OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

2008 aasta sügishooaeg
Mine lehele 1, 2, 3  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
acousmatique



Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 2499
Asukoht: ---

PostitusPostitatud: Esm Okt 06, 2008 22:53    Teema: 2008 aasta sügishooaeg Vasta viitega

2008 aasta sügishooaeg!

Oktoober on alanud ja hulk uusi seeriaid on välja tulnud, või siis kohe-kohe välja tulemas. See siin võiks olla selline catch-all teema terve hooaja tarbeks kus kõik võiksid lühidalt jagada oma esmamuljeid nende uute tükkide kohta (ja kõige popimatele asjadele teeme siis uued teemad, näiteks). Aga võite ka lihtsalt nimekirjasid postitada asjadest, mis teile esmapilgul kõige rohkem huvi pakuvad. See tagab selle, et miski hea ei jää kahe silma vahele.

Kes veel pole päris kursis kõige tulevaga, kuid soovib enam-vähem terviklikku ülevaadet saada, võiks piiluda neid linke:


Kui seeria, mida te kirjeldama hakate, pole veel siin teemas kajastatud, siis oleks viisakas lisada juurde nt anidb link ja mõned pildikesed, et kõigil umbkaudne pilt asjast tekiks. Ja kui keegi tahab mõnda postitust mida keegi vaatab-teemast siia üle tuua, siis mainige seda ning mõni admin tuleb loodetavasti teie soovidele vastu.

Ka võiksite lisada lõppu mõne lühihinnangu, seda siis sõltumata sellest kas see on antud seeria esmane või juba kolmas või neljas mainimine. Ei pea ilmtingimata olema mingisugune skoor out of ten skaalal, sobib ka täiesti selline lihtne jätkan vaatamist ning rohkem ei vaata eristus, näiteks.

Siin on minu formaat koodina:
Kood:
[img]pilt, või pildid[/img]

[b]seeria nimi[/b] [size=9][url=]anidb[/url] | [url=]ann[/url] | [url=]koduleht[/url][/size]

* kirjeldus *

[b]Hinnang:[/b] [b][color=green]Jätkan vaatamist[/color][/b] või [b][color=red]ei kutsu rohkem vaatama[/color][/b]
[b]NB![/b] Juhul kui on miskit lisada, nt. tuua välja eriti hea subijagrupp.

Igaüks on loomulikult teretulnud enda formaati kasutama, või lihtsalt niisama kirja panema oma arvamuse.

Minu arust võiks edaspidi ka teha selliseid teemasid, ainult et siis võiks olla üks kindel inimene, kes teema ära teeb ja vastava infoga ära varustab (võib-olla isegi lühikokkuvõtted koos vajalike linkidega kõikidest seeriatest?). Ise ma seda ülesannet täitma ei sobi, olen veidi liiga pilla palla seda tüüpi vastutusega. ruri oleks minu meelest kõige kunnim kandidaat, aga ma ei tea kas ta praegu ka siinmail liigub, ega ka seda, kas ta seda teha suvatseks.

Aga jah, aeg avapauguks.
_________________
☞ [...LIL B MIXTAPE PLAYING VERY LOUDLY...] ☀


Viimati muutis seda acousmatique (Teis Okt 07, 2008 17:34). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
acousmatique



Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 2499
Asukoht: ---

PostitusPostitatud: Esm Okt 06, 2008 22:53    Teema: Vasta viitega



Hakushaku to Yousei anidb | ann | koduleht

Peategelaseks on üks karamellivärvi juustega * ahh * fairy doctor, kelle eriandeks on näha igasugu salapäraseid (kuid väga armsaid!) olluseid, mida paljas silm ei näe. Neiu saab enda isalt kirja, mis kutsub teda Londonisse, ja sinna ta suundubki. Kuid tee peal põrkub ta kokku ühe haavatud kassisilmse bishouneniga, kes palub tema abi ning kes hiljem temaga koos põgeneb mingisuguste pahade tüüpide eest. Peagi selgub et see bishounen on üks tähtis mees nimega Edgar ja... no ei hakka edasi jutustama, pole mõtet kõike spoilida.

See on sihuke girlie-girlie anime, mis enamikele vist peale ei lähe, kuid mind kihistama paneb. Palju punaseid põski, mesimagusaid sõnu ning ilusaid kleite. Ja bishouneneid, kelle rollides on häälenäitlejad keda me kõik varem juba kuulnud oleme, kuid kelle hääled on loodud selliste rollide jaoks. Mulle see esimene osa meeldis, ehkki animatsioon oli üsna kehvavõitu, aga samas mitte katastrofaalne.

Hinnang:



Jätkan vaatamist, kuna ta on selline mulle-sobib tüüpi seeria. Your mileage may vary.

NB! Hetkel ainult RAW'ina saada.
_________________
☞ [...LIL B MIXTAPE PLAYING VERY LOUDLY...] ☀
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
acousmatique



Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 2499
Asukoht: ---

PostitusPostitatud: Esm Okt 06, 2008 23:17    Teema: Vasta viitega



Kannagi anidb | ann | koduleht

On üks noormees. Ta on igasugu spiritualistliku juraga sina peal (või nii ta väidab) ja ta teeb mingisugusest pühast puust neiu kuju ja siis see neiu ärkab ellu ja tutvustab end Jumalana. Neiu jääb noormehe juurde elama, vaatab telekat ja otsustab mahou shoujoks hakata, et oma territooriumi (seda kus ta puuna kasvas) "ebapuhtuse" eest kaitsta.

Kirjeldus tundub nagu superjuust ning, mis seal salata, ta on ka hästi veidike juust, aga tunduvalt vähem juustum kui enamus seda laadi juustu. Rohkem nagu mingi delikatessjuust, sihuke mida igapäev ei saa. Seda tänu kahele asjale:

1) Tegelased (nii mees kui nais) ei jäta endast peale paari lauset elava klišee muljet. Kummitusejuraga jändav noormees näiteks vaevleb küll oma eakaaslaste hormonaalsete hädade käes ning tunneb nii kohmetust kui ka kiima neiu ees, kuid suudab enamjaolt sellest üle olla ja näidata välja üsna mehist pragmaatilisust. Ja naistegelane Nagi on veelgi meeldivam, ainult et ma ei oska teda eriti hästi kirjeldada. Ta ei ole ei pahatahtlik tsundere ega ka ebasiiras yandere vaid rohkem sihuke... inimlik jumalus ehk? Ta ei ole varem televiisorit näinud, kuid ta ei käitu seetõttu täiesti totakalt terve aeg. Missioonitunne on tal ka tugev, aga mitte hullumeelne.

Sümpaatsed inimesed ühesõnaga. Neil puuduvad käitumismallid, mis telegrafeerivad meie pähe juba ette ära mis raamistikus nad umbes käituvad. All good, all good.



Oi, teine punkt ka:

2) Animatsioon on väga hea. OP eriti, ehkki lugu minu arust eriti kaasahaarav ei ole. Väga palju on liigutuslikke nüansse, mida enamikes seeriates ei taba. Poosid, mida pole harjunud nägema, kuid mis tavaelu on nii loomulikud. Väga-väga hea.

Hinnang:



Jätkan kindlasti vaatamist, see seeria oli täiesti ootamatu üllatus. Päris Haruhi ta küll pole, aga muust sarnase sisuga kraamist siiski peajagu üle.
_________________
☞ [...LIL B MIXTAPE PLAYING VERY LOUDLY...] ☀
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
cenorig



Liitunud: 14 Sept 2006
Postitusi: 1695

PostitusPostitatud: Teis Okt 07, 2008 00:51    Teema: Re: 2008 aasta sügishooaeg Vasta viitega

acousmatique kirjutas:
Minu arust võiks edaspidi ka teha selliseid teemasid, ainult et siis võiks olla üks kindel inimene, kes teema ära teeb ja vastava infoga ära varustab (võib-olla isegi lühikokkuvõtted koos vajalike linkidega kõikidest seeriatest?). Ise ma seda ülesannet täitma ei sobi, olen veidi liiga pilla palla seda tüüpi vastutusega. ruri oleks minu meelest kõige kunnim kandidaat, aga ma ei tea kas ta praegu ka siinmail liigub, ega ka seda, kas ta seda teha suvatseks.


Huvitav idee. Targem oleks vist teha eraldi: arutlus teema kohta ja teemakohane arutlus. Minu postitus kuulub näiteks esimese alla, aga eks sa ise otsusta, mis sellest saab.

Nii et.
Küsimus selles, kas seda teeb üks inimene või mitu isikut, kes algselt huvi üles näitavad, või hoopis valmib teema kõigi kasutajate koostöös. Praegu plaanisid siis viimast. Teoorias on nii, et kvaliteetseim analüüs peitub kuldse kesktee leidmises. Hulk kasutajaid, kelle arvu sõrmedel üleslugemiseks ei tohiks teist kätt vaja minna, täidab igaüks teemat hulga animedega, mille üleslugemiseks läheb vaja soovitavalt mõlema käe sõrmi, hea oleks kui ka varbaid. Kui teevad kõik koos, siis - ma kardan - kujuneb nii, et igaüks jääb oma liistude juurde ehk kiidab meeldivat animed ja teistest ta niikuinii ei hooli, nii et saame ühekülgse ülevaate. Kui teeb üks inimene, siis on vähemalt kõigi arvustuste summast teada, et ahah, sellele tüübile moe ja ecchi ei meeldi, mechad ja samuraid aga küll: järelikult ma suhtun eelarvamusega tema arvustusse Rosario+Vampire'i teisest hooajast.
Kesktee oleks siis grupp inimesi, aga ma kardan, et bakas seda gruppi kokku ei saaks ja ma ise pooldan ühe või kahe inimese mahukaid analüüse hooajast.

Ja veel.
Et tundub huvitav see kivi enda kaela võtta. Ja see on raske veskikivi, mis kohe põhja tirib - mõistate, kui olete üritanud vaadata suuremat osa hooajast, mis tähendab rohkem prügi kui Napoli tänavatel. Minu idee oleks, et vaataks umbes 10+ sarja avaosad ära ja teeks igaühe põhjal väikese tutvustuse, mis pole nii põhjalik, et ise teemat omada, aga samas etem animede nimekirjast, kus arvamus ainult sisukokkuvõtte järgi. Kuigi tihti pole esimese osa ja sisukokkuvõtte põhjal loodud arvamuse tõesusel eriti vahet, aga nagu ma ütlesin, natuke etem siiski on. Segamini siis head ja halvad sarjad.

Usun, et sain teema ideele pihta(?). Iseenesest võiks teha, see sunniks mind rohkem vaatama, mis on muidugi so right ja samas so wrong. Aga tore oleks kuulda, et kedagi kotib see, et ma toradorat hambad ristis vaatama hakkan. Sellepärast ootan ovatsioone ja postkasti sõnumeid sisuga "go get em, tiger!". Või vähemalt kinnitust, et rahval lugemishuvi on. Või kui sul oli plaan nüüdsest teha mingit mikstuuri siin ja käisid idee välja tulevate hooaegade tarvis, siis võin ka talvel sama nalja teha. Kirju ootan ka tolle aja tarvis. LaLaLaa
_________________
xyz
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
acousmatique



Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 2499
Asukoht: ---

PostitusPostitatud: Teis Okt 07, 2008 17:33    Teema: Re: 2008 aasta sügishooaeg Vasta viitega

cenorig kirjutas:
Huvitav idee. Targem oleks vist teha eraldi: arutlus teema kohta ja teemakohane arutlus. Minu postitus kuulub näiteks esimese alla, aga eks sa ise otsusta, mis sellest saab.

Naah, jätkame siin. Pole vaja kõike lahterdada ja kategoriseerida koguaeg.
cenorig kirjutas:
Kesktee oleks siis grupp inimesi, aga ma kardan, et bakas seda gruppi kokku ei saaks ja ma ise pooldan ühe või kahe inimese mahukaid analüüse hooajast.

Mm, mulle tundub, et ma natuke halvasti seletasin keda meil vaja oleks. Ma ei taha mitte inimest, kes võtaks enda õlgadele selle meeletu koorma läbi vaadata iga uue seeria esimese episoodi ja siis veel selle kohta midagi kirjutaks, eiei. Ma soovin ainult kedagi, kes selle teema looks, teistele platvormiks oma arvamuste avaldamiseks. Too inimene, ta võiks olla teistest veidi paremini kursis kõige tulevaga ja luua näiteks nimistu sellest (sarnaselt ülevalpool lingitud neogafi teemale), ning teha seda õigel ajal, ilma et keegi "on aeg teema teha ütleks," kuna ta teab ju isegi, et septembri ja märtsi lõpus oleks õige aeg seda tabelit koostama hakata -- enne kui kõik need uued asjad välja on tulnud.

Siis ta teeb teema, suur ja informatiivne, teised lendavad teemasse, hüüavad "new season confirmmmeeddd" ning hakkavad tasapisi spekuleerima selle üle mis hea saab olema ning mida nad vaadata kavatsevad.

Nii nägin asja mina. Mulle meeldib kommuuni arvamus, sest enamike postitajate puhul ma umbes oskan juba aimata, mis talle meeldib ja mis mitte ning kelle arvamust ma tõsisemalt võtan ja kelle omadesse ma kahtlustega suhtun. Aga need on ainult minu eelistused, mis ei ole ei paremad ega halvemad teiste omadest, mistõttu kõigi arvamus vajalik on, mu meelest.
cenorig kirjutas:
Sellepärast ootan ovatsioone ja postkasti sõnumeid sisuga "go get em, tiger!".

Ma saan aru, et sa naljatled, aga usu mind, motivaatoreid sa naljalt ei leia, kes su pikki tükke regulaarselt heaks kiidavad. Räägin kogemustest. Igaühele oma auditooriumit pole ning ei jää lihtsalt muud üle kui tunda uhkust omapoolse vaeva eest, olgu ta kuitahes suur või väike. Baka lihtsalt on selline, paratamatult.

Igatahes, vaatame kuidas sel teemal läheb. Tegu on pooleldi eksperimendiga, nägemaks, kas kommuun antud staadiumis on üldse võimeline mingisuguses kollaboratiivses projektis olemas. Kui selgub, et sina ja mina oleme ainsad arvamuseavaldajad, siis võib arvata, et kommuun ei vaja selliseid teemasid ning võime tulevikus piirduda mida keegi vaatab-teemaga.
_________________
☞ [...LIL B MIXTAPE PLAYING VERY LOUDLY...] ☀
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
cenorig



Liitunud: 14 Sept 2006
Postitusi: 1695

PostitusPostitatud: Teis Okt 07, 2008 19:11    Teema: Re: 2008 aasta sügishooaeg Vasta viitega

acousmatique kirjutas:
cenorig kirjutas:
Sellepärast ootan ovatsioone ja postkasti sõnumeid sisuga "go get em, tiger!".

Ma saan aru, et sa naljatled, aga usu mind, motivaatoreid sa naljalt ei leia, kes su pikki tükke regulaarselt heaks kiidavad. Räägin kogemustest. Igaühele oma auditooriumit pole ning ei jää lihtsalt muud üle kui tunda uhkust omapoolse vaeva eest, olgu ta kuitahes suur või väike. Baka lihtsalt on selline, paratamatult.

Ma lihtsalt oleks tahtnud teada, kas ma seda vaid enda rõõmuks teen või kedagi üldse kotib ka. Kui teeks nii nagu mina plaanisin, siis päris puhtalt enda rõõmuks ei tee. Siis parem vaataks klassikuid või siis hooaja parimaid ainult. Kui ma teaks, et oleks vähemalt üks inimene, kes sellest mingit kasu saab, kes huviga loeb... aga sundida ei saa kedagi. Ja nii kaobki teema kuhugi ajalukku nagu sinu ilus "hime-chan". :(
_________________
xyz
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
acousmatique



Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 2499
Asukoht: ---

PostitusPostitatud: Teis Okt 07, 2008 19:24    Teema: Vasta viitega

Einoh, kui sa oma arvamuse siia teemasse lisaksid, siis mina ikka loeksin :) Ega niisama aja raiskamiseks seda ideed välja ei käinud, ikka eesmärgipäraselt.
_________________
☞ [...LIL B MIXTAPE PLAYING VERY LOUDLY...] ☀
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Ummi
lovely berry


Liitunud: 8 Apr 2006
Postitusi: 3500
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Okt 08, 2008 19:39    Teema: Vasta viitega

Mul on plaanis kirjutada siia aga enne peab animesid vaatama ja siis peab veel kodutöid tegema ja alles siis saab magada. Hop-Hop

Et siis kunagi tulevikus. Hop-Hop

Kannagi on lahe. Hop-Hop
_________________
baka pole surnud, me postitame siia peaaegu iga kuu
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
PlastiLiin



Liitunud: 26 Veeb 2007
Postitusi: 121

PostitusPostitatud: Kolm Okt 08, 2008 21:21    Teema: Vasta viitega

Vaatasin ka Kannagit ja see oli päris tore. Mõned heliefektid ja taustamuusika meenutas mulle Spirited Away oma(tegelikult ei pruukinud need üldsegi sarnased olla, aga mina ju ei teaks, mul puudub igasugune muusikaline kuulmine). Mõnus suvine valguslaigud läbi puuokste olukord treileris oli ausaltöeldes see, mis vaatama kutsus. Uh, tobe põhjus, aga ma ei ole pettunud.

Ja tüdrukul on nii hea soeng, et hakkasin kohe pilti joonistama.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
tyger



Liitunud: 28 Märts 2007
Postitusi: 794

PostitusPostitatud: Kolm Okt 08, 2008 21:39    Teema: Vasta viitega

Jah, Kannagi oli tore.
Natuke nendest ka, millest veel rääkitud pole.
To Aru Majutsu no Index
Tegevus käib mingis linnas, kus on palju koole ja õpilastel on supervõimed. Lisaks on sealses maailmas ka maagia olemas. Peategelasel on mingu hullult halb õnn ja kõik, mida ta oma parema käega katsub kaob(mingid maagia jõud, supervõimed ja isegi riided). Ainult tema enda halb õnn ei kao.
Meenutas mulle kahtlaselt Kaze no stigma't millegipärast. Nii enam-vähem anime, ei oska veel midagi arvata.

Kyou no Go no Ni/Today in class 5-2
Tegevus toimub siis, nagu arvata võib, 5-2 klassis. Täiesti suvalised lõigud viienda klassi õpilaste elust.
Võrduseks võib võtta näiteks Minami-Ke või Lucky Star'i. Täitsa tore, 4 episoodi pikk ka ainult.

Tales of the Abyss
Tegevus toimub seekord siis minevikus. Peategelane kaotas lapsena oma mälu, blablabla. Muidugi, temas on mingi supervõimed, muidu ta ei oleks ju peategelane.
Tuletab meelde Utawarerumono't mõnes perpektiivis. Kõlbab kah vaatamiseks.

Akane-iro ni Somaru Saka
H-game põhjal tehtud. Tegevus toimub muidugi koolis. Tüdruk ja peategelane peavad abielluma, sest nende vanemad otsustasid nii. Tüdruk kolib poisi juurde. Suht tüüpiline. Ja animatsiooni pole kah eriti loota, enamjaolt see H-game vaatenurk(otse eest ja all jookseb tekst). Ei sisalda isegi ecchit.
Võrdleks Myself; Yourself'iga. Kõlbab kah vaatamiseks.


Clannad'i 2. hooaeg on äge.
_________________
Animelist ver5.


Viimati muutis seda tyger (Nelj Okt 09, 2008 18:33). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Ummi
lovely berry


Liitunud: 8 Apr 2006
Postitusi: 3500
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Okt 08, 2008 22:55    Teema: Vasta viitega

tyger kirjutas:
blabla

Kyou no Go no Ni OVAl oli tõesti 4 osa ja see oli tõesti äge, aga TV adaptsioonil on neid osi hulga rohkem ja on minu meelest jama koleda tegelasdisaini tõttu. Eriti kui võrrelda anidb tutvustavaid pilte.

To Aru Majutsu Index mulle Kaze no Stigmat ei meenutanud, ei tea miks. Ja riideid hävitas ta käsi selle pärast, et riided olid maagilised ja ta käsi hävitab maagiat! Muidu täiesti änksa.

Tales of the Abyss oli minu jaoks liiga diip ja liiga igav.

Seda viimast võrdlekski myself; yourselfiga, sest, nagu aru on saada, on karakterid joonistatud sama stiiliga.
_________________
baka pole surnud, me postitame siia peaaegu iga kuu
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
shadowman



Liitunud: 6 Veeb 2007
Postitusi: 829

PostitusPostitatud: Kolm Okt 08, 2008 23:54    Teema: Vasta viitega

Kurat küll, kirjutasin pika jutu valmis ja kui pilte hakkasin lisama, panin kogemata firefoxi kinni!!! Aga mis seal ikka, kirjutan uuesti.



GA-REI -zero- anidb | ann | koduleht

GA-REI -zero- põhineb GA-REI nimelisel shonen mangal, mis jutustab deemonitega võitlevatest koolilastest (ühesõnaga: ei kutsu just lugema), aga kuna anime olevat mangast laenanud ainult üldise idee ja pidavat üldse igatpidi süngem ja tõsisem olema, siis mõtlesin, et what the heck, viskan pilgu peale.

On üks maailm, mis meenutab igas mõttes meie oma, kuid seal liiguvad ringi inimestele nähtamatud kurjad deemonid, kes igal pool kaost külvavad. Kuna tavalised inimesed neid ei näe, siis enamasti nende olemasolu ka ei usuta ja nende poolt korraldatud hävingut peetakse lihtsalt mingiteks seletamatuteks looduskatastroofideks. Mõned inimesed on aga nende olemasolust teadlikud ja seetõttu on loodud ka organisatsioon nendega võitlemiseks, millel on olemas tehnoloogia nende deemonite nägemiseks (spetsiaalne kiiver, mille küljes silmade ette käiv vastav filter). Nimeks sellel organisatsioonil igati asjalik Üleloomulike Katastroofide Ärahoidmise Agentuur. Lisaks neile on aga olemas veel hulk inimesi, kellel on sünnipärane võime neid deemoneid palja silmaga näha. Ja üllatus-üllatus, nende inimeste tegemistele anime keskendubki.

On üks vaevatud hingega noormees, kes käib ringi kahe püstoliga ja nendest igal võimalusel deemoneid kõmmutab. Ning on üks tšikk, kes sõidab ringi mootorrattaga, teeb hulle trikke ja teenib samuti elatist kollide tapmisega. Ja on veel mõned inimesed, kes koos moodustavad mingisuguse eriti-eliitüksuse eritugevate deemonite vastu võitlemiseks.

Niipalju siis tutvustuseks.

Sellest animest rääkides tahaks kõigepealt alustada heast. Visuaalne külg oli minu arust suurepärane - meeldis nii character design, taustad kui ka üldine värvivalik. Kahjuks häirisid silma aga kohutavalt kehva arvutigraafikaga tehtud deemonid (CGI, mis sobiks üheksakümnendate keskpaika).

Ja läksingi sujuvalt miinuste peale üle. Olgu, jätkame siis: esimese episoodi järgi ei saa küll kaugeleulatuvaid järeldusi teha, aga esmamulje järgi paistab, et tegu ei ole just kuigi särava tükiga. Lugu oli mannetu, võitlused ebareaalsed ja ebahuvitavad (see tsikliga tšikk tegi selliseid trikke, nagu ainult mõnes eriti kehvas Hollywoodi rämpsfilmis kohata võib) ja lisaks olid karakterid pinnapealsed. Seda viimast punkti tuleb võtta küll väikeste mööndustega, kuna esimene episood ei peagi ju tegelikult tegelaskujusid avama.

Ja et nüüd mitte väga negatiivses toonis lõpetada, siis tuleb mainida veel ühte positiivset asja - nimelt episoodi viimased minutid!!! Seal toimus midagi sellist, mis oli nii ootamatu ja ebaharilik, et pani mind peaaegu isegi mõtlema, et peaks sellele animele veel ühe võimaluse andma. Tegelikult ka.

Hinnang: ei kutsu rohkem vaatama





NB! Vaatasin seda animed sMi nimelise grupi poolt subituna. Tõlge ja keelekasutus olid üsnagi normaalsed; häiris ainult font (meenutab Comic Sansi) ja see, et miskipärast pidasid nad vajalikuks vaatajale muuhulgas note'ide kujul selgitada, mida tähendavad "ETA 10 minutes", "prepare for evac", "Led Zeppelin" ja "nirvana" :P


EDIT: Mõtlesin, et spoilerdan teile ikkagi lõpu ära. Vähemalt neile, kes seda animed vaadata ei kavatse. Teised ärge järgnevat valget teksti lugege. [SPOILER]Nimelt tapeti episoodi lõpus kõik peategelased ära, nii et minu eelnev jutt character developmenti ja muu jama kohta on absoluutselt ebaoluline. Tegelikult pole mul aimugi, kuhu see anime niimoodi tüürib... parim pakkumine on, et sellest tuleb midagi Higurashi sarnast või keritakse järgmises osas lihtsalt mingi hulk aega tagasi. Või jätkatakse uute tegelastega hoopis.[/SPOILER] Igatahes muutis see lõpp anime natuke põnevamaks, aga kuna muus osas oli tegu ikkagi rämpsuga, siis mul küll ei ole erilist huvi vaadata, mis edasi saab.


Viimati muutis seda shadowman (Nelj Okt 09, 2008 18:54). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
acousmatique



Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 2499
Asukoht: ---

PostitusPostitatud: Nelj Okt 09, 2008 16:53    Teema: Vasta viitega

Tänud, shadowman. Olin GA-REI suhtes kahevahel, aga nüüd olen üsna kindel et ei hakka uurimagi.

Mul hetkel pole aega pikemalt kirjutada (ega võimalust screencap'ide tegemiseks, tundub), aga tahan lihtsalt öelda, et Shikabane Hime oli... üllatavalt igav. Mingid tegelased, mingi kätš ja mingid deemonid, aga mitte midagi sellist, mis edasi vaatama kutsuks. Animatsioon säras paaril momendil, aga see oli ka kõik.

Hinnang: Ei vaata edasi, kui just keegi hiljem rääkima ei tule, et see seeria järgnevate osadega väga põnevaks muutus.
_________________
☞ [...LIL B MIXTAPE PLAYING VERY LOUDLY...] ☀
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Yoshy
U.C.0079


Liitunud: 4 Apr 2003
Postitusi: 765
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Okt 09, 2008 20:34    Teema: Vasta viitega

Ummi kirjutas:
Kyou no Go no Ni OVAl oli tõesti 4 osa ja see oli tõesti äge, aga TV adaptsioonil on neid osi hulga rohkem ja on minu meelest jama koleda tegelasdisaini tõttu. Eriti kui võrrelda anidb tutvustavaid pilte.


Jah, ärge vaadake seda TV adaptsiooni, see on palju halvem kui OVA. Tegelaste disain on halvem ja lood pole sugugi nii naljakad enam. Vähemalt mulle jäi esimesest osast selline mulje.

Gundam 00 teine hooaeg... Esimese hooaja esimene osa jättis mulle oluliselt halvema mulje kui selle hooaja esimene. Tol korral oli raske teist osa vaatama end sundida, kuid olen õnnelik, et seda tegin. Ei vaevu samas selgitama, mis meeldis ja mis mitte. Küllap need, kes esimest hooaega näinud on ja nautisid seda naudivad ka järge.
Hinnang: Vaatan edasi

Kommenteeriks natuke juba eelpool mainitud animesid, mida olen ka vaadanud.
Kannagi on super, tõenäoliselt selle hooaja parim minu jaoks.
Tales of the Abyss - ei suutnud esimest osa lõpetada, kuid plaanin seda teha veel.
Clannad After Story oli nagu Clannad ikka, kõlbab vaadata küll.
GA-REI -zero- kohutav CGI, kuid esimese osa lõpp jättis asja väga kahtlaseks, vaatan teise osa siiski ära, kuid tõenäoliselt ei vaata sarja lõpuni.
Shikabane Hime oli tõesti üllatavalt igav. Lootsin natuke rohkemat kuna tegu on GAINAXi animega, vähemalt mingil määral. Mõne osa vaatan veel, kuid ei tundu just selline anime olevat, mis mulle väga meeldiks.
Akane-iro ni Somaru Saka tundub olevat halva eromängu põhjal tehtud halb anime, vaatan pigem Clannadit selle asemel.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Ummi
lovely berry


Liitunud: 8 Apr 2006
Postitusi: 3500
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Okt 10, 2008 19:09    Teema: Vasta viitega

Shikabane Hime kohta ütleks sama, mis eelrääkijad, aga kuna tegemist on minuga, siis vaatan edasi (sest see võib veel huvitavaks minna).

Äsja vaatasin Tales of the Abyssi esimese osa. Tundub, et järgmine seiklussari, mida ette võtta. Mängu järgi tehtud ilmselgelt (näiteks seikluse alguses väljailmuvad koletised ja kujuteldavad instruktsioonid võitlemise kohta ja võtted, mida ilmselt näeme ka edaspidi). Kindlasti vaatan edasi niisiis.

Gundam 00'i teise hooaja esimest osa vaadates taipasin, et esimest hooaega ma väga hästi ei mäletagi. Nägin hulka tegelasi, kes oleks pidanud tuttavad olema, aga nende roll ei tulnud kuidagi meelde. Ja muidugi üks neist kandis maski ja tegi kavalaid trikke nagu gundamisarjale kohaseks. Jee. Vaatan!

VEEL:
Yozakura Quartet on üllatavalt hea. Mulle meeldib see joonistusstiil ja mulle meeldib see tüdruk kes oma peopesaga kuule eemale juhib. Seda animet ma ilmselt vaatan edasi!
_________________
baka pole surnud, me postitame siia peaaegu iga kuu
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
cenorig



Liitunud: 14 Sept 2006
Postitusi: 1695

PostitusPostitatud: Laup Okt 11, 2008 18:22    Teema: Vasta viitega

Casshern SINS wiki | ann | koduleht





Tume tulevik. Postapokalüpsis. Robotid. Ja Casshern.
Alustame siis sellest, et tegu on 70-ndate show uuendusega. Pole küll ise vana vaadanud (ega vaata ka), aga uusversioon ei pidavat päris ümberjutustus olema, vaid rohkem alternatiivne lugu.
Igatahes inimühiskond on hävitatud, võib-olla ka inimkond ise, sest robotid pole mitte ainult suured metallkapid, vaid võivad ka inimkujulised olla ja kes see siis neil ja meil enam vahet teeb. Tõepoolest, ka peategelane ise on küborg. Ülejäänud robotid on aga metallkapid, sellised natuke koomilise välimusega, kuigi seda ei pane tähele, sest jutt on neil väga traagiline. Kõik nad hävivad tasapisi, roostetavad seestpoolt surnuks ja süüdistavad selles Cassherni. Esimene episood midagi muud ei avaldagi. Näidatakse lagunenud maastikku, roboteid ja Cassherni nendega kaklemas. Lugu võib olla väga sügav, aga võib seda ka mitte olla. Alles esimene osa siiski. See, et ma vana seeriat pole näinud, tuleb minu arust kasuks, sest ma ei oska midagi oodata ja kõik tundub palju müstilisem.
Hinnang: Jätkan vaatamist

NB! Stuudio: MADHOUSE. Subs: shinsen.
Mõned teist on teemaga tuttavad tänu live-action filmile, mis mõned aastad tagasi ilmus.
_________________
xyz
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
shadowman



Liitunud: 6 Veeb 2007
Postitusi: 829

PostitusPostitatud: Püh Okt 12, 2008 00:43    Teema: Vasta viitega

CHAOS;HEAD anidb | ann | koduleht

Takumi on raskeloomulise otakuismi käes vaevlev hilisteismeline kooliõpilane, kes elab merekonteineris, konsumeerib ohtralt koolat ja huvitub ainult kahemõõtmelisest maailmast. Lisaks on tal tohutult hea kujutlusvõime, mis paneb ta mõnikord olukordadesse, kus ta ei suuda reaalsust väljamõeldisest eristada. Samal ajal, kui Takumi oma vaikset nohikuelu elab, arvutimänge mängib ja animetegelaste kujusid kogub, hakkavad tema kodulinnas toimuma salapärased mõrvad ning levivad kuuldused eriti julmast sarimõrvarist, kes mõningate kuulujuttude põhjal pidavat vähemalt välimuse järgi hoopis üks kena väike tütarlaps olema. Ühel päeval saab Takumi interneti kaudu vihje lähedal toimunud mõrva kohta ja otsustab asja uurima minna. Ja leiabki eest julma veretöö ning selle keskmes seisva noore tüdruku, kes on parasjagu ametis oma ohvri kehasse järjekordse ora torkamisega. Takumi suureks hämmastuseks teab tüdruk tema nime ja annab mõista, justkui ta oleks teda sinna oodanud.

Selline anime siis Madhouse'ilt. Piisavalt twisted, et võiks potentsiaalselt mulle meeldida, kuid esimese osa põhjal ei saa vähemalt seekord kaugeleulatuvaid järeldusi teha. Praegu ollakse täpselt sellises staadiumis, et lugu võib pöörduda põhimõtteliselt suvalises suunas. Kõige suurem kartus on, et Takumi elavat kujutlusvõimet hakatakse üle-ekspluateerima ja kogu mõrvamüsteerium taandub poisi peas toimuvaks väljamõeldiseks, millega suunataks anime põhirõhk hoopis otaku ellujäämise kajastamisele sotsiaalses ühiskonnas. Samas ka täiesti vastassuunda minek oleks halb - mingi hulk psühholoogilist ajun***i on sellise anime puhul hädavajalik. Nii et mina kavatsen igatahes paar järgmist osa veel ära vaadata, enne kui oma lõpliku otsuse kujundan.

Hinnang: Jätkan vaatamist

NB! Need, kellele veri ja gore meditsiiniliselt vastunäidustatud on, hoidku eemale!

Mõned pildid:

Takumi ja tema kujuteldav tüdruksõber.


Takumi õde üritab talle selgeks teha, et tal peaks mobiiltelefon olema.


Killer-loli


Terav ese. millesarnaseid meie killer-lolitale meeldib inimeste sisse torgata.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Will



Liitunud: 11 Märts 2005
Postitusi: 485
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Esm Okt 13, 2008 14:29    Teema: Vasta viitega

Chaos;Head jättis mulle päris hea mulje, jätkan ka kindlasti vaatamist.
Kannagi tundub samuti maitsev pirn olevat.
Toradora oli vahva, eks vaatab kas jääb ka.
Nodame Cantabile 2.hooajast pole üldse mõtet rääkida ... ja mõnest veel ... Happybunny

EDIT!!! Casshern SINS'i teine osa muutis selle seeria ratingu totaalselt. Kindlasti jätkan vaatamist!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
tyger



Liitunud: 28 Märts 2007
Postitusi: 794

PostitusPostitatud: Teis Okt 14, 2008 15:24    Teema: Vasta viitega

Chäos;HEAd vaatan, arvatavasti tuleb selline tavaline 12-osaline anime mõne helgema hetkega. Ei jäta pooleli. Hardcore otaku ftw.
Toradora vaatan, suht tavaline tundub, aga ei usu et pooleli jätan.
Nodame Cantabile Paris Chapter oli suht igav isegi, aga pooleli kindlasti ei jäta.
Yozakura Quartet üllatas hästi, ei uskunud, et vaatama jään, aga nüüd on seis vastupidine.

Jätan pooleli To Aru Majutsu no Index ja võibolla midagi veel, kindlalt ei oska öelda.
_________________
Animelist ver5.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Ummi
lovely berry


Liitunud: 8 Apr 2006
Postitusi: 3500
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Okt 14, 2008 20:10    Teema: Vasta viitega

hullumeelne tüüp hakkab psühhotsikiga käima. päris äge (Chaos;Head)

Shikabane Hime Aka teine osa oli muidu päris asjalik.
_________________
baka pole surnud, me postitame siia peaaegu iga kuu
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele 1, 2, 3  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 3

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: