OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

X
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
hjarg
Post count matters!


Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 1207
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Laup Okt 04, 2003 20:10    Teema: Vasta viitega

Xin, üldiselt ma ei ole nii-öelda grammar nazi, kuid teatud asjad...

"Vision of Escaflowne"
ja
"Vision of Escaflowne- A Girl in Gaia"

Istu, tubli kaks.
_________________
Roses are red
Violets are blue
All of your base are belong to me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Karlsson



Liitunud: 9 Sept 2003
Postitusi: 12

PostitusPostitatud: Kolm Okt 15, 2003 21:37    Teema: niii Vasta viitega

niii...minuarust on see üks stiilsemaid anime sarju mida ma näinud olen.Stiil on täiest vaadatav...effectid-super minu arust...aga halb on see,et mul on paar osa vaatamata jäänud ja nyyd on mulle asi natuke keerulina aga kyll ma aru saan...hea anime on
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
pansomon



Liitunud: 26 Veeb 2003
Postitusi: 468
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Okt 16, 2003 09:15    Teema: Vasta viitega

xin Zeran kirjutas:
erm kirjutas:
Kas siis seriaal tõesti erineb nn filmist niivõrd palju?

Analoogne teos on The Vision Of Escaflown ja The Vision Of Escaflown: A Girl In Gaia. Ehk see annab parema ettekujutuse asjast.

tnx hjarg 8) minu puhul on see loomulik :P


eh? mismõttes analoogne? sa tahad öelda, et sa jäid escaflowne ajal magama?
või lihtsalt seda, et filmi ja sarja suhe on samasugune?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
geki



Liitunud: 3 Veeb 2003
Postitusi: 502

PostitusPostitatud: Nelj Okt 16, 2003 17:10    Teema: Vasta viitega

ma arvan et selles mõttes, et filmi ja seeria suhe on sarnane
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
0h00



Liitunud: 12 Nov 2003
Postitusi: 364

PostitusPostitatud: Püh Dets 21, 2003 16:49    Teema: X Vasta viitega

X 0wnz müstiline saade. st. vägagi seediv mulle
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Dets 23, 2003 00:50    Teema: Vasta viitega

kõigepealt ütleks peale seeria ning ka siis filmi vaatamist, et X-i puhul küll pole tegemist animega mille puhul film suudaks kuidagi seeriast parem olla. üldises mõttes. kui meeldib häving, veri ja tapmine, siis võib film küll parem tunduda, sest seal seda on, aga muidu on film seeriaga võrreldes tühi ja elutu, ei tekita mingeid emotsioone. ja kuigi ta on seeriaga võrreldes teistsugune, ütleks mina, et siiski on nad palju vähem erinevad kui Escaflowne film ja sari. peale seeria vaatamist leidsin, et film on sama lugu ja samad tegelased, ainult teistmoodi ja väga lühidalt esitatud, Escaflowne puhul on minu mälu järgi ikka nii story's kui ka tegelastes muutusi. nii et Xin'iga pean praegult mõlemal juhul mitte nõustuma: film ei ole parem ja X-i filmil ja seerial ei ole sama suhe kui Escaflowne'l. aga see selleks.

seeria kohta ütleks, et suutis muljet avaldada ja meeldis. hea ja muljetavaldav oli seal see, et vastupidiselt filmile, tutvustati kõigi tegelaste tagatausta ja näidati nendevahelisi suhteid mis tegi omakorda seeria arusaadavamaks ja huvitavamaks. seda kõike vaadates korraks nagu tekkis sihuke hea ja halva poole tunne mis aga kohe varsti kadus inimeste ja suhete valguses ning jäid ainult kaks poolt, kellel oli oma eesmärk. üsnagi tüüpiline muidugi, aga millegipärast jäi X-s see väga tugevalt silma ning pani mõtlema selle üle, et seal ju tegelikult heaks või halvaks ei saa kedagi nimetada, lihtsalt inimesed oma probleemidega ja vastastikuste huvide ning eesmärkidega mis aga võivad vahel ka muutuda.

kokkuvõttes, igati hea ja vaatamist väärt, aga film.. see oleks tõesti võinud olemata olla.

ps! ja kui õigesti mäletan, siis oleks enne seeria vaatamist kasulik OVA läbi vaadata. paar asja seerias peaksid siis vist natuke selgemad olema.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
whitewolf



Liitunud: 25 Dets 2003
Postitusi: 4
Asukoht: tallinn

PostitusPostitatud: Esm Dets 29, 2003 18:28    Teema: x Vasta viitega

See on päris vinge seriaal! Mulle meeldib.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
AniQuesX



Liitunud: 10 Märts 2004
Postitusi: 2

PostitusPostitatud: Kolm Märts 10, 2004 17:45    Teema: Vasta viitega

X-TV Seriaalina oli ülihea. Kes vähegi kannatab tõsisemat animet peaks selle ära vaatama, ja kes aru ei saa peaks veel natuke kasvama...
Film(X/1999) polnud päris nii hea kui seriaal, kuid ka täitsa vaatamistväärt(häiris kiire tempo, tegelased jäid suht võõraks ja surid ükshaaval ilma mingi erilise mõtteta) selle eest oli filmis rohkem actionit ja verd ning seriaalist erinev lõpp. ehk siis film oli seriaali kergem variant :wink:
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
TaranTel



Liitunud: 20 Aug 2003
Postitusi: 22
Asukoht: maa ja taiva vahelp22l

PostitusPostitatud: Reede Märts 26, 2004 01:37    Teema: Vasta viitega

Minu silmis 1 parimaid animesid. Mix, sest lugu on tasemel. Ja muidugi mis mulle k6ige rohkem meeldis kangelased said surma ja Bad Guys j2id ellu.
( minu arust oleks seal ikka targem olnud inimkond h2vitada, aga v6ta n2pust )
_________________
I know now that words can be like guns; the difference is you bleed from the inside
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Yahoo Messenger MSN Messenger
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Märts 26, 2004 12:31    Teema: Vasta viitega

TaranTel kirjutas:
Ja muidugi mis mulle k6ige rohkem meeldis kangelased said surma ja Bad Guys j2id ellu.
( minu arust oleks seal ikka targem olnud inimkond h2vitada, aga v6ta n2pust )

you are Bad Guy then and still living. strange...
igaljuhul minu jaoks hakkas juba vaatamise ajal suht selgelt silma paistma, et X'is ei ole selliseid pooli nagu head ja halvad. peale vaatamist oli tunne, et see oli nagu rõhutatult kõigi tegelaste suht põhjaliku käsitlemisega esile toodud ja sellepärast oligi seda huvitav vaadata.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Bell



Liitunud: 9 Juun 2003
Postitusi: 99
Asukoht: teisel pool reaalsust

PostitusPostitatud: Reede Märts 26, 2004 14:54    Teema: Vasta viitega

jah, X on väga hea. mulle meeldis ta kohutavalt just nende mõtteterade pärast, mis seal olid. tegelaste "poolte" määramisel oleks raskusi tulnud, sest kõigil olid oma varjatud motiivid ja eesmärgid, mis nii filmis kui seriaalis erinevad olid. kui filmi lõpus istusin veel kaks minutit teleriekraani ees, küsides endalt "Huh, that's it? Kas see tõesti lõppes nii?", siis seriaali lõppedes oli isegi pisar silmas ning mõte "Millal kordus tuleb?". Seriaali lõpp oli lihtsalt niiiiiiiiiiiii ilus, kogu see idee ja natuke püha traagikat (minu arvates) sobisid superhästi Kallis Kallis
_________________
Kids! Bringing about Armageddon can be dangerous. Do not attempt it in your home.

-- (Terry Pratchett & Neil Gaiman, "Good Omens")
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Crisux



Liitunud: 11 Märts 2004
Postitusi: 47
Asukoht: Tartu//Viljandi

PostitusPostitatud: Kolm Apr 28, 2004 13:06    Teema: Vasta viitega

seriaali vaatasin täielikult ja jäi väga hea mulje, eriti lõpp meeldis mulle
filmi nägin aint osaliselt viva pealt kuid rohkem nagu ei tahagi näha kah, jättis väga kahtlase mulje - mõtetu retsimine ainult käis (nii palju kui mina nägin) ja lõpp oli ka suht mage
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum AIM Aadress Yahoo Messenger MSN Messenger
aliska



Liitunud: 2 Apr 2004
Postitusi: 27
Asukoht: Haapsalu

PostitusPostitatud: Kolm Apr 28, 2004 14:13    Teema: Vasta viitega

ma vaatasin seda.päris hea..see on tõesti hea anime soovitaxin teistel ka vaadata(see pole muidugi ju mõni laste värk!!)
see muusika mulle räigelt meeldib :)
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Kran



Liitunud: 31 Juul 2004
Postitusi: 50
Asukoht: In my own twisted world.

PostitusPostitatud: Esm Aug 09, 2004 00:30    Teema: Vasta viitega

olen näinud nii serjaali kui filmi. Väga mõnus oli vaadata.
Mis asja te räägite et "Taevadraakonid" surma said, ei saanud nad midagi ainult peategelane sai. Aga see on minu mäletamist mõõda :P
Geki sinu avatar peaks ju X-i peategelane olema.. mis ta nimi nüüd oligi ???
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
erick
küps PSP-d plõgistav noormees


Liitunud: 29 Märts 2004
Postitusi: 934
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Esm Aug 09, 2004 01:32    Teema: Vasta viitega

Olen seriaali otsast lõpuni näinud, see istub mul ka plaatidel. Miks ma midagi nii rumalat tegin, et selle ära kõrvetasin, ei mäletagi.

Terve selle seeria suurim pluss on intro ja outro koos nendega kaasneva muusikaga.

Ülejäänud jääb minu jaoks pehmelt öeldes kummaliseks, et mitte <lajatades täiega> lapsikuks. Kuna ma vaatasin seda juba hea 2 aastat tagasi, siis mul ei ole spetsiifilised murekohad meeles kahjuks enam, ja üle ma seda küll ei viitsiks vaadata. Aga see seda seriaali mu torgetest ei päästa <evil smirk>.

Tähendab, ma pole loomult üldse paha inimene. Ega ka õel. Lihtsalt see konkreetne anime seostub mu jaoks totaalselt ja täielikult emotsionaalselt ebaintelligentsete tegelaskujudega.

Kaks korda olen ma pahameelest sõna otseses mõttes jalgu vastu maad trampinud, sest ei saa olemas olla nii lolli peategelast - esimene kord X-i peategelase puhul <Kamui>, teine kord FF 8-t mängides <Squall>.

Lisagem siia veel vähem kui rahuldavad võitlustseenid, tugev üledramatiseerimine, mis jätab ka kõige ekspluatatiivsemad ja kli¹eedest täidetumad Ladina-Ameerika seriaalid selja taha, paar kummastavust sü¾ees, ning voila´!!! Meil on anime mille vaatamine on pigem piin kui nauding.

No olgu, ma siin räägin ehk liialt oma 20-aastase vaatepunktist <sest just nii vana olin ma siis kui ma seda nägin>, ja ehk pakub see seeria tõepoolest midagi ebaküpsele ja alles kujunemisjärgus teismelisehingele, aga minu arust tuleks isegi viimaseid sellisest mõttetust pisarapeost ja verepulmast päästa...

Kes tahab, see vaidleb vastu <minu püsiv poliis>... ja mul on miskipärast tunne, et vaidlejaid on seekord, sest enne mind keegi midagi negatiivset selle seeria kohta ei öelnudki praktiliselt :wink:

Hea vaidlus on võibolla isegi väärt seeria ülevaatamist, nii et homme hommikul toon plaadid kapist välja. Arvutisse leiavad need tee muidugi ainult juhul, kui tekib vajadus oma seisukohta konkreetsemalt argumenteerida LaLaLaa
_________________
--taevas linna kohal oli läbikõrvetatud vooluringi värvi--
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Aug 09, 2004 10:47    Teema: Vasta viitega

erick kirjutas:
Kes tahab, see vaidleb vastu <minu püsiv poliis>... ja mul on miskipärast tunne, et vaidlejaid on seekord, sest enne mind keegi midagi negatiivset selle seeria kohta ei öelnudki praktiliselt :wink:

optimist oled. sest näiteks mul pole sinu niivõrd negatiivse arvamuse kohta eriti midagi kosta. samamoodi, nagu ma suutsin ühel üritusel ainult muiata kui keegi peale "Akira" ja "Vaimudest viidud" näitamist ning nö vaatamist ütles, et viimast suutis juba natuke vaadata, kuna oli jõudnud ennast mõnevõrra täis juua :)

isegi kui natuke konkreetsemaks minna, siis oskaks ainult küsida, et miks peategelane nii loll on ja muud "totaalselt ja täielikult emotsionaalselt ebaintelligentsed", sest minule ei mõjunud asi kuidagi selles suunas häirivalt. samas ma ei oota eriti sellele vastust (st, eriti ei hooli vastusest), sest proovides tagantjärele meenutada miks see anime mulle meeldis, on suht ainuke põhjus tegelaste ja nende suhete käsitlemine ning selle kaudu lõpuks selleni jõudmine, et kui sa tahaksid öelda ühe poole kohta paha, siis keel ei paindu seda ütlema (kui sul just väga tugevat poolehoidu ühtede suhtes ja vastumeelt teiste suhtes pole) ning sa peaksid poole valimiseks enda eelistused ja seisukohad läbi mõtlema. mingeid erilisi muid emotsioone või suuremaid meeldivusi/mittemeeldivusi ei tule nagu meelde.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
kaptengalaktlan
räägib nagu muusika


Liitunud: 16 Jan 2004
Postitusi: 312
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Aug 09, 2004 10:56    Teema: Vasta viitega

Ega siin pole muud teha, Erick, kui pead selle piina ja kadalipu uuesti läbima ja seriaali teist korda läbi vaatama, sest muidu tõesti ei saa päris täpselt aru, millest sa räägid wink.

Oletame, et emotsionaalse intelligentsusega tegelased eriti ei hiilanud, kuid näiteks võrreldes NGE peategelasega oli tegu palju küpsemate olenditega ning nimetada näiteks ka NGE-d lasteseriaaliks puhtalt sellepärast oleks väga veider. Tegemist on veidi ehk demagoogiasse kalduva võrdlusega, kuid sellegipoolest vahetevahel ei tasuks alahinnata ka seriaali tootjate taotlusi, st mõni asi võib olla nii nagu ta on teatava põhjusega. St võibolla ei eksponeeritud antud kontekstis mitte tegelaste emotsionaalsest intelligentsusest, vaid näiteks siirusest või millestki muust tulenevaid otsuseid. Otsustamine ja poolte valimine oli X üks põhiteemasid niipalju, kui mina mäletan.
Pealegi, minu enda arvamuse kohaselt olid X TV tegelased ühiskonnaga suhtlemiseks rohkem valmis kui mõnigi teine tegelane. Iseasi, kas nad seda ka tahtsid või kas neil seda vaja oli.

Üledramatiseerimine - mida selle all mõtled? Kui sa hetkeks samastaksid ennast mingi dramaatilise olukorraga, siis võibolla leiaksid, et keegi ei suudagi filmis tegelikku dramaatikat piisavalt täpselt edasi anda. Kahjuks olen pidanud mõnikord ennastki oma elus leidma justkui filmis ning siis olen küll mõelnud, et lõpetage see film ära ja kus see stenarist on, tahaks talle tappa anda. Kui aga tegevus toimub veel fantastilises maailmas ning olukordades, kus inimpsüühikat tegelikult veel testitud ei ole, on väga raske öelda, mis on üle dramatiseeritud (mitte, et me ei saaks sellest maailmast oma maailmale paralleele tõmmata, aga siiski...).
Ehk siis - ladina-ameerikalikku liigset tundevoogamist ja vesistamist ma X TV-st küll ei mäleta. Muide, kõrvelepõikena - ega sa juhuslikult pole sealkandis käinud? Võibolla nad ongi sellised piripillid ja Härrad Tundepuhangud seal Ladina-Ameerikas ning ega siis pole meil midagi teha, kui meile see ei meeldi.
Ärge nüüd jumala eest arvake, et ma kaitsen Ladina-Ameerika kireseriaale - ma hoopis väidan, et X TV-d nendega võrrelda tundus mulle kuidagi kohatu.

Aga nüüd sellest, mis mulle seal meeldis.
Esiteks, atmosfäär. Siia alla käivad stiil, värvilahendused, asjad mida sa ei näe, aga justkui loomulikult veel ise sinna juurde ette kujutad jne. Mingil kombel oli tegijatel õnnestunud tekitada selline õhkkond, milles toimuvaid sündmusi mulle meeldis jälgida.
Teiseks, duaalsus. Siia alla käib ka poolte valimine ja otsustamine. Minu meelest oli seriaal üles ehitatud modulaarse duaalsuse printsiibil, st üks suurem asi koosnes väiksematest, milledel omakorda olid duaalsed omadused.
Kolmandaks, üksikud väga coolilt realiseeritud stseenid, mis jäid meelde. Ma ei mäleta täpslet, mis episoodis see oli, aga igatahes oli see maagia kasutaja saabumine ja tema võitlus oma vana vaenlasega. Stseen esitati vaikides, saatmas üksnes taustahelid, hea visuaalne külg ning kaameratöö. Mehed teadsid nagunii, mida nad teevad ja milleks. Ei olnud sinna juurde vaja mingit hea ja halva tegelase dialoogi, eriti kui mõisted "hea" ja "halb" X TV-s ei omagi eriti mingit kindlat mõtet.
Selliseid sügavaid stseene oli seal veel.

Mis mulle ei meeldinud.
Alguses häiris liigselt eksponeeritud ja liiga konkreetne klassika poole kalduv "mangalik" joonistusstiil, aga see on rohkem mu enda probleem, kui mind mõned sinna valdkonda käivad asjad teinekord häirivad. Teisest küljest olid osad visuaalsed komponendid jälle elementideks selle õhkkonna loomisel, mis mulle meeldis, nii et mine võta nüüd kinni.

Natuke esines kordusi.

Miskipärast ei meeldinud mulle selle tulevikku ennustava printsessi disain ja üldse oli see tegelaskuju veidi kahtlane.

Kuid kokkuvõttes, miskid väiksemad asjad annavad summeerudes tulemuse, et mulle jäi X TV-st positiivne elamus.
_________________
/>_<\
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
erick
küps PSP-d plõgistav noormees


Liitunud: 29 Märts 2004
Postitusi: 934
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Aug 10, 2004 17:17    Teema: Vasta viitega

Okidokk.

Ma lähen siis nüüd asja üle vaatama.
Järgmise nädala alguses tekib siia pikemalt teksti selle kohta, miks antud asi mulle ei meeldinud :)
_________________
--taevas linna kohal oli läbikõrvetatud vooluringi värvi--
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Kran



Liitunud: 31 Juul 2004
Postitusi: 50
Asukoht: In my own twisted world.

PostitusPostitatud: Teis Aug 10, 2004 18:51    Teema: Vasta viitega

Tegelt on jah se X liiga dramaatiliseks tehtud. Aga arvestades olusid on mõeldav küll miks ta niimodi tunneb (tundis)

väike offtopic aga
"Vaimudest viidud" tänan ruri et sa selle nime meelde tuletasid :)
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
erick
küps PSP-d plõgistav noormees


Liitunud: 29 Märts 2004
Postitusi: 934
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Aug 19, 2004 23:37    Teema: Vasta viitega

Vaatasin esimese osa ära uuesti, ja korraga tuli kõik paha jälle meelde... vastikusvärinaga keerasin kuvarile selja ja lubasin endamisi pühalikult, et ei vaata enam ühtegi X-i osa kunagi...

Niisiis pääsete seekord pöörasest pikast argumenteeritud põhjamisest ja peate leppima pool või üldse mitte argumenteeritud arvamusega antud seeria kohta, mida saab ülevalpool lugeda... kus on muuhulgas ka palju paremaid-põhjalikumaid-ratsionaalsemaid arvamuseavaldusi nagu näiteks kaptengalaktlani oma...

Mu ajurakud hakkavad lihtsalt valust kiunuma, kui X jälle ekraanilt vastu paistab, nii et ma ei suuda end sundida seda kogu kupatust uuesti läbi jõllitama. URRRRRR

Vabandust.

Edit: Muide, seoses eelpoolmainituga on jäänud üle X-TV seeriat pilgeni täis CD plaadid... raha ma ei küsi, annan niisama käest ära, kui keegi tahab... kättesaamise küsimuse annab siis juba privas lahendada... eesõigus on sellel, kes suudab esimesena minuga kusagil kokku juhtuda :P
_________________
--taevas linna kohal oli läbikõrvetatud vooluringi värvi--
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine
Lehekülg 2, lehekülgi kokku 4

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: