi ei tüdrukute vanemad ega õpetajad.

Tundub, et eelkõige on see ikkagi moe anime, mitte spordi anime, kuigi pesapalliteemat võetakse palju tõsisemalt kui näiteks muusikat K-onis. Eks elab-näeb, ehk saab sealt ka tõsisemat pesapallitsemist.
Ja kui seal polegi sporti, siis moe nimel võib seda ikkagi vaadata, pealegi esimese episoodi kaks esimest minutit on nii kawaiid*, et ma surin ära. Kaks korda.

Ma küll ei viitsiks seda asja lugeda kui skriin¹otte poleks kaasas...
Aastal 1925 jaapanis

Moe: polnud röstsaia, mis aga ei tähendanud, et tüdrukud jooksid kooli näljaselt


Moe: kandsid paljud tüdrukud veel koolis kimonot Muhe



Yakyuu: Nägid tüdrukud esimest korda kui hardkoor spordiala see pesapall ikkagi on

Mind paelub selle anime juures peale moe kaks asja: nagu juba enne mainitud, char design ja üldine joonsitusstiil, mis küll ei ole midagi originaalset, aga mulle meeldib ning see, et lugu toimub 1920'ndates. Karakterite rääkimises ja käitumises on märgata erinevusi võrreldes tänapäeval toimuvate animudega.

*"kawaii" tähendab "nunnu"

Kes vaatab, kas vaatab, miks vaatab, mis arvab?
_________________

Arvake ära kaks kõige paremat animefrantsiisi üldse. Saatke oma variandid mulle. Võitke ¹okolaadi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
zindrel



Liitunud: 27 Aug 2006
Postitusi: 356

PostitusPostitatud: Reede Juul 31, 2009 23:36    Teema: Vasta viitega

Ohoo, veel ühe hea anime kohta teema tehtud. Armsad tegelased huvitavas olukorras, väga hästi on kujutatud hobiga alustamise protsessi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
mimmu
hilja juba


Liitunud: 22 Apr 2005
Postitusi: 1270
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Laup Aug 01, 2009 00:19    Teema: Vasta viitega

Ma ka vaatan seda. Selline nunnu ja mõnus koolianime. Taisho twistiga, mis muudab selle kuidagi meeldivamaks.
_________________
Onu Vanja kurvad püksid
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Kaoru



Liitunud: 14 Dets 2007
Postitusi: 1264
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Püh Aug 02, 2009 07:18    Teema: Vasta viitega

Mina hakkan ka kindlasti seda animed vaatama, tundub täitsa lahe olevat. Aga ise soovitan veel seda ka vaadata, mis räägib samuti tüdrukute pesapalli võistkonnast:Princess Nine, mis toimub kaasajal.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: