OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Bakemonogatari
Mine lehele 1, 2, 3, 4  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Random Hero
muumikontroll


Liitunud: 16 Sept 2007
Postitusi: 712
Asukoht: Kosmos

PostitusPostitatud: Teis Juul 14, 2009 16:15    Teema: Bakemonogatari Vasta viitega

AniDB
12 episoodi, 03.07.09 - ?

Kui te kõnniksite trepist üles ja näeksite, et üks neiu kukub trepist alla, kas te püüaks ta kinni?

Bakemonogatari peategelane, Koyomi Araragi ei jää sellises situatsioonis kauaks mõtlema ning püüab neiu kinni. Enda suureks hämmastuseks aga avastab ta, et kinnipüütu ei ole mitte lihtsalt kergekaaluline, vaid lausa peaaegu kaalutu. Olles ise mõni aeg tagasi vampiirist inimeseks muutunud, mõistab ta, et ka antud juhul on tegemist tavainimestele tundmatute jõududega ja ta soovib neiut aidata. Ent kõik inimesed ei taha, et neid aidataks.

See oleks siis esimese osa lühikokkuvõte. Ei kõla just paljutõotavalt ja hoolimatult võiks visata samasse patta, kuhu läks näiteks Kurokami. Tegelikult on aga tegemist hämmastava animega, mille tugevateks külgedeks oleks juba ainuüksi karakterid, visuaalne stiil ja midagi, mis on juba haruldaseks muutunud - originaalsus. Sealsamas originaalsuse kõrval jääb isegi aega teistele animetele viitamiseks ja nende parodeerimiseks. Lisaks on kohati sisse torgatud päriselust pärit pilte, mis ei kriibi silma, vaid loovad väga efektse kontrasti.

Kui võrrelda mõne teise animega, sobiks paralleeliks ehk Higurashi. Nii palju verd ma küll siit ei oota, ent tegemist on psühholoogiliselt väga mõnusa teosega

2009 suvehooaja üks parimaid kindlasti.






_________________
Mulle meeldisid foorumid. Igaühel oli äge avatar ja signatuur.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
acousmatique



Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 2499
Asukoht: ---

PostitusPostitatud: Teis Juul 14, 2009 16:22    Teema: Vasta viitega

Räägi siis meile ka, mis seal originaalset on. Peale lavakujunduse, ma mõtlen.
_________________
☞ [...LIL B MIXTAPE PLAYING VERY LOUDLY...] ☀
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Random Hero
muumikontroll


Liitunud: 16 Sept 2007
Postitusi: 712
Asukoht: Kosmos

PostitusPostitatud: Teis Juul 14, 2009 16:32    Teema: Vasta viitega

acousmatique kirjutas:
Räägi siis meile ka, mis seal originaalset on. Peale visuaalide, ma mõtlen.


Näiteks kasvõi see, et kuigi peanaistegelane on tõsine tsundere ja tunnistab seda ise ka valjult, ei ole ta ebasümpaatne idioot (ZnT Louise). Enamus originaalsusest jääb siiski väikesteks, ent põnevateks lahendusteks. Mäletad, kuidas sulle meeldis, kui Yui K-On'is rõõmsalt laua all jalgadega siples? Sellised väikesed detailid määravadki vahe hea ja keskpärase anime vahel.

[spoiler]
või kui klassiruumist väljatulles kohtad päästetud neiut, kes selle asemel, et sind tänada, sulle noa suhu torkab ja klammerdajaga seestpoolt su põse sisse klambri lööb
[/spoiler]

Ma ei oska hästi kirjeldada, soovitan pigem ise järgi uurida.
_________________
Mulle meeldisid foorumid. Igaühel oli äge avatar ja signatuur.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
acousmatique



Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 2499
Asukoht: ---

PostitusPostitatud: Teis Juul 14, 2009 17:16    Teema: Vasta viitega

Olen esimesest osa näinud ja küsimus sai sellest lähtudes ka esitatud.

Tsundere ei ole originaalsuse märk. Naistegelase huvi meespeategelase vastu avamine läbi äkilise vägivallaakti on samuti kõike muud kui originaalne. Suurte tisside ja prillidega iinchou on igas teises viimase viie aasta jooksul välja lastud animes. Üleloomulikud elemendid koolikeskkonnas on kohustuslik plot-element igas faking light novelis. Ja nii edasi.

Head vaatamist.
_________________
☞ [...LIL B MIXTAPE PLAYING VERY LOUDLY...] ☀
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Random Hero
muumikontroll


Liitunud: 16 Sept 2007
Postitusi: 712
Asukoht: Kosmos

PostitusPostitatud: Teis Juul 14, 2009 17:30    Teema: Vasta viitega

Kas sa tõesti loodad, et suudetakse välja tulla millegagi, mis on 100% originaalne? Nagu ma ütlesin, maksavad detailid.

Tsunderetest niipalju, et enamus neist on nii vastiku ja õõnsa iseloomuga, et tekib tahtmine neile kulbiga mõistust juurde panna. iinchou'd on vaieldamatult pea kõikides animetes ja isegi päriselus sellised.

Olgu, jahtusin natuke maha ja pean nõustuma, et tegemist pole tõesti originaalsuse etaloniga, ent siiski on tegemist nauditava animega, mis ei tekita tunnet "jälle seesama jama"
_________________
Mulle meeldisid foorumid. Igaühel oli äge avatar ja signatuur.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Clawson
Manlius Maximus


Liitunud: 25 Jan 2008
Postitusi: 393
Asukoht: Enamasti Märjamaa

PostitusPostitatud: Teis Juul 14, 2009 17:40    Teema: Vasta viitega

Vaatasin olemas olevad kaks osa ära. Visuaalid on võimsad - vahel harva on mõni anime ilusam kui elu, see on üks neist. Loomulikult on lugu tähtsam, aga mulle meeldib ilusaid pilte vaadata.

Originaalsus väljendub selles, et järgmise viie minuti jooksul toimuvat ei saa ette ennustada. Tead, teises osas nad ei valmistunudki kultuurifestivaliks jne.

Pöial üles, vaatan edasi.
_________________
Agressiivne isemõtleja ja multikulturist. Arbitraarseid ja potentsiaalselt ebapädevaid mõtteakte produtseeriv subjektiivne demagoog ning kantseliidi propageerija. Challenge accepted! Suffer not the brony to live.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
acousmatique



Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 2499
Asukoht: ---

PostitusPostitatud: Teis Juul 14, 2009 17:46    Teema: Vasta viitega

Teil on lihtsalt liiga palju vaba aega.
_________________
☞ [...LIL B MIXTAPE PLAYING VERY LOUDLY...] ☀
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Stopa
kibestunud sotsiopaat


Liitunud: 18 Nov 2008
Postitusi: 1719
Asukoht: Shibuya-ku, Tokyo

PostitusPostitatud: Teis Juul 14, 2009 17:54    Teema: Vasta viitega

acousmatique, stop breaking my hopes ;_;
_________________

Arvake ära kaks kõige paremat animefrantsiisi üldse. Saatke oma variandid mulle. Võitke ¹okolaadi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
zindrel



Liitunud: 27 Aug 2006
Postitusi: 356

PostitusPostitatud: Teis Juul 14, 2009 19:18    Teema: Vasta viitega

Kuigi sel hooajal on originaalsemaid animesid(Tokyo Magnitude 8.0) ja ilusamaid animesid(Canaan), pole Bakemonogatari sugugi halb. Minu arvamust kallutab muidugi armastus ShaftxShinbo stiili vastu, aga lisaks on kõnealuses animes väga hea dialoog, mis veab naeratuse näole.

Ja vaba aeg on ju hea, eriti kui seda on võimalik täita hea animega.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Clawson
Manlius Maximus


Liitunud: 25 Jan 2008
Postitusi: 393
Asukoht: Enamasti Märjamaa

PostitusPostitatud: Esm Juul 20, 2009 20:58    Teema: Vasta viitega

Kolmas osa vaadatud. Fushi ilmselgelt eksis! xD
_________________
Agressiivne isemõtleja ja multikulturist. Arbitraarseid ja potentsiaalselt ebapädevaid mõtteakte produtseeriv subjektiivne demagoog ning kantseliidi propageerija. Challenge accepted! Suffer not the brony to live.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
tyger



Liitunud: 28 Märts 2007
Postitusi: 794

PostitusPostitatud: Teis Juul 21, 2009 02:43    Teema: Vasta viitega

Lõpetasin ka just 3. osa vaatamise ja so far, soo good. Tundub, et üks suvehooaja, kui ka mitte terve aasta, üks parimaid animesid, kui just ei rikuta ära, nagu näiteks tehti Chaos;Head'iga.
_________________
Animelist ver5.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
acousmatique



Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 2499
Asukoht: ---

PostitusPostitatud: Teis Juul 21, 2009 09:18    Teema: Vasta viitega

Clawson kirjutas:
Kolmas osa vaadatud. Fushi ilmselgelt eksis! xD

Sa tead väga hästi, et ma ei eksi kunagi.

Vaata ka: signatuur.
_________________
☞ [...LIL B MIXTAPE PLAYING VERY LOUDLY...] ☀
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Stopa
kibestunud sotsiopaat


Liitunud: 18 Nov 2008
Postitusi: 1719
Asukoht: Shibuya-ku, Tokyo

PostitusPostitatud: Kolm Juul 22, 2009 23:26    Teema: Vasta viitega

Vaatasin esimese osa ära kah.
Fushi vist ei eksigi kunagi.
Poole huvist kaotasin sarja kümnendal sekundil. Nii ei alustata uut sarja.
SZS'likult liiga palju teksti, mis on võibolla huvitav/naljakas/idunnolol aga fuck that, ma küll ei viitsi pausida et seda lugeda.
Visuaalne stiil? CGI ja stillframed.
Karakterid? nigga please (tsundere kes ei ole ebasümpaatne idioot? hm, mul vist jäi see "ei ole ebasümpaatne idioot" osa kahe silma vahele)
_________________

Arvake ära kaks kõige paremat animefrantsiisi üldse. Saatke oma variandid mulle. Võitke ¹okolaadi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
tyger



Liitunud: 28 Märts 2007
Postitusi: 794

PostitusPostitatud: Nelj Juul 23, 2009 01:16    Teema: Vasta viitega

Mis teeb Senjougaharast ebasümpaatse idioodi? Peale 3. episoodi ei oska mina teda küll kuskile tüüpiliste karakteritetüüpide alla liigitada. Ja ma arvan ka, et 1 episood pole character developmenti jaoks just üleliia palju.
Visuaalne pool on võimas(võrreldes tavaliste animedega), võibolla lihtsalt mõnele mittesobilik.

Mina ka ei viitsi neid paarisekundiliseid tekste lugeda.
_________________
Animelist ver5.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Clawson
Manlius Maximus


Liitunud: 25 Jan 2008
Postitusi: 393
Asukoht: Enamasti Märjamaa

PostitusPostitatud: Nelj Juul 23, 2009 10:23    Teema: Vasta viitega

Tegemist on tagurpidi loogikaga. Ilmselt need, kes on vaadanud 1 episoodi, teavad paremini, kui need, kes on vaadanud 3 episoodi.
_________________
Agressiivne isemõtleja ja multikulturist. Arbitraarseid ja potentsiaalselt ebapädevaid mõtteakte produtseeriv subjektiivne demagoog ning kantseliidi propageerija. Challenge accepted! Suffer not the brony to live.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Yoshy
U.C.0079


Liitunud: 4 Apr 2003
Postitusi: 765
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Juul 23, 2009 17:04    Teema: Vasta viitega

Jah, selline loogika tundub töötavat. Randomi "spoiler" võttis minult selle vähese tahtmise seda üldse uuridagi ära.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Random Hero
muumikontroll


Liitunud: 16 Sept 2007
Postitusi: 712
Asukoht: Kosmos

PostitusPostitatud: Nelj Juul 23, 2009 17:39    Teema: Vasta viitega

Aga vaatame hoopis uuesti K-On'i? populaarne anime = hea anime, kuidas saaks selline reegel mitte kehtida?

Fushi tõesti ei eksi, tema signatuur on vist praeguse animeajastu tõeseim väide. Muidugi, nagu paljude animetega enne ja pärast, võib ka Bakemonogatari ära vajuda mõttetuks juraks. Kolmas episood oleks vist Stopa ulguma pannud, kuna 2/3 osast oli dialoog mosaiikliikumisega. Aga tegemist oli aruteluga, mille vältel ma isegi pilgutada ei julgenud. Erinevalt nii mõnestki muust haibitud animest, mis mul on jäänud kusagile ekraaninurka mängima kui ma samal ajal kasvõi Solitaire'i igavuse peletamiseks mängin.

Yoshy kirjutas:
Jah, selline loogika tundub töötavat. Randomi "spoiler" võttis minult selle vähese tahtmise seda üldse uuridagi ära.


Miks mul on tunne, et kui selle asemel oleks näidatud, kuidas neiu kleebib kokku love letter'it ja seda siis punastades ja käte värisedes üle ulatab ja samal ajal kohmetult üritab midagi öelda, oleks nii sina, fushi kui ka mõni muu inimene, keda ma animemaailma koha pealt üsna sügavalt austan, saanud korraliku nerd-erektsiooni ning kiidusõnu anime kohta jätkuks kolmeks päevaks ja neljaks ööks. See oleks ju armas, põnev ja eelkõige originaalne.

Ahjaa, Stopa, vaata ära Zero no Tsukaima, sõna tsundere kuuldes jooksevad sul vastikusevärinad mööda selga alla. Samas Rin Tosaka F/SN'ist on ka tsundere, aga märksa sümpaatsem.
_________________
Mulle meeldisid foorumid. Igaühel oli äge avatar ja signatuur.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
acousmatique



Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 2499
Asukoht: ---

PostitusPostitatud: Nelj Juul 23, 2009 18:12    Teema: Vasta viitega

Random Hero kirjutas:
Aga vaatame hoopis uuesti K-On'i? populaarne anime = hea anime, kuidas saaks selline reegel mitte kehtida?

Fushi tõesti ei eksi, tema signatuur on vist praeguse animeajastu tõeseim väide. Muidugi, nagu paljude animetega enne ja pärast, võib ka Bakemonogatari ära vajuda mõttetuks juraks. Kolmas episood oleks vist Stopa ulguma pannud, kuna 2/3 osast oli dialoog mosaiikliikumisega. Aga tegemist oli aruteluga, mille vältel ma isegi pilgutada ei julgenud. Erinevalt nii mõnestki muust haibitud animest, mis mul on jäänud kusagile ekraaninurka mängima kui ma samal ajal kasvõi Solitaire'i igavuse peletamiseks mängin.

Yoshy kirjutas:
Jah, selline loogika tundub töötavat. Randomi "spoiler" võttis minult selle vähese tahtmise seda üldse uuridagi ära.


Miks mul on tunne, et kui selle asemel oleks näidatud, kuidas neiu kleebib kokku love letter'it ja seda siis punastades ja käte värisedes üle ulatab ja samal ajal kohmetult üritab midagi öelda, oleks nii sina, fushi kui ka mõni muu inimene, keda ma animemaailma koha pealt üsna sügavalt austan, saanud korraliku nerd-erektsiooni ning kiidusõnu anime kohta jätkuks kolmeks päevaks ja neljaks ööks. See oleks ju armas, põnev ja eelkõige originaalne.

Ahjaa, Stopa, vaata ära Zero no Tsukaima, sõna tsundere kuuldes jooksevad sul vastikusevärinad mööda selga alla. Samas Rin Tosaka F/SN'ist on ka tsundere, aga märksa sümpaatsem.

http://www.youtube.com/watch?v=1ytCEuuW2_A
_________________
☞ [...LIL B MIXTAPE PLAYING VERY LOUDLY...] ☀
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Yoshy
U.C.0079


Liitunud: 4 Apr 2003
Postitusi: 765
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Juul 23, 2009 18:16    Teema: Vasta viitega

Sul on selline tunne, sest sa oled tolvan. Ei mind ega fushit ei huvitaks selline asi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Random Hero
muumikontroll


Liitunud: 16 Sept 2007
Postitusi: 712
Asukoht: Kosmos

PostitusPostitatud: Nelj Juul 23, 2009 18:27    Teema: Vasta viitega

Yoshy kirjutas:
Sul on selline tunne, sest sa oled tolvan. Ei mind ega fushit ei huvitaks selline asi.


Kas sa tõesti ei suuda jätta isiklikuks minemata? Pidasin sind tõesti veidike intelligentsemaks inimeseks.

K-On'i kohta 2009 kevadhooaja teemas:
fushi kirjutas:
Kõik tegelased on omanäolised ja huvitavad ning nende eripärasid tuuakse igasugu pisidetailidega esile, näiteks kaader, kus bändi kaks esiliiget teineteist põsest näpistasid, sest nad ei suutnud uskuda, et nad olid lõpuks neljanda liikme leidnud. Või siis see paarisekundiline lõik, kus bändi kõige uuem liige, kes üldse pille mängida ei oska, elevusest laua all oma jalgadega sipleb, sest ta ei tea mis teda ees ootab. Sellised hetked toovad naeratuse suule ning peale esimest episoodi oli tõeliselt hea tunne sees, päev oli kohe paremaks muutunud.


See on täpselt see, millest ma räägin. Nerdboner, mis tekib tühja-tähja peale lihtsalt sellest, et see on nummi.

Yui - ülim kli¹ee, koba kes astub klubi liikmeks lihtsalt kuna... fun things are fun, lõpptulemusena mängib sarja lõpus ikka sama hästi kui esimeses osas kus ta mängima õppis.
Ritsu - hüperaktiivne tomboy
Tsumugi - rinnakas, blond, rikas, väikese viguriga...
Mio - sest bassistid on nunnud. Ja kui üks neiu on juba häbelik, siis ikka hästi nunnult ja muidugi peab ta ennast ületama jne...

Jah, asi läheb väga off-topic, aga mulle lihtsalt ei meeldi, et selline kli¹eemöks loetakse originaalseks ja midagi head visatakse ajaloo prügikasti enne kui asjaga valmis saadakse.

vaidluses selgub tõde ja kuna foorum on suvekuude tõttu niikuinii surnud, siis minugipoolest, laseme aga edasi. Ja kui päris laskemoon otsa saab, siis hakkame pikki postitusi tsiteerima ja neile viiesekundiliste youtube klippidega vastama.
_________________
Mulle meeldisid foorumid. Igaühel oli äge avatar ja signatuur.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele 1, 2, 3, 4  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 4

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: