OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Arutelu: miks foorumid hääbuvad (oli: artis.monzi.org Vol2)
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5  Järgmine
 
Uus teema   See teema on suletud: sa ei saa postitusi lisada ega muuta.    baka.ee foorum / -> tagasiside
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Vabarnamees
mario with money


Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 1802
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Okt 21, 2009 10:51    Teema: Vasta viitega

Random Hero kirjutas:
Ilmselgelt olen ma siin ebapopulaarne kasutaja niikuinii, miks ma võitlen selle heaolu eest?

Kui lohutab, siis vähemalt pole sa selle probleemiga maailmas üksi. Armas kuri

Aga jah, katsun loorberitel teise külje keerata, ent kuna olen ju nii pagana vana ja laisk, peate veel veidi kannatama.
_________________
Vabarnamees: nagu lendav tigu * ~animeloend~
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
kammerer
mitjok


Liitunud: 2 Dets 2004
Postitusi: 1454
Asukoht: tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Okt 21, 2009 12:56    Teema: Vasta viitega

Aga üks koondav teema üldises alafoorumis, kuhu kasutajad oma töid võiksid postitada oleks mõeldav ?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
genky
hommikune tõus


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 3674
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Kolm Okt 21, 2009 15:08    Teema: Vasta viitega

kammerer kirjutas:
Artise sulgemine ei ole Baka poliitikat omaloominguga seoses ilmselt muutnud.

Olgu selgituseks öeldud, et Artis ei ole kinni pandud. Lihtsalt mitte keegi ei postita seal enam.

Mis puudutab üleüldisemat omaloomingu postitamise probleemi, siis kui paljud bakalased reaalselt käisid seal või teadsid, et Artises on selline alamfoorum olemas? Selles suhtes, et Soobel on siiani ainuke, kes seda teemat pidevalt üles on toonud (siin Bakas siis), et miks keegi seal midagi ei tee. Küll aga ei maksa arvata, et seetõttu joonistajaid vähe oleks. Pigem on asi selles, et inimesed ei tea või ei taha teise kohta postitada (aka surnud foorumisse).

Mis puutub nüüd baka omaloominguteemat, siis peituvad siin juured sügavamal. Kes siin foorumis piisavalt kaua olnud, see teab, mis toimus. Teistele lühike kokkuvõte: mõned inimesed läksid oma kriitikaga üle käte, eriti just algajate joonistuste pihta. Ei aidanud keelamine ega ka bännimine. Üks põhjus, mis minule juba toona silma torkas oli asjaolu, et osadele inimestele ei meeldinud, et algajad oma töid postitavad. Need polnud ainult need samad kritiseerijad, päris paljud kasutajad tegid seda. Selle asemel, et inimestele anda kriitikat sellest, kuidas midagi paremini teha, tuldi stiilis "mida sa oma esimesi katsetusi siia paned. tule tagasi, kui paremini oskad". Muidugi oli ka neid palju, kes lihtsalt ütlesid, et "ahe pilt". (mis peaks olema vihje sellele, et baka pole praegu üldse muutunud selles vallas) Ma ei hakka laskuma sügavamale antud teemasse, aga ilmselt peaks kõigil pilt selge olema. Toetus algajatele joonistajatele oli väike, kuid see on pigem üleüldine eestlaste probleem kunstikriitika vallas.

Võin suht kindlalt eeldada, et ülalmainitud näited olid osa sellest põhjusest, miks omaloomingufoorumit meil pole. Ajalugu kipub ju korduma ning kui aus olla, siis ega praegugi on Baka äärmiselt vaenulik koht, eriti uute inimeste jaoks.

Vaatamata sellele, et mõistan administraatorite otsuseid, olen ma jätkuvalt selle vastu, et meil puudub õigus omaloomingut postitada. Reaalselt ei eksisteeri eetikeelses internetiruumis sellist kohta, kus oma loomingut avaldada, eriti veel sama asja austajate juures. Artis oli katse. Anime/manga osa tehti sinna, kuna ma palusin. Kuna suri terve foorum, suri ka teema. Põhjuseid võib leida mitmeid. Kuna meil on animefoorum, võiks olla ka võimalus(või ka õigus) avaldada antud teemal saadud insipratsiooni. Jah, meil on olnud mingid koomiksiteemad ning fan-fic teemad, aga reaalselt on fan-art üks suurimaid osasi fännikommuunist antud alal ja meil seda pole.

Ja reaalselt ei saa ka olema ühtegi populaarset anime fan-art kommuuni Eestis, kui Baka seda kuidagi enda juurde ei tekita. Paratamatult on Baka meil eesti animefännide kommuuni keskpunkt. Võib ju muidugi alati luua eraldi foorumi selle jaoks, kuid töötamajäämise protsent sealjuures on väike. Kui Baka seda just pole nõus natuke rohkemaga promoma, kui ühe teemaga foorumis (või esilehel uudistes).

Ma küll ei usu, et see tooks järsku juurde mingit sisukamat arutelu või ilgelt palju uusi kasutajaid, küll aga annaks see olemasolevatele bakalastele koha hubases ja tuttavas keskkonnas jagada oma töid. Kindlasti toob see juurde uusi liikmeid, kellele võib Baka pakkuda ka muud, kui ainult tööde näitamise kohta. Kui ka mitte eraldi alamfoorumi näol, siis kammereri väljapakutud idee luua ainult üks teema selle jaoks, oleks ka väga palju kaasaaitav.


On arusaadav, et Vabarnamehel on hetkel palju teha ning ei jõua täpsemalt süveneda kõigesse. Samas mind huvitaks väga, mis ideed küpsevad seoses Bakaga tema peas. Kui see seoses omaloominguga midagi parandadaks, võik sellest rääkida. See, et mingi asi kunagi tulevikus muutub, ei anna just palju selgust. Lihtsalt arvan, et mõni täpsustus võiks aidata kaasa selle vestluse lõpplahenduseni jõudmisega.


Antud probleem andis mulle kusjuures väga hea idee, mida Baka kokkutulekutel võiks tegema hakata. Esimest rakendust näete kokkutulekul, mis toimub 30.-31. jaanuar 2010!
_________________
Asashio | AniMatsuri | MyAnimeList
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Ummi
lovely berry


Liitunud: 8 Apr 2006
Postitusi: 3500
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Okt 21, 2009 15:13    Teema: Vasta viitega

Kui jutt juba kujundusele läks, siis mulle isiklikult meeldib praegune lihtne kujundus, uute alafoorumitega rikutaks see kindlasti ära, üritused juba lükkasid asja paigast. Paljude alafoorumitega on lisaks kõigele muule veel üks probleem: kasutajaskond tõmbub lahku. Praeguse hulga juures on täiesti mõeldav külastada iga alafoorumit, aga mida pikemaks läheb foorumi esilehe nimekiri, seda enam hakkavad osad kasutajad käima vaid kindlates alafoorumites, tekivad nö fraktsioonid, näiteks "mängugäng", "loomingurahvas" ja "tagasisidepeded", kes üksteisega läbi ei käi. Kui igal alafoorumil on niimoodi "oma rahvas", siis on väga tõenäoline, et osad neist surevad välja (sest teistest alafoorumitest ei pruugi sinna kippuda). Väljasurnud alafoorumid on väga eemaletõukavad ja hirmutavad inimesi minema, nii et otstarbekas oleks nad tagasi üldise alla liigutada. Ja siis oleme me tagasi alguses, ainult et osad kasutajad on lihtsalt minema kõndinud, sest nende jaoks on foorum surnud, kuna nad tunnevad end teistes alafoorumites võõrastena!
_________________
baka pole surnud, me postitame siia peaaegu iga kuu
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
acousmatique



Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 2499
Asukoht: ---

PostitusPostitatud: Kolm Okt 21, 2009 15:37    Teema: Vasta viitega

Ummi kirjutas:
"tagasisidepeded"

Rep +1, vms. Ma naersin.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
erick
küps PSP-d plõgistav noormees


Liitunud: 29 Märts 2004
Postitusi: 934
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Kolm Okt 21, 2009 19:03    Teema: Vasta viitega

Ummi liialdab.

On tõsi, et igal inimesel on omad lemmikalafoorumid või teemad, kuhu ta postitab oluliselt enam kui teistesse. See muide kehtib ka praegu bakas.

Mangafoorumisse ma pole nt aasta aega vaadanud. Tagasiside foorumisse umbes sama kaua. Need inimesed, kes mangafoorumis postitavad (näiteks c0en, Stopa, Random, Ummi, Will, doujimasan), peaksid mu jaoks järelikult jube võõrad olema.

Aga ei ole ju. Ma näen teie postitusi pidevalt ka muudes teemades.

Minu arust on normaalne, et inimestel on erinevad huvid ja teadmistepagasid. Ja selliseid kokkupuutepunktegi on piisavalt, kus kõik osalevad, vt. Teema kõigest ja mitte millegist I-II.

Niiet ei maksa karta neid alafoorumeid. Kui üldse, siis need võiksid olla kasvulavaks uuele põlvkonnale bakalastele. Loomulikult, kui eesmärgiks on olemasoleva kasutajaskonna ja status quo betoonivalamine, siis jätke muidugi muudatused tegemata. Iga noor isemõtleja, kes üle foorumiläve astub, saab kohe 5-aastase kogemusega veteranidelt verbaalselt lõuksi, sest ta laiab seal, kus veteranid tavaliselt lihtsalt stiilsemalt laiavad.

Oleks ju tore ka viie aasta pärast täpselt samade inimestega täpselt samadel teemadel hillitsetult diskuteerida, ilma et mingid nagad sinu lemmikteemas asju kukuks tegema ja arvama.

Tõsi, sama eesmärgi võiks saavutada avades piiratud juurdepääsuga alamfoorumi Vanad Peerud. Aga siis oleks ülejäänud foorum ju postitavaid noori täis.
_________________
--taevas linna kohal oli läbikõrvetatud vooluringi värvi--
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
acousmatique



Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 2499
Asukoht: ---

PostitusPostitatud: Kolm Okt 21, 2009 19:56    Teema: Vasta viitega

erick kirjutas:
Niiet ei maksa karta neid alafoorumeid. Kui üldse, siis need võiksid olla kasvulavaks uuele põlvkonnale bakalastele.

Mitte see õlekõrs jälle.

Kasutajaskonna kasvamise/kasutajate aktiivsuse suurenemise ja uute alamfoorumite vahel ei ole mitte mingisugust võrdelist seost.

Alamfoorumid luuakse, kui nende järele on vajadus. Ühegi uue jaoks reaalset vajadust ei ole. Või kui, siis ainult mängude jaoks, sest too teema on üsna suureks paisunud.

Doramad, Jaapani muusika, Jaapan ise, jne. pole kunagi siin eriti aktuaalsed olnud.

Veteranide poolt lõuksi andmise jutt on veel ajuvabam, ma ei tea isegi kust sa seda võtad. Baka kauges minevikus on üksjagu kraaklemist olnud, kuid viimase paari aasta jooksul ma küll ei mäleta, et mõnda uut ja enam-vähem aruka jutuga inimest oleks jubedal määral peedistatud.
_________________
☞ [...LIL B MIXTAPE PLAYING VERY LOUDLY...] ☀
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Yoshy
U.C.0079


Liitunud: 4 Apr 2003
Postitusi: 765
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Kolm Okt 21, 2009 20:25    Teema: Vasta viitega

Minul endal poleks uute alafoorumite vastu eriti midagi, kuid ma ei saa aru, miks nende rohkus foorumit elavamaks peaks tegema. Kui foorum on suremas või hääbumas siis süüdi pole kohe kindlasti mitte tehniline pool, probleemiks on siiski ju külastajad. Kui neil juba huvi pole postitamaks siis ei ole mingit vahet, kui palju on alafoorumeid.

Baka pole ebameeldiv uute kasutajate suhtes. Eeldusel, et need uued inimesed reeglitest (nt õigekirja) kinni peavad. Nõustun fushiga, et varem oli asi ikka oluliselt hullem, kui see nüüd on.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Soobel



Liitunud: 24 Dets 2007
Postitusi: 344

PostitusPostitatud: Kolm Okt 21, 2009 22:12    Teema: Vasta viitega

Heh, ei jaga ma Jaapani kultuurist tühjagi, ei jaga ma animest tühjagi, muudkui aga mölisen!

Alateemade hulga koha pealt... Naljakas lugeda, et mõnel on juba hirmutav asja vaadata, kui on viis alateemat. Nagu ei oskaks lugemiseks teist kätt appi võtta - üle viie on juba "palju," nagu arvas neandertaallane.

Omajoonistuste alafoorumist unistajate indu ma aga jahutaks hea meelega - Eesti on väike, joonistajaskond veel väiksem ja anime joonistajaskond on hoopis tilluke. Ei ole nagu mõtet sellist spetsiifilist eraldi foorumit teha. Seepärast võiks vaadata mõne teise (miskil määral) toimiva foorumi poole (näiteks http://chou.pri.ee/ ) ja haakida see baka siin selle foorumiga kokku, nagu ta artisega koos oli. Ja haakida ikka korralikult kokku, see tähendab, et siit saaks otse kunstifoorumisse ja kunstifoorumist ka otse siia. Selles suhtes oli artis lahja, et seal oli küll anime teema sees, aga viidet baka.ee-le nagu polnud. Et suvalised külastajad võisid küll trehvata seal anime piltide ja teema otsa, aga seda, et on olemas lausa anime portaal, sealt teada ei saanud. Kui oleks huvi anime-le laiemat kõlapinda saada, oleks kavalam tutvustada seda mõnes teises kunstifoorumis, mitte luua oma liivakastinurka mingi väike pildinäitus, millest peale asjasse pühendunute keegi midagi ei tea ega peale ei sattu.

Ja mis foorumite väljasuremisse puutub, siis Artis ei ole ainuke - absoluutselt igal pool on vaikus tekkinud, intensiivne arutelu, ärapanemine ja kiitmine on igal pool ära vajunud, võrreldes 3-4 aasta taguse ajaga. (Mille põhjal võib püstitada ka hüpoteesi, et kui siia joonistustenurgake asutada, siis enam ei saa algajad joonistajad niimoodi molli, nagu vanasti)

Soobel
(Tegelikult olen siiski paar anime pilti joonistanud)
_________________

Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
erick
küps PSP-d plõgistav noormees


Liitunud: 29 Märts 2004
Postitusi: 934
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Okt 22, 2009 00:12    Teema: Vasta viitega

acousmatique kirjutas:

Veteranide poolt lõuksi andmise jutt on veel ajuvabam, ma ei tea isegi kust sa seda võtad. Baka kauges minevikus on üksjagu kraaklemist olnud, kuid viimase paari aasta jooksul ma küll ei mäleta, et mõnda uut ja enam-vähem aruka jutuga inimest oleks jubedal määral peedistatud.


Noh, see lõuksi andmise jutt oli rohkem kontekstuaalne. Kunagi käis see mürtsu ja pauguga, nüüd lihtsalt vaikse halvakspanu saatel bännides või viisakalt inimese postitamissoovi pärssides.

Äkki nimetad mõne silmatorkava kuju, kes on näiteks 2009 aasta jooksul meiega liitunud ja siia püsima jäänud? Ehk on viga minus, sest ma hakkan vanaks jääma, ei viitsi enam kõigis teemades ringi sobrada, aga mulle näiteks ei meenu käigu pealt kedagi sellist.

Rääkides vanadest peerudest, kes olid silmatorkavama stiiliga - ei mäletagi millal nägin viimati hjargi, ruri, zorki, xin'i postitust.

Konformism peletab eemale?
_________________
--taevas linna kohal oli läbikõrvetatud vooluringi värvi--
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
acousmatique



Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 2499
Asukoht: ---

PostitusPostitatud: Nelj Okt 22, 2009 07:55    Teema: Vasta viitega

erick kirjutas:
Noh, see lõuksi andmise jutt oli rohkem kontekstuaalne. Kunagi käis see mürtsu ja pauguga, nüüd lihtsalt vaikse halvakspanu saatel bännides või viisakalt inimese postitamissoovi pärssides.

Mul ei jää muud üle kui paluda sinult konkreetseid näiteid, sest ma jätkuvalt ei saa aru millest või kellest sa räägid.
erick kirjutas:
Äkki nimetad mõne silmatorkava kuju, kes on näiteks 2009 aasta jooksul meiega liitunud ja siia püsima jäänud? Ehk on viga minus, sest ma hakkan vanaks jääma, ei viitsi enam kõigis teemades ringi sobrada, aga mulle näiteks ei meenu käigu pealt kedagi sellist.

Rääkides vanadest peerudest, kes olid silmatorkavama stiiliga - ei mäletagi millal nägin viimati hjargi, ruri, zorki, xin'i postitust.

Konformism peletab eemale?

Kuna sa pole näiteid toonud on mul raske seostada uute liikmete puudumist 1) lõuksi andmise, 2) puuduvate alamfoorumite või 3) konformismiga.

Ja väide, et konformism peletas hjargi eemale -- admin, kellele omal ajal "panniga andmine" oli primaarne viis probleemide lahendamiseks -- on eriti kummaline.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
erick
küps PSP-d plõgistav noormees


Liitunud: 29 Märts 2004
Postitusi: 934
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Okt 22, 2009 10:08    Teema: Vasta viitega

acousmatique kirjutas:
erick kirjutas:
Noh, see lõuksi andmise jutt oli rohkem kontekstuaalne. Kunagi käis see mürtsu ja pauguga, nüüd lihtsalt vaikse halvakspanu saatel bännides või viisakalt inimese postitamissoovi pärssides.

Mul ei jää muud üle kui paluda sinult konkreetseid näiteid, sest ma jätkuvalt ei saa aru millest või kellest sa räägid.


Tsiteerin cenorigi, kes tsiteerib Bushidoni:

Tsiteerin::

Nagu Bushidon ütles - õnneks on "rebel"kasutajate eluiga siin lühike. Või kasvavad nad ümber. Soovitan sul uurida erik_schultzi juhtumit.


Äkki siit leiamegi põhjuse, miks meil pole noori kasutajaid, kes kuidagi hallist massist esile tõuseks? Teadmine, et silmatorkamise-eripära(kuli)suse eest saab panniga, on levinud isegi noorliikmeteni, kes juba iseseisvalt sääraseid ilminguid alla suruvad.

acousmatique kirjutas:
Ja väide, et konformism peletas hjargi eemale -- admin, kellele omal ajal "panniga andmine" oli primaarne viis probleemide lahendamiseks -- on eriti kummaline.


Kui konformismi all mõista seda, et eemaldatakse kõrvalekalded normaalkõverast, siis hjarg kaldus sellest samavõrd või isegi rohkem eemale kui näiteks UnkoNeko - lihtsalt teises suunas.

Aga see selleks. Adminite jaoks on kindlasti tore, kui ei pea peale rasket tööpäeva läbi saasta kahlama banhammeriga ja arvutuid õilmitsevaid kriisikesi modereerima. Lihtsalt foorum on sellevõrra elutum ja igavam, vähemalt minu jaoks, kuna sellistest kriisidest kasvasid kunagi välja mõningad foorumi huvitavamad tegelased. Ka mina alustasin oma tagasihoidlikku foorumielu sel kombel.
_________________
--taevas linna kohal oli läbikõrvetatud vooluringi värvi--
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
acousmatique



Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 2499
Asukoht: ---

PostitusPostitatud: Nelj Okt 22, 2009 10:23    Teema: Vasta viitega

"Eripärakulisuse" eest saab tõesti bänni.

Aga noh, tore. Kui sinu visioon baka tulevikust seostub Unko-neko ja erik_schultzi-laadsete karakterite vohamisega, siis pole minusugusel "vanal peerul" tõesti siia foorumisse asja.

Kasutajad peavad alluma foorumi suunitlusele, mitte vastupidi, sest igale järeleandmisele järgneb paratamatu mandumine.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
erick
küps PSP-d plõgistav noormees


Liitunud: 29 Märts 2004
Postitusi: 934
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Okt 22, 2009 14:32    Teema: Vasta viitega

Kui isegi iga kahekümne UnkoNeko ja erik_schultzi kohta tuleb üks Trash, on mäng minuarust küünlaid väärt.
_________________
--taevas linna kohal oli läbikõrvetatud vooluringi värvi--
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
shadowman



Liitunud: 6 Veeb 2007
Postitusi: 829

PostitusPostitatud: Nelj Okt 22, 2009 15:19    Teema: Vasta viitega

erick kirjutas:
Kui isegi iga kahekümne UnkoNeko ja erik_schultzi kohta tuleb üks Trash, on mäng minuarust küünlaid väärt.

Kui erik_schultzist peakski kunagi Trash saama, siis ei juhtu see kindlasti lähima kümne aasta jooksul. Küsimus on selles, mida niikaua teha. Ma ei arva, et baka.ee foorum peaks endale mingi (ümber)kasvatusasutuse rolli võtma; kui isik on piisavalt küps ja suudab sellele foorumile ka midagi muud peale spämmi pakkuda, siis andestatakse talle ka mõned eksimused. Kõrvalekalded normaalkõverast võivad olla nii positiivsed kui negatiivsed ning mina usun, et sellest, kas tegu on hjargi või UnkoNekoga, saab aru ka juba peale esimesi postitusi. Ekstsentriliste tegelaste vastu pole mul midagi, kuid arvan, et me ei peaks laskma siin valimatult tegutseda kahekümnel erik_schultzil ja lootma, et nende hulka ka mõni Trash ära eksib. Pigem oleks tulemus vastupidine - selline spämmipesa rohkem peletab kui meelitab.

Ka mina eelistan elavat foorumit surnule, kuid pean siiski kvaliteeti kvantiteedist märksa olulisemaks.

Mis uute alamfoorumite loomisesse puutub, siis mind need otseselt ei segaks, kui nendega üle piiri ei minda (näiteks alamfoorumid mängudele ja omaloomingule oleks täitsa tolereeritavad, kuigi viimase jaoks piisaks esialgu ehk ka ainult ühest teemast). Aga erinevalt Random Herost ma ei arva, et omaette nurgakese loomine näiteks dorama jaoks seal automaatselt selleteemalise elava diskussiooni põhjustaks. Minuteada pole siin foorumis tehtud kellelegi takistusi doramadest rääkimiseks, kuid ometi pole meil ühtki niisugust teemat. Miks? Võibolla sellepärast, et huvilisi on liiga vähe; võibolla sellepärast, et ei viitsita postitada; võibolla sellepärast, et pole aega, tahtmist või mida iganes, kuid kindlasti mitte sellepärast, et pole kohta, kuhu postitada.

Alamfoorumid peaksid tekkima vajadusest, mitte soovist. Kui üldise alla tekkis liiga palju informatsiooni ürituste kohta, siis oli mõistlik need teemad parema infoliigenduse huvides teise alamfoorumi alla tõsta. Samasuguse põhjenduse võiks välja pakkuda ka mängude alamfoorumi loomiseks, kuna see teema on seal tõesti veidi pikaks ja kohmakaks muutunud. Ma ei arva mingil juhul, et alamfoorumeid tuleks luua ainult sellel eesmärgil, et äkki hakkab neis kunagi ka mingi diskussioon toimuma.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
shadowman



Liitunud: 6 Veeb 2007
Postitusi: 829

PostitusPostitatud: Nelj Okt 22, 2009 15:49    Teema: Vasta viitega

ericku vihje peale, kuidas ta oma tagasihoidlikku foorumielu alustas, sattusin lugema tema päris esimesi postitusi ja avastasin, et see vaidlus, mis tal praegu acousmatique'iga toimub, on peaaegu et samal kujul juba varemgi siit läbi käinud.

Ainult et kui tookordses taustsüsteemis olid need argumendid võibolla üsna kaalukad ja asjakohased, siis praeguseks on foorum päris palju muutunud ja ma küll et ütleks, et liigne ülbitsemine vanade kalade poolt või suvalises suunas panniga virutamine siin viimasel ajal mingi probleem olnud oleks.

EDIT: see ei ole topeltpost, kuna originaalis oli siin üks kirjutis vahel.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
acousmatique



Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 2499
Asukoht: ---

PostitusPostitatud: Nelj Okt 22, 2009 16:10    Teema: Vasta viitega

shadowman kirjutas:
EDIT: see ei ole topeltpost, kuna originaalis oli siin üks acousmatique'i kirjutis vahel.

Jah, vabandust.

Tahaksin käed sellest teemast puhtaks pesta, sest mulle tegelikult ei meeldi see, mida erick ja teatud määral ka Random Hero väita püüavad. Ma ei leia, et meil siin mingi räme noorkasutajate ahistamine käib ning ma ei leia ka seda, et kõikide probleemide juureks on administratsioon ja "vanad kalad".

fuck that noise, noh.


Viimati muutis seda acousmatique (Reede Okt 23, 2009 07:54). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
shether



Liitunud: 25 Jan 2007
Postitusi: 765
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Okt 22, 2009 20:18    Teema: Vasta viitega

...vau, raske on oma mõtteid koondada pärast terve selle teema läbi lugemist, aga ma proovin.
Jah, see on õige väide, et alafoorumid peaksid tekkima vajadusest, mitte soovist, aga me räägime hetkel omaloomingust, millele ei saakski ju olla vajadust kui siia pole varem omaloomingu teemasid võimalik teha olnud, (sest kunagi läks asi üle käte) või noh vajadus tundub olevat, kui see teema nii tuliseks kiskus aga meil pole praegu mingit indikaatorit kui suur vajadus selle järele oleks. Niiet kui te nüüd minu eelmisest lausest aru saite, siis ma arvan, et algatuseks võiks teha omaloomingu teema, jälgida mingi aeg ja siis järeldused teha.
Mis puututab Artist, siis ma olin ka kasutaja, kuid pärast seda kui mu digikaamera üles ütles pole minul olnud võimalik oma töid üles laadida, kuna ma tegeutsen põhiliselt pliiatsitega. Eile võtsin jälle üle mitme aasta animatsiooni käsile, niiet võibolla saab sellest kunagi asja, aga see selleks..
Ja üldsegi ma olen animest ausalt öeldes, mitte just kauge inimene, aga ma ei ole väga pikka aega end kokku võtta suutnud, et mõni seriaal läbi vaadata, muidu mulle pakub see huvi, kuid selle huvi rahuldamine jääb tavaliselt mõnikord sõpradega koos mõne anime vaatamise tasemele.
Niiet ma üldiselt olen siin foorumis (mis ongi järele mõeldes ainuke foorum, mida ma regulaarselt külastan) Üldise alafoorumi külastaja.
Kui ma nüüd selle juurde jõudsin, siis jah, ka minul on olnud raske leida just seda teemat mida ma otsin, niiet ma olen tavaliselt alla andnud, ning mängude teema koha pealt on seda ka juba korduvalt mainitud, et selles on raske orienteeruda ja sama mängu teemal mõtteid vahetada kui sa oled hiljaks jäänud ja kohe ei ole saanud vastatata, sest juba keegi arutleb uue mängu üle ja eelmised lükatakse vaikselt kaugele eelmistele lehtedele.
Ja palun, kui te arvate, et ma oleks väga aktiivne omaloomingu või mängude alafoorumi külastaja, siis te peaksite ilmselt pettuma. Omaloomingu koha pealt andsin ma juba oma põhjenduse ja mängude koha pealt ma ei pea end ka piisavalt kvalifitseerituks, et pidevalt oma arvamust avaldada. Ma lihtsalt avaldasin need mõned mõtted, mis ma suutsin seda teemat algusest lõpuni lugedes meeles hoida, peace :)
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Võhik



Liitunud: 9 Juun 2008
Postitusi: 361
Asukoht: Tallinn-Tartu mnt

PostitusPostitatud: Nelj Okt 22, 2009 22:52    Teema: Vasta viitega

Foorumi vanade kalade julmus nooremate maimukeste suhtes on võimalik jälgida siin samas teemas (ma mõtlen selle all erik_schultzi nime korduvat kasutamist tähistamaks foorumikasutajaid, keda baka.ee ei oota. See kas süüdistused on õigustatud või mitte pole isegi tähtis).

Ma arvan, et suurem hulk alafoorumeid ei too elu juurde. Alafoorumite hulk peaks ikka postituste hulgast mingil määral sõltuvuses olema-bakas nii palju teemasid ega postitusi ei ole, et siin peaks 15+ alafoorumit olema. Otsida on muidugi praeguse süsteemi korral ebamugav, kuid olgem ausad peamine süü lasub selles küsimuses ikka sellel, et otsingusüsteem on täielik saast (nagu minu meelest enamus foorumitel). Samas otsimise probleemis tõttab appi meile google.

Antud postisuse kirjutamise hetkeks on kasutaja Ummi loonud omaloomingu teema. Mina toetan omaloomingu teema loomist, kuid mitte sel moel, nagu Ummi seda tegi. Avapostituses võiks sellise tundliku teema puhul kirja pandud ka mõned reeglid, millest postitajad saaksid lähtuda enne postituse tegemist. Ma arvan, et alguses võiks igasugused piltideta postitused üldse ära keelata ja lihtsalt selgitada välja, kui palju oleks neid inimesi kes omaloomingut postitaksid-ehk kui suur huvi on.

Ma arvan, et baka pole väga noore kasutaja sõbralik. Vahel lajatatakse panniga minu arvates liiga ennetavalt. Vahel ignoreeritakse või liigselt kritiseeritakse noori kasutajaid ning tihti tundub, et vanadel tegijatel on rohkem lubatud kui noortel (näiteks kahesõnalised sisutühjad postitused, mis tegelikult on reeglitevastased). Kui suudetaks purustada see barjäär uute ja vanade kasutajate kohtlemise vahel, siis võib-olla jääks siia rohkem uustulnukaid jõlkuma. (Kuidagi liiga sarnane ameerklaste jutule, kes räägivad, et ei eksisteeri NATO uusi ja vanu liikmeid, vaid kõik on võrdsed.) Üldse võiks teha bännimise teema, kuhu pannakse ka kirja hoiatused, mis kasutajatele tehakse-lobamokad saaksid seal arvet pidada, et kui lähedal nad banneerimisele on. See v-b vähendaks jutte, et "appi! see tuli nii ootamatult" või et "mille eest?".

Post count doesn´t matter
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Ummi
lovely berry


Liitunud: 8 Apr 2006
Postitusi: 3500
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Okt 22, 2009 23:03    Teema: Vasta viitega

Võhik kirjutas:
Antud postisuse kirjutamise hetkeks on kasutaja Ummi loonud omaloomingu teema. Mina toetan omaloomingu teema loomist, kuid mitte sel moel, nagu Ummi seda tegi. Avapostituses võiks sellise tundliku teema puhul kirja pandud ka mõned reeglid, millest postitajad saaksid lähtuda enne postituse tegemist. Ma arvan, et alguses võiks igasugused piltideta postitused üldse ära keelata ja lihtsalt selgitada välja, kui palju oleks neid inimesi kes omaloomingut postitaksid-ehk kui suur huvi on.

Kõik vajalik info on esimeses postituses olemas.
_________________
baka pole surnud, me postitame siia peaaegu iga kuu
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   See teema on suletud: sa ei saa postitusi lisada ega muuta.    baka.ee foorum / -> tagasiside Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5  Järgmine
Lehekülg 4, lehekülgi kokku 5

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: