OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Trava : Fist Planet

 
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Trash



Liitunud: 14 Sept 2006
Postitusi: 733

PostitusPostitatud: Kolm Apr 08, 2009 10:55    Teema: Trava : Fist Planet Vasta viitega



Trava : Fist Planet episode 1

- Katsuhito Ishii, Takeshi Koike 2003

Rentrak Japan



Käesolevat animatsiooni olin Grasshoppa! kogumikelt juba piilunud kui käisin neid veidruste kollektsioone Studio 4°C lühianimatsioonide pärast tühjendamas. Paar episoodi Travast sai siis koos mõne Grasshoppa! short´iga vaadatud, kuid ega erilist viitsimist tutvumisel ei olnud, kogumikud on lihtsalt liiga kirju sisuga, et neid järjekindlusega läbi töödata, rohkem kõlbavadki korraks masinasse surata ning anime või lühifilm hiljem taas välja võtta. Trava oli pikitud nelja Grasshoppa! peale laiali ning seda sisse suramist ja väljavõtmist oleks liiga palju saanud, seepärast olin meelivalt üllatunud kui anime eraldiseisva DVD-na välja anti, tegu niinimetatud Grasshoppa! Special´iga.



Katsuhito Ishii poolt Madhouse´ile animeeritud rockabillie rääkis kahest kosmoseluuserist, endisest sõjaväe tippmarki mechapiloodist ning tema nohiklikust mehhaanikust, kes hea raha nimel on valmis kosmosesügavusest avastatud planeeti "märkima" minema. Mõõtmistööd aga ei kulge ootsustepäraselt, sest planeedil peidavad end eelmistest kosmosesõdadest sinna jäänud ning nüüdseks keelatud tehnoloogia hulka arvatud inteligentsed robotmasinad koos oma bioloogilis-mehhaanilise loojaga. Kuna aga kahe pooletoobise seiklejaga on juhuse tahtel ühinenud amneesia all kannatav galaktikaprintsess, siis saabub kohale hiiglaste rassi kuuluv endine piraat, et turvata positsiooniga neiut ja aidata õnnekütte mechalahingutes robotitega.



Väga popi välimusega anime, hoogne oma pildikesksuses ning kena värvigamma ja pliiatsijoonena, kuid kogu kupatus hoidis justkui paari tõrget sees. Kohati oli liiga veniv sedalaadi hüperaktiivse anime jaooks ning samuti hakkasid üsna pea valusalt häirima kahe jobukaku vahelised nääklemised mis alati lõppesid kohustusliku kuklahoobiga. Futurama´likud tegelaskujud oleksid võinud väheke rohkem isikupära välja pressida, sest nende ja anime olemus nõudis seda. Paari korduva nalja asemel oleks võinud uut vaatenurka proovida.



Muutus tuli aga sisse kui "Power" ehk mehhaaniku poolt modifitseeritud jõusoomus selga tõmmati ja robotitele nossu taguma mindi. Pole kunagi suur mecha-fänn olnud, kuid siinses animatsioonis mulle mehaaniliste turviste pisidetailivaba jooneline disain meeldis ja ka kokkupõrgetega poldud üle pingutatud, paar powerboost´i ja käbarat situatsiooni, kuid üldpildis mindi ja tehti töö konkreetselt ära. Oleks tegelikult võinud rohkemgi madistamist olle, näiteks paari tandemivahelise nagistamise võrra.



Pealkirja lisamärkeks on episood 1, kuid tegu on iseseisva ning ainukeseks jäänud OAV-iga. Huumori mõttes oli DVD lisade hulgas episood 2 eelvaade, lavastatud lõik mis peaks otsekui järjeloo siise kuuluma, kuid tegu on pettusega, animaatorite sisenaljaga. Film ise oli aus sci-fi anime hoolimata mind isiklikult häirinud momentidest.







_________________


http://trash-can-dance.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
acousmatique



Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 2499
Asukoht: ---

PostitusPostitatud: Kolm Apr 08, 2009 11:07    Teema: Vasta viitega

Mulle endale meeldis see päris hästi, või nii ma vähemalt mäletan seda. Takeshi Koike osaluse tõttu võiks see kindlasti meeldida Dead Leaves'i fännidele.

Katsuhito Ishii re¾ii all aga valmis aasta hiljem minu kõigi aegade lemmikuim film.
_________________
☞ [...LIL B MIXTAPE PLAYING VERY LOUDLY...] ☀
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
kammerer
mitjok


Liitunud: 2 Dets 2004
Postitusi: 1454
Asukoht: tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Apr 08, 2009 16:44    Teema: Vasta viitega

see on mul üks ammuseid lemmikuid. peaks uuesti vaatama. mulle meeldis trava rohkem kui dead leaves isegi. kuigi see linnulik punase lõustaga tüüp ajas südame pahaks pisut.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: