OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Strait Jacket

 
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Trash



Liitunud: 14 Sept 2006
Postitusi: 733

PostitusPostitatud: Esm Okt 06, 2008 23:45    Teema: Strait Jacket Vasta viitega



Strait Jacket

- Shinji Ushiro 2008

Manga Entertainment / Anchor Bay

Jagan juba veksleid välja aga arvatavasti jääb see film minu aasta lemmikanimeks ja võib-olla isegi lemmik ulmekaks, sest esialgu ei paista küll ligilähedalegi pääsevaid konkurente kusagilt tulemas. Ammu juba ei olnud näinud nii originaalset ulmet ning just need uudsed pisidetailid ja omanäolised ideed tegid sellest filmist suurepärase. Tugeva sci-fi sisu kõrval jäid teisejärgulisteks joonistusstiil, üpris lihtsad ja isegi kli¹eelikuna tundunud suhted ning pisitilluke pettumus lõpuvõitluse koha pealt. Vastu anti lihtsalt nii palju head kraani, et vabalt võis silme siin või seal kinni pigistada.



Aasta 1899 Euroopa suurlinna meenutavas paraleelmaailmas kus tehnoloogia oli arenenud jõudsamalt kui meie omas sajand tagasi -näha oli autosid, automaatrelvi ja elektroonilisi seadmeid. Samuti oli inimkond allutanud oma tahtele maagia ning seda mitmel erialal alustades meditsiiniga ning lõpetades militaarmasinas. Aeg-ajalt aga pääses maagia valla ja muutis oskamatu käitleja hullunud veristavaks deemoniks, mida kõvem nõiduja oli ohver inimesena, seda ohtlikum monstrum sai tast peale transformatsiooni. Veristavaid deemoneid kutsuti hävitama niinimetatud Taktikalised Võlurid.



Viimaseid ümbritsev detailsus ongi filmi maiuspalaks. Tegu on erilise väljaõppe saanud maagid kellele abiline joonistab kehale nõiamärgid ja jõujooned ning kes seejärel laseb aurumasinal end keskaegset rüütlit meenutavasse turvisesse ( mold ) pakkida. Turvis muutub nõiasõnade ja mõttejõu toimel võluväe ja tehnoloogia sümbioosiks ning laseb oma kasutajal välja tulistada erinevaid maagilisi laenguid mis justkui padrunitena on rüüsse laetud. Võlujõudu on aga kahjuks limiteeritud koguses ning see paneb kasutaja arvestama milliseid rünnakuid ja sõnumisi ta oma maagiavarudega ette võtta saab. Väheke nagu Final Fantasy slottide süsteem.



Kuna DVD reliisijaks oli peale Manga Entertainmenti veel ka Anchor Bay, siis võite ette kujutada, et vere ja gorega poldud kokku hoitud. Korralikud tapatalgud, monster-deemonite lahingud aurupungi-rüütlitega ja huvitavalt loodud maagia ja tehnoloogia kooslus. Räägivad, et Fullmetal Alchemist´i sari olevat sarnane, kuid mina isiklikult puutusin esmakordselt kokku teemaga kus võluvägi ja aurumasinad koostööd tegid.


_________________


http://trash-can-dance.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
acousmatique



Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 2499
Asukoht: ---

PostitusPostitatud: Teis Okt 07, 2008 17:20    Teema: Vasta viitega

Veensid ära, tsekin. Ehkki Vexille kohalt ma sinuga ei nõustunud.
_________________
☞ [...LIL B MIXTAPE PLAYING VERY LOUDLY...] ☀
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
tyger



Liitunud: 28 Märts 2007
Postitusi: 794

PostitusPostitatud: Teis Okt 07, 2008 21:33    Teema: Vasta viitega

Kunagi esimest osa vaatasin, ei tõmmanud järgmisi vaatama. Võibolla pole lihtsalt minu ala, kes teab.
_________________
Animelist ver5.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Trash



Liitunud: 14 Sept 2006
Postitusi: 733

PostitusPostitatud: Teis Okt 07, 2008 23:07    Teema: Vasta viitega

acousmatique kirjutas:
Veensid ära, tsekin. Ehkki Vexille kohalt ma sinuga ei nõustunud.


Mul on väga subjektiivne armamus mis selle anime puhul põhines kiitev entusiasm mold tehnika omapärases kasutuses. Samas näiteks see minu "omapärane" võib jälle vabalt olla juba varemkasutatud, varemnähtud ja tavaline sinu jaoks.

Vexille oli korralik ulmelugu aga ei midagi meelipööritavat ja seda ma ka mainisin.

No anyway, loodan, et sulle meeldib.

Edit. Blogis sai film hindeks 8/10.
_________________


http://trash-can-dance.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
shadowman



Liitunud: 6 Veeb 2007
Postitusi: 829

PostitusPostitatud: Kolm Okt 08, 2008 00:51    Teema: Vasta viitega

Kuna ma olen Fullmetal Alchemisti näinud, siis see ei olnud minu jaoks esimene kokkupuude steampunki ja maagia kooslusega ja seetõttu jäi see uudsusetunne suuremalt jaolt ära. Lisaks meenutasid need deemonid kohutavalt awakened being'eid Claymore'ist.

Aga mulle meeldis see anime ikkagi. Ja mitte mingi kohutavalt põneva sü¾ee pärast (mida seal eriti ei olnud), vaid just selle loodud maailma tõttu, mis hoolimata idee taaskasutamisest oli siiski väga huvitav. Nagu üks hea ulmeraamat, mis ei pane lugema mitte sellepärast, et teada saada, millisesse keerulisse olukorda peategelased järgmiseks satuvad, vaid sellepärast, et saada rohkem teada autori loodud fantaasiarikka ja detailideni läbimõeldud maailma kohta. Selliseid raamatuid on vähe, nagu on vähe ka niisuguseid animeid. Strait Jacketit võib väikeste mööndustega üheks selliseks pidada. Oleks lugu ka järgi tulnud, oleks tegu suurepärase tükiga. Aga hea on ta niigi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: