OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Esimene jalustrabav kogemus!
Mine lehele 1, 2  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
simmone30



Liitunud: 31 Märts 2008
Postitusi: 2

PostitusPostitatud: Esm Märts 31, 2008 16:49    Teema: Esimene jalustrabav kogemus! Vasta viitega

Olin ka enne animet vaadanud, aga mu esimene mulje animest oli selline, et ma võin seda vaadata küll, aga...
Aga kui ma laupäeval vaatasin esimest animefilmi "Paprika", siis ma sain küll suhteliselt suure elamuse osaliseks.
Esiteks loomulikult sellepärast, et Susumu Hirasawa laulud meeldisid mulle kohutavalt ja teiseks, et kuna mulle üldse meeldivad unenäod ja unenäomaailm, siis see film oli mulle kui rusikas silmaauku.


Viimati muutis seda simmone30 (Esm Märts 31, 2008 19:13). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Ummi
lovely berry


Liitunud: 8 Apr 2006
Postitusi: 3500
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Märts 31, 2008 17:29    Teema: Vasta viitega

Ma ei oska küll öelda, mis oli minu esimene jalustrabav kogemus animevallas, aga "jalustrabavateks" võib lugeda minu seni nähtud GAINAXi animesid Toppu o Nerae!?, FLCL ja Tengen Toppa Gurren Lagann. Need animed on lihtsalt nii lahedad. Lihtsad vaatad ja mõtled: "Lahe..." Vohh.

Veel tõstaks esile sellise anime nagu Paranoia Agent. See on ka omamoodi "unemaailm" ja "lahe", ühtlasi ka äärmiselt paeluv. Ja siis veel selline asi nagu Mind Game.

Praegu pikema teksti kirjutamiseks jaksu pole.

Paprika diskussioon käib muidu siin: http://www.baka.ee/foorum/viewtopic.php?t=1460
_________________
baka pole surnud, me postitame siia peaaegu iga kuu
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
AndreS



Liitunud: 3 Märts 2007
Postitusi: 548

PostitusPostitatud: Esm Märts 31, 2008 18:38    Teema: Vasta viitega

Paprikat näen mina esimestkorda alles järgmine reede LaLaLaa



Jalsutraband on seni FLCL (furi-kuri) ja G.I.T.S.

EDIT: Death Note kah loomulikult :)


Viimati muutis seda AndreS (Esm Märts 31, 2008 18:48). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
cenorig



Liitunud: 14 Sept 2006
Postitusi: 1695

PostitusPostitatud: Esm Märts 31, 2008 18:40    Teema: Vasta viitega

Paprika teema on tõepoolest olemas, aga miks mitte jalustrabavast kogemusest rääkida. Siis tuleks pealkirja natuke kärpida. Muidugi, usun, et sarnaseid teemasid on siin foorumis ka varem olnud.

Esimene jalustrabav kogemus oli Naruto esimene film. LaLaLaa
Tõega! See oli nii jalustrabav, et hüppasin kohe seeria juurde ja sealt edasi wikipediasse trükkima "anime" ja, noh, ülejäänu on ajalugu.

Teine jalustrabav kogemus oli Berserk, mis hetkel ka signatuuris ilutseb, sest see tuli liiga ootamatult. Naruto oli küll huvitav, aga Berserk oli sügav, tõsine, traagiline ja eepiline, ning ma pidin lihtsalt imestama. Nüüd olen juba nii mõnegi sarja ja filmi ära näinud ja Berserk on ikka klassika, samas kui Naruto film oli tegelikult keskpärane.

Komöödiate hulgas oli jalustrabav Haruhi Suzumiya melanhoolia. Ma ei suutnud uskuda, et miskine moetüdrukute sari võib nii lõbus JA huvitav olla.

Toolilt tõusin püsti Kaiji ja Death Note'i ajal, sest lihtsalt nii põnev oli.

Mõtlema pani mind tõsisemalt Ergo Proxy.

Nii et kokkuvõtteks - mul on jalustrabavaid kogemusi omajagu ning kuna mul on lugematult animesid veel nägemata ja igast uuest asjast tõuseb mu tuju märkavalt, siis tekib neid kindlasti veel. Aga esimene oli vast tõesti Berserk.
_________________
xyz
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Kuroneko



Liitunud: 30 Juul 2007
Postitusi: 147
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Märts 31, 2008 18:49    Teema: Vasta viitega

Esimene jalustrabav kogemus... Hellsing vist, sest see oli üldse esimene anime, mida ma teadlikult vaatasin ja see oli ikka väga- väga lahe :)
Hiljem on neid muidugi veel tulnud.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
simmone30



Liitunud: 31 Märts 2008
Postitusi: 2

PostitusPostitatud: Esm Märts 31, 2008 19:00    Teema: Osaline äratundmisrõõm Vasta viitega

Kaks asja, millest mina kuulnud olen, on Naruto ja Berserk, mille vaatamine mul ka pooleli on. Liiga tihti on mulle öeldud, et appi, seda vaadates tekib tunne, et kuidas kellegi sisse saab nii palju verd üldse mahtuda, aga ma ütleks selle peale pigem samuti, et tuleb pisut kaugemale vist vaadata ja minu meelest on see samuti pigem nagu cenorig ütles: sügav, tõsine, traagiline ja eepiline, kuigi ma ei ole seda veel lõpuni vaadanud, aga sellise mulje olen ma saanud.
Suhteliselt palju on läbi jooksnud kaks nime - Death Note ja FLCL. Kindlasti lisanduvad sinna listi, mida ma kunagi (st lähiajal) vaadata tahaks.
Üldiselt kuna ma pean end ikka väga algajaks anime maailmas, siis ma ei oska üldsegi kuskil alustada, et millist animet järgimiseks vaadata...
Kuidas üldse nagu leitakse mingid head animesarjad...?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
genky
hommikune tõus


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 3674
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Esm Märts 31, 2008 19:04    Teema: Vasta viitega

Esimene jalust rabanud asi oli ehk Ah! My Goddess, mis on lihtsalt vapustavalt ilusa animatsiooniga. Ma mõtlen seda esimest ja õiget AMGd (viieosaline OVA). Lihtsalt nii meeldis.

Uusim jalust rabanud asi on ehk Kaiji, mis on üks väheseid animesid, mille järgmisi osasi ma suurima himuga ootan ning mille vaatamise ajal olen ma hästi närviline ja kannatamatu. Lihtsalt haarab tugevalt kaasa.

Rohkem jalustrabavaid ei tule meelde. Üldjuhul on lihtsalt sügava või väga hea mulje jätnud, nagu näiteks Mushishi, Shigofumi, Kino no Tabi, Trigun, Mononoke ja mõned teised.
_________________
Asashio | AniMatsuri | MyAnimeList
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
erick
küps PSP-d plõgistav noormees


Liitunud: 29 Märts 2004
Postitusi: 934
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Esm Märts 31, 2008 19:11    Teema: Re: Osaline äratundmisrõõm Vasta viitega

simmone30 kirjutas:

Kuidas üldse nagu leitakse mingid head animesarjad...?


See on päris hea koht kust alustada: link
_________________
--taevas linna kohal oli läbikõrvetatud vooluringi värvi--
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Bushidon
sucker mc


Liitunud: 9 Juul 2006
Postitusi: 970
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Märts 31, 2008 19:19    Teema: Vasta viitega

genky kirjutas:
Esimene jalust rabanud asi oli ehk Ah! My Goddess, mis on lihtsalt vapustavalt ilusa animatsiooniga. Ma mõtlen seda esimest ja õiget AMGd (viieosaline OVA). Lihtsalt nii meeldis.

Mulle meeldis ka see väga, ma olen neid uuemaid seeriaüllisti korraks piilunud, kuid sama mõõtu ikka välja ei anna. Pealekauba oli Belldandy selles esimeses OVAs ikka mitu korda nunnum kui seerias.

simmone30 kirjutas:
Kuidas üldse nagu leitakse mingid head animesarjad...?

Vaata, selle asjaga on nii, et ega erilist valemit polegi olemas. Muidugi võid foorumites ja mujal ringi lurkida ja vaadata, millised animed on parasjagu "in" ja millised mitte. Kuid lõpliku valiku teed ikkagi sina. Vaata paar episoodi mõnda animet ja kui meeldib, siis vaata lõpuni. Teiste poolt antud hinnangutest ära lase väga end heidutada. Minulgi on nii juhtunud, et kuskil foorumites teiste kasutajate poolt mahatehtud anime on minule armsaks saanud ja vastupidi - kõrgelt hinnatud anime on tundunud minu jaoks mõttetu ja igav. Ehk siis - avasta!

Enda jalustrabajaks loeks kindlasti Haruhi Suzumiya melanhoolia, mis on aegade jooksul nii südamesse pugenud, et temast minu lemmikanime kujunenud on. Samuti ka mõned eelnimetatud animed võib sedasorti nähtusteks arvata.

EDIT: Unustasin totaalselt Cowboy Bebopi!


Viimati muutis seda Bushidon (Esm Märts 31, 2008 19:54). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
babuun



Liitunud: 10 Nov 2007
Postitusi: 499
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Märts 31, 2008 19:31    Teema: Vasta viitega

Minu esimene oli Bragon Ball Z LaLaLaa.OI kuidas ma seda animet armastasin.Kõiki osasid näinud ja ala 11/13 filmist ka vist.DBZ juhatas mind anime maailma ja seal nägin ma ,,Printsess Mononoket" mida ma armastan südamest siiamaani.Kõik see,mis seal toimub on lihtsalt südant rabav.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
mimmu
hilja juba


Liitunud: 22 Apr 2005
Postitusi: 1270
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Esm Märts 31, 2008 19:37    Teema: Vasta viitega

millegipärast... ichigao mashimaro.
_________________
Onu Vanja kurvad püksid
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Kuroneko



Liitunud: 30 Juul 2007
Postitusi: 147
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Märts 31, 2008 19:43    Teema: Vasta viitega

babuun kirjutas:
Minu esimene oli Bragon Ball Z LaLaLaa.OI kuidas ma seda animet armastasin.Kõiki osasid näinud ja ala 11/13 filmist ka vist.DBZ juhatas mind anime maailma ja seal nägin ma ,,Printsess Mononoket" mida ma armastan südamest siiamaani.Kõik see,mis seal toimub on lihtsalt südant rabav.


Printsess Mononoke on tõesti ka üks väga super asi. See tuli kunagi telekast ja siis ma lindistasin selle vhs-i peale. Pärast vaatasin seda oma viis- kuus korda uuesti. Vedasin aga sõpru külla, et oleks ettekääne seda vaadata, sest vanematele hakkas see juba vaikselt pinda käima...xD Enam nii tihti ei vaata seda, sest see on inglise keeles ja eesti keelsete subtiitritega. Tundub kuidagi nii võõras, sest ma olen harjunud animet jaapani keeles vaatama.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
acousmatique



Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 2499
Asukoht: ---

PostitusPostitatud: Esm Märts 31, 2008 19:53    Teema: Re: Osaline äratundmisrõõm Vasta viitega

erick kirjutas:
simmone30 kirjutas:

Kuidas üldse nagu leitakse mingid head animesarjad...?


See on päris hea koht kust alustada: link

Kui su eesmärgiks on inimene animest võõrandada, siis on see tõesti hea link.

Minu soovitusteks oleks tasa ja targu vaadata läbi need asjad, mida inimesed sulle siin teemas soovitanud on. Seejärel baka anime foorumis veidi ringi sirvida ja vaadata, kas midagi huvitavat silma torkab. Ka on olemas meil ülevaated (mida viimasel ajal küll eriti täiendatud ei ole) ning siis veel mingisugune lemmikanimete teema (neid võib ka mitu olla).

Ja kui baka maitsest hakkab villand saama, siis ülemaailmsetest maitse-eelistustest. Seal saidil on võimalik animesid ka ¾anri järgi jaotada ning siis omakorda taas ratingute järgi.

Ning noh, tasub lihtsalt silmi-kõrvu lahti hoida. Paljud head tükid on laiale avalikkusele üsna tundmatud ning sestap ei kohta neid igasugustes top-nimistustes eriti tihti, küll aga kõiksugu muudes kohtades: foorumidiskussioonid, arvustussaidid, kohalikud friike täis kohvikud, jne. Sõprade soovitustele tasub ka alati tähelepanu pöörata.
_________________
☞ [...LIL B MIXTAPE PLAYING VERY LOUDLY...] ☀
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
mimmu
hilja juba


Liitunud: 22 Apr 2005
Postitusi: 1270
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Esm Märts 31, 2008 20:11    Teema: Vasta viitega

ei ma eksisin. Mononoke oli enne mashimarot.
_________________
Onu Vanja kurvad püksid
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
AndreS



Liitunud: 3 Märts 2007
Postitusi: 548

PostitusPostitatud: Esm Märts 31, 2008 20:29    Teema: Vasta viitega

Ou... Gantz vaata kah kindlalt ära :) LaLaLaa
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Ummi
lovely berry


Liitunud: 8 Apr 2006
Postitusi: 3500
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Märts 31, 2008 20:51    Teema: Vasta viitega

Kuroneko kirjutas:
Vedasin aga sõpru külla, et oleks ettekääne seda vaadata, sest vanematele hakkas see juba vaikselt pinda käima...xD

Olen seda omal nahal kogenud, et õde tirib u. iga päev sõbranna koju ja siis nad vaatavad SAMA FILMI mida Manna juba 10x näinud on (ja mina ka, sest ma elan samas toas). Mingid Jaapani filmid... Ja siis ta vaatas FLCL'i ja BECK'i mitu korda järjest läbi.

Tunnen Kuroneko perele kaasa. :)
_________________
baka pole surnud, me postitame siia peaaegu iga kuu
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Kuroneko



Liitunud: 30 Juul 2007
Postitusi: 147
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Apr 01, 2008 19:53    Teema: Vasta viitega

Ummi kirjutas:
Kuroneko kirjutas:
Vedasin aga sõpru külla, et oleks ettekääne seda vaadata, sest vanematele hakkas see juba vaikselt pinda käima...xD

Olen seda omal nahal kogenud, et õde tirib u. iga päev sõbranna koju ja siis nad vaatavad SAMA FILMI mida Manna juba 10x näinud on (ja mina ka, sest ma elan samas toas). Mingid Jaapani filmid... Ja siis ta vaatas FLCL'i ja BECK'i mitu korda järjest läbi.

Tunnen Kuroneko perele kaasa. :)


Ei noh, ega ma enam seda ei tee. See oli mitu aastat tagasi. Mu pere haavad on arvatavasti juba paranenud....xD

Kui vana su õde on muidu? Ma olin mingi 10- 11 kui ma sellega tegelesin :)

Ja et mitte täiesti offtopicut panna, siis minu meelest oli FMA ka väga hea.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Azuur
recycled_nerd


Liitunud: 15 Jan 2006
Postitusi: 256
Asukoht: pärnu

PostitusPostitatud: Teis Apr 01, 2008 20:13    Teema: Vasta viitega

Ise "Paprikat" näinud pole. On tunne, et peaks kunagi pilgu peale viskama.

Viimase aja "jalustrabavateks" animeteks pean "Texhnolyze" (sü¾ee ja animatsiooni poolest) ja "Gantz" (tegelaste poolest). Texhnolyze on siiski parem kui Gantz, imo anyway.
_________________
Ain't no one free.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Ummi
lovely berry


Liitunud: 8 Apr 2006
Postitusi: 3500
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Apr 01, 2008 20:57    Teema: Vasta viitega

Kuroneko kirjutas:
Ei noh, ega ma enam seda ei tee. See oli mitu aastat tagasi. Mu pere haavad on arvatavasti juba paranenud....xD

Kui vana su õde on muidu? Ma olin mingi 10- 11 kui ma sellega tegelesin :)

Ta on 18, aga nii tegi ta ka aastate eest. Happybunny

Ja äsja vaatasin veel ühe "jalustrabava" anime ära. Blazing Transfer Student. See oli lihtsalt nii naljakas ja "jalustrabav"!
_________________
baka pole surnud, me postitame siia peaaegu iga kuu
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Miiia



Liitunud: 29 Veeb 2008
Postitusi: 115

PostitusPostitatud: Kolm Apr 02, 2008 00:30    Teema: Vasta viitega

esimene anime, mis mind nii meeletult nutust kõõksuma pani, oli kindlasti "Hotaru no Haka". nutmist võib vist küll nimetada "jalustravavaks" kogemuseks... :P
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele 1, 2  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: