OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Bakemonogatari
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
acousmatique



Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 2499
Asukoht: ---

PostitusPostitatud: Nelj Juul 23, 2009 18:30    Teema: Vasta viitega

Kas teeme bonerivõistluse?

Ma saan aru muidugi su frustratsioonist, üks halva maitsega inimene teise vastu. Aga niiviisi ärrituda nüüd küll ei tasu.

Ja kui see sind lohutab, siis kusagil viienda osa paiku oli mu K-ON!'i boner juba üsna norgu vajunud ning ma sain aru, et see on viimane sedalaadi seeria, mida ma vaadata suudan. Head asjad ei tee halba enam tasa.
_________________
☞ [...LIL B MIXTAPE PLAYING VERY LOUDLY...] ☀


Viimati muutis seda acousmatique (Nelj Juul 23, 2009 18:35). Kokku muudetud 2 korda
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Yoshy
U.C.0079


Liitunud: 4 Apr 2003
Postitusi: 765
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Juul 23, 2009 18:33    Teema: Vasta viitega

Esiteks, ega sa ometigi tõsiselt ei solvunud?
See polnud nö. isiklikult mõeldud, pigem lihtsalt, et sa võiksid meid mõlemat natuke paremini teada.

Teiseks, fushi ega mina pole ju väitnud, et K-On! oleks olnud originaalne. Ta oli just kli¹ee, mis oli hästi tehtud. Ma ise ei saa antud anime kohta eriti midagi öelda, va. seda, et mulle ilmselgelt ei meeldiks see. Tundub olevat täpselt see nö. originaalne anime, kus on veristav tibi, liiga palju juttu, millel tegelt pole mingit sisu, kuid kõik arvavad, et on jne. Täpselt selline, mis mulle üldse ei meeldi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Clawson
Manlius Maximus


Liitunud: 25 Jan 2008
Postitusi: 393
Asukoht: Enamasti Märjamaa

PostitusPostitatud: Nelj Juul 23, 2009 18:48    Teema: Vasta viitega

Vähemalt üks on kindel, selle anime kohta on topic, kuigi sellel on vaid kolm osa väljas. Seega jaguneme leeridesse ja võtame baka kokkutulekule labidad kaasa.
_________________
Agressiivne isemõtleja ja multikulturist. Arbitraarseid ja potentsiaalselt ebapädevaid mõtteakte produtseeriv subjektiivne demagoog ning kantseliidi propageerija. Challenge accepted! Suffer not the brony to live.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Stopa
kibestunud sotsiopaat


Liitunud: 18 Nov 2008
Postitusi: 1719
Asukoht: Shibuya-ku, Tokyo

PostitusPostitatud: Nelj Juul 23, 2009 18:50    Teema: Vasta viitega

Random Hero kirjutas:
Kolmas episood oleks vist Stopa ulguma pannud, kuna 2/3 osast oli dialoog mosaiikliikumisega.


Äi ma nimelt vaatasin kolm osa ära järjest. Ulguma päris ei pannud aga usku inimkonda ka ei taastanud.
Isegi mitte niivõrd see dialoog ei pannud silmu kriimustama kuivõrd need lol random xD chibistumised (SHAFT teeb mu arust päris häid huumorianimeid, aga ma millegipärast ei ootanud, et Bakemonogatari on huumorile keskendunud) ja peategelase katse seda lolit seal aidata.
@Zero nu Tsukaima: äkki peakski vaatama. Aga Senjougahara ei ole üldsegi sümpaatne oma self-proclaimed tsunderluse- ja (tähelepanu-)hooramisega. Mind ajab närvi juba see kuidas ta räägib.
Ma lihtsalt ootasin Bakemonogatarilt palju rohkemat.

Või noh, IMO. Äkki mul on saast maitse lihtsalt või mul jäi midagi nelja silma vahele. Mina nüüd küll täiusliku maitse etalon ei ole.

Ahjaa. Sa väidad, et Bakemonogatari on originaalne ja hea jm jm jm. Mida fakki siis juhtus esimese episoodi 10ndal sekundil? Minu aust peaks esimene osa alati jätma hea esmamulje ja kutsuma edasi vaatama, siit peaks suht selge olema mis nende target audience on. (Ma ei julge kapist väljaspool vaadata rohkete pantsu¹ottidega animeid)
Aga tegelt ma üritan siia enam mitte postida, Bakemonogatari meeldib vist paljudele inimestele, mis ma ikka nende teemat saastan?
_________________

Arvake ära kaks kõige paremat animefrantsiisi üldse. Saatke oma variandid mulle. Võitke ¹okolaadi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
tyger



Liitunud: 28 Märts 2007
Postitusi: 794

PostitusPostitatud: Nelj Juul 23, 2009 19:15    Teema: Vasta viitega

Sellest teemast on kujunenud nõme maitsevaidlus :( .
_________________
Animelist ver5.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Vabarnamees
mario with money


Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 1802
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Juul 23, 2009 19:24    Teema: Vasta viitega

Jah, vahel ikka juhtub nii, kui inimesed postitavad teemasse millegi kohta, mis neile kas meeldib või ei meeldi.
_________________
Vabarnamees: nagu lendav tigu * ~animeloend~
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Random Hero
muumikontroll


Liitunud: 16 Sept 2007
Postitusi: 712
Asukoht: Kosmos

PostitusPostitatud: Nelj Juul 23, 2009 19:51    Teema: Vasta viitega

Stopa kirjutas:

Ahjaa. Sa väidad, et Bakemonogatari on originaalne ja hea jm jm jm. Mida fakki siis juhtus esimese episoodi 10ndal sekundil? Minu aust peaks esimene osa alati jätma hea esmamulje ja kutsuma edasi vaatama, siit peaks suht selge olema mis nende target audience on. (Ma ei julge kapist väljaspool vaadata rohkete pantsu¹ottidega animeid)


rohkeid pantsushotte seal pole. Aga see oligi originaalne, kas sa ei märganud, kuidas peategealne mõõtis sajandiksekundi täpsusega vaate kestust? mina pole vähemalt sellist asja varem näinud. Tavaliselt on kusagilt sajandiksekundiks nurgake näha, millele järgneb tüdruku kilje ja laks piki nägu.

Esimene osa peaks jätma hea mulje? mul kulus arusaamiseks, et mulle see anime meeldib, umbes sekund. Ei naljata, juba esimese stseeni järgi teadsin, et siit tuleb midagi head. Ja ma ei pidanud pettuma.

Aga jah, mina ja Clawson vaatame meie arust head animet edasi, kes ei soovi, võib oma slice-of-life saasta edasi vaadata.

tyger, siin ei ole enam eriti maitsevaidlust. Siin on hetkel Arvamusliidrid VS isemõtlejad.
_________________
Mulle meeldisid foorumid. Igaühel oli äge avatar ja signatuur.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
acousmatique



Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 2499
Asukoht: ---

PostitusPostitatud: Nelj Juul 23, 2009 19:58    Teema: Vasta viitega

See, et sa mind mingisuguseks arvamusliidriks pead ja ilmselget sarkasmi välja ei loe on tõesti sinu ja ainult sinu probleem.
_________________
☞ [...LIL B MIXTAPE PLAYING VERY LOUDLY...] ☀
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
shadowman



Liitunud: 6 Veeb 2007
Postitusi: 829

PostitusPostitatud: Nelj Juul 23, 2009 20:03    Teema: Vasta viitega

Esimene osa oli täitsa okei, nii et vaatan huviga edasi. Kunstiline külg ja huvitavad "kaameranurgad" meeldisid väga ja stoppkaadrite kasutamine ei häirinud üldsegi.

Oleks, et vaid nende pseudofilosoofiliste monoloogidega üle ei pingutataks. Rahulik tempo ja vähene tegevus mind üldiselt ei häiri - pigem vastupidi, ehk meeldivadki sellised animed veidi rohkem kui kärts-mürts märulid, kus peab iga natukese aja tagant pausi panema või tagasi kerima, et midagi aru saada - samas liiga pingutatult diip jutt, mis tegelikult üldse diip ei olegi, viskab mõnikord üle. Loodetavasti selle reha otsa ei astuta ja loodetavasti ei juhtu samamoodi nagu ühe minu poolt haibitud eelmise sügise animega, mille nimeks Mouryou no Hako ning mis mulle esimese osa põhjal hullult meeldis, kuid üsna kiiresti nii lootusetult segaseks ja igavaks muutus, et lõpuks ma lihtsalt ei suutnud seda edasi vaadata.

---

Vaidlused on toredad asjad ja vaidlustes selgub tõde, aga siin võiks mõned vaidlejad aru saada, et leidub ka teistsuguste arvamustega inimesi ja ei tasu sellest liigselt tuld võtta, kui sinu arvamus kellegi teise omaga iga kord ei ühti.

Heh, aga tühja sellest, laske edasi - vähemalt on huvitav lugeda. Happybunny
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Ummi
lovely berry


Liitunud: 8 Apr 2006
Postitusi: 3500
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Juul 23, 2009 20:42    Teema: Vasta viitega

Ma vaatasin ka esimese osa ära ja peab mainima, et see kinkis mulle ühe mõnusa peavalu. Järgnev kriitika käibki tolle esimese osa pihta.

Esimene probleem - tekstid. Iga kümne sekundi tagant on autoritel meile midagi väga tähtsat öelda, mis kahjuks tegelaste suust kõlamise jaoks on liiga pikk ja animeepisoodi kindlasti ära ei mahu. Niisiis on ideaalne lahendus reserveerida neile (poole)sekundilised pausid tavaanimatsioonist ja kogu oma jutt sellel ajal ekraanile sobitada. Eeskujuliku vaatajana tekib mul paratamatult tunne, et ma pean seda lugema, aga ilma pausimata ma lihtsalt ei jõua üle poole sõna kokku veerida. Seda trikki kasutatakse paljudes animetes ja igaühes on see ütlemata tüütu ning häiriv - nii siis, kui ma viitsin pausi panna ja kulutan 10 lisasekundit, et see võimalik infokild kätte saada ja oma teadvus anime reaalsest sisust natuke eemale juhtida, kui siis, kui ma seda ei tee (enamus kordi) ja mul jääb tunne, nagu oleks ma millestki ilma jäänud.

Teine probleem - vestlused. Olles palju animesid vaadanud, tekib ettekujutlus normaalsest rääkimistempost ja harjub sellega täiesti ära. Jah, eri tegelased räägivad eri kiirusega ja eri vestlusteemadel on eri tempo. Antud animes räägivad kõik tegelased, sõltumatult vestlusteemast või lausepikkusest või emotsioonist, sama kiiresti. Ja see on enamjaolt minusuguse jobu jaoks liiga kiire. Ma ei taha vaadata animet, milles kõik dialoogid peetakse maha kiirusel pool Excelit, see rikub õhustikku ja käib muidu pinda.

Kolmas probleem - vaade. Animaatoritel on kindel plaan näidata vestlejaid (jah, see anime ongi üks suur vestlusmaraton, esimese osa põhjal) slaidishowna igast võimalikust nurgast ja kauguselt ning lisaks sellele näidata meile ka, mida nemad näevad (näiteks laual olev bro¾üür). See on huvitav lähenemine mõistele animatsioon, aga paratamatult tekitavad paljud kiirestivahelduvad vaatenurgad tunde, nagu nähtamatu turbotiibadega kass, kellel on fotoaparaat kuhugi paigaldatud, oleks mööda tuba ringi lennanud ja iga kolme sekundi tagant pildi meile saatnud. Kõik, mida ma näen on täiesti suvaline (muidugi see pole ka ainulaadne probleem) ja selline mulje mulle jääbki - kõik on suvaline, kaasa arvatud vestlus, mis on antud animes kindlasti kandev vahend.

Need olid mind häirinud punktid ja ma üritasin nad võimalikult värvikalt lahti seletada. Ma leidsin seal ka meeldivaid aspekte, näiteks on anime idee iseenesest väga hea ja lühike märul oli ka minu maitse järgi. Kahjuks ei suudeta seda ideed korralikult kanda ja nö märuli-kõrgpunkt jäi liiga lühikeseks ja meeleolu oli episoodi kestes mul selline:
\___________/\___________________________________
_________________
baka pole surnud, me postitame siia peaaegu iga kuu
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
AndreS



Liitunud: 3 Märts 2007
Postitusi: 548

PostitusPostitatud: Nelj Juul 23, 2009 22:08    Teema: Vasta viitega

Vaatasin esimese osa ära.
Väga ilus anime :) neid SZS-st tuttavaid kiirelt kaduvaid teksti juppe ei viitsind lugeda. Dialoogidega ei olnud probleeme. OP oli vinge.

Meme Oshino tundus suht lahe kuju olevat.
Vaatan edasi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Võhik



Liitunud: 9 Juun 2008
Postitusi: 361
Asukoht: Tallinn-Tartu mnt

PostitusPostitatud: Reede Juul 24, 2009 01:46    Teema: Vasta viitega

Oi-oi: poisid on selle anime pärast kohe päris tuliseks läinud. Inimestele, kes pigem kalduvad arvmusele, et see anime ei ole eriti hea peaks meelde tuletama et: there is no such thing as bad publicity. Mina hakkasin seda sarja vaatama just selle vaidluse tõttu (ilmselt muidu ma poleks seda mitte kunagi teinud).

Esimene osa oli aeg-ajalt suht slideshow, aga nende kaitseks võib praegu öelda, et masu on kõikjal. Ka dialoogid on venivad aga mina pean selle väga kenasti vastu (kui oleks sama pikad võitlusstseenid siis ilmselt oleks juba esimene osa mul pooleli jäänud). Näha oli nii kli¹eed kui ka originaalsust ja loomulikult sellele lisaks veel palju silmailu.

Väga põnev ei ole ning väga palju ma temast ei oota kuid vaatan veel edasi.
_________________
Colorless green ideas sleep furiously.
SDE-inimene
Feilfest
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Random Hero
muumikontroll


Liitunud: 16 Sept 2007
Postitusi: 712
Asukoht: Kosmos

PostitusPostitatud: Reede Juul 24, 2009 10:13    Teema: Vasta viitega

Võhik kirjutas:

Esimene osa oli aeg-ajalt suht slideshow, aga nende kaitseks võib praegu öelda, et masu on kõikjal.


Huvitav, kust tuleb mõte, et slideshow on masu tagajärg? Sama hästi võiks öelda, et K-On character design on kole kuna neil ei jätkunud Range Murata palkamiseks raha.

Kusjuures neid poolesekundilisi pause pole tõesti mõtet lugeda kui silmad kaasa ei jookse piisavalt kiiresti. Äkki aitab see, kui kasutada Koharubi grupi sub'e, millega minul polnud sammu pidamisega probleeme. samas gg fansubs näitas tõesti ainult korraks kanjit ja pisikirjas selle tähendust.
_________________
Mulle meeldisid foorumid. Igaühel oli äge avatar ja signatuur.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
acousmatique



Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 2499
Asukoht: ---

PostitusPostitatud: Reede Juul 24, 2009 11:42    Teema: Vasta viitega

Random Hero kirjutas:
Huvitav, kust tuleb mõte, et slideshow on masu tagajärg?

Sest kui seeriatel on madal eelarve, näevad nad sellised välja. Võhik rääkis ilmselgelt animatsiooni madalast kvaliteedist, mitte stilistilisest kaadripacingust.
Random Hero kirjutas:
Sama hästi võiks öelda, et K-On character design on kole kuna neil ei jätkunud Range Murata palkamiseks raha.

Ei, ei saaks. See võrdlus on täielik nonsenss.
_________________
☞ [...LIL B MIXTAPE PLAYING VERY LOUDLY...] ☀
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Ummi
lovely berry


Liitunud: 8 Apr 2006
Postitusi: 3500
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Juul 25, 2009 20:13    Teema: Vasta viitega

Teine osa, erinevalt esimesest, oli täiesti arusaadav ja pigem meeldiv.
_________________
baka pole surnud, me postitame siia peaaegu iga kuu
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
mimmu
hilja juba


Liitunud: 22 Apr 2005
Postitusi: 1270
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Püh Juul 26, 2009 17:49    Teema: Vasta viitega

DUM DUM DUM DUM DUMDUM DUM

_________________
Onu Vanja kurvad püksid
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
tyger



Liitunud: 28 Märts 2007
Postitusi: 794

PostitusPostitatud: Püh Juul 26, 2009 18:37    Teema: Vasta viitega

Tutvustusse võiks lisada, et 2009. aasta Baka skandaalseim anime.
Kangelased võidavad alati, isegi suvalised.
_________________
Animelist ver5.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
erick
küps PSP-d plõgistav noormees


Liitunud: 29 Märts 2004
Postitusi: 934
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Esm Juul 27, 2009 21:41    Teema: Vasta viitega

Metsa see anime, siinne teema on palju ägedam meelelahutus.
_________________
--taevas linna kohal oli läbikõrvetatud vooluringi värvi--
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
cenorig



Liitunud: 14 Sept 2006
Postitusi: 1695

PostitusPostitatud: Nelj Juul 30, 2009 02:34    Teema: Re: Bakemonogatari Vasta viitega

Tõepoolest, see vaidlus tekitas baka vaikses kommuunis nii palju elevust, et sundis isegi mind esimesi episoode vaatama. Kahjuks oli vaidlus etem kui kõnealune anime, seetõttu tekkis mul idee järgmiste hooaegade tarbeks - paar inimest otsivad üles hooaja parimad palad ja korraldavad sarnase sõnasõja. Kui anime kohta pole ka pretensioonikaimal midagi öelda, siis kulli-kirja teel otsustatakse märter, kes seeriat maha tehes lolli mängib, kuid seeläbi lugejaid seeriast huvituma paneb ja sellele suuremat populaarsust kogub.

Igatahes analüüsin animed ka nüüd pisut ja seda läbi Random Hero öeldu, mis vaidlusele aluse pani ja fushi nii teravalt vastama sundis. Probleemide allikaks oli ilmselgelt järgmine lõik. Võtame läbi tükkhaaval.

Random Hero kirjutas:
Tegelikult on aga tegemist hämmastava animega,


Kas tegu on hämmastava animega, see jäägu igaühe enda otsustada, näiteks minu jaoks oli Digimon ka kunagi hämmastav. Bakemonogatari mind lausa hämmastada aga ei suutnud.

Random Hero kirjutas:
mille tugevateks külgedeks oleks juba ainuüksi karakterid,


Kindlasti mitte. Liigset kli¹eelisust ma küll ei märganud, nii et ei usu, et tegelasi lahterdada maksab. Ei tea, kas üldse saab, kuigi otakudel on erinevate stereotüüpide jaoks väga suur sõnavara, acousmatique võib ju proovi teha. Mõttetu töö küll, sest tegelikult polegi tähtis, kas mõni tegelane on rohkem tsundere või yandere , sest täielik originaalsus on tõepoolest küsitav ja mõnda ebameeldivat tüüpi esitav tegelane võib vägagi meeldiv ja huvitav olla. Esmatähtis ongi ju, et tegelase iseloom paeluks. Selle seeria protagonistid jätsid mind külmaks, ei suutnud kaasa elada ega samastuda.

Random Hero kirjutas:
visuaalne stiil


Ainuke väide, mida saab aktsepteerida - visuaalne stiil on tõepoolest tugev ja omapärane. Samas stuudio SHAFT-i puhul pole see midagi uut, tahvleid ja ajalehti suvaliste sõnumitega on kasutatud varemgi, stiil ise on sarnane nende Zetsubou Sensei seeriatega. Tunnistan, et nautisin seda, kuid teisalt küsisin tihti, et kui see dialoog oleks esitatud ilma ajalehe väljalõigete, CGI ja videomaterjali segu kasutamiseta, müstilise sündimuusikata, kas mind oleks üldse kottinud, millest nad rääkisid. Eriti ei usu.


Random Hero kirjutas:
ja midagi, mis on juba haruldaseks muutunud - originaalsus.

Siin panid küll puusse. Üleloomulikud võimed koolilastel, Jaapani eriskummaliste jumalustega mässamine, eksorsismid, paljad tüdrukud, paljaid tüdrukuid häbenevad poisid - see ei aja isegi kulmu kergitama. Võib-olla olen nii negatiivselt meelestatud seetõttu, et kohe esimese osaga tuli meelde Tokyo Majin Gakuen Kenpuchou, üks sarnase teemaga kohutavalt igav anime.

Random Hero kirjutas:
Kui võrrelda mõne teise animega, sobiks paralleeliks ehk Higurashi.

ee... Higurashi on ikka hoopis teine tubakas, siin animes vaevalt sellist psühholoogilist mängu näeb. Kuid elame, näeme. Esimene osa oli kehv, teine osa aga juba tunduvalt parem. Kui kolmas nüüd veel vinti üles keerab, vaatan ehk lõpunigi.
_________________
xyz
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Stopa
kibestunud sotsiopaat


Liitunud: 18 Nov 2008
Postitusi: 1719
Asukoht: Shibuya-ku, Tokyo

PostitusPostitatud: Nelj Juul 30, 2009 07:13    Teema: Vasta viitega

Kusjuures oleks täitsa huvitav teada mis arvasid kolmandast episoodist need inimesed, kes pidasid esimest halvaks aga teist veidi paremaks.
Äkki see anime järgib Rändomi "K-on algoritmi", kus paarilised osad on isegi vaadatavad ja paaritud on...mnjh.
_________________

Arvake ära kaks kõige paremat animefrantsiisi üldse. Saatke oma variandid mulle. Võitke ¹okolaadi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine
Lehekülg 2, lehekülgi kokku 4

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: