OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Origin - Spirits of the Past

 
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Trash



Liitunud: 14 Sept 2006
Postitusi: 733

PostitusPostitatud: Teis Sept 16, 2008 21:44    Teema: Origin - Spirits of the Past Vasta viitega



Origin - Spirits of the Past - Gin-iro no kami no Agito

- Keiichi Sugiyama 2006

Gonzo/ Funimation

Üleeile läksin magama hea tundega, et ärgates on pool mõnusast animest veel vaadata. Kahjuks ei teadnud ma aga ette seda, et see osa mille hommikuks jätsin on hulga jamam kui anime esimene pool. Origini algus meeldis mulle kohe väga. Juba esimesd kaadrid meenutasid mõnusat RPG küla, kuhu mängu peategalaste team metsast tulles satub. Kindlasti on külas nurkade taga peidetud kirstud ja lobisemishimuliselt vanapapilt saad teada side-questi mis päästab metsa kadunud poisikese ja annab su kangelasele uue võimsama mõõga. Eks seda mängu fiili aitas luua kergelt sissepõimitud arvutigraafika, detail mis siia animesse vägagi sobis. Kui mängu tunne välja jätta oli kõik lihtsalt meeletult ilus. Tühermaa ja massiivse metsa vahel asuv küla, värvikirev ohtlik mets ise ja saladuslikud metsaolendid olid kaunid ja huvi tekitavad. Metsa all olev saladuslik linn minevikust, ajakapslis maganud kaunis neiu ja peategelase poolenisti puuks muutunud isa tundusid põnevad. Vägisi tekkis küsimus miks seda animet eriti kõrgelt ei hinnata?



Vastuse sain järgmisel hommikul edasi vaadates. Imekaunis ja saladuslik inimesi ründav mets jäeti seljataha ja suunduti sisemaale kurja geeniuse plaane ellu viima. Ära võeti müstiline mets oma värvide ja andekalt joonistatud detailidega, vastu anti tüüpilisele animele sarnast madistamist. Kuigi tuleviku tankid ja soomukid nägid oma 3-D arvutigraafikas meeletult coolid välja, jäi stoori aga toppama ja asi kiskus kangesti igavaks kätte. Lõpp meenutas mulle väga üht teist animet, võin eksida aga see oli vist Spriggan. Halb ei olnud, kuid pettumus mitte just kõige parema ja originaalsema lõpu üle oli suur. Nii palju küsimusi tekkis filmi alul ja nii vähestele viitsiti lõpus vastata. Kahju.
_________________


http://trash-can-dance.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Ragnaripea



Liitunud: 14 Apr 2008
Postitusi: 350
Asukoht: London

PostitusPostitatud: Teis Sept 16, 2008 22:03    Teema: Vasta viitega

Mulle ajab siiamaani teose introlugu külmavärinad peale, ükskõik kui palju ma seda siis ei vaata (animatsioon muidugi annab enda osa sellele). Hämmastav. Ja tõsi, lõpp tõesti kisub kuidagi plämamaks.
_________________
http://soundcloud.com/KULG
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Riion



Liitunud: 19 Juul 2006
Postitusi: 522

PostitusPostitatud: Esm Sept 22, 2008 21:08    Teema: Vasta viitega

Kas inglis keelsed subtiitrid on olemas ka?
(Mitte kahele cd-le, vaid ühele?)
_________________
http://fyeahtartu.tumblr.com/


"Me oleme, mis me mõtleme.
Kõik, mis me oleme, tõuseb koos meie mõtetega.
Enda mõtetega me loome maailma"


- Buddha
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: