OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Watashi ga motenai no wa dou kangaetemo omaera ga warui!

 
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
cenorig



Liitunud: 14 Sept 2006
Postitusi: 1695

PostitusPostitatud: Kolm Aug 28, 2013 01:37    Teema: Watashi ga motenai no wa dou kangaetemo omaera ga warui! Vasta viitega

Ehk lühidalt Watamote.
Ehk maakeeli: "Ükskõik, mis pidi mõelda - teie olete mu ebapopulaarsuses süüdi!"
Nõnda pikk pealkiri, et sulgudes aastat ((2013)) foorum enam kirjutada ei võimalda.
Stuudio: SILVER LINK
Re¾issöör: Shin Oonuma
Epidoode: 12 (kirjutamise hetkel 7)


Värske keskkoolitüdruk Kuroki Tomoko on ebapopulaarne, lausa väga ebapopulaarne, populaarsuse antitees. Ta pole isik, keda narritakse, kiusatakse, kurjast tahtest ignoreeritakse, ei, temale on tähelepanu suunatud veelgi vähemal määral. Tema on selline klassikaaslane, kes meil kõigil olnud, või kes me ise kurvemal juhul olnud. Isik, kes kokkutuleku korraldamisel kellelegi ei meenu ning kelle nägemisel klassifotol tekib ahjaa-moment - tema ju õppis ka meiega (mis ta nimi nüüd oligi...).

Sellise tüdruku elust anime räägibki, sellest, kuidas ta kõigi raskuste kiuste üritab tihtilugu naeruväärseid abinõusid rakendades ennast tüdrukute seas kadestus-, poiste seas ihaldusväärseks muuta. Lühidalt: populaarseks. Kusjuures naise vaatepunkt on siin midagi uut, kõiksugu NHK-d keskenduvad peamiselt meeste nägemusele oma kurvast saatusest. Kuigi tegemist komöödiaga, on olukorra tegelik kurbus nii tugev, et kohati naljade vahelt läbi nirisebki. Võib-öelda, et huumor on must, aga pigem on mõru naer sedasorti, mille jaoks sakslased kasutavad sõna Fremdscham: ebamugavus ja häbi, mis tekib teise isiku piinlikkusse sattumisest. Ja Tomoko on piinlikkusele magnet.



Animes on tunda teatud laadi realistlikkust, mis eluvõõrate, sotsiopaatide ja nohikute elude lahkamisel mind alati paelub. Ilustusi pole, isik on äärmuseni ebasotsiaalne koos kõige kaasneva halvaga. Samas on realistlik ka teismelise mõttemaailm. Esiteks on tema sotsiaalne staatus tingitud paljuski uskumusest, et teised kuidagi meelega teda rõhuvad ja et ta tegelikult on hoopis midagi muud, kui see, mis teistele paistab.
"Ehk on ta vaikne tüdruk?" avaldab vihmavalingu eest bussipeatusesse peitunud poiss arvamust sõbrale, kes Tomokoga juttu üritab puhuda.
"Ei, ma pole üldse vaikne! Olen tegelikult rõõmsameelne ja lõbus!" mõtleb Tomoko, kuid jätab suu suletuks nagu alati (pealegi on olukord, kus võõras poiss temaga rääkima hakkas, juba iseenesest ¹okeeriv). Teiseks muidugi teismeeaga kaasnev egotsentriline ja solipsistlik ülimus. Tüdrukud, kes õhtuti poistega linna peal käivad on mõttetud litsid ja üldse võiks vahest kõik ära surra. Paksu poissi ta mõnitab mõttes ja eriti üleolevalt ning nahaalselt käitub ta oma noorema vennaga, kes on muideks pea ainuke isik, kellega Tomoko vähegi normaalselt suudab juttu vesta ja kellele viimase ükskõiksusest hoolimata südant puistata saab.

Tomoko negatiivsus ja kohati lausa ebameeldivus oli üks faktoreist, mis mind manga juures lõpuks väsitas, teiseks aga see, et ei arenenud tema mõttemaailm ega ilmunud mingit muutust ka väliskeskkonda. On hea, et pole ilmunud deus ex machina päästeinglit, et ukse taga ei koputa mõni meessoost Misaki... kuid tahaks siiski midagi muud kui üks juhtumiuuring sotsiaalselt saamatu teismelise elust. Loodan, et anime, mis oma lühikese hooaja lõpuks peab valima pidepunkti, mis niikuinii saab erinema veel kestva, mangamaailmas lausa verivärske teose lõpulehtedest, suudab pakkuda mingisuguse elujaatava mõttetera või progressiivse arengu.



Tasuks mainida, et manga populaarsusele aitas alguses tugevasti kaasa seal ilmselt enda peegelpilti näinud 4chan ja muu ingliskeelne otakukond, lausa sel määral, et sai kaudselt mainitud ka ühel manga avalehel. Ma ei tea, kas välismaine populaarsus (Jaapanis on anime vastu võetud üpriski kesiselt) on mõjutanud sel määral ka anime loomist, aga kunstisuunitlus on sarjal väga lääneliku maiguga.

OP (erinevalt Shirotokist) ei meeldi mulle üldse. Animatsioon on loomulikult hea ja muusika loomulikult kohutav, aga häirib mind see, et visuaalne temaatika ei lähe üldise tooniga kokku, sest viitaks just kui mingite kammitsate purustamisele, aga nagu eelnevalt kirjeldasin, kammitsad jäävad. ED on see-eest huvitava ja lõbusa lahenduse leidnud.

Hoolimata oma vigadest siiski väärib vaatamist.
_________________
xyz
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: