OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

sailor moon? klassika?
Mine lehele 1, 2, 3  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  

Kas Sailor Moon on kuulus anime klassika?
Jah
63%
 63%  [ 31 ]
Ei
36%
 36%  [ 18 ]
Kokku Hääli : 49

Autor Teade
ittekimasu



Liitunud: 23 Aug 2006
Postitusi: 108
Asukoht: Unenägude maailma WC...?

PostitusPostitatud: Kolm Aug 23, 2006 15:38    Teema: sailor moon? klassika? Vasta viitega

Kas teie meelest on Sailor Moon anime suurim klassika? Vötsin selle küsimuse teemaks, sest üks klassiõde küsis mu hobi ja kui ma vastasin, et anime vaatamine, siis ta ütles... ma tsiteerin: "ee... anime? aa... jaaaa... ma kunagi vaatasin seda kõige kuulsamat animet. mistanüüdoligi? aa... jaa! SAILOR MOON! Tõeline klassika! ok, pean minema. saame pärast tunde kokku."
/\
l
ei pruugi täitsa tsitaat olla.:)

aga igastahes... Sailor Moon ei ole minu meelest kuulus anime klassika!
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Ummi
lovely berry


Liitunud: 8 Apr 2006
Postitusi: 3500
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Aug 23, 2006 17:12    Teema: Vasta viitega

Tead, ma vaatan et ei ole jah. (kuigi ma pole kunagi seda näinud)

EDIT: ahjaa, see teema
_________________
baka pole surnud, me postitame siia peaaegu iga kuu


Viimati muutis seda Ummi (Kolm Aug 23, 2006 17:31). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Vabarnamees
mario with money


Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 1802
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Aug 23, 2006 17:25    Teema: Vasta viitega

Paar väljavõtet asjakohasest Wikipedia sissekandest:
Tsiteerin::
Sailor Moon (美少女戦士セーラームーン, Bishòjo Senshi Sºrà Mþn?, Pretty Soldier Sailor Moon) is the title of the famous series originally authored as a manga by Naoko Takeuchi, as a sequel to her manga Codename wa Sailor V. It is generally credited with popularizing the concept of a sentai (team) of magical girls (mahò no shòjo), as well as the general re-emergence of the "magical girl" genre itself.

Tsiteerin::
With 200 episodes originally airing in Japan from March 1992 to February 1997, Sailor Moon is one of the longest magical girl anime series. Currently it has been surpassed only by the "Ojamajo Doremi" metaseries with 214 episodes. Although many other shows have followed the same formula as Sailor Moon, most are generally considered to be relatively uninspiring and none have ever been the marketing giant that this anime has become. As it has been translated into many languages and distributed widely, Sailor Moon is arguably one of the most famous anime properties in the world.

Järeldused palun endal teha.... Bunnysmile

See, kas midagi peetakse kuulsaks ja/või klassikaks, ei ole sugugi seotud sellega, kas too miski endale ka isiklikult meelepärane on...
_________________
Vabarnamees: nagu lendav tigu * ~animeloend~
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
alarkivi
ametlikult mitte dissitud


Liitunud: 30 Märts 2006
Postitusi: 616

PostitusPostitatud: Nelj Aug 24, 2006 02:55    Teema: Vasta viitega

vabarnamees pani meid paika. mul on terve tuba kivis jobusi täis kes on KÕIK paigas.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Aug 24, 2006 03:59    Teema: Re: sailor moon? klassika? Vasta viitega

animen00b kirjutas:
aga igastahes... Sailor Moon ei ole minu meelest kuulus anime klassika!

nagu ma aru saan, ei tea su klassiõde animest eriti midagi? seega kui ta juba teab mainida Sailor Mooni, siis võiks see ju ometi kuulus olla.

aga jah, minu arvates ütleb wikipedia ilusti ära misasi see Sailor Moon selline on.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
hjarg
Post count matters!


Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 1207
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Aug 24, 2006 09:57    Teema: Re: sailor moon? klassika? Vasta viitega

animen00b kirjutas:
aga igastahes... Sailor Moon ei ole minu meelest kuulus anime klassika!


See, et sulle Sailor Moon ei meeldi, ei muuda fakti, et too on klassika. Samamoodi on ka näiteks Dragonballs klassika, kuigi minu arvates on tegemist jubedusega.
_________________
Roses are red
Violets are blue
All of your base are belong to me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Ritsikas



Liitunud: 4 Veeb 2006
Postitusi: 229
Asukoht: Tallinn /Mustamäe

PostitusPostitatud: Nelj Aug 24, 2006 15:38    Teema: Vasta viitega

Sailor Moon oli vist minu esimene anime mida ma vaatasin.
Vabarnamees tõesti pani asja paika. Ma pakkun, et Sailor Mooni populaarsust ei löö niipea keegi üle!
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
ittekimasu



Liitunud: 23 Aug 2006
Postitusi: 108
Asukoht: Unenägude maailma WC...?

PostitusPostitatud: Reede Aug 25, 2006 11:01    Teema: Vasta viitega

mulle meeldib sm, kui olin leedus vanaema juures vaatasin iga päev... lihtsalt ma ei võtta teda kui klassikat... võib-olla selle pärast, et see polnud mu essa
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
asakura



Liitunud: 24 Juun 2006
Postitusi: 11
Asukoht: Tallinn/ Põhja-Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Sept 21, 2006 16:48    Teema: Re: sailor moon? klassika? Vasta viitega

Sailor moon on kindlasti klassika.
See on parim anime, mis on tehtud ja mida ma kunag näinud olen.
See anime haarab kaasa, sa ei saa jätta vaatamata ühtegi osa!
See on ainuke anime mis mind kunagi nii kassa tõmmanud on!
Kui keegi seda näinud ei ole, siis on seda võimalik vaadata youtube
ja downloadida alla.
Nii kahju, et osi juurde ei tehtud T_T T_T T_T
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Ryujin



Liitunud: 1 Sept 2006
Postitusi: 252
Asukoht: Tartu, Ryugu-jo

PostitusPostitatud: Nelj Sept 21, 2006 18:23    Teema: Vasta viitega

Kui anime üldplaanis ette võtta, pole Sailor Moon minu arusaamade järgi küll klassika.

Ma seostan mõistet klassika millegi esmakordsega, mis on tihedas seoses ajaga - st. luuakse midagi uut, ta omandab järgmise põlvkonna peale tulles labeli "klassika". Minu hajusate mälestuste kohaselt hakkas anime boom 60ndatel, kui lagedale tuli palju Tezuka koomiksite alusel loodud tv seriaale. Enne 60ndaid toodetud seriaale pole ma veel kohanud, küll aga näinud ainult mõnda anime filmi mille daatum ulatub varasemasse perioodi. Mina pean 60ndate ja sellest varasemaid teoseid klassikaks.

Ei saa aga kõrvale jätta uuendusi anime enda sees, uute ¾anride esimesete esindajate kohta kehtib ka minu nägemus klassikast ja need tembeldan ma ka pikemalt mõtlemata klassikaks.

Kui me võtame animet veel natuke kitsamas plaanis ja räägime maho shojo'st, siis tekib ka kahtlus, et Sailor Moon on ikka tõeline maho shojo klassika. Idee on vana ja varemgi läbi mängitud. Kas see et ta tegi maho no shojo popiks teeb temast klassika? Võibolla peitub temale omistatava klassika tiitel selles, et ta oli paljudele nüüdseks suureks kasvanud lääneinimestele esimeseks kokkupuuteks animega.

Fakt on ka, et tegu on tugevat kommertsmaiku omava animega, ma mäletan oma lapsepõlvest kuidas seda sailor mooni nänni poodidesse ikka jagus. -populaarsusel on paralleelid nt. pokemoni ja yugioh'iga

Ühe ¾anri "re-emergence" kohta üks mõtisklus:
Oletame et ma olen üliandekas muusik ning kirjutan näiteks Mozartiga samaväärilise teose ja alustan klassikalise muusika boomi, kas see on siis 14 aasta pärast klassika?

Tegelt klassika on nii hajuv ja ebaselge mõiste, et igal inimesel on sellest vist oma nägemus, see erineb kindlasti ka kultuurilisest taustast. Näiteks jaapanlaste ja läänemaailma ettekujutus anime klassikast on arvatavasti täiesti erinevad, ühe kultuuri jaoks vana on teisele uus. Ja need animed, kes suutsid läänemaailmas esimesena laineid lüüa on lihtsalt nendele erilise maiguga, ehk võib neid tõlgendada "valge mehe klassikana" Happybunny.

Minu pea on nüüd koorma võrra kergem, loodan et peast välja võetud hall mass siia liiga ebaselgelt kirja ei saanud. Pähe jäi veel hulk mõtteid aga post juba niigi pikk, teie kord kirjutada, dozo.
_________________
*I wish my grass was emo so it would cut itself*
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Will



Liitunud: 11 Märts 2005
Postitusi: 485
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Sept 21, 2006 18:39    Teema: Vasta viitega

Sailor Moon või "Sellamuun" Happybunny on üks anime, mida RTL2'hest sai vanadel aegadel vaadatud. Sailor Moon oli revolutsiooniline edasiareng Magic Girl'i ¾anris ... rohkem polegi midagi tõestada ... eelnevalt on piisavalt tõestatud ... Sailor Moon on Klassika ...
---
Kavatsen asja üle vaadata Novembri keskel, kui hetke anime vaatamise plaan on edukalt läbi viidud ...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
hjarg
Post count matters!


Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 1207
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Sept 21, 2006 20:49    Teema: Vasta viitega

No on küll vaja rohkem tõestada...

Aga Ryujin, klassika ei pea olema midagi uut. Ega Mozartki näiteks muusikat välja mõelnud. Isegi klassikalist muusikat mitte. Samuti ei pea see olema vana. Me elame äärmiselt kiiresti muutuvas ühiskonnas ja klassika sildi võib julgelt ka palju varem ilmunud asjadele külge riputada. Juba see, et mingist asjast veel 10-e aasta pärast räägitakse ja seda mäletatakse võib temast klassika teha. Näiteks "NGE" kuulub minu jaoks samamoodi animeklassika valda, kuigi sel ka vanust vaid kümmekond aastat.

Kuid tegelikult on mingi anime klassikaks klassifitseerimiseks ainult üks alus: piisavalt inimesi peab seda klassikaks. Ning peab seda ka mitme-mitme aasta möödudes. Nii et Sailor Moon, kuigi see tõesti midagi erilist ei ole, on klassika.
_________________
Roses are red
Violets are blue
All of your base are belong to me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Random



Liitunud: 16 Juun 2006
Postitusi: 1871
Asukoht: puu otsas

PostitusPostitatud: Nelj Sept 21, 2006 20:54    Teema: Vasta viitega

Mina arvan, et ainus põhjus, miks keskmine eestlane ja võib-olla isegi eurooplane peab Sailor Moon'i klassikaks on see, et RTL2 peal käiati seda niikaua, kuni igal vaadatajal oli iga osa väikseimgi nüanss pähe kulunud.

Ja kui inimene ikka 3-4 aastat ühte kanalit klõpsates üht ja sama sarja näeb, hakkabki arvama, et see ongi klassika.

Sama effekt on eestis saavutatud digimoniga - pole inimest, kes seda ei teaks. Ja kes arvab, et digimon on klassika, mingu vabatahtlikult ahju!
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Sept 21, 2006 22:24    Teema: Vasta viitega

ega jah, klassikaline asi ei pea tingimata eriti vanust omama, sest ma arvan, et nii mõndegi asja kohta öeldakse juba kohe peale valmimist ja populaarsuse saavutamist, et vot sellest saab klassika. st, midagi uut, värsket, mõjuavaldavat ja sellist mida ka rohkem kui mõne aasta pärast mäletatakse ja hinnatakse, see on minu arust klassika. Sailor Moon selle järgi kvalifitseerub klassikaks, aga mingi suvaline, ainult vähestele teada olev anime 60-ndatest aastatest mis pole mingit jälge kuhugi jätnud, ei ole klassika. lühidalt, et klassikaks saada, selleks peab mingitpidi jälje maha jätma ja niimoodi, et seda ka hilisemad põlved mäletavad.

ja Ryujin, mis sinu näitesse puuutub, siis jah, 14 aasta pärast võib see olla klassika, aga tõenäoliselt mitte klassikaline muusika.

mis anime puhul "valge mehe" klassika on, see võib juba sellepärast jaapani omaga ühte langeda, et valgetele inimestele ei näidatud mingeid suvalisi animeid, vaid jaapanis juba suurema populaarsuse saavutanud asju. Astroboy, Macross, Sailor Moon...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Random



Liitunud: 16 Juun 2006
Postitusi: 1871
Asukoht: puu otsas

PostitusPostitatud: Nelj Sept 21, 2006 22:55    Teema: Vasta viitega

Kuidas nimetada sellist teost nagu The Melancholy of Haruhi Suzumia? sellest on saanud alguse isegi miski sektilaadset, nimega haruhi-ism.
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
yuna



Liitunud: 8 Veeb 2003
Postitusi: 529
Asukoht: Rapla

PostitusPostitatud: Reede Sept 22, 2006 07:06    Teema: Vasta viitega

Minujaoks suht klassika. Olin mingi 6 aastane vist kui seda esimest korda nägin, ja see oligi mu esimene anime, isegi üritasin järgi joonistada. (kõik osad on vaadatud :P)

Ühesõnaga jah minu enese jaoks on SM klassika.
_________________
Itsuka watashi imei gyokaku ato tenshi soshite hae sakini. ^__^''
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
kammerer
mitjok


Liitunud: 2 Dets 2004
Postitusi: 1454
Asukoht: tallinn

PostitusPostitatud: Reede Sept 22, 2006 12:04    Teema: Vasta viitega

Tsiteerin::
Ühesõnaga jah minu enese jaoks on SM klassika.


ma või sama bondagei kohta öelda :)
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Sept 22, 2006 14:23    Teema: Vasta viitega

kammerer kirjutas:
Tsiteerin::
Ühesõnaga jah minu enese jaoks on SM klassika.

ma või sama bondagei kohta öelda :)

nägid ka esimest korda 6 aastaselt ja hakkas meeldima?

tegelikult ei sobi minu arust (alam)zhanri klassikaks liigitada. mingid teosed zhanrist veel, aga terve zhanr...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
kammerer
mitjok


Liitunud: 2 Dets 2004
Postitusi: 1454
Asukoht: tallinn

PostitusPostitatud: Reede Sept 22, 2006 16:32    Teema: Vasta viitega

Tsiteerin::
nägid ka esimest korda 6 aastaselt ja hakkas meeldima?


jep kuskil selle ea ringis olin arvatavasti - siis hakkasin juba proovima järgi joonistada ja nii see läks.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
crazyn00b



Liitunud: 28 Aug 2006
Postitusi: 18
Asukoht: kuskil sealkandis

PostitusPostitatud: Reede Sept 22, 2006 22:30    Teema: Vasta viitega

kuule kes see klassiõde oli? ??? hei, muide kui vana sailor moon üldse on?
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele 1, 2, 3  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 3

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: