OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

The Third: Aoi Hitomi no Shoujo

 
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Random Hero
muumikontroll


Liitunud: 16 Sept 2007
Postitusi: 712
Asukoht: Kosmos

PostitusPostitatud: Teis Juun 29, 2010 19:26    Teema: The Third: Aoi Hitomi no Shoujo Vasta viitega

2006, 24 osa
Seinen, SciFi, Adventure, Post-Apocalyptic, Psychological, Swordplay, Gun Fu
Stuudio: Xebec (Outlaw Star, Love Hina, Shaman King)

The Third on üks neid animeid, mis on teenimatult täiesti tundmatu. Võib-olla on üheks põhjuseks fakt, et ükskõik kuidas seda ka kirjeldada, jätab ainult kokkuvõtte või halvasti kirjutatud tutvustuse lugemine sellest lausa halva mulje. "On üks väike tüdruk mõõgaga, kes üritab tugev olla ja raiub hiidsipelgaid oma erivõimega pooleks" ei kõla ka parima tahtmise juures kuigi hästi. Kahjuks on pea võimatu edasi anda selle anime üht tugevaimat külge - mõnusat psühholoogilist kulgu ja väga hoolikalt läbimõeldud maailma. On fakt, et maailmaga on tõsiselt vaeva nähtud, kõik mis seal on, tundub kokku kuuluvat ja näeb autentselt kauge, veidi lagunenud, ent täiesti elatava tulevikuna välja.

The Third teiseks tugevaks küljeks oleks kindlasti tegelased - peategelane Honoka, kes vaatamata oma veidike vähesele vanusele käitub läbivalt täiskasvanulikult, tank Bogie, kes oma huumorisoone, tõsisevõitu suhtumise ja suure hulga karismaga on lihtsalt ülisümpaatne, veidike ontlik ja alati naeratav Iks ja lisaks müriaad meeldivaid kõrvaltegelasi.

Anime ise algab lihtsalt - Honoka on tüüpiline kõigeoskaja, kes sõidab mööda kõrbe oma tankiga ja keda palgatakse erinevatele töödele alates teadlaste turvamisest kõrbes kuni hiidämblike kõrvaldamiseni. Honoka põhimõte on, et ta võtab vastu iga töö, kui see ei tähenda inimeste tapmist. Pärast üht missiooni kohtab ta kõrbes üksinda seisvat noormeest, keda ründavad kilpsipelgad. Pärast päästmist palkab Iks peategelase, et viimane talle maailma ja inimeste elu näitaks. Hiljem kohtutakse kõikvõimalike kõrvaltegelastega - pagendatud mehhaanikud, üliintelligentsed "kolmandad", palgasõdurid jne. Täpsustaks, et taas kord ei ole rõhk kvantiteedil vaid kvaliteedil.

Seiklemine ja erinevad karakterid ongi edasiviiv jõud, ei ole mingit kindlat eesmärki, mida tahetakse saavutada. Ka taustast räägitakse vähe - on ainult kindel, et on olnud suur sõda, mis peaaegu hävitas inimkonna. Maailma valitsevad "kolmandad", kelle päritolu jääb segaseks, osad allikad viitavad, et tegu on tulnukatega, osad, et tegu on edasiarenenud inimestega. Faktiks jääb, et kolmandate käes on vägi ja võim, lihtinimesed on rangelt "Technos Taboo" reegliga paika pandud, kõiki inimesi, kes neid eiravad, karistatakse rangelt.

Soundtrack meenutab vägisi Fullmetal Alchemisti esimest animet - mõnus igal kujul, kord melanhoolne, kord tempokas, sobib ka iseseisvalt kuulamiseks, ent anime sees on lihtsalt võrratu.

Kui välja tuua ka paar nõrka külge, siis ehk tempokus. Ise vaatasin entusiastlikult 14 osa järjest, kuna alati tahtsin näha, mis edasi juhtub. Samas teist korda läbi skippides ja järgi mõeldes, ei olnud just suurt edasiliikumistuhinat, samas paigal tammumist ka ei olnud ja igav ei hakanud kohe kindlasti.
Teiseks tabas ka The Thirdi klassikaline ämber - esimese poolega kulutati ära suurem osa eelarvest ja õnneks ei kannatanud selle all küll sisu, küll aga on mõnes vähemtähtsas kohas animatsioon üsna nigelavõitu.

Ise leidsin selle anime selle flash video läbi. Isiklik hinnang oleks "väga hea" ja soovitaks kindlasti vaadata.

Peategelane:


Tank:

_________________
Mulle meeldisid foorumid. Igaühel oli äge avatar ja signatuur.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
erick
küps PSP-d plõgistav noormees


Liitunud: 29 Märts 2004
Postitusi: 934
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Kolm Juun 30, 2010 15:37    Teema: Vasta viitega

Üsna hea sari, vaatasin seda siis kui see jooksis. Võib soovitada.
_________________
--taevas linna kohal oli läbikõrvetatud vooluringi värvi--
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
BornIn1142



Liitunud: 6 Juul 2008
Postitusi: 404

PostitusPostitatud: Kolm Juun 30, 2010 19:01    Teema: Vasta viitega

Ma ei lõpetanud seda kunagi ära, kuigi see mulle põhimõtteliselt meeldis. Mul oli juba üle poole vaadatud, aga mul hakkas lihtsalt igav. Ma sain aru, et oli palju teise seeriad, mille vaatamist ma ilmselt palju rohkem oleks nautinud.
_________________
Tumbling down, tumbling down, tumbling down...

Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum AIM Aadress MSN Messenger
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: