OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Litsenseerimised?

 
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
hjarg
Post count matters!


Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 1207
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Esm Aug 18, 2003 07:54    Teema: Litsenseerimised? Vasta viitega

"Texhnolyze" ja "Kino no Tabi" litsenseeriti enne seda, kui fansubijad asja kallale jõudsid. "Last Exile" sai oma põntsu kätte, kui umbes kolmandik seeriat oli fansubitud. Ma ei tea, paljud siit "Divergence Eve'" jälgisid, kuid ka see on jõudmas DVD-lettidele. "Wolf's Rain" jõudis peaaegu lõpule, enne kui ta ära litsenseeriti, "Wandanaba Style" sai aga vaevalt alata. Natuke hilinenult (seega jõuti lõpuni ära tõlkida) litsenseeriti "Gunparade March", "Narue no Sekai", "Mahou Tsukai na Taisetsu ni Koto". Viimaks muudeti ametlikuks ka see, mida kõik teadsid: "Gundam Seed" maandus viimaks Bandai kätte.

Nagu võite tähele panna, on tegu puhtalt selle aasta fansubidega. Ning seegi pole veel kõik, paar tükki on mul niikuinii kahe silma vahele jäänud. Ahh et miks ma pean vajalikuks seda rääkida? Lihtne- litsenseeritud animede arv on plahvatuslikult kasvanud. Võrreldes eelmise aastaga mitu-mitu korda. Ning mina jäin vaikselt põhjuste üle mõtisklema- et miks?

Kõige loogilisem põhjus oleks vast selles, et anime populaarsus on Ühendriikides ja ka mujal maailmas pidevalt kasvamas ning firmad näevad suurt vaeva, et näljastele animefännidele pidevalt uusi animeid ette tuua.

Küsimus, mis mulle muret teeb, on pigem järgmine: kui anime litsenseeritakse, siis ausad fansubijad lõpetavad fansubimise ning seeria fännid peavad teoreetiliselt ootama, kuni tekib võimalus see DVD peal osta. Kuid kui animesi nagu murdu litsenseeritakse, jääb ausate fansubijate (kes muideks on enamikel juhtudel ka paremad kui "ebaausad") mänguväli üha ahtamaks. Võib see tähendada fansubimise kui sellise väljasuremist, mis vast vaikselt asendub DVD-rippijate gruppidega, mida viimasel ajal on niiehknaa tekkinud nagu seeni peale vihma.

Ei tundu just kõige meeldivam stsenaarium, või kuidas?
_________________
Roses are red
Violets are blue
All of your base are belong to me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
acousmatique



Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 2499
Asukoht: ---

PostitusPostitatud: Esm Aug 18, 2003 11:09    Teema: Vasta viitega

bibibiip.
ehkki ma pole teabkui kaua animega tegelenud, on litsentside arvu suuremine märgatav trend, samuti on suurenenud seeriate arv mis litsenseeritakse juba ette ära, ilma et need üldse fansubijateni jõuavad. mis on ida-eurooplasele muidugi kurvastav, sest talle on dvd'de laenutamine võrdlemisi võõras tegevus.
siiski on liialdav väita, et legaalsetele subijatele tekib mingisugune ikaldus, võib öelda et see on kohati isegi hea trend, sest see aitab kaasa vähemtuntud seeriate subimisele, mis litsentsi eales ei näeks. ma räägin Kogepan'ist, Miyuki'st, Touch'ist, Yawarast ja ka isegi Platinumhugen Ordianist. ehkki osad nendest seeriatest on ennegi subitud, eeldatavasti *.rm formaadis, kuid hilisele animeleechijale (nagu mina) on need võrdlemisi kättesaamatud (mitte täiesti muidugi, tutuvused ravivad asja ning vahest on ka DirectConnect'iga õnne : ) ). selle asemel et 5 erinevat gruppi kargaks ühe ja sama võrdlemisi keskpärase uue seeria kallale, võidaks tulevikus taas minna tagasi fansubimise juurte juurde. teeks minu rõõmsamaks : )
see, et DVD rippijaid on palju, on natuke masendav tendents, kuid eks ka nemad aita animekultuuri levimisele ühendriikides kaasa. omamoodi siis.

minu küündimatu arvamus siis, mitte et mul aimu oleks milline situatsioon tegelikult on ja olla võib : )

edit: kusjuures, see topic on hea vaheldus sellele pidevale 'Anime pildid naistest' topicu täiendamisele.
edit2: illegaalse anime teine pool kerge vaatluse all slashdotis
_________________
☞ [...LIL B MIXTAPE PLAYING VERY LOUDLY...] ☀
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
hjarg
Post count matters!


Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 1207
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Aug 19, 2003 11:26    Teema: Vasta viitega

Ja näe, olengi huku kuulutaja...

Alates tänasest on Anime-Kraze ja AONE lõpetanud Gundam Seedi ja Ghost in the Shell: Standalone Complexi subimist, sest Bandai palus neil seda teha. Sama peaks kehtima isegi AnimeJunkies'i kohta.

Paar kuud tagasi toimus sama asi Ninja Scrolliga. Paistab, et fansubimise kuldaeg hakkab lõpule jõudma ning algab DVD-l anime võidukäik.

* hjarg ohkab

... ja DVD-rippijate.
_________________
Roses are red
Violets are blue
All of your base are belong to me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Aug 19, 2003 13:05    Teema: Vasta viitega

hjarg kirjutas:
Ja näe, olengi huku kuulutaja...

ainult tagantjärele.

Tsiteerin::
* hjarg ohkab

... ja DVD-rippijate.

*ruri ohkab ka
tuleb tahtmine selle peale enam mitte ühtegi DVD'd osta...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
pansomon



Liitunud: 26 Veeb 2003
Postitusi: 468
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Aug 19, 2003 13:10    Teema: Vasta viitega

hjarg kirjutas:
Ja näe, olengi huku kuulutaja...

Paar kuud tagasi toimus sama asi Ninja Scrolliga. Paistab, et fansubimise kuldaeg hakkab lõpule jõudma ning algab DVD-l anime võidukäik.

* hjarg ohkab

... ja DVD-rippijate.


meie jaoks on olukord halb ainult selle ajani kuni animedvd-d ka eestisse levima hakkavad. ehk siis järgmised mitu-mitu aega :(

kuigi jah ega tegelt meie millestki ilma ei jää, sest ripid ajavad ju ka asja ära. eriti veel arvestades seda, et 99% meist on niikuinii kogu aeg illegaalselt animet vaadanud (sest ega see fansubbimine ka just teab-mis seaduslik tegevus ei ole, olgugi et aksepteeritud).
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
hjarg
Post count matters!


Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 1207
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Kolm Aug 20, 2003 09:46    Teema: Vasta viitega

Vähemalt Seedi puhul tundub, et 2 gruppi jääb seda tegema: HaroHaro Fansubs ja Anime-Xen. Ka GITS:SACi puhul on arvata, et mõni grupp selle ülesse korjab, kuigi Bandai tundub väga vihane olevat. Kurat seda teab...
_________________
Roses are red
Violets are blue
All of your base are belong to me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: