OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Arutelu: miks foorumid hääbuvad (oli: artis.monzi.org Vol2)
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5  Järgmine
 
Uus teema   See teema on suletud: sa ei saa postitusi lisada ega muuta.    baka.ee foorum / -> tagasiside
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Soobel



Liitunud: 24 Dets 2007
Postitusi: 344

PostitusPostitatud: Esm Okt 19, 2009 22:47    Teema: Vasta viitega

Olukord on siis sealmaal, et...

R.I.P Artis.
_________________

Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
shether



Liitunud: 25 Jan 2007
Postitusi: 765
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Okt 20, 2009 15:14    Teema: Vasta viitega

mis juhtus O_O?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
genky
hommikune tõus


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 3674
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Okt 20, 2009 16:19    Teema: Vasta viitega

Keegi ei tunne huvi lihtsalt selle vastu. Käputäis inimesi postitas sinna. Nemadki vist lõpetanud.
_________________
Asashio | AniMatsuri | MyAnimeList
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Võhik



Liitunud: 9 Juun 2008
Postitusi: 361
Asukoht: Tallinn-Tartu mnt

PostitusPostitatud: Teis Okt 20, 2009 17:49    Teema: Vasta viitega

Siis peaks selle kleepsu, mis käib artis foorumi kohta ka maha võtma.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
tyger



Liitunud: 28 Märts 2007
Postitusi: 794

PostitusPostitatud: Teis Okt 20, 2009 18:43    Teema: Vasta viitega

Huvi pärast küsin, et kas nüüd võib siis Bakasse jälle omaloomingut postitada? Või on veel mõni alternatiivne koht?
_________________
Animelist ver5.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
kammerer
mitjok


Liitunud: 2 Dets 2004
Postitusi: 1454
Asukoht: tallinn

PostitusPostitatud: Teis Okt 20, 2009 19:22    Teema: Vasta viitega

tyger kirjutas:
Huvi pärast küsin, et kas nüüd võib siis Bakasse jälle omaloomingut postitada? Või on veel mõni alternatiivne koht?


Artise sulgemine ei ole Baka poliitikat omaloominguga seoses ilmselt muutnud.

Aga üks koondav teema üldises alafoorumis, kuhu kasutajad oma töid võiksid postitada oleks äkki mõeldav ? Võiksin ise seda teemat modereerida, et asi oleks heade tavadega kooskõlas nö.

Küsimus suurele ringile ja Vabarnamehele.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
acousmatique



Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 2499
Asukoht: ---

PostitusPostitatud: Teis Okt 20, 2009 19:58    Teema: Vasta viitega

Annan omapoolse vastuhääle.
_________________
☞ [...LIL B MIXTAPE PLAYING VERY LOUDLY...] ☀
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
shadowman



Liitunud: 6 Veeb 2007
Postitusi: 829

PostitusPostitatud: Teis Okt 20, 2009 20:01    Teema: Vasta viitega

Mind see teema ei häiriks, nii et võin ju poolt olla.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Stopa
kibestunud sotsiopaat


Liitunud: 18 Nov 2008
Postitusi: 1719
Asukoht: Shibuya-ku, Tokyo

PostitusPostitatud: Teis Okt 20, 2009 20:03    Teema: Vasta viitega

Ma tahan kaost näha, seega hääletaks poolt >:T
_________________

Arvake ära kaks kõige paremat animefrantsiisi üldse. Saatke oma variandid mulle. Võitke ¹okolaadi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
acousmatique



Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 2499
Asukoht: ---

PostitusPostitatud: Teis Okt 20, 2009 20:10    Teema: Vasta viitega

Pärast tuleb veel mingi koalitsioon ka luua, et asja joonde ajada.
_________________
☞ [...LIL B MIXTAPE PLAYING VERY LOUDLY...] ☀
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Random Hero
muumikontroll


Liitunud: 16 Sept 2007
Postitusi: 712
Asukoht: Kosmos

PostitusPostitatud: Teis Okt 20, 2009 20:42    Teema: Vasta viitega

acousmatique kirjutas:
Annan omapoolse vastuhääle.


paneb mõtlema

Igatahes, bakas võiks üldse olla omaloomingu nurk, alafoorum mängude jaoks, cosplay, fanart'i, fanfic'i, J-muusika ja kõige muu jaoks, võttes eeskujuks näiteks EVAnime. Kahjuks on baka administratsioon praeguses diskussiooni pärssivas ülesehituses kinni. Alatasa võib kohata elitaristlikku suhtumist, kus peamine hoiak on "miks sa seda postitad?" ja muidugi "aga milleks sellele eraldi alafoorum?". Miks ma kõike seda räägin? Vaadakem korra viimase paari nädala postitusi, kõik on tehtud umbes 10 kasutaja poolt, leidub ka niisama lugejaid, aga millegipärast ei olegi tahtmist kusagile postitada. Oleks näiteks isegi tahtnud rohkem kui korra mõnest mängust pikemalt rääkida, aga mis mõttega teha seda 34-leheküljelises teemas, kus see arutelu paari nädalaga igaveseks prügikasti rändab.

Artis pandi kinni, kuna aasta aega olid ainsateks aktiivseteks teemadeks 2-3 kunstiteemat ning "mis hetkel mängib", "kui midagi on hästi", "kui midagi on halvasti", "lugemine miljonini" ja paar muud spämmiteemat. Ei tahaks näha, et püsima jääb trend, et baka ainsateks elusateks teemadeks on "teema kõigest ja mittemillegist" ning "mida hetkel kuulad". Anime diskussiooni on veel, aga millegipärast on ära kadunud niiöelda baka "raskekahurivägi". Kus on hjarg, ruri, zork, c0en ja muud asjalikud kriitikud? Õnneks on ära kadunud ka "Sasuke on nii NUMMI XDXDXD" stiilis postitused. Aga midagi on siiski valesti.

Kokkuvõtteks: praegune süsteem on ajast ja arust, pikemas perspektiivis oleks kasulik suuremat sorti ümberkujundus, mis võimaldaks teha rohkem teemasid, ilma et kõik üheks segaseks massiks kokku sulaks.

Vastuseks küsimusele: tehke omaloomingu nurk ja andke see tasakaalukale, ent julgele moderaatorile hallata, kes takistaks sapi pritsimist algajate pihta.
_________________
Mulle meeldisid foorumid. Igaühel oli äge avatar ja signatuur.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
acousmatique



Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 2499
Asukoht: ---

PostitusPostitatud: Teis Okt 20, 2009 20:57    Teema: Vasta viitega

Uute alamfoorumite loomiseks on sul vaja veidi paremat argumenti kui "mina jätsin postitamata."
_________________
☞ [...LIL B MIXTAPE PLAYING VERY LOUDLY...] ☀
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
PlastiLiin



Liitunud: 26 Veeb 2007
Postitusi: 121

PostitusPostitatud: Teis Okt 20, 2009 21:06    Teema: Vasta viitega

Ega see kinniolemine ja järsk sunduslik aadressi vahetamine kasutajate hulgale väga hästi ei mõjunud.
Mulle on mulje jäänud nagu Eestis niisama joonistamse jms. tegelejad postitavad ainult välismaa lehekülgedele. Planeti fooriumis on veel mingisugune kunsti alafoorium.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Stopa
kibestunud sotsiopaat


Liitunud: 18 Nov 2008
Postitusi: 1719
Asukoht: Shibuya-ku, Tokyo

PostitusPostitatud: Teis Okt 20, 2009 21:11    Teema: Vasta viitega

acousmatique kirjutas:
Uute alamfoorumite loomiseks on sul vaja veidi paremat argumenti kui "mina jätsin postitamata."


Ma olen paarilt inimeselt kuulnud, et nad "käisid korraks bakas, aga tundus surnud koht olevat".
Pole ime ka tegelt, 5 alafoorumit. Isegi runescape-teemalisel foorumil, mida ma aastateviisi trollisin oli neid kordades rohkem, ja ma usun, et baka tegeleb palju laiema temaatikaga.
Rändomil on tegelt point ju.

Siin on tegelt nii, et kas asi jääb praeguseks või me talume mõningaid "omg liek saskay is kewt xDxD" postitusi ja siia tuleb rohkem rahvast ja üldse rohkem aktiivsust, mis oleks igati positiivne ju.
imo.

Uue alafoorumi loomine kellelegi haiget ka vast ei tee? Kui hakkavad shitstormid, saab jälle kinni panna vms.
_________________

Arvake ära kaks kõige paremat animefrantsiisi üldse. Saatke oma variandid mulle. Võitke ¹okolaadi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Ummi
lovely berry


Liitunud: 8 Apr 2006
Postitusi: 3500
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Okt 20, 2009 21:26    Teema: Vasta viitega

imo oleks väga kawaii kui omalooming returnitaks, demo, kuna konstruktiivne kriitika on väga rare, siis tuleks mirai no dame ni anda alafoorumile mingi katseaeg, mille jooksul ta peab oma vajalikkust tõestama

ja ma räägin niimoodi, sest see on cool ja kawaii mitte
_________________
baka pole surnud, me postitame siia peaaegu iga kuu
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
acousmatique



Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 2499
Asukoht: ---

PostitusPostitatud: Teis Okt 20, 2009 21:30    Teema: Vasta viitega

Stopa kirjutas:
Ma olen paarilt inimeselt kuulnud, et nad "käisid korraks bakas, aga tundus surnud koht olevat".
Pole ime ka tegelt, 5 alafoorumit. Isegi runescape-teemalisel foorumil, mida ma aastateviisi trollisin oli neid kordades rohkem, ja ma usun, et baka tegeleb palju laiema temaatikaga.

Ja nüüd kujuta ette, et nad tulevad 15 alafoorumiga bakasse ning näevad kuidas pooltesse neist pole juba 2 kuud postitatud. Mis mulje sellest jääks?

Ja kust üldse tuleb selline arusaam, et uute alamfoorumite loomine tekitab rohkem diskussiooni? Minu arust on see täielik bullshit. Uute alamfoorumite loomine tapab diskussiooni, sest valdav osa kasutajaid ei viitsi hakata klikkima 15-t erinevat alafoorumit aina uuesti ja uuesti läbi lihtsalt selle jaoks, et näha uut bumpi mõnes "mida praegu ____"-laadses nimekirja teemas. Nad loobuvad nende alamfoorumite lugemisest ning peagi loobutakse ka sinna postitamast, sest puudub lugejaskond.

Ühtses "üldine" alamfoorumis saab aga kiiresti ja kenasti näha, millistesse teemadesse on postitatud ning vastavalt sellele lihtsalt ignoreerida neid, millede lugemine huvi ei paku -- ilma klikkimise ja back-nupu vajutamiseta.

Lisaks sellele ei näe registreerimata kasutajaid uusi postitusi üldse, seega neile oleks brausimine puhtalt kuupäevade põhine elik täielik loterii.
_________________
☞ [...LIL B MIXTAPE PLAYING VERY LOUDLY...] ☀
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
kammerer
mitjok


Liitunud: 2 Dets 2004
Postitusi: 1454
Asukoht: tallinn

PostitusPostitatud: Teis Okt 20, 2009 21:35    Teema: Vasta viitega

Random, Bakas on kõik see juba olemas, millest sa kirjutasid.

Ja räägime omaloomingu "teemast", mitte tervest alafoorumist. Nt "kasutajate joonistused". Nagu meil on teema "kasutajate desktopid" jne.

fushi kirjutas:
Ja kust üldse tuleb selline arusaam, et uute alamfoorumite loomine tekitab rohkem diskussiooni? Minu arust on see täielik bullshit. Uute alamfoorumite loomine tapab diskussiooni, sest valdav osa kasutajaid ei viitsi hakata klikkima 15-t erinevat alafoorumit aina uuesti ja uuesti läbi lihtsalt selle jaoks, et näha uut bumpi mõnes "mida praegu ____"-laadses nimekirja teemas. Nad loobuvad nende alamfoorumite lugemisest ning peagi loobutakse ka sinna postitamast, sest puudub lugejaskond.


amen
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Stopa
kibestunud sotsiopaat


Liitunud: 18 Nov 2008
Postitusi: 1719
Asukoht: Shibuya-ku, Tokyo

PostitusPostitatud: Teis Okt 20, 2009 21:39    Teema: Vasta viitega

acousmatique kirjutas:
Uute alamfoorumite loomine tapab diskussiooni, sest valdav osa kasutajaid ei viitsi hakata klikkima 15-t erinevat alafoorumit aina uuesti ja uuesti läbi lihtsalt selle jaoks, et näha uut bumpi mõnes "mida praegu ____"-laadses nimekirja teemas.


Me käime vist väga erinevates foorumites. Minu kogemus näitab reeglina vastupidist. Kasvõi eva vms.
_________________

Arvake ära kaks kõige paremat animefrantsiisi üldse. Saatke oma variandid mulle. Võitke ¹okolaadi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
acousmatique



Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 2499
Asukoht: ---

PostitusPostitatud: Teis Okt 20, 2009 21:45    Teema: Vasta viitega

Stopa kirjutas:
acousmatique kirjutas:
Uute alamfoorumite loomine tapab diskussiooni, sest valdav osa kasutajaid ei viitsi hakata klikkima 15-t erinevat alafoorumit aina uuesti ja uuesti läbi lihtsalt selle jaoks, et näha uut bumpi mõnes "mida praegu ____"-laadses nimekirja teemas.


Me käime vist väga erinevates foorumites. Minu kogemus näitab reeglina vastupidist. Kasvõi eva vms.

Nii see on. Ning lisamärkusena, EVA foorumisse sa postitatud tunduvalt harvemini kui siia.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Random Hero
muumikontroll


Liitunud: 16 Sept 2007
Postitusi: 712
Asukoht: Kosmos

PostitusPostitatud: Teis Okt 20, 2009 21:48    Teema: Vasta viitega

kammerer kirjutas:
Random, Bakas on kõik see juba olemas, millest sa kirjutasid.

Ja räägime omaloomingu "teemast", mitte tervest alafoorumist. Nt "kasutajate joonistused". Nagu meil on teema "kasutajate desktopid" jne.


Test:
teemadegrupp erinevatest mängudest - ei ole (34 lk teema EI OLE lugejasõbralik)
teemad cosplayst - nope
erinevate j-dramade tutvstused - 0
arutelu jaapani muusikast - :(
fanfic, fanart - ärge ajage naerma.

Omamoodi huvitav on vaadata, kuidas administratsioon peab omaloomingut võrdväärseks kasutajate desktoppide teemaga. "kuna ennast ei huvita, siis las postitavad kusagile oma nurka" suhtumine karjub lihtsalt igalt poolt välja juba.

Lihtne, loogiline ja mugav lahendus fushi probleemile:


Kurb muidugi, et ainus eesti anime-jaapani foorum üritab hoida võimalikult madalat profiili, kitsendades teemavalikut minimaalseni.

Mul on tunne, et vähemalt Ürituste alafoorum on päris edukas ja hästi vastuvõetud olnud. Miks mitte minna sellega edasi?

Fushi, vabandan ad hominem argumendi eest, aga kui sa arvad, et su blogi on lugejasõbralik, on see tõest väga kaugel. Isegi kui selle sisu on hea, on selle lugemine paras pingutus. kahju, et bakat vägisi samas suunas tüüritakse.

Minu lõplik argument on, et Üldise alafoorumi all on 770 teemat. Kui suudate ära tõestada, et sellest millegi leidmine on kasutajasõbralikum kui eraldi alafoorumid, nõustun sellega. Kui juba hoogu satute, tõestage ka ära, et vesi pole märg.

EDIT:
kujutage ette eesti suurimat tehnikafoorumit, Hinnavaatlust järgneva ülesehitusega:

Üldine
Arvutid
muu tehnika
üritused
tagasiside.

Kõlab nagu hea plaan?
_________________
Mulle meeldisid foorumid. Igaühel oli äge avatar ja signatuur.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Reasta teated:   
Uus teema   See teema on suletud: sa ei saa postitusi lisada ega muuta.    baka.ee foorum / -> tagasiside Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5  Järgmine
Lehekülg 2, lehekülgi kokku 5

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: