OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Kill Bill
Mine lehele 1, 2  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> üldine
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
pansomon



Liitunud: 26 Veeb 2003
Postitusi: 468
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Okt 15, 2003 00:03    Teema: Kill Bill Vasta viitega

Tähendab jah. Natuke nagu olen sõnatu. Tarantino tõepoolest on üks suurimaid filmilavastajaid kes hollywoodist tulnud. Selline peab olema üks actionfilm. Ning samas on tegu millegi enamaga, kui lihtsalt actionfilmiga - hoolimata faktist, et sügavamõtteline sisu filmil puudub. Aga see on hongkongi action, mis on parem kui ükski Hongkongi actionitest.
Ma ei tahaks kohe siin üldse piraatlust propageerida, aga jube kahju, et see veel niipea meie kinolinadele ei jõua :(

ahjaa ja mis animesse puutub, siis see on seal ka täitsa olemas. väga nauditav lõiguke, mille taga on ei keegi muu kui meie sõbrad Production IG-st.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Vabarnamees
mario with money


Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 1802
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Okt 15, 2003 08:53    Teema: Vasta viitega

Selguse huvides (s.t. et minul oleks selgem, keda ma usaldada võin) küsiksin sinult, pansomon, millise hinnangu annad filmile Jackie Brown?
_________________
Vabarnamees: nagu lendav tigu * ~animeloend~
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
pansomon



Liitunud: 26 Veeb 2003
Postitusi: 468
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Okt 15, 2003 09:13    Teema: Vasta viitega

Vabarnamees kirjutas:
Selguse huvides (s.t. et minul oleks selgem, keda ma usaldada võin) küsiksin sinult, pansomon, millise hinnangu annad filmile Jackie Brown?


arvestades seda, et pulp fiction seadis ikka lati äärmiselt kõrgele, oli jackie brown mõnevõrra pettumus. kuid sugugi mitte halb film, isegi väga hea. väga head osatäitjad tegid häid rolle, hea muss ja huvitav stoori. aga sellegipoolest imho tarantino filmidest kõige nõrgem. esimesed kaks olid lihtsalt niivõrd erinevad ja meeldejäävad, et jackie brown tundus nende kõrval natuke tavalisena.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Vabarnamees
mario with money


Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 1802
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Okt 15, 2003 09:30    Teema: Vasta viitega

Aitäh, rohkem küsimusi pole. :)

Kill Bill'i pole näinud, sestap naasen teema juurde siis, kui olen.
_________________
Vabarnamees: nagu lendav tigu * ~animeloend~
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Pilu-Kelluke



Liitunud: 13 Okt 2003
Postitusi: 16

PostitusPostitatud: Kolm Okt 15, 2003 13:36    Teema: Vasta viitega

Hea film aga ülehinnatud. Haip oli muidugi ka kõva. Mõõgavõitlus oli igav. Tarantinolt oleks midagi tõsisemat oodanud. Jackie Brown on ikka väga kehvake kui Reservoir Dogs'i või Pulp Fiction'iga võrrelda.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Subu



Liitunud: 15 Veeb 2003
Postitusi: 18

PostitusPostitatud: Kolm Okt 15, 2003 13:42    Teema: Vasta viitega

Mnjaa, minule oli aga Kill Bill pisuke pettumus, ootasin tõesti midagi enamat, imho Thurman lihtsalt ei sobi sinna peaosatäitjaks, ta tundub kuidagi liiga puine ja ülepakutud tõsisusega.


Mis aga puutub Jackie Brown'i siis too film oli/on ikka ülihea, meeletult hea näitlejatöö Samuel.L.Jacksonilt ja Pam Grierilt ning ülilahe plotline.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
pansomon



Liitunud: 26 Veeb 2003
Postitusi: 468
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Okt 15, 2003 14:00    Teema: Vasta viitega

Pilu-Kelluke kirjutas:
Hea film aga ülehinnatud. Haip oli muidugi ka kõva. Mõõgavõitlus oli igav. Tarantinolt oleks midagi tõsisemat oodanud. Jackie Brown on ikka väga kehvake kui Reservoir Dogs'i või Pulp Fiction'iga võrrelda.


seda peaks mainima küll, et traditsioonilist tarantinod on Kill Billis väga minimaalselt. ning minu meelest just hea, et tarantino jälle üht järjekordset kelmifilmi ei teinud (ärge must valesti aru saage, PF ja RD on superfilmid). ning kuti ajalugu arvestades (noh, veetis nooruspõlve videolaenutuses vanakooli kungfu filme vaadates) pole ma üldsegi imestunud, et ta selle žanri poole pöördus. igavaks küll ma neid mõõgavõitluseid ei nimetaks. tõsi, uma thurman ei ole toshiro mifune ja tema kätes puudub jaapani kenshidele omane teravus, kuid _ameerika näitleja_ kohta ei olnud tegu sugugi halva mõõgakäsitlusega.

ning see lühike animejupp seal keskel oli ka eriti maius minumeelest :)
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
karello



Liitunud: 1 Juun 2003
Postitusi: 4
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Nov 18, 2003 21:53    Teema: Vasta viitega

*Kill Bill*
LaLaLaa Olen näinud nüüd juba mitu korda ja meeldis väga. Võrreldes Tarantino eelmiste filmidega on Kill Bill kindlasti parim. Kuigi mõõgavõitlused ning üleloomulikud hüpped/saltod/lendamised on hästi tehtud, ei saa Tarantino selliste megateoste vastu nagu Tiiger ja Draakon või Kangelane (Hero).

Peatüki 3 ehk O-Ren Ishii kujunemisloo animatsioon on see-eest väga peen ja (üle)reaalne, kui välja arvata verepurskaevud, mis on tervet filmi läbiv naljanumber. :oops: Production I.G. (neilt ka Ghost in the Shell) on teinud töö vastavalt oma tasemele ning iga animesõber peaks sellega rahule jääma.

Kuigi peatükk 3 on suhteliselt lühike, on see väga hea vaheldus, mis paneb vaataja isegi korraks mõtlema selle üle, kuidas tekivad maailma palgamõrvarid. O-Ren alustab igatahes väga varakult. Ülejäänud film pakub pea olematut ajutööd kuid ka puhast visuaalset naudingut. Ja veel millist stiili!

Animetegijate kohta saab lugeda siit http://www.kill-bill.com/castCrew/crew-pi.html ja siit http://www.production-ig.com/killbill.php

Soovitan Billi tapmist kõigil kinno vaatama minna. Eestis 26. detsemberil.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
ichi



Liitunud: 10 Aug 2003
Postitusi: 249
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Nov 18, 2003 23:27    Teema: Vasta viitega

Verepurskkaevud tundub olevat Jaapani horror-, action- ja splatterkino tunnusmärke olevat....

Ja ses suhtes, et see Tarantino parim film on, ma ei nõustu.
_________________
-bob, do you know what happens to schoolgirls in japanese cartoons?
-no....what? (enter tentacles) ooogh...!! wankaaaaarrrgh!!!!!

http://www.weebl.jolt.co.uk/hentai.htm
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
pansomon



Liitunud: 26 Veeb 2003
Postitusi: 468
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Nov 24, 2003 17:32    Teema: Vasta viitega

ichi kirjutas:
Verepurskkaevud tundub olevat Jaapani horror-, action- ja splatterkino tunnusmärke olevat....

Ja ses suhtes, et see Tarantino parim film on, ma ei nõustu.


aa, et sinu meelest pole tarantino nende verepurskkaevude kujutamisega piisavalt hästi hakkama saanud, kuna ta pole jaapanlane või ei kanna liignime miike? wink ära pahanda, norin niisama.

tegelt on minu meelest nii, et kill billi võrdlemine eelmiste tarantino filmidega on nagu saia ja piima võrdlemine. piisavalt erinevad üksteisest, et neid mitte võrrelda.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
ichi



Liitunud: 10 Aug 2003
Postitusi: 249
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Esm Nov 24, 2003 23:27    Teema: Vasta viitega

pansomon kirjutas:
aa, et sinu meelest pole tarantino nende verepurskkaevude kujutamisega piisavalt hästi hakkama saanud, kuna ta pole jaapanlane või ei kanna liignime miike? wink ära pahanda, norin niisama.


minu meelest tutvustas keegi tarantinole jaapani kino ning ta.. ummm... püüab seda järgi teha oma moel, mis on vahel tiba halenaljakas ning... uma ei oska kakelda! bah! oleks o-ren preategelane olnud, oleks ma filmist maybe paremini arvanud.
hetkel tundub see olevat katse teha järgi jaapani kino, kasutadeks selleks kõvasti jaapani estraadimuusikat, veidraid kohtumisi uma ning jaapanlaste vahel (üks halenaljakamaid asju kinos üldse on lääne filmides kujutatud lääne ning ida kultuuriruumi esindajate kohtumised).
...rääkimata logisevat plotist, loogikavääratustest, karakterite ülesehituse puudulikkuses). ühesõnaga. tarantino on vanaks jäänud.
kusjuures... ma ei ole kellegil pead maha löönud... maybe ongi verepurskkaevud?
_________________
-bob, do you know what happens to schoolgirls in japanese cartoons?
-no....what? (enter tentacles) ooogh...!! wankaaaaarrrgh!!!!!

http://www.weebl.jolt.co.uk/hentai.htm
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Koer45



Liitunud: 20 Dets 2003
Postitusi: 6
Asukoht: Estonia!

PostitusPostitatud: Püh Dets 21, 2003 00:00    Teema: Vasta viitega

See oli lahe kui O-Ren-Ishii tappis selle paksukese ära.Väga nauditav stseen!
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Vabarnamees
mario with money


Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 1802
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Jan 05, 2004 10:41    Teema: Vasta viitega

Nii. Käisime seda filmi koos ruri ja acousmatique'iga vaatamas, olles enne seda raiunud raja läbi kuninga tagasituleku ja kalapoja otsimise järele janunevate masside. Nagu teemas varem lubasin, räägin nüüd oma muljetest.

Kill Bill on film, mida ei tasu vaadata, oodates hulluksajavat põnevust, lämbumiseni iroonilisi ja eneseteadlikke dialooge ega jõhkrat vägivalda. Lühidalt - kes läheb kinno, oodates näha midagi sarnast Tarantino kahele esimesele filmile, "saab suhu" hullemini veel kui Jackie Brown'i puhul. Ma tean omast kogemusest, et selliseid bakasid oli 1997. aastal ja kindlasti leidub ka nüüd. Nendele esimestele ütlen, et harigu end, lugedes Elmore Leonard'i; need teised aga võivad alustada järgmise lõigu lugemist. :)

Tegemist on puhtalt QT kui B-filmide kirgliku austaja poolt uude klantskaanega vihikusse kokkukleebitud väljalõigetega 1960.-1970. aastate aasia samurai- ja yakuza-filmikestest, mida rõhutab juba filmi algusesse torgatud kuulsa vendade Shaw'de filmikompanii logo. Erakordselt (ja tõenäoliselt teenimatult) pikk ekraaniaeg on antud legendaarse Sonny Chiba kehastet' tegelasele, tähendusrikaste pilkude poolt vürtsitatud võitluste taustaks laulab selliste tähtteoste nagu Lady Snowblood ja Female Convict Scorpion: Jailhouse 41 staar Meiko Kaji, Kato-maskides palgamõrtsukate armeest ja Green Hornet'i tunnusmuusikast rääkimata.

Vaatasin filmi ainult ja üksnes lähtudes ootusest näha viiteid, vihjeid, silmapilgutusi ja keel-suunurgas-muigeid. Mitte ainult ei jäänud ma väga rahule, vaid suisa üllatusin meeldivalt - eelmainitutele lisaks rõõmustasid mind mitmed meeldejäävad repliigid, igati kenad kostüümid ja kõigiti kaunid relvad ning loomulikult Production I.G. rahuldustpakkuv animatsioon.

Kindlasti naasen teisele osale kaasa elama, eriti arvestades, et esimese osa lõpus pesitsenud "üllatus" mul lõua kinopõrandale kiskus. Niivõrd lai oli mu totter naeratus sel hetkel. LaLaLaa

<Vabarnamees>, teada-tuntud seebikasõber

P.S. Sellesinase arvustuse riputan ka üles oma uude tagasihoidlikku ehitusalusesse ajaveebi, mille välimus ilmselt lähitulevikus kardinaalselt muutub ja mille veergudel kavatsen edaspidi avaldada lobajutte muuseas filmidest, muusikast ja koomiksitest.
_________________
Vabarnamees: nagu lendav tigu * ~animeloend~
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
acousmatique



Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 2499
Asukoht: ---

PostitusPostitatud: Esm Jan 05, 2004 14:04    Teema: Vasta viitega

kuna mul ei ole mõtet Vabarna kaja olla, annan ma enda kogemustest võrdlemisi lühikese ülevaate.
Kõige tähtsam on see, et film ületas mu ootusi. mul olid teatud eelarvamused Thurmani füüsilise vormi suhtes, kuna mingisugusest treilerist oli mul nö 'kange' mulje jäänud... vale puha! neiu liikus äärmiselt võluvalt ja nõtkelt ja oli selle rolli jaoks lausa loodud. või siis oli mu tähelepanu liiga palju veres kinni.
ning nagu Vabarna on ääriveeri maininud, on filmil oma silmapilgutustega kitši suhtes saanud lausa fantastilise soundtracki mis on pungil krautrocki, jaburate lyricsitega RZA lugusi ( n_n) ning pseudo-morriconet - kõik ühes pakis. unustamatu.

ahja, ning keda kõik need erinevad vihjed veel huvitavad, siis lisaks imdb Trivia osale tasub piiluda siia.
_________________
☞ [...LIL B MIXTAPE PLAYING VERY LOUDLY...] ☀
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
pansomon



Liitunud: 26 Veeb 2003
Postitusi: 468
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Jan 30, 2004 01:10    Teema: paar soovitust Vasta viitega

Kusjuures kes veel pole näinud, siis Lady Snowblood on üsna kohustuslik vaatamine. Kohati tundub, et tarantino on isegi liiga palju sellest filmist võtnud. mis loomulikult ei muuda minu arvamust killbillist, sest eeskujuks on see äärmiselt hea film. aga killbilli lõpu veresaun on ilmselgelt saanud innustust lone wolf & cub-seeriast, vast kõige eeskujulikumast jaapani hakkimisfilmiseriaalist, kus pea iga osa lõpus Itto Ogami teeb vagaseks väikese armee jagu pahalasi. tasub samuti vaatamist, kõik osad ühtlaselt toredad filmid :)
siis kaasaegsetest filmidest killbillile paralleele tuues peaks ära mainima Azumi (autoriks sama mees, kes tegi nt Versuse, Ryuhei Kitamura), kus ka üks armas tütarlaps saadab manalateele palju pahalasi. Üsna kaasakiskuv film, aga ei midagi liiga sügavat, lihtsalt selline kvaliteetne märul.

ning teisest suunast natuke - kes on juhtumisi näinud sellist animet nagu Ninja Resurrection, siis peaks tuttav tunduma selline film nagu Makai Tensho - Reincarnation from hell. Nimelt on need mõlemad ühe samanimelise vanakoolika järgi tehtud (vanas variandis oli Yagyu Jubei osas muideks Sonny Chiba - jubedalt tahaks näha!). Ning uus film pole sugugi mitte halb, küll mitte nii sürr kui anime oli, kuid äärmiselt lahe sellegipoolest, Yagyu Jubei võitlemas seal kõiksugu kuulsate samuraidega.

Ning lihtsalt pean ära mainima ka selle, et kui tekib kiusatus minna vaatama Last Samuraid, siis tasub see mõte maha matta ning pigem vaadata sellist filmi nagu Mibugishiden (When the last sword is drawn).

ok nüüd sai kohe kuu aja offtopicu norm ilmselt täis :)
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
0h00



Liitunud: 12 Nov 2003
Postitusi: 364

PostitusPostitatud: Esm Veeb 09, 2004 13:13    Teema: hmm Vasta viitega

suht vaadatav!parim ta tarantino filmidest küll ei olnud Rolling Eyes Armas kuri Happybunny
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
jarns



Liitunud: 2 Apr 2004
Postitusi: 7
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Kolm Apr 21, 2004 20:31    Teema: Vasta viitega

Tahaks kuulda mõnda head põhjust, miks Jackie Brown ei olnud hea film, fakk see ongi vist viimane blaxploitation film, mis yldse välja on lastud, ja peab ytlema, et see on ikka kuradi kõva. Juba see, et peategelaseks on naine, kes ei jookse pysside paukudes ringi vaid lahendab asja stiilsemalt on midagi uut blaxploitation stiili juures!
_________________
Oop Bop Sh`Bam
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
erick
küps PSP-d plõgistav noormees


Liitunud: 29 Märts 2004
Postitusi: 934
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Apr 22, 2004 09:30    Teema: Vasta viitega

Ausalt öeldes oli Kill Bill vol. 1 kerge pettumus, arvestades seda tohutut haipi, mis üles keerutati. Stooriline ja viited popkultuurile olid muidugi tasemel, aga see action.... tähendab, mu vanaema oskab umbes samamoodi mõõgaga vehkida nagu Thurman seal, eksju :P Arvestades seda, et tehti järele Jaapani-HongKongi stiili, oleks oodanud võitlusstseenidelt vastavat rafineeritust, isegi siis, kui on kohe näha, et tegelased ripuvad tegelikult traatide küljes. Tegelikult Kill Billis on traadi otsas rippumist siiski näha. Aga mida pole, on rafineeritus. Lihv. Stiil. Mis on, see on lihtsalt mage hakkimine, mida ka need pullid verepurskkaevud ei suuda nauditavaks muuta. Mingist võitluskoreograafiast pole Tarantino vist kuulnudki, ja kui on, siis seda stseeni filmides enam ei mäletanud. Kusjuures see mälukas selle Jaapani stseeni puhul on seda kummalisem, et esimene kakelus Copperheadiga oli küllaltki tasemel. Aga kuidas muidu seletada seda stseeni, kus Uma O-Ren Ishiid proovib mõrvata, ning lihtsalt hakib end läbi maniakaalselt suure hulga kato-maskides henchmenide. Kusjuures, arvestades selle stseeni pikkust, muutub see hakkimine jube tüütavaks. Oleksin leppinud sellega, et selles stseenis kasutatakse CG-d, kui see oleks aidanud koreograafia tasemel viia. Hea näide on siin Matrix: Reloaded'ist tuttav stseen agent Smithide hordiga. Selgelt CG, aga tohutult nauditav ja pinget ülalhoidev koht. Igatahes, sellest hetkest oli Kill Bill mu silmis midagi kaotanud. Mul oli Tarantino filmi vaadates action-kohal IGAV! Ehk olen ma tõesti heade aasia actionflickide poolt ära rikutud juba... suurem osa lääne toodangut tundub nagunii uute Hong-Kongi ja Korea vastavasisuliste filmide kõrval väga mannetu.
_________________
--taevas linna kohal oli läbikõrvetatud vooluringi värvi--
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
jarns



Liitunud: 2 Apr 2004
Postitusi: 7
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Apr 22, 2004 11:08    Teema: Vasta viitega

Arvestades seda, et tehti järele Jaapani-HongKongi stiili, oleks oodanud võitlusstseenidelt vastavat rafineeritust, isegi siis, kui on kohe näha, et tegelased ripuvad tegelikult traatide küljes.

See, et tyybid ripuvad traatide otsas, käibki asja juurde, vaata kasvõi Bruce Lee "Hiina sidemees" ära ja ära tule mulle ytlema, et see ei ole jaapani/hongkongi kung-fu film, mis sest, et seal ka tegelased ripuvad traatide otsas ja teevad actionit.
Tarantino ongi lihtsalt teinud ymber VANA hongkongi kungfuuka, mille juurde kuulub ebarafineeritus, täielik stiilipuudumine, järeleaimatavad võitlusstseenid jne. Yhesõnaga tõeline friigifilm!
_________________
Oop Bop Sh`Bam
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
erick
küps PSP-d plõgistav noormees


Liitunud: 29 Märts 2004
Postitusi: 934
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Apr 22, 2004 16:29    Teema: Vasta viitega

Jarns...

Mida mu lause siis tähendama pidi su arust? Tähendaski täpselt seda, et kui tegelased juba silmnähtavalt traatide otsa rippuma on pandud (nagu Aasia action-paroodiates heaks tavaks on), siis miks pole ülejäänud action Hong-Kongi omaga võrreldavaks lihvitud? Mis point siis on sellel Tarantino vihjel Aasia actioni poole, kui see jääb ainult poolikuks, st. traat on ainult pool vihjet, kui sellega ei kaasne nauditavat võitluskoreograafiat....

See 'isegi siis kui on kohe näha....' viitas sellele, et Aasia actionfilmides on seda alati tunda, et kasutatakse rämedalt traati, aga action on sellest hoolimata siidsiledaks ja nauditavaks lihvitud....
_________________
--taevas linna kohal oli läbikõrvetatud vooluringi värvi--
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> üldine Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele 1, 2  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: